<»»V Overzicht van de herenkompetitie JUVENES ZELE BETICHT OOSTVLAAMS VOLLEYBALKOMITEE VAN MACHTS OVERSCHRIJDING Pletwals Geert Dauwe 34 - 16.11.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL Ere-afdeling VC Temse - Opglabbeek 2-3 ..gift Volleybal. VC Temse - Opglabbeek 2-3. Lefever, Van Eynde en Van Hecke stoppen de smash van Ramaeckers dw (15-7, 9-15, 15-13, 15-12, 4-15) VC Temse heeft de heenronde afgesloten zonder één enkele wedstrijd te winnen. De Waaslanders moeten in de terugronde hun moeilijkste wedstrijden op verplaatsing afwerken, wat weinig hoopgevend voor de behoudskansen Zonder Philippe Van Neer zijn de Scheldejongens in de beslissende set volledig de boot ingegaan. De thuisploeg ging van start als de beste, maar werd op een 9-9 opnieuw bijgebeend. Na een 13-13 kon Temse de eerste setbal bemachtigen. Nadat men Luc Van De Velde, die volledig het vertrouwen kwijt was, had dienen te vervangen door Rombauts, kon VC Temse toch deze setbal niet binnenha len. zodat het slecht begon voor de thuisploeg, die deze eerste set dan ook verloor met 15-17. In de tweede set waren de bezoekers technisch de beteren. Bij Opglabbeek waren Plas en Baetens de betere spelers, die veel recht streeks konden scoren aan het net. Een goedspelende Eddv Moreels stimuleerde Guy De Beer. zodat VC Temse in de derde set kon uitlopen tot 10-4. Deze voorsprong werd door Opglabbeek tenietgedaan en dit team kon zelfs voorsprong nemen: 11-13. Een nooit aflatende thuisploeg vocht terug en kon via 14-13 deze set winnend afsluiten In de vierde set ontstond er meteen weer een sprankeitje hoop. VC Temse, steeds aan de leiding, zag via 13-8 de bezoekers terugkomen tot 14-12. Weliswaar kreeg Temse het naar het seteinde toe wat moeilijker om de naarstige bezoekers op een veilige afstand te houden. Tijdens de beslissende set gingen de Temse-spelers echter volledig door de knieën. Na een wedstrijd, die twee uur en 35 minuten geduurd heeft, ging de hoop op een eerste wedstrijdwinst volledig in rook op. Eerste Landelijke B Packo Zedelgem Vitesse Kruibeke 0-3 (5-15, 10-15, 5-15) In een matte wedstrijd heeft Vitesse Kruibeke niets moeten forceren tegen het zwakke broertje uit de reeks. Kruibeke heeft de kompetitie onder kontrole en het moet nu oppassen niet aan zelfoverschatting te gaan doen en met beide voeten op de grand blijven. Hun enige gevaar lijke tegenstander blijkt Rapid St.-Niklaas te zijn, hoewel bij onder meer Luchtbal-Antwerpen en Kanaries-Marke addertjes onder het gras kunnen schuilgaan. VTS Kortrijk - Rapid St.-Niklaas 2-3 (15-12, 15-7, 13-15, 11-15,2-15) Een in de receptie falend Rapid zag de thuisploeg de eerste twee sets binnenhalen. In de derde set zag St.- Niklaas een, via 2-6 naar 4-12, opgebouwde voorsprong opnieuw verloren gaan door een manklopende receptie. Kortrijk kwam opnieuw op gelijke hoogte bij 12-12 en hier kende Rapid een beetje meeval. De bezoekers konden terugkomen en ze slaagden erin de setstand op 2-1 te brengen. Vanaf de vierde set verviel dc thuisploeg in de St.-Niklase fout van tijdens de aanvangssetten, waar Rapid op zijn beurt van profiteerde om in extremis de wedstrijd nog op hun rekening te zetten. Het was alvast geen plezierreisje voor de Rapidboys, waarbij ze steevast een 3-0 in de ogen hebben gekeken. Tweede Landelijke B White Star St. Amandsberg - Sigivoc St. Gillis Waas 3-0 (15-7, 15-12. 15-7) Een vlotte overwinning van de thuisploeg in een wedstrijd waar weinig over te vertellen valt. Tegen een zwak Sigivoc werd het een éénrichtingswedstrijd. Sigivok, dat zonder strijdlust aan de wedstrijd begon, kon in de tweede set dankzij het koncentratieverlics van dc thuisploeg enkele tegenpunten scoren. St.