10 - 16.11.1984 - De Voorpost Aalst Te Deum Ter gelegenheid van het feest van de dynastie Te Deum op donderdag -^5 november te 11 u. in de Sint-Martinuskerk te Aalst en op zondag 18.11 te 9.30 u. te Meldert en te Nieuwer- kerken en te 10 u. te Baardegem. Herdersem, Erembodegem, Meldert, Moorsel, Hofstade en Gijzegem. Netwerk fuift Opnieuw fuif dus. Niet t.g.v. drie jaar en 8 maand Netwerk (alhoewel?), wel omdat het Netwerkfeest blijkbaar zo meegeval len is, dat er een vraag kwam naar «nog eens». Onder deze lichte (niet onsympathie) druk komen ze er dus aan. De klassieke ingrediënten (drank, discobar, hapjes, dansvloer...) zullen er zijn, en voor de livemuziek stellen we deze keer onze hoop op «Briljantien», bij de Aalsterse fuifnummers reeds wereldberoemd. Op zaterdag 17 november te 21 u. Inkom gratis. Kindernamiddagen in Netwerk De nieuwe reeks kindernamiddagen komt eraan! Wel met enige wijzigingen (verbeteringen''). Vooreerst is het niet langer vzw De Weide die organiseert, maar Netwerk zelf. Een belangrijkere wijziging is dat vanaf november er naast een 1ste kindemamiddag (zoals vorig jaar elke 1e zaterdag van de maand) nog een tweede komt, telkens twee of drie weken later Er zal per maand steeds één namiddag zijn voor 6-12 jarigen, en één voor ofwel 4-9 jarigen, ofwel 9-15 jarigen. In totaal 10 voorstellingen, en als extraatje, in de paasvakantie een kursus goochelen voor 10-14 jarigen (met clown-gooche laar Pepijn). De eerste namiddag wordt verzorgd door La Compagnie de la Casquette. Zaterdag 17 november te 15 uur: toegang 80 fr - 60 fr. (groepen vanaf 12 personen), abonnementen voor 6 voorstellingen 300 fr. Organisatie: Netwerk. Opera- en bel canto-avond Het 70 man sterk «Gents Opera- en Belcanto-koor» brengt o.l.v. Mevr. Soudan de sopraan Celine Schoon en de banton Ray mond Lambert verbonden aan de Opera van Vlaanderen en de sopraan Nelly De Ro en de bas-banton Luc De Mot. Aan het klavier: Piet Kiekens. Deze festiviteit heeft plaats op maandag 19 november te 20 u. in de feestzaal van de G-Bank, Nieuwstraat 20. Toegang kost 150/ 100 fr. Voorverkoop bij leden van de Willemfondsafdeling. Jeugdhuis «de Klup» Op zaterdag 17 november vanaf 20 u. in Jeugdhuis «De Klup», Zonnestraat 20, bar, bal en bodega. Sint-Maarten Landde verleden jaar Sint-Maarten per hefschroefvliegtuig zo gezegd op een appartementsgebouw aan de Esplanade, dit jaar zette hij ypet aan wal, al dan niet met een stoomboot uit Spanje komend, aan de Werf waarna hij te paard de centrumstraten doorreed omstuwd door joelende massa's kinderen die op de Grote Markt dan hun snoepjes en hun fruit mochten in ontvansgt nemen. Op 11 november, wanneer de belangstelling meer ging naar de wijk rond de Houtmarkt, vertrok hij vanop het platform van de watertoren. Vluchten Op dinsdag 20 november te 20 u. in het Protestants Kultureel Centrum, Goffaertstraat voordracht door J. Van Gerven S.J. door de Decumenische Kring met «Vluchten kan niet meer». Geloofsleven Een biezondere avond rondom het bestaan van de Verenigde Protestantse Kerk met haar mogelijkheden en beperkingen (in onze Vlaamse Provincies, hoe ze reilt en zeilt, hoe ze eruit ziet (dia's) kan U meemaken op woensdag 