iruggen slaan tussen lolkeren en naties Suksesrijke Rapentochten te Lokeren Aalsterse jongeren en defensiepolitiek Hofprijskamp in Sint-Niklaas Erwin Pinnewaert wint eerste reeks «Zoek de ster voor Bacarabeker» in Berlare Aalsterse PW-Jongeren breken lans voor de jeugd Werkloosheidskontrole weldra in nieuw lokaal in Berlare Vredeshuis te Aalst Op zondag 11 november organiseerde de Lokerse wandel sportvereniging reeds voor de 22'" keer zijn Rapentochten. En voor de eerste maal gebeurde dit samen met «Wandel- mee-dag». De organisatie verliep in samenwerking met de Stedelijke Sportraad en de plaatselijke jeugdbeweging K.S.A. ermonde 20 jaar Rotary. De vooraanstaande gasten spaarden hun applaus niet voor /l muzikaal trio (v) [wintig jaar Rotary Dendermonde l'elen leren kennen om velen te kunnen dienen, bewust de toepassing bevorderen van nrele en fair-play beginselen in het zaken- en beroepsleven, het dienstideaal uitdragen toepassen in ieders partikulier milieu en internationale waardering, verdraagzaam- iid en begrip opbrengen voor eikaars problemen, ziedaar de vier grote stuwende rachten van Rotary». Aldus de heer Octaaf Van Severen, voorzitter van Rotary lendermonde die als eerste spreker het woord voerde tijdens de akademische zitting lar aanleiding van twintig jaar Rotary Dendermonde. Deze plechtigheid had plaats op tt stadhuis van Dendermonde en werd geleid door de heer Van den Abbeele die de vele nodigden onder wie burgemeester Cool, staatssekretaris en gastspreker Paul De eersmaecker, de senatoren Cooreman en Van den Broeck, afgevaardigden van andere irviceclubs mocht verwelkomen en ook het trio voorstelde dat zou instaan voor een rietal fel gesmaakte muzikale intermezzo's: Hilde Gilen De Haeck, klavier, Michel Uissant, viool en Gaston De Maesenaar, cello. De organisatoren liepen voor zover ze nog konden, na af loop van hun Rapentochten met blijde gezichten rond.. De opkomst was buiten alle ver wachtingen en alles verliep al weer vlot. Mede dank zij het mooie herfstweertje kwamen welgeteld 528 wandelaars deel nemen. En ze kwamen zelfs van zeer ver... van Philippevil- le, Rotterdam... 80 stoere wandelaars trokken 's morgens vroeg op stap om 30 km te wandelen, 108 namen deel aande 21 km, 125 aan de 15 km, en 215 wandelaars kregen de 8 km onder hun voeten geschoven. De scoutsgroep Sint-Lauren- tius uit Lokeren kreeg de be ker van de sportraad. Zij was met het grootste aantal deelne mers vertegenwoordigd. De school met het grootst aantal deelnemers, de H.H. Engelen uit Lokeren, ontving de Schaal van de Sportdienst. Die school is een trouwe deelnemer aan die Rapentochten. Andere grote groepen waren: KSA - Zeveneken, RWK Waasmunster, WSV Wette- ren, KSJ Lokeren. Ook heel wat andere scholen, jeugd- groeperingen en andere orga nisaties namen deel. Zoals reeds gezegd... het weer was prachtig.en het parcours ook. Dat konden alle deelne mers getuigen Dat hèt Mols- broek een van de prachtigste stukjes natuur is hoeft niet Rapentochten zitten er op en we kunnen reeds uitkijken naar de zome- reditie op zondag 5 mei 1985, en naar de wintereditie op zon dag 10 november 1985. Sint-Niklaas. Bij het Werk van de Akker werd een hofprijskamp georganizeerd. Dit zijn J.V.L. feestvierders en laureaten (dw) Ik neem de pen ter hand Alois Van Nijverseel, Eugeen Bosteelsstraat 15 te 9300 Aalst meldt dat hij verleden jaar een proefschrift maakte over de politieke Vlaamse jongeren tegenover de Belgische defen sieproblemen en de internatio nale politiek gedurende afgelo