IS HET NU AL VOORBIJ OOK NU GAAT HET NIET GEEN GELUK VOOR HBC DENDERMONDE FATAAL WEDSTRIJDBEGIN ROS BEIAARD ZET SCHEVE SITUATIE RECHT WEDSTRIJDBEGIN BESLISSEND LEIDER MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT MAAR SPARTA WOEST !B KNAPPE ZEGE HAACHTSE 23-21 BD LEBBEKE-G. NEERPELT AVANTI FEMINA LEBBEKE VERLIEST OP SASJA 38 - 9.11.1984 - De Voorpost HANDBAL 1' NATIONALE SASJA - B.D. LEBBEKE 21-17 B.D. LEBBEKE GESPONSERD DOOR Na de nederlaa op Sasja kan men zich afvragen met welke ambities B.D. Lebbeke de rest van het seizoen moet afwerken. Na vijf wedstrijden telt Boule d'Or reeds 5 punten achterstand op leider Neerpelt en het is duidelijk dat de titel nog moeilijk kan geviseerd worden. Is het dan nu al voorby voor de Oostvlaamse nr. 17? Ongetwijfeld niet, durven wij schrijven, want na amper vijf wedstryden kan alles nog niet beslist zijn. Het is een feit dat de kansen op de titel miniem geworden zijn - alhoewel - een plaats tussen de eerste drie die even tueel recht geeft op deelname aan een Europese bekerkam- pagne behoort zeker nog tot de mogelijkheden. Twee nederla gen - op verplaatsing naar Hasselt en Sasja - zijn op zich zelf geen ramp en de misstap tegen Flémalle kan zaterdag met een overwinning tegen Neerpelt reeds goedgemaakt worden. In de terugronde kan nog heel wat gebeuren zodat het seizoen zeker nog niet als ver loren mag beschouwd worden. Niettemin moet Lebbeke zich realiseren dat er meer vecht lust aan de dag moet gelegd worden. Ook tegen Sasja kwam tot uiting dat de tegen stander telkens sneller en prompter reageerde op balbe twistingen. Vooral de jonge en technisch uitstekende Leb- beekse spelers moeten kunnen 'vechten' al is Peter De Smedt zeker niet in hetzelfde bedje ziek als zijn leeftijdsgenoten De wedstrijd Dc kommentaren na de wedstrijd verschilden nogal. Waar de ene sprak van een spektakulaire wedstrijd op een hoog niveau sprak de andere over een vrij bescheiden kijk stuk waarin Lebbeke slecht speelde en Sasja echt niet zo sterk voor de dag kwam. Wel was men het erover eens dat Sasja meer strijdlust aan de dag legde en hierom de zege verdiende. Wellicht ligt de rea liteit ergens in het midden, maar toch leek zowat iedereen het erover eens dat Lebbeke niet op zijn best was. Dirk Verhofstadt, wegens beroeps omstandigheden enigszins ver moeid, maakte het niet volle dig waar en Koen Verhofstadt was minder goed geïnspireerd dan gewoonlijk. Wie wel zeer goed speelde was doelman Mertens die een schitterende eerste helft speelde en ook H. Maes deed meer dan van hem verwacht werd. A. Maes en de beweeglijke P. De Smedt mo gen ook op een goede prestatie terugblikken. Wat ook het ein dresultaat beïnvloedde was on getwijfeld de foutenlast. Cor nells had na 10 minuten reeds twee' straffen aan zijn been en ook Dirk Verhofstadt ontsnap te aan de diskwalifikatie we gens drie maal 2', maar dit ten koste van de risiko's die men soms moet nemen in verdedi ging. Wie wel naar een rode kaart moest opkijken, was H. Vermoesen die reageerde op de aanslagen van Comptaert even voor het einde. De wed strijd startte moeilijk voor Lebbeke Na 6' leidde Sasja met 4-0 en ondertussen was Cornelis die even voordien op het doelhout besloot, reeds een eerste maal voor 2' naar de bank gestuurd. H. Maes repli keerde dan. maar bij een 5-2 stand na 10' verkeerde Lebbe ke opnieuw in numerieke min derheid met de tweede