Verkeersmaand Sint-Niklaas neemt jaar in beslag Driehonderd post en PTT-mensen op CVP- vergadering in Sint-Niklaas Amnesty International El Waasland bereidt feestme f( voor jong en Yb Regionale initiatieven bedoeld als nationale prikkels Drieling in Sint-Niklaas: PeterStephanie Nicky 5 c «Voor Allen» Waasland blijft TAK-Waasland op «Vlaams aperitief» te Lochristi DE VOORPOST Senator Ferd. De Bondt: «Sikh's niet naar India terugsturen» 6 - 9.11.1984 - De Voorpost Sinds geruime tijd is in het Waasland een afdeling van vereniging Amnesty International aktief. De afdeling zet zié. voor mensen die in het buitenland worden vastgehouden n okto gefolterd omwille van hun overtuiging of huidskleur. In ging vernamen de Al-leden de aanhouding in Uruguay van Elizab tol Carmen Meizoso Vazquez. Ze had pamfletten uitgedeeld verb stond dat de regering willekeurig mensen aanhield en folteri Kko een aktiviteit die haar een veroordeling tot acht jaar gevai nisstraf opleverde. Ze werd gefolterd, verbleef onder erbaïj* lijke omstandigheden in verschillende militaire gevangenis» werd ziek. Pas na vijf jaar kwam ze, zonder twijfel mede doot aangehouden inzet van AI-Waasland vrij. De lokale groep schreef burgemeesters, dokters, parlement den aan en voerde akties, o.m. toen het nationale voetbal van Uruguay het in 1980 tegen de Rode Duivels moest c men. Ook werd de moeder van Elisabeth financieel gestci Het feit dat Elisabeth Vazquez nog in leven is, is te danken deze inspanningen, zo meldt men. De ervaring leert immen een onbekende vlug verdwijnt in diktatoriale regimes. Momenteel werkt Al-Waasland aan de vrijlating van een ba uit de Sovjetunie die tot vier jaar werkkamp werd «omdat hij zich door de autoriteiten als baptist registreren». De groep verwacht zich aan de spoedige opj door het AI-sekretariaat in Londen van een tweede gevangn In navolging van de vorig jaar in Sint-Niklaas gehouden verkeersveertiendaagse en in het kader van het jaar van de verkeersveiligheid 1984, startte op 5 november jl. in dezelfde stad een verkeers maand, gevuld met allerlei aktiviteiten waarbij de initiatiefnemers zowel de talrijke scholieren als zo veel mogelijk van de overige weggebruikers hopen te betrekken. De verkeersmaand is slechts één onder deel van een ruimere aktie m.b.t. verkeerspedago- giek en verkeersveiligheid in het algemeen die de jongste jaren onder de bezielende leiding van sche pen van verkeer en ruimtelijke ordening Mare Huys wordt gevoerd en waarvan het projekt verkeerstrai- ning voor jonge fietsers, de inzet aan de scholen van verkeersbrigadiers, de kursus verkeerspedagogiek in de normaalscholen van de stad, het verkeerslokaal en de diamontage 'Elegie' de meest opgemerkte recente realizaties zijn. Het ligt in de bedoeling van de schepen en zyn medewerkers o.m. het projekt verkeerstraining voor jonge fietsers naderhand op nationaal vlak door te drukken. Dat verklaart met een de aangekondigde aanwezigheid van minister van verkeerswezen Herman De Croo op de akademi- sche zitting van 25 november, waarmee de verkeers maand zal worden afgerond. Wedstrijden en tochten Het programma van de ver keersmaand 1984 ziet er als volgt uit. De lagere schoolkin deren kunnen deelnemen aan een intensieve theoretische en praktische (fiets)verkeerstrai- ning, een verkeerswandeling o.l.v. de politie en voorbereid door het btk-team verkeers- konsulenten, een tekenwed strijd met drie thema's (een goede fiets, een fiets met alle juiste onderdelen en de ver- keershelper als vriend) en een verkeerskwis. Wanneer de school hierom verzoekt zullen politie en rijkswacht ook een konstruktieve fietsenkontrole uitvoeren. Voor het sekundair onderwijs voorziet men, ver deeld over de verschillende graden, respektievelijk een te kenwedstrijd 'Op weg naar school', een opstelwedstrijd over Tucht in het verkeer' en een ideeënwedstrijd die «sug gesties ter beveiliging van de fietsers in de stad» moet ople veren. De beste suggesties zul len ter