Europaklub Sint-Niklaas wil Europese ^reflex bijbrengen Nieuwe kursus voor verkeersbrigadiers in Sint-Niklaas Sporthallen in Sint-Niklaas. En hoe zit dat met Sparta? Bacoplast als jeugdvormingscentrum in Sint-Niklaas: naar de prullenmand Vierde werkjaar start met babbel tussen nieuwe Europarlementsleden Sint-Niklase volkskunstgroepen in Denemarken Vrijwilligers helpen kinderen veilig aan de overkant Mosselleesten in RBS-Waasmunster van pe Europaklub Sint-Niklaas is sinds haar oprichting in klubtijdschrift uitkomen, \ne oktober 1981 onverminderd aktief gebleven. De vereni- meldt sekretaris Willy Van de In i' ring. voorgezeten door Marc Van Kerckhove, telt momen- Voorde, het laatste nummer is lizat teel 46 leden en zet zich in om de Europese gedachte te dan voor mei- Maar tussen beiden, een doelstelling die voor de vierde keer olta pkonkretizeerd wordt m een zinvol gestoffeerd werkjaar. defensie gepiand, wa raan de eva Op het programma staan o.m. een panelgesprek met vyf Belgische Atlantische Vereni- nieuwe Europarlementsleden, een debat over de land- gingen haar medewerking zal dooj bouwpolitiek, een bezoek aan tentoonstelling Flander's, Technology en een informatieavond over de Nato en de ten» over de geschiedenis en Europese defensie. Ook het op 85 exemplaren afgedrukte de noodzaak van de Nato moet de klub heeft intussen voldoende stof opleveren voor 'aks driemaandelijkse tijdschrift van 't °f ■aar vorm en iijhoud een waardig niveau bereikt. een debat. Nog geen tijdstip werd vastgesteld voor de i.s.m. i-„. c:_. KT-i Il de mensen van de hulpaktie ken; jnigge-Sint-Niklaas. heen Het vierde werkjaar wordt op n.n.n. te organizeren avond a terug 21 november a.s. (20 u. in Het De Europaklub Sint-Niklaas Centrum, Grote Markt te Sint- werd, nadat zij reeds in april Niklaas) ingezet met een pa- 1981 officieus door twaalf on- nelgesprek waarvoor de vijf dememende jongeren uit de meuwe Europarlementsleden Europa en disko wizusteringsgelederen boven Pau' Staes, Jef Ulburghs, Rika De eerste afspraak is alvast j. .w.nvnnt ophnnrl^n De Backer, Willy Kuijpers en woensdag 21 november a.s. de doopvont werd gehouden, officieel aan het publiek voor- August De Winter zijn uitge- om 20 u. in het auditorium van pjteld tijdens een plechtige nodigd. Moderator is Guido Het Centrum, Grote Markt 40 )vea weningszitting gehouden op Munter. Het tweede num- te Sipt-Niklaas. De reeds eer- l8w" lag 17 oktober van dat- mer van het klubtijdschrift dat der vermelde Europarlements jaar De klub telde e'nd december uitkomt, wordt leden stellen zich dan aan u naa de twaalf stichters, een kerstnummer met artikels voor. Hoe mntig leden. over o m- de kerstboter. Voor Wat ,od? Terwijl de idee om Europa de ,weede helft va" januari tot een Europaklub ook theo- staat een debat over de vrij retisch te benaderen was ge- P"°i"itair behandelde en geld- pocid in de Sint-Niklase opslorpende landbouwpolitiek I-W, op het programma. Wellicht ;,k!J«dkommissie voor Europa - to advieskommissie van het Bdsbestuur van Sint-Niklaas Ljj c; rich voornamelijk bezig- *-dt met de praktische orga- itie van de jeugduitwisse- - werd de vormgeving er- geënt op de toen reeds tskele jaren in Brugge be- eande Europaklub. Toen na kt overlijden daar van voor- r Mare Schaeverbeke de een langzame dood stierf, «huisde de maatschappelijke Etel van de Europaklub vzw «Brugge naar Sint-Niklaas. let is het bestuur van de Eu- Kpaklub er vooral om te