AJifVi vn ri N EEN SFEER IfAN BROEDERLIJK DELEN FONS MAES EN PAUL VERMEIR WORDEN TITULARIS BIJ V.W. HAMME 2 )DY VAN WEMMEL UIT BUGGENHOUT ÏMOTIVEERD NAARW.K. IN DALLAS VOILEYBAL T OBLEMEN VOOR BERLAARSE VOLLEÏMEISJES PROPER WATER VOOR MILIEU - MINISTER 'M: De Voorpost De Voorpost - 16.11.1984 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Nationale VOETBAL 'Cl I FFICHE VOOR TOEKOMENDE ZONDAG me; geba iC LOKEREN - CLUB BRUGGE erhe oarti iaktij If konfrontatie lussen de tricolores en blauw-zwart heeft a ami tdert dit seizoen een nieuw aantrekkelijk facet: het duel onls 'ttngois contra Leo ofte de familie Vander Eist oog in oog speli iff mekaar. Leodie zich dit jaar zeer snel integreerde in rugge, werd bij de laatste Europabekermatch in Totten- i gekwetst. Toen hij in een uiterste inspanning Roberts linderde een vierde maal voor Tottenham te scoren, er, gaven ook voor de eerste maal in zijn carrière de spieren. t-NOpir Leo beter kent, weet wat zulks betekent, zeker als drie na de konfrontatie met Tottenham ook nog een ütc/t tegen het superieure Anderlecht is geprogrammeerd, wou ik niet missenzo vertelt ons Leo. Tot groot 9 moegen van de Brugse supporters verscheen hij aldus s't" u orige zondag aan de aftrap, de rechterbil uiteraard netjes verh '?ePa^1- Normaal lopen ging niet. maar spelen voor twee d Een tiental minuten voor rust schiderde hij de bal mooi aken m voe,en van Ales. Querter, die van een niet het 0885! btderlechtdoel miste. Enige skonden later lag hij na een ird duel met Czerniatinsky, kreunend op de grond. Het os de ultieme verwittiging, zoniet werd het zeker van id naar erger. Het applaus bij zijn vervanging heeft zeker deugd gedaan. Toen de dokter achteraf zegde: Drie dagen rust en dan vooruit", zuchtte hij opnieuw. De mrontatie met broer Swat en met Lokeren komt er dus xh! Maar Lokeren-Brugge Ls meer, dat is ook het •eerzien in Daknam met René Verheyen en Alex Querter, 3er 1 ,ec steunpilaren die op dit ogenblik het goede weer bij 6 PI lm//ge helpen maken. Zowel Lokeren als Brugge hebben <steo \f reputatie dat ze de konfrontatie met de tegenstander niet if de weg gaan. Het zijn twee ploegen waar naast het aultaat ook mooi voetbal belangrijk is. Beide ploegen *9 fydden dit aar een stroeve seizoenstart. Lokeren. bevrijd zijn Van der Gijp-komplex, legt het er nu duidelijk op om definitief komaf te maken met een aaneenschake lt van zwakke resultaten. Op een nieuwe leest gestart, rtchten ze Gent voor het eerst een thuisnederlaag toe dit zoen, tegen het onhandelbare Seraing ging nog een ntje verloren en bij buur Sint-Niklaas werden de punten II november broederlijk gedeeld. Club Brugge herinnert zich nog best de wedstrijd van rieden jaar, op die zwoele woensdagavond, helemaal in begin van de kompetitie. Naast twee rode kaarten voor msvn en Vujkov vielen er ook een hele sliert gele te rapen. tob Hoogenboom, in een begenadigde dag, belette Brugge naa m drietal keren het scoren en toen op zeven minuten van ff einde Mommens een vrijschop rechtstreeks in doel laatste, was de overwinning binnen. Raymond Mommens, tog zo een twistappel tussen beide teams. In de laatste tnsferperiode bleef zijn overgang naar Brugge in de lra™ ilans tot de laatste week. Toen alles afsprong heeft Brugge F haasten Leo Vander Eist aangekocht, wiens onder- 14 u. Jjj.. X) werd Lokeren dus