eranda's y terrasdecor De Voorpost - 16.11.1984 - 13 TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROCANTE- ROMMELBEURS te AALST In de KEI2ERSHALLEN zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Info: 056/7010 57 HEB STEEDS BIJ DE HAND Lebbeke reremerkten nJRiegetrouw werden tijdens de 11 november-herdenking erse onderscheidingen uitgereikt. Zo ontvingen Ludovicus leloos, Albert Duffeleer en Frans De Meerleer, de eerste iden palm van de Veteranen van Z.M. Koning Leopold III, ringen Kamiel Daelemans, Rafaël De Borle en Albert De Ider de medaille en het diploma van het Kruis der Veteranen Z.M. Koning Leopold III. ïaast mocht Willy Van Houtte, korporaal-chef bij de veer, het provinciaal diploma van verdienste in ontvangst i, ontving Oscar De Vos een bronzen ereteken, klasse iden in de groep bouwbedrijven en openbare werken en aan Jozef Mertens eenzelfde medaille uitgereikt in de schrijnwerkers-timmerlieden, klasse arbeiders, een diensttijd van ruim 35 jaar in de gemeentelijke listratie ontvingen Alex Janssens en Marcel Teek het Lebbeke. Bart Van Hoorick kwam in de zaal Volkshuis te Denderbelle praten over zijn <f°'° Km-, jerlijke medaille tweede klasse voor een diensttijd van Ii25 jaar bij de gemeentelijke politie. Lebbeke. In het Volkshuis te Denderbelle was veel volk aanwezig om er te luisteren naar Bert Van Hoorick. (foto Piet Hermans) am. nsfeest Skoezie Boys organiseren op zaterdag 17 november vanaf i, in het Sportpaleis, Aalstersestraat te Wieze hun stichtings met discobar. cing Show fe oktoberhallen te Wieze wordt een reuze auto-moto show «uden die toegankelijk is op vrijdag 16 november van 13 tot chiai u„ op zaterdag 17 november van 10 tot 22 u. en op zondag nken november van 10 tot 22 u. Op zaterdag 17 november is er 'eSjwdien van 14 tot 17 u fri-bike en Trial Demonstratie. Die wordt daar de grootste warme-luchtballon van Europa ïlaten. (45 m. hoog!). Inkom: 150 fr., kinderen beneden de jaar: 80 fr. oven» meujor viert feest St. Salvatorzangkoor van Wieze viert jaarfeest op zondag november met de opluistering van de hoogmis om 10 u. en eetmaal in het Gildenhuis om 13 u. *9F|! iro-Pannekoeken Sablidmeisjes van Wieze houden hun 7e pannekoekenslag londag 18 november van 15 tot 19 u. in het ontmoetingscen- Schoolstraat. Voor 2 lekkere koeken en een tas koffie II men 60 fr. Smakelijk! Sderzorg dinsdag 20 november van 13u30 tot 16 u. in het ontmoe- centrum kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar met genheid tot inenting tegen kinderverlamming, kinkhoest, -en kroep. il-Ceciliafanfare viert jaarfeest noorden van de dichter indachtig: «Waar kunnen we nog rzijn dan bij onze beste vrienden» nodigt het bestuur van Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze alle leden op uit traditioneel jaarfeest dat op zaterdag 17 november gevierd gewoonte werd er weer een keurig programma klaarge- »ild met: om 16 u. eucharistieviering opgeluisterd door de n fanfare, daarna bezoek aan de leden-herbergiers uit het onlokaal, den Ajuin en het Sportpaleis. 