STADSBERICHTEN VERWELKOMING VAN SINTERKLAAS Aalst Kokerij-eetfestijn eetfestijn georganiseerd door het jeugdbestuur van TK dert op zaterdag 8 van 18 tot 22 u en zondag 9 december 11.30 tot 14 en van 18 tot 21 u. het menu: aperitief, voorgerecht, mosselen of steaks (cham- ions, of natuur) met friet en wijn. Dit festijn heeft plaats in de b'ne van TK Meldert bij de vijver. vrijdagavond 7 december worden mosselen, heet van het r thuis bezorgd met brood. Bestellen in de kantine (052- 12.04) of bij Willy De Coninck (052-35.86.64). •Illaviering .zondag 25.11 Ceciliaviering door de Kon. Fanfara Sint- 30v«jcilia te 9.30 u de hoogmis, deze wordt muzikaal opgeluisterd. oorsel ippenkast woensdag 28 november in de gemeenteschool poppenkast- loning door het stadspoppenteater met «Kwik en het witte sterie». Stuk in 3 bedrijven vol pret en spanning van begin tot de. lamse Klub ize Sint-Maartenbelotting vandaag vrijdag 23 november te in de Parochiezaal, Stationsstraat 1 met 5.000 fr prijzen. Berlare t-Ceciliafeest bij de Vriendenbond vdag 24 en zondag 25 november houdt de Kon. Fanfare De La ndenbond uit Berlare zijn jaarlijks Sint-Ceciliafeest. Zater- er een uitstap met muziek met vertrek om 15 uur en om r een feestmaal. Zondag om 11 uur is er iri de paro- kerk een eucharistieviering voor de overleden leden. De are luistert deze plechtigheid op. Nadien trekt men op nieuw de straten van Berlare en om 13 uur heeft het jaarlijkse in êCeciliamaal plaats in het parochiehuis. (bn luttersverbond Overmere Donk lag 30 november heeft de laatste wipschieting van het oen van het schuttersverbond Overmere Donk plaats. De 2011 (schikking wordt momenteel aangevoerd door de Blauwe els Overmere met 16 punten voorsprong op Donkhoeve. Bij rrouwen is Georgette Viana met vier punten voorsprong op rerte Coppejans de grootste kanshebster op de titel. Jozef aekoek viert de rangschikking bij de mannen aan met zeven en voorsprong op Hugo Verdonck. >ot huisvuil te Berlare idag 26 november wordt erin de deelgemeente Berlare het huisvuil opgehaald. sportraad? indag 26 november om 20 uur wordt er in de sporthal van an ijlare een vergadering georganizeerd door schepen van sport Vercruyssen. De bedoeling is over te gaan tot de oprichting een sportraad. Alle sportverenigingen van groot-Berlare g u den op deze vergadering verwacht. storting op het Donkmeer rdag 1 december zal door de gemeentelijke regie van het kmeer de jaarlijkse visstorting plaatshebben. Om 10 uur vi dl er vis uitgezet aan het Brugsken: 1800 kg bliek, 800 kg w ler en 300 kg snoekbaars zullen worden uitgezet om de land op peil te houden. ntainerpark in Berlare? ns de laatste gemeenteraad werd door raadslid Marcel de vraag gesteld of er de kans bestaat dat in Berlare een ainerpark zou worden aangelegd. Burgemeester Van San- dat hij reeds een dergelijk voorstel had ingediend en als elijke plaats werd voorgesteld de oppervlakte van 60 aren gen aan de loods in de Galgenbergstraat te Berlare. «ede schiflng zangwedstrijd Jerdag 24 november om 20 uur heeft in feestzaal De Dreef de lag ede schifting plaats \7an de zang wedstrijd. Via deze schif- >or sreeksen worden de finalisten aangeduid die op 15 decem- n vi zullen meedingen naar de hoofdprijs: een verblijf van acht n "op het zonnige Tenerife. Berlaarse Vogelvrienden Berlaarse Vogelvrienden houden op zondag 25 november 9 tot 13 uur in hun lokaal, cafe De Posthoorn in de iwstraat een ruil en vogelverkoop. Ook de bekendmaking de uitslag van het clubkampioenschap staat op het pro- nma. De vogaltentoonstelling kan bezocht worden op zater- |24 november van 17 tot 22 uur en op zondag van 9 tot 12 en 14 tot 18 uur. De toegang is gratis. 