straf tijd voor Cornelis. Toch kon Boule d'Or de 7-3 achterstand ophalen en na een snelle balwisseling van H. Maes en P. De Smedt en een treffer van K. Verhofstadt werd het 7-7 na 18 minuten. Doelman Mertens speelde schitterend in het Lebbeekse doel en via een 7-m worp bracht D. Verhofstadt Boule d'Or voorop 9 minuten voor de rust. Het werd 10-10 maar een erg beweeglijke Willemsens zorgde toch voor een 11-10 ruststand. Onmiddellijk na de rust bracht D. Verhofstadt Lebbeke opnieuw voor (11-12) en onder impuls van een hard werkende De Pauw bleef Leb beke aanklampen (14-14 na 45'). Maar dan ging het fout bij de bezoekers. Sasja, toch dui delijk agressiever in aanval en verdediging, kwam 18-15 voor op 10 minuten van het einde. Nu was de kloof definitief ge slagen en meteen leed B.D. Lebbeke een tweede seizoen- nederlaag. BD Lebbeke: Mertens en Vinck, K. Verhofstadt 1, D. Verhofstadt 10, A. Maes, H. Maes 3, Van Onsem, Vermoe sen 1, Cornelis, Van Mol, P De Smedt 1, De Pauw 1. Handbal. Sasja - B.D. Leb beke. Mario Mertens speel de een bijzonder knappe match in het Lebbeekse doel. (c) Handbal. Sasja - B.D. Leb beke. Hedwig Maes pres teerde knap en scoorde drie treffers tegen Sasja. (c) Reserven: Sasja 12 BD Lebbeke 7 De Lebbeekse spelers brachten een ontgoochelende prestatie tegen het niet zo ster ke Sasja. Na een gelijkop- gaand begin (3-2) werd via 5-2 de rust bereikt met een schrale 5-3 score. Ook na de rust ging er weinig doelgevaar uit van de Lebbeekse ploeg en via 12-4 werd het een 12-7 nederlaag. BD Lebbeke: Vinck en Mer tens, Van Ransbeeck 2, P. De Smedt 1. Agneessens, Parijs, De Ridder. Hertsens 1. De Ketelbutter, Van Mol 2, E. De Smedt 1, De Pauw. 3e AFDELING ROBUCO BUGGENHOUT-TONGEREN 18-22 Robuco zit men in de put. Na een seizoenstart vol tegenslagen met het spelerspotentieel, had men gehoopt tegen Tongeren toch eens over de volledige kern te kunnen beschikken. Maar opnieuw sloeg het noodlot toe. Doelman Mannaert ziek, J. Van Damme zou er definitief mee kappen en E. Van Nuffel opnieuw onbeschikbaar wegens beroepsbezigheden. Geen nood, dacht men, met Trien pont opnieuw speelgerechtigd, Luc Van Cauwenberghe, Brouillard en De Vuyst beschikte men over voldoende schietkracht om Tongeren aan te kunnen. Maar daar zit het hem nu juist. Met vier spelers van ongeveer hetzelfde type op het terrein slaagt men er niet in kollektief te spelen en het is duidelijk dlat de ene de andere in zijn afwerkers- rol hindert. Meteen komen ook de hoekspelers minder aan bod en het wordt voor coach Van Hoezen beslist nog een hele puzzel om met de best mogelyke opstelling op het terrein te staan. Het wordt dus bouwen aan het geheel maar met twee punten uit vijf wedstrijden en zowat midden in het seizoen zeker geen gemakkelijke opdracht. M. De Proft mag zeker niet te lang op de bank blijven en zowel P. Vermeir op de rechterhoek als Trienpont op de linkerhoek voelen zich duidelijk onwennig. Ook een 6-0 verdedigingsopstelling Ijkt ons niet ideaal voor Robuco zodat wjj benieuwd zyn hoe het duo Van Hoezen-De Proft deze puzzel gaat oplossen. Een oplossing ligt misschien niet voor de hand maar proberen kan geen kwaad. De wedstrijd startte nochtans met een gemotiveerd spelend Buggenhout dat na 20 minuten leidde met 6-4. Het werd 7-6 3 minuten later maar toen ging het volledig fout bij de thuisploeg zodat Tongeren vooral dank zij knap spel op de vleugels met 7-12 leidde aan de rust. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft bleef Buggenhout verder krasselen op het geijkte stramien (11-17) en 10 miuten voor het einde leidde een vlot spelend Tongeren steeds met 16-20. Langs M. De Proft en Brouillard nadert Robuco toch nog tot 18-20 en als Honon de hoekspeler van Buggenhout en de beste man op het terrein er 18-21 van maakt, was het nutteloos dat doelman Dierick nog twee open doelkansen van de bezoekers verijdelde. Buggenhout .had duidelijk de fout gemaakt, zowel in verdediging als in aanval op een geykt stramien, zonder enige verrassing, te blijven spelen. Robuco Buggenhout: Dierick, Trienpont 3, Brouillard 3. Van Cauwenberghe 7. P. Vermeir. M. De Proft 2. J. Van Damme, P. De Smedt 1, Moyersoon, De Vuyst 2, Macharis. Handbal. De Grembergse handballers hebben het moeilijk om opnieuw het vroi niveau te halen, (vh) 4® AFDELING Vital Gent HBC Dendermonde Tegen leider Vital Gent strandde HBC op het nippertje van de puntenwinst. Nochtans was vriend en tegenstander het erover eens dat het jonge Den dermonde minstens een puntje had verdiend. Maar deze goe de kritieken leveren inderdaad niets op als men, zoals HBC. moet vechten voor het be houd. Eens te meer ontbrak dat tikkeltje geluk dat nodig is om een wedstrijd te winnen. Gent, zonder de sterke De Winne, startte het best en leid de met 4-1 na 11 minuten. HBC, zonder de gekwetste Bouteille, bleef echter aan klampen en onder impuls van een opnieuw efficiënt scorende D. Gijssels. nam het de leiding over (6-7). Het werd zelfs 6-8 langs St. De Swaef vooraleer de rust aanbrak met een 7-8 score. Na de rust werd de wed strijd eerder rommelig. Den dermonde toonde zich toen wel de beste ploeg maar kon het overwicht niet in doelpun ten uitdrukken. Na driekwart wedstrijd stonden de ploegen nog gelijk (10-10) maar dan sloeg Gent onverwacht toe (13-10). Langs Hoorelbek Asaert trachtte HBC no replikeren (13-12) maar Gent er 14-12 van maaktel enkel Hoorelbeke nog i ren 3 minuten voor het t Dendermonde trachtte minstens een gelijkspel a. f' dwingen, maar raakte meer voorbij de Gentse vei 1 digingsmuur. Voor Dendermonde den: De Swaef 3. Sandei Asaert 2, Gijssels 3, Vers de pen 1, J Verhaevert 1, eer relbeke 2. Ha; h.5 Dt gei EV Aalst 2 Izegem Reserven Robuco Buggenhout 12 Tongeren 21 Tijdens de eerste helft kon Robuco gelijke tred houden met de bezoekers, vooral dankzij doelpunten van de krachtige Cassiman. Rust 7-10. In de tweede helft toonde Ton geren zich duidelijk sterker dan de thuisploeg met debu tant Bertin in het doel. Robuco Buggenhout: Bertin, Macharis 1, J. Van Damme, Cassiman 5, De Sitter 2, Ver helen 1, Moyersoons, Merckx 3, De Wolf. EV Aalst 2 leed een verras sende nederlaag tegen een fy sisch sterk Izegem dat tijdens het wedstrijdbegin de thuis ploeg onmiddellijk naar de keel greep. Vooraleer D'hondt en Co het goed beseften, was het 0-5 geworden en Een dracht, totaal onder de indruk van deze vlugge achterstand, raakte tijdens de eerste helft nooit meer op zijn normaal niveau. Integendeel, verraden door de zenuwen werd er te vlug naar de noodrem gegre pen wat resulteerde in heel wat 2' straffen zodat na een kwar tier spelen Izegem leidde met 2-9. Coach Coen trachtte de Westvlaamse pletrol te stop pen door Van Pottelberghe in te brengen voor een vermoeide Coen, maar toch bleven tij dens de eerste