HANDBALKALENDER IEKSINDELING V IKER VAN OOST-VLAANDEREN OOSTVLAAMSE KADETTEN HALEN BEVREDIGEND RESULTAAT KNAP VERWEER VERWEER TELSE PLOEGEN HEER EN MEESTER HAMS KAATSVERB0ND HOOFDROLLEN VOOR COMPERNOLLE, GEBROEDERS VAN WAMBEKE EN SH0T0KAN HAMSE JUDOKLUB JITSü-KWAI HEREN lc Nationale zat. 10.11 te 20u30 BD Lebbeke-G. Neerpelt. 3' afdeling zond. 11.11 te 15u45 Haachtse-Ajax Lebbeke zat. 10.11 te 20u00 Tongeren-EV Aalst zond. 11.11 te 18u00 Menen-Robuco Buggenhout 4' afdeling zat. 10.11 te 20ul4 Squadra Aalst-EV Aalst 2 zat. 10.11 te 20u30 Mechelse-Lokeren zat. 10.11 te 19u00 Dendermonde-Gembergse Provinciale zat. 10.11 te 16u00 Waasmunster-Wemmel zond. 11.11 te 15u45 Brabo Denderbelle-Temse DAMES 2' afdeling zat. 10.11 te 17u45 Avanti Femina 2-Robuco Buggenhout 3' afdeling zond. 11.11 te 10u30 Menen-Squadra Femina Lebbeke zat. 10.11 te 18u45 G.S.K. Hamme-Olympia Aalst JEUGD JONGENS Miniemen zat. 10.11 te 14ul0 DB Zwijnaarde-Waasmunster 2 zond. 11.11 te 16ul5 Gent-Ajax Lebbeke Kadetten zat. 10.11 te 15ul5 DB Zwijnaarde-Waasmunster zat. 10.11 te 16u30 Avanti Lebbeke-Buggenhout zat. 10.11 te 17u30 HBC Dendermonde-Lokeren zond. 11.11 te 17ul5 Gent-Ajax Lebbeke EVA HANDBAL De Voorpost - 9.11.1984 - 39 Deze Hamse dames klnnte Menen met 9-6. (vh) Handbal. Hamme-Menen 9-6. De Munck van Hamme scoort door dit bosje Meense speelsters, (vh) KAATSEN KARATE JUDO finale Beker van België dames Provinciaal Komitee Oost- indcrcn maakte zopas de je, sindcling bekend voor de .c gen die deelnemen aan de ek0 ervan Oost-Vlaanderen. de heren wordt het ehe b A Qt Lebbeke Aalst 2 V Grembergse Lebbeke 2 Reeks C Ajax Lebbeke Sparta Aalst DB Zwijnaarde Reeks D Robuco Buggenhout Dendermonde Vital Gent Denderbelle Bij de dames Reeks A TV Ekspres Gent Avanti Fem. Lebbeke 2 Squadra Fem. Lebbeke RB Dendermonde Reeks B Avanti Fem. Lebbeke 1 Robuco Buggenhout GSK Hamme EV Aalst De schiftingsronde wordt ge speeld in de periode van 15 december 1984 tot 20 januari 1985. De halve finales worden gespeeld in de periode van 23 februari 1985 tot 3 maart 1985. Bij de heren speelt reekswin naar A tegen reekswinnaar C en reekswinnaar B tegen reekswinnaar D. Bij de dames wordt het tweede reeks A-reekswinnaar B en tweede reeks B-reekswinnaar JEUGDHANDBAL Hoewel men in de Oostvlaam- sc middens de indruk heeft dit seizoen niet over zo een heel sterke kadettenlichting te be schikken. behaalde de ploeg van trainer De Vliegher een zeer bevredigend resultaat op het interprovinciaal tornooi in Wondelgem. Zowel tegen Limburg als tegen Antwerpen werd gelijk gespeeld zodat mag gesteld worden dat de Oostvlaamse kadetten meer deden dan zich verdedigen. Oost-Vlaanderen 19 Limburg 19 Rust 10-8. Vlassenroot 3. De Proft 3, Blondeel 1, Walraevens 5, De Hauwere 1. Van Hille 4, De Donder 1, Colle 1. Limburg 19 Antwerpen 22 Rust 17-13 Oost-Vlaanderen 22 Antwerpen 22 Rust 15-14 Vlassenroot 3, De Proft 4, Van Hille 4, De Hauwere 5. Wal raevens 3, Zaman 1, Van den Berghe 1. Oostvlaamse selektie Laureys John (Lokeren), Handbal. Hamme-Menen 9-6. De Hams. Van Haver was in haar dagje en scoort, (vh) Baert Frank (Gent), Moens Kris (Ajax), Van Beveren Koen (DB Zwijnaarde), Vlas senroot Stefan (BD Lebbeke), Walraevens Johan (BD Lebbe ke), De Donder Johan (BD Lebbeke), De Hauwere Ben (BD Lebbeke), Verheyden Fi- lip (Ajax), Bosman Geert (Ajax), De Proft Wm (Ajax), Van Hille Jurgen (Lokeren), Zaman Johan (Lokeren), Van den Berghe Jan (Lokeren), Fernandez Pablo (Gent), Goossens Frank (Dendermon de), Blondeel Koen (DB Zwijnaarde), Colle Wim (DB Zwijnaarde). PROVINCIALE Waasmunster 19 Wolvertem 25 Met trainer Van Puyen- broeck als veldspeler slaagde Waasmunster erin het sterk spelende Wolvertem een knap pe tegenstand te bieden. Tij dens de eerste