TWEE AANVALLEN EN TWEE DOELPUNTEN ÜIDERS IN BEDWANG HOUDEN VIERDE PROVINCIALE IN DE STREEK VAN AALST JUVENTUS LAAT VAN ZIJN PLUIMEN THUISPLOEG OP DE SUKKEL Vierde provinciale Waasland KNAPPE GOAL VAN VAN DEN BERGHE VOETBAL T (4* Provinciale (HITE STARS MEERDONK - KLEIN LAAR: 0-2 i'olgens Meerdonkvoorzitter Vonck kwamen de leiders iel erg bleek uit hun konfrontatie met zijn klub en kan de untcnwinst grotendeels op een komplete off-day gescho- en worden van White Stars-doelman Theo De Cock. Deze laat reeds meerdere weken als basisdoelman omdat de jgenlijke titularis Freddy Van Remoortere enkele weken crug werd geopereerd van het sinusitus en Freddy bardoor aan een herstelperiode toe is. tCock dus die volgens voi re van de Meerdonkse for ti dei Bl'c de j°n8ste weken blijk ™'van een degelijke konditie steevast zijn steentje bij- oeg tot puntenwinst. Zoals agstleden week nog bij de ilaatsing naar Verrebroek, had de Meerdonkkeeper inder geluk en was het juist i een goeie kans van zijn loeg dat hij miskleumde bij oongevaarlijk uitziend schot mop ruim dertig meter. Het was inderdaad warmpjes ge weest voor het Laardoel omdat Dirk Verley een knap voorge geven voorzet met het hoofd tot in de grijphanden van doel man Vricsackers kopte. Voor de rest kwamen de Vrasenaars nooit uit hun verdedigende stelling en was het dus eerder gevleid dat de rust met een 0-1 stand intrad. In de tweede helft probeerde de thuisploeg wel nog een en ander recht te zetten maar het skoremachine leek ook nu weer totaal defekt. Met af standsschoten van Van den Bogaert alleen kwam de be zoekende goalie immers niet in gevaar. Het werd dan tot over maat van ramp nog 0-2 nadat een vrijschop aan de zijlijn verraderlijk werd ingekegeld en doelman De Cock zich weer eens vergiste. Hij ging inder daad onder de bal door en meteen was Meerdonk te zwaar aangeslagen om nog iets zinnigs te kunnen doen. Niet temin is voorzitter Vonck door deze mindere wedstrijd niet totaal uit zijn lood geslagen en hoopt hij binnen de kortste keren op volledig herstel van zijn elftal. Zondag trekken de Stars naar Gerda en dat wordt zonder meer een moeilijke wedstrijd. M.N. ISK WICHELEN - W. HOFSTADE 2-2 I Onder een prachtig najaarszonnetje en by een ruime het eerst op voorsprong te belangstelling is SK er uiteindelijk toch in geslaagd tegen klimmen. Stopper Erwin Brac- k leiders uit Hofstade een punt thuis te houden. Gemak- j^e 'iet de 8eboden kans niet lelijk is dat zeker niet gegaan, want de thuisploeg moest e" de penalt-v on" j i j houdbaar binnen, keeper M de laatste dertig minuten met negen man zien te strynckx treeE dit k<.er n Haren. Toen wees de stand al 2-2. TK Meldert-Terjoden 1-2. Meldert en Terjoden hebben er beide een aangename wedstrijd van gemaakt. Beide ploegen waren voor dit treffen duidelijk gemotiveerd. In de eerste helft was het goed op dreef zijnde Terjoden de betere ploeg. De lokale goalie akteerde echter sterk en hield op zijn eentje de bezoekers van verdiende doelpun ten. Vooral op een vluchtschot van Hendrickx kwam hij geweldig tussenbeide. De blanco score bleef bewaard tot de rust. In de tweede helft bleef Terjoden aanvallen. De ploeg verwierf een 0-2 voorsprong. Eerst zorgde Troch en daarna De Pauw voor beide treffers. Een kwartier voor inrukken kwam Meldert nog even terug maar men kon het geloof in de overwinning langs Terjoodse zijde niet meer doen wankelen. Dat Terjoden voorlopig zeer goed op dreef is moet voor iedereen duidelijk zijn. De bestuurslui van de suksesvolle ploeg schrijven dit sukses toe aan