INBRENG VAN BELLON PRIKKELT TAM KAVD s D WINST BELONING VOOR DE INZET BEZOEKERS TECHNISCH MINDER 15 JAAR KARABIJNSCHIETEN MET CLUB PUNT 22 UIT AALST SK LEBBEKE MOET DRINGEND PUNTEN WINNEN KAVD BEDUCHT VOOR LOVENDEGEM GOED, MINDER GOED, SLECHT, ZEER SLECHT SERGE GELDOF: DE ONTDEKKING VAN VW HAMME E (2eProvinciale SINT-GILLIS - OLSENE 3-1 Voetbal. Svelta Melsele staat nog steeds op de eerste plaats in tweede provinciale. J rainer Rogiers, hulptrainer Van Nieuwenhove en Storms (vroeger Temse en Beveren) maken er dit seizoen het mooie weer (Iv) MELSELE - HEIKANT ZELE 2-1 Door het punt dat Lokerse thuis verloor tegen Stekene prijken in tweede provinciale A nog drie ploegen op kop: Melsele, Temse en Robur. Lokerse blijft op één punt hangen terwijl Destelbergen en Stekene reeds twee eenhe den achterop liggen. Melsele en Heikant Zele maakten er in tegenstelling met vorig seizoen een sportie ve en faire wedstrijd van Na dat de toeschouwer in de eer ste speelhelft helemaal niets te zien had gekregen kwam er na de koffie onmiddellijk leven in de brouwerij toen Dirk Smet de thuisploeg op voorsprong schoot. Heikant zorgde echter voor betaald antwoord want amper vier minuten later bracht Van Doorselaere de bordjes weer in evenwicht. Heikant trachtte nu de zaak te forceren maar Melsele liet zich niet van de wijs brengen en Smet lukte dan ook de ver diende zegetreffer. Het werd tegen Heikant een echte knok- wedstrijd en dat was zoals we het hadden verwacht, ver klaarden de Melseelse dirigen ten achteraf. Tot in de laatste minuut moesten we strijden voor de zege doch uiteindelijk bleek die toch verdiend. De bezoekers waren bij de rust duidelijk tevreden met de 0-0 stand maar de lokalen kre gen tijdens de rust een lesje in aanvallend voetbal voorge schoteld, want na amper vier minuten was het reeds raak. Ondanks de snelle gelijkmaker kwam Melsele terug en dat onderstreept één van de sterk ten die Melsele heeft aange kweekt nu Patrick Waem er een tijdje niet bij is. Met Waem konden de Sveltanen te dikwijls teren op de technische superioriteit van hun spelma ker. Nu kan dit niet meer en moet er gestreden worden voor elke bal. Zondag moet Melsele naar hekkensluiter Adegem, en dat mag voor de Wase polderzonen normaal geen probleem opleveren, al zal de klus in het verre Ade gem wel geklaard moeten wor den zonder Marc Van Strij- donck die door het provinciaal komitee voor twee wedstrijden werd geschorst, en dit na zijn ongelukkige uitsluiting in de wedstrijd tegen Zelzate. Niet temin mogen we zondag waar schijnlijk wel rekenen op Luk Van Strijdonck die na een klei ne maand afwezigheid terug staat te trappelen om te spelen. Bij Heikant Zele heel wat minder optimisme want de geelroden zijn nu reeds naar een gedeelde veertiende plaats afgezakt en dat met een puntje voorsprong op voorlaatste Vrasene, dat de jongste weken sterk is komen opzetten. Mau- rits De Block zal het zich bij de aanvang van het seizoen wel heel anders hebben voorge steld.. (vel) Dank zij een algehele inzet is Eendracht Sint-Gillis er in geslaagd óm op eigen veld twee punten te behalen. Noch tans behoort Olsenc geenszins tot de zwakkere broertjes van de reeks. Trainer Julien Peel- man was opgetogen over de verrichting van zijn voetbal lers. «Een goeie wedstrijd, die we verdiend hebben gewonnen», stelt de Sint-Gillisse oefen- meester. «Ik had vooraf enkele plaatswisselingen doorge voerd. Rudy De Brandt vatte post als centrale spits. Hij