helft de bezoe kers duidelijk de baas. Via 4- 12 werd de rust bereikt met een 7-13 score. In de tweede helft tapte Aalst dan uit een heel ander vaatje. De verdedi ging sloot nu wel goed en on der impuls van A. D'Hondt naderde Eendracht tot na driekwart wedstrijd. Dt wenkende zege kwam er ter niet meer aangezien de overhaasting om de I slechte eerste helft goed tei ken. heelwat open doelkan werden gemist. Aalst stran op één doelpuntjc en leed taal onverwacht een nederl die het in de eindafrckei wel eens zwaar zou ,5"* opbreken. Aalst speelde Coen en Van Pottelberghe, Doncker, De Ga D'Hondt, Arijs, Vinck, Letter, Coorcman, De ,V Grt R. Van Herreweghe. Corth 1L 3® AFDEUNG HEREN 4® AFDELING 2® AFDEUNG Overpelt 17 Av. Fem. Lebb. 2 15 Avanti Femina 2 kende een katastrofaal wedstrijdbegin en dit resulteerde in een toch wel onverwachte nederlaag. De Lebbeekse meisjes speelden een 6-0 verdediging om de ge vaarlijke hoekspeelsters van Overpelt minder kansen te ge ven maar de werpsters uit de Limburgse tweede lijn lieten zich niet onbetuigd om de ge boden kansen uit te buiten In een minimum van tijd werd Lebbeke op deze wijze op een 6-0 achterstand geplaatst (8ste minuut). Meteen was de wed strijd zo goed als beslist want het duurde tot de 13de minuut vooraleer een deze maal min der efficiënt afwerkende"A. Segers het eerste Lebbeekse doelpunt scoorde (6-1). Toch zou Avanti blijven vechten en dit resulteerde in een 10-6 ruststand. Na de rust schakelde Lebbeke over op een 1-5 defensie en meteen leek het erop dat een verloren gewaande situatie nog kon rechtgetrokken worden. Langs Y. De Smedt en Br. De Vrieze (een nieuwkomer uit Meive ren!) werd het 12-12 na 42' en met nog 10' te spelen stonden de ploegen nog steeds gelijk (13-13). Dit duurde tot 5 minu ten voor het einde (15-15) maar dan moest Avanti Femi-, na toch de inspanningen beko pen van de geleverde achter volging. Toch een zeer degelij ke prestatie van de meeste Avanti-speelsters die tijdens de tweede helft bewezen dit Overpelt ongetwijfeld aan te kunnen. Avanti Femina Lebbeke 2: J. Van den Meersch, A. ,Seghers 8, Y De Smedt 2, A. Elskens 3, H. Walraevens 1, V Qua- rin, G. Lissens, Br. De Vriese 1, M. Bucqué. EV Aalst 7 Haachtse 13 Dat EV Aalst duidelijk aan werkkracht heeft ingeboet, kwam tegen Haachtse nog maar eens tot uiting Nadat Aalst, vooral dank zij stug ver dedigen, tijdens de eerste helft gelijke tred kon houden, kon de thuisploeg nog amper twee maal scoren tijdens de tweede helft. Het was nochtans Een dracht dat langs C. Simal de score opende maar toch stond het na 10' spelen met 1-3 in het krijt. Met treffers van Buyl en opnieuw C. Simal, kon de ach terstand toen nog opgehaald worden (3-3) maar 10 minuten voor de rust was Haachtse op nieuw 3-5 voorgeraakt. Een dracht bleef deze maal echter aandringen en Bascour en C. Simal konden toch nog voor een 5-5 ruststand zorgen. Maar eens te meer ging het fout tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte. Het werd nog 6-6 na 35' maar dan duurde het 20 minuten vooraleer Eendracht nog eens kon scoren. Haacht was intussen 6-12 voorgeraakt en uiteraard was het pleit toen definitief beslecht. EV Aalst: Van den Borre, De Backer, M. Van Malderen. M. Van Dclsen, C. Simal 3, A. Buyl 2, C. Mathijs, K. Van Malderen. Cl. Simal en Pfaff. Groot-Bijgaarden 6 RB Dendermonde 7 Na de zege tegen het niet te onderschatten