SCHEPEN VAN SPORT HUBERT MAES: «DEZE STEENMASSA'S ANIMEREN» EDDY BELLON KAPT MET KAV DENDERMONDE «Je moet zeker geen vedette van mij maken WASê T> Belgisch omniumkampioen José Rooms W êT De Voorpost - 23.11.1984 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 OUDEGEMSE SPORTHAL GEBRUIKSKLAAR VOETBAL ad n m°0ie Stoet kwam zaterdag de bewoners van de Aalstersesteenweg in Oudegem d. E "olÜken- Naast de vertegenwoordigers van verschillende Oudegemse verenigingen, de tvanj "fare Ware Belgen» en de Oudegemse sportklubs die dezelfde avond nog enige chap monstraties zouden geven in de kersverse sporthal, stapten natuurlijk de prominenten en Ie a itabelen richting sporthal, de enen al gelukkiger dan de anderen al lieten ze het niet niddi Ijken. Deze sporthal heeft immers een hele geschiedenis achter de rug... men eigenlijk al van 1972 bezig met het projekt. Maar kom, in 1975 werd de vaste belofte van toelage bekomen en onmiddel lijk stelde de gemeente Oude gem een ontwerper aan en kon de administratieve molen draai- h 0l derer f* nder iiertussen konden degenen niet te voet gekomen waren h al tegoed doen aan de deren die de Oudegemse •rkantorij nog voor een lie keer stond te repeteren, dirigent ging zowaar even •ren of de akoestiek overal maar daarover hij zich geen zorgen te Al de Dendermondse tllen zijn perfekt voor ilijke gelegenheden ge it Ware Belgen trokken als het als één man het gebouw nestelden zich in één R de hoeken en werden ge- l door de vaandeldragers n de Oudegemse verenigin- Ook de Lisamariekes i hun spoor. Geno den en sportlui stelden zich %het midden op terwijl Greta j Acker, van de Dender- Itósc dienst voor toerisme b kleine spreekgestoelte be- m en de eerste sprekerd aan- tdigde. Schepen Patrick Van titer en mag dan misschien If de enige schepen uit Oude- jft zijn, voor ons blijft hij de inde schepen van de stad fdermonde met ah bevoegd- den het personeelsbeleid, de Sale dienst-personeel, de idenstand, de openbare tirkten en de nijverheid. \orthallen en zo behoren tol k bevoegdheid van schepen en die komt straks aan het >rd. iertussen konden we echter dat heel Oudegem bij- der tevreden is met de reali- ie van deze sporthal. Terwijl jonge schepen ons dat in >e volzinnen diets maakte, •en we de heer Colombie van stedelijke sportdienst met •stvallige blikken kijken de hoge hakken van de s, de witte laarsjes van de joretten en de bottienen van iele Ware Belgen, om te ijgen over de schoenen van nmige politici. ortraadvoorzitter Constant trmeulen sprak namens de bruikers van dit gebouw en hem belichtte schepen Maes historiek van deze sporthal het belang van een degelijk mbeleid. Terwijl deze toe- raken bezig waren konden even rondkijken in de hall alles ziet er inderdaad netjes Men had blijkbaar met man macht gewerkt om dit klaar krijgen. De vloer lijkt van degelijke kwaliteit en de tlvelden zijn duidelijk aan geven. al vragen we ons af of mmige terreinen niet vervaar- dicht bij de muur zijn gele- De betonnen wanden zul- in elk geval minder snel ladderen dan de beklede iren van andere sporthallen, de minivoetballen aan het non staan. aandacht nu terug voor btpen Hubert Maes die zijn M deed om de historiek van sporthal zo mooi mogelijk resumeren. 1 blijkt de gemeenteraad van "legem te zijn die nog in H de beslissing nam om aan hogere overheid de nodige lagen te vragen voor de w van een sportschuur. 