de weinige gekwetsten, aan de verdienste van trainer Delong en ook aan de goeie transfers die werden verricht. Hopelijk kan men dit blijven waarmaken. Hofstade is alvast gewaarschuwd. Men gaat aan Terjoden nog een lastige klant hebben. Aaigem-Hillegem 4-3. In Aaigem werd er in de partij tegen Hillegem ook voor heel wat sensatie gezorgd. Zeven doelpunten wist men te fokken. Zo zou het alle zondagen moeten zijn, waren alvast veel supporters van mening. De thuisploeg kreeg eerst een strafschop. De Bruyn miste. De counter van Hillegem was gevat. Meteen was het raak, het werd een own goal. Geerts wist echter voor rusten nog gelijk te stellen (1-1). In de tweede helft kwam Aaigem enorm sterk uit de startblokken. In vijf minuten tijd scoorden de lokalen tweemaal. Geert Verlinden en Carlos Cruz maakten er pardoes 3-1 van. De thuisploeg bleef verder aanvallen en het werd zelfs 4-1 langs Boterberg. In het slotkwartier kwam Hillegem nog gevaarlijk opzetten. Men lukte ook nog twee doelpunten en Aaigem begon duidelijk naar adem te happen. Tijdens het felle slotoffensief verloren de bezoekers nog een veldspeler. Hillegem verdiende voor zijn ultieme inspanningen alvast het gelijkspel. (g.d.t.) een bikkelharde nijd zoou worden, kon al op jirhand worden voorspeld, lichelen mocht niet verliezen in de aansluiting met de top II i|f niet te missen en Hofstade "■tl zich ook geen punten ver- veroorloven, daar het twee- gerangschikte Serskamp itchts één punt achterstand) or een gemakkelijke thuisop- w stond tegen Boonwyk (nog tn enkel punt dit seizoen) en lus de leidersplaats kon af liepen. Voeg daarbij nog dat jeerd Tichelen met zyn totnogtoe sterk nduktiefste aanvalslijn het ret opnemen tegen de sterk- verdediging van de reeks, i als sluitstuk de ex-Wichelse Iman Bart Strynckx, die 1 na negen matchen slechts tloa prmaal hoefde om te draaien, andere vijf treffers kwamen zijn passief via de groene tl van de match tegen Wie). Na vijf minuten spelen kon Qcfaelen voor het eerste se- isze doelgevaar zorgen, wan- mr een inzenden van Demey itere 0 ten tijd door Van Hauwer- voa|«iren werd overgenomen, de bal vloog naast. Hof- rap i|tfade was meteen gewaar- iwd. Nadien volgden er nog l lijk nkele halve kansen langs beide zijden, maar toch moest men tot de 30ste minuut op de ope ningstreffer wachten. Hofstade kreeg een vrijschop toegewezen schuinrechts voor het doel op een ideale afstand en Pascal Keymeulen joeg de bal laag over de grond. Mooi naast de muur tegen de touwen: 0-1. De vreugde van de leiders was ech ter van korte duur, nog geen drie minuten later wezen de bordjes 1-1. Van Hauwermeiren kon Rombout lanceren, die ging in volle vaart door en kwam oog in oog met keeper Strynckx. Deze laatste kon het schot wel doen afwijken maar de mee opgerukte Van Hauwermeiren kon met een draaibeweging toch binnenschieten en hiermee de 1-1 ruststand vastleggen. Direkt na de koffie alweer sensatie. Wichelen in de aan val. Schuddinck zet zich door en komt eveneens alleen voor de keeper, die kon in eerste instantie het doelschot weren, doch de bal kwam weer in de voeten van Schuddinck terecht, die opnieuw afdrukte, dit keer werd de bal met beide handen uit het doelvlak geslagen door een bezoekend verdediger. Strafschop dus en meteen de mogelijkheid voor Wichelen W. Moorsel-S. Moorsel 1-1. Een knap akterend Schroevers was in de eerste helft duidelijk sterker dan grote broer». Hier draait Hendrickx behendig om Wauters (per) SCHOONAARDE - EDIXVELDE 1-3 Wichelen - Hofstade 2-2. Al was Wichelen veel in de