UNIC VERZORGT NIET ALLEEN BUGGENHOUTSE VERBRUIKER MAAR VERFRAAIT BOVENDIEN DE DORPSKERN k Bogaert werpt steen in OCMW-kikkerpoel te Aalsi Sïu^JM 1 ;;i Nelly Maes wil géén zandopspuitingen op Wase Scheldeoever Rekreatieoord Waesmeer failliet Parlementair nieuws Freddy Willockx pleit voor behoud tewerkstelling bij Boel te Temse IN HET ALGEMEEN WEINIG NEERSLAG Echt winterweer staat er in onze kontreinen voorlopig niet op het programma. De Russische anticycloon veroorzaakt wel koud maar droog weer over Noord en Oost-Europa Leningrad meldde gisterochtend bijna 20 graden vorst. Hogerop in Rusland is het nog kouder. Ook in Midden- Europa komt de temperatuur overdag maar nauwelijks boven het vriespunt. Warschau gisteren slechts 0 graden. Budapest +2. Berlijn +3. Veel regen valt er in Zuid-Europa en het Alpengebied. Split in Joegoslavië 22 mm in 24 u. Jubiliana 16 mm bij matige sneeuwval en 0 graden. Italië is ook lang niet droog. Turijn 13 mm, Milaan 11 en Rome zelfs meer dan 30 mm in 24 u. Dit natte weer wordt veroorzaakt door een depressie die ten zuiden van de Italiaanse Rivièra ligt. Tijdens het weekeinde zou het best kunnen dat er wat regen van de Alpen tot bij ons doordringt. Volledige zekerheid hieromtrent is er niet. Het gedrag van depres sies in het Middellandse zeegebied zijn erg moeilijk. Best is er mee rekening te houden dat er in de loop van het weekend wat kan komen. Voor de rest, tussen nu vrijdagochtend en woensdag, toch een paar droge dagen. Een wind, overwegend zwak, tot tijdelijk matig uit veranderlijke richtingen maar overwe gend uit zuid tot oost. Weinig verandering in het tempera- tuurverloop. Overdag zo'n graad of 10. Bij nachtelijke opklaringen kan het plaatselijk tot vorst aan de grond komen. Hoe de winter gaat verlopen kan men misschien maandag 19 november uitleggen. Althans volgens de volksweerkun- de. Die dag is het St. Elisabeth. Een toepasselijk rijmpje daarop is «St. Elisabeth doet verstaan, hoe de winter zal vergaan». E.D.M. Onlangs ging het gerucht de ronde dat er zandopspuitin gen aan de gang zouden zijn op het Linkeroevergebied, teneinde de Berendrechtsluis «kwijt te geraken». Deze aanslag op de landbouw wordt in het Waasland zeer slecht onthaald. Daarom vroeg VU-senator Nelly Maes via een parlementaire vraag aan de minister van openbare werken of deze geruchten kloppen. De minister bevestigde dat het inderdaad zijn bedoeling is de specie die vrijkomt bij de bouw van de Berendrecht sluis op te spuiten op het Linkeroevergebied Voor dit doel werden een aantal storten gereserveerd, namelijk ten noorden van het Waaslanddok, ten oosten van het Doel- dok en ten westen van de geplande Grote Ring. Aange zien het hier gaat om reeds aangezette storten, zal dus absoluut geen bijkomende inname van landbouwgrond plaatsvinden, aldus de minister. Tot slot voegt de minister er nog aan toe dat deze opspuitingen een aanvang zullen nemen in de tweede helft van 1985 en zullen duren tot begin 1987. De Sint-Niklase handelsrechtbank verklaarde het rekrea- tiedomein Waesmeer in Tielrode failliet. Het Waesmeer is een ontspannings- en Vakantiecentrum dat werd opgericht in de vroegere gelaagputtcn. Metter tijd groeide het domein uit tot een weekendverblijfpark (chalets, caravans). Er kon worden gezwommen, gevist, ook andere sporten konden beoefend worden Er was ook enige horeca-infrastruktuur voorhanden. Het aan huis ten Halven gevestigde domein werd geëxploi teerd door een