'A u.: feestmaal in het Gildenhuis me» op het menu een van fijne gerechten. Tussen de schotels in zullen 13 kostelijke muzikanten en bestuursleden gedecoreerd wor- slot van de feestavond zal dorpsgenoot Mare Colman tapend voor amusement en ambiance zorgen. tze gaat sportkwissen Kuituur- en Sportraad van Wieze organiseert op vrijdag 16 mber om 20 u. in de zaal «Voermansrust» aan de loverstraat zijn Sportkwis '84. ledereen uit Groot-Lebbeke deelnemen met een ploeg van 2 tot 3 leden. Deze teams - zelf een herkenningsnaam op te geven. Inschrijven kan itot aan de start van de wedstrijden of vooraf bij Staf Moens, uchtveldstraat 15, te Wieze, tel. 053-70.21.58., mits beta- van 50 fr. per teamlid bij de aanvang van de kwis. Voor het nend duo of trio is er een fraaie wisselbeker, en verder zijn er r20.000 fr. aan naturaprijzen te verdienen. Wie eerst eindigt 'eerst kiezen. tullen 6x10 (gemakkelijke!) sportvragen te beantwoorden gaande over de periode van 1 juli tot 15 november 1984. Er eliswaar ook een vraag van de jury. Ter plaatse zal het Iten van jokers of solo's uit de doeken gedaan worden, reen heeft gratis toegang! H Hekserij vrijdag 23 november om 20 u. heeft in het Brouwershuis gang langs café) een VTB-VAB-voordracht plaats met als wwerp: «Hekserij, vroeger en nu». Hekserij is een feno- «1, beperkt in ruimte en tijd, dat thuis hoort in de wereld van zwarte) magie. Spreker is de h. Prof, Dr. A. Roeck, lid van Antwerpse provinciale commissie voor geschiedenis en stonde, en van de koninklijke Belgische commissie voor stonde. Na een historisch overzicht maakt hij het duidelijk er in het hedendaags Vlaanderen van dat heksengedoe gebleven is, en dat aan de hand van getuigenissen en «loten. Over volkskunde, volksverhaal, volksgeloof enz. ihij zeer boeiend te vertellen, gang: leden: 50 fr., anderen 75 fr. Sint-Gillis-Waas Lokeren. De vrouwen van de plaatselijke SW kwamen zaterdag bijeen om truffels te leren maken. (Polo) CVP-WIJKVERGADERING OP DE WIJK SPOELE Na de suksesrijke en drukbezochte wijkvergaderingen op de Kop, de Heirbrug en in Daknam, organiseert de CVP-Lokeren nu ook een dergelijke bijeenkomst op de Spoele. Op deze informatie-avond zal volksvertegenwoordiger Miet Smet, samen met de Lokerse mandatarissen, waaronder de burgemeester, schepenen, raadsleden en OCMW-leden, de bewoners van de wijk Spoele te woord staan. Die avond kan men terecht met alle vragen en problemen die de wijkbewoners aanbelangen, leder een wordt dan ook van harte uitgenodigd op vrijdag 23 november om 20 u in de parochiezaal «Ter Oude Kerke» op de Spoele te Lokeren. OUDERKOMITEE O.L. VROUW PRESENTATIE Op zaterdag 17 november aanstaande organiseert het Ouder- komitee in samenwerking met de direktie en de leerkrachten een Breughelavond voor de ouders van de leerlingen en de sympatisanten. Aanvang omstreeks 17 uur. Deelname in de «osten: 300 fr voor een volwassen persoon, en 150 fr voor een kinderschotel. Inschrijven bij de direktie, klastitularissen en leden van het ouderkomitee. De opbrengst zal aangewend worden om werken uit te voeren.in het kader van de brandveilig heid van de klaslokalen. Temse. Impressie van de Wapenstilstandherdenking (dw) Lokeren Vorige week brandde de breigoedwinkel gelegen Zand volledig uit. Een gasontploffing was er de van dat de brandweer met alle beschikbaar en manschappen moest uitrukken. Ook de van Sint-Niklaas kwam hulp bieden. De winke- werd met niet al te zware brandwonden overge- naar het ziekenhuis. Intussen werd door ontwonen- hulpfonds