was geflankeerd door Tony Colle- wacrt en Luc De Waegenecr. In de middcnlinie bekleedde Pascal De Man een centrale funktie. Op de rechterflank evolueerde Guy Olbrecht. ter wijl Paul Van de Putte zich op rechts manifesteerde. Ik moet zeggen dat die wijzigingen hun nut hebben opgeleverd. Wij hebben de wedstrijd groten deels gedomineerd en ook de meeste kansen afgedwongen. Tijdens de eerste helft werd er door Guy Olbrecht en Remy De Brandt een vuist gemaakt. Twee minuten voor de rust zijn wc op voorsprong gekomen op een afstandsschot van Pascal De Man, dat de bezoekende doelman totaal verraste. Dat doelpunt kwam op een voor ons uitmuntend moment. Met een gerust gemoed kon de tweede helft worden aangevat. In die periode zijn we twee keer tot scoren gekomen. Eerst langs Paul Van de Putte die een center van Luc De Waegenecr in één tijd over nam. later langs Jan Van Nuf fel die was ingevallen voor de gekwetste Van De Putte. Tij dens de eerste helft hebben wc nog een paar kansen gehad, zodat de cijfers hogere waar den hadden kunnen aanne men. Ik meen dan ook dat we terecht van een verdiende overwinning kunnen spreken.» Met zeven punten uit elf wedstrijden ziet de situatie er voor Sint-Gllis nog niet al te rooskleurig uit. zodat in de komende weken verdere pun- tenwinst noodzakelijk is. Ge motiveerder dan ooit onderne men De Brandt en zijn maats St.-Gillis - D Olsene 3-1. Jan Van Nuffel scoorde het derde thuisdoelpunl. (c) nu zondag de uitstap naar SK Aalst waar ze met de ex-KA- VD'ers Garry De Kinder en Johan Spanoghe worden ge- konfronteerd (e.d.m.) KARABIJNSCHIETEN APPELTERRE - LEBBEKE 1-0 Het gaat niet goed met SK Lebbeke. Een blik op de alge mene rangschikking doet ons tot de vaststelling komen dat de Konkelgoedploeg zich am per op één punt van de rode lantaarn bevindt. Weliswaar is het gezelschap onderaan de rangschikking nogal talrijk. Maar niettemin is dat daar niet de plaats voor een ploeg die uit eerste provinciale is getuimeld, spelers aantrok en ambitieus van stapel is gelopen. Over sommige aanwinsten hebben wc intussen onze mening onze 'mening gevormd. Laat ons toe te stellen dat de transfers an dermaal niet zo best zijn ge lukt. Wat trouwens ook vorig jaar niet het geval was, met alle gevolgen vandicn Volgens de klubleiding had SK op Appeltcrre toch wel een punt verdiend. Willy Meert over de wedstrijd: «Op voetbaltechnisch ge bied viel er weinig te beleven. Dat zijn we in tweede provin ciale nu al stilaan gewend ge raakt. Bij ons deed Leo Ver huist zijn wederoptreden. Hij verving Eric Boone als laatste man. Naar mijn mening had die wissel een gunstig effekt. Inzake ondervinding en plaat sing is Leo beter bij de zaak. Aan snelheid mangelt het hem nog wel wat. maar andere fak- toren kompenseren ruim schoots die tekortkoming. Na een kwartier konden wc op voorsprong klimmen toen Frans Peeleman een vrije trap in de richting van de winkel haak afvuurde, maar de lokale keeper de bal op een uitmun tende wijze uit het doclvlak kon zweven. Even voorbij het halfuur is de thuisploeg na balverlies in onze rangen op voorsprong ge komen. Bij de rust hebben we Frankie Van Hccke vervangen door Herman Van Langenho- ve. Ondanks de nederlaag meen ik toch, in vergelijking met de vorige matchen, een gunstige evolutie waar te ne men. Dat is hoopgevend in het vooruitzjcht van twee thuis wedstrijden tegen Zulte en Gandasparta die ons in logi sche omstandigheden vier pun ten- moeten opleveren. Daar