doen. bevolking bij het beschou- ie'c. «tnvan de huidige maatschap- ™1 pelijke problemen, door het :l 1 wganizeren van allerlei sensi- ,rltVi hlitcrende aktiviteiten, eer P®? mopese reflex bij te brengen. ,eUa linnecr wij niet Europees som jj)ten nQoit een Eu- em- jwe oplossing in ons hoofd «iomen. hoe plausibel die moa Klkht is, meent voorzitter !jdens "de ^oorbij^ werkjaren Sint-Niklaas. Het bestuur van de Europaklub stelde de jaarprogrammatie voor (dw) S trden belangrijke onderde- 10 tn van het Europabeleid c sU oorgelicht. Karei Poma, 'ndP launce Potemans, prof. dr. kan men het dan hebben over de ontwikkelingen in de utré en Rudi Ruelens had- melksektor (de bepaling van n het in 1981-1982 elk over de kwota en de ermee samen- facet van het energiebe- hangende garantiedrempels en id. Leo Tindemans besprak superheffing), de algemene jaar later zijn ervaring als prijsvorming, de toetreding tot ar 1 oorzitter van de Europese mi- dc gemeenschap ook van mal iscrraad. De technologie en Spanje en Portugal en de gc- astn treperkussies daarvan op de volgen daarvan voor dc andere inanj werkstelling waren toen ook lidstaten. Gasten die avond werdfcan de orde. 1983-1984 is, met zi)n Boerenbondvoorzitter J. verlenen. De film «Kontras- over de houding van Europa t.o.v. de ontwikkelingssamen werking. zij hun zaak? zij te bereiken? Welke weg moet het Europese parlement volgen? Wat beoogt hun fraktie? Vragen voor die avond. Voor Rika De Backer ook. Zij gent in de Germaanse talen en sinds 1971 VU-volksvertegen- woordiger. Onverdachte bron nen hebben hem wel aange duid als de meest integere poli- tikus van het Belgisch parle ment. Agalev-er Paul Staes is eveneens lid van de regen- boogfraktie. Hij is 39, en pro- grammaverantwoordelijke voor ruimtelijke ordening en leefmilieu bij de Koning Bou- dewijnstichting, de man van de (gewonnen), strijd tegen het Baalhoekkanaal. Dat de 62-jarige Jef Ulburghs als niet-ingeschrevene in het Europese parlement zetelt, moet na de perikelen die zich rond zijn politieke kandida tuur ontsponnen iedereen we ten. Als priester is hij aktief in het basiswerk en op het vlak van de ontwikkelingshulp. Twee jaar geleden al stapte hij als gemeenteraadslid van Genk in de politiek. Een debat dus dat belooft de moeite waard te zullen zijn. Toch blijft de belangstelling voor de aktiviteiten van de Europaklub steeds een beetje ondermaats. Het publiek be staat voor 90 procent uit men sen van boven de veertig, ab- is 61 en zetelt namens de CVP en de EVP-fraktie Van 1974 tot 1981 was zij minister van Nederlandse kuituur en/of de Nederlandse gemeenschap in verschillende regeringen Ad- vokaat. oud-burgemeester van Grimbergen, oud-minister van buitenlandse handelsbetrek kingen en gewezen staatsse- kretaris voor Brusselse aange legenheden en streekekono- n 8® t voorstelling van de Ipovo- Hinnekens. een kabinetsmede- mie August De Winter is nu, na map over Europa, het debat wcker van staatssekretaris zijn voorzitterschap van de "Vsen Bert Croux en Karei Paul De Keersmaeker of de PVV-kamerfraktie. ELD-er. w Miert, de tentoonstelling staatssekretaris himself en Eu- Willy Kufjpers maakt deel uit kasteel Walburg en zeker roparlementslid Pol Marck. van de regenboogfraktic van 1 het ophefmakende verkie- zaterdag 9 februari 1985 het Europarlement Hij is re- „sdebat met de Wase Euro- nodigt de klub haar leden uit ■didaten, het meest gevulde ,ot he* bijwonen van de Euro- erkjaar geweest