'halfiator Etienne Cooreman te gast bij CVP Berlare geraken we door de krisis, dat was het probleem dat lor Etienne Cooreman ten overstaan van de CVP afdeling Berlare behandelde. Voor deze uiteenzetting was heel wat -.telling komen opdagen. Senator Cooreman zag vier probleman die men moet kunnen oplossen: de werkloos- het tekort op de rijksbegroting, de toekomst van de men en de bevolkingsproblemen. Na deze zeer boeien- mzetting, kregen de luisteraars ruimschoots de gelegen- tot het stellen van vragen. Ijekt begeleiding volledige werklozen lerlare heeft het college van burgemeester en schepenen I gemeentelijk BTK projekt voor het doorbreken van het losheidsisolement ingeleid. Het doel is het sociaal, eduka- Kultureel en administratief isolement te doorbreken. Hierbij kt men aan uiteenlopende initiatieven en het projekt beperkt niet tot Berlare centrum, maar belangt evenzeer de lozen van Uitbergen en Overmere aan. feleavond en kartoententoonstelling vrijdag 30 november vanaf 20 uur organizeert Joko een Vavond waarop drie dichters zullen voordragen uit eigen It en internationaal vertaalde werken. Het zijn Germain genbroodt, Koen Stassijns en Ivo Van Strijtem, Daarnaast ■«r nog kartoens te bewonderen van Eddi De Winter (Barst) reeds verschillende grote prijzen behaalde. De toegang "ïgt in voorverkoop 60 fr. aan de kassa 90 fr. Beveren Dendermonde. De Sint-Pieters- en Paulusabdij kreeg hoog bezoek. Onderwijsminister Dendermonde. Hobbytentoonstelling in het rusthuis te Baasrode. De gepensioneerden Coens kwam even langs voor een praatje (v) toonden hun verfijnd werk (c) BEKENDMAKING Het College van Burgemeester en schepenen brengt ter kennis dat de Bestendige Deputatie van de Provincie Oost-Vlaanderen gunstig beslist heeft over de aanvraag ingediend door de N.V. PLUVI, Zogsebaan 59 te Dender- monde-Grembergen, om een recyclage pluimbedrijf te exploiteren op het terrein gelegen te Dendermonde, Industrieterrein Hoogveld. De volledige tekst van de beslissing, evenals de opgeleg de voorwaarden kunnen bij het gemeentebestuur geraad pleegd worden in het administratief centrum, Fr. Cour- tensstraat 11 te Dendermonde, elke werkdag tijdens de kantooruren, van 15/11/1984 tot 15/12/1984, Te Dendermonde, 15/11/1984 De Stadssecretaris, De Burgemeester, get. F. Beckers get. A. Cool Jeugdboekenweek 1984 16-24 november 1984 Programma: A. Permanent: in het stadhuis tentoonstelling van de reus Pitjemoer. tentoonstelling van de tekeningen rond het thema: «De Wereld in je huis». infostand van en over de stadsbibliotheek. boekenbeurs voor groot en klein. tentoonstelling: Hans Christian Andersen en zijn werk. In de bibliotheek: tentoonstelling van poëzie voor de jeugd. B. Activiteiten: in het stadhuis Zaterdag 24 november te 10 uur: Voordrachtwedstrijd voor de leerlingen van de Dender- mondse lagere scholen. Zaterdag 24 november