rekent iedereen op. Niet in het minst de trainer en de klublei ding. Streven naar een plaats in de middenmoot is thans een dwingende noodzaak.» (e.d.m.) In de Sint-Jozefstraat, vier verdiepingen hoog en een hele eind van de straat, trainen elke maandagavond een 20-tal amateur-karabijnschutters. Een klub die momenteel aan haar 15-jarig bestaan laboreert en reeds een jubileum- schieting en -diner achter de rug heeft met uitreiking van de trofee door schepen van Sport Bourlon. Vijftien jaar Op 13 januari 1969 werd door enkele liefhebbers van karabijnschieten de vereniging gesticht onder de benaming «Karabijnklub Punt 22 Aalst». De vereniging had en heeft nog steeds tot doel, buiten alle politieke, wijsgerige en reli gieuze strekkingen, de kara- bijnschutters uit het Land van Aalst te verenigen en hun ont spanning te bezorgen, reke ning houdend met de noden van onze tijd. Het aantal leden is onbe perkt en men onderscheidt le den-schutters en ereleden. Men dient de leeftijd van 18 jaar bereikt te hebben om lid te kunnen worden. Om opge nomen te worden als lid in de klub is het peterschap vereist. De klub behoudt zich het recht voor navraag en kontrole te doen op het gedrag. Het be wijs van lid zal blijken uit de aflevering van een lidkaart van de club en eveneens uit de lidkaart afgeleverd door het nationaal verbond KVBSV Nederlandstalige afdeling De kleuren die de klub draagt zijn dezelfde als de stadskleuren, rood, wit en geel. De algeme ne statutaire ledenvergadering heeft plaats in de maand sep tember. De bestuursvergade ringen vinden iedere eerste vrijdag van de maand plaats. Bonte waaier aktiviteiten De klub heeft een zeer kom- fortabcle schietstand en be schikt over 5 banen. Er wordt geschoten met K.K. (klein ka liber) 22 (6 mm) enkel de staande houding wordt er beoefend (olympische). Het klubkampiocnschap loopt over acht maanden, iede re maandag van 20 tot 23 uur Het start op de eerste maandag van de maand oktober en ein digt op de voorlaatste maan dag van de maand mei Het koningschicten. Naar deze titel wordt geschoten door alle leden aangesloten in de klub Punt 22 die deelgeno men hebben aan het klubkam- pioenschap. Deze wedstrijd wordt gehouden in de maand mei. Sedert 1984 zijn we even eens gestart met het inrichten van een karabijnwedstrijd on der de benaming 'De schaal van de Voorzitter'. Op deze wedstrijd worden al de nedcr- landstaligc karabijnschutters uitgenodigd. Deze zou om de twee jaar worden ingericht. Ook vanaf dit jaar nemen we deel aan tornooien, inge richt door de karabijnklubs aangesloten bij de federatie Er wordt naast het klubkam- pioenschap en koningsschictcn een tcamschicting ingericht. Het hoogtepunt van onze akti viteiten is natuurlijk de huldi ging van kampioen en koning, die gepaard gaat met een ge zellig souper waar alle leden aan deelnemen. (L.H.) (1e Provinciale J9L VOETBAL KAVD - GERAARDSBERGEN 2-0 Globaal bekeken valt er over de wedstrijd KAV Dendermonde-Geraardsbergen niet veel te onthouden. De eerste helft werd gekenmerkt door lusteloos voetbal, weinig inspiratie, trage uitvoering en vooral een festival aan slechte voorzetten. Zelden werden we op zo een ontgoochelende verrichting getrakteerd. De bezoekers, weliswaar met vyf invallers in hun rangen, - wat niets wil zeggen - pasten een stugge mandekking toe en hadden alleen een scoreloze puntendeling voor ogen. Vandaar dat het moeilijk was voor Frank Schepens en zjjn maats om in een overbezette