helft lukte het echter niet zo best bij de thuis ploeg die twee 7-m worpen onbenut liet. Wolvertem start te sterk en na 13' leidden de bezoekers met 0-4. Waasmun ster kon echter het Brabantse offensief indijken (4-4) maar in die eerste helft bleven de be zoekers toch de sterkste ploeg. Rust 8-15. In het tweede wed strijdgedeelte tapte Waas munster uit een heel ander vaatje. De wedstrijd verliep nu volledig gelijkopgaand (13-9 na 40 minuten) en vooral Pic- quer speelde zich tijdens het wedstrijdeinde in de kijker. HK Waasmunster: Leemans, Van Puyenbroeck 3, Van Der Stappen 4, Verheyen 3. Pic- quer 5, Verdurmen 2, De Ke gelaar 1, Gijssels 1, Van Mele. Wemmei 23 Brabo Denderbelle 16 Brabo verloor nu ook tegen Wemmei en mag meteen een kruisje maken over de even tueel nog resterende titelambi- ties. Hoe de match verlopen i- kunnen wij U niet vertellen aangezien de normale Brabo- spreekbuis zelf over geen en kele informatie beschikte. Hasselt 24 minuut vooraleer Hasselt de 0- ■"'mi adra Fem. Leb. (+5)11 5 beginachterstand kon opha- len (8-8). Een 11-8 ruststand Squadra tegen titelkan- was zeker een knappe prestatie* If J at In. Hasselt geen kans tegen het snel en agressief spe kte was bij voorbaat gewe- lende Hasselt. Onmiddellijk ve De enige vraag die nog na de rust werd het zelfs 11-9 [was of Squadra de schade en het was opvallend met welk jj kunnen beperken. Wel. flegma ook de onervaren jonge l(jCT idra deed meer dan de Lebbeekse speelsters de Has- yer de beperken want 24-11 seltse aanval opvingen. Het "een verrassend goede uit- duurde tot de 37ste minuut genoemd worden. Vooral vooraleer Hasselt opnieuw kon ns de eerste helft speelden scoren, maar daarna moest Lebbeekse debutanten Squadra toch toestaan dat en het duurde tot de 6de Hasselt vooral uit tegenaanval 1, I de score bestendig opdreet. Mits een tikkeltje meer meeval in de afwerking - nietwaar R. Van Hauwermeiren - had de uitslag nog meer eervol kun nen zijn, maar ook nu mag Squadra op een goede presta tie terugblikken. Squadra Femina Lebbeke: Hauwelaert, De Meersman 3, Moonen, A. Van Cauwen- berghe, Van den Broeck 3, Van Hauwermeiren, Bosteels, Bosman. EVA De kaatskamptoenen van «Rap en Vlugen t Vissershofwerden gehuldigd op het Hamse gemeentehuis KARATEKAMPIOENSCHAPPEN OOST-VLAANDEREN - INDIVIDUEEL Tfjdens het vorige weekeinde werden in Gent de provinciale kampioenschappen karate individueel kumite en kata georgani seerd. Een zeventigtal Oostvlaamse karateka's namen eraan deel met de bedoeling één van de zes in kompetitie gestelde titels te overoveren. Deze te veroveren titels waren «kata-dames», «kata- heren», «kumitc-dames» en drie kategoriën «kumite-heren», namelijk min 67 kg, min 77 kg en plus 77 kg. Bjj het «zwakke» (al is dit relatief) geslacht beheerste Frangoise Compernolle van Dai Nippon het kata-gebeuren. Ze werd ver diend kampioene vóór Katrien Kielemocs van Ten No Kata en Peggy de Block van Chikara uit Hamme, die met deze derde plaats een uitstekend debuut maakte. Ook bjj de kumitewedstrijden liet Compernolle zich ten gunste opmerken, doch ze moest in finale wel haar meerdere erkennen in Kathy Reynicrs van K.C. Lokeren. De derde plaats in deze kategorie ging eveneens naar een meisje uit Lokeren, nl. Annie Vermeulen die hiermee haar debuutprestatie van Schoten in de verf zette. kt afsluiten van het kaats- n worden traditieget- de kampioenen van het m£t Kaatsverbond op het Rl ttntchuis ontvangen en ib^ Mgd. Schepen De Ruys- t prees in zijn wcl- ütwoord de inzet en de 'Be der leiders van het herbond, dat nu al meer 25 jaar bestaat. Schepen 'de Casteele zegde dat er rende een periode van 25 altijd bloeiperioden zijn, 'ook momenten van lichte pal Dan moet men de 'gedachtig zijn van «Doe 'n zie