Buggenhout Dendermonde De Voorpost - 16.11.1984 - tt (Beveren). BRT-3 kwam in het parochiehuis opnamen maken tijdens een Berlare. Paul Melis was op het jl Het ACV jaarfeest ■Tijdens het jaarfeest van het ACV had er niet alleen een I kaarting maar ook een bakschieting plaats. De uitslag van de ■kaarting: 1. Alfons Van Hauwe met Guido Pinnewaert, 2. Leon I De Roover met Joris Thienpondt, 3. Michel Hendrickx met Jules Bonnarens en 4. Frans Van Hauwe en Oscar Merckx. Er waren 116 deelnemers. De uitslag van de bakschieting (34 deelne- mers): 1. Kris Segerinck. 2. Lea De Meyer, 3. Rachel De ■Bruycker, 4. "Nicole Van Driessche, 5. Paula Poppe, 6. Leonie I De Backer, 7. Lena Verhaegen, 8. Anna Galle, 9. Rita Van Malderen en 10. Sabine Claus. I SVV Vrouwen Sndag 18 november om 15 u. heeft er in de zaal Vooruit een D Tfovergadering plaats georgamzeerd door de Socialistische Uerlare L)e kleinste NSB afdeling is allicht te vinden op de wijk Donk te Berlare. (jj) 7Vooruitziende Vrouwen. Het thema is «verantwoord speel- j goed» Deze vergadering gaat gepaard met een koffietafel. Jaarfeest bij de gepensioneerden I Maandag 19 november houden de gepensioneerden in de zaal 1 Vooruit hun jaarfeest. Aanvang om 13 u. Jaarfeest Kristen Spoormannen foelot* zondag 18 november om 15 u. heeft in het Parochiehuis het jaarfeest plaats van de Kristen Spoormannen. Op het program- dt va ma een koffietafel en een spreekbeurt door Paul Verhulst. Er is m 21) ook een tombola. Zangavond te Verrebroek iHet Sint-Laurentiuskoor richt vrijdag 16 november om 20 u. in jto vrije gemeentelijke school een zangavond in met Vlaamse liederen en diaprojektie over het plaatselijk leven. aterc KAV-jaarvergadering Ikei» De Verrebroekse KAV houdt algemene vergadering op donder- 34,20 dag 22 november te 19u30 in het ontmoetingscentrum. Op het Pfogramma een spreekbeurt van J. Hessels over «Andere IJeneeswijzen, ook waardevol». 1001 :enw KSA-toneel te Vrasene Bij KBG komt zaterdag 17 november de jeugdbeweging KSA toneelspelen speciaal voor de gepensioneerden, ook bewoners Sn het rusthuis zijn uitgenodigd. Om 14u30 in de Paro- iekring. Wereldwinkel Kaartersclub De Kroon ~»0p zaterdag 10 november had bij kaartersklub De Kroon een 0,8 nieuwe wedstrijd plaats met liefst 44 deelnemers. De uitslag: 1 ■Antoon Roeis en Willy Vercammen, 2. Robert De Gucht en Emiel Rasschaert, 3. Honoré Baeten en Cyriel De Smet, 4. Maurice Van Accoleyen en Maria Van Daele, 5. Madeleine Eeman en Gerard Van de Winckel en 6. Julia Roelandt en DafGustaaf Van Kerckhove. rangschikking: 1. Antoon Roels, 2. Maria Van Daele, 3. Emiel Rasschaert, 4. Willy Vercammen, 5. Aviel Van Accoleyen, 6. Maurice Van Accoleyen, 7. Gerard Van De Winckel, 8. Honoré Baeten, 9. Mare Comelis en 10. Robert De Gucht. Gespreksavond CVP Overmere Vrijdag 16 november organizeert de CVP van groot-Berlare in taal De Kring te Overmere om 20 u. een spreekbeurt over «hoe n jaj geraken we nog uit deze krisis». Spreker is senator Etienne Bmto Cooreman uit Zele. geme Craeo Beveren Meewandelen Zondag 18 november kan je het grensdorp Prosperpolder cht n (Doel) ontdekken tijdens de wandelmeedag. Info via de Beverse van S sportdienst, tel. 773.40.99. Hoevebezoek, schapenroute, ezels- lot 'oute, volkssporten, sportkwis, fotowedstrijd, pannekoekenbak, Sinterklaasbezoek zijn de ingrediënten. Hout en bouw Zaterdag 17 november om 14 u. komen de mensen van de ACV-centrale hout en bouw bijeen in de CM-zaal van het Gildenhuis. Men heeft het over de sociaalekonomische situatie h het algemeen en de werkloosheidsreglementering in het bijzonder de KWB Vrijdag 16 november koken de mannen van KWB-Verrebroek in bel Ontmoetingscentrum, om 20 u. Rita Smet komt een handje helpen Vrijdag 16 november info over het rijbewijs bij KWB Haasdonk, in bet parochiehuis, om 20 uur. Bij de KAV Zaterdag 17 november van 10 tot 17 uur in het Gaverlandinsti- tout aan de Grote Baan 183 in Melsele studiedag rond het Godsbeeld geleid door Seppe leperman. KAV-Melsele organi- stavo reen. /olans Maandag 19 november verschaft KAV-O.L.Vrouw informatie :rad* over het OCMW. Men komt om 13u30 samen aan de Notelaar, an F5 Mevrouw Rotthier-Caluwaert heeft de leiding. Dinsdag 20 november om 13u30 in de Doelse Parochiekring hfo en demonstratie i.v.m. bakken van broodjes en smoutebol- ten. KAV Doel richt in. Woensdag 21 november om 19u30 in het parochiehuis van Melsele info over elektronisch speelgoed en videospelletjes. 