Tien jaar ruilen in Kieldrecht r_T*n*e_) BGJG-tweedehanüsbeurs in Beveren Kerstkaarsenaktie in Beveren Wanneer kommissie ruimtelijke ordening in Stekene Ludovic Jansegers en Jozefina Vercruyssen uit de Scheldestraal Sint-Ceciliafeest in Sint-Niklaas. Ook bij Sinte-Cecilia, de harmonie met liberale it 16 - 23.11.1984 - De Voorpost Avond Amnesty International In het kader van de wereldwijde kampagne voor het afschaffen van martelen, organiseert Amnesty International Temse, vol gende week vrijdag 30 november, een tweede Info- en Brief- schrijfavond. Chileense getuigen en gastsprekers zullen die avond aanwezig zijn. Er is mogelijkheid tot gezamelijk brief schrijven ter voorkoming van marteling, gericht tot de Chileense autoriteiten (modelbrief beschikbaar). De Info- en Briefschrijfavond van Amnesty International, afde ling Temse, gaat dus door op 30 november a.s. en dit in de feestzaal van het gemeentehuis, Markt te Temse. Aanvang te 20 uur, de toegang is gratis. Lourdesavond Vrijdag 23 november terugblik op de Lourdesbedevaart in het Gildenhuis te Tielrode. KWB-KAV-Tielrode organizeren. Om 19u30. Gezond slapen Hoe slaap je gezond. De Tielroodse gepensioneerden buigen zich daarover dinsdag 27 november in de namiddag tijdens een informatienbijeenkomst van de kristelijke gepensioneerden- bond. Kieldrecht en ruilen zijn stilaan één begrip geworden. In de grensgemeente wordt nu al tien jaar lang maandelijks een ruildag georganiseerd en één keer pakt men de zaken ook grootser aan met een internationaal ruilgebeuren. Uit heel het Vlaamsa land en ook uit Nederland komen dan fervente verzamelaars naar de poldergemeente afgezakt. Die internationale ruildag was onlangs aan een tiende uitgave toe. We hadden een gesprek met voorzitter Pros Verbeeck. «Tien jaar lang is inderdaad een lange periode om zonder onderbreking zo'n gebeuren te organiseren», geeft de voorzit ter toe. De goede samenwer king van het zestien leden tel lend bestuur is daar volgens Pros Verbeeck niet vreemd aan. Die ruildagen zijn gerui- Sint-Cecilia 190 Grote Versierder Fotoklub Temse Zondag 25 november onderneemt Fotoklub Temse een foto wandeling in de oude binnenstad van Antwerpen. Verzamelen in Antwerpen aan het Steen om 14 u. Woensdag 28 november om 14u30 organizeren BGJG en Jefi een voorstelling voor kinderen. De film «De Plank» wordt vertoond in de gemeentelijke feestzaal. Vlaams zangfeest Zaterdag 1 december om 20 u. in de schouwburg, Stations straat, tweede «Vlaamse Zangavond». Deze manifestatie is een initiatief van het gemeentebestuur en het overlegkomité van Vlaamse verenigingen van Temse. Wase kunstenaars Tot en met zondag 2 december kan je in het Gemeentemu seum, Kasteelstraat 16. werken gaan bekijken van Wase kunstenaars, tijdens de weekends. De Culturele Centrale van het ABW organizeert. werden verdienstelijke muzikanten onderscheiden (dw) Stekerte Op zaterdag 24 november vindt in de leskeuken aan de Kloosterstraat te Beveren een originele beurs plaats van tweedehands kinderkleding, speelgoed en andere baby- uitzet. In het vooruitzicht van Sinterklaas en kerstmis is dit een mooi initiatief van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Zy stelt de gezinnen in de mogelijkheid om tweedehandsgerief te kopen of te verkopen tegen een demokratisch prijsje FILMAVOND Op vrijdag, 23 november om 19 uur heeft er in het gekend sportlokaal De Snelle Vlucht bij Wies in de Verkenstraat een filmavond plaats, ten voordele