K.W.B. Erembodegem werkt mee aan een hoopvolle toekomst Uit de Aalsterse gemeenteraad Betalen voor niet-gedane telefoons tijdens de vakantie Aalsters slachthuis: toelagen terugbetalen of niet Bchendje gezichten De verdeling van stedelijke jeugdtoelagen in Aalst - 9.11.1984 - De Voorpost De Kristelijke Werknemersbeweging. Het doel is dubbel: enerzijds aan de werknemers mogelijkheden en kansen gevan waarbinnen zij zichzelf kunnen vormen: door hen bewust te laten worden van bepaalde toestanden; door hen aan te zetten om hun houding en gedragingen zo nodig te veranderen en anderzijds de huidige samenleving omvormen tot een samenleving waarin de werknemers meer mens kunnen worden. Op de KWB-raadsvergaderingen wordt thans de aanzet gegeven van het KWB-projekt 2000: Wy maken de toekomst. Het voorbije weekeinde nam ook het KWB-afdelingsbestuur van Erembodegem, samen met tientallen leden, de start van het nieuwe werkjaar 1984-1985. Vooreerst werden alle aanwe- den blijft en aangepast. Het zigen hartelijk verwelkomd doemdenken moet daarbij ge- door afdelingsvoorzitter Jos bannen worden en blijven. De Sloover, die er op wees dat Nadien stak iedereen de voet- het KWB-tema van vorig jaar jes onder tafel voor een «boe- hoopvol perspektief» behou- renkermis»-etentje. En varvol- Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem stelde aan partijgenoot minister van verkeerswezen Herman De Croo een parlementaire vraag i.v.m. de tweemaandelijkse telefoonreke ningen en dit dan meer speciaal tijdens vakantieperiodes. «Bij de tweemaandelijkse telefoonafrekeningen worden de tarieven opgesteld met een vast recht van een minimum aantal gesprekken. Van deze algemene regel wordt naar verluidt niet afgeweken; ook niet tijdens de jaarlijkse vakantiepenodè. Zo nu blijkt dat een abonnee gewoonlijk een telefoonrekening betaalt die hoger ligt dan het zgn. tanefminimum; dan nog kan hij «beboet» worden omdat hij vakantie neemt en als dusdanig te weinig via zijn eigen toestel telefoneert. Graag mocht ik desbetreffend van de Heer Minister vernemen of het al dan niet mogelijk en of wenselijk is een alternatieve tariefberekening toe te passen die een mogelijke hogervermelde diskriminatie uitsluit; bijvoorbeeld het totaal aantal telefoonge sprekken jaarlijks delen door 12 en aldus verifiëren of dit gemiddelde boven het vooropgestelde minimum ligt?» Uit het antwoord van de minister kunnen we alleen afleiden dat alles blijven zal zoals het was, blauw blauw. «Het ganse fakturatiesysteem van telefoongesprekken en - abonnementsgelden is gebaseerd op de tweemaandelijkse perio diciteit; dit is de reden waarom de aanrekening van een minimum bedrag gelijk aan de waarde van 50 tariefeenheden, ingevoerd met het koninklijk besluit van 8 april 1983, van toepassing is voor elke afzonderlijk genomen periode van twee maand. Het maken van een jaargemiddelde, zoals het geacht lid voorstelt, zou deze structuur opnieuw in vraag stellen en zou problemen scheppen van stockering gedurende één jaar van gegevens m.b.t. het verkeer, wat in de huidige omstandigheden, zowel om technische als om financiële redenen niet zeer wenselijk is.» LH gens nam E.H. A. Vinck het woord voor een korte bezin ning. De KWB-afdelings- proost bracht meteen 3 bouw stenen aan voor een hoopvolle toekomst. Hij spoorde aan tot verdraagzaamheid als kristen, hoopte dat «Hoopvol perspek tief» ons zal samenbrengen tot een groep gelovige mensen en «dat we zullen durven kiezen voor de