Begrotingswijzigingen door oppositie verworpen in Erpe-Mere Lezersbrief Willy Alloo «V.N.V. Lustrumviering «Kinderen van Ons» in Aalst Aalsters Zwembad in Guinnessbook of Records Schepen Bourlon opende zwemweek Eindejaarspremie en personeel «Kijk op het toekomstig leefmilieu» door K.W.B. Erembodegem «De Glansmerel» exposeert in Lede Up with People fantastisch in Okapizaal in Aalst PW-Jongeren aktief in Aalst Info voor soldaten in Aalst 10 - 23.11.1984 - De Voorpost In de jongste gemeenteraadszitting werd een artikel van een aanvullend politiereglement gewijzigd en dit was het sein voor N. Gijsels (CVP) om aan de voorzitter te vragen een punt aan de agenda toe te voegen. Haar verzoek, een adviesraad op te richten voor verkeersveiligheid, was inhoudelijk gegrond maar kwam toch ongewoon over by de andere raadsleden. Burgemeester De Lat wees haar echter op de laattijdige aanvraag en stelde voor het op de volgende agenda te plaatsen. Nadat een lening van 115.000 fr goedgekeurd was om schoonmaakapparaten aan te kopen, verzocht men de begro tingswijzigingen 1984 te stem men voor de gewone en bui tengewone dienst. De opposi tie vond dit wat vreemd dat dit nu nog, zo laat op het jaar. moest gebeuren en één van de opmerkingen van J. Van La tent (CVP) was, dat hij liever de begroting van volgend jaar zou behandeld zien Van La- tem had ook nog een opmer king over een bedrag van 400.000 fr dat ingeschreven was voor de aankoop van meu- bilair voor de kleuterklassen. Hij gaat niet akkoord met het initiatief van het college omdat volgens hem levering en dien sten tot de bevoegdheid van de gemeenteraad behoort en het geen aangelegenheid is voor het college alleen. Men behan delt de zaken andersom want er is eerst een beslissing van de raad nodig om het college te machtigen. Hetzelfde verwijt heeft hij i.v.m. het Bijzonder Plan van Aanleg waar al even min de normale procedure ge volgd werd, Het CVP-fraktie- lid gaat op dezelfde wijze ver der als ook de wijzigingen in de begroting van gewone dien sten aan bod komen. Hier legt hij vooral de nadruk op het schrappen van de kredieten voor de Gemeentelijke Open bare Biblioteek. Hij vindt het spijtig dat de raad van beheer nooit vergaderd heeft en het is bedroevend dat men op biblio- teekgebied nog altijd even ver staat als vroeger (nergens). In tegendeel de toestand verer gert nog want in Erpe-Mere zijn nog slechts een paar bi- blioteken open. Volgens hem is dit alles te wijten aan het slecht behandelen van het bib- lioteekdossier. J. Van Latem komt terug op het onderdeel van de aankoop van het meubilair voor dé kleuterklassen en ook hij ver zoekt het college om een agen dapunt bij te voegen, nl. een onmiddellijke toelating tot aankoop, wat zijn fraktie zou goedkeuren want indien dit niet nu gebeurt is de aankoop wellicht voor volgend jaar, na de zitting van december. Tot slot voegt hij eraan toe dat de dokumenten i.v.m. de begro tingswijzigingen onvolledig zijn en zijn fraktie wil ze als dusdanig niet goedkeuren. Er komt uiteindelijk geen agendapunt bij en er ontspint enige onenigheid over het stemmen per artikel of over het geheel van de begrotings wijzigingen. waarbij J. De Wolf (SP) duidelijk maakt dat de begroting ter bespreking ligt en dat niet over het geheel ervan gestemd wordt maar wel over de artikels afzonderlijk; deze verklaring was wel met de bedoeling begrip te tonen voor de oppositie die zoals H. Van Wilder (CVP- normaal dezelf de procedure zou kunnen vol gen als vroeger gedaan werd met de begroting van de kerkfabriek indertijd. Durme (VU) vond het een ongepaste reaktie van het college op de tussenkomst van J. Van Latem en vraagt dat men over alle artikels zou stemmen zonder deze nog eens afzonderlijk te overlopen. Ook hij is boven dien evenmin erg gelukkig met de stand van zaken i.v.m. het biblioteekbeleid en betreurt dat er geen vorderingen ge maakt worden. Het