-•c /OUIS DE BONDT UIT BAASRODE: KAMPIOEN IN FONDKLUB TUSSEN SCHELDE EN DENDER! JEN TANDEMPAAR WAARVAN MEN SPREEKT: AN DAMME-STEELS UIT HAMME Jozef Hillaert uit Lokeren stopt met het duivenspel! ESHONDERD ATLETEN VERWACHT TOR A.C. DENDERLAND-VELDLOOP OEFENCROSS DAMIAN OP HET PODIUM TE WELLE Aalsterse Sportsprokkels DUIVENSPORT De Voorpost - 16.11.1984 et eerste seizoen dat Louis De Bondt zijn kans waagde op t rondvluchten kende hij onmiddellijk sukses. In de odclub «Tussen Schelde en Dender» zwaaide hij met ree oude duiven in die kategorie werkelijk de scepter, ie afstanden waren een nieuwigheid voor Louis, die dert jaar en dag goede resultaten speelde uit Novon en ourdan. j meende dat hij duiven had Buggcnhout duiver met een hel ook verder aankonden Cypriaan Jacobs-Buggenhout zijn vermoeden werd be- duivin, was de sterkste van de jarheid. Hij koos de Vier- twee. Het waren de gedragin- B- en Poitiersafstanden om gen van die duif, die Louis debuteren op de fond Hij aanspoorden om het verder te iinu nog jaren spelen, maar wagen. Een duif die op Dour- ogstwaarschijnlijk zal het dan goed prijs vloog, maar S meer beter kunnen. Zijn nooit enig teken van vermoeid- L. ingezette weduwnaars heid toonde Als aanloop naar I met Het werd voor de fond vloog ze op 13 mei de iden een zeven op zeven. 79e prijs uit Dourdan. Het ver- [betekende zonder meer de volg was knap. I mpioenstitel en ook de 20.5: Vicrzon: 8e/191 d.; 2.6: II hif Poitiers: 2e/215 d,; 16.6:' Poi- e «310/82», een afstamme- tiers: 4e/305 d 30.6: Poitiers- uit een Leo Van Gucht- le/189 d. (15 min. vooruit) 14.7: Poitiers: 24e/173 d.; 28.7: Poitiers: 31e/124 d. Zijn partner is de 765/82, een jong dat hij zich rechtstreeks bij Lambert Wingene aan schafte. Die begon met de 71e prijs op Dourdan op 13 mei en dan kwam de fond met: 20.5: Vierzon: 45e/191 d.; 2.6: Poitiers: 32e/215 d.; 16.6: Poi tiers: 50e/301 d.; 30.6: Poitiers: 48e/189 d.; 14.7: Poitiers: 26el 173 d 28.7: Poitiers: 8e/124 d. Het was niet alleen op de fond dat hij een kampioenpalmares kan voorleggen, ook op de Dourdanvluchten in De Ware Dendervallei scheerde hij hoge toppen. Op die vluchten zette hij twee broers in, die stam men uit een Jozef De Schou wer duiver met een Louis De Bondt duivin. Ze wonnen res- pektievelijk 9 prijzen en 7 prij zen op 11 vluchten. Louis De Bondt is de melker met het kleine aantal en de grote resultaten. Hij speelde met 8 weduwnaars: vier oude en vier jaarlingen. Hij heeft maar negen bakken beschik baar. Hij zal in de toekomst een beetje uitbreiden om zijn fondaspiraties door te trekken. Veel observatie Louis De Bondt, die wordt geassisteerd en veel nuttige richtlijnen krijgt van zijn vriend en één in de streek bekend duivenkenner en dui- venkeurder Frans De Ridder, is gewonnen voor zware kost. Hij behoort tot de melkers die hygiëne als een voornaam punt stellen. Reine hokken en nog properder drinkpotten, die re gelmatig met bleekwater wor den uitgewassen. Look is een produkt dat de gezondheid helpt bevorderen en tweemaal per week krijgen ze vitaminen. De weduwnaars worden afzon derlijk gevoederd. Louis no teert alles, wie wat eet of niet eet. Het is voor hem een maat staf als er naar de konditie wordt gepeild. Een andere richtingaanwijzer is het dins- dagbad. Degene die er het eerst inwipt is doorgaans het eerst thuis na de vluchten. De Baasroodse kampioen is een duivenmelker die het grootste deel van zijn vrije tijd op zijn hok doorbrengt. Hij slaat graag zijn duiven gade. Het observeren is voor hem