pese eresenaat in het provin- °P" Banen deze programmatie ciegebouw te Antwerpen. Za- ls68 «n. waaruit ik zoeven maar terdag 2 maart volgt dan een heb gesprokkeld, nemen bezoek aan Flander's Techno- ,elcil le bestuursleden deel' aan zo- '°gy- Voor dit bezoek kan u st-e *el mogelijk Europese mani- kontakt opnemen met pro- l0°' «aties en houden zij van elke grammaverantwoordelijke Pa- "j5"1 riviteit een uitvoerig verslag trick Van Landeghem, Pastoor De Meerleerstraat 9, tel. 03- 776.34.48. Rond die tijd moet 1 Ifogramma 1984-1985 ook het derde nummer van het :id. 'ie zich nog de derde Sint-Niklase volkskunstweek herin nen weet nog wel dat er een Deense groep te gast was. Tijdens de volkskunstweek worden vriendschapsbanden gevormd die ongeacht de jaren toch blijven bestaan De Deense groep Herning og Omengs Folkedanserforening vierde op 20 oktober zijn 30-jarig bestaan. Hiervoor werden groepen uit Noorwegen, Zweden en Vlaanderen uitgeno digd. In Denemarken, het land van melk en honing, werden de Sint-Niklase groepen speelschaar Ossaert, volkskunstgroep Boerke Naas en kuituurkring Baensland hartelijk onthaald. Va een stevig, typisch Deens ontbijt volgde een optreden in het Koopcentrum en in de winkelstraat van Herning. Hierna hadden ze de gelegenheid rond te kijken in Herning. Het is een vrij jonge stad, de oudste gebouwen zijn niet meer dan vijftig jaar. Het verbaasde dan ook niet, een ultra modern museum te kunnen bekijken. In de namiddag had de jubileumviering plaats Hei 30-jarig bestaan werd gevierd met een uitgebreide maaltijd en een volksdansfeest. Dit volksdansfeest werd onderbroken voor een optreden van de gastgroepen. De Noorse groep opende met enkele dansen begeleid door ten violist en vervolgde zijn optreden met typische zangdan sen Daarna was het de beurt aan de Zweden. Ook die brachten hun typische dansen. Wel vertonen de Skandinavi- Jche dansen veel gelijkenissen. Speelschaar Ossaert en volkskunstgroep Boerke Naas, die samen optraden, zorgden voor iets anders. Zij openden met korpsvendelen waarna er door Paul Dilles nog een extraatje aan toegevoegd werd Na een daverend applaus stelden de meisjes zich op. Na de meisjesdans vervolgden zij hun optreden met enkele Vlaamse dansen in verschillende opstellingen. Alle aanwezigen keken bewonderend toe. De verscheidenheid van opstellingen in de Vlaamse volksdan sen is vreemd voor de Skandinaviërs. Daarna vervolgde hei volksdansfeest en om middernacht Was het tijd om met de gastfamilies huiswaarts te keren. Ha een korte maar welverdiende nachtrust namen de Vlaamse en Deense vrienden afscheid. Zij bezorgden de Organiserende verenigingen een onvergetelijk weekend. CS. Het stadsbestuur van Sint-Niklaas organizeert begin de cember een nieuwe kursus voor verkeersbrigadiers. Ver keersbrigadiers zyn de (elf) mannen en vrouwen die sinds 3 september van dit jaar aan de scholen van de stad in het belang van de kinderen verkeersregelend optreden. Zes van hen z^jn vrijwilligers, de overigen zyn lid van het BTK-team verkeerskonsulenten. Je zou het een roeping kunnen noemen: hun verantwoordelijkheid is groot, hun opdracht niet altijd even dankbaar. Voor de nieuwe kursus meldden zich al negen kandidaten. Een schnabbel met sportschepen Lenaerts Een geregeld bijgevuld glas wyn (witte voor hem, rode voor mij) na een perskonferentie in het achter zaaltje van een respektabel café. Lievea Lenaerts licht enkele beleidsinitiatieven en