biblioteek- wezen te Erpe-Mere blijkt wel een zorgenkind te zijn en ook E. De Temmerman (PVV) pleit voor een daadwerkelijke oplossing ook al zijn andere gemeenten in hetzelfde geval die blijkbaar eveneens be vreesd zijn voor de zeer hoge kosten welke de inrichting en onderhoud van een biblioteek met zich zullen meebrengen. Het volgende gedeelte van de raadszitting verloopt eerder in een serene sfeer. Er wordt hoofdzakelijk gehandeld over verschillende reglementerin gen inzake het gebruik van de gemeentelijke infrastruktuur. De verantwoordelijke schepen J. Van Den Steen (SP), legde een ontwerp van reglemente ring voor dat door de gemeen telijke kulturele raad reeds uit voerig besproken en aangepast was Toch kwamen er door verschillende raadsleden nog enkele positieve bemerkingen uit de bus. Toen E. Bliki (CVP) opmerkte dat het ge bruik van de lokalen afhanke lijk is van het college, ver klaarde J. Van Den Steen dat totnogtoe niemand geweigerd is en dat er nog geen enkele nota in de notulen van het college te vinden is, schrijft hij toe aan de talrijke aanvragen. Hij belooft daarbij dat deze werkwijze zal veranderen om dat er zal moeten betaald Wor den (zij het dan ook kleine bedragen), net zoals dit het geval is voor het gebruik van de sportinfrastuktuur en het niet mogelijk is gratis vuur en licht te leveren. Bovendien zal de gemeenteontvanger toe zicht houden op de ontvang sten en elk ontmoetingscen trum of lokaal waar regelmatig aktiviteiten van welke aard ook doorgaan, zal een boekje moeten bijhouden om de raadsleden toe te laten op elk ogenblik een kontrole uit te oefenen. Daarop stelt schepen De Wolf voor het reglement reeds per 1 januari a.s. te laten in voege treden, nadat de reglemente ring uitgewerkt is met aanpas sing van de suggesties en op merkingen van de raadsleden. Het al dan niet in orde zijn met de brandverzekering zorgt wel voor enkele problemen Uit eindelijk opteert men voor een aanpassing van dit artikel van het reglement na raadpleging van een bevoegd verzekeraar. Gevraagd wordt ook dat het gemeentelijk subsidieregle ment zou aangepast worden vooral dan met name aan de sportverenigingen omdat er de laatste jaren sporten bijgeko men zijn die vrij recent opge richt werden. Ook geldt het hier voor socio-culturele.vere nigingen die sportaktiviteiten programmeren. Deze zullen ook gedeeltelijk gesubsidieerd worden met gelden uit de pot van de sporttoelagen. Tot slot werd nog een nuance ter sprake gebracht i.v.m. de offerte om de bouw van het buurthuis Meyerskouter te Burst te realiseren. De aanbe steding ervan gebeurt nog deze maand zodat deze wijk er wel dra nog een nieuw huis bij- krijgt. JV Deze Aalsterse vereniging die reeds 5 jaar haar beste zorgen besteedt aan kansarme, verlaten kinderen en er een vakantiehuis aan de kust heeft voor aangeschaft wil het 5- jarig bestaan niet onopgemerkt laten voorbijgaan. «Met deze woorden vergeleek bistouri-schepen Etienne Bo- gaert de VU-fraktie tijdens de laatste gemeenteraadszitting te Aalst. Hij noemde kamerlid Jan Caudron onwaardig we gens zijn straffe uitspraken. Deze woorden, uitgesproken door een in de stad leidingge vend persoon, geven de indruk dat hij aan het einde van zijn Latijn is en op de geuite kritiek geen afdoend antwoord kan geven omtrent het OCMW-be- leid te Aalst. Alhoewel niemand van de VU- fraktie oud genoeg is om met het VNV te kunnen worden vergeleken stoort het ons niet daaraan herinnerd te worden. We zijn eerder fier dat de CVP het nog weet ep ermee in de maag zit. Wat ze niet weten, of althans doen alsof, is dat de eerste letter van CVP, de C van Christelijk aanleiding gaf om voor het geloof te gaan vech ten tegen Rusland. Toen het tij gekeerd was werd echter van op de preekstoel keihard toe geslagen en in een herderlijke brief werd zelfs gesteld dat het doodzonde was voor de jonge VU te stemmen. Misschien hoorde Bogaert als piepjonge man