de thuishaven, een nieuw kontrakt lwe'* een huwelijksbootje waren de supplementen. Maar wij schrijven 1984. Brugge is er zondag II. in gelukt tscoringsmachine van Anderlecht voor één speeldag stil te tggen en dit met een gehavende ploeg. Ondanks hun itroeve start, staan beide ploegen rèspektievelijk 4de en 5de inde klassering met slechts één punt verschil. Alex Querter, if eeuwige spuiter die altijd klaar is voor een scherts, lacht knipoogtZondag spelen wij met de reserven tegen Lokeren!" Hij kan terugblikken op een schitterend seizoen |<j/ Brugge. Topscorer met zes doelpunten dit jaar, een •tal waren echte juweeltjes, bewijzen zijn forme. Hij irliep alle jeugdploegen te Lokeren, zag praktisch alle Voetbal. René Verheyen, nog steeds een aantrekke lijk voetballer, zal op Lokeren allicht veel bekenden ontmoeten (arch.) Europabekermatchen van Lokeren als toeschouwer en heeft dit jaar ook voor het eerst met Club van de Europese taart gesnoept. Aan de vervanging van Jensen door Barbig- nant tilt Querter niet. «Die'jongen zal in de beginfase wel zenuwen hebben, maar hij heeft talentIn verdediging hoopt hij op de terugkeer van Mamadou. Deze heeft zich op korte tijd toch als een onmisbare pion geprofileerd, onmisbaar en populair. De Brugse spionkop skandeert nu nog iedere week zijn naam. Net als Querter hoopt ook René Verheyen dat het een mooie match wordt. «Het feit dat ik tegen Lokeren speel, een ploeg waar ik toch negen jaar lang alle wel en wee heb meegemaakt, zal mij dit jaar meer raken dan vorig jaar.» Bij de seizoenstart vorig jaar was René bij Brugge gewoon weg outstanding. Dit seizoen deelde hij enigszins mee in de malaise. Maar de laatste weken en vooral sedert de uitscha keling van Nottingham ging het steeds crescendo. Meer nog. sedert de afwezigheid van Ceulemans, weet Verheyen wat Brugge van hem verwacht: de spelmaker, onvermoei baar in het middenveld, met de weergaloze techniek en de mooie baltoets. «Die negen jaar bij Lokeren zal ik natuurlijk nooit vergelen.zegt René zichtbaar nagenietend na zijn feilloze prestatie tegen Anderlecht. In de spelershome van Brugge nipt hij aan een frisse pale-ale en begint dan te vertellen over de tijd van toen. Winnen op Lokeren zou mooi zijn, scoren en winnen nog beter of toch misschien laten wij alles houden zoals vandaagwij een punt tegen Anderlecht, zij een tegen Sint-Niklaas en dat op II november... Broederlijk delen, en hij lonkt naar Leo Vander Eist. Het vervolg van dit verhaal: toekomende zondag op Daknam, aftrap 15 uur. S. Janssens wer-lifting Van Wemmei uit Buggenhout is dezer dagen naar de ligde Staten vertrokken, waar hij zal deelnemen aan reldkampioenschappen «power-lifting» die van 20 P november in Dallas worden gehouden. De Buggen- - hoopt op een medaille. Slechts twee landgeno- imen aan het W.K. deel. Naast «lichtgewicht» Eddy I Wemmei, onderneemt Merchtemenaar iiugo De i als «zwaargewicht» eveneens de reis naar de ftVan Wemmei is voor de lt keer geselektcerd voor I wereldkampioenschap, oor deelname in aanmcr- i'e komen, moet je eige- gcwordcn zijn van een e op het Europese, of tt wereldvlak. Die regle- Btfing werd voor een flink stuk ingebouwd om budgettai re redenen. Vroeger mochten immers meerdere kandidaten aan het wereldkampioenschap deelnemen. Eddy Van Wemmei is ambi tieus. Op Europees vlak be haalde hij vijf