1 Jong-KAV richt in. Galerij 't Poortje ïot en met 25 november exposeert Yvonne Erauw in de galerij 't Poortje in de Zandstraat 74 te Haasdonk. Deze kunstenares uiavi behaalde vele prijzen en stelde tentoon in binnen en buitenland, cemt* ®P0ningsuren: zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u, "Zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. Dinsdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 19 u. Gesloten op maandag en woensdag. Veertiendaagse van het bos Het Hof ter Saksen, langsheen de weg naar Haasdonk, wordt dezer dagen opengesteld voor het publiek. Tot en met 25 november kan je er wandelen en een bezoek brengen aan een expositie rond het thema «bos-bomen-struiken». Het park is geopend op weekdagen van 13 tot 17 uur en 's zondags van 10 tot 17 u. Zaterdag sluiting. Voor meer inlichtingen: tel. 03- 775.28.51, beplantingsdienst, Bosstraat 101, te 2750 Beveren. Filmavond De Smalfilmklub geeft zaterdag 17 november in de feestzaal van het Gildenhuis een filmavond ten voordele van de Bezig- heidsklub van Ziekenzorg. Vlaamse Vrouwenbeweging Nele Dit weekend is de VVN-Nele opnieuw aktief bezig. Zondag 18 november om 20 u. worden in de leskeuken aan de Klooster straat dia's vertoond over de reis naar Duitsland en maandag 19 november wordt in diezelfde leskeuken kookles gegeven over «het volledig feestmenu». Projektie Smalfilmklub Donderdag 22 november komt om 19u30 Werner Van Branteg- hem uit Roeselare een voordracht- en projektieavond geven in kasteel Cortewalle. Ruildag te Kieldrecht Zondag 18 november kan u terecht in Het Centrum te Kieldrecht van 9 tot 17 u. voor de tiende internationale ruildag van de Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden. Alle objekten van sigaren bandjes tot doopprentjes komen aan bod. Het Centrum, Beu kenlaan 18 te Kieldrecht. Muzikaal talent Haasdonk De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia uit Haasdonk doet een oproep tot al wie van muziek houdt (vanaf 7 jaar). Er zijn muzieklessen elke vrijdag in het lokaal De Kempen, Pastoor Verwilghenplein, bij R. Sannen, van 18 tot 20 u. Leraar is M. Van Asselbergh. Ook voor wie muziek kent zijn er de wekelijkse herhalingen vanaf 20u30. Melseels Volkstheater Vrijdag 16 en zondag 18 november voert het Melseels Volks theater het stuk «Bakstenen» op van Achilles Gauthier, dit telkens te 20 u. in het Parochiehuis. Kaarten in voorverkoop 100 fr. en aan de kassa 120 fr. Bestel uw kaarten bij Danny Van Mullem, Brielstraat 2740 Melsele. Het MW is de derde theatergroep die dit werk speelt. Jefiklub De Jeugdfilmklub richt in de refter van de jongensschool te Melsele een filmnamiddag in voor de jeugd en dit op zaterdag 17 november te 14 u. Op de rol staat: «De Rode Kous». Diaprojektie-avond De fotokring Lichtkunst maakte een diareeks over de «viering van een honderdjarige te Melsele». Deze reeks wordt vertoond op maandag 19 november in het Parochiehuis om 20 u. KVLV-werking Dinsdag 20 november komen de Jonggehuwden van KVLV samen om 20 u. in Melseels Parochiehuis voor een bespreking rond het thema «Ik en jij, wij samen». I Biljartclub De Kroon Zaterdag 17 november om 20 u. heeft de tweede speeldag plaats van het jaarkampioenschap van biljartclub De Kroon in café De Kroon te Overmere. Beveren. Grielen, dat gebruikt wordt in Beveren in stand gehouden dank zij Siht- Maarten himself. Op het marktplein was het een drukke bedoening (Iv) Dendermonde. In de gemeentelijke jongensschool van Grembergen had een provinciale dag plaats voor hulpdiensten. Brandweer, Rode Kruis en Civiele Bescherming werden getest op hun paraatheid, (v) Zaterdag 17 november is van 10 tot 16 u. de Wereldwinkel in het Jeugdhuis Joko open. Men kan er koffie