Groot-Bijgaar den blijft Ros Beiaard zijn kansen op deelname aan de eindronde gaaf houden. Lange tijd zag het er nochtans naar uit dat de thuisploeg de twee punten zou inpikken. Inder daad. in een matige eerste helft speelde Dendermonde bepaald zwak en als er zich dan toch eens een mogelijkheid voordeed om te scoren, was de doelvrouw van de thuisploeg bijzonder attent. Via 2-0 werd het 2-1. en aan de rust leidde Groot-Bijgaarden met 3-1 Ook in de tweede helft zag het er lange tijd naar uit dat Ros Beiaard nooit echt in de wedstrijd zou komen (6-3), maar plots vlotte het heel wat beter. Dc verdediging sloot voortreffelijk en u werd in aan val veel vlotter gekombincerd. Met nog een zevental minuten te spelen was Ros Beiaard erin gelukt gelijk te maken (6-6) en het was P. Van Hemelrijck die een paar minuten voor het ein de de belangrijke zege voor Dendermonde vastlegde Tij dens die laatste 10 minuten had Ros Beiaard zo maar eventjes 4 doelpunten zien af keuren voor betreden van het doelgebied of loopfout, zodat de winning goal er zeker niet onverdiend kwam RB Dendermonde Pouillart, Van Boven. Van Hemelrijck 3, Hofman. D'Hacse, De Wit te. Broothaerts, Wouters, B. Van der Jeught, Heirman 4. GKS Hamme 9 Menen 5 GSK Hamme dat het zonder Tassent moest doen, speelde tijdens dc eerste helft zwak. Menen leek de kans tc zullen grijpen en raakte 1-3 voor vooraleer Hamme in het zicht van de rust kon gelijkstellen. Rust 3-3. Trainer J. Van Hout moet in de kleedkamer een inslaand sermoen gehouden hebben want tijdens het tweede wed- jdgcdeclte speelde dc thuis- p g duidelijk meer gemoti- vc d. Met Van Moerzeke en M. 'e Smedt als beste afwerk- stei liet Hamme er nu geen gra: over groeien en mede dankzij het puike werk in het Hamse doel van De Gols werd het 7-3 vooraleer de bezoek sters nog eens konden tegen- scoren. HC Lokeren-Sparta Aalst 21-20 Leider Lokeren is tegen Sparta Aalst door het oog van de naald gekropen. Fl. D'Hanis was duidelijk in zijn kom- mentaar: «Logeren speelde zeer zwak in verdediging zodat de zege tot het laatste nippertje aan een zijden draadje hing. De ploeg was duidelyk met teveel zelfver trouwen aan deze opdracht begonnen. Wij speelden echt niet goed en van deze wedstrijd kunnen wij enkel onthou den dat wij de twee punten wonnen.» Aa Aa 3® AFDEUNG Haachtse Na de uitschakeling van Eendracht in de Beker van België vreesden wij wel even voor het verder kompetitieverloop. Aalst had ons tegen Ajax allesbehalve kunnen overtuigen en aangezien J. Steeman zich in deze wedstrijd kwetste, zagen wij het niet zo goed zitten tegen Haachtse. Trainer-coach M. Wellekens' de rust leek het dan toch nog moet echter met een «Jezuie- mis te zullen gaan bij de thuis- ten-sermocn» uitgepakt heb- ploeg. P De Preter, onverslijt- ben want zaterdagavond was baar zou men zeggen, bracht Eendracht onkennelijk, maar Haacht langszij na 40' (17-17) dan in positieve zin Steeman maar met treffers van D. was toch speelklaar en Aalst Bayens (2) en W. Van der startte bijzonder gemotiveerd Borght kon Aalst toch op- De Aalstenaars hanteerden nieuw orde op zaken stellen, weer zwierig hun sterkste wa- en na driekwart wedstrijd leid- pen. de tegenaanval, en Dany de Eendracht opnieuw met 20- Bayens kon regelmatig zijn 17 /Leer goed de tegenaanval worpen tussen de doelpalen spelend raakte Aalst nu steeds plaatsen waardoor het nu wel verder op