bronzen medail les. Op wereldvlak sleepte hij twee medailles in de wacht. In zijn kategorie werd hij vijf keer kampioen van België en evenveel maal «Vlaanders kampioen». Inzet Over power-lifting, voor velen onbekend, en zijn verwachtin gen, laten we Eddy Van Wem mei zelf aan het woord. «Ik meen dat ik kans maak op een plaats binnen de eerste drie, wat een medaille in houdt. Ik heb een uitstekende voorbereidingsperiode achter de rug; waarbij ik niets aan het toeval heb overgelaten. Voor velen is power-lifting een on- jjV.C. Bcrlare lijkt dit fcn zeker geen sukses te ten. Na zes wedstrijden de Bcrlaarsc meisjes llc in hun reeks (3de prov. "Kt slechts 1 overwinning. Ploeg heeft zeker al betere 11 gekend. Vorig jaar nog 01 zij de enigen die de Ddclijke kampioen Grcm- (n konden bedreigen en "gen zij de promotie naar P'ov, af. oorzaak van dit minder teren is*wel de te kleine A- 0 i AJs daar dan nog speel- hit wegvallen wegens zwangerschap, zal het dit jaar nog een harde strijd worden om in de reeks te blijven. Jeugdopleiding Zowel de meisjes- als de jon- gcnsplocg verwachten veel van de initiatielessen die men op woensdag geeft tussen 18 en 19 u. Het bestuur hoopt dat meer jongens en meisjes zich voor volley zullen interesseren en de stap naar de ploeg zullen zetten. De trainingen zelf heb ben wel sukses: men heeft zelfs al een tweede plein moeten aanvragen om het aantal ge ïnteresseerden op te vangen, Thuismatchcn Dit jaar werd er voor gezorgd dat de thuismatchen van zowel V.C. als van Thundcrballs Bcrlare samen zouden vallen. Beide spelen de rcscrvcnmatch op zaterdag om 17.30 en de hoofdmatch om 18.45 u. Za terdag a.s. spelen de meisjes tegen Melsele en de jongens tegen Kalken. Met de hulp van hun supporters zullen ze zeker trachten de overwinning in het eigen kamp te houden. N.K. (^Bevordering EDDY MAES BLIJFT ASSISTENT-TRAINER Het is deze week tot een vruchtbaar gesprek gekomen tussen de beheerraad van VW Hamme, trainers en spelers. Tydens de koffiepauze vorige zondag op Meulebe- ke, kwam het in de Hamse kleedkamer tot een woorden wisseling. Veldtrainer Eddy Maes trok hieruit de konklu- sies en stapte op. Hij volgde zelfs de tweede helft niet meer. Al deze perikelen hebben ertoe geleid dat er woensdaga vond algemene verzameling werd geblazen. Daarop las ondervoorzitter André Vercauteren terecht de spelers de levieten. Hij aanhoorde ook de ge- vat post in de middenlinie, sa- zonde kritiek van de oefen- men met Serge Geldof, Franco meesters die niet altijd in om- Pirelli en Paul Vermeir. Dat standigheden kunnen werken, laatstgenoemde als titularis vierde klasse waardig. Zo ver- weerkeert verrast ons keert het oefenveld in een er- geenszins. Een werklustig barmelijke toestand en is zelfs voetballer als Paul Vermeir de helft van de verlichting kan de vierdeklasser best ge stuk. Als dat terrein op sommi- bruiken. Verrassend is wel dat ge dagen met de juniores moet Guy Lammens in de achterste worden gedeeld^ kan er van lime gaat postvatten. Wij ver een ernstige voorbereiding., moeden dat hij als sluitstuk zal geen sprake zijn. optreden, hoewel we daar Eddy Maes heeft zijn beslis- geen officiële bevestiging van sing om op te stappen bij VW kregen. Het kon ook Dirk Van Hamme herzien. Hij werd de- Buyten zijn. werd ons gesugge- ze week door enkele spelers reerd, hoewel we daar