een belangrijk onderdeel op de weg naar het sukses. Hij bestu deert hen en een oogdruppel tje gebruikt hij graag om hun zin voor oriëntatie te bevorde ren. Een liefhebber leert het meest op zijn hok. Louis oor deelt dat daar de kampioenen gevormd worden. Hij speelt ook sterk met zijn jonge dui ven. In het verbond Lebbeke zal hij in die kategorie ook tot de kampioenen behoren. Hij opteert in het begin van de vluchten voor het systeem van de gescheiden geslachten. De Noyonvliegers worden vrijdag avond samengebracht en als ze zaterdagnamiddag van het hok genomen worden, zitten ze reeds vast in de nestschotel. Op het einde van het seizoen mogen ze in het nest komen en dat is de nieuwe impuls om het seizoen suksesvol af te ronden. BENO 10-35! Ge onard is geboren en getogen te Buggenhout waar hij en l itds vroeg met de duivensport vertrouwd was geraakt. H baart dan ook geen verwondering dat hy na zijn i3_4/i *el'jk ,e Hamme zijn schoonvader Baziel Steels onder arm nam om verder de duivensport in Hamme te oefenen, en de tandem Van Damme-Steeis was geboren. *'erd 8es,art in 1979 en vliegers werden tijdig gestopt •lukte van in 't begin We en kwamen op een afzonder- ^ns nQg goed de j.jk kweekhof terecht. En al te Zogge en te was de verleiding nog zo groot, Call» uve'"e meehielpen het goe- er werd niet afgeweken van de e Ma *eer makcn. ze stonden stelregel dat men niet op twee niddellijk op de hoogste paarden tegelijk kan wedden, tnaar wisten dat vroeg en die vliegers vormen de basis lies v k°n leiden tot van het vitessehok dat we nu Tegtijdig verval, en de goede nog kennen. Deze kleine kolonie, want dat is het steeds geweest, be stond toen uit volgende bloed- stromingen: De Clercq en zoon (Hamme), De Smet ge broeders (Semmerzake) en De Sitter en Zoon (Ninove). maar een duivenliefhebber zou in de ware zin van het woord geen duivenmelker zijn als hij tevre den was alleen met wat zich aan ras op het hok bevindt Leonard en Baziel haalden er enige exemplaren bij, namelijk bij Debbaut Baasrode en Ver- helst-De Vlieger uit Hamme. Met hogergenoemde afstam- i'1 r. rensport. Maatschappij De Eendracht uit Moerzeke huldigde haar kampioenen: is Van Vossel, Petrus Van den Broeck, Briek Adriaenssens, Van Der Sijpt, Willy muteren. Van Riet, De Ridder en Remi Verhelst (vh) ming klinkt de naam van de tandem Van Damme-Steels als een klok in Hamme en omstre ken. Niet minder dan 235 prij zen werden in het afgelopen seizoen 1984 gespeeld en dit uit Quiévrain. 57 bij de oude. 41 bij de jaarlingen en 137 bij de jonge duiven. Hierbij dient rekening gehouden te worden dat er maar met 5 oude, 3 jaarlingen en maximum 12 jon gen werd gespeeld, maar wat meer wijst op de klasse van de duiven is het feit dat simpel weg 90 procent van de ingezet te duiven in de prijzen vloog. En als we daar dan nog aan toevoegen dat 12 zuivere eer ste prijzen en niet mindler dan 196 series werden gewonnen, dan zal het geen verwondering wekken dat niet alleen veel titels maar ook nog het alge meen kampioenschap in hun maatschappij werd veroverd. le kampioen met de 2 eerst afgegeven oude met 2! prijzen. 1' kampioen met de 2 meeste prijzen oude met 57 prijzen 2' kampioen met de 2 eerst afgegeven jaarlingen en 27 prijzen lc kampioen met de meeste prijzen jaarlingen met 41 prijzen. 