aanval, Hofstade kon de schade beperken (jj) Juventus Schoonaarde laat de jongste weken van zijn plui men. Op eigen veld tegen Edixvelde werden twee punten prijsgegeven. Vermits Hofsta de niet verder kwam dan een puntendeling blijft de kloof met de leider tot twee punten beperkt. Samen met Terjoden en Serskamp bezetten de Ju- ventusboys met veertien pun ten uit tien wedstrijden de tweede plaats. «Deze keer werden we door de gasten overtroefd,» meent klubsekretaris Oscar Beucke- lare. «Na tien minuten werden we op achterstand geplaatst, door een own goal van Chris Bar- tels. Nog voor de rust dienden we een tweede doelpunt toe te staan Toen na de hervatting de bezoekers een derde keer tot scoren kwamen, was voor ons de kous af. Diep in de tweede helft kon Mare Van Hauwermeiren milderen, maar dat leverde geen puntenwinst op.» Schoonaarde onderneemt nu zondag de verplaatsing naar Hofstade. Wil men de kloof beperkt houden, dan is niet verliezen de enige boodschap. Anders wordt het een 'gat' van vier punten dat nog moeilijk te dichten is. (e.d.m.) schijn van een kans: 2-1 en dolle vreugde bij de lokalen. Het joijjt zou echter vlug uit sterven want enkele minuten later werd Colpaert van het veld gestuurd na een zware overtreding op Geldolf die ge kwetst bleef liggen en diende vervangen te worden. Wichelen tot tien man herleid bleef de grove borstel hanteren, zodat ook Verheuen geel onder de neus kreeg. Weer een paar mi nuten later zou Hofstade er in slagen om gelijk te maken. Van den Bremt was doorgegaan op rechts en zond gepast in op De Munck, die kontroleerde eerst de bal met de borst en schoot vervolgens hard in: 2-2. Wichelen ging nu nog zenuw achtiger spelen en op de 60ste minuut werd nu ook Demey uitgesloten door ref De Vlec- schouwer. Met nog negen pion nen over en met nog dertig minuten te gaan zou het dus voor de lokalen niet gemakke lijk worden. Zo moest keeper Van Gelderen gepast in de voe ten duikelen om Hofstade het scoren te beletten. Met alle be schikbare middelen trachtte de thuisploeg stand te houden want zo werd keeper Van Gel deren terecht bestraft met een onrechtstreekse vrijschop bin nen het strafschopgebied we gens het teveel tijdwinnen bij het uittrappen, gelukkig zon der veel erg. In het laatste kwartier was de spanning te snyden. Hofstade drukte Wi chelen op eigen helft terug, maar echt doelgevaar zat er niet meer in en de zeldzame lokale tegenaanvallen waren ook niet zonder gevaar. Uiteindelijk floot referee De Vleeschouwer het voor Wiche len verlossende einde bij een 2- 2 stand, waarmee per slot van rekening iedereen tevreden kon zyn. (d.m.g.) STRAATJE STEKENE - GERDA:0-4 De Stekenaars zyn de jongste weken kennelijk minder goed geïnspireerd dan in de eerste matchen van het seizoen. Dat uit zich vooral in de twee nederlagen op rij tegen respektievelijk Klein Laar en Óerda maar komt vooral tot uiting in de zware cyfers waarmee deze twee verliespartyen gepaard gingen. Zondag stonden de Straatjes spelers nog maar een volle mi nuut op het terrein of men keek reeds naar een achter stand op. De eerste aanvalsak- tie van de groen-witten bracht Pros Barthier aan de bal en Hofstade 2-2. De mannen van Wichelen in de aanval tegen leider Hofstade De kloof tussen Klein Laar Vrasene en de drie achtervol gers in vierde provinciale H blijft op 3 punten staan. Ook na de elfde speeldag kon men Klein Laar niet op een foutje betrappen. Met duidelijke 0-2 cijfers bleef Klein Laar nu ook in Meerdonk aan de winst en dat was wel verdiend vonden beide partijen. Voor Sombeke wordt