voorsprong en bij definitief afhaken van Mare een 23-18 score 6' voor het Bayens minder sterk aangc- einde liet coach Wellekens voeld werd. Nadat de eerste 5' ruim speelgelegcnhcid aan zijn gelijkopgaand verliepen sloeg jonge wisselspelers. Aalst 5 minuten later een vier- EV Aalst Coppens en Mer- puntenkloof (7-3) en het knap tens, D. Bayens 8, R. Bayens en snel spelende Eendracht 3, Steeman, De Cock 2, W. leidde na een kwartier met 10- Van der Borght 5, Van den 7. Deze drie doelpunten voor- Bosch 4, Arijs, Lcdegcn. De sprong werden tot het einde Troch van de eerste helft behouden Reserven: Rust 14-11. Onmiddellijk na EV Aalst 20 19 Het jonge EV Aalst speelde een knappe eerste helft en leidde aan de rust met 12-16. Tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte vlotte het heel wat minder goed bij de thuisploeg die toch nog één doelpuntje voorsprong kon bewaren tot het einde. EV Aalst: E. Van Malderen en Coppens, De Troyer, De Troch 9, Arijs 3, Kieckens, Ledegen 6, Jacobs, Verhof stadt, Janssens. De Schrijver 2, Fransaert. EVa Ajax Lebbeke 10 Antwerp FF 0 Antwerp is te Lebbeke niet komen opdagen. Voor de Ajax-sekretaris geen totale verrassing: «Antwerp had ons reeds van bij het seizoenbegin gevraagd deze wedstrijd te ver plaatsen naar een andere da tum. Aangezien wij echter nog geplaatst zijn voor de Belgi sche bekerkompetitie. Ant werp eveneens, laat de kalen der geen ruimte. Antwerp wist lang genoeg op voorhand dat er dus vandaag diende ge speeld. Dit wordt dan een for fait-zege voor Ajax. al hadden wij liever de twee punten op het terrein behaald.» Met «het Gouden blad» gratis toegang Hoewel enkel een klein wonder van Boule d'Or nog een titelkandidaat kan maken, blijft het bezoek van Neerpelt een topper in de Belgische handbal- kompetitie. De Limburgers prijken ongeslagen aan de leiding en tellen dus reeds 5 punten voorsprong op Lebbeke. Toch maakt de ploeg van trainer E. De Smedt zich sterk de leiders een hak te kunnen zetten. BD Lebbeke hoopt daarvoor óp de steun van een talrijk supportersheir, want Neerpelt is toch steeds de ploeg die het grootste supporterslegioen telt. Het belooft dus zaterdagavond een sfeervolle bedoening te zullen worden in de Lebbeekse sport hal. Dankzij de financiële steun van Brouwerij Van Roy kan Boule d'Or zijn supporters gratis toegang aanbieden. Het volstaat dat het tocgangsticket dat verschijnt in het Gouden Blad uitgeknipt wordt. Tevens zijn er zaterdagavond nog twee tombola's voorzien met respektievelijk als hoofdprijs een mini-trip naar Parijs voor 2 personen, aangeboden door Boeykens Reizen en een weekend naar Parijs aangeboden door het reisagentschap De Blauwe Vogel. W. Van Delscn. de woord voerder van Spana Aalst, was zondagmiddag nog woest. Niet op de tegenstander maar wel op het scheidsrechtersduo. De Aalsterse kapitein stond erop dat wij schreven dat Aalst in dc toekomst forfait zal geven als datzelfde scheidsrechters duo nog wedstrijden moet lei den waarbij Sparta betrokken is. De woedende Van Delscn dreigde zelfs met handtaste lijkheden. maar wellicht kan men in deze uitspraak de te leurstelling van de nipte neder laag terugvinden. Waarom was men bij Sparta dan zo woest? Wel, van de 35' tot de 39' minuut kregen de Spartanen vier tijdelijke uitsluitingen aangesmeerd wat tot gevolg had dat Sparta op zeker ogen blik nog amper met twee veld- spclers op het terrein