-Gillis-Waas was niet in staat to enige weerbaarheid en kon geen vuist maken. TC Bredene - Juvenes Zele 0-3 (7-15, 11-15, 12-15) Juvenes had deze week een lastige verplaatsing af te werken, hetgeen het tot een goed einde heeft gebracht. Weliswaar met veel inspanning. In de zaal van de kust- ploeg hing een aparte sfeer en de Juvenesboys hadden last met hun koncentratievermogen. De vele supporters van Bredene waren uiterst rumoerig maar daarvan maakten de bezoekers geen drama, want hun eigen supporters zijn ook niet van de braafsten. Juvenes wil elke set winnen en zo weinig mogelijk sets toegeven om de top te bereiken. Tot op heden zonder verlieswedstrijd. Het zit er dus dik in dit seizoen. Derde Landelijke B Oltisj Bazel - SDI Dilbeek 3-1 (15-4, 14-16, 15-9, 15-12) Een sterk gemotiveerd Bazel, de eindronden indachtig, heeft in de eerste set weinig of niets aan het toeval overgelaten en de bezoekers bijgevolg met grote verliescij fers ingepakt. Een in de eerste set in over-drive spelend Bazel moest vanaf de tweede set de aanwezigheid van SDI Dilbeek dulden. In de tweede spelfaze kwam Oltisj Bazel aan een 14-11 voorsprong. Johan D'Haeseleer plaatste een paar stevige bloks op De Wolf en meteen was de set voor de bezoekers binnen. Tijdens de derde set was het opnieuw Oltisj dat domineerde en vanaf de vierde set was er opnieuw spanning te bespeuren De bezoekers konden uitlopen tot een 10-12 stand, die Bazel kon ombuigen in een 15-12 winst. Bazel houdt stand en wijkt niet van de zijde van Pardaf Kruibeke. Sporta Londerzeel - Steendorp 1-3 Steendorp behaalde een vierpuntenoverwinning. Het kreeg het niet gemakkelijk bij de Brabanders, maar ze waren toch sterker aan het net. wat meteen de doorslag gaf. De bezoekers vormen geen ploeg om te degraderen, want er zijn nog zwakkere broertjes in de reeks. De aanpassing is lastiger verlopen dan verwacht voor Steen dorp. Strombeek en Londerzeel zijn reeds zo goed als veroordeeld om te dalen en Denderhoutem is ook al voor de bijl. Cristalvoc Hofstade - VK Aalst 0-3 Voor VK Aalst was het een gemakkelijke zege tegen de nieuwkomer in landelijke. De hoogvlieger in de Brabantse kompetitie van verleden seizoen ondervindt aanpassings moeilijkheden. Aalst kende geen problemen tegen de Mechelaars. Een sublieme Wilfried Doorns verhief zijn ploeg tot een ongenaakbare hoogte. Lieven De Roo torende hoog uit boven zijn tegenstanders aan het net. Strombeek - Pardaf Kruibeke 0-3 (11-15, 8-15, 6-15) Tegen rode lantaarndrager Strombeek heeft Pardaf geen problemen gekend. Het heeft gewonnen door het opdrin gen van hun eigen spelwijze, waartegen de thuisploeg geen verweer kon opbrengen. Pardaf beheerste de gehele wedstrijd en was heer en meester aan het net. Een spektakelstukje, opgevoerd door Pardaf werd door veel vuldige aanvallen vanaf de dricmeterlijn door Gerrit Heyninck opgeluisterd. Hiermee bezorgde hij zichzelf verschillende open doekjes van het publiek. Eerste provinciale Nazareth - VK Beveren 3-0 (15-8, 16-14. 15-11) De thuisploeg speelde tegen een zich zwak verdedigend Beveren kompleet in de vernieling. Nazareth, dat zonder zenuwen akteerde. bracht heel snel een 15-8 op het scorebord. Vanaf de tweede set draaide Beveren op hoog niveau en het kwam aanvallend beter aan de bak. Noch tans was Beveren telkens op achtervolgen aangewezen. De tussenstanden waren 4-1, 9-8 en 14-12. De bezoekende ploeg legde nu Nazareth het vuur aan de schenen In dc derde set bleef de receptie van de bezoekers in gebreke om de set te kunnen besluiten. Sugro Destelbergen - Hades Temse 1-3 (12-15, 15-13, 13-15, 6-15) Een uiterst spannende wedstrijd gedurende de eerste drie sets. Elk van deze sets kende een kantje-boordje einde In de eerste set kon Hades Temse uitlopen tot 2-6, hoewel het op 12-12 Destelbergen naast zich moest dulden. Toch bleef Temse baas in de slotfaze. In de tweede set werden de bezoekers door een falende receptie op een 7-0 achterstand geplaatst. Hades Temse slaagde erin een paar puntjes voorsprong te nemen en die ook te behouden tot het einde. In de vierde hernieuwing waren de thuisspelers duidelijk vermoeid en ze konden geen verweer meer opbouwen. Tweede provinciale A De Klinge - Leeuwerik Lede 0-3 Lede, een van de toonaangevers uit de reeks, heeft in de grensgemeente een uitstekende prestatie afgeleverd. Jo han Korte was een rots in de branding voor zijn ploeg aan het net