toekomstperspek- tieven toe, schetst grondplannen en noteert opper- vlaktematen op de ommezijde van een persmap. Off the record allemaal eigenlijk, alhoewel: laten we elkaar geen Mietje noemen. «Ik ben hier bijna een perskonferentie aan 't geven», merkt de sportsche pen na een tydje op. Ik spreek hem niet tegen. Sporthallen Eerst over sporthallen. Die van Nieuwkerken wordt bin nen de maand aanbesteed. Die van Belsele zal worden begroot in 1986. De nodige onteigeningen van naar verluidt weinig bruikbare landbouwgrond (in het bezit nog van - hoe kan het anders in Belsele - van Geertruyen) en de bouw van het komplex zullen in datzelfde jaar gebeu ren. Het stadsbestuur keurde reeds principieel een ont werp goed en besloot de sporthal in te planten daar waar de landelijke Gavermolenstraat op de oude spoorwegbed ding Sint-Niklaas-Dendermonde uitgeeft. Verder, parallel met de oude baan naar Belsele (in de richting van het dorp dan ook) plant men voor later nog een voetbalveld, een buurtspeelplein en drie tennisvelden. Let wel: dit is toekomstmuziek. Wél zal tegelijk met de bouw van de sporthal het stuk spoorwegbedding tussen de Rozenlaan en net voorbij de Gavermolenstraat als weg aangelegd worden. Fietsers kunnen nog verder weg tot aan de Hoge Bokstraat. Het is allicht de bedoeling binnen enkele jaren de Populierenwijk te ontsluiten door ook aan de andere kant van de Rozenlaan (de Delforge-kant) de spoorweg bedding te asfalteren. Dan zullen meteen de verkeerslich ten op de rijksweg 14 aan het kruispunt Vijverstraat- Schoonhoudtstraat overbodig zijn, meent Lenaerts. en wordt het sportkomplex langs de Molenwijk, de Populie renwijk en de Hoge Bokstraat makkelijk bereikbaar. Een eisenprogramma m.b.t. deze realisatie werd reeds besproken. Het komplex zal volgens de voorlopige plan nen 44 meter op 24 meten, een oppervlakte die te vergelijken is met die van het Witte Molen sportcentrum in Sint-Niklaas en die derhalve ten minste evenveel mogelijkheden zal bieden - en acht kleedkamers, een café, een polyvalente zaal van 350 vierkante meter voor kulture- le manifestaties en twee vergaderzalen omvatten. Het wordt dus een sport- én een kultureel centrum. Het huis Van Geertruyen - voor de jongste gemeenteraadsverkié"- zingen door de VU fel als toekomstig kultureel trefpunt gepropageerd - werd opgegeven. Iets meer dan drie maand geleden werd ni. de verkoop ervan beslecht Voormelde faciliteiten voor de deelgemeente Belsele zal de gemeenschap in totaal 35 miljoen frank kosten Nog een sportkomplex U gelooft het niet, maar Sint-Niklaas krijgt er, na de infrastruktuur in Sint-Niklaas zelf. in Sinaai, Nieuwkerken en Belsele. nog een sportkomplex bij: op het grondgebied tussen RW 14 (de baan Antwerpen-Gent), het verlengde van de Parklaan naar Temse, Brussel toe en het Koopcen trum. Vijf ha. in dat gebied zijn nl. eigendom van het Rijksfonds voor schoolgebouwen. Links en rechts van deze lap voor landbouw benutte grond situeren zich nog twee percelen van respektievelijk twee ha. en zes ha. die in het bezit zijn van de stad Sint-Niklaas. Het rijksfonds heeft de wens te kennen gegeven, ten behoeve van de rijksmiddenschool (Parklaan), een sportkomplex te bou wen en aan te leggen op haar eigendom. Daarmee vervalt voorgoed de mogelijkheid tot uitbreiding van het Koop centrum. Haar perceel van zes ha. wil de stad verkavelen om er eengezinswoningen te laten bouwen. Dit woonge bied zal grenzen aan het bestaande