onze aan huis bezocht. Zij verzoch- twijfels over hebben. Meer ten hem om samen met Guy dan waarschijnlijk zal de Ham- Lammens het bewind te blij- se aanvoerder op de rechter- ven voeren. Die zienswijze flank evolueren, zal Dirk Ver deelde ook de klubleiding, zo- bustel als schokbreker postvat dat kan gesteld worden dat op ten, terwijl Bruno Marin de dat stuk de problemen bij VW linkerstrook zal bespelen. In Hamme van de baan zijn. vergelijking met vorige wed- De opstelling van de ploeg strijden is dat toch een grondi- ondergaat enkele wijzigingen, ge herschikking. Mare D'Hondt en Ronny De Rudy Devers heeft de trai- Beule verdwijnen uit de kern. ningen hervat en start zaterdag In de ogen van de sportieve met de invallers. Hij heeft vijf leiding zouden de beide spelers zwoele wittebroodsweken in gebrek aan vertrouwen heb- Mexico achter de rug. Het ben. Voor wat Ronny De Beu- wordt niet uitgesloten geacht Ie betreft zou dèèr de oorzaak dat hij als wisselspeler wordt liggen van het feit dat hij op aangeduid. Meulebeke een paar kansen onbenut liet. Mare D'Hondt zou als organisator in de dcfen- sielinie op tekortkomingen zijn Algemeen wordt verwacht betrapt en leed de laatste we- dat de spelers in de Oost ken te veel aan balverlies. vlaamsc konfrontatie met FC Dat zijn de redenen die ons Eeklo gunstig zullen reageren, officieel werden medegedeeld. «We zijn een revanche ver- De vrijgekomen plaatsen wor- schuldigd,» meent Dirk Van den ingenomen door Franco Buyten. «Het feit dat Eddy Pirelli, die vorige week aan Maes zijn beslissing heeft her een schorsing toe was, en Fons zien, moet een stimulans bete- Maes, al enkele weken tot in- kenen. Wij hebben ruim- valler gedegradeerd, maar te- schoots ons aandeel in de gen FC Eeklo samen met Fran- moeilijkheden die waren gere- kie Vanhacckc zal hij de aan- zen. Ik begrijp ergens de reak- val leiden. tie van Eddy Maes. Hij krijgt Luc Schuddinck wordt een zoveel te verduren. Laat ons bank achteruit geschoven en echter het voorval vergeten. Het komt er thans op aan om eendrachtig te streven en eige naar te worden van twee be langrijke punten.» «Eeklo is een vaardige ploeg, die we niet uit de weg mogen gaan,» aldus Guy Lam mens. «Een dergelijke oppo nent kunnen we met onze ster kste wapens bestrijden. Dat is vorige dinsdag nog gebleken tijdens een vriendschappelijk treffen met eersteklasser SK Sint-Niklaas, waarin we een bevredigende verrichting heb ben geleverd.» (e.d.m.) Voetbal. Fons Maes van VW Hamme (arch.) 7 TTT n 777 Voetbal. Assistent-trainer Voe bal. Paul Vermei, ran Eddy Maes y„ Ham. VW Hamme (arch.) (arch bekende sport. Het houdt drie disciplines in. Eerst is er «Squat». Je moet de halter in je nek brengen, ver volgens buig je door de benen tot wanneer de dij zich onder de knieën bevindt. Daarna moet de halter, in strekstand, omhoog worden getild. De tweede discipline noemt «handdrukken». Je ligt met de rug op een bank, neemt de halter uit de «squatstenen», om hem vervolgens boven je lichaam te tillen. Tenslotte is er het «deadlif- ten». Hier gaat het om de halter op te tillen, en hem in strekstand boven je hoofd te tillen. In «squat» tilde ik in kompeti tie 247,5 kg als zwaarste ge wicht. Op training tilde ik eens 265 kg. Alles hangt van de konditie af, waarin je zich op die dag bevindt. In «bankdrukken» haalde ik 115 kg. omhoog. Op