4' kampioen met de 2 eerst afgegeven jonge met 18 prijzen. Algemeen kampioen maat- Jozef Hillaert is een naam die te Lokeren en omgeving de voorbije dertig jaar in de duivensport een grote weerklank kende. Een specialist op snelheid en halve fond, die zowel te Overmere als in Lokeren jaarlijks op het kampioenen podium klom De laatste jaren ging het met zo goed meer met Jozef. Na het overlijden van zijn echtgenote ging ook zijn gezond heid achteruit en besloot hij zijn duiven van de hand te dóen. Op zondag 18 november om 10.30 u. stipt worden in het lokaal bij Wilfried Peeters aan de Lindestraat 34 te Lokeren de 33 Hillaert duiven te koop aangeboden. De stam van Jozef Hillaert was op alombekende origines gebouwd. Het overgrote deel van zijn duiven zijn rode- of vale exemplaren. Ze dragen de stempel van het ras gebroeders Janssens-Arendonk en de «vale» train van de gebroeders De Smet uit Semmerzake. Jozef Hillaert bleef niet bij de pakken .zitten en versterkte de laatste jaren zijn origine nog met afstammelingen van kampioenenhokken als Rudy Coppens - Heusden en Helskens - Wachtebeke. Een enige gelegenheid voor vele duivenliefhebbers om zich enkele weken voor het kweek- seizoen begint, nog een waardevolle duif aan te schaffen. BENO Duivensport. Baasrodenaar Louis De Bondt (links) met raadgever Frans De Ridder (gvw) FOND TUSSEN DENDER EN SCHELDE schappij De Reisduif Hamme in samenspel met Elversele. Ook waarschijnlijk overwin naars van de asduiven oude 16 prijzen, jaarlingen 14 prijzen en jonge duiven 15 prijaen. Het is aan weinigen gegeven dergelijk palmares te kunnen voorleggen, en dat het er in hel verbond Hamme-Elversele niet gemakkelijk aan toegaat, dat is zeker door iedereen ge noeg geweten, slechts de aller- besten kunnen daar stand houden. Ook deze tandem werd ge troffen door die gevreesde plaat die in 1983 toesloeg op verscheidene Belgische hok ken, zodat de beste vliegers en kwekers moesten geslacht wor den. Ook op gebied van tegen slagen is deze tandem niet ge spaard gebleven: Leonard, die reeds jaren sukkelt mét een wankele gezondheid, kon nu ook in het afgelopen seizoen niet meer rekenen op de hulp van schoonvader Baziel. waar door de hele zaak van verzor- ALGEMEEN KAMPIOEN MEESTE PRIJZEN 1+2: ALFONS VERLEE 15 PRIJZEN - 1500 FRANK KUNSTSTUK Oude meeste prijzen 1+2 1 Louis De Bondt, Baasro de: 12 prijzen - ÏOOO fr. trofée. 2. Alfons Verlee, 9 prijzen. 3. Cyriel Van Hecke, 7 prij zen (88.10) 750 fr. 4. Wil. Van Zeebroeck, 7 prijzen (104.87). 5. Julien De Potter, 7 prij zen (116.32) 500 fr. Jaarl. meeste prijzen 1 2 1. Wil. Van Zeebroeck, Bug genhout, 7 prijzen - ÏOO fr. trofee. 2. Freddy Seurs, 4 prijzen (20.01) 750 fr. 3. Julien De Potter, 4 prij zen (46.54) 4. Edemond De Kerpel, 4 prijzen 68.34) 500 fr. Jonge meeste prijzen 1+2 1. Van Melckebeke, Dale- gem, 6 prijzen - ÏOOO fr. trofee. 2. Rene Brondeel, 5 prijzen - 750 fr. 3. Leo De Wael, 4 prijzen (15.00) 500 fr. 4. Hugo De Wolf, 4 prijzen (20.00) 5. V. Winckel-Van Herre, 4 prijzen (24.20) 6. Cyriel Van Hecke, 4 prij zen (24.20) 7. Dominiq De Vulder, 4 prijzen (24.60) ging, kuisen der hokken, be rust in handen van Mariette, de vrouw van Leonard, die ook 's zondags paraat is om de duiven te bestatigen en dus een groot aandeel heeft in de pres taties van de gevleugelde kam pioenen. Laat ons besluiten met de tandem Van Damme-Steels ook voor 1985 het allerbeste en een zekere bestendiging en voortzetting der suksessen toe te wensen. hditicgetrouw organizeert C. Dcndcrland op de derde •dag van de maand novem- 1(18.11.84) haar jaarlijkse Bonale veldloop voor heren de weiden, gelegen in de ■in Langenhovestraat en R. tmlotstraatAlle reeksen ko- fn aan bod en de eerste start ordt gegeven om 14u30. De