•«r OVERZICHT VAN DE HERENKOMPETITIE NIEUWE UITRUSTING BRENGT GEEN GELUK! DNDERBALLS BERLARE WINT DOOR KARAKTER HADES VERSLAAT BUURMAN K0NTAKT IUW OPTREDEN VAN BAASRODE De Voorpost - 9,11.1984 - SShcó DCCSPOV ÜfctflIM «fPIC SPöfc -®tC SPOW |jf MtSltQt' fl|| W*SRfiBf I sic-spot 'iMSMW •141SIÖJ' 1ILCC gg^s.aoflf^ NILCO I SPORTTASSEN Ere-afdeling VC Temse - Zonhoven 0-3 (14-16, 11-15, 3-15) VC Temse, nog altijd zonder één overwinning, heeft twee sets lang zijn huid duur verkocht. Sedert de trainerswissel heeft VC Temse de smaak van de overwinning nog altijd niet te pakken. Ligt het aan het spelkoncept? De ploeg is nochtans niet verzwakt. In de eerste set kon VC Temse uitlopen tot 8-2. Zonhoven slaagde erin de kloof te dichten met ondermeer een serie bloks en het kwam zelfs op een voorpsrong van 10-11. Na een gelijkopgaande strijd slaagde VC Temse erin de setbal te pakken op 14-13. De Limburgers haalden het na een spannende strijd en het was met een outbal van Luc Van de Velde, dat de set werd afgerond, de tweede set was eveneens spannend. Het lukte de thuisploeg om de bezoekers zes setballen af te snoepen, maar ze kon daarmee de set nog niet uitmaken. Vanaf de derde set was de ontgoocheling algemeen bij de Scheldejongens. In korte tijd wezen de bordjes 0-9 aan. Voor VC Temse zat er nog weinig in en de ontmoedigde thuisspelers faalden over de ganse lijn. Eerste Landelijke B Vitesse Kruibeke - Luchtbal Antwerpen: 3-0 De killer, verantwoordelijk voor de nederlaag van Rapid St.-Niklaas, heeft op Vitesse een droge 3-0 te slikken gekregen. In een spannende wedstrijd, waar Vitesse duidelijk zijn tegenstander domineerde, waren het de dakgoten van Etienne De Buck die de doorslag hebben gegeven. Het Antwerps duel werd door de jongens van Croes gewonnen, waarbij Jansens een goede aanvallende partij vertolkte. Rapid St.-Niklaas - Zedelgem: 3-0 Rapid St.-Niklaas heeft zich goed herpakt na zijn eerste nederlaag. Packo Zedelgem viel te licht uit om de nogal krappe kern van Rapid te kunnen bedreigen. Het is opvallend dat, wanneer de ploeg goed draait en aan de winnende hand is, het gezanik onder de spelers achterwe ge blijft. Tweede Landelijke B Sigivoc - St.-Gillis-Waas 1-3 Een zware nederlaag voor de thuisploeg. De bezoekers waren nochtans te pakken. Met meer koncentratie bij de Sigivocspelers, zal hun spelpeil verhogen cn er gaan bijgevolg minder punten verloren. Sigivoc is wel degelijk op de goede weg. Juvenes Zele - Kuros Zulte De onbetwiste leider in tweede landelijke heeft in zijn wedstrijd tegen Kuros Zulte geen al te grote problemen gekend. Kuros, dat Willy Moreels (ex-Sferos Deinze) heeft aangetrokken als speler-trainer, was zelfs een ge makkelijk hapje voor de Juvenesboys. Via hun snelle aanvalskombinaties vooral in het midden, werd er iedere set een kloof geslagen, die de bezoekers niet meer konden dichten. Bij de thuisploeg speelden Danny Layez en Danny De Maesschalk zich in de kijker. Bij Zulte probeerden Dirk Roobroek en Marc Smets met hun spelverdeler Willy Moreels tevergeefs de bakens te ver zetten. Volleybal. Ondanks de nieuwe uitrusting moest Nilco Lebbeke toch de wet van de sterkste ondergaan, (foto Piet Hermans) Heren: 3e Provinciale A Nilco Lebbeke A - ATB St. Niklaas: 2-3 11-15, 15-13, 19-17, 14-16, 5-15 De wedstrijd, soms zeer hoog staand volleybal aan het pu bliek presenterend, werd inge leid door het officieel overhan digen van een nieuwe uitrus ting aan de thuisploeg. Deze out-fit werd geschonken door ere-voorzitter senator Octaaf Van den Broeck. De thuisploeg wilde de milde schenker en de opgekomen toeschouwers in deze nieuwe uitrusting een klinkende over winning bezorgen. Begonnen met Eddy Cassiman in plaats van