opgezet om de familie te helpen, (foto CENTRUM VOOR TECHNISCHE OPLEIDING VOORDRACHTENCYCLUS Het Centrum voor Technische Opleiding te Lokeren in de Sint- Laurentius Technische School in de Prosper Thuysbaertlaan te Lokeren, begint met een nieuwe voordrachtcyclus, Als eerste voordracht komt aan de beurt: Robots... wat kan wel en wat kan niet? Door ir. H. Belien, assistent KULeuven, Dept, Werktuigkundige. Deze voordracht heeft plaats op zondag 18 november om 10 uur in de Sint-Laurentiusschool, Prosper Thuysbaertlaan te Lokeren, Zij wordt geïllustreerd met dia's en overheadsprojek- tiés. De toegang is kosteloos en een tekstbrochure is ter plaatse verkrijgbaar JEUGD EN MUZIEK «Jeugd en Muziek» van Lokeren organizeert een vierde literair aperitief. Dit suksesrijk literair gebeuren heeft plaats op de zolder van de Stedelijke Biblioteek te Lokeren op zondag 18 november om 10.30 u. Nadat reeds kennis werd gemaakt met Hubert Van Herreweghe, Ast Fonteyne en Henri Van Daele, wordt nu graag iemand voorgesteld die een zekere binding heeft met Lokeren. Roland Jooris. Hij werd geboren in 1936 en is leraar aan het Koninklijk Technisch Ateneum te Lokeren. Hij werd bekroond met de tweejaarlijkse poëzieprijzen «De Vlaamse Gids», en met de Jan Campertprijs (1979). Van hem verschenen: «Gitaat», «Een consumptief landschap», «Laarna», «Het Museum van de Zomer», «Bladstil», «Gedichten 1959-78», «Akker». De toegangsprijs bedraagt 100 fr of 50 fr (CJP en +3), aperitief inbegrepen Deze voormiddag wordt georganiseerd in samen werking met de Stedelijke Biblioteek, het stadsbestuur, de Kulturele Raad, Jeugd en Muziek, de Stedelijke Muziekakade- mie, de Kredietbank van Lokeren, en het Noordstarfonds van «Noordstar en Boerhave» te Gent. SINTERKLAASFEEST Sinterklaas en Zwarte Piet zullen op verzoek van de Stedelijke Feestkommissie van de Stad Lokeren hun blijde intrede doen op zaterdag 24 november 1984 om 2.35 in het station van Lokeren. In de feestzaal van het Kultureel Centrum voorziet de Stedelijke Feestkommissie het volgende programma: 15.15 u: hartelijk woord van welkom door Sinterklaas en Zwarte Piet. 15.20 u: het Lokerse jeugdtoneel zingt, speelt, vertelt uit het «Grote Prentenboek». 17 u: Sinterklaas en Zwarte Piet ontvangen alle kinderen in de Foyer van het Kultureel Centrum. Onder de algemene leiding van Eddy Picavet brengt het Lokers Jeugdtoneel een bonte jeugdnamiddag met een lied, een verhaal en een spel. En natuurlijk zorgen de Sint en Piet voor heel wat lekkers. En er wachten ook een hele reeks mooie prijzen. Zorg dus dat iedereen er bij is. Wandelen 18 november om 14 u. verzamelen de mensen van Vakantiege noegens aan Het Volk, Poststraat, voor een tocht naar Kalken. Suikerfabriek Zondag 18 november bezoeken de KWB-ers van Lokeren de suikerfabriek in Moerbeke. Vertrek aan de H. Hartkerlc om 9 u. KWB-gepensioneerden Zaterdag 17 november zet KWB Sint-Anna de gepensioneerden in de bloemen tijdens een feest. Tevoren, om 19 u. is er een eucharistieviering ter ere van de overleden leden. Portretfotografie Zondag 18 november om 8u30 vertrekken de leden van Fotoklub Lokeren richting Sint-Niklaas, waar studio-opnamen portretfotografie worden gemaakt. Sinterklaas bij BGJG Zondag 25 november bezoekt Sinterklaas in het kultureel