21 november te 20 u. in het Cultureel Gentrum van de Opstandingskerk in de Goffaert straat 2. ledereen van harte welkom. Diabetes^ Op vrijdag 16 november organiseert B.V.S. Aalst in samenwer king met het stadsbestuur de laatste voorlichtingsvergadering in van 1984. Dit in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt te 19.30 uur. Internis dr. Demaeseneer Roland behandelt er «Diabetes en het zenuwstelsel». Tot en met 18 november loopt gelijktijdig in de Belfortzaal een expo met werk van kunstschilder Albert Van Eschbroek, met kantwerk van mevr. Blanckaert en met pyrogra- fie van P. Van Impe. Toegang op beide evenementen gratis. CM B V-Jongeren Op 27 november in 't Apostelken te 19.30 uur voordracht over «geneesmanipulatie, iomsenng en proefbuisbaby's.» Toegang 50 fr. Niet-leden betalen 70 fr. Samson en Dalila In de Marcellinoklub, Kapucijnenlaan op zondag 18 november «Samson en Dalila» en op zondag 25 «Disney Story». Deuren te 14 u. Einde rond 16.30 uur. P.V.V.-bal Op 24 november bal v.d. P.V.V.-mandatarissen, W. Van Renter- ghem, A. De Maght, A. Dooms, G. Bourlon, O. Redant, J. Van Laethem, F. De Meersman, A. Vermassen, A. Adriaenssen en M. Larie in de F.F.R.-feestzaal, Dendermondsesteenweg. Or kest: Dick Berry met Jean Walter en Freddy Grey. Begin te 20 u. Inkom 100/80 fr. Gratis tombola op de toegangs kaarten met als prijs een weekend Parijs voor 2 personen. Kunstmis Sint-Martinuskerk Aalst. Zondag 18 november om 11 uur. Kunstmis ter gelegenheid van de Sint-Ceciliaviering van de Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak». De muzikale interventies worden verzorgd door de fanfare, Johan Haezaert, zang en Christiaan Crombeen, orgel. Organisatie: Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak» Aalst. Informatieavond Stedelijk Trefcentrum, Drie Sleutelsstraat 51, Aalst. Vrijdag 16 november om 20 uur. «Het statuut van de gewetensbezwaarde (hoe weiger ik legerdienst?) en het ingrijpend wetsvoorstel Nothomb terzake». Toegang gratis. Organisatie: Jeugdhuis Kreja i.s.m. BDJ. Koncert Feestzaal Stadhuis, Grote Markt Aalst. Donderdag 15 november om 20 uur. Sint-Ceciliaviering Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak» Aalst. Optreden van: de fanfare o.l.v. Luk Bonner met werk van H. Heykens, A. Rinner, R. Stolz, G. Gershwin en van zijn onlangs overleden dirigent A. Veldeman. het befaamde Aalsters mannenkoor «Cantate» met een keur van liederen uit zijn erg afwisselend suksesrepertoire. Christiaan Crombeen voor pianobegeleiding Presentatie: Marijke Van Caekenberghe. Gratis toegang en programma. Organisatie Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak». Jubileumkoncert Sint-Martinuskerk Aalst. Vrijdag 23 november om 20.30 uur. Jubileumkoncert. Uitvoering van «Alma Redemptoris Mater» van Palestrina door het meisjeskoor en van twee Bachcantates door het gemengd koor. Met medewerking van «De Solisten van het Belgisch Kamerorkest». Algemene leiding: Michael Scheck. Inlichtingen: Magda De Waele, Vooruitgangstraat 11, Aalst. Tel. 053/21.54.96. Organisatie: Halleluja koren Aalst. Wijn- en kaasavond Parochiale Feestzaal, Moorselbaan 128, Aalst. Zaterdag 17 november om 20 uur. Grote wijn- en kaasavond. Toegang: 100 fr. abonnees gratis. Leden en derde leeftijd: 90 fr. Organisatie: Davidsfonds Aalst-Mijlbeek. Preski- en konditiegymnastiek Gymzaal St.