IC SPORTKRING BEHAALT BELANGRIJK PUNT OCENTE 11.1Ü1-GIFTEN VAN DE WASE VERDEDIGING SINT-NIKLAAS OF BEVEREN NAAR DE KWARTFINALES? Sporting Lokeren zoekt een twaalfde Miss SPORTKRINGSPROKKELS '0 PAULTHEUNIS SPEELT TEGEN WATERSCHEI KAATSERS ETEN IN WIEZE 'T KLAVERKEN BUGGENHOUT TEGEN HEIST OP ZONDAG 26 - 16.11.1984 - De Voorpost VOETBAL 1' Nationale SK SINT-NIKLAAS - SC LOKEREN 0-0 De geel-blauwen hebben zich zondag voor het eerst sinds weken weer langs hun betere De te rechtvaardigen blanco zijde getoond tegen hun tricolore streekgenoten. Trainer Noliet had zoals steeds - nu stand bleef dus tot het eind op weer door de kwetsuur van Noë - een verrassende samenstelling in petto. Stel u even het bord en daar was vooral de voor: Luc Bevers, tot nu toe steevast middenvelder, kreeg de funktie van rechtsachter, thuisploeg niet ontevreden Eric Lacroix moest het dan maar waarmaken als verdedigend middenvelder. Jan mee- Simoen opereerde als foerier voor eenzame spits Vandenhende en Chris Van Spittael kreeg de voorkeur op stylist Van Wambeke in het steunvlak. 300 Sint-Niklaas - Lokeren 0-0. wedstrijd gehouden (dw) De bezoekers traden van hun kant met de bekende elf aan maar hadden aan de vijfde minuut reeds de tegenslag dat Ronny Somers zich blesseerde bij de eerste balbetwisting. Van Goethem kwam dan ook in diens plaats. Hoeft het nog gezegd dat de Klaaskens ver dedigend speelden tegen het Lokerse team dat in de eerste helft een bijna ongrijpbare Nijskens in de rangen had en het daarna meer zocht in de rushes van middenvelders Mommens en Bett? Toch mocht de eerste goeie kans even voor het kwartier worden toegekend aan de lokalen: Fred Truyens kwam goed op. centerde tot op het hoofd van Cornelissen maar de Lierenaar kon aan zijn overhaaste kop- slag geen goeie richting geven. Vervolgens enkele afstands schoten van Nijskens en Bett waarop doelman Van Reeth ten overvloede zijn goeie kon- ditie demonstreerde. Sport kring dan weer op tegenstoot met een prima aktie Vanden- hende-Simoen. Jan gaf de bal breed voor doel waar Cornelis sen op het lichaam van de vallende Hoogenboom keilde. Opvallend was zeker dat Dan ny Vandenhende zonder enig voorbehoud in duel ging en op alle aangespeelde ballen in liep. een kleine wederopstan ding welke reeds enkele weken werd verwacht van de vroegere Bruggespeler. De kopbal die Danny in de 2üstc minuut kreeg voorgeschoteld van de 19-jarige Van Spittael ging dan wel naast maar belangrijk was dat SK zich door zijn buur niet liet overklassen. Toch lag Lokeren op de loer met de eerder vermelde Nijs kens in vedette. Angelo dolde zijn bewaker Gino Nijs meer maals en schoot aan de 23ste minuut goed in Van Reeth redde met de hand en de daar uit voortvloeiende rebound werd door Laroy gemist. Diezelfde Ronny Laroy le verde in de volgende minuut een rechtstreekse vrijschop welke op de vuisten van een vertrouwen uitstralende Van Reeth werd gepareerd. Nadat Simoen, die in zijn nieuwe rol van bijkomende middenvelder een onwennige indruk liet, ge boekt werd voor fout op de duivelse Van Veirdeghem, rukte deze achterspeler weer onweerstaanbaar op en drukte gezwind af. Doelman Van Reeth redde alweer op schitte rende wijze. Zo liep de toch wel levendi ge eerste helft naar zijn eind met een boeking voor Van Goethem na haakfout tegen Vandenhende, en moest Bou- kc Hoogenboom ook nog eens aan de klus nadat Mark Leroy een vrijschop goed maar zwak jes inschoot. Van Wambeke komt in en speelt een kwartier op peil De tweede helft werd inge gaan met Peter Van Wambeke als