niet om». Hij sugge- dc ook om met twee kate rn van start te gaan in het "k Kaatsverbond, één veteranen en één voor de I Opvallend was wel dat kampioenenplocgen uit >pdkwamen, een dorp waar to» Weel wat kaatsen is. gcli e gemeenschap zet zich Irachtig in voor de kaats- Nadien ging men over de uitreiking van de tro- in "^an de kampioenen. Het „i 'fshof-Kastel was kompc- jn Jinnaar Toyota-Kastel 'bekerwinnaar. De trofee in dc sportiefste ploeg was ,n I 10ns Vermaak uit St. An- De sportiefste speler, was j-.jd* vorig jaar Karei De irai *dic speelt bij Toyota, beste speler van het tor- was Theo De Decker van vissershof-Kastel. Nadien Men de spelers van de Ca# faenenploeg, het Vissers- nog een aandenken in si nemen. Karei De werd door de schepen van sport een voorbeeld ge- het gemeentebestuur noemd voor de jeugd, en goede ontvangst. Zijn dank terecht ging ook uit naar de spelers Na de prijsuitreiking dankte de voor hun sportiviteit en naar voorzitter van het Hamse zijn bestuursleden voor hun Kaatsverbond, Paul Vermcire, inzet. Ook de scheidsrechters werden in zijn dankwoord be trokken en hij hoopte dat vol gend seizoen opnieuw een suk- ses zou mogen worden voor de Hamse kaatssport. BD Cc SHOTOKAN STEKENE In de katawedstrijden bij de heren stond er geen maat op het meesterschap van Lebbe- kenaar Rudy Schuermans, die z'n tegenstanders werkelijk geen schijn van kans liet. Voor de tweede plaats was er een ex- acquo, maar na eliminatie van de laagste en hoogste score had Yvan de Windt van K.C. Hamme een beter gemiddelde en kreeg de tweede plaats toe gewezen ten nadele van Ste- Petanque. Vorige zaterdag dienden drie ploegen van P.C. Reynaert hun derde speeldag af te werken. In 2e afdeling verloor Reynaert met 4-5 van P.C. So jee uit Gent. De foto toont een spelfaze uit deze spannende kamp. In het midden (met witte trui) evolueert André Van Driessche. In de 3 e af deling-A versloeg men Brugge met 6-3, maar vooral het team van Jos Verheyden deelde harde klappen uit. De derde ploeg versloeg Zelzate in 3e afdeling B met niet minder dan 7-2. Er mag gerust gezegd worden dat de jonge Lokerse petanqueklub een geduchte tegenstander wordt, (polo) laan vai Gent. Bij de kumitewedstrijden kwam dan Shotokan Karatek lub Stekene op de voorgrond. En hoe! Zonder de gebroeders Van Wambeke zouden alle Oost-Vlaamsc kumitekam- piocnen dit jaar van Stekene oorsprong zijn geweest.. De enige deelnemer uit Steke ne in de klasse minder dan 67 kg, nl. Martin De Block werd na een prachtige openingswed strijd tot algemeen favoriet aanzien. Deze taaie Stekenaar beschaamde deze verwachtin gen niet. Ondanks het feit dat z'n finaletegenstrever Dirk De Clercq van K.C. Hamme uit stekend weerwerk boodt, werd die toch met 6-4 naar de twee de plaats verwezen. Bij de middengewichten gaf Alain van der Heyden in de dderde ronde op door een kwetsuur. Geen nood echter want Stekene had nog Romain Verdurmen en Guy Ivens die konden doorstoten tot de hal ve finales. Verdurmen bleek de man-in-vorm en in z'n halve finale tegen Belgisch kam pioen Stefaan Van Wambeke was hij nooit de mindere. In tegendeel. Maar. ook de scheidsrechter speelde hier mee want Van Wambeke mocht toch naar de finale! De arbiter schaamde er zich name lijk niet voor om Verdurmen een kcikoku (strafpunt) te ge ven omdat in het Stekense kamp van coach werd gewis seld. Dit terwijl zoiets tijdens andere wedstrijden het we reldkampioenschap van enkele tijd geleden inbegrepen wél toegelaten was! Zelfs neutrale waarnemers schudden meewa rig het hoofd en zuchtten: «Hoe een kampioen soms kampioen kan blijven Ivens uit Stekene won de ande re halve finale met sprekende 6-0 cijfers, maar geraakte in de finale vroeg op achterstand. Dan deed Van Wambeke «de deur dicht» en kon via de counter nog verder uitlopen en dus kampioen worden. De ere plaatsen waren dus voor Steke- naren Guy Ivens (2de) en Ro main Verdurmen (3de). ZWAARGEWICHTEN Voor Shotokan Stekene dien den Filip Vaerewijck en Luc Rooman het zaakje te klaren bij de zwaargewichten, dus plus 77 kg. Debutant Rooman pas aan z'n tweede tornooi toe! stuitte al onmiddellijk op de gevaarlijke Pierre Van Hal en kon enkel de sportieve eer redden! 