die woorden ook. Wat het gedrag van Jan Caudron zelf betreft, geef ik uit de Kamer een voorbeeld mede: Zei CVP-minister Lefèvre niet dat alle soldaten «kiekeborsten» hadden. Van kamerlid Willems weten we niet welke taal hij spreekt omdat hij in de Kamer bijna nooit de mond opent. Arrogant en beledigend zijn is alleszins niet iets waarop men fier kan zijn maar getuigt ge woon van hautaine machtswel lust die schepen Bogaert ook in eigen middens zeer kwalijk wordt genomen. Doe zo voort. We zijn er U dankbaar voor». Willy Alloo, Vll-raadslid Aalst. Klaar voor het waterballet door Synchro Aalst (a) Het nieuw stedelijk zwembad komt eerlang in het Britse «Guinness-book of Records». Verleden dinsdagavond was er trouwens een optreden van het «grootste waterballet ter wereld». Door een deurwaarder werden juist 198 meisjes en jongens van diverse; leeftijdsklassen geteld die deelnemen op ritmische muziek aan dit groots evenement. Kern van het gebeuren werd uiteraard de Synchro-groep die de prestatie op niveau bracht en hield. Schepen van de sport Gilbert Bourlon had dan ook lovende woorden voor deze prestatie die ten goede komt aan het imago van het nieuw stedelijk zwembad. Aan de demonstratie zelf gingen reeds een paar repetities, waarvan reeds een verleden zaterdag vooraf. Volgende zaterdag 24 dezer kan U er trouwens op de BRT-beeldbuis in «Terloops» een beeldverslag over bekijken. Dit gebeuren kaderde in het geheel van de Vlaamse Zwemweek waaraan te Aalst duchtig werd meagedaan met een ballet op zaterdag («It's a small world»), ean zweminstuif aan verminderd tarief op zondag, een «zwogging» (kombinatie van zwemmen en joggan) op maandag, een zeepkistenrace met eigengemaakte drijftoestellen op woensdag, op donder dag een wereldstrijd voor het origineelste badpak en een badpak-show. Vandaag vrijdag is er de verkiezing van Miss- en Mister Zwembad en zaterdag is er brevetzwemmen voor jan en alleman. LH Geopteerd werd voor, inspe lend op de ons uit Nederland bereikende rage, een play- back-wedstrijd. Deze zal plaatshebben op vrij dag 30 november vanaf 20u30 in de Sint-Annazaal, Roklijf- straat. De formule is eenvoudig. Je draait een plaatje en doet voor een mikro alsof. Stem of geen stem, geen belang. Als u maar voor de show zorgt. Juryleden die de optredens gaan beoor delen zijn Paul Roelandt, Ni cole Schellinck, Mieke Bouvé, Richard Callaert en Filip Van Molle. Ook een Brusselse kleurlin- gengroep die uitmunt door de extra-lenigheid is van de partij jnet een demonstratie break dance. Het komt integraal ten goede aan het onderhoud van het vakantiehuis aan zee, toegan kelijk voor alle Oostvlaamse verlaten kinderen. LH Eindejaarspremie? Tussen Jan Caudron en de bur gemeester kwam het tot een gekibbel. De eindejaarspremie zou in het gedrang kunnen ko men, stelt Jan Caudron, we gens het niet respekteren van de wettelijke procedure en door het goedstemmen van een nieuwe begrotingswijzi ging met de bedoeling voor de uitbetaling van de eindejaars premie aan het ziekenhuisper soneel geen afwijking van het saneringsplan te moeten aan vragen. Er heerste wel een misverstand in verband met de procedure. Caudron heeft het over 7 dagen inzagetermijn die zouden gereduceerd zijn tot 5 maar dat is dan een materie voor het OCMW. Werden daar inderdaad de leden tele fonisch opgeroepen en kan men zich dan vragen stellen over om het even welke ter mijn, voor een gemeente raadszitting verliep alles kor- rekt, zegt de burgemeester. En financieschepen Etienne Bogaert zegt dat met de uitbe taling van de eindejaarspremie geen moeilijkheden te ver wachten zijn. Alles okeee, zegt hij, des te beter. Maar SP-leden Baita en D'Hondt hebben nog objek- ties. «Zal die 11 miljoen be stemd voor de premie aan het ziekenhuispersoneel niet ge bruikt worden voor aankoop van apparatuur» vraagt Baita Dolores en Roger D'Hondt stelt dat het saneringsplan niet werd