C C EN TOCH WAS LOKEREN GOED GEEL-BLAUW GEEFT EEN VERDIENDE OVERWINNING UIT HANDEN TRAINERSPRAATJES DERBY TEGEN BEVEREN NOG NIET BESLIST IN DE LOKERSE NEUTRALE ZONE Aalsterse sportsprokkels WEERZIEN MET WASEIGE 2-3. Beyens 5 beging een zware fout op Johan Schoofs. B -23.11.1984 - De Voorpost 1" Nationale VOETBAL LQKEREN - CLUB BRUGGE 2-3 Met 9.000 ongeveer waren ze naar Daknam afgezakt om het toptreffen Lokeren-Club Brugge bij te wonen. Aan beide kanten werd entoesiast en open voetbal gedemonstreerd. Centraal in de wedstrijd stond de figuur van Bob Hoogenboom: twee fatale blunders van de Nederlander werden door Willy Wellens met evenveel doelpunten afgestraft. Diezelfde Wellens lukte na de rust zelfs nog een hattrick, dit keer zonder de medewerking van Hoogenboom die aan de 46ste minuut vervangen werd door Rudy Van Raemdonck. Aan de tiende minuut kon Club Brugge kon ei zo na met Costantin bedacht hem zeer het nochtans 1-0 geweest zijn, tien man verder gegaan zijn mild met geel. Na twintig mi- toen James Bett - na steekpas toen Beyens een zware fout nuten ging ook een knal van van Swat Vander Eist - een beging op Johan Schoofs. Een Leo Vander Eist langs de ver- enorme kans voorlangs schoot, overigens korrekt leidende ref keerde kant van de paal. De Lokeren - Club Brugge 2-3. Swat Vander Eist scoorde zijn zesde doelpunt van het seizoen. De Opwijkenaar is hier in duel met zijn Brugse naamgenoot Frankie (ds) eerste speelhelft zat er bijna voor de helft op zonder dat één van beide doelmannen écht had moeten tussenkomen. Aan de 23ste minuut kon Brugge de openingstreffer sco ren: Alex Querter slingerde vanop links de bal voor het Lokerse doel en Hoogenboom sloeg de bal met de vlakke hand recht in de voeten van Wellens: 0-1. Een enorme op doffer voor de thuisploeg die op dat moment de wedstrijd beheerste... Een paar minuten later had aanvoerder Mom mens onkans, toen een knappe vrijschop achter Bargibant op de dwarslat uiteenspatte. Het was zeker niet het dagje van Bob Hoogenboom.Na 36' ging hij opnieuw fataal in de fout toen Mare De Gryse een kei hard schot op hem afvuurde. Voor de tweede keer loste de Nederlander de bal. Wellens stond weer op de goede plaats en 0-2. Lokeren stond nu voor een schijnbaar hopeloze karwei. Raymond Mommens, die tus sen haakjes een formidabele tweede helft speelde, werkte zich op als motor van de thuis ploeg Lokeren weigerde zich gewonnen te geven. Een hoek schop van Bett, tien minuten na de rust, Swat Vander Eist achter het kanon en broer Leo bokste de bal duikelend weg op en over de doellijn (1-2). Nadien kostte het de boze Leo ook nog een gele kaart... Op het uur leed de ingeko men D'Jorge Vujkov dom bal verlies. Querter stond weer op de goeie plaats, spurtte in de diepte en schoof de bal naar... ja, Willy Wellens, die over Vujkov en Heerwegh zijn der de treffer aantekende. De mooiste kans voor Brug ge werd acht minuten later door diezelfde Wellens overge- kopt en amper één minuut na dien kon Angelo Nijskens, na hoekschop van Mommens, Lo- kcren op 2-3 brengen. Een fel beukende thuisploeg had in het laatste kwartier nog een paar halve kansen, maar Brugge liet zich de overwin ning. die het mede dankzij Bob Hoogenboom behaalde, niet meer afnemen. Het opgekomen publiek kreeg alleszins waar voor z'n geld. en dat kan in onze huidi ge kompetitie nog maar weinig gezegd worden. Vivian BOGAERT Lokeren - Club Brugge 2-3. De jonge Vereycken, volgens Henk Houwaert niet meer weg