centrum. Torenstraat 1, de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Na een optreden van Poppentheater Dany met «K. Bouter» worden de prezentjes uitgedeeld. Hulp is welkom Wie het door brand geteisterde gezin Van Hyfte, met vier kinderen, op het Zand steunen wil kan dat door centen te storten op rekening nr. 001-1495015-30 van ASLK Lokeren, met vermelding «SOS Hulp». Ook in café Het Anker, Zand, of bij Noël Noppe, Kerkstraat, kan je een (materiële) gift bezorgen. Leden zangkoor Zaterdag 17 november om 18 u. worden in Sint-Pauwels op het vroegere gemeentehuis verdienstelijke leden van het koor Sint- Gregoriusgilde ontvangen. Zeventig jaar lid en vijftig jaar gildesekretaris is Julien Soetens. Meer dan vijftig jaar lid zijn Heli De Cock, Alfons Van Doorsselaer, Leo Van Houte en Alfons Vereecken. Perskorrespondent Zondag 18 november om 10u30 in het gemeentehuis van Sint- Gillis ontvangst van Georges Ruts, die sedert veertig jaar persmedewerker is. Naar Kalmthout Vakantiegenoegens organizeert zondag 18 november een wan deling in de Kalmthoutse Heide. Vertrek aan het kerkplein van Sint-Gillis om 8u30. Zwartwitfoto's Maandag 19 november klubbijeenkomst bij foto- en diaklub Objekt in De Klinge. Luc Weemaes licht de techniek High Key- Low Key toe. Vrijdag 16 november om 19u30 in de sporthal van De Klinge introdi küe'/ergadering voor zestienjarigen-toekomstige mili ciens, door Milac. 11.11.11. Zaterdag 17 november danst volkskunstgroep Drieske Nijpers in de polyvalente zaal ten voordele van de 11.11.11 .-aktie. Dansen Zondag 18 november om 11 u. in het auditorium van de muziekakademie aperitiefkoncert dat muzikaal omlijst wordt door Erwin Van Bogaert en waar vooral het optreden van Gerda Van Den Bos belangstelling zal wekken. Gerda is specialiste in de rekonstruktie van historische dansen. Nog zondag 18 november om 20 u. in de schouwburg optreden van de jeugddansgroep Imago Tijl uit Neerpelt o.l.v. Alicia Borchten. Het geldt een benefietkoncert t.v.v. de O.L.Vrouw- kerk. Ook het Sint-Gregoriusgild o.l.v. pianist R, Hellemond en m.v. sopraan Lily Weyers en cellist Koen Hellemond doet mee. Russische jazz Vrijdag 23 november om 20 u. komt John De Winter naar het Masereelhuis in de Truweelstraat 123. Hij volgt al jaren de evolutie van de jazz in de Sovjetunie. De Vereniging België- USSR en de Culturele Centrale Aktiva organizeren. Theater Antigone Maandag 19 november om 20 u. in de schouwburg optreder van Theater Antigone uit Kortrijk. Het brengt «Onder Ons» va René Verheezen, een brok volkstheater dat je als een dram; kan omschrijven. Met o.m. Diane De Ghouy. Ssnt*ül§ciaas Mensenrechten in Rusland Vrijdag 16 november, 20 u., De Panda aan de Grote Markt: Amnesty Internatïonal te gast bij de Wase Jonge Leeuwen. De Al-groep licht de mensen -en volkerenrechten in de Sovjetunie toe. Thea Beekman vertelt Vrijdag 16 november 14u30 konferentiezaal stadsbibliotheek Heymanplein: Thea Beekman vertelt voor de jeugd. De in 1923 geboren schrijfster, afkomstig uit Rotterdam, richt zich vooral tot jongelui vanaf twaalf jaar. Toeristische avonden Vrijdag 16 november organizeert Vakantiegenot een toeristi sche informatieavond rond de Lüneburger Heide en de Roman tische Strasse. De heer Meysmans uit Veurne is om 20 u. te gast