afweer te infiltreren en het zestienmeterge bied te bereiken. Na een halfuur bleek dat de bezoekers hun opvattingen niet voor honderd procent meer in de realiteit konden omzetten. KAVD - Geraardsbergen 2-0. Een kombinatie tussen Poppe en Catrysse (c) Dal had voor gevolg dat de thuisploeg bijwijlen wat meer ruimte kreeg en makkelijk een offensief kon ontketenen, dat echter voorlopig geen dreiging inhield. Trainer Etienne Borré moet uit die zwakke periode konklu- sies getrokken hebben. Bij de rust wisselde hij Dominique Pieters, (hoewel er eventueel ook andere spelers voor een wissel in aanmerking kwamen) en bracht Eddy Bellon tussen de lijnen. Niemand had ver wacht dat hij zo vlug opnieuw in de kern zou zitten, voral dan na een lange periode van inak- tiviteit als gevolg van een heel kundige ingreep. Vorige zater dag speelde hij met de inval lers op Melsele. Oefenmeester Borré had speciaal de trip naar het Waas land ondernomen om zijn tweede ploeg, en inzonderheid Eddy Bellon, aan het werk te zien. Na afloop vond hij hem be kwaam om als wisselspeler te gen SK Geraardsbergen post te vatten en eventueel in de wedstrijd zijn intrede te doen Het inbrengen van Eddy Bel lon had een gunstige invloed op KAV Dendermonde dat na de kampwisseling meer vat kreeg op de wedstrijd, zijn ideeën in realiteit kon omzet ten, een paar keer wist te drei gen en uiteindelijk twee doel punten kon maken die een overwinning en twee kostbare punten voor gevolg hadden. Ervaring «Door Eddy Bellon in de middenlinie te droppen, re kende ik op meer ervaring,» zegt oefenmeester Borré. «De eerste helft bleef beneden de gestelde verwachtingen. Ge raardsbergen voetbalde kort op de man, wat voor gevolg had dat ons weinig ruimte werd gelaten. Zelden kwam de gepaste voorzet in de juiste voet. Tijdens de koffiepauze heb ik de spelers verzocht, om een hoger tempo te ontwikke len en de voorzetten beter te verzorgen. Ik rekende erop dat de opponent in een uitput tingsslag zou begeven. Dat zou ook de realiteit worden. Meer en meer kregen we greep op de wedstrijd, dwongen een over wicht af, dat niet anders dan met doelpunten beloond kon worden. Een ideale kans kreeg Patrick Poppe voor de voet. Pas zeven minuten voor het einde zijn we tot scoren geko men. Dat betekende een op luchting. De twee doelpunten waren van uitmuntende make lij. Bij de openingstreffer had Stefaan De Wolf een ruim aan deel, nadat hij drie tegenstre vers in de wind had geplaatst en vervolgens de bal aan Guy Rodrigo voorschotelde, die met het hoofd kon afwerken. Bij het tweede doelpunt, waar van Frank Schepens de auteur werd, heeft Dirk Catrysse het voorbereidende werk gele verd. Ondanks een mindere eerste helft moet ik toch on derstrepen dat na de hervat ting iedereen tot het uiterste is gegaan. In die omstandighe den konden doelpunten niet uitblijven. Uit drie recente wedstrijden halen we vijf pun ten. Dat is een gunstige evolu tie. Een positieve faktor is ook het feit dat we tegen Geraards bergen geen doelpunt moesten toestaan, maar er wel in slaag den om doelkansen af te dwin gen. In die kontext bekeken moeten we niet bang zijn voor de twee uitwedstrijden die thans op het programma staan. Wat niet wil zeggen dat we daar bij voorbaat al gewonnen zijn. In ieder geval groeien we naar een typeploeg en dat op zichzelf is een positieve vast steling.» Punten winnen is thans een dwingende opdracht voor KAVD. Een ploeg met zoveel talent aan boord, moet tot veel