spelverdeler Paul De Clerck, vorstelend met een vertrouwenskrisis, en voorts spelend met Gerry Burm, Ver- cauteren. Van Beveren, Coo- reman en Annemans nam Leb beke een ietwat afwachtende houding aan. De eerste set was langs beide zijden een tasten en zoeken. Een echte studie ronde, waardoor de bezoe kers, uitstekend gecoacht door ex-Lebbeekspeler Alfons De Pauw, de eerste set binnenre- ven met 11-15 op het bord. In de tweede set had Lebbeke doorlopend de leiding en won nipt, mede door de inbreng van Eddy De Clerck, ingeko men voor Van Beveren, die zijn vorm van de voorbije we ken bevestigd zag in een goede wedstrijd. De derde set was niets voor hartlijders. Lebbeke, gegang- maakt door de Clerck en Cas siman, bracht een 8-0 voor sprong op het bord. Via Anne mans en Cooreman liep men schijnbaar uit naar een gemak kelijke setzege: 11-4. Toen stokte het plots bij de thuis ploeg en St.-Niklaas beende bij tot 14-14. Door een foutie ve vervanging bij ATB St.- Niklaas en door een rustig spe lende Van Biesen, ingekomen voor Burm, kwam Lebbeke met een knappe 19-17 zege aan een 2-1 setvoo-sprong. De vierde set bewijst dat niet enkel voetbal raar kan zijn qua uitslagen. Bij een 14-9 stand, in het voordeel van Nilco Leb beke, zag iedereen de thuis ploeg reeds gewonnen met 3-1. Is het echter te wijten aan overdreven zelfvertrouwen of niet? Lebbeke slaagde er maar niet in te scoren. Een opslag van Cassiman in het net. Een tweede matchbal. uitgeslagen door een zenuwachtige Coore man. Een derde matchbal nipt buiten gedropt door Erik Van Biesen en een niet gefloten maar flagrante netfout langs de zijde van de bezoekers. Alles samen bracht het een totale ommekeer. De set werd we derom nipt gewonnen door de bezoekers met 14-16. De beslissende vijfde set bracht de ontnuchtering bij de nieuw-uitgeruste thuisploeg. Men draaide bij een 8-0 ach terstand, alles mislukte bij Lebbeke en bij ATB St.-Ni klaas liep het op wieltjes en alles viel mee. Lebbeke kon nog eventjes een vuist maken via Vercauteren en Anne mans, maar ATB St.-Niklaas maakte uit met 5-15. Een prachtige wedstrijd voor derde provinciale en spijtig dat in zulke wedstrijden een win naar en een verliezer moet zijn. Dit was meteen ook de eerste opmerking van de spel leider na de wedstrijd, maar bij Lebbeke mag men zeker het hoofd niet laten hangen. De sfeer mag nog een beetje meer opgevijzeld worden, want ondanks dit verlies werd er mooi volleybal geserveerd. Dit alles moet men zeker be krachtigd zien in de volgende wedstrijd tegen hekkensluiter Erembodegem Blomberg. Een ontmoeting waar Lebbeke Nil co zeker geen steek mag laten vallen. Steendorp - Strombeek 3-2 De afwezigheid van Luc Breuckeleers op de training is opgelost. De speler zal in het Gentse trainen en te Baasrode blijven spelen. voor Steendorp is eindelijk de eerste overwinning binnen. Maar deze zege is een vierpuntenzege, wanneer men de klassering bekijkt. De bezoekers waren niet geheel onver dienstelijk en de zege heeft meer dan aan een zijden draadje gehangen. Hopelijk is deze puntenwinst het begin van een hele reeks want de thuisploeg zal ze hard nodig hebben wil ze zich handhaven in deze reeks. Het stereotie pe spel van Steendorp werpt alleen vruchten af bij de aanvang van elke ontmoeting. Wanneer de tegenstander zich organiseert tegen de hoge aanvallen, klopt men veelal in het blok. VK Aalst - Deco Denderhoutem 3-0 (15-14, 15-13, 15-12) Een zeer zwakke wedstrijd van de Ajuinen, maar deson danks werd de spannende strijd besloten met een overwin ning. Aalst rekupereerde Pol Phillips, die meer dan behoorlijk inviel. Guido De Schrijver, met tendinitis, is nog altijd afwezig. De ploeg waarmee gestart werd, omvatte Pascal Boeykens