vervanger van de nog jeugdige Van Spittael. Toch moet gezegd dat Chris zich redelijk goed doorzette in zijn rol van mandekker op Van Veirdeghem. De Zeienaar, die door studies en kwetsuren eer der dit seizoen nog nauwelijks aan de bak kwam. gaf zondag weer blijk van heel wat spcl- doorzicht Spijtig genoeg kon hij dat enkel in het eerste kwartier van de tweede speel periode demonstreren want naderhand deemsterdc hij vol ledig weg. Een bal van Bevers werd al vroeg na de herneming wegge haald door Hoogenboom en een kordaat leidende Van Vol- Wat Swat Vander Eist ook probeerde, hij werd uit de SK St.-Niklaas - Lokeren 0-0. Leon Noliet denkt ero ver na hoe hij in de volgen de wedstrijden ook telkens één punt kan sprokkelen (iw) Sint-Niklaas - Lokeren 0-0. Luc Bevers stormt zijn verdediging ter hulp (dw) cem boekte Mommens na een gemene fout op Vandenhende. Aan de 50ste minuut voor het eerst Van Wambeke in de kij ker door toedoen van een vrij schop. Peter schoot vanop ruim twintig meter goed in. de bal draaide via de vuisten van Hoogenboom tegen de rech- terstaander, sloeg naar het centrum van het doel, maar botste juist voor de fatale lijn weer het veld in. Aan de 62ste minuut dan het spelmoment waarover later ongetwijfeld het meest werd nagekaart. De pas voor Schoofs ingekomen Verheuge en Vandenhende waren in een balbetwisting ge wikkeld. De Lokerenaar trok de Sint-Niklase spits aan de trui en beiden vielen spektaku- lair op de grond. Of Danny het nu opzettelijk deed of niet is alleen met zekerheid door hem te beantwoorden, maar alles zins kwam zijn rechtervoet in het gelaat van de jonge Ver heuge terecht. Een naar ons oordeel terecht gealarmeerde Lokerse bank sprong als één man recht en de heer Van Volccm trok ook impulsief de rode kaart. Met tienen moest Sportkring dus trachten stand te houden tegen een Lokeren dat hoe dan ook de vereiste gaten met vond en enkel via persoonlijke staaltjes van Ray mond Mommens stereotiep voor gevaar zorgde. Toch vertrok er nog eens een gevaarlijke vrijschop van Van Wambeke en zorgde de Lokerse kapitein daarna voor een gevaarlijke carambole die gelukkiglijk in de handen van Van Reeth eindigde. In de 74ste minuut zorgde Didicr Verheuge voor een sterk op rukken over links, zijn center werd gemist door twee mekaar hinderende tricolores. Na een zwak schot van nogmaals Mommens dat makkelijk werd bezworen door Van Reeth. be gon de thuisploeg zowaar beter te kombineren. Op snelle tegenstoot over de hele leng teas van het terrein zorgde het tweetal Lacroix-Cornclisscn voor de beste kans uit deze derby Carl was bij het beslui ten echter lichtelijk verrast door de wegspringende bal en zo kon Hoogenboom nog bj het leder. Lokeren dwong nog een laatste recle doelkans af door dat Van Veirdeghem eerst op Van Reeth knalde, en de her neming van Swat Vander Eist (volledig uit de match gehou den) meters naast belandde. BEKERVOETBAL Bij de acht laatste klubs die over zowat drie maand in de urne zullen zitten voor de trekking van de vierde finales van de Belgische beker zit hoogstens, maar dan ook zeker, één Wase voetbalvereniging. Een ploeg van geel en blauw, want in het bondsgebouw werden de achtste finales van die beker deze week op papier gezet. Naast de topper Gent-Club Brugge, naast het weinig aantrekkelijke Brusselse derby Anderlccht-Jet, naast vijf andere wedstrijden waarvan de uitslag echt onvoorspelbaar lijkt, staat er ook weer een Waas voetbal- derby geprogrammeerd. Sint-Niklaas mag, of moet, tegen SK Bevcren. Hiermee wordt de traditie zowat in