te 18 uur: Plechtige prijsuitreiking door de heer Mare Galle, gemeen schapsminister. Een organisatie van de adviescommissie van de stedelijke openbare bibliotheek. SENIORENWEEK 1984 De Stedelijke Raad voor de Derde Leeftijd van Dender monde brengt ter kennis van de jeugd, dat de Senioren- week op zondag 25 november wordt afgesloten met het feest der Grootouders. STEDELIJKE MUSEA DENDERMONDE Het Stedelijk Museum voor Volkskunde doet een beroep op de bevolking om behulpzaam te zijn bij de uitbreiding van de afdeling Zuivel. We zoeken hiervoor te verwerven, via schen king, aankoop of bruikleen, de volgende gebruiksvoorwerpen: een boterhamer, een handbediende boterkneder, een boterkorf (om verpakte boter naar de markt te brengen), een boterkuip met boterlepel (kneden van boter), een botermes en -meter, een boterpers, houten of stenen boterpotten en -schotels, een boterstamper, botervormen, een kaasboor, een kaasdroogrek, een kaasmandje, een kaaspers, kaarsvormen, allerlei soorten kamen (stoot-, draai-, wiege-, tuimelkam) en hun onderdelen, een karnwieg, een melkafscheider, melkemmers, een melkkoe- Ier, melkkruiken of -kannen, een melkkuip, een melkmachine, een melkmeetemmer, een melkontromer, melkstoeltjes, melk- teilen, een melkzeef, allerlei roerstokken, een roombak, roomle- pels, -meters en spanen, een steriliseerketel, en een wrongel- mes en -molen. Alle mogelijke inlichtingen over de melk-, boter- en kaasproduk- tie in het Dendermondse (vroeger en nu), alsook documenten en foto's (U krijgt de originelen terug) zijn van harte welkom. Weet u iets over dit onderwerp of bezit u één van deze voorwerpen, neem dan kontakt op met het museum via een briefje (naar: Stedelijk Musea, Nijverheidsstraat 1, 9330 Den dermonde) of een telefoontje (tijdens de kantooruren) 052 21.30.18. A. Stroobants, conservator-archivaris KARNAVAL 1985 Eerstdaags zullen leden van het Dendermonds Kamaval- comite en de Stedelijke Prinsencaemere hun jaarlijkse omhalingen aanvangen voor Karnaval 1985 in onze Stad. Wij danken u bij voorbaat voor uw milde giften. Deze zullen bijdragen om Karnaval 1985 tot een groot succes te laten uitgroeien. Dendermonde. Jacky en Agnes staan al tien jaar achter de tapkast in de Club. Zaterdag Dendermonde. In het rusthuis van Baasrode had een hobbytentoonsteling plaats, vierden zij hun jubileum in de Honky Tonk bunker (vh) Daarbij hoort ook een pannekoekenbak en daarvoor moest je bij hen terecht wezen (c) SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER ZATERDAG 24 NOVEMBER 09.00 u.: Gastronomisch weekend ie Retie in de «Linde», op za. 24 en zo. 25.11.1984, door VTB-VAB-St.-Gillis, met o.a. bezoek aan Lier, wandelingen, gastronomische maaltijd. Vertrek: kerk St.-Gillis om 9 uur. Verzamelen; Markt te Lier om 10 uur. 09 30 u. Opluisteren H. Mis, wandelconcert naar het Grootzand, daarna eetmaal te 14 uur, door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Gramber gen in het Parochiaal Centrum. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volkshuis te Appels. Tot 10.30 uur, 11.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12 uur. 11.00 u Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12 uur. 15.00 u Wandelconcert te Oudegem, door de Kon. Fanfare De Ware Belgen, t.g.v. de St.