Lokeren >5 De Voorpost-23.11.1984 Hamme oensdag 28 november |u Tafeltennis: Patro D-Pardaf Kruibeke, Familiazaal. g 30 november Bu.: C.M.B.V. Sinterklaas bezoekt de bejaarden in de rusthui- Ti op de markt. tostiekersclubs [«De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Edward De Ie werd de enige winnaar met 7 punten. Aan de leiding van klassement staat Marleen De Clerck uit Kastel met 61 ten. ■Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Vijf leden haalden overwinning ieder met 9 punten: Emiel V.D. Bossche, Tdelieve De Beule, Monique De Bock, Rita De Clippeleir en, ward Peelman. De top van de rangschikking: 1, Roger ylebroeck 82 punten, 2. Gaspard Pirijns en Madeleine jlebroeck 76 punten. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Deze week id Henri Adriaenssens de enige winnaar met 7 punten. Het ssement: 1Roger Van Hoey 58 punten, 2. Stefanie Puylaert Lebbeke. In de zaal Casino hielden de PW-vrouwen hun innrt. ■Walter Thierens 57 punten. t.XT Kruibeke Lokeren. De Bond Moyson vierde zijn 85 jarig bestaan met de opening van een tentoonstelling en een feestelijke zitting. Op de foto Jacqueline Baetens (SW), Roger Bussens (schepen van sociale zaken), Rene De Winne (federaal sekretaris), en Willy Van Kerckhove voorzitter(polo) 1 fcomen ay november in Ons Huis te Kruibeke praten over ïen» in het licht van het Projekt 2000, KWB organizeert. seizoenenmenu sdag 28 november om 20 u. in het Gildenhuis te Rupel- inde demonstratie over het «Vierseizoenenmenu» bij de lV, om 20 u. Lebbeke Sint-Niklaas. De ruwbouw van de H. Familiekerk in de Terekenwijk (nabij Fabiolapark) staat er al. Nu moet binnenin nog heel wat worden afgewerkt, en met het oog daarop organizeert men tijdens het weekend van 8-9 december een feestmaal (Iv) Sint-Pauwels (Sint-Gillis-Waas). Achiel De Wilde en Ma rie Poppe zijn 60 jaar getrouwd. In het Sint-Jozefrusthuis aan de Zandstraat werden ze gehuldigd (Iv) oneel te Wieze Koninklijke Toneelvereniging «De St. Jorisgilde» komt op de me van het Gildenhuis met de opvoering van het blijspel it pleintje». Er wordt gespeeld op de zaterdagen 24 novem- en 1 en 8 december, telkens om 20 u, op zondag 25 ember om 19 u en op de vrijdagen 30 november en 7 sember om 20 u. Geregisseerd door William Gunst wordt het k vertolkt door Mieke Van Driessche, Paula De Ridder, Vera «man, Godelieve De Wit, Christel Heynderickx, Jan Macha- Julienne Van Hove, Jozef Vermoesen, Hendrik Wijnendae- Reddy Van der Borght, Roger Cami, Peter Cami en renten. jn er nog heksen? rsjaaA venaars, kollen, heksen, fakirs, magiërs hebben door c uwen heen op de mensen indruk gemaakt en gevoelens van ron gst en onrust opgewekt. Of die geheimzinnige personnages g bestaan? Of er nog toverheksen zijn? Vragen die eerlang W6rtj a vorm van antwoord kunnen krijgen! Immers op vrijdag 23 rember om 20 u in het Brouwershuis (toegang langs het café) rdt er vanwege het VTB-VAB een voordracht gegeven over tekserij, vroeger en nu». Hekserij is immers een ferlomeen, m perkt in ruimte en tijd, dat thuishoort in de wereld van de rarte) magie. Wat er in het hedendaags Vlaanderen van jai «gebleven is zal prof. dr. A, Roeck, na een historisch «zicht en aan de hand van getuigenissen en anekdoten, wel «lelijk maken. Spreker, die o.m. lid is van de Antwerpse er «inciale kommissie voor geschiedenis en volkskunde, weet op wers zeer boeiend te vertellen over volkskunde, volksverhaal wlksgeloof. Toegang: leden: 50 fr; anderen: 75 fr. sn Ij en r( nke-Jnterklaas bij BGJG xJag 25 november om 14u30 Sinterklaasfeest bij