ere gehouden. Een traditie die wil dat de Wase ploegen elkaar uit de beker trappen. Tegen Sint-Niklaas had Bevercn het trouwens de laatste jaren nooit lastig. In het seizoen 1981- 1982 werd het wel maar 3-2 maar Beveren stootte over Lokeren bijvoorbeeld toch door tot de halve finales. Vorig seizoen leek Sint-Niklaas beter gewapend maar in de vierde finales werd het een ware afstraffing voor Leekens en Co. Ook in eigen huis kon Sint-Niklaas zware verliescij fers niet vermijden. Derde keer, goede keer? We hebben er zo onze ziens wijze over. Ook nu lijkt Sint-Niklaas niet in staat SK Beveren voetje te lichten. Zeker niet nu de landskam pioen meer en meer zijn begerige blikken weer op de bekerkompetitie laat rusten. En in het verleden bewees SK Beveren dat er in dat geval maar weinig aan te doen valt Op zondag 13 januari, op Sint-Niklaas. en woensdag 13 februari, op Freethiel, kan het Waasland in ieder geval weer met bekervoetbal vrouw en gezin in de steek laten. (h.a.) In de kantine van het Stedelijk Sportstadion van Lokeren heeft op zaterdag 15 december voor de twaalfde maal de verkiezing van Miss Sporting plaats. Aan deze verkiezing zijn voor meer dan 100.000 fr. prijzen verbonden. Miss Sporting en Miss Publiek krijgen een reis van acht dagen met volpension aangeboden. Uiteraard gaat deze trip naar het zonnige zuiden. Alle juffrouwen en dames, ouder dan 18 jaar. kunnen hun kandidatuur schriftelijk stellen (twee pasfoto's inslui ten) bij de h René Van de Velde. Eckstraat 2 te 9100 Lokeren. De presentatie die avond is in handen van Rita Boe- laert, terwijl een elfkoppige jury uiteindelijk de miss zal aanwijzen Naast manager Alois Dcrijckcr en Ronny Somers zetelen in de jury ook IQ-kwisprescntator Herman Van Mollc en BRT 2-medcwerker Chris Van den Durpel. Tegen 18 uur worden de kandidaten in de kantine verwacht. Om 20 uur wordt de jury aan het publick voorgesteld, waarna Rita Boelaert de kandidaten laat aantreden. Zij worden voorgesteld en krijgen drie minuten om het publiek en de jury toe te spreken. Nadien worden dan nog vragen gesteld. De jury trekt zich dan terug om de punten samen te tellen Men verwacht dat de naam van Miss Publiek zal bekend gemaakt worden tegen 24 uur en dat de kandidaten zullen moeten wachten tot 02 uur om te weten wie van hen nu Miss Sporting is geworden. Onmiddellijk erna worden alle prijzen uitgereikt Trainer Leon Noliet was na afloop best tevreden met de prestatie van zijn mannen en sprak over een herboren Sportkring. Er zat alleszins meer en beter voetbal in dan de vorige weken en dal kan grotendeels worden toegeschre ven aan de bijkomende trainingen die sinds vorige week worden gegeven. Zo oefenen we tweemaal op dinsdag en donderdag en komt er nog een training bij op zaterdagoch tend. Verbetering is onder andere merkbaar bij Bevers die meer vertrouwen krijgt en zich vandaag affirmeerde als rechtsachter.» Verder was de SK-oefenmeester er bijna zeker van dat er meer had ingezeten indien Vandenhende niet werd weggestuurd. Nu was geel-blauw verplicht om het spelkoncept helemaal te herzien en moest met name Simoen de rol van eenzame spits overnemen. Leon gaf overigens de scheidsrechter gelijk bij die rode kaart maar was er niet van overtuigd of Danny de fout wel of niet vrijwillig had begaan. Anderzijds mocht ook de zware haakfout van Mommens op Vandenhende even tevoren met de zwaarste sanktie bestraft zijn volgens de naar eigen zeggen 'kontente' Noliet. Over de gekwetsten had de senior van de Belgische trainers het volgende mee te delen: Claude Deproot hervat maandag lichte loopoefeningen, Franky De Daele heeft te lang in het gips gezeten zodat enkele pezen in zijn voel slechter kunnen genezen dan voorzien en Mark Noë moet zeker aan de achillespees worden geopereerd.» Verder kwam ook Peter Van Wambeke in vraag Indien Peter goed speelt, zet ik hem natuurlijk niet op de bank. Het is enkel mijn bedoeling om van hem een echte vent te maken en heb hem zodoende de eerste helft geprikkeld met het inbrengen van de jeugdige Van Spittael. Van Wambeke moet meer hersenen voor voetbal krijgen en ik denk dat indien zijn studies afgelopen zullen zijn, hij wel weer helemaal voor het voetbal zal kunnen leven. Voor Peter en de ganse ploeg geldt dat men er weer het nodige vertrouwen moet in krijgen. Ik ben ervan overtuigd dat de meeste spelers individueel meer kunnen dan dat er tot nu toe is uitgekomen, en twijfel niet dat het vele trainen daaraan kan verhelpen Aan de andere kleedkamer gaf Dimitri Davidovic een mismoedige indruk. «De manier waarop Sint-Niklaas voor eigen publiek speelt is eigenlijk geen eerste klasse waardig. Met doorlopend zes man verdedigen en zelf nooit in de aanval gaan is natuurlijk de manier om een puntje te veroveren. Anderzijds ben ik tevreden over de prestaties van mijn eigen spelers, en mag ik de partij van Nijskens, Mommens en vooral Van Veirdeghem als bijzonder goed omschrijven. Met Danny Vandenhende hadden we natuurlijk ook nog een nababbel over de spijtige fase waarbij hij werd uitgeslo ten. »We gingen allebei - Verheuge en ik - sterk in duel. De Lokerse invaller trok me hierbij aan de trui en zo kwam mijn voet per ongeluk in diens gezicht terecht. Ik nogmaals beklemtonen dal ik geenszins de bedoeling ht om mijn tegenstrever te raken.» Reeds eerder is Data echter al in scheidsrechterlijke problemen geraakt dot impulsieve reakties en dat zal natuurlijk meespelen bij ht bepalen van de strafmaat die toch minimaal drie zondage zal bedragen. «Dat is natuurlijk bijzonder jammer voa 1 mijn seizoen, dat totnogtoe nog niet veel hoogtes heef. gekend. Ik heb inderdaad heel wat pech gehad in éi e'15 aanloop van deze kompetitie, speelde slechts één voorberé lor dingswedstrijd en kwam zeven maal aan de aftrap met eet agst pijnstillende injektie. Vandaag werd ik uitgeprobeerd in ét is i rol van eenzame spits met Jan Simoen in de rug om ét ma; beslissende passen te erzorgen. Mijn gedacht is dat helemat na; niet tegengevallen Het brengt met ons huidig spelerspoten tieel immers niet op om louter offensief aan te treden mat bij een gelukte counter valt er misschien een appel ui. kast en dat kan dan puntenwinst meebrengen Verder Danny alle lof voor zijn ploeggenoten die dan toch n tienen het laatste halfuur standhielden tegen een elftal dat jongste weken een prima indruk liet. Dinsdagavond speelde de kern (minus Van Reeth t. Cornelissen) een oefenmatch tegen Vigor Wui tens Hamme. Na een bi/zonder zwakke eerste helft van de thuisploeg kans waarin Hamme de beste kansen kreeg, zagen we een degelijke tweede periode waarin Van Wambeke de eens te meer ontgoochelend testende Hiel verving. Doelpunten van Leroy, Vandenhende (2), Van Wambeke en Simoen en tegentreffers van Vemeir en Van Haecke zorgden voor eoil overdreven 5-2 stand. Eens te meer werd in het verloop vanj deze partij duidelijk dial Sportkring weinig geluk heeft ui| zijn zoeken naar nieuwe spelers. Naderhand kwamen h* dan ook te weten dat een Duitse testspeler niet kwam opdagen en dat ook Peter Mount fort waarover we vorige week reeds gewag maakten, zijn