ijsuitrciking heeft plaats in zaal «Boonwijt» in de onmid dellijke omgeving van de om loop. De kleedkamers bevin den zich in de sporthal in de Van Langenhovestraat. De pu pillen en miniemen leggen een kleine ronde af van 720 m.; de kadetten één grote ronde (L780 m.), de scholieren twee grote ronden (3.260 m.); de juniors en veteranen, drie gro te ronden (4.740 m.), terwijl de seniors vijf grote ronden dienen af te haspelen of 7.700 m Het belooft een spannende strijd te worden en als grote favoriet mag de in Dcnder- monde wonende Roemeen Ion Damian naar voren geschoven worden. Ook de 'Denderlan- der' André Van den Abbeele mag niet onderschat worden. Sportkronkel De supportersklub van het lokale broederkwartct D.F.. had n samenwerking met de gemeentelijke atletiekklub. de laatste zondag van oktober een oefencross ingericht. Zo n veldloop «om te oefenen» heeft vaak een kermiska- rakter. Meestal wordt hij georganiseerd ter gelegenheid één of andere wijkfestiviteit. zoniet bouwt men er wel feestje rond. Het is dan ook een amateuristische bedoening in de oede zin van het woord. De koeien worden voor een agje op stal gezet, men spant links en rechts wat lint en men heeft een omloop De sfeer tussen de lopers onderling is ook heel anders dan op een «echte» cross Sommigen zijn daags tevoren nog met het lief of de vrienden op stap geweest, in een poging de harde realiteit van het patersleven van de zich tot in de puntjes verzorgende atleet, zo lang mogelijk uit te stellen; d.i. tot en met de eigenlijke veldlopen in november. Dat heeft twee fconkretc voordelen. Als sporter blijf je meer ontspannen en geniet je nog tijdelijk van de geneugten des levens, traditioneel voorbehouden aan niet- sportenden. als daar zijn: zwalpen op de dansvloer, potten ■akken en thuiskomen op een tijdstip dat je als «vroeg» an omschrijven als het héél laat is geworden. Bovendien is het altijd een mooi ekskuus voor een minder goed presteren. Zo van, «ik was vandaag pas drieëntwintigste maar 't was deze morgen half vier». Tussen beide gegevens is doorgaans een causaal verband. Prestaties van dergelij ke strekking worden liefst vóór de start meegedeeld. Is er inderdaad slecht gepresteerd, dan is dat niet meer dan logisch Wordt er uitzonderlijk toch goed gelopen, dan is dat een bewijs van de kapaciteiten, de klasse en aanleg die in zo'n geval (soms letterlijk) bovendrijven. De seniores waren traditioneel als laatsten aan de beurt. Mede door een iets te lang uitgelopen pauze, een verlate aanvang van het programma en de zware omloop, gingen de 29 atleten pas van start toen de herfstzon reeds achter de bomen van Poclstraatbos schoof. Dc verst gelegen stukken weiland waren nog het best beloopbaar, alhoewel ook daar drassige partijen voorkwa men waar je tot je enkels wegzonk. Dc meest sensationele «plekkies» waren de overgangen tussen de verschillende weilanden, waar de grond was stukgereden door dc zware traktoren en de koebeesten de hardgereden sporen had den vcrtrappcld. De regen van de laatste dagen had er voor gezorgd dat sommige onderste ledematen tot halfweg bet scheenbeen in de modderbrij verdwenen. Voor dc toeschouwers was het in die zin een ongewone koers, dat, hoe langer de jongens liepen, hoe minder men van dc wedstrijd te zien kreeg. Want tussen de derde en dc vierde van de zeven af te leggen «toeren», viel de duisternis. Door dc talloze modderspatten waren dc mecstcn zodanig gekamocflccrd, dat enkel aan de aan komst bij het licht van een schaarse aansteker en de koplampen