'gens mensen uit die tijd het kunnen weten was Sporthal-Oudegem. Heelwat verenigingen uit de gemeente kwamen kijken hoe de sporthal er na een lijdensweg van meer dan tien jaar wel uitziet. Links de vlaggen van de maatschappijen, daarnaast de fanfare «De Ware Belgen» en rechts De Denderkantorij. (v) Sporthal - Oudegem. De subsidieaanvraag voor deze sportschuur gebeurde reeds in 1974, maar de afwerking bleef op zich wachten. Vorige zaterdag was alles klaar voor de opening, (v) en. Voor burgemeester Lam- brecht werd het een drukke tijd. Hij ketste ondertussen heen en weer tussen Brussel en Oude gem, deed geen oog meer dicht en deed dus al het mogelijke voor de realisatie van deze sporthal, want de fusie stond voor de deur. Terwijl ondertussen eerst nog een sporthal uit de grond werd gestampt in Appels, werd toch op 1 oktober 1980 de start der werken gegeven en in augustus 1982 had de voorlopige opleve ring van de ruwbouw plaats. Deze ruwbouw kostte ongeveer 23 miljoen. Ondertussen werd er ook gezorgd voor de verdere uitrusting zoals sanitair, elektri citeit, bevloering, meubilering en sportmateriaal. Schepen Maes betoogde dan dat de sport een zeer belangrij ke rol vervult in een periode waarin de vrijetijdsbesteding van primordiaal belang is ge worden. Het zou 'dan ook no dig zijn dal een verantwoorde planning van de sportinfra- struktuur aan de basis moet liggen van een gezond sportbleid. Al is dat beleid in het verleden niet altijd even gezond geweest denk aan de vele nadelen en de prijs van de Sint-Gillisse sporthal en de aankoop van een vrijwel verwaarloosde sporthal te Grembergen toch is het zo dat de uitbouw van de spartin- frastruktuur in Dendermonde een gunstige ontwikkeling kent. De aandacht wordt nu vooral gericht op de funktionele bouw- konceptie en daarmee samen gaand de animatie van deze steenmassa's. «Wij hebbed geopteerd, zegt schepen Maes, voor de oprich ting van een sportinfrastruktuur gespreid over gans de stad en ten dienste van iedere burger Dergelijke politiek sluit volgens de schepen ook de topsport niet uit. Integendeel, op lange ter- mijn kan deze baat hebben met een dergelijke keuze. Na de interessante toespraak van de sportschepen, mocht burgemeester Cool het Belgisch dundoek wegnemen dat over het inhuldigingsmarmer was gelegd. Vol spanning keken toen de prominenten naar de mogelijke fouten die erop kon den staan en stevenden vrolijk onder begeleiding van een na tionaal lied naar de kantine. Uiteraard moesten ook de sportlui iets aan deze opening hebben en nog tot vrij laat in de avond werd er nu ook met pantoffels op de vloer van de nieuwe Oudegemse sporthal gelopen. Mare De Backer Eddy Bellon heeft besloten niet langer meer voor KAV Dendermonde te voetballen. Het bericht hieromtrent viel als een donderslag bij heldere hemel. Oorzaak? Finan ciën! Daarop drukt de voetballer met klem. Geen enkele speler of de trainer heeft er iets mee te maken, voegt hij er duidelijkheidshalve aan toe. Vorige week al had de Buggenhoutenaar een aantal financiële eisen op tafel gegooid. Het bestuur van KAVD was hierover even verrast als een juwelier die plots oog in oog komt te staan met een overvaller. had geen weerslag op de finan ciële tegemoetkoming. Ik be grijp niet dat er hieromtrent van bestuurszijde plots geen duimbreed wordt toegegeven. Daaruit heb ik mijn besluiten getrokken en ben opgestapt. De tijd die nu vrijkomt kan ik aan andere nuttige dingen be steden. (Nvdr. Bellon is in Halle, op naam van zijn echt genote, gestart met een nieuw- kuis). Ik wil dus duidelijk stellen dat het hier om een financiële en niet om een sportieve aan- gelegënheid gaat. Voor oefen- meester Etienne