-Ceciliafeesten, 17.30 u.. PI. Eucharistieviering t g v. Kristus Koning, opgeluisterd door het St.-Gregoriuskoor in de kerk St -Gillis-Bulten. 18.30 u PI. Eucharistieviering in de kerk te Appels, opgeluisterd door het jeugdkoor Jeko, Exroduskoor uit Geldrop en een koor uit Lede. 20.00 u Grote Gala: show van allerlei paardendemonstraties, ingericht door de Rijschool-Rijbaan Piet, Schoolstraat 1A te Dendermonde. 20.00 u 3* kaartavond ingericht door K W B-Grambergen in het parochiaal centrum. 20.00 u.: Concert in het parochiaal centrum te Appels, opgeluisterd door het Jeugdkoor Jeko, Exroduskoor uit Geldrop en een koor uit Lede. 20.00 u Gesonorlseerde voordracht met lichtbeelden: Charente (Th. De Cock); Jordanië (R. Caudron), georganiseerd door A.T.B. De Natuurvrienden in zaal Voor Allen to St. Gillis 20.00 u Grembergs kwistornooi bestaande uit minimum 20 ploegen van 5 pers,, ingericht door C.S C.-Grambergen in zaal Ros Beiaard te Grambergen. Ook op 1.12.1984. 20.00 u.: Concert door het Gymel-ensemble in de kerk Impe (Lede). 20.00 u Bijwonen van het Crisiskabaret van Van Rillaer, door de Culturele Centrale Baasrode, In zaal «De Menton» te Buggenhout. Vertrek; Volkshuis Baasrode om 19.30 uur. 20.30 u.: T" wijn- en kaasavond, ingericht door het Willemsfonds Baasrode in de gemeenteschool. ZONDAG 25 NOVEMBER 09.30 u Voordracht: Electronisch geregelde variabale snelheidsaan drijvingen, door D. De Coster, ingericht door W.T.O. in het V.T.I. te Dendermonde. 10.00 u.: Concertuitvoering tijdens de eredienst voor de afgestorven leden in de kerk te Oudegem, gevolgd door wandelconcert en bezoek aan de leden-herbergiers, door K.F. De Ware Belgen. 10.00 u.. Deelname aan de nat. cursus continentale dansen, door V.V.K.B.-Reynout, ingericht door V.V K.B.-Nationaal 10.30 u.; Voordracht en tentoonstelling over hetthema «Paddestoelen» in de filatelie, door de heer De Bock, ingericht door de Filatelistische Kring van Dendermonde in café Den Hert, Kerkstraat 14. 12.30 u,; Algemene bijeenkomst voor alle medewerkers van de handelsbeurs, toneel, bloemenwagen, ingericht door K.W.B.-St.-Gillis- center in zaal Glldenhuis. 13.30 u Geleide wandeling langs het E. Verhaerenpad, door A T B De Natuurvrienden Vertrek: Lokaal Voor Allen, St.-Gillis. 15.00 u.: Vertoning van de Gala-show «paardendemonstraties» in de Rijschool-Rijbaan Plet, Schoolstraat 1A te Dendermonde. 15.00 u Spreekbeurt en debat over «Medicatie vriend of vijand» ingericht door K.V.B. De Samenwerksters in zaal Ros Beiaard te Grambergen. 15.00 u St.-Cecillafeest en rondgang in de gemeente St.-Gillis, door de Kon. Blauwe Fanfare. 19.00 u.; Filmvertoning «Een vriend is een schat waard», door het Willemsfonds Baasrode in zaal Casino. 19.30 u Documentaire «Het zwarte orkest», ingericht door Jeugdhuis 't Plllaartje i.s.m. C S C.-Dendermonde en St.-Gillis, in zaal Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde. Inkom 25 fr, MAANDAG 26 NOVEMBER 11,00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 uur. 17 00 u.. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 uur 19.30 u.: Cursus: Moderne Wiskunde (leerstof 1° leerjaar), ingericht door de Oudervereniging in de gemeenteschool Rootjensweg te Grambergen 19,30 u Voordracht «Ik heb niets om aan te trekken» ingericht door K.A.V -Baasrode in huize Cardijn. 