en Wilfried Doorns aan de pas, Lieven De Roo, Mare Philips, Chris Sernauts en Lieven De Schrijver als aanvallers. Door het zwak presteren van de Aalstenaars heeft Denderhoutem aardig kunnen aan klampen. De bezoekers hebben gevochten en de thuis ploeg het vuur aan de schenen gelegd. VK Aalst kan en moet beter spelen wil het aan klantenbinding doen. Derde landelijke C Sobeke Zwevegem - Real Testa Lokeren 3-0 De strijd tussen de twee zwakke broertjes uit deze reeks was de meest slechte ontmoeting tot nu toe van de thuisploeg. Lokeren werkt aan de wederopstanding. Spectrum Moerbeke - VC Kemzeke 3-0 De ontmoeting tussen de twee Oostvlaamse nieuwkomers is beslecht in het voordeel van de thuisploeg. Kemzeke, dat zich moeilijk kon aanpassen aan het snelle spel van Moerbeke. kon geen geldig verweer opbrengen. De thuis ploeg werd met ernstig bedreigd en de bezoekers waren zwak in de receptie. (15-6, 10-15, 15-6, 9-15, 15-9) Adec heeft het onderste uit de kan moeten halen om de nieuwkomer in tweede provinciale te kunnen verslaan. Om beurt hebben beide ploegen een set binnengehaald en zodoende diende een beslissende set uitsluitsel te brengen. Voor Baasrode was het een dag met gemiste opslagen cn een falende receptie. De zeventienjarige Guy De Mulder heeft een schitterende wedstrijd vertolkt. Eerste Provinciale VC Beveren - Unie Herzele 3-2 (14-16, 15-5, 15-11, 10-15, 15-12) Tegen de leiders heeft Beveren een zeer goede wedstrijd gespeeld. Herzele dat eeh kwade klant had aan de thuisploeg, maakte veel fouten en dan vooral in de opslag. Niet minder dan achttien opslagen werden gemist. Een zenuwachtig spelend Herzele werd door nervositeit verra den en ze liepen elkaar in de weg in de verdediging of ze plaatsten zich verkeerd. In de eerste set liep Herzele uit tot 0-11, wat konsternatie teweegbracht in de zaal. Beve ren heeft rustig de achterstand kleiner gemaakt en zich in de wedstrijd gewerkt. Een knap hersteld Beveren heeft voor de stunt van de weck gezorgd. Zie verslag verder in het blad. hybal. De meisjes van Juvenes Zele kwamen winnen in Baasrode (foto Piet mans). 3de prov. B - heren bewees tegen Herzele dat het genoeg karakter in heeft. Daarbij kon coach W. Janssens voor het eerst :izoen beschikken over een A-kern van 9 spelers, vervangen geen verzwakking betekende. Samen dit voor de derde overwinning van het seizoen. (3- begon nochtans niet zo I. In de war door eenjap- gsfout. kon men niet ver- i dat een enthousiast Ele uitliep tot 1-6. Een Dut zorgde voor de nodi- 1. Herzele geraakte plots meer door het blok van P. dersnickt en G. Uytten- en de geplaatste ballen W. Jansens deden de rest 1. Berlarc liep zelfs uit tot cn 12-8. Dan stokte het i. Beide ploegen betwist- elkc bal zodat de opslag Aillende keren van kamp Na de inbreng van J. Dierick, voor het eerst in dit seizoen weer in de ploeg na een kwetsuur, kon de thuis ploeg de eerste set uitmaken (15-9). Set 2 begon nog slechter dan de eerste. Alle spelers hadden al eens opgeslagen vooraleer Bcrlare een eerste punt kon maken (1-9) De receptie maakte fout op fout. Het voor beeld en de inzet van kapitein D. Jansens bracht de thuis ploeg terug in de wedstrijd. Via 5-11 ging het zelfs naar 10- 12. K. De Bock was in deze periode sterk aan het net. Her zele bleef echter niet bij d( pakken zitten en haalde rustig spelend deze set binnen (11 15). De volgende set was in 9 minu ten gespeeld. Herzele were volledig verrast door een snelh start van de thuisploeg (5-0) Toen men dan nog de eigei opslagen in het net sloeg, wa: het vertrouwen helemaal zoek Via 10-3 werd het 15-3. De vierde set was de span nendste Herzele wou een be slissende set afdwingen. Berla re vond 4 sets genoeg. Herzeli