i 1 I Lokerse minivoetbalkern Jo Daman achtmaal ER GEBEURT WAT IN DE TOP Zege van Ness ontneemt Toyota leidersplaats Piet Abbeel met vijf rozen in Zeelse derby Pimpernel - ON. Van Damme Overwinningen voor MVC Lebbeke en Mundo Sport Recht op antwoord Eerste punt voor Dendermotors 44 - 16.11.1984 - De Voorpost Berlaarse minivoetbalkompetitie MINIVOETBAL Er waren heelwat verrassingen vorige week in de top van de klassering. Enkele ploegen zakken en andere rukken op. Laat ons beginnen met Mini- bond dat Bommenwerper mo res leerde met 4-3. Anderzijds verloor leider Joker tegen Tijl met 3-4. De Tijljongens doen de laatste tijd inderdaad flink hun best en worden nu reeds als titelpretendenten ge noemd. Vergeten wij immers niet dat ze vorige week Bom menwerper met 6-3 uit de kop van het klassement verdreven. Gredi Bauwens had een ge makkelijke kluif aan Roef- Droeshout dat met 9-2 verloor. Voor Gredi betekent dit echter dat het mee aan de leiding is gekomen. Vandaag vrijdag 16 november spelen beide leiders tegen de twee Baertploegen. Joker moet tegen Baert-Van der Meirssche dat nog maar twee maal verloor en Gredi moet het waarmaken tegen Mo- riaens Baert dat in de laatste matchen meer en meer aan bod komt! Uitslagen Pompierken-KLJ vrienden 6-3 Spectrum-Pa Gijs 4-5 Veteranen-Melior 1-10 Sportieven-BAC 2-5 Donk B - Donk A 4-13 Mor. Baert-Baert VDM 3-4 Minibond-Bommenw. 4-3 Gredi-Roef Droesh. 9-2 Joker-Tijl 3-4 Klassering Pavo Sport 14. Gredi Bauwens 14. Melior De Bruyne 12, Tijl 12, BAC Raemdonck 12, Bommenwerper Van Swalm 11, Baert-Van De Meirssche 10, Spectrum 9, Minibond 9, Donk Eendracht A 8. KLJ Vriendenkring 8. Pa Gijs 7, Moriaens-Baert 7. Sportieven 4. Pompierken 3. Donk Een dracht B 0. Roef Droeshout 0. Minivoetbal in Berlare. Minibond won tegen Bommenwerper Van Swalm met 4-3 (jj) Minivoetbal. De Overmeerse ploeg Pa Gijs won vorige week tegen Spectrum met 5-4 (ii) Zeelse Minivoetbalkompetitie Het verlies van co-leider Toyo ta heeft Van Cauteren op nieuw alleen aan de leiding gebracht. Topspin verkeek zich op Arsenal en verloor kontakt met de top van het klassement waarin Plastiek centrale met een wedstrijd minder enkele troeven achter de hand houdt. De uitslagen: De Balans - Klodde Van Heule 3-12. Ness - MVZ Toyota C.T. 6-4, Vehyden - Heirman 3-15, Van Cauteren - Juvenes 19-1, De Pieker - De Pik 17-2, Bracke - Coppieters 1-7, De Koning - De Bisschop 10-3, Topspin - Arsenal 2-6, Neyt - SV Telelec 2-2. Boeren bond - Hofman/De Gent 2-6, Hofman-De Hoppe 4-10. Het klassement: 1. Van Cauteren 9 16 De uitslagen: De Bus/Poppe - 2. Coppieters 8 15 Gemeentepersoneel 8-5, Den 3. De Pieker 9 15 Draver - MV De Fontein 1-5, 4. MVZ Toyota 9 14 DW Coppieters - MV Cal- 5. O&N Bontinck 8 12 laert 3-2, VSO Gildenhuis - De 6. Topspin 9 12 Stube 5-3, Van Damme - O&N 7. Arsenal 8 11 De Bruyne 1-12, Patrick Shop 8. Klodde/Van Heule 9 11 - SV Telelec 4-4 9. Neyt 9 11 Het klassement 10. Heirman 9 10 1DW Coppieters 7 14 11. De Koning 9 10 2. Patrick Shop 7 11 12. MV De Hoppe 8 8 3. De Bus/Poppe 7 11 13. Ness 9 8 4 O&N De Bruyne 6 9 14. De Balans 