Nederlandse groep. Eksamenregeling aan universiteiten VU-senator Waker Peeters heeft aan minister van onder wijs Coens. meer uitleg gevraagd over de nefaste invloed van de recente beslissing van de Raad van State inzake de eksamenregeling aan de universiteiten. Voor de studenten die Op dit ogenblik aan de betrokken fakulteiten het akademisch jaar onder de aldaar reglemen tair geldende kredietregeling hebben aangevangen is dui delijkheid nodig. Die wenste senator Peeters te horen van minister Coens, zoals hij ook duidelijkheid wenste voor de studenten die vorig akademisch jaar hun eksamcns onder de krediet-regeling met gunstig gevolg hebben afgelegd voor wat betreft de homoiogering van hun diploma's en voor de rechtszekerheid van de verdere reglementering van de universitaire eksamen-organizatie. Minister Coens zegt in zijn antwoord dat hij verplicht is het eksamenreglement tegen het akademiejaar 1985-1986 aan te passen aan de wet, zoals de Raad van State ze interpreteert. Wel zal de minister aan het parlement voorstellen - zo mogelijk voor het volgende akademie jaar - de wet op de akademische graden te wijzigen, onder meer om een kredietsysteem mogelijk te maken. De minister is een resoluut voorstander van een dergelijk systeem, mits een aantal voorwaarden zijn vervuld. Het is onder meer noodzakelijk dat de Vlaamse universiteiten hun krediet- en eksamenregeling op elkaar afstemmen Universiteiten moeten volgens minister Coens de aantrek kingskracht van hun instelling versterken door een dege lijk onderwijs en een goede begeleiding van de studenten, maar niet op grond van een strenger of soepeler eksamen reglement De studenten zijn in geen geval voor dergelijke situatie verantwoordelijk en mogen dan ook niet het slachtoffer worden van de huidige moeilijke situatie. Dienstplichtigen SP-volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier heeft in de kamer een wetsvoorstel neergelegd om de militiewet dusdanig te wijzigen dat een hele reeks dienstplichtigen niet langer het slachtoffer zouden zijn van een ondoor dacht en even asociaal volmachten KB uit 1982. Tientallen jongeren dienen als gevolg van dit belastingsbcsluit tegen al hun verwachtingen van uitstel en vrijstelling in. toch hun dienstplicht te vervullen. Het gaat in hoofdzaak om zonen van gepensioneerden en weduwen met een klein inkomen die normaal als kostwinner uitstel en natuurlijk vrijstelling zouden bekomen hebben Als gevolg van de asociale en brutale volmachtenfurie dienen ze nu toch in het leger ingelijfd. Norbert De Batselier is van oordeel dat CVP en PW nu voor hun verantwoordelijkheid worden gesteld De SP- volksvertegenwoordiger beweert dat het meer dan tijd is om te reageren en op die manier de militieraden de bekende, sociaal verantwoorde uitstellen en vrijstellingen te laten toekennen. Het wetsvoorstel is mede ondertekend door R. Van Steenkiste en O Lcfcber. TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROCANTE- ROMMELBEURS te AALST in de KEIZERSHALLEN zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Vorige woensdagmorgen hield S.P.