Reynaertpark. De overige twee ha. hebben nog geen bestemming. Nog een beleidsidee is, aldus Lieven Lenaerts, de oprich ting van een jeugdvormingscentrum in de nabijheid van het rekreatieoord De Ster. Het stadsbestuur is in dit verband in onderhandeling met een bewoner-eigenaar uit de Lan- gerekstraat. Verzusteren met Sparta? Lieven Lenaerts heeft het stadsbestuur voorgesteld de jeugdverzustering uit te breiden met de Griekse stad Sparta. Lenaerts heeft in het kader van zijn Europese ambitie nogal wat goede ervaringen met Griekenland, en vandaar. Bovendien, argumenteert hij, is Griekenland de wieg van onze beschaving. Momenteel is Sint-Niklaas verzusterd met Gorinchem (Nederland), Abbingdon (En geland), Colmar (Frankrijk), Schongau (West-Duitsland), en Lucca (Italië). Lenaerts over zijn voorstel: «Ik moet wat meer steun krijgen om Sparta erdoor te krijgen. Het is zoals met de sporthal van Belsele. Alle sportverenigingen, de sportraad inbegrepen, laten van zich horen, die zeggen: jammer, alle deelgemeenten hebben een sportcentrum, dus Belsele ook hee. En daarmee kan ik dan mijn eis in het kollege kracht bijzetten. De kritiek dat dit een vrij kunstmatige aanpak is voor een aangelegenheid als de verzustering en dat het bovendien voortvarend is de verzustering te willen uitbreiden wan neer aan het gebeuren nog flink kan worden gesleuteld, wimpelt hij af: «De enige kritiek die je op de verzustering kan hebben, betreft niet de jeugdverzustering, maar wel de budgetten die worden vrijgemaakt voor verzustering van onze ambtenaren. Die gaan daar eens rondneuzen en ze komen terug en dat was dat. De burgemeester zegt mij: maar Sparta erbij dat gaat geld kgsten! Dat hoeft helemaal geen geld te kosten! De ambtenarenuitwisseling opgeven ten voordele van Griekenland kan b.v.'toch?». In de Sint-Niklase Jeugdkommissie voor Europa, een advieskommissie die zich voornamelijk bezighoudt met de organizatie van de jeugdverzustering - eigenlijk bestaat alleen nog maar een stilaan in een grijsherhaald program ma vastgeroeste jeugdverzustering - gaan er stemmen op om te kunnen beschikken over een geïndexeerd budget. Lieven Lenaerts echter, meent dat dit voorstel in. het kollege enkel maar op hevige weerstand kan stuiten. Dan immers zou de SNJCE ophouden een adviesorgaan te zijn. Het delegeren van een stuk macht naar de belanghebben de wordt in Sint-Niklaas beschouwd als een politiek taboe. Hoe kan men deze meterschap nu toch uit het oog verliezen? Leo De Bock straktie gemaakt dan van de klubleden zelf. Zij wijten soms magere aanwezigheidscijfers eerder aan een algehele over verzadiging op het vlak van dc media dan aan een gebrek aan geloofwaardigheid van het Eu roparlement. Fenomenen als kabeltelevisie en video zouden er iets mee te zien hebben. Het besluit zou nog gunstig zijn, mocht vaststaan dat jongeren hun Europese informatie van de televisie uit kranten mee pikken. maar dat is zéér de vraag. Disko doet het beter. Leo De Bock De speurtocht naar een jeugdvormingscentrum in Sint- Niklaas kan weer alle kanten uit na de laatste jeugdraad- vergadering. Zowel het voorstel van de jongeren (vestiging aan de Heidebaan) als de plannen van het schepenkollege (het Bacoplastgebouw in de Langerekstrat) zitten nu in de prullenmand. Jeugdraad en schepen van jeugd en sport zullen elkaar in de toekomst regelmatig op de hoogte houden van eventuele verwikkelingen. De voorbije maanden verzette de jongeren