9 7 5. Callaert 6 8 15. De Bisschoip 8 6 6. Telelec 6 7 16. SV Telelec 8 6 7. Den Draver/Van Aco- 17. Bracke 9 6 leyen 6 7 18. Hofman 8 5 8. De Fontein 6 5 19. Juvenes 9 4 9. VSO/Gildenhuis 7 5 20. Verheyden 9 4 10. De Stube 6 4 21. Hofman 9 3 11. Gemeentepersoneel 6 1 22. De Pik 8 2 12. De Raedt 6 0 23. Boerenbondc 9 2 13. Van Damme 6 0 Veteranenreeks (ajz) Jeugdhuis T 74 - MV Chalet 7-4 Via Schalckens, Querter en Moors wezen de bordjes bij de rust reeds 3-0 en dat was niet overdreven. Schalckens kon in de derde periode opdrijven tot 4-0 en pas in de laatste dertien minuten kregen we enig weerwerk van de bezoe kers die nog skoorden langs Vermeiren (2) en Van Lare (2). Intussen hadden Schalckens, Steveninck en Querter echter ook reeds voor een totaal van 7 thuisdoelpunten gezorgd. Leder Bayens - Mini 74 8-2 De score mag dan wel uitgebreid in het voordeel van Leder Bayens overhellen, niets zegt dat de bezoekers de zwakkeren waren. Jaak Hillaert en Pascal Prevenier brachten de thuisploeg na de eerste periode 2-0 voor terwijl bij de koffie Eddy Hillaert en De Keyzer voor beide ploegen elk een doelpunt hadden aangetekend. Na de rust nam Leder Baeyens dan toch enige voorsprong om de laatste periode in te gaan met een 5-2 voorsprong. In de tweede helft was het bezoekende doelpunt van Plaetinck terwijl bij de thuisploeg Jaak Hillaert (2), Eddy Hillaert (2), Pascal Prevenier en Stany Rogiers scoorden. Andante - MV Moos 3-23 Met een Piet Abbeel in de rangen is en blijft Moos natuurlijk onbereikbaar. Deze keer «slechts» dertien doel punten voor Pietje maar met nog treffers van Gerard De Beule (3), Coene. Hofman en Zaman (5) werden het er uiteindelijk toch nog 23 in totaal. Deley en Maes skoorden tegen. Ludwigs discotheek Play Boys 6-2 Deze wedstrijd kende een vrije eigenaardige ontwikkeling aangezien bij de rust de skore nog dubbel blank was. Na de koffie kon Erik Tolmer twee keer skoren en Buyselinok één keer wat de thuisploeg met een 3-0 voorsprong de laatste periode deed ingaan. Toen kon Tolmer nog eens skoren terwijl De Vijlder nog twee doelpunten aantekende. De tegendoelpunten van Play Boys waren in de laatste dertien minuten van Franky Hillaert en Claeys. Optiek De Schrjjver - Sanilo 7-4 F.en zege voor De Schrijver die snel leek vast te staan maar waarin op het laatste moment toch nog enige kapers op de kust verschenen. Via Benny Philips (2) en Luc De Bock (2) was het na de eerste periode reeds 4-0. Bij de kampwisseling had Benny Philips nog eens gescoord maar konden De Ruycke en Van Hoorick de bezoekers tot 5-2 terugbrengen. In de derde periode liep het ei zo na mis. Smekens maakte een zesde lokale treffer terwijl Van Hoorick en Audenaert de marge weer wat verkleinden. In de laatste periode nam Luc De Bock echter alle twijfels weg. Elan Keukens - Baeté Veranda's 1-4 Roger Van Slijcken bracht de lokalen in de eerste periode op voorsprong maar via twee doelpunten van Vermoens werd het nog bij de rust 1-2. Die stand bleef tot de laatste periode behouden maar toen konden De Mayer en Jacques Baeté de bezoekers nog van een