mens in nood». Volgend punt op de agenda was een korte terugblik op de voorbije werking: vormingsak- tiviteiten i.v.m. «Ontwapenen voor meer ontwikkeling», «ACW en politiek», «Geloven in vrijheid», «Arbeidsherver deling» en «Samenleven kan je leren»; praktische school: kooklessen, een danskursus. dienstbetoon huisvesting, bij zondere aktiviteiten: zieken dag te Oostakker, Lourdes- spaardienst voor Verbondsbe- devaart '86 en medewerking aan de eerste Parochiefeesten O.L. Vrouw-Hemelvaart; Ie- denfeest, sport en ontspan ning: het Paasfeest, het St. Maartenfeest, 5 toneelopvoe ringen door de eigen toneel groep «Tijl en Nele», een vol ley bal tornooi, belotprijskamp, vier groepsreizen en één ge zinsweekend. En daarna werd het «Projekt 2000: de toekomst maken» met een dia-montage belicht: tus sen 1950 en 1970 is onze wel vaart ontzettend gegroeid. Maar thans reeds meer dan 10 jaar! slaat de krisis hard toe. KWB-ers laten echter het hoofd niet hangen. Uit de kri sis kan en moet een nieuwe en betere samenleving groeien. KWB-ers blijven niet bij de pakken zitten. De arbeiders groep zelf moet een antwoord geven op de vraag waar het naartoe moet. Dit antwoord kan niet anders dan gebouwd zijn op de solidariteit van ster ken met zwekken, zowel in eigen omgeving als op wereld vlak. Natuurlijk was ook het voorstel van het afdelingspro gramma en de bespreking er van geprogrammeerd. Welke aktiviteiten worden er volgend jaar zoal opgezet in Erembo degem om mee te bouwen aan dat toekomsthuis? We noteerden volgende vor- mingsaktiviteiten. Projekt 2000 De toekomst maken (video-montage) met als tema «Leefmilieu» op 26.11.84 en met als tema «Ar beid» op 21.12.84. Een bezinningsavond rond het «Onze Vader», samen met KAV op 19.4.85. Een gespreksavond «Leren en werken na je zestiende» op 23.5.85. Als praktische school: Een tuinkursus: 4 avonden op 21 en 28 januari, 4 en 11 februari. Een gespreksavond «Krui den en andere geneeswijzen ook waardevol» samen met KAV op 15.2.85. Daarbij aan sluitend: een kruiden- en plan- tenmarkt. Als bijzondere aktiviteiten: Lourdes en ziakenwerking Een aktiedag rond «Hoop vol perspektief» op 2.6.85. Samenaankoop van zaai en plantgoed, ook van vis. Ledenfeesten, sport en ont spanning: Paasfeest op 8.4.85. Kerstevokatie in de Crypte op 5.1.85. St. Maartenfeest en bezoek bij de kinderen thuis op 10 november a.s. Vier toneeloptredens van «Tijl en Nele»: «De Kat op het spek» van John Dole, op 16, 18, 24 en 25 nov. a.s. Volleybaltomooi oefe nen op iedere dinsdagavond in de sporthal Denderdal. Belotprijskamp, elke derde zaterdag van de maand in de Crypte. Viertal gezinsreizen en één weekend. Met dit gevarieerde jaarpro gramma timmert de KWB aan de plaatselijke werking in Erembodegem. Vermelden wij tenslotte nog dat tijdens deze belangrijke raadsvergadering ook hulde werd gebracht aan dhr. Paul Pereboom en Maurice Van de Winkel voor hun 35-jaar aktief wijkmeester-zijn. Beide trou we KWB-ers mochten dan ook, uit handen van voorzitter De Sloover, een waardevol ge schenk in ontvangst nemen. De stijd van de KWB in zijn totaliteit is werk van mensen die allen verschillend zijn maar geloven in de KWB en haar opvatting die leidt tot verant woordelijkheid! D.B. VU-fraktievoorzitter Jan Cau- dron stelde dat met betrekking tot de problematiek van het slachthuis schepen Etienne Bogaert «ons blazen heeft wijsgemaakt». Zulks over het niet moeten terugbetalen van de toelagen verleend aan het vroeger slachthuisbedrijf