pen decennia. Volksuniejon geren en Jongkommunisten werkten volledig mede, de PVV-Jongeren behoorlijk doch de CVP-Jongeren vrij zwak. Daar dit thema hem blijft, boeien volgt hij oplettend de verdere evolutie in de stedelij ke biblioteek waar politieke jongeren vertegenwoordigd zijn met hun lokale, regionale of nationale publikaties. De CVP-Jongeren ontbreken er op alle fronten zowel met na tionale tijdschrijften als «Radi- kaal» en «Het Tijdschrift der Jongeren» als met het lokale «Prikklokje». Hij stelt zich de vraag of dit soms gebeurt in het kader van de operatie «uit braak». Steller van de lezersbrief zou reeds twee maanden terug de CVP-JO hier over aangeschre- van hebben doch in de bib is nog geen kentering merkbaar terwijl tijdschriften als Knack, Topics en andente alleszins een week na verschijnen er wél terecht zijn. In de stedelijke bib te Gent zijn dergelijke pu blikaties de dag van verschij nen zelf reeds ter beschikking. LH Uitslag van de bij het Werk van de Akker in Sint-Niklaas gehouden hoofdprijskamp. Kat. A. - Walter Lauwers, 87 - t.h. (behaalde wisselschaal), Juliaan De Beer, 86 t.h. stadsschotel), René Chris- tiaans trofee), Willy Cap- paert (trofee), René Cockel- berg (trofee). Jozef Catthoor (trofee), Georges Hanssen (trofee), Ronan Heyndricks (trofee), Julien Van Bogaert (trofee), Joan.Willekens (tro fee). Zij ontvangen elk een waardebon van 300 fr. Kat. B. - René Beckers, Michel BrijS, Jozef Cockel- berg, Polydoor Dullaert, Wil- bert De Maere, André De Dael, Hugo Mulders, Marcel Ost, Robert Scheers, Guisep- pe Schiacca, Etienne Piessens, Hubert Piessens, Paul Pireyns, Edmond Poelemans, Roger Passemir, Alfons Nauds, Fer dinand Vergauwen, Albert Verbraecken, Edward Van Royen, Sylvain Van HufFel, Leopold Van Hoye, André Van Haver, Omer Van Daele, Albert Van Laere, Hugo Van De Vijvere. Zij ontvingen elk een waardebon van 200 fr. Kat. C. - Florent De Vliegher, Jozef De Laet, Isidoor De Coster, Petrus De Daele, Al bert De Busscher, Yves De Busscher. Henri De Martefae- re, Albert Everaert; Louis Ghyssaert, Raf Heirbaut, Gil bert Piessens, Maurice Tem merman, Frans Maes, Gilbert Roels, Marcel Rooms, Joan Rumes, Albert Thys, Leo Smets, Edgard Van Gavere, Jauris Van Hecke, Jozef Van De Vijver. Zij ontvingen elk een waardebon van 100 fr. tndermonde. Voorzitter oi haaf Van Severen 'kt de doelstellingen toe "g üorziltcr van Severen zei nog it de Dendermondse Rotary in| Heling in 1964 werd opge- ht en nu aan een bescheiden iring toe is. Hij vestigde de n q indacht op de speciale bro- :gei fcure die bij deze gelegenheid B uitgegeven en waardoor tn dank zij de adverteerders fin geslaagd was de sociale in de Rotary wat te spij- Daarna zou hij dieper g%aan op enkele karakteristic- en van Rotary, een 1;. ;:ub di vertegenwoordigers alle beroepen en zakenlui ij elkaar brengt en over de :nk^ele wereld een brede aktiviteiten ontplooit. icili ipp. argemeester Cool van Den- amonde prees zich een ge- iet-fc ikkig man. Een serviceclub Rotary heeft in Dender ende niet alleen bcstaans- D.R *ht verworven, ze wordt bo- tndien ook nog geprezen om- •ille van haar sociale bewo- aheid, aldus de burgemees- die zei dat de Rotary hoog- Uande doelstellingen han gop nam Eddy Blondccl «woord. Hij ging ieper in op een van de doel- ïllingen van Rotary: het stre- tnnaar onderlinge internatio- lc verstandhouding door Makten met buitenlandse 'bs, door het bijdragen aan de Rotary Foundation die jaar lijks honderden begaafde ele menten in een ander land laat studeren