van de karateclub Shotokan uit Stekene. Er wordt een karate- en een oorlogsfilm vertoond. Ir.kcm i 50 rr. PIERBOLLING Op zaterdagavond 24 november vanaf 19.30 u. heeft er in het duivenlokaal De Snelle Vlucht bij Wies in de Verkenstraat te Stekene een pierbolling plaats Er zijn talrijke mooie naturaprij- zen te winnen, waaronder vijf geslachte konijnen, zeven ge slachte hanen, vijf rozijnenbroden en acht keer 500 gram droge worsten. KWB-aktiviteiten - Vrijdag 23.11 verneem je bij KWB-O.L.Vrouw in 't Helleken te Stekene alles over kaas. Vanaf 20 u. - Vrijdag 23.11 raadvergadering bij KWB-Center in het Gilden huis te Stekene - Zaterdag 24.11 Sinterklaasfeest in het parochiecentrum tre Kemzeke, bij de KWB van Kemzeke, om 14 u. - Dinsdag 26.11 in het Stekense Gildenhuis praten over de gezondheid en ziekte van kinderen, bij de Jong KAV van Stekene-Centrum. Boer Harms Zaterdag 24 november om 14 u. in het Volkshuis te Stekene, Dorpstraat 71, kindernamiddag met boer Harms die leuke spelletjes opzet: je mag dansen, verliefd zijn, scheren, gokken, kaarsblazen, enz. De Culturele Centrale organizeert De Bond Zonder Naam is al 25 jaar bezig met hulp aan nood lijdenden. eenzamen, armen of teleurgcslelden. Ook en vooral de «noden in eigen land» worden als projekt van hulpakties genomen Een jaar lijks weerkerend initiatief is de kerstkaarsenaktie, die samen met de kalender van Bond Zonder Naam wordt aange wend om het fonds «mensen- in-nood» te helpen spijzen. Vorig jaar was dit in ons land goed voor zo'n zestien mil joen, netto-opbrengst. Ook te Beveren en omliggende wordt deze aktie gevoerd. Overal in het land zijn promo toren en promotricen druk in de weer om kerstkaarsen en kalenders van BZN aan de man te brengen. De kalender van dit jaar is opnieuw heel speciaal. Hij wijst op een stille zachte manier naar de natuur, het levende huis, waarin wij wonen tussen de wonderen. Hij is vol vogels, vol natuur, vol kruiden, vol sfeer. aldus Phil Bosmans, de nijvere fi guur achter deze Bond Zonder Naam. Op 7 december a.s. komt hij naar de Parochiekring van de O.L.Vrouwparochie te Beveren. De KWB richt daar een verzorgde avond in met Phil als spreker. De kerstkaar senaktie wordt vooral ook op deze parochie gehouden, maar ook in de Sint-Martinusparo- chie te Beveren en te Mclsclc en KaUo zijn promotoren werkzaam. Te Beveren kan je kaarsen aanschaffen op volgende adressen: Jozef Van Den Broeck, Prosper Van Racm- donckstraat 107; familie De Clercq, Pastoor Staensenstraat 9; Franky en Hildc Cleys-De Clercq, Albert Panisstraat 46. Hier zijn de kaarsen en ander BZN-materieel prachtig uitge stald met de nodige versiering. Te Mclsele kan je terecht bij Jan Noirot, Van PuymbToeck- laan 69 en bij Agnes De Clercq, Albr. Rodenbach- straat 3. In Kallo wonen de promotors op de Melseledijk 52 bij de familie Geleyn-Van de Velde. (wvdv) De deelnemers aan de beurs moeten niet zelf instaan voor de verkoop van hun artikelen. Dat doen de Bondsafgevaar- digden. Zij verkopen mits 5 procent bijdrage op de ge maakte prijs en mits 25 fr in schrijvingsgeld. De produkten die aangeboden worden gaan van fris gewassen kinderkle ding, over babyboxen en kin derwagens, naar volledige kin derkamers. Deze laatste wor den niet tentoongesteld, maar je kan een aankondiging plaat sen op een prikbord. Verkoop bare artikelen mogen nog bin nengebracht worden op vrij dag 23 november telkens van 19 tot 21 uur in de leskeuken van de nieuwe gemeentelijke