kopen uit Tanzania en Nicaragua, wijnen uit Algerië en Nicaragua. Ophalen groot huisvuil dag 19 november wordt in de deelgemeente Overmere en de wijk Donk het groot huisvuil opgehaald. Tentoonstelling hobbyclub Ziekenzorg Zaterdag 17 en zondag 18 november organizeert de Hobbyklub van Ziekenzorg zijn jaarlijkse tentoonstelling in de zaal van het parochiehuis te Berlare. De tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag van 14 tot 20 u. en op zondag van 9 tot 20 u. De tentoongestelde werken worden ook te koop aangeboden. Wipschietingen Wipschuttersmaatschappij Donk Eendracht organizeert op vrij- JTg 16 november om 19u15 en op zondag 18 november om 15 een wipschieting in het lokaal café Sint-Hubertus. Voordrachtavond De PVV Overmere organizeert op donderdag 22 november in de zaal Fina aan de Kruisstraat te Overmere om 19u30 een u in voordrachtavond voor alle land- en tuinbouwers. Aan de dagor de: investeren in de landbouw, rendabiliteitsoverwegingen, financieringen in de landbouw en het landbouwinvesterings fonds. Sprekers zijn de ingenieurs A. Roelands en J. Van Damme en handelsingenieur L. Vekeman, Omschakelen, een vor- mings- en oriënteringscen trum, wil vrouwen begeleiden, naar zinvolle arbeid. In dat kader wordt een kursus «Start je eigen zaak» georganizeerd. Het is een dagkursus die van 6 november tot 6 december, ie dere dinsdag en donderdag, tweemaal op maandag (12 en 26 november) wordt gegeven. Voor meer informatie: Om schakelen, Groot Begijnhof 14 te 9110 Sint-Amandsberg (091/ 28.06,60). Bond Grote en Jonge Gezinnen De Bond richt maandag 19 november een algemene vergade- rin9 in rond het thema «Grote kinderen, grote zorgen». Vanaf 20 to in de Parochiekring. Buggenhout. Het bestuur van NSB Buggenhout vierde zijn veertigjarig bestaan, (v) Bibliotheeknieuws Het personeel van de Beverse bibliotheken gaat zaterdag 24 november naar een studiedag. Alle bibliotheken van Beveren zullen die dag gesloten zijn. Briljanten jubileum Jozef Smet en Maria Blommaert uit de Puchelstraat 13 te Vrasene worden zaterdag 17 november om 15 u. op het gemeentehuis van Vrasene ontvangen door het gemeentebe stuur. Zij worden gehuldigd voor hun briljanten huwelijksjubi leum: Frans Masereelfonds Op vrijdag 30 november om 20 u. heeft in de zaal «Voor Allen» Sint-Gillisbaan te Dendermonde een diamontage en spreek beurt plaats over «Cuba, 25jaar revolutie». Martin Braem is de maker van deze diamontage die wordt gebracht op uitnodiging van het Frans Masereelfonds. De toegang is gratis en aan de aanwezigen wordt een «Cuba Libre» cocktail aangeboden. Willemfonds Op donderdag 20 november om 20 u. organizeert het Willems fonds van Dendermonde in de trouwzaal van het stadhuis een causerie over «Film in Vlaanderen». Spreker is Robert Vrie- lynck, notaris en algemeen sekretaris van het Belgisch Anima tiecentrum. Na de voordracht is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Aan de Vrije Universiteit te Brussel, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel, start een voordrach- Dendermonde. De Rode Kruis-mensen hebben er nog de glimlach bij. (v) schilderij, (jj) 't Krisiskabaret Op zaterdag 24 november om 20 u. is in zaal De Menton in de Kerkstraat te Buggenhout 't Krisiskabaret te gast, dit op uitnodiging van de Culturele Centrale Buggenhout. In hun stuk hekelen de mensen van 't Krisiskabaret de krisis en stellen zij allerlei scheefgetrokken situaties aan de kaak. De toegang bedraagt in voorverkoop 80 fr. en aan de kassa 100 fr. De 3 passers betalen 60 fr. Ter gelegenheid van de In ternationale Filatelistische Tentoonstelling van Maximafi- lie-Maxibelge 84 zal van 13 tot en met 16 oktober van 10 tot 17u30 in het kommunikatie- centrum aan het Noordstation te Brussel een voorlopig post kantoor funktioneren. Een bij zondere dagstempeling als her innering zal er in gebruik wor den gesteld. tenreeks devaluaties en munt problemen. De reeks wordt gegeven telkens op woensdag namiddag en vangt aan op 21 november. Voor meer in formatie 02/641.27.43.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11