nu het van eigenaar verandert. Iets waaraan schepen Bogaert niet gelooft. Voor hem zal er niets moeten terugbetaald worden. Zowel Bogaert als Caudron zouden bij dezelfde instantie op dezelfde vraag een verschil lend antwoord hebben gekre gen. Kwestie zou dan zijn of de vraag telkens identiek dezelfde was en of ze volledig waren met alle verlichtende of even tueel bezwarende omstandig heden er bij. Schepen Bogaert maakt zich sterk dat niets zal moeten worden terugbetaald vermits de kontinuïteit in het bedrijf gewaarborgd is. Hij heeft het zelfs over een neven- bedrijf. Raadslid Roger D'Hondt (SP) trekt de ramingen qua aantal len slachtingen van de schepen in twijfel wat Bogaert doet zeggen dat de trend dermate goed is dat men niet kon vol gen. Er moesten reeds veeart sen worden aangesteld. Caudron volhardt en stelt dat hem werd gezegd dat als het slachthuis van eigenaar veran dert de getrokken subsidies moeten worden teurgebetaald. «We zullen vernemen wie ge lijk heeft als het dossier terug komt uit Gent» zegt Etienne Bogaert. LH As ek zoe irisj in oilsjt rondloeip op de mert ten komme 'k ik altoyd mens jen teigen die weir in oilsjt allien hemmen. Pakt na verleide zaterdag. Ik kom op de mert, wie zien ik doar? awel «voil lowieken». Ik moen eir zeggen dat lerste woord moet aigentlek weg, want lowieken in zen koesjken, es na veir van voil. En es Jt nie wried in deizen toyd dat er nog mensjen zen a kas hem die neglegent moeten rondroyn (ge kentj moeilek spreiken van rondloeypen) Wie da'k dor oeik teigen kwamp was Marcelleken Bis schop, den dienen die berremiester was veiren blaat lowie ken (es zeiker nie dezelfden als dienen woorover da'k et dor just oo). Marcelleken da was nog nen echten oilsjteneer, die as berremiester gewoon kon doeng. Eit oeik overaal nor toegeweist in zennen ambtstermoin. As zoe was ek mé em in Jerusalem. We woren dor geinviteird deir de berremiester mé da koor van 't Klein College. En Marcelleken most dor oeik a woordeken placeren. En in zén oilsjters zoy ten, dat een speech moe zen a kas de rok van a jonk masken: kert en goed. Ge kentj go peizen hoe da die mensjen dor mosten lachen mé zenne sjiever. Marcel was oeik nen echten kamavalist. A es ne kier van koleir verandert en 't joar dorop ging hij in de stoet geschillerd in aal zen koleires wor dat hij lid van was. Dat es zelfspot oygen oan den oilsjteneer. Tot zoelank dat oilsjte- neers nog kennen lachen, zeilen ze eiren oygenheid niet verliezen. 't ajointje SMI-Happening een voltreffer in Aalst De variante op de traditionele oudleerlingendag, een happening waarbij zowel op de jongere generatie als op de afgestudeerden van de laatste 15 jaren werd gemikt, zonder dat dit uiteraard een exklusief karakter krijgt, werd een schot in de roos. Ruim 800 gegadigden lieten zich reeds op voorhand inschrijven voor het koud buffet en verder was het de hele avond door een gonzende bijennest met dansgelegenheid, doorlopende dia-projekties over het wel en wee in het kollege en uiteraard de taverne-bodega. Dat het daarbij allemaal aan demokratische prijzen moge lijk werd was een troef te meer aan deze eersteling die wellicht tot herhaling noodt. LH De toelagen aan jeugdvereni gingen blijven de gemoederen beroeren. Deze materie was andermaal aan bod tijdens de jongste gemeenteraadszitting. De standpunten schijnen dan ook diametraal tegenover el kaar te staan en wie wordt daaruit nog wijs? Het college? Partijraden? AJO (Aalsterse