om een rijke ervaring op te doen en als kulturele ambassadeurs in het gekozen land op te treden. Hij had het ook over de dienstvaardigheid. Een belangrijk facet willen we elkaar in ons eigen land ook beter leren begrijpen en waar deren. Bovendien heeft België in het groeiend Europa een belangrijke rol te vervullen. Het moet als voorbeeld optre den van verdraagzaamheid, hard werken en «open-min- dedness». Een stevig gezag is een eerste noodzaak, aldus spreker die ook zijn idee had over het streven naar een zo noodzakelijke eenheid: de kennis van de tweede landstaal bevorderen en waarom daar mee niet beginnen vanaf het tweede jaar in de lagere school. Hij pleitte ook voor een uitwisseling van kinderen tussen noord en zuid om de praktische kennis van de tweede taal te bevorderen en drong aan op een nauwere band tussen clubs van noord en zuid. Op internationaal vlak is het volgens spreker van belang de Contact-Clubs te aktiveren. Vraag is welke rol Rotary in dit alles kan spelen. Volgens Eddy Blondeel een zeer voor name rol. Rotary moet brug gen slaan tussen volkeren. Bel gië als mikrokosmos van Euro pa en Rotary als mikrokosmos van België hebben op dat vlak ook een biezonder boeiende en verrijkende opdracht te ver vullen. Tijd om stil te staan is er niet. Er moet gewerkt wor den aan deze nieuwe, maar zo belangrijke onderneming. Teveel en tekort Staatssekretaris voor land bouw Paul De Kcersmaecker had het in zijn toespraak en als suggestie van de voorzitter van Rotary Dendermonde, over de landbouwoverschotten en de voedselproblemen. Een bie zonder aktueel onderwerp, al dus de vooraanstaande spreker die uiteenzette hoe er een landbouwoverschot is geko- Geschiedenis Rotary Dendermonde werd gesticht in 1964 op initiatief van de toenmalige gouverneur van het 162' distrikt, Josse Verbist. Ridder Emmanuel Schellekens en Jan Van de Velde, past-presidenten van respektievelijk Aalst en Boom-Rupel, waren de peters. Het territorium van Dender monde waaruit de leden wer den en worden gerekruteerd bestaat uit Dendermonde, Ap pels, Baasrode, Berlare, Bug- genhout, Denderbelle, Grem- bergen, Lebbeke, Mespelare, Moerzeke, Opdorp, Oude- gem, Schoonaarde, Sint-Gillis, Uitbergen. Wichelen en Zele. De voorzitters van Rotary -Dendermonde waren achter eenvolgens: Georges Hey- vaert, Paul Verbeeck, Etienne Smctrcyns, Aime Van den Bossche, Jules Haegens, Michel Ronsse, Raf Seghers, Paul Van Daele, Urbain De Neve, Roger Van der Eecken, Henri Schepens, Andre Heu- vinck, Gerard Puissant, Adhe- mar De Wulf, Luc Van dé Voorde, Guido Van Duyscn, Pierre Blancquaert, Aldolf De Landtsheer en nu Octaaf Van Severen De Rotary Club Dendermon de heeft vier zogenaamde kon- taktclubs: Zierikzee in Neder land, Bruay-en-Artois in Frankrijk, Romford in Enge land en Namur. In feestzaal De Dreef te Berlare had de eerste schiftings reeks plaats van de zangwedstryd «Zoek de ster voor Bacarabeker». Niet alleen waren er flink wat deelnemers ingeschreven, de belangstelling was ook in evenredigheid. Vier verschillende reeksen kreeg men te aanhoren; het luisterlied, klassieke muziek, populaire muziek en een aparte reeks voor kinderen beneden de 14 jaar. Presentator Nico Hill praatte alle deelnemers. In de reeks de wedstrijd aan elkaar en stel- klassiek werd Angele Ver- de ook de jury voor met als banck uit Lotenhulle tweede voorzitter Etienne Roels en en meteen is het eerste duo dat verder Gilbert Uyttendaelc, naar de finaleronde gaat Herman Vekeman, Peter Van Driessche en Yvan Elegast. Daarnaast