stond. De wedstrijd verliep volledig gelijkopgaand. De thuisploeg startte zonder P. Rombout in de basisploeg en na een kwar tier leidde Sparta met 6-7. Met Rombout op het terrein leek dc leidcrsploeg toch sterker en bereikte de rust met een 10-9 score. Onmiddellijk na dc rust gebeurde het dan. Op zeker ogenblik moest Sparta het met twee veldspelers opnemen te gen zes Waaslanders en toch slaagde Lokeren er niet in een beslissende kloof te slaan J. Beeckman was beslist niet in zijn normale doen en mede door dc zwakte van de thuis- verdediging werd het 18-18 5' voor het einde via een 14-13 stand na 45'. Langs F. Bomon kon Sparta zelfs de leiding ver overen (18-19) maar via tref fers van Rombout, Beeckman en A. D'Hanis slaagde Lokc- ren er toch nog in 21-19 voor te komen één minuut voor het einde. F. Bomon legde tijdl de laatste sekonden dc T eindstand vast. Dat j scheidsrechtersduo het niej makkelijk heeft gehad lal zo raden HC Lokeren: Fl. D'Hanij Smet, Sonck, Vermeircn.j nacrts 2, Bocklandt D'Hanis 2, Verguit, Becckl 5. De Bruyne, Rombout 6. Brauwer 5. Sparta Aalst: W. Van I Van den Brcmpt 1, Van fl genhove. Van Snick Bruyckcr, F. Bomon 6. S.fl mon 4. Rot tiers 2. Te laat SK Grembergse Mcchelse Mechelsc, dat eerst naar sporthal in Grembergen geweest, kwam tc laat Hamme en G.S.K. wi nog te spelen. Meteen Grembergen 2 punten rijl kunnen wij ens niet voort len dat de Maneblusscrs ni beroep zullen gaan Rct mentair had SK Greml niettemin gelijk DAMESHANDBAL SASJA-AVANTI FEMINA LEBBEKE 13-8 Avanti Femina Lebbeke leed tegen Sasja zijn eerste seizoensnederlaag. Niet zo verrassend, mag men stellen, aangezien ook tydens het voorbye seizoen - Lebbeke werd dan landskampioen - Sasja een moeilijk te omzeilen klip was voor M.L. Cools en Co. Maar deze maal werd de Antwerpse ploeg toch een handje geholpen door home- getinte arbitrage. Soms leek het erop dat de scheidsrechters enkel oog had den voor dc fouten van dc bezoeksters wat dan ook resul teerde in heel wat 2' straffen voor Lebbeke. Tot daar nog, een scheidsrechter kan ook een mindere dag hebben, maar dat diezelfde scheidsrechter na dc wedstrijd tussen dc Leb beekse supporters plaats nam en onomwonden vertelde «Nu heb ik jullie goed liggen ge had». grenst aan het ongeloof lijke. Maar de schuld van de nederlaag mag toch niet enkel op dc scheidsrechters gescho ven worden. Lebbeke speelde lang niet op zijn normaal ni veau en het groot aantal open doelkansen dat verkwanseld werd, bevestigt deze stelling. Enkele speelsters bleven be paald onder hun mogelijkhe den en zonder een zondebok te zoeken wees men erop dat K. Van Damme, zowat dc enige bij Avanti Femina die uit de tweede lijn kan scoren, zeker niet in haar beste doen was. Reeds vanaf dc vijf eerste! nuten raakte Lebbeke op* terstand (2-0) en nooit zo» zij er nog in slagen op gei hoogte van Sasja tc komen een kwartier was het 4-1 en 6-3 na 23' werd dc rust bcre met een 7-4 score. Macs de wel voor 7-5 na 34' Lebbeke, dat regelmatig i' mcricke minderheid spe slaagde er maar niet in achterstand te verkleinen gen minuten voor het eii leidde Sasja steeds met 9 het werd zelfs 13-7 voonl L Callcns de 13-8 eindcijl vastlegde. Avanti Femina Lebbeke: Van Langenhovc, M.L. Cö K. Van Damme 1, L. CaUf^ 1. D, De Troetsel. A. Mafl H. Bleyaert 3. K. Biescnti V. Lissens. L. Hermans. Man ;<l 5enUIJde ms.

De Voorpost | 1984 | | pagina 38