Jeugdorganisaties) zelf, of ge woon de Jeugdraad. De toelage die van 240.000 naar 300.000 fr was opgetrok ken kon verdeeld worden aan de diverse jeugdorganisaties waarvan er momenteel 85 zou den aangesloten zijn bij de jeugdraad. Men zou ook de som in globo aan AJO kunnen geven om ermede allerhande apparatuur en materiaal mee aan te kopen en dan ter be schikking te stellen van de aan gesloten leden. Dit gebeurde reeds in vorig bestuur maar een aantal (christelijk geimp Ei reerde) verenigingen voekk ais zich bekocht. Telkens zij ie vroegen was zulks on beschik A baar terwijl andere groepem ru gen zowat al zouden hebba W gekregen wat ze wilden. Het advies van de jeugdra^ luidde, met 34 op 37, dat i subsidie liefst naar AJO zo nis gaan. Dat was uiteraard alleca :p! een advies waarover het stads kB- bestuur, lees het kollege, zid we zou moeten beraden en t beslissing treffen. Het werd een kompromis. Alle verenigingen zoud 1.000 fr krijgen en vermits ht gaat om 85 leden zou de ra tv. 275.000 fr bedragen die ma ijel AJO zouden gaan Daarmedi Si krijgt AJO bijna zoveel i verleden jaar toen het alk opslorpte, zegge 240.000 fr. Niet alleen de principes zip dus belangrijk. Ook het geld., n A.E. Bogaert over alles en nog wat A.E. Bogaert heeft nog een aantal bedenkingen bij vroegere tussenkomsten of suggesties. Voetpaden Op het Keizerlijk Plein merkte hij op dat met het leggen van voetpaden werd gestopt. Werven werden afgebroken. Enkele dagen later was er echter weer een werf aan de «Hoek Van der Haegen». Daar werd 10-m voetpad vernieuwd. Station Aalst Aanbesteding is één zaak, financiering ervan een andere, zegt André Bogaert. Hij kreeg van de minister bevestiging dat de voorlopige inrichting van het reizigersgebouw in de bestaande dienstgebouwen toevertrouwd werd aan pvba Omni-bouw uit Brussel voor 8.865.000 fr met een uitvoe ringstermijn van 200 werkdagen. Steller vroeg aan de minister ten spoedigste zijn goedkeu ring hieraan te hechten. Ondertekening kan echter slechts gebeuren na goedkeuring bij de inspektie van financiën. Pas daarna kan een datum waarop de werken kunnen starten worden vastgelegd. Aalst Kermis De door Bogaert gesuggereerde vernieuwingen aan Aalst kermis zouden momenteel onderzocht worden en konklu- sies daaruit zouden dan volgen. Woonparkeren Men zou niet happig zijn het woonparkeersysteem in te voeren en allerlei praktische moeilijkheden aanvoeren. A. Bogaert wil nagaan of het inderdaad noodzakelijk zou zijn dat de parkeerautomaten daartoe zouden moeten gewij zigd worden. Zulks o.m. bij een paar gemeentebesturen die met dit systeem reeds ervaring hebben. Schepen Remi Van Vaerenbergh peilt naar behoeften van senioren De behoeftenpeiling bij onze senioren (dat zijn de «plus zestigers», al dan niet gepensioneerd), is volop aan de gang Twee Aalsterse wijken H Hart en Mijlbeek, zijn reeds afgehandeld. In Moorsel en in Baardegem is de enquête volop aan gang. Binnenkort komen Meldert, Herdersem en Aalst-Immerzeel aan de beurt. Nu al wijzen de geboekte resultaten van die behoeftenpci- lingen op een groot sukses. In de wijk H. Hart werkten niet minder dan 627 senioren mee. Ze vertegenwoordigen 436 gezinnen, of 60% van de in die buurt wonende senioren. In de wijk Mijlbeek werkten er niet minder dan 1110 senioren mee! Zij vertegenwoordigen 759 gezinnen, of ongeveer 70%. De cijfers van Moorsel zijn een voorlopig rekord: 635 senioren werkten mee. Dit betekènt 72% van het totaal. Er zijn straten waar 