ruimere zege helpen. Satraco - 't Wiel 7-1 Satraco haalde nog eens fors uit en dat was lang geleden. Bij de rust liet niets echter vermoden dat de score nog zo hoog zou oplopen. Dierinck had Satraco in de eerste periode wel op voorsprong gebracht maar Van Hecke kon de bezoekers in de tweede periode op gelijke hoogte brengen. Platinck maakte er in de derde periode 2-1 van doch ook toen was er nog niets verloren. In de laatste periode stortten de bezoekers echter in mekaar zodat het voor Satraco een koud kunstje was om nog een ruime zege te laten optekenen. Voor de doelpunten zorgden: Van Acker, Platinck (2) en Dirinck (2). (YEL) Minivoetbal, 't Lekkerbekje uit Grembergen moest het laten afweten tegen All S maar verloor er de glimlach niet bij. Hoe kaft het ook anders? (adw) Minivoetbal Kem Dendermonde Minivoetbal D.S.D. (veteranen) De Zeelse topper tussen kam pioen Pimpernel en uitdager ON. Van Damme is op een overwinning uitgedraaid van eerstgenoemde. In een nokvol- le zaal beleefden de ongeveer 400 supporters een derby van de bovenste plank. Aan een hoog tempo hielden de beide opponenten de aanwezigen voortdurend in spanning en werd met wisselende kansen gestreden om de zege. Pimper nel schoot het best uit de start blokken en lukte twee fraaie doelpunten via grootmeester Piet Abbeel. Van Damme sloeg gevat terug via de super snelle Hans De Graef en de hard werkende Jo Van Eetvel- de. Tijdens de tweede herne ming nam ON zelfs het initia tief en kwam tweemaal aan de leiding met 2-3 en 3-4. Intussen had Van den Dungen nog voor een 3-3 gezorgd en schoot Ab beel tegen de dwarsligger. In de derde periode klom Pim pernel opnieuw op gelijke hoogte via een rake cornerbal van Abbeel terwijl Hans De Graef nu op zijn beurt tegen de lat had geknald. De laatste periode werd biezonder span nend toen de beide ploegen met elk drie corners stonden genoteerd. Pimpernel forceerde het eerste de belangrijke strafcorner met Abbeel opnieuw als afwerker. Dit wedstnjdpigment zou be palend zijn voor de einduitslag vermits Abbeel zijn avondje afrondde met een vijfde tref fer. De lang verwachte straf corner kwam voor Van Dam me te laat om in extremis een puntendeling te forceren. Van Damme dat nog nooit de ne derlaag had geleden tegen Pimpernel raakte na deze sportieve en hoogstaande der by zijn parool van onklopbaar- heid kwijt. Het Zeelse Van de Moortel bleef aan huis aan de winnende hand van Jabbeke. Onder impuls van Boeykens en Ernest Van de Cauter ste venden zij naar een pro bleemloze zege ondanks de 2-1 voorsprong aan rust. De West- vlamingcn moesten lijdzaam toezien hoe Guy Goossens (2) en Van de Cauter met sukses naar 5-1 uitliepen. Met de bei de doelmannen Poppe en Jonckheere als smaakmakers kon Jabbeke in de slotminuut via een betwistbare strafschop tot 5-2 milderen. De twee overige Zeelse ploegen verlo ren hun wedstrijd. Nelis-De Palmenaer slikte een 4-10 ne derlaag tegen Zottegem en Ar senal liep in Lokeren tegen de lamp met 6-2 cijfers. Na acht wedstrijden vertoeven zij op een weinig benijdenswaardige laatste en voorlaatste plaats in het