en in de receptie. De Klinge heeft prachtig weerstand geboden, maar kwam iets te kort om een bedreiging te vormen voor zijn tegenstander. Tweede provinciale A Aalst Kangoeroes A dec Baasrode 0-3 (9-15, 6-15, 13-15) Tijdens de wedstrijd van het voorbije weekeinde op Waasmunster, heeft Kangoeroes een droevige nederlaag geleden. Waasmunster was sterker, wat vooral in de eerste set tot uiting kwam. Enkel in de tweede set kon enig verweer opgebracht worden. De thuiswedstrijd tegen een krachtiger Adec Baasrode werd angstvallig afgewacht. Was er nog enige hoop voor winst, dan werd die dadelijk van bij het begin van de wedstrijd de bodem ingeslagen. Aalst wist natuurlijk dat de jongens van Adec geen katjes waren om zonder handschoenen aan te pakken. Baasrode is nog steeds zonder één verliespartij. Aalst begon een beetje krampachtig ^n de wedstrijd, waardoor Adec Baasrode vrij spel kreeg. Kangoeroes verloor de eerste set, omdat dc thuisspelers geen vat kregen op het spel van Guy De Muylder. Kangoeroes had niets te verbergen of te verliezen en ze begonnen met veel lef aan de tweede set, maar ze konden geen punten scoren. Bij de twaalfde balwisseling kwam het eerste punt voor de thuisploeg op het scorebord. Een op voorsprong geraakt Baasrode kon men niet meer bedreigen Gielen en Aerts heersten aan het net Dc derde set bracht een evenwichtige volleybal wedstrijd. Kangoeroes kon gelijke tred houden tot 13-12 Met Baasrode aan de opslag kende men een spannend seteinde. Dc bezoekers konden met moeite de set uitspe len. Dc reserven verloren eveneens de wedstrijd met 0-3: 8-15, 7-15, 11-15. Vierde provinciale C Pardaf Kruibeke B - St.-Pauwels 1-3 Tegen St.-Pauwels hebben dc Pardafyoungsters hun eerste set van het seizoen gewonnen. Dc thuisploeg, gehavend door gekwetste spelers vermocht niets meer tegen een sterkere bezoeker. De Pardafplocg bestaat uit eigen kweek en dat zijn jongeren uit dc gemeente. Elke weck is er een trend van verbetering waar te nemen. Als het zo verder gaat, ziet Jules zijn poulains nog wedstrijden winnen. Juvenes Zelc heeft na dc jongste provinciale algemene vergadering bezwaar ingediend bij het VIV-hoofdbestuur over dc handelswijze van het P K. Oost-Vlaanderen. Dc feiten dateren van vorig seizoen ter gelegenheid van de topper Juvenes-St. Amandsberg. Een weinig psycholo gisch optreden van ref. Mestdagh deed dc gemoederen oplaaien met een incident als gevolg bij affluiten van de wedstrijd waarbij de Zeienaars met 1-3 verloren. Trainer Maurits Van Dammc zou zich aan de ref vergrepen hebben, zodat deze zaak definitieve uitspraak genoot in zitting van de nationale beroepskommissic Dit orgaan sprak dc Zeelse klub vrij van alle schuld en herleidde de straf van Maurits Van Dammc tot een effektieve schorsing eindigend op 31 december 1985 en uitstel van straf gedurende de periode van 1 januari 1986 tot 30 juni 1987 op voorwaarde dat dc Juvcncstraincr in deze laatste periode geen straf meer zou oplopen. Trainer en be stuursleden van Juvenes namen vrede met deze beslissing, maar hielden de onschuld staande van hun trainer in dc feiten die hem ten laste werden gelegd. Het Oostvlaams komitec is echter van mening geweest nogmaals voor rechter te moeten spelen en legde Juvenes bijkomende strafmaatregelen op. Het weigeren van Oostvlaamsc scheidsrechters voor dc herenploeg. het weigeren van thuiswedstrijden in het kader van dc Oostvlaamse beker en het niet meer in aanmerking nemen van een Zeelse kandidatuur voor het organizeren van Oostvlaamse offi ciële manifestaties gedurende dc straftijd vanMaurits Van Damme betekende een nieuw vonnis voor de klub in kwestie. Het Juvenesbestuur vroeg hierop een interpellatie aan op de algemene vergadering en legde meteen een voorstel ter tafel om te voorkomen dat de Oostvlaamse beheerraad in de toekomst zich het recht zou tocëcigcnen bijkomende sanktics te treffen of beslissingen van nationale of landelij ke juridische kommissies af te zwakken. De manier waarop voorzitter Walraeve dit punt inleidde lokte reaktie uit bij een