Britse kat stuurde v< verdere kennismaking. Volgens enkele beheerraadslei blijft men zoeken, men heeft immers de tijd tot december, en volgens trainer Noliet is het niet nodig om nog nieuw bloed in te brengen. Zondag reizen de Sportkringers dan naar Standard daar een puntje weg te halen. Althans dat is de vaste bedoeling van Noliet, die met opzet ook twee libero's wil inschakelen, een speelwijze die Sportkring zeker (getuige de match tegen Hamme) niet onder de knie heeft. Wat Leon immers nog allemaal in zijn voetbaltondeldoos zitten heeft, weten we niet, maar feit blijft dat hij met zijn abracadabi kunstjes Sportkring drijvende houdt Waarom zou e goeie uitslag bij het eens zo roemruchte Standard Luik dan ook niet mogelijk zijn?.. Marc Naldts I hl Ook Zaterdag speelt SK Beveren op Freethiel voorlopig zijn laatste avondwedstrijd, pas in de maand maart krijgt de Klapperstraat weer zijn gezellige avonddrukte. Als tegen stander krijgt geel-blauw Waterschei op de mat en na de eerste overwinning, helemaal verdiend trouwens tegen Standard, mag de landskampioen de gasten toch niet gaan onderschatten. Dat zegt ook Paul Thcunis die zijn gouwgenotcn goed genoeg kent om te weten welk vlees men in de kuip krijgt. Paul Theunis die trouwens zelf zeer tevreden is opnieuw aan het voetbalwcrk te kunnen beginnen. «Ik heb de laatste tijd al meer met pijn in het hart rondgelopen. Vorige woensdag bijvoorbeeld, bij het Europese duel tegen Göteborg. Wat had ik er graag bijgewecst. De uitschakeling van Bevcren is trouwens helemaal niet verdiend. Wat hebben de Zweden hier getoond? De spijtige misvatting in verband met de strafschoppen? Ik wil er niets meer over zeggen. Een betere informatie lijkt in zo'n gevallen echt wel nodig Op Gent liep Paul nog niet met de rest van het Wase voetbalgezelschap Al had het misschien al gekund, want de Limburger oefende twee dagen met de rest mee. «Te vroeg hervatten kan kwalijke gevolgen hebben. Dokter Martens spreekt dan over ten minste twee maan den inaktiviteit. Geen risiko dus Trouwens het genezingsproces na de lieskwetsuur ver liep nu al vlotter dan verwacht. Zaterdag tegen Water schei. Een pronostiek? «Afwachten wie hersteld raakt. Maar Beveren bewees, ook in de wedstrijden die werden verloren, toch nog altijd een biczonder gevaarlijk geheel te vormen. De twee punten pakken dus. En dan blijft er in de hcenronde nog het burentreffen met Sint-Niklaas, thuis tegen Club Brug ge en weg naar Luik. Zes op acht lijkt erg goed...» Een prachtige herfstdag en veel sfeer in het Ottenj waar landskampioen Beveren op bezoek kwam. vreesden voor de Waaslanders. want alles zat hen ti De 120 minuten bekervoetbal van woensdagavond c pijnlijke uitschakeling toen, het feit dat Baecke, f berger en Theunis, nog verre van fit, weer mod worden gemist en ook de wetenschap dat AA Gent i vierde opeenvolgende nederlaag graag wou vermijden. F Beveren verloor het Oostvlaams treffen, maar bcschi moest geelblauw er toch niet van het veld. Nadat C rond het halfuur twee blunders van de Beverse ven ging had afgestraft verraste Beveren in de tweede S| helft met snel pressievoetbal de Buffalo's die moeizaam de kleinste voorsprong op het bord kol houden. Tot aan het halfuur was er echt te weinig te zien al beloof de de Wase verdediging toen al geschenkjes, maar Ronny Martens wou zijn ex-ploeg- maats nog wat sparen. Gent speelde immers zwak, kramp achtig en bevreesd voor een nieuwe nederlaag. Geen risi- ko's dus maar daar waren de talrijk opgekomen toeschou wers niet mee gediend. De