klassement. (ajz) Zwambershof - MVC Lebbeke 3-7 In de eerste 'periode werd het tasten en zoeken naar de mo gelijkheden van de tegenstan der. MVC nam wel het initia tief maar kon niet skoren Dat kon het in de tweede periode wel. Het was P. Van Damme die met twee staalharde scho ten de netten tweemaal deed trillen. Van Damme H. en Keppens J. zorgden voor een 0-4 ruststand. In de derde periode kon Zwambershof licht weerstand bieden. Leo Pissens en H. Van Damme skoorden nog voor MVC, maar Joos kon tegen- skoren voor Zwambershof: 1- 6. Diezelfde Joos slaagde erin om in de laatste periode nog twee maal te skoren En met een doelpunt van Keppens stond er een einduitslag van 3-7 op het bord. Zwambershof: Goossens N., De Brouwer K., D'Haese W., Joos M., Waeytens M., De Jagher E. MVC Lebbeke: Pissens Leo, Van Damme H De Smet F Van Damme P., Keppens J., Pissens Ludo. Verhofstadt - Mundo Sport 2-5 Verhostadt heeft een behoor lijke partij gespeeld, maar Mundo Sport was sterker. De Block nam drie doelpunten voor zijn rekening en had dus een groot aandeel in de zege van z'n klub. Hij had in de eerste periode een 1-0 achter stand weggewerkt, want De Jager had vroeg in de wedstrijd Verhofstadt aan de leiding ge bracht. In de tweede periode werd de kloof geslagen. Burs- sens, Mertens en De Block zorgden voor 1-4. In de derde periode slaagde geen van beide ploegen erin om te skoren. Tijdens de laat ste periode slaagde Emanuel erin om Verhofstadt dichterbij te brengen: 2-4. Maar De Block zou met z'n derde doel punt voor de 2-5 Eindcijfers zorgen. Verhofstadt: Verwilgen G., Francois J Emanuel P., Ema nuel D., Barth L., De Jager M. en Walraevens A. Mundo Sport: Varhelst G., Burssens M., Peerlinck J., De Keyzer J Heyman A Mer tens S. en De Block A. Bobby's - Vlietboys 1-17 De Aalstcrse klub heeft nooit iets kunnen doen aan een wal send Vlietboys. De Bobby's werden van het kastje naar de muur gespeeld door Daman en co. Deze Daman skoorde acht doelpunten en mag dan ook de man van de wedstrijd genoemd worden. Na 13' wezen de bordjes 0-3. Daman. De Smet en Goossens waren de doelpuntenmakers. In de tweede periode kwamen daar slechts twee doelpunten bij. Opnieuw Daman en Coo- reman skoorden die doelpun ten. Niets liet toen vermoeden dat Vlietboys aan zeventien doelpunten zou geraken. Maar in de derde periode schoot Da- man uit z'n krammen. Hij skoorde vier keer, De Vroe en Cooreman zorgden voor de 0- 11. In de laatste periode maakte Daman twee doelpunten. De Vroe, De Ridder, De Smet en Cooreman brachten de andere doelpunten op het bord. Heek kon de zogenaamde eer red den. Bobby's: Leeman. Heck (1), De Vijlder, Bouckenooghe, Huylenbrocck, Van den Eede en Van Malderen. Vlietboys: Van Gaever, Da- man (8), De Vroe (2), De Ridder (1), De Smet (2). Goossens (1) en Cooreman (3). De Markt - Caxtus 5-2 De Markt heeft z'n zege, die het zeker verdiende, pas in de laatste periode kunnen be werkstelligen. Bij het ingaan van de laatste periode wees de stand 2-2 aan. Twee doelpunten van Van Bossche voor De Markt. Fran cois F. en Van Doorcn D. skoorden voor