het dus nog even wachten want zondag moeten de roodwitten naar Klein Laar en dat wordt dan meteen een eerste rechtstreekse konfrontatie tussen twee tilelfavorieten waarin Sombeke zeker niet zou mogen verliezen omdat anders de kloof 5 punten zou worden. Het duel tussen Vrasene en Sombeke zou wel eens een loede zaak kunnen betekenen voor Gerda Sint-Niklaas en FC Moerbeke Gerda bleef duidelijk aan de winst tegen Straatje Stekene voor wie hei mooie liedje nu toch wel definitief lijkt uitgezongen. Meteen werd Straatje de grote verliezer van de dag want naaat Klein Laar en Gerda bleef ook Moerbeke, ihuis tegen Hoogeinde, aan de winst. Sombeke hield schietoefening In de thuiswedstrijd tegen Verrebroek hield White Star 3lvast schietoefening voor de komende topper op Klein Laar. Nochtans zijn de zware 6-0 cijfers beslist overdreven tegen een Verrebroek dat eigenlijk maar in het laatste kwartier door de knieën ging. Sombeke kreeg het in de eerste helft knap lastig want de bezoekende verdediging stond sterk in de schoenen terwijl de lokale afwerking niet "iet het beste kruit schoot. Ook na de koffie leek het aanvankelijk niet zo best te vlotten want het waren eerder de bezoekers die langs Segers en De Laeck probeerden gevaar te scheppen voor doelman Leeman. Toen Frank Bruckenburg met een hoekschop het hoofd van Staf Picters bereikte was het hek echter van de dam. Het openingsdoelpunt van Pietcrs gaf de lokalen vleugels al zou Verrebroek toch nog iets proberen terug te doen. Sombeke stond echter stevig in de schoenen en Ralf Aubrocck tekende prompt nummer twee aan na voorbe reidend werk van Luk Sillis. Staf Pictcrs, Frank Brucken burg, Pcclman en Ringoet zorgden in dat laatste kwartier zelfs nog voor 6-0 cijfers. (YEL) BUGGENHOUT - SINAAI 1-0 Sparta Buggenhour heeft op eigen veld tegen Sinaai een overwicht gedemonstreerd dat met een doelpunt en een zege werd beloond. Veel kansen werden er wel niet geschapen, toch was Sparta de betere ploeg, wat ook de overwinning rechtvaardigt. Klublcider Etienne Sarens over de match: «Ondanks een doorlopend meesterschap, zijn we niet zo vaak tot in het zestienmetergebied doorge drongen. Dat kon ook be zwaarlijk van de bezoekers ge zegd worden. Op dat vlak be keken bleven die een flink stuk achter ons. Even voor het half uur zijn we tot scoren geko men. Van Elsuwé voerde een schijnmaneuver uit. betrok De Mats in zijn ideeën. Die speel de de bal door naar Van den Berghe die ons op voorsprong bracht. Metéén is ook alles verteld over de eerste helft. Na de hervatting beging Rudy Verheyden een overtreding binnen de zone van de waar heid. De strafschop die hieruit voortvloeide, werd door doel man Tilley afgeweerd. Dat feit jutte de spelers op, die het offensief bleven voeren, maar Sparta Buggenhout - Sinaai 1-0. Vekemans, Pissens en De Mars trachten de Wase aanvaller op te vangen (c) geen doelkansen konden ver zilveren. Wel kreeg Ludo Pis sens op tien minuten voor het einde een kans die hij niet benutte. In elk geval hebben wc beter gevoetbald, in verge lijking met de week voordien op Hoogeinde, waar we de nederlaag leden. Op voetbal- technisch vlak stel ik een gun stige evolutie vast en dat is veelbelovend. Een tekortko ming is naar mijn oordeel het feit dat wc nog niet hardnekkig genoeg zijn ingesteld. Dat is de reden waarom we in het Waas land uit vier wedstrijden slechts één punt puurden. In die streek is het niet makkelijk om te winnen,» aldus klublci der Sarens. Sparta Buggenhout heeft thans nog twee thuisopdrach- ten voor de boeg. Namelijk