de BGJG in kultureel centrum. Torenstraat 1Optreden van poppenthea- ^Dany met de voorstelling van «K.Bouter». Sinterklaas en y «komen kadootjes uitdelen. ay manifestaties srdag 24 november Juan Masondo en Dirk Van Esbroeck bij Lokerse Jazzklub, i.s.m. het Masereelfonds. Om 21 u. .30 november vanaf 20u14 Swing Time met de Jos is Big Band in de feestzaal van het Atheneum aan de Loke ideren opvoeden lag 23 november om 19u30 bij KWB-Sint-Anna in het ochiaal domein gespreksavond over het opvoeden van leren tussen 8 en 16 jaar o.l.v. Hugo Van Haute. Tweede luik 30 november. IV-aktiviteiten ondag 25:11 gaat KAV-Centrum in Gent de opvoering bij een van een blijspel met Romain De Coninck. Op de markt trekt men om 15 u. laandag 26.11 om 19u30 in Ter Oude Kerk gesprek over imor in het dagelijks leven» bij KAV Sint-Jozef, knsdag 27.11 bij KAV-Heiende in de basisschool van de ochie demonstratie bloemschikken, om 19 u. nterklaas bij KWB erdag 24 november in het Gildenhuis van Eksaarde Sinter- asleest van KWB-Eksaarde, om 14 u. school van 't Kalf, op vraag van het ACW. Nadien gaat hij naar het Centrum. Vierseizoenenmenu Demonstratie over het «Vierseizoenenmenu» kan je bijwonen op dinsdag 27 november in het parochiehuis van De Klinge en op woensdag 28 november in de meisjesschool van Sint-Gillis. De KAV organizeert om respektievelijk 20 u. en 19u30. Sint-Ceciliafeest De harmonie Sinte-Cecilia van Sint-Pauwels organizeert haar Sint-Ceciliafeest op 24 en 25 november. Jonge vrouwen Dinsdag 27 november in de Katholieke Kring, 20 u., info over «Kerstmis vieren in het jonge gezin». Jong KAV Sint-Gillis organizeert. Toneel - Tsoufleurken organizeert in de Katholieke Kring te Sint-Gillis voorstellingen van «Blootsvoets in het park» van Neil Simon in regie van Lucien Van Acker. Op 24 en 25 november en op 1 december, Kerkstraat. - Clapdorp brengt in het parochiecentrum op Klapdorp in Sint- Pauwels de revue «Da was Sinpals» op 12, 7 en 8 december. Karnavel Zaterdag 24 november wordt bij de Gilde der Bloksmijters in Meerdonk al een karnavalprins verkozen. Sint-Niklaas Herwaarderingsgebieden Vanavond (23.11) vanaf 19 u. gemeenteraadszitting in Sint- Niklaas met op de agenda o.m. de herwaarderingsgebieden in de Tabakstraat en Hazewindwijk. Gepraat wordt ook over de bestemming van Cipierage en Oud Parochiehuis. Toekomstige soldaten Vanavond (23/11voorlichting voor toekomstige soldaten in Het Centrum, Grote Markt, 20 u„ Milac organizeert. Bergen beklimmen Vanavond (23/11) vertonen de heer en mevrouw Meyvis een diamontage over de Himalaya in café Europa, Grote Markt. Natuurvrienden-afdeling Bergstijgers organizeert, vanaf 19.30 u. Zondag 25 november wordt in Mozet geklauterd en geklom men. Afspraak om 10 u. aan de brug, ter plekke. Info via tel. 777.09.48. Russische jazz Vrijdag 23 november, 20 u. Truweelstraat 123 (Masereelhuis) voordracht door specialist John De Winter over de jazzmuziek in de USSR. De Vereniging België-USSR organizeert i.s.m. Cuul- turele Centrale Aktiva. Cocktails maken Vrijdag 23 november, nog vanavond dus, in het parochiecen trum Sint-Jan op de Baenslandwijk demonstratie door Myriam Liebaut over het maken van cocktails. De KWB richt in. Kerkfeest in Belsele Zaterdag 24 november, 18.15 u., bijzondere dienst in de hulpkerk Pastoor van Ars te Belsele n.a.v. de verbeteringswer- ken aan dat kerkje. Celebranten zijn de parochiepriesters Emiel Oelbrandt en Roger Van den Abeele, de vroegere parochie priesters Emiel Gijsel, Manu Verhulst en Karei Matthys, inspek- teur Georges Stuyts, deken