-Jozefskollege, Stoofstraat, Aalst. Maandag 19 november 1984 om 19.30 uur. Preski- en konditiegymnastiek. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 053- 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst Danskursus Korenbloem, Grote Markt Aalst. Dinsdag 20 november 1984 om 19.30 uur Danskursus. Inschrijving voor de volgende danskursus (begin dinsdag 8 januari 1985). Inlichtingen: Herman Talloen. Parklaan 93, Aalst. Tel. 053- 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Zangavond Borse van Amsterdam, Grote Markt, Aalst. Woensdag 21 november om 20 uur. Maandelijke zangavond. Er worden liederen aangeleerd van eigen bodem en ook al eens vreemde liederen Vooraf aanmelden bij de verantwoordelijke, mevr. Elly Van Cleemput-Boel, tél. 053-70.04.01of bij de vertegenwoordiger, Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, tel. 053-21.21.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Zwemmen Sint-Jozefskollege, Stoofstraat. Aalst Donderdag 22 november van 17.45 u. tot 19.45 u. Wekelijkse zwembeurt. Nieuwe gegadigden zijn steeds welkom Degressief abonnementstarief. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Kursus familiekunde 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek. •Woensdag 21 november om 20 uur. «Uit de parochieregisters halen wat erin steekt» door de heer Albert Clabots, erevoorzitter V.V.F. Aalst. Inlichtingen: secretariaat, Lambrechtstraat 47, Aalst. Tel. 053- 70.53.33. Organisatie: Vlaamse Vereniging voor Familiekunde (V.V.F.) afdeling Aalst. Victory Jazzband In de Koszenclub, Kapucijnenlaan, kan U op zaterdag 17 november deze merkwaardige formatie beluisteren en meema ken in een door de Crazy Bol Jazz Club Aalst georganizeerde avond. Weerom een formidabele Dixielandband die de pannen van het dak zal spelen in onze club. Een gat in de kop Op zaterdag 24 november kan U te 20 u. in Netwerk, De Ridderstraat, «Een gat in de kop» door Mannen van de Dam meemaken. Toegang: 220 F - 180 F. Een organisatie BGJG Aalst met steun van Volksontwikkeling. Aalst. 80 Gent-MPI Capelderij Buggenhout 2-1. Na een spannende wedstrijd waarbij de Gentenaars op i kwamen in de vierde minuut van de tweede helft, kon Franky Van Dijk gelijkmaken. Helmut Lambrecht maakte er] een mooi afstandsschot 2-1 van. Rechtopstaande ploeg van Buggenhout, zittend de verliezers uit Gent. Jazz-avond Sint-Annazaal, Roklijfstraat Aalst. Vrijdag 16 november om 20 uur. The Jeggpap New Orleans Jazzband» uit Dendermonde. Deelname in de kosten: 100 fr.; houders van een plus-3-pas, 50% reduktie. Aan de toegangskaarten is een gratis tombola verbonden met als 1e pnjs een fototoestel. Organisatie: v.z.w. De Vriendschap met medewerking van de Dienst voor Volksontwikkeling - Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Socialistische postzegelkring Aalst Zondag 18 november clubvergadering: nieuwigheden, ruilboek- jes, materiaal. Lokaal: Ons Huis, Houtmarkt, Aalst. Numismatiek Aalst Zondag 18 november clubvergadering met veiling verkoop onder leden. Lokaal: café