100% van de inwoners meewerkte. Dat sukses is het bewijs dat de senioren er zich van bewust zijn, dat niemand beter dan zijzelf kunnen oordelen wat een openbaar bestuur zou moeten doen om de leefsituatie van hun leeftijdsgenoten te verbeteren. De behoeftenpeiling is geen zoektocht naar behoeftigen, maar peilt daarentegen wel naar de zin en inhoud van een sociaal vooruitstrevend beleid ten bate van dat omvangrijk deel van onze bevolking. Feestelijkheden en Land- en Tuinbouw op begroting 1985 De organisatiekosten van karnaval en jaarbeurs blijven dezelfde als de vorige jaren. Het streefdoel om karnaval en jaarbeurs jaar na jaar te verbeteren brengt wel steeds meer onkosten mee. Door het karnavalgebeuren financieel te koppelen aan de jaar beurs wordt het echter mogelijk te werken met een nul operatie. De organisatiekosten van beide feesten worden aldus niet door de gemeenschap gedragen Het stadsbe stuur voorziet wel toelagen aan de karnavalverenigingcn. Daardat vorig jaar dc andere werkingskosten van de dienst met ongeveer 10% werden verlaagd, -werd voor 1985 een status quo beoogd. De prijzen van bestellingen bij partikulieren stijgen jaar na jaar. De stijging van de receptie- en representatiekosten is dan ook daaraan te wijten, en niet aan het organiseren van meer ontvangsten. Dc ontvangsten van de standgelden zullen lichtjes wijzigen doordat de kontrakten met de foorreizigers op 1 januari 1985 vervallen en er nieuwe kontrakten moeten opgesteld worden. Er kan gesteld worden dat dc raming van dc uitgaven, zowel als van de inkomsten, dezelfde zijn als voor 1984. De uitgaven binnen de sektor «land- en tuinbouw» kunnen gesplitst worden in 2 grote hoofdstukken. Er zijn eerst en vooral de toelagen aan de landbouwverenigingen. Die betoelaging, voor het inrichten van prijskampen, is op hetzelfde peil gebleven als vorig jaar. Naast de reeds betoelaagde verenigingen dienden ook het Faubourgjaarmarktkomitee en het komitee voor de inrich ting van de jaarmarkt te Hofstade een aanvraag voor subsidie in. Anderzijds zijn er de kredieten die worden voorzien voor de onderhoudswerken aan boswegen, veldwegen en grach ten. Er wordt voorzien dat het stort te Meldert zal worden genivelleerd. Andere onderhoudswerken aan landbouw- wegen zal zoveel mogelijk uitgevoerd worden in samen spraak met de land- en tuinbouwadviesraad. Diensten burgerlijke stand en bevolking worden geautomatiseerd In 1985 zullen, binnen het kader van het algemeen plan voor automatisering van de stadsdiensten, de diensten Burgerlijke Stand en Bevolking geautomatiseerd worden. De automatisering wordt tot stand gebracht in samenwer king met CEVI. De hiervoor vereiste kredieten zijn in de begroting 1985 voorzien. In de sociale sektor blijven de aktiviteiten voorzien in de richting die ook de voorbije jaren gevolgd werd. In 1985 zal hat onderzoek naar de behoeften van onze senioren afgesloten worden. Na onderzoek en ontleding van de uitslagen van dat onderzoek zal aandacht besteed worden aan het verwezenlijken van de wensen van dit deel van de bevolking. Voor de brandweer zullen de beschikbare middelen aan gewend worden voor aankoop van materiaal, met betoela ging van het Ministerie-van Binnenlandse Zaken. Een studie wordt voorzien voor het bouwen van een nieuwe brandweerpost te Erembodegem. De gehuurde gebouwen die de brandweer er nu betrekt kunnen, in de toestand waarin zij verkeren, de goede werking van de dienst niet meer verzekeren. Er wordt tenslotte