was er nog een pers- jury die gevormd werd door H vertegenwoordigers van kran- ten, een vrije radio en het weekblad «De Voorpost». Vijf kinderen schreven in voor de reeks kinderen jonger dan ri'flRSBf IPbHaY 1 14 jaar. Erwin Pinnewaert uit I fI het naburige Schoonaarde ff kreeg hier van de jury de meeste punten en gaat zonder H meer naar de finale die plaats heeft op zaterdag 15 decern- ber. Tweede in deze reeks werd Jan Van Hees uit Weel- H de, die zich eveneens plaatste voor de finale. JB In de reeks luisterlied werd 2 Amitai Naomi de winnares. I Zij is afkomstig van Deume. Tweede werd John Flauwer uit Lier en ook deze twee zien we BI weer tijdens de finale. In het populaire lied ging de zege naar Olga Randy uit Lier die Frans Verberck versloeg. Blijft dan nog de reeks klassieke mu ziek met Frans Maes uit Oost- Rozebeke als winnaar. Hij was ook de algemene winnaar want hij kreeg de meeste punten van Naar aanleiding van de Top dag 1985, die, zoals bekend, jaarlijks een massa mensen naar het Aalsterse centrum trekt, wensen de PW-Jonge ren een uitgebreide etalage wedstrijd te organizeren. Kort geschetst: In een eerste fase wordt aan de geïnteresseerde en deelnemen de handelaars een nader te bepalen bedrag gevraagd, dat wordt samengebracht in een kas of op een rekening. In ruil hiervoor zal er over het doen en laten van betrokken handelaar één vraag worden gesteld; dit kan gaan over een voorwerp dat al dan niet in de etalage thuishoort over een ar tikel dat er wordt verkocht, over het gebouw waarin zij hun beroep uitoefenen, enz. Het geheel der vragen wordt samengebundeld in een bro chure die tevens zal dienst doen als deelnemingsformu lier. Dit deelnemingsformulier zal geruime tijd op voorhand ver krijgbaar worden gesteld in welbepaalde instellingen of kleinhandelszaken. Voor deze brochure zal een prijs gevraagd worden van 100 fr. terwijl door een ingesloten bon een gedeelte (meer dan de helft) van deze prijs door de deelnemer kan gerekupereerd worden. Ook de opbrengst van deze verkoop zal in hogerver- melde kas worden gestort. Met een gedeelte van de totale opbrengst zullen een aantal waardevolle prijzen worden, aangekocht die aan de win naars) van de wedstrijd wor den overhandigd. Het overgrote deel van de sa mengebrachte gelden zal ech-' ter worden geschonken aan één of meerdere instellingen die zich dagelijks inzetten voor of nauw betrokken zijn met jeugdzorg. Daar deze onderneming zware organisatorische inspanningen vergt hopen de PW-Jongeren Aalst op een nauwe koördina- tie met enerzijds het Aalsterse stadsbestuur en anderzijds de Aalsterse Middenstandsraad. Een schrijven in die richting werd reeds overgemaakt. De PW-Jongeren Aalst ho pen ten slotte op een ruime, interesse en medewerking van pers en media. Op de laatste gemeenteraad in Berlare werd een goedgekeurd B.T.K.-projekt voorgesteld voor de begeleiding van volle dig werklozen. Voor dit pro- jekt krijgen een maatschappe lijk assistente, bijgestaan door 2 medewerksters, vanaf 3 de cember a.s., een lokaal in Dorp 96, de oude gemeen teschool. Het is de bedoeling dat werklozen daar op een in formele wijze elkaar kunnen ontmoeten, ervaringen uitwis selen, hulp kunnen krijgen bij persoonlijke of administratie ve problemen. Hoewel daar niet over gepraat werd, ligt het toch in de lijn der verwachtin gen dat ook dc dagelijkse stempelkontrole daar heel bin nenkort zal gebeuren, al was het maar om het projekt snel ler bij de betrokkenen bekend te maken en de drempelvrees te verminderen. Dit hele B.T.K.