meer in staat zijn. (e.d.m.) KAVD - Geraardsbergen 2-0. De Wolf in duel, niet zover van de grote backlijn Michelet kijkt aandachtig toe. (c) KAV Dendermonde onderneemt Bondag de trip naa Lovendegem. Dat wordt geen gemakkelijke opdra voor de Denderzonen. In het verleden is Lovendege_, meermaals de boeman gebleken voor de Ros Beiaard ploeg, die er vorig seizoen, na een matte verrichting, i 2-0 cijfers werd ingeblikt. Indien KAVD speelt zoals tegen Geraardsbergen, is deil kans op een nederlaag groot. Lovendegem is een st.. elftal. Dat kan je afleiden uit de rangschikking. Overtui-Ï gingskracht en inzet zijn faktoren die een belangrijke rol zullen spelen in het streven van Catrysse en zijn maats I naar de halve inzet of een overwinning. «Hopelijk wordt de gunstige trend, die zich de jongste weken heeft ingezet, ook doorgetrokken» voert oefen meester Borré aan. «Uit drie recente wedstrijden hebbe we vijf punten gehaald. Dat is een bevredigend resultaa Nu staan twee verplaatsingen op het programma. LovenL degem wordt een moeilijk te bekampen tegenstreveS waar we niets aan het toeval zullen mogen overlaten. T opponent verenigt een paar individueel sterke voetbal! die bekwaam zijn om initiatieven te nemen. Ik verheel niet dat onze ploeg niet draait zoals gewenst. Toch stel ik eea gunstige evolutie vast Twaalf spelers werden reeds aangeduid voor de wed strijd op Lovendegem: Verstrepen. Verstraeten, Poppe Michelet, Segers, Bellon, De Wolf, Catrysse, Waegeman Schepens, Rodrigo en Pieters. De overige twee worden nan de match van de invallers aangeduid. (e.d.m -^Bevordering MEULEBEKE - VW HAMME 1-0 Als voetballer moet je niet alleen met de bal overweg kun- 0-5 kunnen geweest zijn. 1 dens de eerste helft krege nen. Je moet ook wat «brains» kansen bij de vleet. De tl in ie «body» hebben. ploeg was in die periode is bij machte om te reag en ons offensief te stuiten.fl in je «b< Wat het eerste betreft is er bij VW Hamme geen pro bleem. In het andere geval is de hervatting kantelde de d er blijkbaar een tekort. Je zou strijd. Wat er toen nog tea zo kunnen stellen dat sommige was, kun j voetballers stuifmeel in hun «potstampe koker hebben. Het is niet de Wij lieten ons verleiden t< eerste keer dat we tot die vast- onortodoks voetbal stelling komen. Wie getuige thuisploeg en zijn mee was van de wedstrijd op Mcu- krasselcn. Van enige opt lebeke moet dezelfde konklu- was er geen sprake. Op dl sies getrokken hebben. VW stuk werd er in de achten» Hamme heeft er gewoon de linie ongelooflijk glefaald. Bf punten te grabbel gegooid, vendien was balverlies aan| Dat een leidersploeg als VW orde van de dag. Tien n Hamme zo verblind zou wor- voor tijd kregen we een dl den door de rode lantaarn- punt binnen Op dat ogeal schijn had niemand aan de was de nederlaag een feit el Durmeboorden verwacht. Nochtans kreeg Hamme tij dens de eerste helft gelegen heid te over om tot scoren te me zich als een wisselvi komen en een overwinning na ploeg laten opmerken, te streven. Frankie Vanhaecke Excelsior Moeskroen en Ronny De Bculc lieten toen Van Buytcn en zijn wenkende kansen onbenut. reeds een minder frisse «Om bij te huilen,zei oe- Was dat het slechte fenmeester Guy Lammens, teken? «Bij de rust had het makkelijk (E.l| groter ontgoocheling ooit.» Andermaal heeft VW H 'al' r\ 10 Serge Geldof voetbalt de laatste weken opvallend. M< zijn twintig lentes, lm70 groot en 60 kg. is hij op zijn leeftijd een pluimgewicht. Hij