20.00 u.; Voordracht en debat «ik heb niets om aan te trekken» ingericht door K.A.V.-St.-Gillis in zaal Gildenhuls. 20.00 u.. Diamontage met uitleg en vraagstelling «Woonkultuur - Leven en Wonen - Wonen en leven» ingericht door C.M.B.V -Oudegem in het parochiecentrum. DINSDAG 27 NOVEMBER 09.00 u.: Bezinningsdag met als thema «Het Onze Vader», voor K.A.V.- Grembergen in het Begijnhof te Dendermonde. 14.00 u Kookles: Lekkere zoete en pikante taarten en hartig klein gebak, ingericht door K.V.L.V.-Oudegem in de parochiezaal. 19.00 u.: Hobbyklub voor de Soc. cult. ver. v. Vlaamse Liberale Vrouwen in café Welkom te St.-Gillis. Tot 21 00 u. 19.00 u. Voordracht over tuinieren in het algemeen volgens biologische en klassieke methoden, ingericht door de ver. Volkstuin en Werk van den Akker in zaal Gildenhuis te Grambergen. 20.00 u DF Dendermonde: Geloven Een uitdaging «Het Onze Vader»; voor het Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u.: Voordracht en debat «Wat als jonge mensen gaan samenwo nen» ingericht door K.V.L.V,-Mespelare in de gewezen jongensschool te Mespelare WOENSDAG 28 NOVEMBER 08.30 u. Kookcursus: 11" les, ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-center in Jeugd zonder Dak, van 8.30 - 11.30 en van 19 tot 22 uur. 19.00 u.: Bakles: 1° deel; Lekkere zoete en pikante taarten, ingericht door K V L V -Baasrode in zaal Scaldis. 19.45 u Cursus Prenatale: Baby's behoeften - affektie en uitzet - uitbesteden van uw kund, ingericht door het O.-L.-Vrouw van Troost ziekenhuis in samenwerking met het N.W.K., in zaal 59, zwarte Zuster straat 2-4 te Dendermonde. 20 00 u Fotografie: ontwikkelen van filmen speciaal voor de nieuwe leden, voor de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. DONDERDAG 29 NOVEMBER 20.00 u.: Vergadering voor de cineleden, werkavond, voor de Fotografi sche Kring in de Sted. Nijverheidsschool. 20.00 u Verbruikersclub B.G.J.G.: Het kind de grootste konsument, ingericht door de B.G.J.G.-Oudegem en Mespelare in het parochiecen trum te Oudegem. VRIJDAG 30 NOVEMBER 09.00 u.. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde Tot 12.00 u. 19.30 u.: Voordracht «De kleinen recht verschaffen» ingericht door K.A.V.-Baasrode in huize Cardijn. 20.00 u.. Spreekbeurt met diamontage «Cuba, 25 jaar revolutie» ingericht door het Frans Masereelfonds in zaal Voor Allen te St.-Gillis. 20.00 u.: Bijwonen toneelvoorstelling «Burger-Edelman» van Molière, door C.M.B.V.-Oudegem in het H. Maagdcollege Dendermonde. 20.00 u Concert opgeluisterd door het Jeugdkoor Jeko in zaal Glldenhuis te Zele, t.g.v. afscheid verbondsecretaris CM. 20.00 u.: Cocktailfuif ingericht door vzw Radio Weekend, in Studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. (Beveren). Het echtpaar Smet - Blommaert werd vroegere gemeentehuis ontvangen. Jozef en Marie Puchelstraat 13, zijn 65 jaar getrouwd. Briljant dus OENP&RN'^0^ DENDERMONDE 3* jaargang - nr. 47 DENDERMONDE ZONDAG 2 DECEMBER 1984 TE 14.30 UUR. aan de steiger van de V.V.M. (Oude Scheldebrug - Linkeroever). De aanwezige kinderen ontvangen gratis versnaperingen. Een realisatie van de V.V.W. in samenwerking met de V.V.V. en de Stedelijke Dienst voor Toerisme,

De Voorpost | 1984 | | pagina 13