zich hevig tegen het Bacoplastplan: «Een ge heel ongeschikt gebouw en bo vendien boven onze hoofden beslist», klaagden ze. Op de agenda van de zitting stond ook de Pyckedreef. Lie ven Lenaerts logenstrafte ge ruchten als zou de dreef een drukke verkeersweg worden en de voetbalterreinen van voetbalklub Sportkring uitge breid, WKM Sint-Vincentius, die hun lokaal in de Pycked reef hebben, vreesden het ver lies van hun speelterrein indien de verkeersplannen verwezen lijkt zouden worden. «Alleen het begin van de Pyckedreef krijgt een nieuwe wegbedek- king», verklaarde de schepen van jeugdzaken. Met de kulturele raad Het bestuur van de jeugdraad bezocht samen met de kulture le raad de Cipierage en het Oud-Parochiehuis. Voor die gebouwen bestaan allerlei bes temmingsplannen zoals het huisvesten van de toeristische dienst, een herberg en een dienstencentrum. In dit dienstencentrum zouden de verschillende adviesraden zoals de jeugdraad en de kultu rele raad een onderkomen vin den, vergaderruimte krijgen. Dat zijn althans de voorstellen die in het schepenkollege geopperd worden. Jeugdraad en kulturele raad willen echter betrokken zijn bij het bestemmen van die ge bouwen. Ze beslissen tot sa menwerking. en als eerste re sultaat verwacht men een ge meenschappelijk advies van al le adviesraden, naar het stads bestuur toe. Lieven Dehandschutter (voor zitter) en Luc De Rycke (be stuurslid) brachten tijdens de vergadering ook verslag uit van de werkgroep «Internatio naal Jaar van de Jeugd». Luc De Rycke besprak het thema «vrede» aan dc hand van een tekst ontworpen door een ad viesraad van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeen schap, terwijl Lieven Dehand schutter de eisen toelichtte over «jongeren en participatie op het gemeentelijk niveau». Enkele van die eisen: het voor behouden van een minimum percentage van de gemeen telijke begroting voor socio- kulturele en jeugduitgaven, het vrijmaken van voldoende middelen voor de aanwerving van jeugdkonsulenten, het or ganiseren van nieuwe in- spraakvormen, enz. De financiën Binnen het dagelijks bestuur van de jeugdraad formuleerde men een voorstel tot ophaling van papier en karton. Het stadsbestuur zou zijn mede werking verlenen bij het ver voer, het opslaan» en de ver koop. Ongetwijfeld wil de jeugdraad de jeugdbewegin gen een handje toesteken om meer financiële middelen te verzamelen. Met dat doel stel de de raad ook voor om een gezamenlijke offerte te over wegen bij transportfirma's. Momenteel piekeren vele jeugdverenigingen over de kosten van het vervoer van kampmateriaal. De stad betoe laagt wel, maar met 8 frank per km. stadstussenkomst haal jé het niet als de werkelijke kost bijna 20 frank per km. be draagt. Tijdens de volgende vergade ring, op 15 november, komt men zeker terug op de financi ële kant van de zaak. Tevens staat dan de inrichting van het radenhuis, de voorbereiding van hel Internationaal Jaar van de Jeugd en de stand van za ken inzake het jeugdvormings centrum op het programma. De zitting vindt plaats in jeugdhuis 't Verschil in Nieuw kerken. P.S. Tegenwerking De opleiding bestaat uit een initiatie van tien lessen in de basistechnieken ter animatie en reanimatie van slachtoffers van verkeersongelukken gege ven door het Rode en het Vlaamse Kruis en vijf lessen onderricht i.v.m. het verkeers reglement plus een praktische training die wordt verzorgd door politic of rijkswacht. Mevrouw X was werkloos toen