Borré vind ik het spijtig dat het zo een wen ding moet nemen. Wat die man doet ten gunste van KAVD is nauwelijks met een pennestok weer te geven. De werking binnen de klub zelf, en daarmee bedoel ik voorna melijk de strukturele opbouw, laat te wensen over. Op die manier raakt men nooit een stap vooruit,» dixit Eddy Bel lon tot besluit. Het wegvallen van Eddy Bellon betekent in ieder geval een handicap voor KAV Den dermonde, dat ondanks een gunstige evolutie op sportief vlak, toch nog punten moet nastreven om zijn rangschik king te verbeteren en uit de bedreigde zone weg te gera ken. Nu zondag wordt dc reis naar Ertvelde ondernomen. Tijdens de Beker van België werd deze ploeg in het stadion te Grembergen met 7-0 cijfers wandelen gestuurd. Daarop mag men echter niet voort gaan. Het was toen nog volop zomer. De voorbereiding was pas begonnen en Ertvelde be schikte niet over al zijn troe ven. KAVD mag dus niet te lichtzinnig van stapel lopen... (E.D.M.) De eisen van Bellon waren duidelijk: een vergoeding op strijken voor de drie maanden die hij inaktief was door een blessure. Terzake staat er niets op papier en er werd in die zin geen enkele overeenkomst af gesloten. Dat was het glashel dere antwoord van de klublei- ding. Eddy Bellon kon niets anders dan dat volmondig toe geven. Het feit dat hij reeds vorige zondag met KAV Den dermonde op Lovendegem niet aantrad, had daarmee te maken. Als voer voor de buitenwe reld werd gesteld dat Eddy Bellon gekwetst was. Duidelij ker. Dat hij «al te veel hinder ondervond van de inspannin gen geleverd in de wedstrijd tegen SK Geraardsbergen». Een drogreden, waar alle goedgelovige Thomassen zijn ingetrapt. In Dendermondse voetbalkringen werd in stilte gehoopt dat de tijd raad zou brengen. Er werd een konfron- tatie belegd met Eddy Bellon en enjcele leidende tenoren van KAVD. Die konfrontatie had dinsdagavond plaats. Lang heeft het konklaaf niet ge duurd. Bellon gooide de deur van het chalet achter zich dicht en sprong in de auto, richting Buggenhout. Het tijdperk KAVD was voor hem achter de rug. Gewoonte Blijkbaar moet het bestuur van KAV Dendermonde naar de overeenkomst verwezen hebben, waarin nergens staat vermeld dat een inaktieve voetballer recht heeft op een uitkering van de klub. Eddy Bellon heeft daarover zijn mening, «Ik heb altijd ge weten dat gewonde voetballers in de periode waarin ze inak tief waren, een vergoeding ble ven opstrijken. Bij de klubs waarvan ik lid ben geweest, was dat de normaalste zaak van de wereld. Ik bedoel hier mee uiteraard niet de premie die voor een wedstrijd bij winst of gelijkspel wordt uitge keerd. De afgelopen twee sei- T, zoenen gold die regel ook bij Voetbal. Eddy Bellon heeft de deur van KAVD dichtge- KAVD, In die periode was Ik gooid. Hij wil betaald worden voor de periode waarin hij een paar keer gekwetst. Dat niet kon spelen, (c) Sporthal - Oudegem. Netjes is deze sporthal zeker en de vloer lijkt bijzonder goed. Op de voorgrond de Lisamariekes, een bekende Oudegemse karnavalgroep. (v) WIELRENNEN Ré Rooms is na zijn overwinning op dc Gentse wieler- Hn, die van hem de omniumkapioen van België bij de liorcs heeft gemaakt gewoon naar Temse weergekeerd, of er niets was gebeurd. In de buurt van de Grote geerstraat was er wel meer beweging dan gewoonlyk. 