tegen Verrebroek en Vrasene. Gelegenheden die te baat moeten genomen worden om punten te winnen. Sparta Buggenhout - Sinaai (e.d.m.) Pissens (c) deze schoot succesvol naast doelwachter Lardenoit in van af de rand van de grote back- lijn. Aan deze stand konden de bezoekers zich natuurlijk sterk optrekken, en de thuisformatie stelde daar enkel persoonlijke akties van Gino Franckaert en Erwin Van Camp tegenover Even na het kwartier dwong Stekene dan toch een degelijke kans af maar het schot van Smet werd spektakulair door doelman De Pelsmaecker van onder de lat gehaald. Voor de rest van die eerste helft zette Gerda wel de beste akties op het getouw maar verder dan enkele halve doelkansen raak te men niet meer. Straatje had daarentegen te weinig inventi viteit en mankracht in het mid denveld om de tegenstander voldoende te bedreigen. Net na rusten werd dan het vonnis definitief geveld wanneer Gerda wederom met een vlug doelpunt uitpakte. Johan Mer- vaille rukte sterk op, leverde een prima center voor doel af waar Jan Van Acker keurig de bal intikte naast een te traag reagerende Lardenoit. Nu za ten de lokalen definitief aan de grond en konden lang niet 1-0. Keeper Tilley wordt bijgestaan door Vekemans en meer de kracht opbrengn om nog met succes terug te slaan. De bewaking werd veelal ver waarloosd en Gerda forceerde tal van kansen. Zo kon Barthier ook een pri ma dietepas afleveren naar de gepast uitrukkende Van de Neucker, Yvan rondde dezè beweging af met een knap lob- baldoelpunt. In de laatste 20 minuten mocht Thierry Van de Neucker de licht gekwetste Heirbaut vervangen terwijl de gastheren nog enig heil ver wachtten van de wissel Goossens-Franckaert. Yvan Van den Necker kreeg nog een wenkende kans voor de voeten maar knalde over, maar geluk kig was er nog broer Thierry, die in een aanval met Mervail- le goed teruglegde. Dan was Yvan bij de pinken om de zware 0-4 cijfers op het bord te schieten. Met deze zware 0-4 verliessco- re hebben de Straatjesspelers meteen hun bekomst. Wel treurig is dat men zo gelaten de nederlagen aan mekaar rijgt en vooral de inzet en vurigheid van enkele spelers uit de sei- zoensaanvang volledig zoek lijkt. Misschien kan de terug keer van middenvelder Luk Audenaert iets rechtzetten hoewel anderzijds de instelling van de ganse ploeg zeker moet beteren. Toch is het volgens onze zegs man best mogelijk dat het tij bijtijds gekeerd wordt. «Indien we zondag iets kunnen halen bij de White Boys en de week daarna tegen Opdorp de logi sche overwinning kunnen be halen, staan we terug bij de direkte achtervolgers en kun nen we opnieuw gelanceerd zijn!». Bij Gerda Sint-Niklaas rede neert met name hulptrainer De Waele al voortvarender. «Zo als het de jongste weken gaat, zijn we wel erg produktief en kunnen we binnen de kortste keren een greep naar de kop doen. Zondag komt Meerdonk bij ons partij geven en dat is normaal gezien een partij die we moeten winnen. Toch zijn we al meerdere keren dit sei zoen in de fout gegaan in zoge naamde «makkelijke» beur ten, zodoende is een sluitende pronostiek niet te geven. An derzijds zouden we best zon dag iets halen want dan kun nen we in mindere of meerdere mate profiteren van de onder linge strijd tussen Klein Laar Vrasene en Sombeke.» Dit zal allemaal met logischerwijs de zelfde kern gebeuren een kern die sinds de terugkeer van de weer fitte Van den Neucker kan bogen op een érg sterke bank met mensen als Erwin Barthier en Thierry Van de Neucker. M.N. De Voorpost - 16.11 1984 - ai

De Voorpost | 1984 | | pagina 31