liep uit tot 5-7, werd bijge haald (8-8), liep terug uit (9 12), maar Berlarc had genoeg karakter om terug bij te ko men (13-13) en zelfs, via B Vandersnickt, uit te makei (15-13). N.K Heren: 18 Provinciale Hades Temse - Kontakt Temse: 3-0 Derde Landelijke B Pardaf Kruibeke - Oltisj Bazel Zie verslag verder in het blad. Hades Temse - Kontakt Temse Tweede provinciale A Adec Baasrode - Martinus Belsele MES: 1e PROVINCIALE EC BAASRODE - JUVENES ZELE 1-3 (15-6, 15-10, 15-8) Een opperbest Hades heeft in de derby de fakkel van buur Kontakt overgenomen. De derby van weleer, waarin Kon takt de bovenhand hield, werd door een frisspelende thuis ploeg naar zich toegehaald. Kontakt Temse kon geen vuist meer maken tegen een oppor tuun Hades. Hades, dat nochtans over geen uitgebreide kern beschikt, moet het iedere week met zes basisspelers stellen. Geen en kele speler mag zich kwetsen of even ziek vallen of de ploeg vervalt tot het niveau van een team, onwaardig in een eerste provinciale uit te komen. Kontakt beschikt op zijn beurt over spelers waarvan de ge middelde leeftijd boven de dertig uitgroeit. Beide ploegen hadden tijdens de transfertpe- riode beroep gedaan op Kurt De Moor. De Moor, vorig sei zoen uitgeleend aan Real Tes ta Lokeren, had voor beide klubs een vergunning getekend en de afstaande ploeg Oltisj Bazel heeft tweemaal de trans- fertsom geïnd. De transfert- kommissic heeft zodoende De Moor geschorst voor de duur van één jaar. Een harde klap voor de klubs in kwestie. Spelverdeler Walter Cleyman, overgekomen van Breendonk is de beste transfer die door de ploeg verwezenlijkt is. Mare Geerts en Danny Leyssens wa ren de uitblinkers van deze derby, die goed werden be diend door hogergenoemde Walter Cleyman bij Hades. Bij Kontakt was enkel Jef Pinck tot enig verweer in staat. Van een echte strijd en derby van weleer was zeker geen sprake. Samenstelling van Hades Temse: Mare Geerts, Danny Leyssens, Walter Cleymans, Luc Van Frayenhove, Mare Bleyweert en Franky Van Assche. De Baasroodse Adecdames hebben de goede draai nog niet gevonden, (foto Hermans) De mannen van VC Sint-Gillis-Waas moesten het opnemen tegen het sterkt (dw) Volleybal. Nilco Lebbeke kreeg een splinternieuwe uitrusting den Broeck. (foto Piet Hermans) Volleybal. De uitgebreide kern van «Willewies» dat won tegen Jeugdhuis Djem in de strijd om de Beker van Beveren. (Iv) VOLLEYBAL 5.17-15, .445. Baasroodse coach Gielen [I nog altijd geen voldoe- gevende oplossing gevon- voor de afwezige Van ibeke. De ploeg beschikt over de nodige invalsters njp genoeg zijn voor een eden in eerste provinciale, eerste twee sets kenden gelijkopgaand verloop. De le set werd gewonnen door bezoeksters. Nadat Juvenes unwezigheid moest dulden de thuisploeg tot 9-9, werd de opslag van Trui Van Seve- ren de Baasroodse receptie fa taal. In de tweede set zorgden Breuckeleers, Gaby Bayens en Lut Aelbrecht voor de Baas roodse wederopstanding, die maar één set heeft geduurd. Onder hun drieën hebben ze de Juvenesmeisjes een deelze- ge ontfutseld, hetzij nipt maar verdiend. Deze set was meteen ook de aantrekkelijkste. Vanaf de derde set viel er aan de overmacht van Zele niet te tornen. Mastboom en Van Severen haalden keihard uit vanuit de opslagzone en de Baasroodse meisjes zagen de ballen rond hun oren vliegen. In een mini mum van tijd werden beide sets afgehaspeld. TRijdens de laatste set was er van enig verweer geen sprake, laat staan sprake van een wedstrijd van de kant van de Adecmeis- jes. Adec had in de Juvenes meisjes een meester gevonden en het berustte duidelijk in de zaak. Het weinig talrijke pu bliek diende met deze lauwe wedstrijd genoegen te nemen. hm ww

De Voorpost | 1984 | | pagina 41