Caxtus. In de laatste periode werd Caxtus onder zo'n druk gezet dat het niet anders kon dan bezwij ken. Van Bossche met twee nieuwe doelpunten (hij skoor de dus 80% van de doelpunten van De Markt) en D'Hondt G. maakten de karwei af. De Markt: Van Malder. van Bossohe, Boel, D'Hondt, Dc Graaf. Van Meulebroeck, Roels en Van Boven Caxtus: De Batselier, Baetens. Van Dooren, Francois G. en F., Praet. FC Stoom - Politie 6-2 Goede wedstrijd tussen de or dehandhavers en de mannen van de ijzeren weg, door laatstgenoamde klub verdiend gewonnen. Politie had nochtans voor sprong ganomen via De Wit, vroeg in de wedstrijd. In de tweede periode kon Van Gij- seghem W. gelijkmaken. En van dan af was er geen houden meer aan. De trein rolde als hef ware de Politievesting bin nen Machinist was Van Gij- seghem J.P. die de skore op 3- 1 tilde. Van Damme O. was ook aanwezig. Hij zorgde voor 4-1 wat zoveel betekende als de beslissing van de wedstrijd. Diezelfde Van Damme zou in dc laatste periode nog twee keer tot skoren komen. André De Wolf mocht met een twee de Politiedoelpunt de uitslag bepalen op 6-2. Stoom trad aan met Van Gij- seghem J.P en W.. Van Schoor, Buydts M. en W., Van Damme. Voor Politie speelden Wava- rijns. De Wolf. Rawoens, Van Ranst, De Wit, Verbeiren en Leemans. Mini Sparta II - La Ruelle 8-2 Gemakkelijke zege voor de Appelse minivoetbalploeg te gen een onvolledig La Ruelle. Bij Mini Sparta'skoorden, op Vanden Hauwe na, iedereen. Van Hoorde en De Koning openden in de eerste periode, waarna Vereecken in de twee de perdiode voor 3-0 zorgde. Steeman en Mannacrt P. te kenden in de derde periode voor nummer vier en vijf. Van Dauwe W. en Dc Portc skoor den wel tegen. In de laatste periode maakten Vereecken, Dc Koning en Mannacrt M. de klus af: 8-2. Mini Sparta heeft hiermee be wezen één van de betere ploe gen in tweede afdeling te zijn Mini Sparta: Steeman, Van Hoorde, Vereecken, Van den Hauwe, Mannaert P. en M., Dc Koning. La Ruelle: Van Dauwe G en M.. De Porte, Gillis en D'Hol- lander. hel bezorgde Platte Ploeg 13 min. een geruststell voorsprong Achtereen' skoorden Gorus, Galle, den Abbecle, Van Hem De Maersschalck. adembenemend intern viel het ritme wat teruj kwam Kawede meer i wedstrijd. Het kon in de de time tegenskoren lang tain Geerts Chris. De derde akt werd vol beheerst door Kawede da resem doelkansen schiep telkens een verbluffende per De Troch op hu vond. Met formidabele ties hield hij toen zijn ongeschonden en beh Platte Ploeg zo voor een lijke, verrassende ten van de tegenstanders. Ka* kon slechts een strafcornet nutten via nogmaals Gt Chris (5-2). Tijdens dc vierde speclpei werd het 6-2 langs Van f Hauwe en 6-3 langs (strafcorner) Doelman Troch mocht toen een j schop trappen voor ham van de bezoekende kei deed dat feilloos (7-3). ploeg liep nog verder een omgezette stra langs Van den Abbeele Van Goethem de eer v gasten verder redde metl afstandsschot. Platte Ploeg: Van den AL—.., (2), Van Hcnde (1), Var] Voorde, Dc Maersschalck) Dc Troch (1). Van den F (1), Gorus (1) en Galle (1 Kawede: Geerts P. en C.' Van Doorcn, De