bibliotheek. Kloosterstraat te Beveren. Voor bijkomende inlichtingen kan je terecht bij volgende bondsleden: Jeaninnc Heyn- drickx (775.26.61), Monique Reyniers (775.20.19), Moni que Van Bert Jacob Claus (775.69.04), Erwin Steeman (775.39.95), Wilfried Dalvinck (775.32.33), Gerda Ivens, Spoorweglaan 106 te 2740 Melsele, Guy Tindemans, Kastceldrccf 131 te 2750 Beve ren of bij Freddy Van Lae- them, Kasteeldreef 21 te 2750 Beveren. De beurs loopt enkel op zater dag 24 november van 10 tot 15 uur. (wvdv) Sinterklaas en Stekene. Het komité van de Bloemen wijk organizeerde een aktiviteit: de heilige man inviteren. Tot groot jolijt van de jongelui (gremar) Dit weekend viering van het 190-jarig bestaan van Temses oudste muziekvereniging. Vrijdag 23.11 familiekoncert in dé gemeentelijke feestzaal. Zaterdag 24.11 om 15 u. akademische zitting in de gemeentelij- Stekene. In het OCMW-rusthuis musiceerden de Ware Vrienden, en onderwijl deelden ke feestzaal, waar een heleboel mensen gehuldigd worden. 18 Sinterklaas en z'n Piet kadootjes uit (gremar) u. mis en 19u30 jubileumbal in De Reisduif. Zondag 25.11 banket in De Reisduif. Maandag 26 november om 19 u. nog eens eten in De Reisduif. En vrijdag 30.11 jubelkoncert door het orkest van de Sint- Niklase akademie in de schouwburg aan de Stationsstraat. Vrijdag 23 en zondag 25 november om 20 u. in de zaal van de Broeders, Akkerstraat, toneel «De Grote Versierder» door De Rozeknop. Ze Ie VTB-Voordracht: «Bourgondië - wijn en kunst Er zijn namen van landen en steden, die als geen ander tot de verbeelding spreken van de Vlamingen. Bourgondië behoort tot die bevoorrechte plaatsen Dat het graafschap Vlaanderen bijna honderd jaar verenigd was met het machtige hertogdom is daaraan niet vreemd. In de stad Brugge bv. liggen hennneringen aan die tijd nu nog aan de basis van kunstmanifestaties en historische uitbeeldingen. Onze gids door Bourgondië is dhr. Meysmans uit Veume, reeds eerder te gast bij VTB-Zele. En we ervaarden het reeds: voor deze man gaan deuren open die voor de doorsnee-toerist gesloten blijven. In dit geval worden dat enkele befaamde wijnkelders... Na al deze reis- en wijngenoegens volgt nog een reportage getiteld «In Napoleons Voetspoor». Eveneens een fraai stukje Frankrijk dat via de Napoleonroute werd verkend en op de gevoelige plaat vastgelegd. Beide diamontages worden vertoond in overvloeiende projektie en omlijst met stereofonische muziek. Voor het spreken van de kommentaar werd beroep gedaan op Tina Ruysschaart en Oswald Maes. Kortom, een kwaliteitsvoordracht die enige omlijsting verdient. En daarvoor zorgt een gekend wijnhuis dat enkele flessen heerlijke Bourgogne aanbiedt. De voordracht heeft plaats in de Raadszaal van het Gemeen tehuis en vangt aan om 20 uur. Zaterdag 8 december. Boekenbeurs Van woensdag 28 november tot en met zondag 2 december 1984 loopt in de Raadszaal van het Gemeentehuis van Zele een Boekenbeurs, georganiseerd door het Ouderkomitee van de Gemeentelijke Scholen in samenwerking met de boekhandels Pallieterken, Roelants en het Gemeentebestuur. Leerlingen van de Middelbare en Lagere Scholen van Zele zullen deze beurs bezoeken op woensdag, donderdag en vrijdag. Woensdagnamiddag, zaterdag en zondag stelt de boekenbeurs haar deuren open voor het grote publiek. Henri Van Daele en Gerrit Bosman verlenen hun medewerking aan dit initiatief Henri Van Daele is bij ons te gast op zaterdagnamiddag 1 december te 15 uur en vertelt over «Hoe groeit een boek», voor kinderen van 9 jaar. Ondertussen kunnen de kleintjes hun gading vinden in ops lees- e i vertelboetiekje o.l.v. Lea Haentjens, kleuterleidster. Gerrit Bosman kreeg prachtige kritieken i.v.m. zijn eerste boek «Fragmenten van een miskraam» en komt ons daarover vertellen op zondag 2 december te 15 uur (jeugd vanaf 16 jaar). Ook in verband met het aspekt «Ruimtelijke Ordening» waarover we het vroeger reeds hadden werden tal van geïnteresseerde verenigingen zonder meer de mist in gestuurd in Stekene. Deze organisaties die, gezien hun aktiviteiten en/of doelstellingen begaan zijn met de diverse aspekten van ruimtelijke ordening in Stekene, betreuren in een «open brief» aan het schepenkollege het gebrek aan entoesiasme waarmee het gemeentebestuur de spontaan ingediende kandidaturen voor de «gemeentelijke kommis- sie van advies voor de ruimtelijke ordening» (een hele mond vol, maar bij wet voorzien én noodzakelijk) heeft ontvangen. De Sint kwam op bezoek in de meisjesschool van Sint-Pauwels, t.g.v. de daar gehouden boekenbeurs (Iv) We geven hieronder de essen tie weer van de «open brief». Hoewel de mensen die nu de bestuursmeerderheid van Ste kene uitmaken «inspraak» hoog in hun vaandel voerden tijdens de verkiezingen van 1982, werd de oprichting van de genoemde kommissie «ruimtelijke ordening» afge wezen. De reden was: «Niet opportuun omdat de hoofdbe zigheid van deze kommissie zou bestaan uit het adviseren bij de opmaak van bijzondere plannen van aanleg (bpa's) én omdat er toch geen bpa's in het vooruitzicht waren». Dus over bodig, aldus het schepenkollc- ge. De deur werd echter op een kier gelaten met de belof te: «Mochten er toch bpa's worden aangevraagd dan zal de kommissie worden geïnstal leerd». Veel beloven... En toch. in augustus 1984 gaf het schepcnkollcge te kennen dat er wél bpa's zouden wor den opgemaakt, nl. voor het saneren van de illegale-week- endvcrblijven problematiek. De kandidaturen van de kul- tuurraad, ACW-Stekene, KWB Hellestraat, KWB-Stc- kenc, KWB-Kemzckc, ABS- Stckene, de Stekense Bedrijfs gilde, KVLV-Stekene en Kem zeke, de Landelijke Gilde Klcin-Sinaai en Stekene, de Stekense Culturele Centrale, SVV-Stekcnc, het Davids- fonds, heemkring d'Euzic, Ab- blo. Leefmilieu en Wielewaal voor de genoemde kommissie werden dan ook spontaan her nieuwd. De belofte van het schepcnkollcge indachtig Na ruim twee maanden heb ben deze verenigingen nog niet de minste reaktie op hun aan vraag gehad. «Het bange vermoeden be kruipt ons dan ook», aldus de open brief, «dat het kollege de door haar gedane belofte be treurt én probeert deze zaak dood te zwijgen. Het zou ons echter verbazen mocht ons vermoeden werkelijkhaid wor den We kunnen ons niet inde ken dat het Stekense college in 't lang en 't breed met dc belangengroep van (illegale) wcekendverblijvers gaat on derhandelen over dc opmaak van deze bpa's die boven- dien afwijken van het gewest plan terwijl het zou weige ren dit te doen met dc organi saties die voor dc rechtmatige belangen van de Stekense be volking opkomen Een Steken se bevolking die toch dit schc- penkollcgc gekozen heeft...» De genoemde verenigingen roepen het schcpenkollege dan ook op om dc knoop zo spoe dig mogelijk door te hakken. Want dc installatie van zo'n kommissie is van lange duur, gezien dc leden ervan door de koning moeten worden be noemd. Daarom moet de af- handaling van dc bpa's worden vardaagd ofwel zullen deze bpa's door dc «regionale kom missie van advies» worden af gehandeld. zodat dc genoemde verenigingen zich verplicht zien inspraak uit te oefenen via dc kommissicleden. afgevaar digd door de regionale of na tionale organisaties. In dit laat ste geval zal het gemeentebe stuur van Stekene buitenspel worden gezet. En de brief besluit: «Boven dien gaat het ons in 't hart dat op die wijze Stekene in Gent ten aanschouwc van onze pro vincie en ook daarbuiten de vuile was zou gaan buiten- hangen. Wij hopen dat het schepenkollege deze oproep niet als een oorlogsverklaring zal beschouwen, maar het moet iedereen duidelijk zijn dat het ons menens is.» Gremar Het Centrum voor Volksdans van VDCV organizeert op za terdag 15 december een studie dag in volksdans voor kinderen te Antwerpen. Dc lessen heb ben plaats van 10 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. In Silo 7 aan dc Markgravelei 147-149 te Antwerpen. Het kursusgcld bedraagt 200 fr. en er is geen voorafgaande danskannis ver eist Voor meer informatie: VDCV sekretariaat. Sint-Vin- centiusstraat 26a te 2018 Ant werpen (02/230,75,80). In het auditorium van de Alge mene Spaar- en Lijfrentekas, Krcupclcnstraat 12 te Brussel heeft op donderdag 29 novem ber een informatiesessic plaats over «de financiële terminolo gie in dc publieke autonome instellingen van dc sociale sek- tor». Deze sessie wordt geor- gamzeerd door het Instituut Administratie-Universiteit Meer informatie kan men ver krijgen bij dat instituut op het adres Ecndrachtstraat 53 te 1050 Brussel (02/511,63.61). me tijd een onderdeel ge* van de werking van het p selijk wijkkomitee. Sinds li is daarin verandering men. Het zijn nu de I drcchtse Verzamclaarsvrk den, een door de kultuumf erkende vereniging, die v de organisatia tekenen. Sin een drietal jaar wordt er o gewestelijk samengewerkt l da ruilklubs van Lokeren Melsele. Die samenwerkinj er vooral gekomen om I overlappen van aktiviteitea voorkomen. Krisis «De krisis doet zich ook ruilmiddens gevoelen», veil ons voorzitter Verben «Wanneer men een ling wil uitbreiden worden thans minder hoge prijzen vraagd. Voor een prcntki betaalde ik tot vóór enk jaren gemakkelijk achltx derd frank. Vandaag kan eenzelfde prentkaart voor helft aan mijn verzameling! voegen». Volgens de voorzitter is er o een tendens bij de bevolki om minder vlug iets af te df ken. Oude munten, prentki ten en postzegels zijn steeds dc objekten die hel ruilmiddens het best doen. laatste jaren is er ook toenemende belangstell voor strips. Bij de jongö blijven zelfklevers begem objekten. Sommigen zoel het iets moeilijker en tracll zoveel mogelijk doodskaail van honderdjarigen te vet melen. Dc maandelijkse ruildagen Kieldrecht trekken gemidd zo'n 120 belangstellend Voor het internationale geh ren is de belangstelling aard groter: vorig jaar noM dc men 350 bezoekers, voor tiende uitgave werd dit g< geëvenaard. Dc Kieldrect vcrzamclaarsvriendcn ëebl nu ook een experiment uil dacht: zaterdag 1 december ganisccrt men een sped ruildag voor kinderen Postzegel De Kieldrechtsc verenij heeft een aanvraag inged! voor de uitgave van een pl zegel met daarop een aft! ding van de Grote Gcule. kommissie die daarover ad" moet uitbrengen komt b« volgend jaar bijeen. In Ki drechl heeft men er goc moed op dat dc aanvraag stig zal worden geadviseerd. Luc VAN BR0H Diamant in Tt zijn 60 jaar ge (Ivb) Tien jaar ruilaktiviteiten in Kieldrecht: prenten, postzegels, strips

De Voorpost | 1984 | | pagina 16