ook gepland een nieuw voertuig aan te kopen, een reddingsboot met buitenboordmotor en ande re uitrustingsstukken, dit alles om versleten materiaal te vervangen en het korps beter uit te rusten voor het uitvoeren van bijzondere tussenkomsten. Afwerking Kultureel Centrum eerste bezorgdheid Onderwijs Rekening houdend met het feit dat reeds verschillende dienstjaren op de buitengewone begroting geen kredieten voor onderwijs werden ingeschreven, en dat op de gewone begroting per jaar 25% werd ingeleverd, en vooral reke ning houdend met de werkelijk ontstane behoeften, wor den de werkingskosten van het stedelijk onderwijs in de begroting 1985 verhoogd. Door het toepassen van de programmatic, rationalisatie en het lestijdenpakket in het basisonderwijs, zijn er in het kleuter- en lager onderwijs klassen bijgekomen.. Voor die klassen wordt een minimale uitrusting voorzien. Ver sleten meubilair en materialen zullen worden vervangen Voor het groot aantal leerlingen in de sociaal-kulturele sektor van het kunstonderwijs worden nieuwe materialen en instrumenten aangekocht. Verder worden in de verschillende stadsscholen noodzake lijke aanpassings- en verbeteringswerken uitgevoerd. Kuituur Het stadsbestuur wenst absolute voorrang te verlenen aan de totale afwerking van het Kultureel Centrum. De leningslasten hiervoor blijven zwaar wegen op de huishou ding van de stad. Toch worden met beperkte middelen een aantal nieuwe initiatieven gepland. Projekten zoals de Marktanimatic cn dc Ambachtenmarkt zullen verder uitgebouwd worden. Daarnaast worden ook meer middelen voorzien voor de sektor toerisme, zodat bestaande projekten uitgediept en nieuwe initiatieven genomen kunnen worden, o.a. door de nieuw opgerichte VW Aalst. Gezinszorg Voor de dienst Gezinszorg werden duidelijk meer midde len voorzien. Zo krijgen nieuwe initiatieven dc kans om tot ontwikkeling te komen. Met die middelen wordt een selektief beleid gevoerd dat tegemoet komt aan aktuele noden. Zo wordt o.a. een startbedrag voorzien voor een stedelijke dienst voor onthaalmoeders, wat afhankelijk is van subsidiëring door het Nationaal Werk voor Kinder welzijn. In de begroting is eveneens een bedrag ingeschreven voor de inrichting van een nomadenterrein. In de planning van de dienst Gezinszorg zit verder ook nog de organisatie van een gezins- en welzijnsbeurs en dc organisatie van een «Week van de Immigrant» vervat. Ook gietasfalt voor deelgemeenten Buiten de jaarlijks terugkomende gewone onderhoudspos- ten, is in de begroting 1985 voor Openbare Werken slechts één belangrijke verhoging voorzien. Het gaat om een verhoging van de kredieten van het onderhoudsbestek voor herstellingswerken aan wegen. Die verhoging is bedoeld om in de deelgemeenten herstellingswerken met gietasfalt te laten uitvoeren door de onderhoudsaan- De gietasfaltmachine van de stad zal voornamelijk ge bruikt worden voor herstellingswerken binnen de stad. Ook zijn aparte kredieten voorzien voor het aanleggen van voetpaden cn het herstellen van fietspaden. Voor Ruimtelijke Ordening wordt een bedrag voorzien voor de aankoop van materiaal voor het opmaken van plans, BPA's, het struktuurplan, enz. In de buitengewone dienst is een aanzienlijk bedrag voorzien voor werken aan gebouwen in het kader van het «gebouwenpakket». Hier gaat het meer bepaald om werken aan daken cn kroonlijsten. Voor wegenwerken worden twee zware projekten voor zien: enerzijds wegenwerken in de Klaarhaag en de Dorpsstraat