Paviljoen, Grote Markt te Aalst. Zee-aquarianen Aalst Zondag 18 november: spreker W. Bleys over «vissen naar het zeeaquarium» in het Apostelken, Apostelstraat, Aalst om 20 uur. Raketnieuws De verkoopstentoonstelling en wafelbak liet toe 90.000 F over te maken aan de missionarissen. Ook met Sint-Maarten krijgen Aalsterse zendelingen een raket. DE WEIDE FUIFT Zaterdag 24 november om 20 uur organizeren de ouders van de ervaringsgerichte school De Weide hun jaarlijkse fuif in de Sint- Annazaal, Roklijfstraat te Aalst. De zaal is groot genoeg, eten en drank zal er ook zijn. Kom dus liefst niet alleen. Kaarten in voorverkoop 50 fr en aan de kassa 75 fr. GROTE KWISAVOND Voor de derde maal organizeert de Bond van Oud-Leerlingen en -Studenten (BOLS) van het Hrito een grote kwisavond. Die heeft dit jaar plaats op vrijdag 16 november om 20 uur in de feestzaal van het Hrito in de Welvaartstraat 70 te Aalst. Net zoals de vorige keren is ook nu weer Herman Van Molle de gastheer. DEELTIJDS LEREN Aan het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs, Wel- vaarlstraat 70 te Aalst (053-77.30.12) wordt een kursus deeltijds leren ingelegd bestemd voor alle jongens en meisjes geboren in 1969 om te voldoen aan de leerplicht en voor alle meisjes en jongens geboren in 1968 en 1967 om deeltijds onderwijs te volgen. De kursus is een deeltijdse vorming van 15 uur waarvan 7 uur algemene sociale en persoonlijke vorming en 8 uur beroepsgerichte en technische vorming. De beroepsopleiding is een eerste kennismaking met een beroep of een verdere beroepsvorming of -vervolmaking of alle mogelijke opleidingen waaraan een behoefte bestaat. Er wordt een attest afgeleverd van regelmatig lesbijwoning als men het centrum tijdens het schooljaar verlaat of een attest van verworven bekwaamheid op het einde van de vorming. Men kan inschrijven op het sekreta- riaat van de school tot 15 januari 1985, elke werkdag van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur. VOORLICHTINGSAVOND BVS Vrijdag 16 november te 19.30 u in de feestzaal van het stadhuis te Aalst voorlichtingsavond door Dr. Roland Demaeseneer (internist) met als tema «Diabetes en het zenuwstelsel». Iedere geïnteresseerde is hartelijk welkom! VLAAMSE VERENIGING VOOR FAMILIEKUNDE Woensdag 21 november te 20 u in 't Apostelken les 3 van de lessenreeks Familiekunde voor beginnelingen. Tema «Uit de jjarochieregisters halen wat er in steekt» door dhr. Albert Clabots, erevoorzitter WF-Aalst. TENTOONSTELLINGEN TE AALST Klein keramiek en brons van May Claerhout: tot 17 novem ber in de Nieuwstraat 36. Retrospektieve Szymkowicz: tot 26 november in het mu seum Oud Hospitaal, Oude Vismarkt. Recente werken van Szymkowicz: tot 12 november in de Belfortkrypte, Grote Markt. Albert Van Eschbroeck, mevr. Blanckaert en P. Van Impe: schilderijen, kantwerk en pyrografie, tot 18 november in de Belfortzaal, Grote Markt (initiatief: BSV Aalst). Werkgroep gezinsvieringen St. Amanduskerk: vergadal te 20 u in de bovenzaal van het Parochiehuis. ZATERDAG 17 NOVEMBER KWB-vrijetijdsbestedlng: te 19.30 u in de Crypte belotJ strijd, ledereen steeds welkom! Prinsenverkiezing van Oost-Vlaanderen: wie wordt vi zen? Om 21 u in zaal Hrito, Welvaartstraat, Aalst en om 21 zaal De Eekhoorn, Brusselsestwg. Erembodegem. ZONDAG 18 NOVEMBER Dag der Dynastie - Te Deum: na de hoogmis van 10 uir| O.L.Vrouw Hemelvaartkerk. Poppenteatervoorstelllng: «Kwik en het witte mysterie..! 