'riente supporters kwamen op- en aangereden om de ge kampioen persoonlijk te komen feliciteren, moesten vlug zijn. Een uur na thuiskomst vertoefde Rooms reeds in gezelschap van enkele schoolmakkers Hens in een ontspanningskroeg. José Rooms repte met nie mand een woord over de re cente overwinning. Pas aan de genen die hem vroegen, knikte hij bevestigend. Wie meer uit leg wou kreeg als antwoord: «Je moet van mij nu geen ve dette maken». Zo is José Rooms. Nederig en minzaam, maar joviaal in dc omgang. Een sterk renner die tijdens het recente weescizoen dertien keer won en nog veel meer ereprijzen in de wacht sleepte. «Ik zag mijzelf als een belang rijk kanshebber», zegt José Rooms. «Op één na, had ik alle vorige meetings gewonnen. Waarom zou ik mij dan in de ultieme titelstrijd niet laten gelden? Natuurlijk, dc ene dag is de andere niet. Niet iedere dag is Wielrennen. José Rooms: een revelatie op de piste (arch) de konditie even scherp. Dat Speciaal had ik mij niet voor hangt soms van vele faktoren bereid. Och, ik leef een gans af- jaar voor de wielrennerij. De Een slapeloze nacht bijvoor- laatste dagen en weken vorm- beeld kan parten spelen en een den daarop geen uitzondering, ongunstige invloed hebben op Of toch, in lichte mate. de prestatie van 's ande- Ik had gesteld om tijdens de rendaags. wintermaanden af en toe eens te genieten van de geneugten die het leven te bieden heeft, en waarin de meesten van mijn leeftijdsgenoten wekelijks delen. De zaterdagavond trek ik er even op uit, hoogstens tot mid dernacht. De laatste twee we ken was dat niet het geval. Gewoon omdat ik oog had voor de titel van 's lands om niumkampioen en de gelegen heid wou te baat nemen». Hardnekkig José Rooms heeft de titel op geen presenteerblaadje gekre gen. Hij is tot het uiterste moeten gaan, want de tegen stand die de opponenten lever den was hardnekkig. Vooral Koen Vekemans uit Reiie en de Gentenaar Luc Dierickx gingen tot het uiterste en had den vooraf ook van een titel gedroomd Het feit dat die tegenstand zo hardnekkig was. geeft nog meer glans aan de prestatie van José Rooms. Van bij de start legde de Temse- naar de basis voor de latere titel. «Ik was nochtans zenuwachtig. Wat wil je met zoveel publiek in dc zaal en het feit dat het om een kampioenschap en geen gewone meeting ging. Die ner vositeit was er de oorzaak van dat ik een minder goede tijd realiseerde op de kilometer. Ik haalde 1'10"24, daar waar ik de zaak voor een paar weken met 1'08"84 rondmaakte. Mijn twee voornaamste tegenstan ders deden het nog minder goed. Dat sterkte mij voor het tweede nummer, met name de puntenkoers. Op dat ogenblik ondervond ik geen last meer van de zenuwen. In de spurt tegen Koen Vekemans werd ik met het kleinste verschil ver slagen. Toen besefte ik dat ik in de achtervolging over drie kilometers tot het uiterste zou moeten gaan. Het verging mij. veel makkelijker dan ver wacht». José Rooms is oververdiend nationaal omniumkampioen bij de juniores geworden, zoals door iedereen wordt om schreven. Voor de schoolgaande Temse- naar gaat intussen het leven zijn normale gang. Over een paar weken begint hij aan de voorbereiding op het wegsei- zoen waarin hij de beste resul taten beoogt. In dat opzicht bekeken laat José Rooms, waarvan wielerminnend Waas land veel verwacht, zich tot geen grootse uitspraken verlei den Dat is trouwens niet zijn stijl. «Zien wat het worden zal», eindigt hij het gesprek. Intussen vervult José's broer Guy, ruim anderhalf jaar ou der. zijn militaire dienstplicht. Hij is in de buurt gekazer neerd, en hoopt zich in de best mogelijke omstandigheden te kunnen voorbereiden op het wegseizoen, waarin hij met de amateurs moet wedijveren. E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 25