geëerbiedigd, vermits voor elke supplementaire uit gave geen korresponderende ontvangst werd opgesnord. Geen probleem, zegt Bogaert. Zodra de hogere overheid haar fiat geeft kunnen we over de 1,1 miljoen beschikken. Te veel personeel? Bij de bespreking van de OCMW-begroting stelt Jan Caudron andermaal vragen. Hij vindt het eigenaardig dat waar de bevolking van Aalst daalt, het aantal residenten in rustoorden gelijk blijft, gezins- en bejaardenhulp afzwakken en warme maaltijden sterk ver minderen en het tijdelijk per soneel toeneemt. Waar een stijging van 6% per jaar bin nen de normen zou liggen steeg dat te Aalst in twéé jaar met 36%. Een verhoging van de perso neelskosten van 18 miljoen was aanneembaar geweest maar een van de 55 miljoen alleszins niet. Waarbij dan nog vastgesteld wordt dat de dienstverlening daalt wat Jan doet besluiten dat men met meer personeel minder doet. Wat uiteraard niet de mening is van schepen Bogaert waarop raadslid Dolores Baita (SP) re pliceert dat ze het bewijsstuk bij zich draagt. De personeels last. «Niet up to date», zegt Bogaert. «Sindsdien gebeur den er al heel wat afvloeiingen. LH Aalsterse Taizé-viering Gedurende het groot verlof verbleven vele Aalsterse jonge mensen in Taizé. De gemeenschapszang van die grote massa en de muzikale begeleiding deed hen naden ken! Zo iets is ook in Aalst mogelijk. Gedurende vele weken oefende het jeugdkoor. en het musicaal jeugden- semble bestudeerde de muziek. Eindelijk is alles klaar gekomen. Alle vrienden en sympatisanten worden varwacht in de Taizé-viering op zaterdag 1 december om 19.30 uur in de St. Annakerk te Aalst. De gezangen en zeker de musikale begeleiding zullen nog mooier zyn dan in Taizé! Degenen die wensen de liederen van Taizé te leren kennen, worden reeds vanaf 17.45 uur verwacht in de St. Anna kerk. Het wordt een unieke viering waar de sfeer van Taizé echt voelbaar zal zyn... Voor verdere inlichtingen Michel Bekaert, Roklijf, 9300 Aalst tel. 053/21.32.16. LH Verleden zaterdagavond open de schepen Gilbert Bourlon in bijzijn van een aantal collega's van het college en van ruim 800 belangstellenden voor het waterballet de «zwemweek» in het nieuw zwembad. Deze Vlaamse zwemweek noemde hij reeds de zoveelste aktiviteit die plaatsheeft in het nieuw stedelijk zwembad waar het inderdaad niet aan initiatieven ontbreekt. Sinds de opening op 7 januari werden reeds heel wat watertjes doorzwommen en werd reeds heel wat promo is gemaakt bij de bevolking voor het zwemmen. Zo wer den tijdens de Olympische Spelen TV-apparatcn geplaatst opdat zwemmers hun favoriete sportdisciplines zouden kun nen volgen. De hydrobic ofte aerobic in het water kent nog steeds heel wat sukses. Op 7 mei kreeg de 100.000 ste bc- zoek(st)er een presentje aan geboden en voor de allerklein sten werd een mini-zwembadje geïnstalleerd. Verder warden rac! kne er brevetnamiddagen, speln middagan en ook demonsti ties aan disco-swimming gea ganiseerd wat aan de ni« installatie een uitstraling leent tot. ver buiten de stai grenzen. Op 12 november men reeds dicht bij het kt miljoen bezoekers. Ii sters Accent» van febt trouwens een uitvoerig waar wel en wee, geit meer wel dan wee zwembad voorkomen. Meer dan duizend K.W.B.-afdelingen hebben in de jong ste weken het nieuwe werkjaar ingezet. In heel wat afdelingen worden met veel entoesiasme bouwstenen aan gebracht voor een hoopvolle toekomst. In het kader van het centraal jaartema «Projekt 2000 - De toekomst maken» programmeert K.W.B. Erembodegem een ge- spreksavond op maandag 26 november 1984 te 20 uur in de Crypte (onder de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk) te Erembodegem-Centrum. Onderwerp: Kijk op het toe komstig Leefmilieu. Voor het optreden van Up with People liep de Okapizaal dinsdagavond eivol. Patty Ceulemans, een Antwerps lid van de bonte, internationale groep, viel de eer te beurt het reeds bij voorbaat