te denken uit het Brugse elftal, in duel met Mommens (ds) Lokeren - Club Brugge 2-3. James Bett lag aan de basis van het eerste Lokerse doelpunt. Hij speelt trouwens een bijzonder goed seizoen (ds) In de tweede helft maakte Sporting Lokeren het Club' Brugge behoorlijk lastig. Club kon achter wél met beide punten naar huis. Dat feit alleen al volstond om van trainer Davidovic een teleurgesteld man te maken. Noch-1 tans had de trainer alle lof voor zijn jongens: «Spijtig toch dat we hier nu met lege handen staan. Lokeren speelde één van zijn beste wedstrijden dit sei zoen. Door die twee flaters van Hoogenboom moesten we starten met een 2-0 achterstand. Ik heb dan ook de grootste bewondering voor mijn spelers die met een enorme inzet en geweldige inspanningen nog getracht hebben deze scheve situatie recht te zetten. We hadden evengoed nog een gelijkspel kunnen halen ook. Vergeet niet dat we het moesten stellen zonder Van Veirdeghem an Somers, twee onmisbare pionnen voor het moment. Maar hun vervangers. Van Goethem en Verheuge hebben het uitstekend gedaan.» Club-trainer Henk Houwaart stond er uiteraard met de brede glimlach bij. «Twee kostbare punten, vooral als je er rekening mee houdt dat we met drie tieners in het veld liepen. Zij deden het uitstekend», aldus de Brugse trainer. Net na de openingstreffer diende Mamadou vervangen te worden.' Hij had toen al een gele kaart gekregen wegens een tweede overtreding op Nijskens. Wij dachten dat Hou waart Mamadou met zijn vervanging voor een rode kaart trachtte te behoeden «Helemaal niet. aldus de trainer. De Senegalecs is op nieuw gekwetst. Een nieuwe verrekking, op een andere plaats. Mamadou. da's een papieren voetballer...». (V.B.) Scheidsrechter Costantin bedacht hem mild met geel. ds) Uit het voorgaande blijkt duidelijk dat de Sint-Niklaze- naars zichzelf hebben overtroffen en langs alle kanten werd dan ook bevestigd dat ze zondag hun beste wedstrijd afleverden in eerste afdeling. Trainer Leon Noliet was zijnentwege nog onder de indruk maandagochtend. «Hoe het mogelijk is dat we niet met de volle inzet naar huis terugkwamen, begrijp ik nog steeds niet. Als we de kansen immers weten te benutten dienen we Standard een nederlaag toe met nooit geziene cijfers. Hoe die drie tot vier open doelgelegenheden echter werden gemist, is iets dat hoogstnodig aan de betrokken spelers moet worden gevraagd want ikzelf weet daar geen uitleg voor. «Niettemin koppelde de Wilrijkenaar een positief staartje aan zijn indrukken. «Het sterkt me anderzijds en bevestigt dat we op de goeie weg zijn met ons elftal. Het werd zondermeer de beste partij sinds ik bij Sportkring in dienst ben Met de huidige spelersgroep aangevuld door enkele mensen die uit blessu res terugkeren, is het zondermeer best mogelijk het hoofd boven water te houden in eerste klasse!» Een overtuiging die alleszins door de (resterende) supporters wordt ge deeld en hoeveel man er nu werkelijk nog achter geel- blauw staat zal zondagmiddag wel auidelijk worden als aartsrivaal Beveren voor het eerst in kompetitieverband van eerste nationale, naar Puyenbeke komt. Een wedstrijd die voor enkele weken weinig of geen spankracht bood maar nu door deze ontwikkeling ten goede (na de Luikse prestaties van SKSN) heel het Wase voetbalheir zal aanspreken. Natuurlijk blijft het de vraag of Noliet tegen de kampioc- nenploeg van vorig seizoen zijn jongens een ander spelpa- troon kan opdringen. Het is natuurlijk ondenkbaar