Georges Van Driessche, vakantiep riester Pol Celie en hulppriester Luc Maes. Mosselen Zaterdag 24 november organizeert Kampeerclub Sint-Niklaas een mosselfeesf in Temse, parochiecentrum, om 19 uur. ACV-textiel Zaterdag 24 november feest bij de textielcentrale van de kristelijke vakbond. Om 17.30 u. mis in de kapel van de Arme Klaren aan het ,Q.L,Vrouwplein, nadien avondmaal gevolgd door dans in zaal Renova. Naar Gent Zaterdag 24 november bezoeken de ACW-afdelingen van Sinaai en Nieuwkerken de expo «Met vlag en wimpel» in de Gentse Sint-Pietersabdij. Feest voor Al Zaterdag in het koninklijk atheneum, Parklaan, feestmaaltijd t.v.v. Amnesty International. Van 12 tot 14 en van 18 tot 20 u. Info via tel. 777.20.84 of 776.64.96. Jubelmis De Kunstvrienden Zaterdag 24 november om 17 uur brengt harmonie De Kunst vrienden i.s.m. het Sint-Gregoriusgild in de hoofdkerk van Sint- Niklaas een uitvoering van de Deutsche Messe van Franz Schubert. Dirigent is Peter Snellinckx. Vanaf 21 u. jubelbal in Serwir, met orkest The Millersgroup. Verkeersnamiddag Zaterdag 24 november om 14 u. grote verkeersnamiddag op de Grote Markt van Sint-Niklaas, met heel wat infostands, voor het eerst een opstelling van het nieuwe verkeerstrainingspark (voor jonge fietsers) en fietsenkontrole (14-16 u.). Een initiatief van dienst verkeersplanning en werkgroep verkeersveiligheid van Sint-Niklaas, politie en rijkswacht, Vlaamse en Rode Kruis, het Centrumkomité en VTB-VAB. Verkeersmaand Volop belangstelling voor het verkeer, dit weekend in Sint- Niklaas. Omtrent de verkeersmaand is er zondag 25 november een akademische zitting ten stadhuize met toespraken door minister De Croo, burgemeester De Vidts en verkeersschepen Huys. Brevetten van verkeershelper worden uitgereikt, de' diamontage «Elegie» wordt vertoond en een verkeerslokaal wordt opengesteld. Zondag om 10 u. akademische zitting. Geschenkenbeurs De geschenkenbeurs in huize De Meerleer, nabij de Lievevrou- wekerk, is aan de zeventiende editie toe. De opening is dit jaar gepland voor vrijdag 23 november om 20 u. Je kan nog gaan kijken op 24, 25 en 30 november en 12 en 3 december, en je mag gratis binnen. Naar de Puitvoet Zondag 25 november gaat Wandelklub Waasland naar de Puitvoet wandelen. Bijeenkomst om 14.45 u. aan het Gildenhuis of om 15 u. aan de White Boys in de Puitvoetstraat. Hout en bouw Zondag 25 november om 9 u. bijeenkomst voor de mensen van de ACV-centrale hout en bouw (Sint-Niklaas). In het Gildenhuis, KWB-amusement Zaterdag 24 november derde KWB-ontspanningsavond in het parochiecentrum te Belsele, 19.30 uur. KWB-Sinterklaasfeest Zondag 25 november om 13.45 u. in de Katholieke Kring te Nieuwkerken Sinterklaasfeest van de KWB, met poppenkast en uiteraard een bezoek van de heilige himself. Kamerorkest Zondag 25 november om 15.30 u. in de schouwburg koncert door het Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas o.l.v. André Delcourte en het Koperensemble Orfeo o.l.v. Florent Van den Hauwe. Werken van Respighi, M. De Falla en Groeg worden uitgevoerd. Koncert Llons Maandag 26 november om 20 u. in de schouwburg koncert door de Lions-City. Programma nog niet bekend bij het uittikken van deze kalender. Foto-vergrotingen Maandag 26 november om 19.30 u. in de foto- en diaklub Sint- Niklaas (Vakantiegenoegens), Gildenhuis, Remy Van Eerde- wegh en Jos Rummens te gast. De avond staat in het teken van zwartwitvergrotingen. Sociale zekerheid Maandag 26 november, 20 u„ debat over de sociale zekerheid georganizeerd door de PVV-jongeren. M.m.v. ondermeer Fred