van dc reportagewagen, de deelnemers nog konden geïdentificeerd worden Al vermoedt men dat de eerste in de uitslag. Jean-Marie L in zijn donkerblauwe klubklcurcn een paar maal voorbij dc speaker van dienst 'iep, zonder dat deze laatste hem opmerkte. In het halfduister was de sensatie voor de lopers des te groter. Je zag niet waar je je voeten zette, en als het geen modder was die tot in je nek spatte, dan was het koeievla, substantie die legio over de bodem gespreid lag en menig schuifeffekt teweegbracht. Het wcdstrijdverloop verschilde niet veel van anderfe loopkoersen Dc meesten liepen hun eigen tempo, men noteerde enkele lieden die spcktakulairc remontes deden op kollega's die al even spektakulaire inzinkingen te verwerken kregen, maar dc overwinnaar kwam als eerste over de streep en had de helft van het deelnemersveld gedubbeld Personen van laatstgenoemde strekking moch ten een ronde minder en dc meeste atleten kwamen terug uit aan de aankomstlijn. Dat klinkt logisch, maar achter de banaliteit van deze mededeling schuilt de tot op de dag van heden blijvende onzekerheid over het lot van de drie mannen die wel van start gegaan zijn, doch niet aankwamen en bijgevolg niet op de officiële uitslag vermeld staan. Onze ongerustheid wordt enigszins ingege ven door de ervaring van een zogenaamde «achterhoede loper» die zich naar eigen zeggen tijdens het afleggen van de laatste ronde, plots midden op een weide bevond, moederziel alleen, van het parkoers af. Deze dwaling vortW mede zijn oorzaak in de kleur van dc paaltjes (mosgroen) en het donkerbruine lint dat op sommige plaatsen de looproute aanduidde en des avonds laat niet altijd even duidelijk onderscheiden werd. Op de parking van het Poelderhof, zo'n 500 meter van de omloop verwijderd, stonden op de kiezel twee legerten ten, kleedkamers voor respektievelijk mannelijke en vrou welijke atleten. Aan de ingang van elke tent stond een grote kuip proper fris vooral fris water, met daarnaast een toren ineengestapelde plastic emmers, veel al verloren verpakking van menig zeepprodukt. Er was dus wasgelegenheid. De schaarse deelnemers die de euvele moed hadden om van de omkleedakkomodatie gebruik te maken, zetten zich in het licht van de straatlan taarns aan de ingang van de tent want binnen zag je geen steek. Sommigen spraken de intentie uit dc geleverde prestaties en de bijhorende «ambiancctoestanden» te memorizeren ten einde deze in dc verre toekomst mondeling door te geven aan het nageslacht Op een donkere wat dacht je winterse avond, gezeten bij het haardvuur met dc kleinkinderen op schoot. «Toe opa, vertel nog ne keer van toen dat ge verloren gelopen waart...» Dc Tijd-van-Tocn- verhalen die zich heden ten dage afspelen op een gehucht als «Dezzoic». In hoeverre de organisatoren zullen tegemoetkomen aan de vraag van sommige deelnemers om de komende editie, aan de basisuitrusting van elke atleet een zaklamp en stafkaart met kompas toe te voegen teneinde de veiligheid en een behouden thuiskomst te verzekeren, kon niet vernomen worden. Misschien dat ze volgend jaar het winteruur met een maand uitstellen, dan zijn er ook geen problemen. CHECCO VELDLOPEN Die achten we bekwaam in eigen midden een gooi naar de zege te doen. Al met al belooft het een prachtige wedstrijd te worden en de afwezigen zullen ongelijk hebben. Er wordt massa supporters verwacht in de Boonwijk om dc ca. 600 atleten die zullen deelnemen, te komen aanmoedigen. (A. BI.) Veldlopen. De Boelcross in Temse kende alweer veel sukses. Zo