bespreking aan het kol lege van burgemeester en sche penen worden voorgelegd met het oog op een eventuele late re realizatie ervan. Ook de sekundaire scholen kunnen een fietsen- en bromfietsen- kontrole aanvragen. De fotowedstrijd van de ver keersveertiendaagse van vorig jaar wordt vervangen door de aktie zebrapad. Deze maand Zaterdag 3 november werden in het Maria Middelareszie kenhuis aan de Hospitaalstraat plotsklaps drie telgen Heyman geboren. Peter (2,4 kg), Stephanie (3,2) en Nicky (2,4) kwamen rond drieën ter wereld. De door dokter De Mot begeleide bevalling duurde nauwelijks langer dan in wat men 'normale omstandigheden' pleegt te noemen. De kinderen Heyman verkeren in goeie gezondheid, en ook moeder Hilde Smet stelt het goed. Fiere vader is Emmanuel Heyman, van de bekende handelszaak HiFi- Studio aan het Kardinaal Mercierplein 29 in Sint-Niklaas. De heer Heyman: «Het zijn m'n eerste kinderen en wellicht ook m'n laatste» Toch een vrij uniek gegeven, zo'n drieling die geboren wordt. Al is een vierling (zoals die van Steendorp) nog groter nieuws natuurlijk. Bij mijn weten werd de laatste drieling in januari 1981 geboren voor wat betreft een echtpaar uit groot-Sint-Niklaas. Dany, Tony en Nancy Verlee werden toen in een Lokers ziekenhuis ter wereld gezet, zoals De Voorpost.toen meldde. (wv) zullen politie en rijkswacht en de verkeersbrigadiers de ge dragingen van de automobilis ten aan zebrapaden met spe ciale aandacht volgen. Zij no teren de plaatnummers van de wagens van hoffelijke chauf feurs en uit de zo verkregen lijst worden uiteindelijk tien chaffeurs geloot die zullen worden bedacht met een ben zinebon van 500 frank. Eerder werd in Sint-Niklaas lange tijd de vergelijkbare stic- keraktie Veilig Verkeer Sint- Niklaas gevoerd. Het stadsbe stuur hoopt op deze manier tie veiligheid van de voetgangers te verhogen. De komende maanden wil men telkens een ander aandachtspunt voorop- schuiven. Zondag 18 november a.s. om 14 uur start voor het stadhuis een gezinsfielstocht richting Nieuwkerken. In de feestzaal 't En zal biedt het stadsbestuur de deelnemers een drink aan (let wel: glaasje op: laat je rijden!) en wordt de diamonta ge 'Elegie' vertoond. Aan de tocht zijn ook een wedstrijd en... pnjzen verbonden. De eerste prijs is een splinternieu we, goed uitgeruste fiets, de oudste deelnemer krijgt een boekenbon van 10.000 frank (opa!), de jongste deelnemer ook en voor de deelnemers met een juist ingevuld ant- woordenformulier zijn er tien boekenbons van 500 frank. De afstand van de tocht bedraagt ongeveer 22 kilometer. Het weekend van 24 en 25 november wordt met de hulp van de politie en het Rode en Vlaamse Kruis een echt ver- keersweekend. De hele ver keersmaand wordt op zondag 25 november afgesloten met een akademische zitting (aan vang 10 uur, stadhuis) waarop onder andere minister De Croo het woord zal voeren, met de brevetuitreiking voor de verkeerhelpers, de premiè re van de nu reeds veelbespro ken diareeks 'Elegie' en de opening tenslotte van het ver keerslokaal op de hoek van de Boonhemstraat. jonge Verkeerstraining fietsers Een nieuw experiment is de verkeerstraining voor jonge fietsers. Fietsers betekenen in het weinig op hen berekende stedelijke verkeersnet een ge vaar voor elkaar en de andere weggebruikers. Je kan het ook omgekeerd stellen: andere weggebruikers, de automobi listen vooral, betekenen een gevaar voor de fietsers En toch zou een verbeterde fietspadeninfrastruktuur niet èlfe problemen oplossen, weet scnepen Mare Huys. Meerdere ongelukken worden immers veroorzaakt door de onvoor zichtigheid of de gevaarlijke rijstijl van fietsers. Daarom moet een evenwichtig ver keersbeleid volgens hem niet alleen oog hebben voor de fiet sers door fietspaden te laten aanleggen, maar vooral door ze een degelijke opvoeding te geven. En daarmee begin je het best zo vroeg mogelijk. De dienst verkeersplanning van de stad wil met zijn verkeerstrai ning voor jonge fietsers een richting