-volksvertegenwoordiger Freddy Willockx in het Parle ment zijn aangekondigde in terpellatie over de situatie waarin de vooral Vlaamse Scheepsbouw zich bevindt. Onrechtstreeks aanleiding tot het stellen van een aantal dui delijke vragen aan de minister van Verkeerswezen (De Croo - PW) was de uitlating van de ze laatste dat binnenkort 500 tewerkgestelde bij de Boelwerf dienen af te vloeien. Deze uit spraak lokte tenandere vanuit diverse zijden in het Waasland felle reakties uit. Volgens Freddy Willockx is er enerzijds geen beleidsvisie van de overheid met betrekking tot de scheepsbouwsektor en an derzijds worden te weinig mid delen ter beschikking gesteld. Hij hekelde de zgn. zomer- verklaring van minister De Croo in het casino van Knok- ke, nml. de vermindering van 500 werknemers bij Boelwerf «Uw uitspraak», aldus Freddy Willockx, «getuigt van een on gelooflijk cynisme t.o.v. de ar beiders en bedienden van de onderneming en dit in een streek die reeds zwaar door de krisis wordt getroffen». Freddy Willockx eindigde met te zeggen dat «er in België nog plaats is voor twee geïntegreer de werven, ook in een Euro pees kader» maar hij vroeg zich toch af of de verantwoor delijken wel van goede wil zijn. Management In zijn antwoord bevestigde minister De Croo de analyse van de S P.-volksvertegen- woordiger. Nieuw was wel dat hij van mening is dat het fonds voor de scheepsbouw binnen twee jaar selfsupporting kan worden. Over de beheersin- breng van de overheid in de N.V. Boelwerf liet de minister verstaan dat dit eerder een initiatief is van zijn collega van Ekonomische Zaken. Ook herhaalde noch bevestigde hij zijn zomerverklaring maar hij zei wel dat de prijzen competi tief moeten zijn zowel op het vlak van de bouw van de sche pen als de exploitatie ervan en dat er in functie ervan er wel enige angst bestaat voor de tewerkstelling. Het woord en tegenwoord werd tot slot nog even het management van de Boeldi- rektie onder de loepe geno men. Tussen de zinnen door kan opgemaakt worden dat men in de toekomst wel wat meer verantwoordelijkheid en kommerciële durf verwacht vanuit de N.V. Boel. Freddy Willockx hoopte dat ook dé overheid, gezien haar reëele mogelijkheden, daadwerkelijk een stimulerende rol zou spelen. In de Galerij Tas te Kerksken expozeert van 11 november tot 22 december Roger Vanseve- nant. Hij zal aan het publiek worden voorgesteld door pro fessor Paul Beeckman. De ten toonstelling is toegankelijk zondag van 10.30 u. tot 13.00 u. en op vrijdag, zaterdag en Vervolg van blz. 1 De balans van het ziekenhuis die reeds in september had moetan neergelegd zijn werd dit finaal in oktober. Gesteld wordt dat het «maar» om en kele 100.000-en zou gaan... De laattijdigheid zou wel iets kun nen te maken hebben met de touwtrekkerij rond de afreke ning van het ziekenhuislabora torium. Wilde men uiteindelijk komen tot een aanzienlijk ver lies? Wilde men dit bekomen door overhevelen van kosten van de dienst pathologie naar die van het labo? Er zouden liefst 5 verschillende balansen zijn en uit de laatste zou nu blijken dat labo inderdaad nog steeds verlies lijdt... Ministeriële normen tegen «statuut van Gent» Wat betreft het aantal perso neelsleden moeten we volgens A.E Bogaert diverse versies aanhoren. In december 1983 werd toegegeven dat ar inder daad té veel personeel was maar achteraf werd gesteld dat dit schromelijk «overroepen» was en dat er zelfs diensten zijn waar te weinig personeel is. «Iedereen, weet echter dat er op het vlak van het personeels bestand iets moet gebeuren doch niemand zegt wat, waar. wanneer en vooral wie? Met een loonkost die 94% van de totaliteit bedraagt is verder werken en a fortiori investeren onmogelijk. De Medische Raad slaakte inderdaad reeds een alarmkreet en het voor tbestaan van het ziekenhuis komt. zelfs op korte termijn, in het gedrang En dat zit men nog enerzijds met «het statuut van Gent» waarbij nog een 20-tal perso nen zouden mogen aangewor ven worden en anderzijds de ministeriële richtlijnen die er spreken van een reeds bi rijk overtal. De OCMW-raad zegt dj tuurlijke afvloeiing niet vastbenoemden doch we| DAC-ers wordt vervange De Medische Raad stelt met ruim 400 personeel alleszins overbezetting vooral bij de werklui, f het verplegend personeel wel bij de schoonmaakt.