10 tot 11.30 u in de Gaston de Schepperstraat. Toegang fr. Kwik krijgt het aan de stok met een geheimzinnige «kleu dief». Ter hulp geroepen door champetter Klopterop, trektK de stad in op onderzoek, ledereen maakt er kennis met stukje Aalsters kunstpatrimonium. Een stuk in 3 bedrijven, pret en spanning! Toneelopvoering KWB «Tljl en Nele»: te 13 u in j Parochiehuls «De kat op het spek». MAANDAG 19 NOVEMBER NWK: raadpleging te 14 u in de Crypte. DINSDAG 20 NOVEMBER KVLV-gespreksnamiddag: tema «Draag zorg voor je a gen», te 14 u in de Crypte. KA V-kookles: «smoutbollen» te 19.30 u in de Crypte. WOENSDAG 21 NOVEMBER AA-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 u in de boveraj van het Parochiehuis. DONDERDAG 22 NOVEMBER A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19.30 u i Crypte. VRIJDAG 23 NOVEMBER Werkgroep Jeugd Onze Vader: VKSJ, KSA en niet-geod seerde jeugd komt samen in de bovenzaal van het F chiehuis. KSA-NIEUWS Spelnamiddag voor de Leeuwkes, iq het KSA-heem, Bnj straat, vanaf 14 u op zondag 18 november Kamptechniekan voor jong-knapen, knapen en jong- H wers, te 14 u, op zondag 25 november in het heem. GLASCONTAINERS WIJZIGING De glascontainer voorheen geplaatst naast de pastorie, I straat, is verplaatst# naar het Kamiel Walgraefplein (station).] Bijgeplaatste container Brusselbaan ter hoogte van het hl nummer 78 (kruispunt Brusselbaan-Hogeweg). SPREEKDAGEN Burgemeester R Uyttersprot: donderdag 22 november vi tot 19 u in het dienstencentrum Erembodegem (oud gemej tehuis). Schepen R. Van Vaerenbergh: iedere maandag van 1910 uur in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden en i( woensdag van 19 tot 20 u in het dienstencentrum Eremboj gem. JUBILARISSEN MAAND NOVEMBER Gouden bruiloft: Bnsard René-Los Delphina, Hogeweg 35; Eeckhout F Vermoesen Elsa, Denderstraat 16; Van Nieuwenhove Man Gisen Dorothea, Kleistraat 17; Boriau Amandus-Van Ludovica, Brusselbaan 122; De Smet Benedictus-De Crae Martha, Kapellestraat 18. ACV IN NIEUW SEKRETARIAAT! Vanaf 1 november is het ACV-sekretariaat overgebracht lil' de Kaai 1 te Erembodegem. Openingsuren: maandag van SI5!* tot 12 u; woensdag van 14 tot 17 u; donderdag van 8.30 tol '1101 en van 14 tot 18.30 u. Herdersem Belotten Belotavond van de Sint-Antoniusvrienden in café Sint-Antod|J op zaterdag 17 november te 20 uur. Baardegem Missiezondag In de scholen werd 3.625 F gespaard wat het totaal op 17.250 F bracht. BGJG Eind november wordt het lidgeld ontvangen en worden de verminderingskaarten voor het spoor ingevuld. De BGJG doet zelf het nodige bij het stadsbestuur Tegen half december zal iedereen zijn verminderingskaart hebben. Verder zijn voorzien een lente en een herfstwandeling, een jaarlijkse reis of weekend en een ledenfeest. Voor de babysitdienst kan u terecht bij Paul Jacobs. Het nieuw BGJG-bestuur bestaat uit Albert Auwelaert, Jozef Auwelaert, Jan Boeykens, Frans De Ridder, Paul Jacobs, Paul Van De Velde, Paulette