te Meldert en anderzijds werken in dc Mere- straat. Verder worden ook nog overlagingswcrken en voegvullingen in betonwegen voorzien. Voor de «onbevaarbare Waterlopen» is fase II voorzien: de Hoezebeck cn de Siesegembeek worden verlegd. Voor het Kultureel Centrum worden fase II en fase III van het afwerkingsdossier gepland, plus financiering aan de saldi van de technieken. In het wagenpark zullen enkele oude en versleten voertui gen cn ander rollend materieel worden varvangen. Voor aankoop van materieel voor bv. werkhuizen, groendienst, drukkerij, boekbinderij, containerpark, enz. is eveneens een bedrag voorzien. Tenslotte is ook een bedrag ingeschreven voor de aankoop van materiaal, met het oog op het uitvoeren van werken in eigen beheer. Meer geld voor sport, jeugd en vrijetljd Twee projekten die ingeschreven waren in de begroting 1984 worden voor verdere afwerking opnieuw opgenomen in de begroting 1985. t Er is eerst en vooral de nieuwe atletiekpiste: bij die piste hoort ook de nodige sanitaire infrastructuur. Het bestaan de gebouw wordt behouden maar de inrichting moet volledig vernieuwd worden. Dan is er ook de sporthal «Ten Rozen» waar een nieuwe sportvloer zal aangebracht worden, een werk flat in 1984 werd gepland, maar niet uitgevoerd. Verder worden aanpassingswerken aan dak en wanden gepland om de zaal beter te isoleren. Er wordt voor deze zaal ook een schrobmachine aangekocht. Door het wegvallen van het kaatsterrcin aan het Astrid- park zal een nieuw, geschikter kaatsterrein aangelegd worden op het VolkspleinOok te Herdersem wordt de aanleg van een kaatsterrcin voorzien. Een bedrag van 1.000.000 wordt opgenomen voor de aankoop van speel tuigen en voor de aanleg van het speelplein «Harding» te Herdersem. Gewone begroting In de gewone begroting van de Jeugddienst worden bijkomende werkingskosten voorzien voor een aantal manifestaties in het kader van het Internationaal Jaar van de Jeugd 1985: op 1 februari de openingsavond, op 2 maart het Jcugdcolloquium. op 7 september dc Jcugdhap- pening en van 19 tot 28 oktober de Jeugdbeurs. Wat de dienst Vrije Tijd betreft, zijn bijkomende werkingskosten opgenomen voor de organisatie van de «Week voor Vrijetijdsbesteding» van 20 tot en met 28 april 1985. Stad heeft 12.000.000 fr voor aanwervingen en bevorderingen De gewone uitgaven met betrekking tot het*personeel vertonen in vergelijking met dc cijfers van vorig jaar geen noemenswaardige verschillen. Dc kleine stijging vart die uitgaven is uitsluitend te wijten aan de verplichte provi sies. voorgeschreven door de begrotingsonderrichtingen: de verhoging voor dc indexstijgingen (3 x 2%, kumula- tief) de uitzonderlijke bijdrage van 2% om de tekorten van de RSZ te dekken dc statutaire jaarlijkse opslagen, voorzien in het gelde lijk statuut (geraamd op 1%). Merkwaardig in die stijging is dat zowel het stadsbestuur, als werkgever, als het personeel, als werknemers, meer dan 2% dienen in te leveren ten voordele van de RSZ. In de begrotingslijsten wordt een klein bedrag voorzien (ongeveer 12 miljoen) voor aanwervingen en bevorderin gen. Dit bedrag vertegenwoordigt ongeveer 1% van de personeelsbegroting. Ten aanzien echter Van de begroting 1984 (en dc daarbij behorende personeelslasten) wordt vastgesteld dat dit bedrag enkel toegevoegd is aan de kredieten om in dc vervanging te voorzien van personeelsleden die in 1984 uit dienst zijn getreden. Indien de wettelijk voorziene provisies (zoals hierboven