- bij het administratief neel zouden er volgens nisteriële normen telkc» wat 20 te veel zijn. Ma OCMW-raad zag zich ve volgens het wettelijk stat vakatures op te vullen. Iedereen weet dat een lijk percentage aan loonl i„ onhoudbaar is maar wat men er aan als men het tuut van Gent» heeft? Info: 056/70 10 57 roeger. Na de icksgebou rooilijn enkele achteruit geschoven zo kwam alweer aardig parking vrij Daarmee de problemen Unic-beatuuralui niet opge- Ook aan deze af deling kjin men dan acht lange toonbank h'i'inv- gn.-ri liggen ken van gezondheid ook allerlei exotische voor velen zelfs de vruchten worden aange- bode Vriendelijk personeel ten dienste van het kliënteel (V) schriften voor deze dorps kern waren zeer streng at kulinaire proble- makkelijk toegankelijk Ken aangepaste kaas toon tokt Jean Coppie echter wonderwel geslaagd een funktioneel handclsgcbo pen dat toch volledig dorpskemvernieu Daarbij past natuurlijk elegante wijn on daarvan hoeft Unie een uitgelezen Van alle lorna ra was ourgumees Landtsheer opgetogen tijdens zijn toe aak die dinsdagav echter de Pierre Baekelandt .woord. Hij digste pilsje tot gemeten aan O rooi roest dinsdagav Buggen zijn gebruikstij- altijd moedelijk de eigenaars ontwerper unieke real Unic-dircktie ngsgeesl en de moed Jokt. Schepen van midd stand Godelieve Van Praet dergelijke dingstukkon voor elke loof- goalacht Plastic-, papier Unie-vestiging on geopend grote massa bolangstollon- opdago bemerkten we gemooater Landstheer met zijn vrijw voltallige schepencollege De imponerende bouw tolijko voorafgingen gedurende acht maanden "gierigheid Buggcnhoutenaars gaand» gehouden Wollichl ook c, ader gerust komen om Hij zal rn.-t vervelen rktuigen der do allerlaatste snufjes Togen de lijd van Sinterklaas gaat speelgoed natuurlijk belangrijke rol zouden d nen ophalen Belangrijk blijft achter overhandigen Jan Baekelandt pro motor van het projekt herinnering aan deze heug HJke avond. Ondert was ook het enorme ge volgelopen met vrlen giengon wiens genoeglijk gebabbel de nochtans grote ruimten Paul uitbaters van Unic-Buggen hout, beschikken prachuge totaal werkelijk koop wordt aangeboden Een belangrijk pakket produkten voedingswaren, met alleen glas verpakt, maar verkrijgen belangrijke deze daverende opening bandalaiaak Buggenhout nu staat Krak naast de kerk en kan er gemak kelijk geparkeerd worden. het plein grote blijn De Unic-keton staat trouwens digc handelaars die prat gaan op dit genhout is lende manieren rijker ge worden Niet alleen De heer Pierre Baekelandt sprak de genodigden toe (v) aangenaam is ook al bij do hand heeft bovendien hoeft Unie bijgedragen tot de verfraai- peboold. oen voorloper dua in de moder lange vlees loont» uitgelezen Dagelijkse dst alles Schepen van Middenstand Godelieve Van Praet overhandigde de promotor Jan Baekelandt een geschenk (v) Kerkstraat 113 Buggenhout Openingsuren: Maandag tot zaterdag van 9 tot 12.30 en van 14 tot 18 uvrijdag tot 19 u. toi-A, A

De Voorpost | 1984 | | pagina 4