in ciné Renova, Heymanplein. Vrijdag 23 november om 19u30 klubavond bij de bergbeklim mers van ATB-De Natuurvrienden in café Europa, Grote Markt. Het echtpaar Meyvis stelt een diamontage voor i.v.m. de Himalaya. Vrijdag 30 november om 20 u. in het Dobocentrum naast de kerk van Don Bosco, Gladiolenstraat, diamontage door Walter Van Eisen over de Pyreneeën op uitnodiging van foto- en filmklub Don Bosco. Close Up Zaterdag 17 november om 20 u. in de schouwburg film- en diavoorstelling door Close-Up uit Sint-Niklaas. De Anjerrevolutie Zaterdag 17 november herdenkt het Frans Masereelfonds de Anjerrevolutie in Portugal. Mark Van Hecke en Julien Verellen waren onlangs in Portugal en deze leden van het Masereel fonds stellen op 17 november een diamontage en kleine tentoonstelling voor. Ze stelden ook een kleine brochure samen. Om 20 u. in het Masereelhuis, Truweelstraat. Sint-Cecilia komt Dit weekend zien de harmonieën en koren Cecilia komen. De Kunstvrienden stellen vrijdag 19 november nieuwe marsen voor (20u30) en huldigen jubilarissen (21u30) tijdens een akademi- sche zitting, in lokaal Commerce. Zondag 18 november om 10 u. optocht, 11u45 bloemenhulde, 14 u. banket in Serwir. Bij harmonie Excelsior zaterdag 17 november om 13u15 uitstap en 's avonds bal in Renova, zondag 18 november gelijkaardig programma als bij De Kunstvrienden. Kwissen Zaterdag 17 november vanaf 13u30 preselektie kwis «Wase Persklub» in de kalfac van het Sint-Jozef-Klein-Seminarie. Rose Boom Jazzcombo Zaterdag 17 november om 20u3G optreden van The Rose Room Jazzcombo, met zang door zangeres Dany Verstaen. Oude stijljazz in kwartetformaat in de Regentiestraat 69, waar The Saint's, de nieuwe jazzklub van Sint-Niklaas is gevestigd. Schooltoneel In de stadsschouwburg de komende dagen een resem theater- produkties voor de onderwijsinstellingen. Dinsdag 20 november Theater Poëzien met «Farce Poëtica» (10 en 14 u.), donderdag 22 november Edukatief Theater Antwerpen met «1984» van Orwell (10 en 14 u.) en vrijdag 23 november om 10u30 een voorstelling met Tony Parkin voor de kollegeleerlingen, om 10u30. EECKmAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pri|zen der matrassen I Schuimrubber, Late*, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18, AALST 33 0321 ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecialiseerde personen. De Dendermondse Rijschool., op slechts 1 adres: Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. 'O-SPORT 052-21.17.59 oio's Holman Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merk Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.01 verbeteren en herstellen Langeslraal 116. 9300 AALST UBLICITEIT 052-21.40.60 'UANDO 053-21.40.60 om de reeks moeili|ke Lati|nse woordies volledig te maken, k quis. quid quo quando. quomodo enz wie wat. waar. I wanneer en hoe' Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair VAIomgekend9voor salon-garnituren m leder 31 0107 De betere veranda's - ook op maat 053/70.09.59 mt Gratis prijsbestek. W Roger De Woll, Schoolstraat 25, Wieze 36/189-AS n 052-21.40.60 een toverformule' Neen een vergeli|kmg Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fi|n resultaat aan uw reklame problemen Bel even naar Groep De Cuyper 30 0491 A

De Voorpost | 1984 | | pagina 13