aangeven. De oplei ding is nl. in belangrijke mate een reaktie op de vaststellin gen dat het huidige verkeers reglement geen minimumleef tijd voor fietsers voorziet, de verkeerslessen in het lager on derwijs geen ruimte voorzien voor een praktische training en dat fietsers in tegenstelling tot automobilisten en motorrij ders hun kennis van het ver keersreglement niet moeten bewijzen. De verkeerstraining verloopt in drie stappen. In de klas wordt de kennis van het ver keersreglement ingeoefend a.d.h. van een overzichtelijke en rijk geïllustreerde brochu re. Daarna beginnen prakti sche oefeningen op het ver keerspark. De direktie van de school kan terzake kiezen voor een geschilderd en dus blij vend of, bij plaatsgebrek, voor een mobiele uitvoering in PVC-banden. Tenslotte moe ten de jonge fietsertjes, nadat de tocht theoretisch werd voorbereid in de klas, begeleid door de politie de weg op. Elk onderdeel van deze training wordt geëvalueerd en de voor waarde voor het verkrijgen van een experimenteel rijbe wijs voor fietsers is, dat de kandidaten in totaal ten minste tachtig procent behaalden. Het bewijs geldt dan tevens als kontrolekaart i.v.m. de techni sche uitrusting van de fiets en als identiteitsbewijs van de fiets zelf, zodat gestolen fiet sen makkelijker kunnen wor den teruggevonden. Een school van om en bij de 200 leerlingen kan zo worden afge werkt in drie weken tijd. Meerdere scholen hebben al voor zo'n opleiding ingete kend. Schepen Mare Huys hoopt dat de verkeerstraining voor jonge fietsers in andere steden navolging zal krijgen en dat uiteindelijk door de natio nale overheid werk zal worden gemaakt van een geïnstitutio naliseerde verkeersopvoeding, de bepaling van een minimum leeftijd voor fietsers en de in voering van een rijbewijs voor fietsers. Schokkende elegie Terwijl in het lager onderwijs verkeersopvoeding als vak, zij het louter theoretisch, be staansrecht heeft verworven blijft het sekundair onderwijs op dit vlak achter. Toch is verkeersopvoeding een zaak van lange adem en omdat een training als uitgewerkt voor het lager onderwijs niet meer past voor oudere kinderen, ko zen de dienst verkeersplan ning, de werkgroep veilig ver keer en het stadsbestuur voor een nieuwe vorm: de diamon tage. Maar diamontage is ech ter een aanduiding die de pro- duktie 'Elegie' niet alle recht doet. «Elegie» is het filmisch in beeld gebrachte verhaal van Raf, een jongen van 16 die erg representatief is voor zijn groep van leeftijdsgenoten. Maar Raf komt met zijn brom fiets, en daarin is hij ook niet de enige, om het leven bij een zwaar verkeersongeval. Alle gruwelen van dit ongeluk wor den in «Elegie» keurig ge toond. «We willen de jeugd niet sparen», kommentarieert Mare Huys: «Ze werd lang genoeg gespaard. Het is de bedoeling ze met «Elegie» een kaakslag te geven». Blijkbaar zijn de makers van «Elegie» erin, geslaagd melo dramatische trekjes uit hun montage weg te houden. De reaktics na een try-out liegen er niet om. «Na het bekijken van 'Elegie' heb ik tien minu ten niets kunnen zeggen. Ik was geschokt», zei een moeder van 35 Een lerares meende zelfs dat «de diamontage niet zou mogen vertoond worden. Ze is mijns inziens te hard en te pessimistisch van toon», mo tiveerde ze Gezien de integratie van de verkeersopvoeding in het lager onderwijs, werden naderhand ook drie normaalscholen van Sint-Niklaas benaderd. Met zeer goed gevolg, bericht nu Mare Huys. De leraren uit de ze onderwijsvorm maakten reeds een overzicht van de spe cifieke moeilijkheden die een kind in het verkeer onder vindt, ze bundelden een aantal wenken i.v.m. het verkeerson- derricht en werkten modcllcs- sen uit waarin het voor handen zijnde didaktische materiaal maximaal wordt benut. Het btk-team zorgt met de samen stelling van een mediatheek voor de nodige ondersteuning. Verkeerslokaal Op zondag 25 november a.s. wordt het nieuwe 'verkeerslo kaal', gelegen aan de Boon hemstraat (nabij muziekaka- demie), plechtig