der klubs. Dc betrokken afgevaardigde wees erop dat elkeen in eer en geweten diende te oordelen en niet op bevel. Volgens het Zeelse bestuur werd hier een vete uitgevochten tussen scheidsrechtcrskommissie-voor- zitter Dc Lee en Juvenestrainer Van Dammc Uit de interpellatie van de Zeelse afgevaardigde en de samen spraak met Walraeve kwam duidelijk naar voor dat dc Zeelse klub ook zijn trainer had moeten straffen. Het negatief antwoord langs Juveneszijdc sloot alle deuren voor verdere diskussie. Een dergelijke handelswijze noemde het klubbcstuur ondemokratisch en onderschreef de stelling van machtsoverschrijding. Vete Voorzitter Walraeve werd zelfs manipulatie aangewreven. Dc willekeurigheid van bijkomende strafmaatregelen staafde de klub met dc verwijzing naar enkele voorgaan- den. De provinciale klachtencommissie diende op. 6 april 1984 dc incidenten te behandelen tijdens de vrouwenwed strijd Bazel-Kemzcke waar een klacht werd besproken wegens spuwen op de scheidsrechter. De Nationale Be roepskommissie behandelde een schcidsrcchtersvcrslag over de incidenten Zulte-Lokeren van 12 november 1983. De aanklacht betrof dc slagen met kwatsuren op de persoon van de scheidsrechter door een bestuurslid van Lokcrcn. Nooit werden er door het P.K. Oost-Vlaanderen bijko mende strafmaatregelen ten opzichte van de betrokken klubs getroffen. Voor dc betrokkenheid van Lokeren was dit wellicht te begrijpen vermits kommissie-voorzitter De Lee tot de leden hoort van de Lokcrsc klub. Om deze redenen achtte het Juvenesbestuur een tussenkomst op de algemene vergadering meer dan noodzakelijk. Het heeft thans deze machtsoverschrijding aangeklaagd bij het VIV. Juvenes Zele vraagt een strafvermindering voor zijn trainer Van Damme daar duidelijk is tot uiting gekomen dat het hier om een vete gaat en er tijdens dc behandeling van dc zaak Van Damme een partijdige benadering is geweest van dc getuigen in het nadeel van dc geschorste. (a)z) Volleybal. VC Temse - Opglabbeek 2-3. Van de Velde, Van Hecke en Moreels bereiden het blok voor. Pech hield hen van een eerste zege. (dw) Volleybal. Blauwe Hoek - Temse 3-0. Het Hamse blok met Dirk en Bart Malfliet schermde goed af. (vh) HEREN: 4" provinciale C Volleybal. Blauwe Hoek - Temse 3-0. Peeters en M staan op vinkenslag (vh) Blauwe Hoek Hamme - V.C. Temse B Volleybal. Nieuwkomer Blauwen Hoekwon met 3-0 tegen Temse (vh) (15-5, 15-6, 15-0) Een wedstrijd waarin de span ning achterwege bleef. Temse was geen waardige tegenstan der voor de ongeslagen leider en V.C. kwam nooit echt in dc wedstrijd. Temse was zeker niet in staat tot enig verweer Vanaf de eerste set was het duidelijk dat Hamme een ge makkelijke zaterdagnamiddag kon doorbrengen. Geert Dau we, goed geassisteerd door spelar-trainer Rudy Everaert, kwam aanvallend goed uit de verf. Een offensief sterk Ham me ondervond geen hinder van het blok dat Temse trachtte op te trekken aan het net. Ge makkelijke setwinst in de eer ste set, ondanks de spelerswis sel bij Temse, waar Van Goet- hem Claus kwam vervangen. In de tweeda set waren het de gebroeders Malfliet, Bart en Johan, die de Temse ploeg teisterden met hun midden- aanval, waartegen da Schelde jongens geen verweer ver- mochtten. In de derde set slaagde Geert Dauwe erin vanuit de opslag zone een 10-0 skore te bewerk stelligen met zijn service. Dc receptie van Temse blunderde en de motivatie vloeide weg bij dc bezoekers. Zoals de setstanden uitwijzen kan er nauwelijks van een wedstrijd, laat staan mooie match sprake zijn. Blauwe Hoek bereidt zich voor op de konfrontatie met Filoes Oudc- gem op 25 november in de nieuwe sporthal van Oude- gem. Een wedstrijd lussen de ongeslagen leiders van vierde provinciale. Samenstelling Blauwe Hoek Hamme: Geert Dauwe, Johan Malfliet, Dirk Peeters, Bart Mafiict, Rudy Everaert, Dirk Malfliet. Samenstelling VC Temse B: Van Hoeywegen, Noens, Vcr- meiren. De Block, Claus, Van Volleybal. De Temsenaars verloren met 3-0 tegen Blauwen Hoek» uit Zogge (vh) Goethem, Hemelaer. bb

De Voorpost | 1984 | | pagina 34