enthousiast publiek te verwelkomen. Een publiek dat alleszins niet ontgoocheld werd, doch dat de eigen begeestering duidelijk ten top voelde stijgen naarmate het programma vorderde. Een bont geheel met eigen- men en het menselijk as- tijdse en oudere songs, pekt benadrukt maar te- luidruchtig met mee in de vens medley's die bvb. weer- handen klappen, meezin gen, meedansen, zelfs mee op het podium verschijnen doch ook stille songs die dan de zaal tot bezinning brachten. Een kleurig spektakel met vertegenwoordig(st)ers uit Amerikaanse (ook Latijns- Amerika) en Europese lan den, ook van achter de de- markatielinie. Nog niet echter vanuit Rusland waarmede wel kontakten worden gelegd. Veel liedjes en optredens met typisch lokale kleur zo dat men het een rondgang door diverse landen zou kunnen heten. Ook een te- ruggrijpen in de tijd want naast eigentijdse sonds als bvb. «Robbie Robot» waar de automatisering scherp op de korrel wordt geno- keren naar de Fifties. Een avond die velen zich wellicht gans him leven zullen herinneren door de spontaneïteit van het ge beuren dat ons even terug haalt uit de realiteit van elke dag Dat dit evenement in de Okapizaal plaatsvond vlak bij Amylum kon dan wel een (veeg) teken aan de wand zijn. LH In de lokalen van het Ontmoe tingscentrum in de Watermo lenstraat te Wanzele-Lede heeft op zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 november de jaarlijkse vogeltentoonstel ling van de Vogeliefhebbcrs- vereniging KBOF «De Glans merel» plaats. Opening met bezoek door het gemeentebe stuur op zaterdag 24 te 20 u. Het wordt de 30e tentoonstel ling van de in het begin der vijftiger jaren opgerichte vere niging. Over de stichting zelf beschikt de vereniging spijtig genoeg maar 'over zeer sum miere gegevens en zelfs de na men van diverse stichters zijn haar onbekend. Wie hierom trent inlichtingen kan verschaf fen wordt verzocht dit alleszins niet na te laten en mede te delen aan sekretaris Artur Matthijs, Langeweistraat 32 te 9510 Lede. Er zijn op de expo een groot aantal kampioenentitels in de wacht te slepen want de vogels zijn verdeeld over kategorieën A, B en C en deze behelzen telkens elk liefst 40 reeksen en voor elke reeks is een kam- pioenentitcl voorzien. Ging de inkorving door op donderdag 22 november, de prijsuitreiking wordt verwacht op zondag 25 november te 19 u waarna uitreiking van de prij zen van de tombola. Uitkor- ving op maandag 27 vanaf 17 u. Op zondag 25 van 9 tot 12 u ook vogelverkoop. Alle verdere info op het sekre- tariaat, tel. 053-77.88.40. LH Het doel van de Kristelijke Werknemers Beweging is dub bel: enerzijds wil de K.W.B. aan de werknemers mogelijk heden en kansen geven waar binnen zij zichzelf kunnen vor men: door hen bewust te laten worden van bepaalde toestan den; door hen aan te zetten om hun houding en gedragingen zo nodig tc veranderen. An derzijds wil de beweging de huidige samenleving omvor men tot een samenleving waar in de werknemers meer mens kunnen worden. Als eerste vormingsaktivitei- ten op het jaarprogramma 1984-'85 van K.W.B. Erembo degem zijn twee debat-avon den geprogrammeerd met als tema «Leefmilieu» en «Ar beid». Deze gespreksavonden wor den als belangrijk bestempeld omdat ze timmeren aan de plaatselijke werking en aan de toekomst van de K.W.B. In het november nummer «Kleine Raak» van K.W.B. Erembodegem lezen wij: «Wij treden het jaar 2000 met rasse schreden tegemoet, maar ook met vele vragen en twijfels op verschillende levensdomei nen zoals arbeid en tewerkstel ling, inkomen, leefmilieu, vrije tijd, vrede, demokratie... We mogen de toekomst niet uit sluitend in handen laten van technocraten, multinationals of politiekers. Als werknemersgrocp moeten wij mee onze stempel drukken op het tijdsgebeuren; anders gaat men over ons beslissen. zonder ons en vaak tegen oi Om een klare kijk te behoud ju in een snel veranderende i ingewikkelde samenleving