vertrokken de scholieren (dw) Het gaat goed met de Baas roodse atleet Ian Damian die na zijn zege zondag voor eigen volk nu te Welle de tweede plaats kon in de wacht slepen. Na een bijzonder goede start heeft de Roemeen met heel wat meer tegenstand dan in Baasrode de tweede plaats we ten te halen, een podiumplaats die Damian nu wel zijn zelfver trouwen zal teruggegeven heb ben De jongste tijd werd hij herhaaldelijk geplaagd door pijn in de nierstreek, maar dit euvel schijnt nu wel voorgoed voorbij. Van Paemel die de zegebloemen kreeg was zon dag wel iets te sterk voor Da mian De Vlierzelenaar ver keerde in een beste vorm en liet van bij de start aan zijn bedoelingen niet de minste twijfel bestaan. Hoe de achter volgers zich ook inspanden, men kon hem onmogelijk nog bijhouden Van Paemel liep dan in de laatste ronden ook probleemloos naar de zege. Damian diende in de laatste ronde nog af te rekenen met Godart, nog een Vlierzelenaar die ook nog sterk kwam opzet ten samen met Van der Hoe ven die respektievelijk 3e en 4e werden. Van der Eist, even eens van Vlierzele, werd knap 5e. Nog een streekatleet uit Baasrode kregen we als 7e. In Baasrode was hij in strijd voor de eerste plaats, nu moest hij het stellen met de 7e. We we ten dat Mare wegens ploeg- werk niet regelmatig kan trai nen vandaar ook zijn resulta ten die onvermijdelijk moeten lijden onder deze schommelin gen in zijn oefenschema. 9e werd Heyvaert (VS) en 10e Pollet van de atletiekklub van Hekelgem. De Boeck (AC Aalst) en De Pelsmacker (VS) waren ook nog op de erelijst te vinden. Rasschaert by de juniors Rasschaert van Vlierzele Sportief werd winnaar bij de juniores in een wedstrijd die hij van bij de start kontrolcer- de. Bauwens werd als 4e opge tekend voor Dennaert en Bayens. Maesschalck, de beste bij de veteranen Maesschalck heeft bij de vete ranen nogmaals de zege in de> wacht gesleept. Hij won ook reeds te Baasrode en te Welle stond er weer geen maat op zijn meesterschap in deze kate gorie. In de eerste vijf nog Van Damme (Lebbeke) en Van den Bossche (Baasrode). Bij de kadetten ging de zege naar Poelman (Aalst). Bij de scholieren werd Vlaeminck 2e en Verbeken (VS) 3e. ANDRE." BASKETBALL: B.B.C. Okapi, zaal Jules Heeremans, Burchtstraat Aalst Zaterdag 24 november: om 09.30 u.: Miniemen Okapi - Gentson om 11.00 u.: Pupillen Okapi - Gentson om 13.30 u.: Kadetten Okapi - Gentson D.B.C. Aalst, sporthal Denderdal Erembodegem zondag 25 november: Om 13.45 u.: Rcscrven D.B.C Aalst - Spartacus S.C.K. om 15.30 u.: le ploeg D.B.C. Aalst - Spartacus S.C.K D.B.C. Erembodegem, sporthal Denderdal Erembodegem zondag 25 november: om 18.00 u.: D.B.C. Erembodegem - Juventus Zottegem HANDBAL: Handbalclub Sparta Aalst, sporthal Ten Rozen zaterdag 24 november: om 20.00 u.: H.C. Sparta Aalst - D B. Zwijnaarde MINIVOETBAL: Minivoetbalclub De Matteyn, sporthal Denderbal vr(jdag 23 november: om 22.00 u.: De Matteyn - Resocub V.M.V.A. Rijkssporthal HRITO, César Haeltermanstraat maandag 26 november: om 19.00 u.: t Velleken - A.Z. 77 om 20.00 u.: De Geuzen - Morta V.M.V.A. - sporthal Ten Rozen woensdag 28 november: om 18.00 u.: M.V.C. Park - De Leeneer om 19.00 u.: Artisanal - Inoxifina PETANQUE: P.C. APOLLO, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx zaterdag 24 november om 20.00 u,: ledentornooi zondag 25 november: om 15.00 u.: 2de afd. B. P.C. Apollo - P.C. Alosta VOLLEYBAL: K.W.B. H. Hart, sporthal Ten Rozen zondag 25 november: om 10.00 u.: competitiewedstrijd

De Voorpost | 1984 | | pagina 39