uiteengezet) niet zouden toegepast worden, dan zouden wij vaststellen dat dc begrotingsvoorstellen 1985 qua loonkosten lager liggen dan deze voor 1984 In de personeelssektor wordt derhalve de bezuinigingspo- litiek aangehouden. Aalst krijgt kontainerpark Stads- en dorpsherwaardering De drie geplande herwaarderingsoperaties zullen, door de verkoop van stadseigendommen, door dc medewerking van de sociale bouwmaatschappijen en mits 60% over heidssubsidies, een nuloperatie zijn. In 1985 hopen wc van op dc rechteroever een marktpleintje, een plyvalentc gcmecnschapslokaal, een aantal verkeersinfrastructuren en meerdere groenaanplantingen te realiseren. Voor de linkeroever worden de heraanleg van de De Keyzerstraat, de verbreding van de trottoirs in de De Ridderstraat en de renovatie van 3 stadswoningen ingeschreven. Op de rech teroever en in Hofstade-dorp is de verkoop van stadsei gendommen gepland. Dat alles betekent dat de inspannin gen voor stads- en dorpsherwaardering in 1985 zichtbaar zullen worden gemaakt en een impuls tot renovatie zullen zijn voor de betrokken inwoners. Leefmilieu In 1985 is de uitvoering gepland van de studie over de verfraaiing van dc gemeentehuizen. Naast de aanleg van plantsoenen gaat er ook aandacht naar de vernieuwing van plantsoenen met het oog op een minder arbeidsintensief onderhoud ervan. In uitvoering van de programma- cn beleidsintenties, wordt de oprichting van een natuuredukatief centrum in de omgeving van een natuurgebied gepland. Het is de bedoeling verenigingen en stadsscholen de gelegenheid te bieden natuurstudie te koppelen aan natuurverkenning. Volksgezondheid-administratie reinigingsdienst Een belangrijk projekt is de oprichting van een kontainer park, whar de inwoners selektief allerlei afval kwijtkun- nen, gaande van afvalolie tot tuinafval, oude metalen, glas, papier, lompen, enz. Dank zij 90% overheidssubsi dies kan dat projekt gerealiseerd worden zonder de stadsfinanciën te belasten. Grondbeleid Grondaankopen worden voorzien voor de wegenwerken aan dc Eerdegemstraat te Baardegem cn dc Klaarhaag te Meldert, voor de uitbreiding van dc sportterreinen aan dc Zandberg te Aalst, voor de uitbreiding van de begraaf plaats te Aalst en voor het verleggen van de Hoeze- en Siesegembeek. Verder worden de nodige kredieten voorzien voor de afhandeling van onteigeningsprocedures, met name het sportterrein aan de Brcdeweg te Nieuwerkcrkcn en de uitbreiding van dc stedelijke werkhuizen aan de Albrecht- laan te Aalst. De .overdracht van gronden aan dc Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij voor de aanleg van het waterzuiverings station cn de koliektoren, de verkoop van diverse grond- restanten en de verkoop van bouwgronden in het Hof Ter Lccuwergem worden als ontvangsten voorzien. Huisvesting De gewone ontvangsten i.v.m. het verhuren van stadswo' ningen worden enigszins verhoogd ingevolge de herziening van vervallen huurkontraktcn. de aanpassing van dc huidige huurprijzen aan dc index cn dc aanpassing aan de nieuwe regeling voorzien in de gemccnteraadsbeslissing van 28 februari 1984. Wat de uitgaven van dc gewone dienst betreft, zijn er, op dc werkingkosten van het kontainerpark na, geen merk waardige wijzigingen tegenover 1984 Wel worden de werkingskosten van leefmilieu en volksgezondheid, die vroeger opgenomen waren in het algemeen pakket van werkingskosten algemene administratie, onder afzonder lijke artikelen ingeschreven.

De Voorpost | 1984 | | pagina 8