geopend. Het lokaal omvat een volledig uit geruste verkeersklas, een ver- keersbibliotheek, -mediatheek en -infotheek, drie verkeersta- fels voor aanschouwelijk on derricht en een informatie stand met betrekking tot diver se verkeersaangelegenheden. Een 25-tal personen kan er les volgen. En dat is ook de be doeling van het lokaal: er moest les in gegeven worden, aan lagere schoolkinderen, zo gewenst ook aan leerlingen aan het sekundair onderwijs, aan verenigingen. Nog in dit lokaal worden de verkeersbri gadiers opgeleid. De lessen voor de scholen, eventueel gekoppeld aan een verkeerswandeling, worden verzorgd door agent G. Chris- tiaens. De kinderen kennen hem al beter als «agent Chris». Hij wordt op zijn beurt bijge staan door het btk-team ver- keerskonsulenten. Voor af spraken en meer inlichtingen in verband hiermee kan de lezer terecht op het stadhuis, tel.: 776.34.71 toestel 39 (dienst verkeersplanning, An- dré Van Daele) of toestel 33 (agent Christiaens). De ver keerslessen starten op 1 de cember van dit jaar. Leo DE BOCK Geen subsidie Maar koken kost geld, schrijft Daarom organizeert AI-W; land op zaterdag 24 nove ons. De werking van het (van 12 tot 14 en van 1 t AI-sekretariaat te 'Londen uur) een lekkere maaltijd "ju kat ItaninLIiilt A titan. waar 150 onderzoekers schen dingen van de mensenrechten over heel de wereld opsporen, moet gefinancieerd worden: koninklijk Athet Parklaan 89 te Sint-Ni Vooraf bestellen is nooda lijk. Dat kan telefonisch ;n® t vn la's één. men wil ook de ge- nummers 03-777.20.84 ei vangenen en hun familie wan neer dat nodig is financieel steunen: da's twee, en drie: AI wil zich niet binden door het aanvaarden van subsidies. 776.64.96 of door storting! het juiste bedrag op reket C1' nummer 645-1110370-46 (<2. 16 november a.s.). Van alle hoeken van het Waasland waren ze naar Sint- ties door overschrijving viai Niklaas gekomen, zelfs een delegatie vanuit Antwerpen, het even welke financiële: allen intens begaan met het reilen en zeilen van de post en stelling^ stuit op verzet bij Eregaste was staatssekretaris Paula D'Hondt die kwam spreken over haar beleid. En de CVP-Waasland organi- zeerde de bijeenkomst. Zij werd door volksvertegen woordiger Miet Smet hartelijk begroet. In haar welkomst cpal In tegenstelling tot sommige geruchten of interpretaties hebben de uitgevers van de periodiek «Voor Allen» van het arrondissement Sint-Niklaas beslist het blad verder te laten verschijnen. Waar er voorheen een samenwerking was met het arrondissement Dendermonde, zal «Voor Allen» in de toekomst zich uitsluitend richten tot lezers uit het Waasland. Dit heeft tot gevolg dat het blad 14-daags zal verschijnen en dit vanaf 16 november 1984. Ten gevolge van het faillissement van de drukkerij «Me- diaprint» zal «Voor Allen» gedrukt worden op de persen van «Het Licht» te Gent. Inhoudelijk blijft «Voor Allen» een progressieve perio diek die openstaat voor alle groepen die in het Waasland aktief opkomen voor de belangen van de bevolking. Terzelfdertijd zal voortaan de uitgebreide waaier van aktiviteiten van alle organisaties van de Socialistische Gemeenschappelijke Aktie en andere vooruitstrevende verenigingen ruimer aan bod komen. woord feliciteerde zij D'Hondt voor de inspanningen die zij doet om post- en RTT- bedrijf nieuw leven in te bla zen. Want dit nieuw beleid is absoluut nodig. Wil de post overleven, dan moet zij inspe len op vernieuwingen die een vluggere bediening mogelijk Inzake personeelsbeleid D'Hondt nieuws aankondigen: Ijde P Krd' staatsekretaris zelf. Het i 350 miljoen minder ontva sten betekenen voor de post [„r0 een verlies aan tewerksteUin y. Het vervoer tussen de sorti yj, Staatssekretaris D'Hondt centra blijft een probleem startte haar toelichting met het NMBS zou een betere sent aanduiden van een aantal fac- en lagere prijzen toren die een nieuwe situatie bieden, geschapen hebben in de post. Ook krisis in het postbedrijf Men konstateert een daling