-projekt maakt deel uit van een gemeentelijke sociale aktie waarvoor een so ciale adviesraad wordt opge richt. Deze raad zal bestaan uit stemgerechtigde leden geko zen door dc gemeenteraad, waarbij iedere partij evenveel vertegenwoordigers zal heb ben als in het O.C.M.W., en uit leden met een adviserende stem. Deze zullen worden aan geduid door de erkende vak bonden en mutualiteiten in Berlare gevestigd, door de nog op te richten Jeugdraden in elke deelgemeente en door de O.C.M.W.-raden en -sociale dienst. Berlare. Anick De Wilde uit Hamme kreeg de persprijs. <ii) bekend. Er waren nog een aantal spe ciale prijzen weggelegd. Zo kregen Biekc Van Moer uit Deurne en Anja Baert uit In- gelmunster een beker mee naar huis en kregen ze ook het recht om mee te dingen naar de zege in de finaleronde. De pers oordeelde dat Anick De Wilde uit Hamme de beste was. Zij kwam uit in de reeks populaire muziek. Toen haar naam werd afgeroepen en ze de bloemen kreeg, schreeuw den haar supporters het uit van grote vreugde. 0 r- n- Zaterdag 30 november om Berlare. Erwin Pinnewaert 20 (K) heef( de tweede uit Schoonaarde won bij de schiftingsronde plaats. min dan 14-jarigen (jj) (JJ) Zopas werd een nieuwe vere niging «Vredeshuis» te Aalst opgericht. De vereniging heeft tot doel de vrede en de vredesgedachte in de breedste zin van het woord te bevorderen met alle midde len die haar daartoe ter be schikking staan, onder meer door publikaties, wetenschap pelijk onderzoek, tentoonstel lingen en het organizeren van en deelnemen aan aktiviteiten rondom vrede. Bovendien wenst de vereniging kontakten te onderhouden met en dien sten te verlenen aan verenigin gen en instellingen wier doel stellingen en/of aktiviteiten aansluiten bij die van het «Vredeshuis» of die door hun aktiviteit kunnen bijdragen tot de verwezenlijking van de doelstellingen van het «Vre deshuis». De Algemene Vergadering, bestaande uit een 25-tal leden die het pluralistisch karakter van de vereniging waarborgen, stelde een beheerraad aan van dertien leden. Dr. Jef De Loof werd als voorzitter aangesteld. Andere funkties in de raad van beheer gingen naar: Jef Van Caudenberg (ondervoorzit ter), René Van der Speten (ondervoorzitter), Chris Van der Steen "(afgevaardigde-be- heerder), Paul De Witte (se- kretaris) en Guido Moens (penningmeester). Beheerders werden: Pia Callebaut-Hans- sens, William De Bruyn, Lieve De Roo-De Geest, Antoon Lambrecht, Jo Maebe, Luk Peersman en Frans Van- volsem. Om aan haar aktiviteiten ge stalte te geven en meewerken de verenigingen een onderdak te verschaffen, zoekt het «Vre deshuis» in het centrum van Aalst een huis, waar o.m. de vzw Werkgroep Medici tegen Atoomwapens en de vzw Vre- desboek, zullen worden onder gebracht. De zetel van de vzw Vredeshuis is voorlopig geves tigd in de Karei Van de Woes tijnestraat 18 te Aalst. LH ndermonde. 20 jaar Rotary. De vijftig leden waren present op de akademische zitting (N.K.) Buggenhout. De Kristelijke Bonden voor Gepensioneerden Opdorp vierde zijn zilveren feest (v) De Adviesraad zal adviezen moeten geven over de begelei ding van de bevolking, bij het vervullen van administratieve formaliteiten, over de begelei ding van werklozen en het ver breken van hun isolement en over de integratie van de zie ken, bejaarden cn invaliden in de maatschappij. Over de be geleiding van de werklozen heeft men dus het advies van de raad niet afgewacht en zal vanaf 3 december a.s. gestart worden.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11