5-1 verlies. Vaere wijck liet over z'n ambities niet de minste twijfel, maar... was iets té gretig. In de halve finale tegen de andere Van Wambe ke, namelijk Wim, kwam het na een spannende kamp tot verlengingen. Filip Vacrcwijk ging te haastig aanvallen en werd zuiver gecounterd en... wég de finaleplaats. Zijn tele urstelling werd nog groter wanneer bekend raakte dat Van Wambeke's tegenstander forfait gaf voor de finale we gens een lichte kwetsuur. Maarvoor de talrijke Ste kense supporters waren de re sultaten van Shotokan Stekene echter méér dan reden genoeg om er lustig-op-los te vieren. UITSLAGEN Kate dames: 1.en Oostvlaamse kampioene Frangoise Compernolle van Dai Nippon uit Liedekerke. 2. Katrien Kielemoes van Ten No Kata uit Gent 3. Peggy De Block van Chika ra uit Hamme Kumite dames: 1. Kathy Reyniers van Kara- tcklub Lokeren 2. Frangoise Compoernolle van Dai Nippon uit Liede kerke 3. Annie Vermeulen van K.C. Lokeren Kata heren: 1. Rudy Schuermans van Ip- pon uit Lebbeke 2. Yvan de Windt van Chikara Hamme 3. Stefan Van Wambeke van Karateklub Gent Kumite heren: - 67 kg: 1. Martin De Block van Shotokan uit Steken 2. Dirk De Clercq van Chikara Hamme 3. Walter Toch van Ten No Kata uit Gent. Kumite heren: - 77 kg: 1. Stefan Van Wam beke van K.C. Gent 2. Guy Ivens van Shotokan Stekene 3. Romain Verdurmen even eens Shotokan Stekene Kumite heren: 77 kg: 1. Wim Van Wambe ke van K.C. Gent 2. Frans Bogaert van Yawara Kwai uit Dendermonde 3. Filip Vaerewijck van Shoto kan Stekene. Gremar In haar tweede uitgave van een tornooi voor miniemen toonde de Hamse judoklub Jitsu-Kwai haar klasse, zowel op gebied van organisatie als in het beha len van uitslagen. Er viel een grote belangstelling te noteren in de sfeervolle Tivolizaal in de Kerkstraat te Hamme. Van lo kale zijde werden overwinnin gen behaald door Jurgen Vla- minck. Koen Weyn en Pascal Blommaert, wat meteen goed was voor een eerste plaats. Stefan en Nico Kinders en Maggy Van Uytfanghe behaal den een mooie tweede plaats, terwijl Dominique Goudeseu- ne, Bruno Baert. Saskia Weyn en Sabine Gobel een derde plaats lieten optekenen. Een beloftevolle start voor deze jonge judokas, die mits volhar ding en doorgezette trainingen nog menigmaal de Hamse kleuren zuilen hoog houden. Vier trofeeën te Denderwindeke De Hamse judoklub nam eveneens met de kadetten deel aan het tornooi te Denderwin deke. Met amper vier deelne mers behaalden ze daar twee maal zilver en evenveel keren brons, torn Waterschoot en Michel De Dobbelaere lieten zich in de eerste kamp wel verschalken, doch haalden in extremis nog het podium me<4. een fraaie derde plaats. Kut'. Verbeecke diende het meesterschap te aanvaarden voor het behalen van een gou den trofee u door de Nederlan der Van Slype, doch behaalde toch een eervolle tweede plaats. Kris De Ridder, met drie overwinningen, plaatste zich voor de finale. Tegen Filip De Munck uit Lichtervelde liet hij zich na hardnekkig verweer verrassen door een prachtige heupzwaai van zijn West- vlaamse tegenstrever. Wat hem uiteindelijk nog een zilve ren trofee opleverde. De vier deelnemers mochten zeker met opgeheven hoofd het strijdperk verlaten. Met derge lijk jeugdig talent mag de Hamse judoklub Jitsu-Kwai de toekomst hoopvol tegemoet zien (PVr.l

De Voorpost | 1984 | | pagina 39