wervingsplan 1984 van het aantal bewerkingen in tairc werving van duizend p de postkantoren, een daling soncelsledcn voorzien, van de trafiek, alhoewel het Ook voor dc RTT werd opi volume aan korrespondentie reeks problemen gewezen: maken en dan moet erover blijft toenemen én het aantal vertraagde aangroei van tt gewaakt worden dat de echte personeelsleden tussen 1969 en foonaansluitingen kommerciëlc aktiviteiten blij- 1983 nog steeg met 38% ven en niet afvloeien. Deze evolutie wordt veroor- Als voorbeeld van nieuw be- zaakt door de algemene eko- leid citeerde Miet Smet dc nomische krisis, de technologi- taxipost in dc Brusselse agglo- sche evolutie, een steeds grote- meratie, de nieuwe vervoers- politiek die op punt gesteld wordt, de herstructurering van een eigen distributiecircuit en kapitaalsstruktuur aan te de sorteercentra. Voor wat de het ontstaan van privé-koerier- sen en de TT-cxploitatk RTT betreft, staat men voor bedrijven. optimaliseren, de verschrikkelijke opgave van Is er nog toekomst voor de het inschakelen en benutten post? Met volle overtuiging Konkrcte realisaties zijn van de spitstechnologie. verdedigde mevrouw D'Hondt sen de drastische inkorting' Tot slot van haar inleiding feli- haar beleid dat gericht is op de wachttijden voor dc citeerde volksvcrtegenwoordi- een kommcrciële aanpak door foonaansluitingen, dc 0| ger Smet dc staatssekretaris het verstrekken van nieuwe ting van telefoonwinkels i omdat zij dc liberale visie af- produktcn (o:a. postgram) en start van een recks nice C remt die er op gericht is de een verbeterde dienstverle- diensten waaronder telef postfunkties te privatizeren. ning, door het zorgen voor een teledata-foon, vidcotckst, ei vroege uitreiking «kranten en Dc staatssekretaris besloot I bcdrijfspost voor 8 uur». de lelekommunikatieseil Voor wat de financiële post een zeer expansieve indusri betreft, werd reeds ten dele tak is met grote toekomst een moderne dienstverlening uiterst belangrijk ook voor frog van telefoonbedrijf naar n W[7 communicatie en telcmati jtC[ bedrijf, stroeve administral [(e vc struktuur, zwakke finaix te, le struktuur. Daarom werd w re konkurrentic, het overstap- 1983 een saneringsplan ga V( pen van bepaalde groepen op gekeurd dat als doel heeft nU Op het «Vlaamse aperitief», een reeks voordrachten die de Coossenaertskring op zondagmorgen te Lochristi organi seert, was deze keer de Vlaamsstrijdende aktiegrocp het Taal-Aktic-Komitee te gast. De Wase TAK-verantwoordc- lijke G. Moons stelde er op bijzonder enthoesiaste wijze zijn vereniging voor aan een dertigtal geïnteresseerde Lochristenaars. vertegenwoordiger Miet So mocht tot besluit terecht l gen, fier te zijn op het gen van het initiatief. Sint-Niklaas. Volkskunstgroep Boerke Naas organizeerde een herfstfeest, met als gasten o.m. morrisdansers uit Abingdon (Iv) Sint-Niklaas. De zevensprong, de mosselman. Jojtgelui in hun sas bij Boerke Naas, de volksdansgroep die een herfstfeest op het getouw zette (Ivf Volgens Guido Moons wordt TAK binnen de Vlaamse Be weging beschouwd «als de vreemde eend in dc bijt» en weten de grote Vlaamse strijd en kuituurverenigingen en po litieke partijen niet goed welke houding aan te nemen tegen over deze radikale en dynami sche aktiegroep. Voor wat de Voer-problema- tiek betreft, stelde Guido Moons dat TAK op uitdrukke lijke vraag van dc Vlaamse Voerenaars zijn «wandeltak- tiek» inzette in de periode tus sen januari '78 en januari '84. Ze had tot doel de Vlaamse publieke opinie wakker te schudden en een reaktie in binnen-Vlaanderen los te wer ken waardoor er een daadwer kelijke solidariteit zou ontke tend worden. Ook werden de Vlaamse Voerenaars zelf weerbaarder en begon de Brusselse Wetstraat zenuwach tiger te worden. Voeren werd uit zijn isolement gehaald en de aandacht werd gevestigd op de subtiele terreur en chantage van dc fransdollc Action Four- ronaise van bendeleider Hap part. Indien het nodig mocht blijken zal in overleg met de