dat Leon met twee voorstoppers en twee verdedigende mid denvelders zal opkomen zondag. Integendeel verwachten velen het optreden nu wel degelijk van bij de start van Peter Van Wambeke als offensief gerichte middenvel der, en zal er verder maar weinig aan de basiself van vorige zondag worden veranderd. Dat betekent dus nog mét Danny Vandenhende, die zijn laatste kompetitie- match van het jaar 1984 zal afwerken, en hierin verwacht iedereen natuurlijk een spetterende verrichting van de «schrik der tweede klasverdedigingen in het seizoen 1983- 84». Verder moeten weinig andere gezichten verwacht worden al weet je bij de Sint-Niklase oefenmeester nooit. Zeker is alleen dat er voorlopig zeker geen sprake zal zijn van Noé (achillespeesoperatic) De Daele (weer langere tijd inak- tief na verkeerde behandeling) en Deproot (maandag weer beginnen met trainen). Beveren zal van zijn kant natuurlijk alles in het werk stellen om nogmaals aan te tonen dat het klasseverschil nog steeds opvallend is. Bij Sportkring maakt men zich echter sterk dat het na de jarenlange voetbalhegemonie van de Freethielboys over het Waasland hoog tijd wordt een ander tijdperk in te luiden. Aan de Klaaskens de daad zondagmiddag vanaf 15 uur. M.N. 1e Nationale STANDARD - S.K.S.N.: Na de drawn tegen Lokeren thuis klonk oefenmeester Leon Nollet bijzonder vastberaden aan en daartegen had de thuis- en zelfzeker wanneer hij voor iedereen die het wou horen verkondigde dat «de ploeg formatie weer bijzonder wei- zeker een puntje wou sprokkelen in Luik en zodoende een einde zou stellen aan een n'8 'n ,e brengen. Het eerste sombere reeks van uitwedstrijden». Het is de lezer wellicht bekend dat Sportkring ®cvaar jWa? dan ook via Van' inderdaad een bijzonder slechte beurt maakte tijdens de laatste verplaatsingen: in Luik werd een overwegend jong S.K. met 5-2 teruggewezen. Nadien raakte men aan de Gaverbeek in zware problemen met een uit de hand gelopen 7-1 nederlaag tot gevolg en in Anderlecht ging men ook verliezen met «goedkope» 5-1-cijfers. De basisploeg waarmee leggen tussen de achterste re- Bodart kwam wel nog uitgelo- Sportkring in Sclessin van start gionen en de i denhende die een aanval, op gezet langs Simocn en Cornc- lisscn, overhaast naast poeier de. Aan de andere zijde kwam Hcrwig Van Reeth in aktie op een vrije trap van Gründel en een afstandschot van Luyckx. Langenhove gerekend die voor een fikse duik van Michel Win- tacq over het uitgestrekte been van Bevers warempel een strafschop toekende. Eddy Sneldcrs die voor de rest nau welijks in het stuk voockwat zette doelman Van Reeth voa schut met een effektballetjc. Daardoor kwam de voor Rouches bijzonder gevleide drawn op het bord. ging verdient wel aandacht. Nollet pakte natuurlijk defen sief uit met vastomlijnde bewa- voorlijn pen maar Carl hield hel hoofd Juist hel uur k,ommen dc koel en deponeerde in de ver- Sponlcringe„ op winst sle hoek. Een hdttjes verraste nadat vandenhende zijn rech- aanspeelbare pionnen, met na me Simoen-Vandenhende. Met deze bijzonder defensieve thuisploeg reageerde met een tèTrinank "afdweikkT en goed kingsopdrachten maar koos opstelling had Standard de no- kopbal van Ausscms en een voor doe| waar simoen in anderzijds voor een sterk dige moeite, in zoverre zelfs vrijschop van Gründel maar jjjj counterende ploeg. Achteraan dat rood-wit in de eerste helft doelman Van Reeth was bij dc vemilde Johnny. Dusbaba de geen enkele uitgesproken kans zaak rol