dy Willockx en Guy Verhofstadt. Over wonen gesproken Dinsdag 27 november om 20 u. in Het Centrum, Markt 40, informatiebijeenkomst i.v.m. wonen. Er wordt eerst een diamon tage vertoond en daarna wordt getuigenis afgelegd door men sen te velde. In een panelgesprek wordt dan het antwoord van de plaatselijke instanties verwoord. De Dekanale Werkgroep Welzijnszorg organizeert i.s.m. het Sociaal Centrum. Nieuw werkvormen Woensdag 28 november om 20 u. in Het Wiel, Parkstraat, open informatiebijeenkomst over «Nieuwe vormen van arbeidsorga nisatie» (btk, dac, tewerkgestelde werklozen, ploegenarbeid, experiment Hansenne etc.) georganizeerd door de CVP-werk- groep Vrouw en Maatschappij. Gastspreekster is Jo Walgrave. Ze is kabinetsmedewerkster van het ministerie van arbeid en tewerkstelling. Info via tel. 777.08.32 of 774.21.85 of 091/ 48.61.04. KAV-aktiviteiten Maandag 26 november. KAV-Nieuwkerken in de Katholieke Kring, 20 u. over verkoopstechnieken, KAV-Sinaai in het parochiehuis, 19.30 u., over samenleven dat je leren kan, voor jonggehuwden. Jong KAV-Don Bosco om 20 u. in het Dobocen- trum over mode en mooi zijn, Digsdag 27 november. KAV-Belsele Valk om 20 u. in Ons Heem over levensmoed. KAV-Sint-Niklaas Center om 20 u. in Het Centrum over «Vrouwen rond 45 jaar». Seksuele opvoeding Woensdag 28 november in het exlibriscentrum, Regentiestraat 65, poppenkastvoorstelling door Oekedoeleken. Om 14 u. Koningin 3 Woensdag 28 november bezoekt koningin Fabiola in het stadhuis de tentoonstelling van de «Akademie 3». Wie wil gaan kijken kan tot 2 december op deze expositie terecht, ook tijdens de weekends. Bingo Zaterdag 24 november om 19 u. bingo bij de Culturele Centrale Boontje in het Textielhuis aan de Mercator- straat 8 in Sint-Niklaas. Prijzen te winnen, uiteraard. Tijdens het weekend van 30 november, 1 en 2 december bezoekt Sinterklaas CC Boontje. Ambachten bekijken Tot en met zondag 2 december in kasteel Walburg, stadspark, fototentoonstelling «Wase ambachten» georganizeerd door de gewestelijke VW. Je kan gaan kijken op maan-, dondert, vrij-, zater- en zondagen van 14 u. tot 17 u. Vrijdagavond, jazzavond Nu al noteren dat vrijdagavond 30 november volgende muzikale aktiviteiten gepland zijn. The Cotton City Jazzband in het kollege n.a.v. «Jazz at the College» en ten voordele van sport in het kollege. Garrett List and The Real Live Orchestra in de Vienna Music Club, Walburgstraat 15. Terzeifdertijd in Den Ëglantier, Apostelstraat 25, Ierse avond met The Raggle Taggle Gypsies. En nog die avond finale van de kwis van de Wase Persklub. In De Panda. En ook nog toeristische avond over de Pyreneeën door foto- en diaklub Don Bosco in het Dobocentrum, Gladiolenstraat. En nog die avond viering van tien jaar wandelklub van Vakantiegenoegens Waas land, in het Gildenhuis. ■Niklaas. Nationale ruildag filatelie in de stadszdlen (Iv) Sint-Gillis-Waas. Op het gemeentehuis werd ontvangen Georges Ruts, veertig jaar bedrijvig als lokaal perskorrespondent. Het gemeentebestuur bracht hulde, ook aan z'n vrouw. De redaktie van De Voorpost feliciteert de freelance journalist van harte (wv-foto Sint-Pauwels (Sint-Gillis-Waas) In de meisjesschool werd een boekenl zeerd voor jong en oud (Iv) meentelijke toelagen meent te kunnen aanspraak maken op gemeentelijke voor premies (geboorte, saneringspremie, sociale enz.) moet uiterlijk 31 januari volgend jaar z'n indienen. Zoniet is de aanvraag niet meer geldig, Dat gemeentebestuur. bij ACW 24 november komt Sinterklaas om 13u30 naar de

De Voorpost | 1984 | | pagina 15