VORMING meer dan noodzakalijk. De K.W.B. wil door vormin fcfc avonden aan haar leden mogelijkheid bieden om dei menlcving mee te helpen q bouwen Onze Erembodcgei hur se afdeling wil daartoe, saa u met vele anderen, twee v< en mingsavonden inrichten, L over leefmilieu en één w arbeid. Deze over het leefmilieu p door op maandag 26 novcral te 20 uur in de Cruypte. E tema «arbeid» wordt behi deld op 21 december a Wij willen er samen nadenl om een nieuwe visie op samenleving van de tockoi te bepalen en ons ook inzeilt om deze in kleine stapp* 1(1 waar te maken. Meedoen vrienden!» Ook belangstellende niet-if ilk den zijn van harte welkom! Graag wil Milac alle toekom stige soldaten uitnodigen naar een Informatieavond op vrfj- dag 7 december om 20 uur in een lokaal achter de St. An- nakring, Roklijf 4. Aalst (naast de St.-Annakerk). Inderdaad niemand of toch zeer weinig jonge mensen zijn entocsiast over het leger. Je moet bij het leger. 8 maanden in Duitsland of 10 maanden in België. Probeer van deze en kele maanden in het leger iets menselijks tc maken! Wat gebeurt er die avond? Hoe werkt Milac? Wat doen wc voor de soldaten tijdens hun legerdienst'' Heel wat in lichtingen worden er die avond gegeven in verband met het klein kasteeltje, vrijstellingen, de burgerdienst, militievergoe dingen, enz... De heer Pol Renmans geeft ons een klank- en diamontage over het leven in de kazerne. De heer Maurits Blanqacrt provinciaal voorzitter van Mi lac vertelt ons heel wat interes sante zaken over 'den troep'. Je bent, mogelijks met je ver loofde en/of ouders, van harte welkom op vrijdag 7 december om 20 uur in een lokaal achter de St. Annakring, Roklijf 4 Aalst. Fijn dat je er bent LH VU-J0 Aalst wil «naar Vlaamse Republiek» De Volksuniejongeren van het arrondissement Aalst orga niseren in samenwerking met het vormingscentrum Lodc- wijk Dosfel uit Gent twee vormingsavonden in het vroege re gemeentehuis van Mere, bij de kerk. Op vrijdagen 23 en 30 november, telkens te 19.30 u. met volgend pro gramma. 23.11: Nationalisme en federalisme 1. Diamontagc «Nationalisme en federalisme». 2. Het nationalisme als drijvende kracht Een historiek van het nationalisme Het onderscheid tussen staats- en volksnationa- lisme. Inleiding met vragenronde. 3. Het volksnationalismc: een volwaardige stroming volksnationalismc is de brandstof federalisme geeft de richting aan Inleiding met vragenronde 30.11: Het volksnationalisme in Vlaanderen: het Vlaams- nationalisme 1. Diamontage «Het volksnationalismc in Vlaanderen» 2. Ontstaan en evolutie van het Vlaams-nationalisme. Inleiding met vragenronde. 3. De praktijk van het hedendaagse Vlaams-nationalisme. Van Belgische staatshervorming naar Vlaamse staatsvorming. Profiel en optreden van het Vlaams-nationalisme Taak van het Vlaams-nationalisme in de toekomsti ge staat. Inleiding met vragenronde. Het aktivitcitcnverslag van de PVV-Jo tijdens het seizoen 83- 84 bevat o.m wat volgt. Verkiezing nieuw bestuur op 30.9.83; koöptatic van be stuursleden op 11.10.83; blau we fietstocht op 29.10.83; be zoek aan de kerncentrale (e Tihange op 31.10.83; studie dag over gemeentefinancian op 5.11.83; open brief aan het stadsbestuur i.v.m «Het land van Coïta» op 23,11.83; steak- festijn op 22.1.84; organisatie- vergadering op 1.3.84; natio nale happening op 31.3.84; jcugdmarkt op de Topdag op 5.5.84; 't Ajuintje wordt 't Blauw Ajuintje; de blauwe fietstocht in september werd afgelast; in het Aalsters PW- bestuur zetelen nu vier PVV- Jongeren. Wat volgt: Bal der PVV-mandatariss j op 24.11.84; eetfestijn 3.2.85 en blauwe nacht 2.2.85. Plus studiebezoeken weilid aan Mol, Straatsburg. Brusi en een Kempense steenkod mijn. Aalst. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron overhandigde aan mevrouw Persoons hl fototoestel geschonken door raadslid Willy Van Mossevelde (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 10