van laatste man. Mark Le- kon voorleggen. Toch viel de roy en Gino Nijs waren beiden gelijkmaker aan dc 40ste mi- De Luikenaars begonnen nu Het was integendeel nogmaals wc' degelijk te blozen en voor het lokale doel dat het moesten kost wat kost voor voorstopper om de gevaarlijke nuut omdat Truyens eventjes bijzonder heet werd. Vanden- eigen publick meer mankracht tandem Racvcn-Small te neut- ruimte liet aan Heinz Gründel hende legde gepast breed tot naar voren sturen. Dat had raliseren. Aan dc rechterkant en deze geslepen Westduitser bij Lacroix maar Erik schoot natuurlijk tot gevolg dat het nam Luk Bevers dc backplaats een grondscherend schot pro- keihard op de rechterstaandcr duo Simoen-Vandenhende in en aan de overzijde was het duceerde dat doorheen een Kwam dan die gelijkmaker vrijer kon opkomen maar niet Fred Truyens die de dienst bos van spelers keeper Van waarvan de Klaaskens snel be- direkt de beslissing afdwong, uitmaakte Daarenboven wer- Reeth verschalkte En kwamen via een puik spelende Danny was wel goed op weg den zowel Erik Lacroix als Sportkring dan? Wel in de eer- Cornclisscn. Carl haalde im- doclpunt r Werner De Vocht als verdedi- ste helft had geel-blauw zijn mers uit met een schitterende uiteindelijk neergehaald door gende middenvelders uitge- tegenstander reeds met een retro maar de Standardkeeper Hellers. Simocn schoot de ter- speeld. Voor laatstgenoemde drie of vier doelpunten moeten raakte die loeier nog aan zodat ech' toegekende penalty par- Hun deze doelpoging op de dwars- does tegen Bodart aan! Aan de uiteenspatte Zodoende 74ste minuut de mooiste kans Simoen trad de pauze in met een gelij- uit deze wedstrijd: Cornclissen kc stand wat bijlange niet dc profiteerde van dc geboden juiste weergave was van het vrije ruimte en legde de bal tot betekende dat meteen zijn de- kunnen terugwijzen buutmatch in de eerste ploeg tegenstoten waren inderdaad en dat was dan ook een bekro- bijzonder gevaarlijk: Simoen ning voor zijn goeie prestaties kon een prima center van Cor- bij de reserven Werner speel- nelissen slechts in de grijpar- de over het geheel genomen men van keeper Bodart beslui- gebodcnc. een sterk verdedigende partij ten en Cornelissen zelf kon net a hield zich zorgvuldig aan dc niet bij een voorzet van Van- hem opgelegde taak. denhende. Even In dc tweede helft beslissen strafschoppen over de puntjes Naast deze sterke verdediging kwartier had de Balenaar toch had Cornelissen de hem (blijk- sukscs omdat Bevers merk baar) op het lijf geschreven waardig ver mocht oprukken Na de herneming hielden dc opdracht om de verbinding te en goed in zijn baan schoof Waaslanders hun spelsysteem was buiten scheidsrechter Van bij de vrijstaande Vandenhen de. Danny kreeg de bal goed voor de voet maar zag nog kans om deze huizenhoge kans tegen de Standarddoelman aan te schieten. Dc puntjes leken dus wel Waas bezit maar dat Géén Ronny Somers noch Patrick Van Veirdeghem tegen Club Brugge. Bob Hoogenboom na één speelhelft vervan gen. Een reeds lang aanslepende ribkwetsuur, was de kommentaar van de Nederlander. Dimitri Davidovic had nog een andere verklaring. Bob steekt de laatste weken op de training weinig uit. Patrick Van Veirdeghem werd drie dagen voor de wedstrijd Lokeren-Club Brugge gekwetst op de training. Een zware enkelverstuiking was het resultaat en wellicht out voor da rest van 1984. Ronny Somers daarentegen moest in de wedstrijd tegen Sint-Niklaas na vijf. minuten van het