training lukte ik eens 125 kg. In de kompetitie «deadliften» tilde ik 265 kg. op. Ook hier deed ik op training nog beter. De laat ste weken heb ik vele inspan ningen gedaan. Ik woog zeven tig kilogram, maar verminder de mijn gewicht in veertien dagen met tien kilo. Dat kwam door veel trainen en vaak te lopen. Op het ogenblik van de waarheidsproef hoop ik in mijn dagje te zijn. In dat geval keer ik zeker met het beste resultaat naar huis.» E.D.M. Power-lifting. Eddy Van Wemmei naar de States (c) KAV Dendermonde is een sjieke ploeg. Niet alleen ligt het veld er steeds bij als een pas gemaaide 'pelouse', de aanwezigen weten nu bijzonder goed hoe laat het is dankzij een prachtig elektronisch scorebord, dat af en toe wel eens kuren heeft, maar meestal toch akkuraat uur en stand aangeeft. Naast de fraaie kantine en de gezellige kroeg van Club 57 beschikt men er ook over een klein houten chalet. Het staat er zowat verloren achter de stilaan afbrok kelende staanplaatsen, enigszins weggestoken voor het publiek. Wie dacht dat dit gebouwtje gewoon diende om tijdens de rust een plasje tegen te maken, heeft het verkeerd voor. Integendeel. Tijdens diezelfde rust wordt daar koffie geserveerd voor de bestuursleden van de bezoekende klub, de jongens van de schrijvende pers en enkele anderen. Bij die anderen behoort steevast minister Jan Lenssens, die een fervent aanhanger van de paarsblauwen is. Omdat koffie alleen toch maar flauw is, wordt er ook een cognacje of een 'witteke' bijgeschonken, kwestie dat de gazettemannen geen verkleumde vin gers zouden krijgen als ze al die mooie kombinaties van de KAVD-ers moeten noteren. Ook vorige zondag tegen Geraardsbergen schoven de gebruikelijke klanten van dat ongebruikelijk stam- meneeke naar die duistere hoek van het terrein, nestelen zich rond de lange tafel en lieten zich koffie en cognac welgevallen. Alleen zij die liever een 'witteke' wilden, zaten er wat beteuterd bij. Ze zaten mekaar zwijgend te bekijken - onder hen Jan Lenssens - tot er een zei: «'t Is verd... water!». Madame Tas die al jaren de service doet sloeg bleek uit. Water geef je niet alle dagen aan een minister. Maar het onheil was geschied. «Wie zou me dat gelapt hebben?» vroeg ze luidop en we zagen onmiddellijk dat haar vermoedens in de richting van haar echtgenoot gingen. In gedachten stond ze al te zwaaien met deegrollen en matteklop- pers, maar Louis, meestal van geen kleintje ver vaard, bleek er voor niets tussen te zitten. De anders zo vreedzame dame begroef dus de strijdbijl en de arbiter floot het spel opnieuw in gang. In het eerste halfuur van de tweede helft kregen vve echter de indruk dat het duidelijk was wie met de fles Bols aan de haal was. De Dendermondse spelers ble ken zo lusteloos, zo tam en zo apatisch op het terrein te lopen dat wij aan de verloren spiritual! terugdach ten. Toen zij echter in vijf minuten tijd twee keer scoorden, schoven we ook die slechte gedachten van ons af. De fles zal waarschijnlijk nooit meer te voorschijn komen, maar de traag en zwak voetbal lende KAVD'ers zullen we ons wel herinneren. Een dwarsligger die te lang in het leger geweest is, beweerde dat een trainer zo'n ploeg na de match nog tien ronden zou moeten doen lopen. Die mannen kunnen niet moe zijn morde hij. (m.d.b.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 25