Clercq, (1) en Van Goethem (1). Klassering 2e afdeling: 1. Fiat 2 Minisparta2 3. Rijkswacht 4. Platte Ploeg 5. Boterhoek 6. FC Stoom 7. Young Boys 8. Fonteintje 9. Sporthuis 10. Pappenheimers 11. Club 83 12. Wit Hof 13. Politic 14 Kawede 15. Regentboys Mijne Heren, Als voorzitter van de minivoet- baikern Berlare zie ik mij ver plicht te reageren op uw artikel «Arbiters gewipt» verschenen in uw blad van 02.11.84. De door u verstrekte informa tie is onjuist en vraagt aen rechtzetting. Vooreerst dient opgemerkt dat de algemene vergadering geen besliasingsrecht heeft inzake het «wippen» van scheidsrech ters. Enkel het bestuur is ter zake bevoegd. Naar aanleiding van een spijtig voorval en ingevolge aanhou dende kritiek op hun persoon hebben de plaatselijke scheids rechters zelf, na ruggespraak, kollektief en solidair met me kaar hun ontslag aangeboden. Tengevolge van deze feitelijka toestand en teneinde het vlot verloop van de kompetitie te waarborgen heb ik'dan al dc verantwoofdelijken van de aangesloten klubs samenge roepen op 29.10.1984. Tijdens voornoemde vergade ring heb ik de verantwoorde lijken in kennis gesteld van het ontslag van de plaatselijke scheidsrechters. Terzelfder gelegenheid heb ik iedereen ingelicht omtrent de financiële konsekwenties die voortspruiten uit het feit dat voortaan alle wedstrijden zul len geleid worden door scheidsreohters van de bond. Bovendien heb ik gedreigd be paalde ploegen uit te sluiten indien hun mentaliteit niet ver andert de eerstvolgende weken. Gelet op bovenstaande en het ontbreken van een alternatief heeft de vergadering zich una niem akkoord verklaard met de bestuursbeslissing. Tot slot heb ik dc plaatselijke scheidsrechters bedankt voor hun jarenlange inzet en ge vraagd verder mee te werken aan de uitbouw van de Kern. De voorzitter Luc Melis KERN D.S.D. MINIVOETBAL Uitslagen Kleding Octaaf-Minisholters 9-3 DendermotorvSmosscrs 1-1 Givana-Avanti 6-3 HonkyTonk-TC Lelie 8-2 Edclweiss-Texaco Appels 2-5 VDB Sobofi-De Leeuw ff 10-0 Zwamberhof-MVC Lebbeke 3-7 Verhofstadt-Mundo 2-5 Rangschikking 1. Givana 10 20 2. Mundo Sport 10 20 3. Kleding Octaaf 10 18 4. MVC Lebbeke 10 15 5. Minishotters 10 13 6. HonkyTonk 10 10 7. Edelweiss 9 8 8. VDB Sobofi 10 9 9. Texaco Appels 10 9 10. Deleeuw 9 8 11. Smossers 9 7 12. Avanli 10 6 13. Zwamberhof 10 6 14. Verhofstadt 9 4 15. TC Lelie 10 2 16. Dendermotors 10 1 Na 1/3 van de competitie het (81 doelpunten). eerste punt voor Dendermo- Beste verdediging Givana (15 tors tegen Smossers dat slechts tegcngoals). met 4 man speelde. Match van de week. Mundo Nog twee ploegen zonder pun- Sport - Minishotters heden tcnverlies: Givana en Mundo vrijdag 16.11.1984 om 19 u. te Sport. Grembergen. Beste aanval Kleding Octaaf Platte Ploeg - Kawede 8-4 Een formidabele snelle start i Minivoetbal. In de Dendermondse Minivoetbalkompetitie deed All Sport goed tegen 't Lekkerbekje. Is dit de start van een rij overwinningen? (adw) der betere ploegen uit het Dender Minivoetbal. De ploeg van Fiat-Caudron verbond (adw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 44