evolueert in de middcnlinie als een vaardige en werklustige voetballer, die harder kan uithalen dan menigen verwachten. Inzake balbchecrsingl en doorzicht op het spel., moet hij bij VW Hamme en in de vierde klasse voor niemand onderdoen. Op mentaal vlak is hij een voorbécld. Een vriend voor zijn kollega's-voctbal- lers en bovenal een joviale gesprekspartner. Bij het Hamse publiek en inzonderheid bij de kenners heeft hij alle waardering afgedwongen. Dat kan je afleiden uit de sympathiebetuigingen die hem tijdens de wedstrijd gere geld te beurt vallen. Wie kijkt er immers niet op naar een strijdlustige voetballer die negentig minuten lang tot het uiterste gaat en alleen de overwinning voor ogen heeft? i VW Hamme heeft met Serge Geldof een ontdekking gedaan Als voetballer die nog verder moet groeien, kan hij de klub, waarmee hij hogerop wil, nog vele diensten bewijzen. Serge Geldof begon zijn voctballoopbaan bij Sparta Zwijndrecht. De ploeg uit het dorp waar hij woonachtig is en waarvan ook vader Geldof lid was en jeugdtrainer. Als scholier werd hij opgenomen in de sclcktie van de provincie Antwerpen. Dat er vroeg of laat interesse zou komen van ploegen uit hogere afdelingen, lag in de lijn van de verwachtingen. KV Mcchelen en Sporting Lokere» kwamen met voorstellen De keuze viel op laatstgenoeo-' de ploeg, die hem een aspirant-profkontrakt voorstelde. Serge Geldof voetbalde twee seizoenen als Ucfa-junii en geraakte daarna in het invallcrselftal. Als dienstplichti ge werd hij in de militaire ploeg opgenomen en kwam uit tegen o.m. Frankrijk en de Bondsrepubliek. Vorig jaar werd hij gepolst door VW Hamme. Toen stelde hij dc Hamse klubleidcrs voor om nog een jaar lid van Sporting Lokcren te kunnen blijven. Tijdens de recente transferpe riode werd opnieuw door VW Hamme een overgang voor- gesteld. Ook de derde klasser Assent en de Antwerpse" w tweede klasser Berchcm deden een voorstel in die zin. «Mijn voorkeur ging uit naar Hamme,» zegt Serge Geldof «Tijdens een tcstwedstrijd op KAV Dendermon de maakte ik kennis met zijn klubleidcrs, voetballers en opvattingen. Die bevielen mij best. Een gesprek met oefenmeester Lammens stemde mij gunstig en sterkte mij in het besluit om met VW Hamme scheep te gaan. Tot op heden heb ik mij dat nog niet beklaagd. Het kompetiticbe- gin werd nochtans een ontgoocheling. Ik werd slechts ah wisselspeler aangeduid. Door mijn vader werd ik opgejut en aangepord om een vuist te maken, van zodra ik daartoe de gelegenheid zou krijgen. Na een paar wedstrijden werd ik titularis in een vaardig elftal dat voetbaltechnisch voor geen enkele opponent moet onderdoen. Hoewel wij een paar punten hebben prijsgegeven, meen ik dat we als een ernstige kanshebber moeten aangezien, worden. Het komt er misschien op aan, om nog wat meer karakter bij te winnen en tegen zogenaamde 'underdogs' niet lichtzinnig te werk te gaan. Bovenal is er de klublei ding die een progressief beleid voorstaat en VW Hamme hogerop wil tillen Dat is een belangrijke vaststelling. Een klub met ambi tieuze leiders en voetballers moet resultaten halen. Dat kan niet anders. Als twintigjarige voetballer wil ik met VW Hamme in gunstige zin evolueren en dc opgang mee maken. Nodeloos puntenverlies moeten we vermijden. Iedere week leven wc naar een andere opdracht toe die telkens tot een goed einde moet worden gebracht, willen wc een hoofdrol vervullen en een optie nemen op dc titel.

De Voorpost | 1984 | | pagina 28