Dierickx, Willy Cobbaut, Rita Spinoy en voorzitter Lisette De Bie. De Vlasschaard Filmavond aangeboden door de Landelijke Gilde vandaag vrijdag 16 november te 19.30 uur in de parochiezaal. Een verfilmd traditioneel Vlaams gebeuren. Deficiet Het kamp van verkenners en jong verkenners werd afgesloten met een deficit van 24.049 F Put te vullen met gelden uit de groepskas. Volgend jaar ligt de kampprijs dan wellicht hoger: 2.500 F. KVLV-programma 1984-85 Dinsdag 20.11 te 19 u. handwerkles «naaldkant». Dinsdag 11.12 te 20 u. samenkomst ouders van vormelingen. Zondag 23.12 te 15 u. ledenvergadering «dag school, dag dorp, dag dorpsschool». Vrijdag 15.2 te 19.30 u. ledenvergadering «Tussen slapen en dromen». Dinsdag 16.04 te 20 u. samenkomst ouders plechtige kommuni- kanten. Zondag 28.04 te 15 u. feestvergadering en heilige mis met bezinning over «Het Onze Vader». Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Willy Vermoesen en echtgenote. Tentoonstellingen Te Affligem in het Kultureel Centrum tot zondag 18 novernb pentekeningen van Michel De Naeyer en schilderijen van Lefevre. Tot zondag 25 november retrospektieve tentoonstelling RoH Vaereman tot en met zondag 25 november Kunstavond In de abdijkerk op zaterdag 17 november te 20 u. kunstafl georganizeerd door de Cultuurraad Affligem m.m.v. Yr Uyttenhove (piano). Jan Leopold (orgel), en Victor Van Fi (kunstzanger) en het Sint-Michielskoor o.l.v. Victor van Fi chen. Toegang gratis Geschenk uit vreemde landen Nog te Affligem tentoonstelling «Geschenk uit vreemde land* vanaf vrijdag 23 november ten voordele van plaatselijke mis* narissen. j Open op zaterdag van 14.30 u. tot 20 u., op zondag van 11 u.l 13 u. en van 14.30 u. tot 20 u. en op weekdagen van 20 u toll u. en op afspraak. Toneel Groep «Prutske» voert op «Meneer Masure» van Clad Magnier op 23, 24, 25 en 30 november en op 1 en 2 decertf telkens te 20 uur. Eetfestijn Op zaterdag 17 dezer van 18 tot 22 uur en op zondag 18* 11.30 u. tot 16 u. eetfestijn in de gemeenteschool. Soep, steak en vol-au-vent met frieten, ledereen welkom. Claerhaegse Comedie Opvoering van de thriller «Celia» in zaal De Bondt op zaterd 17, zondag 18, vrijdag 23 en zaterdag 24 november telkflt* 20 u. Toegang 120 F - 100 F. Reservatie via 052-35.64.20 053-70.51.79. K.V.L.V. Op woensdag 28 november 1e breiles in 't Parochiecefl* Pull-over naar modieus patroon o.l.v. lerares - bijdrage 100 Erembodegem Aalst. Aan de Borse van Amsterdam wordt de laatste fase van de herstellingswerken aan de gevel afgewerkt. Om het haast honderd jaar oude torentje te schilderen diende men een beroep Aalst. Ter gelegenheid van 35 jaar DDR was ambassadeur te doen op de uitschuifladder van de Aalsterse brandweer, (a) Hoffman te gast in de Mikisclub. (a) VRIJDAG 16 NOVEMBER Toneelopvoering KWB «Tljl en Nele»: -De kat op het spek» een sprankelende Engelse klucht met gekke situaties en typisch Engelse humor, te 20 u in het Parochiehuis, Toegangsprijs: 80 fr. Moorsel Belotting In de parochiezaal, Stationsstraat 1op vrijdag 23 novemW 20 u reuze Sint-Maarten-belotting georganizeerd dooi Vlaamse Club met liefst 3.000 fr. prijzen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 10