veld. Er werd een scheurtje aan de lies vastgesteld dat weer eens gepaard gaat met een zestal weken rust Maurits De Schrijver was, na een reeks goede wedstrijden bij de reserven, ook aan rusten toe. Hij deed ondertussen wel zijn wederoptreden bij het invallerselftal. Luxe-paard René Van der Gijp kan hel blijkbaar niet nalaten na te trappen naar zijn oude klub. In De Telegraaf van 12 november II. deed hij volgende uitspraakIk heb in Lokeren met het tweede getraind op een veld waarop zelfs mijn hond niet wil uitgelaten worden. -. Dit als exkuusje voor zijn mindere vorm bij zijn nieuwe klub P.S.V. (V.B.) Minivoetbal Minivoetbalklub De Matteyn, Sporthal Denderdal Vrijdag 23 november om 22 uur: De Matteyn-Resocub V.M.V.A. Rijkssporthal HRITO, César Haeltermaastraat Maandag 26 november: om 19 uur: 't Velleken - A.Z. 77 om 20 uur: De Geuzen - Morta V.M.V.A. Sporthal Ten Rozen Woensdag 28 november: om 18 uur: M.V.C. Park - De Leeneer om 19 uur: Artisanal - Inoxifina Handbal Handbalkluh Sparta Aalst, sporthal Ten Rozen Zaterdag 24 november om 20 uur: H.C. Sparta Aalst - D.B. Zwijnaarde Basketbal BBC Okapi zaal Jules Heeremans, Burchtstraat, Aalst Zaterdag 24 november: om 9.30 u.: miniemen Okapi - Gcntson om 11 u.: Pupillen Okapi - Gentson om 13.30 u.: Kadetten Okapi - Gentson DBC Aalst, Sporthal Denderdal Erembodcgem Zondag 25 november: om 13.45 u.: reserven DBC Aalst-Spartacus SCK om 15.30 u.: le ploeg DBC Aalst-Spartacus SCK DBC Erembodegem, sporthal Denderdal, Erembodegem Zondag 25 november: om 18 uur: DBC Erembodegem - Juvcntus Zottcgcm Petanque PC Apollo, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx Zaterdag 24 november: om 20 uur: ledentornooi. Zondag 25 november: om 15 uur: 2de afdeling BPC Apollo - PC Alosta. Volleybal KH. Hart, Sporthal Ten Rozen Zondag 25 november om 10 uur: competitiewedstrijd. Zaalvoetbal Vrijdag 23 november om 21 uur in Sporthal Denderdal: topwedstrijd ZVC Van Der Eist Aalst - ZVC Kon. Atheneum Aalst. Beide ploegen voeren de rangschikking in 2e Prov. B aan. Sporting Lokeren maakt zondag a.s. het overstapje naar Club Luik. Het ging de oudste Luikse ploeg de laatste jaren echter niet voor de wind. Telkens moest ze wachten tot de laatste speeldag om zeker te zijn van het behoud in eerste klasse. Trainer Robert Wascigc, ooit eens Lokerens oefenmees ter, was bij het einde van vorig seizoen danig ontgoocheld. Toch aanvaardde hij een tweede ambtstermijn. De zaken liggen echter voor het moment gans anders. Er moet rekening gehouden worden met Jong Club Luik, dat bewijst haar vierde plaats in de rangschikking. De kompe titie werd met sukscs gestart en het kleppers als Ernes, Willy Geurts, Sjlivo enz. dient wel degelijk rekening gehouden. Beide ploegen vertrekken eigenlijk met gelijke kansen, met in het achterhoofd een rangschikking in eerste klasse die dit seizoen, meer dan ooit. onstandvastig en onzeker is. Er wordt gestegen en gedaald dat het een lieve lust is. Wat de wedstrijd Club Luik-Sporting Lokeren betreft zullen er zeker geen cadeau's gegeven worden. Beide ploegen hebben voor het ogenblik ambitie zat: Lokcren om in de top van het klassement te blijven en Luik. dat al veertig jaar ononderbroken meedraait in eerste klasse wil dit nog volhouden tot 1992. Dan bestaat dc klub 100 jaar.. En wat méér is: ze wil nu eens definitief komaf maken met haar rolletje als staartploeg. Zodus... Voer voor pronostickers. (V.B.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 26