de eerste kursus voor verkeers brigadiers in mei van dit jaar werd georganizeerd en ook al omdat ze in Nederland wat ervaring in die zin had opge daan, tekende ze in. Nu maakt ze deel uit van het btk-team en staat ze 's morgens van 8 u. tot 8u30, 's middag en rond 16 u. aan de ingang van een lagere school in dc Ankerstraat. De Ankerstraat is nu, na de weg- verbeteringswefken die wer den uitgevoerd, een makkelij ke straat geworden, vindt ze. Er is minder verkeer, er zijn geen verkeersopstoppingen en het voetgangerswad (vaak af gekort tot «vowa») aan het begin van de straat zorgt er voor dat de kinderen makke lijk kunnen «uitneuzen». Mijnheer Y was er bij van bij het begin. Het overkoepelend ouderkomité van de Sint-Ni klase scholen heeft de bal aan het rollen gebracht door stel ling te nemen tégen het inzet ten van jonge verkeersbriga- diertjes. Die kinderen hebben geen overzicht, en bovendien: op enkele passen afstand staat toch een onderwijzer te kij ken, dus waarom zou die niet beter zélf het verkeer regelen, meende het komité. Uiteinde lijk geraakten enkele van die jeugdbrigadiers zelfs betrok ken bij een ongeval. Het resul taat was een kursus ingericht door de stad: kandidaten kon den één week kursus lopen bij de rijkswacht. De eenzijdige verkeerstechnische opleiding - EHBO was er niet bij - werd naderhand wel als een nadeel beschouwd Mevrouw Z uit Sinaai en haar man tenslotte hebben zelf kin deren. Ze wisten dus uit eigen ervaring hoe gevaarlijk het verkeer in de nabijheid yan de scholen kan zijn. Ze hebben daarom, samen met nog twintig anderen, spontaan deelgenomen aan de jongste kursus. Mevrouw Z heeft de ervaring (en zij wordt daarin door de andere brigadiers bij getreden) dat de kinderen zich wel naar hun aanwijzigingen schikken, maar dat ze geregeld door ouders genegeerd en soms zelfs tegengewerkt wordt. Het is een spijtige situa tie. Hoewel de verkeersbriga- dier geen direkt verbalizeren- de bevoegdheid heeft, toch kan hij of zij, zoals trouwens elke burger, overtredingen doorgeven aan politie of rijks wacht. Als gevolg van deze mogelijkheid werden reeds en kele processenverbaal opge maakt. Het spreekt echter van- zelt dat de Verkeersbrigadiers in de eerste plaats een vriend in het verkeer willen zijn: van de schoolgaande kinderen én hun ouders. De verkeersbriga diers en André Van Daele van dc dienst verkeersplanning merken tenslotte op, dat zij voor hun initiatieven tot nog toe 'op weinig medewerking van ouderkomitees en leerkrachten konden rekenen. De kursus is gratis en gaat door op vijf zaterdagen van 8u30 tot 12u30 in het verkeerslokaal aan de Boonhemstraat. L.D.B. Tijdens het weekend van 17-18 bar Ambiance uit Wetteren november organizeert de voor veel sfeer en nog zater- vriendenkring van de rijksba- dagavond wordt onder de aan- sisschool in Waasmunster voor: wezigen een draagbare zwart/ de derde keer de mossclfces- wit-televisie verloot; trekking ten, in de Kouterstraat 3-5. van de tombola om stipt 24 Je kan zaterdagavond (vanaf uur. 17.30 uur) en zondag (12-15 Reserveren is noodzakelijk. Sint-Niklaas. Dit ts de tn stadhuismiddens alomgekende u.) terecht Dc prijzen zijn Bellen naar 052-47.81.97 of Jerome Masto. In juli ging hij met pensioen als chauffeur. heel schappelijk. Zaterdaga- 091/48.43.93. In het voorbije weekend nam hij ook afscheid bij de vond 17 november zorgt disco- (wv) brandweer (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 7