laatste lijn van Beveren bleef zondag blunderen en Cordiez miste tweemaal de openingstreffer. De wedstrijd zelf bleef verder erg gesloten. Helemaal niet aangenaam. Na het halfuur kregen de Gentenaars toch reden tot juichen. Eerst kreeg de Joe goslaaf Ruzie helemaal alleen in het strafschopgebied de bal en De Wilde kreeg van Milan geen kans en onmiddellijk daarop deed ook Eddy Jaspers zijn duit in het 11.11.11 -zakje van Gent wanneer hij erg stun telig de bal aan Martens liet die nu wel scoorde. Beveren herpakte zich moeizaam van de opdoffer en Schapcndonck kreeg nog voor de rust twee nieuwe heerlijke kansen. Na rust dus onverwacht toch weer Beveren dat beter spelen. Misschien ook w dat Gent zijn voorspro vroeg, wou verdedigen. druk van Beveren werd ir wens steeds maar groter i naast Creve en Kusto nu Eddy Macs aanvallend steld. Een schot van 0 sloeg tegen het kruishi jpf Frank Peeraer zette naast... En dan opnieuw Peeraer met een hoge bil' doel waar Marek Kusto en precies binnenkopte. I ren had de aansluiting I speelde nadien te nerv kwamen er nog .r^i' goede kansen voor dc bl kers. Vooral met het schot van Gorez had Lm sen heel wat last. Gent I zich, en steeds dieper, i ven en leek vaak dc val n Beveren ging naar het t toe ook weer stoom aflate L dc wedstrijd eindigde fletvF In dc perszaal was hetf teraf stil. Dc twee traineitj ten beiden dat Gent-B maar een mager beestje Een wedstrijd om snel te( geten. W. Moorsel - S. Moorsel 1-1. Luk Wouters komt over de schouders van groot opperhoofd Patrick Hendrickx loeren naar de ondergaande zon (per) Kaatsklub Wiezc Sportief organiseert op 24 en 25 novem ber 1984 het jaarlijks eetfestijn in het lokaal Trekkers (ex- Volt 71). Iedereen wordt uitgenodigd om op deze dagen hetzij mosselen, hetzij een steak te komen eten tegen zeer dcmokratische prijzen. (275 en 325 fr.) Openingsuren zijn: zaterdag 24 november van 18 tot 23 uur. en zondag van 11 tot 14u30 en van I7u30 tot 22 u. Zondagnamiddag speelt 't Klaverken Buggenhout tegen Oostwinkel Heist Vorig jaar is deze klub samen met Buggenhout gepromoveerd naar eerste nationale. Heist kon reeds driemaal winnen. Buggenhout slechts éénmaal. Toch hoopt dc Buggenhoutsc krachtbalplocg beroep kunnen doen op dc gekwetste Pol Vertonghen en zodanig drie aanvallers te kunnen opstellen. Zaterdag verloor hd met ruime cijfers van Sporting Brugge (23-10). De groen zwarten moesten hun opstelling opnieuw wijzigen. T thuisploeg gunde Buggenhout geen tijd om zich aan clka aan te passen en liep vrij vlug uit tot 4-0 Sporting na geen risico's en gaf dc bezoekers ruimte in dc aans zodanig dat ze steeds van ver moesten afronden. Dc Vos vond ditmaal geen opening in dc Brugse verdediging. Dij de rust waren de punten reeds verdeeld. 12-3. 't Klaverkali ln bood nog heel wat weerstand maar bleef de mindere. In derde afdeling was men reeds aan dc terugronde tot Dc Buggenhoutsc teams wonnen elk hun derby. In dc C- reeks stond 't Klaverken 3 punten in het verlies. Een sterk spelende Koen Van Malderen bracht dc thuisploeg in <k laatste minuten op voorsprong: 12-10. Het verschil in dr andere derby was nog kleiner. Na een spannend verk won 't Klaverken met het kleinste verschil. 14-13. De damesplocgcn bckampten elkaar. Het was een snel wedstrijd met vele doelpunten. Dc A-plocg won met J 18. Programma voor zondag 18 november: lc Afd., 15 u.: 't Klaverken - Heist Nat. Rcs., 14 u.: 't Klaverken - Heist n Dames, 10 u.. 't Klaverken A - Sporting Brugge 11 u.Bcitcm - 't Klaverken B

De Voorpost | 1984 | | pagina 26