Vlaamse Voerenaars dc wan- dcltaktiek opnieuw worden aangewend als ultiem middel om Voeren Vlaams te houden. Momenteel draait dc amncs- tic-kampagnc n.a.v. het paus bezoek in '85 aan ons land op volle toeren. Door dit bézock krijgt TAK de kans om een pijnlijke bladzijde uit onze ge schiedenis aan dc kaak te stel len en op het forum van de buitenlandse pers te brengen. In een «Open brief» aan de paus verzamelde TAK zo een 2.500 handtekeningen van reli gieuzen die aandringen opdat de paus een oproep tot verzoe ning en vergeving zou doen aan de Belgische gezagsdra gers. Uiteraard kreeg met de jaren het sociaalckonomisch aspekt van de Vlaamse strijd bij TAK steeds meer aandacht. Wil Vlaanderen eigen welvaart en welzijn veilig stellen dan is een ruim financieel en ekonomisch zelfbestuur allernoodzake lijkst. Guido Moons besloot zijn toc- gcrcaliscerd door dc Posto- ze nationale nijverheid, mat, de schques en waarborg- avond werd afgerond met kaart en in de toekomst ook geanimeerd debat en Vd i j .tai/ door de kredietkart en de reis- spraak met te stellen dat TAK zal blijven ageren voor een beier, mooier en rechtvaardig probleem van de verval,- Vlaanderen en dit tot het mol- «'"8 van de pensmenasstgna- to van de jongste IJzerbedc- vaart «Volk, word staat!» een realiteit geworden is. Na deze krachtige redevoering kreeg het publiek nog de kans om tal van vragen af te vuren op dc TAK-verantwoordc- ,lijken Guido Moons en natio naal voorzitter Eric Cromme- lynck, die eraan gehouden had om eveneens aanwezig te zijn op dit «Vlaams aperitief». Als dank kregen ze beiden na af loop een mooie ruiker bloe men aangeboden door be stuursleden van de Goose- naertskring van Lochristi en dit onder dc goedkeurende ogen van de VU-gemeente- raadsledcn Ignace Van Dries- sche en Maria Van Peteghem Wie meer inlichtingen wil over het Taal-Aktie-Komitee Waas land, kan steeds kontakt opne men met Guido Moons, Kas- sclstraat 2, 9078 Zaffclare, tel. 091/55.82.46 (KV) Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen Kruibeke zet aannemers voor schut De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland 8 haar afdeling voor Algemene Aannemers wensen met klem te protesteren tegen de beslissing van het gemeente bestuur van Kruibeke om een op 1 oktober jl. gehouden aanbesteding, betreffende werken aan de kerkhofmuur* Rupelmonde. zonder gevolg te laten en in eigen beheer J te voeren. De werken waarvoor de laagste inschrijving 832.806 6 bedroeg (zonder BTW) en waarvoor in totaal zes aanne mers uit de onmiddellijke omgeving belangstelling hadden getoond door het indienen van een prijs, worden aldus aar de normale, toch al zo versmalde bouwmarkt onttrokken onder het voorwendsel dat de.uitvoering in eigen beheer goedkoper is. Dit is een korzichtigc politiek die indruist tegen iedere ekonomische wetmatigheid en waarvan W resultaat bovendien tewcrkstellingsvernietigcnd is. Aan minister van justitie Jean een uitwijzingsbcvcl krij Gol heeft CVP-scnator Ferd. Wanneer zij opgepakt wor De Bondt gevraagd, leden van is de normale procedure dc Sikh-volksgemeenschap België hen naar hun land niet naar India terug te sturen, herkomst India terugbrengt Dc afgelopen twee jaar zijn CVP-scnator Ferd. De B< een aantal Indiërs, behorend meent dat het in dc hui tot dc Sikh-volksgroep, reeds omstandigncden zou indru uit India naar het buitenland tegen de elementaire me® gevlucht omdat zij zich bc- vendheid, om Sikh's terul drcigd voelden. Zoals dat wel sturen Hij heeft de mil* meer gaat met vluchtelingen van justitie gevraagd. Ik® uit andere kuituren, slaagden stel te verlenen en zich bijl niet allen erin, dc juiste proce- der in te spannen, opdnt dure te volgen om snel als Hoger Kommissariaat vod UNO-vluchteling erkend te Vluchtelingen bij dc UNO worden dossiers van betrokkenen' Vandaar dat soms Sikh's die in grote spoed een gunstige1 België terechtgekomen zijn, lossing zou verlenen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 6