I Op de sukkel ffiVIE SK00RDE, WON Konditie stijgt bij D.Z.0.-zwemmers DE WET VAN DE STERKSTE VAN STRIJD0NCK AAN HET FEEST FRANK VAN BUYNDER IN VEDETTEROL ELIJKMAKER IN DE SLOTFAZE TEVREDEN EN TERDER AFWACHTEN KAMPIOENENHULDE VOOR BRIK SCHELFAUT Wintertomooi voor liefhebbersploegen VOETBAL 2eProvinciale FC Zelzate - Sporting St.-Gillis 4-2 Us we Sportingskinesist Van Oppen mogen geloven, was ójn ploeg in de kanaalgemeente weer niet erg gelukkig. ,'a een enorm slechte eerste helft, herpakten de jonge napen van trainar Daneel zich duidelijk in de tweede eriode maar net als ze de gelijkmaker binnen schot oelden werden ze de benen afgesneden door een geluks- loelpunt van de lokalen. er van de donderpreek van trainer Daneel tijdens de rust niet veel meer over. Niettemin kwam Sporting on danks die 3-0 stand eindelijk in het stuk voor. Raoul De Roeck die zijn draai helemaal niet vond werd vervangen door Peter Beek en dadelijk zat er meer schwung in de ploeg. Na dat een grove fout op een doorgebroken St.-Gillisnaar reeds onbestraft bleef raakten de Waaslanders aan de TO"' minuut aan een eerste doel punt uit strafschop. Een handsbal was de aanleiding voor Pol De Bruyn om keihard in te knallen. Enkele minuten later ging gelegenheidsaanval ler Luk Bolssens met de nodi ge overtuiging door, passeerde drie opponenten en rondde keurig af. Met deze aanslui tingstreffer tegen begon de porting heeft het de jongste tken echt niet makkelijk: vo- ige week zat de ganse ploeg iet een opmerkelijk offday aar in de voorgaande kon- ontaties hield men steevast tegenstander in bedwang iaar werd de das omgedaan »r eigen onvermogen tot koren. Zondag was de eerste elft ondanks de betere inten- er enorm zielig voor de auw-witten. Doorlopend itrden ze weggetikt door een [fensief ingestelde thuisploeg. Cddels een penalty in de 10^ linuut en een schot van Van oren in de 20"c minuut waar oor keeper Brijs zich liet ver- issen sloegen de Zelzatenaars nok een 2-0 kloof. Bij het (gin van de tweede helft ver- agde Paul De Bruyn dan zelf «g een ongevaarlijk schot tot eigen netten en meteen was FC-afweer duidelijk ongerust te akteren en bracht Sporting natuurlijk alle nodige man kracht mee voorin. Die spelwijze werkte natuur lijk gevaarlijke tegenaanvallen in de hand. Bij zulk een spelsi tuatie raakte Goossens gevaar lijk door en kwam Dirk Brijs tot aan de rand van de backlijn om de bal te weren. Hoewel de scheidsrechter het spel vanop grote afstand volgde en de grensrechter niks kreeg de thuisploeg een vrij schop toegekend. Bogaert plaatste de bal knap langs het muurtje en meteen stond de Gillisdoelman op het verkeer de been. Met deze nieuwe ach terstand werden de benen van blauw-wit natuurlijk afgesne den en had men geen voldoen de weerbaarheid meer in reser ve om een kloof van twee dpel- punten weg te werken in nau welijks tien minuten. «Op basis van de tweede helft, was eens te meer duidelijk dat we vooral met een té aanval lende ploeg moeten uitpak ken», zegt klubdirigent Van Oppen, «maar niettegenstaan de dat moet het mogelijk zijn in de komende weken beter te doen. Vergeet niet dat we zon dag weeral een vaste fanion- speler moesten missen in de persoon van Roger De Schou wer. Dat bracht met zich mee dat we alweer een jonge speler moesten inbrengen, met name Dirk De Baere en dat we in de spits Patrick Dullaart en Luk Bolssens uitspeelden. Voor al le zekerheid haalden we Luk naar het einde van de wed strijd uit omdat deze last had van een lichte spierverrekking die vlug geheeld zal zijn». Zondag moeten we ons dus nodig herpakken en dat zal dan opnieuw met Raoul De Roeck en Luk Bolssens in de ploeg zijn. Verder is er opti mistisch nieuws aangaande Luk Van Lierop. Luk is sinds vorige week immers van zijn gips verlost en zal mits enkele weken aanpassing weer paraat raken voor de basisploeg». Eindelijk dan toch een voor speler in blauw-witte tenue voor het afsluiten van de heen- ronde? Sportief Stekene - Herleving Vrasene 1-0 let werd zondag aan de Stadionstraat een gelijkopgaande «rtij voetbal waarbij vooral de verdedigingen het spel eheersten. Bij de gasten liet vooral laatste man Patrick erhoosel een sterke indruk en in de lokale afweer wierp udy De Ruyte zich op als rots in de branding. Verder iochten ook thuisspelers Michelet en Vereecken en Herle- ingers Luk Van De Vyvere en Mark Daelman een goeie toordeling opeisen. SK Aalst - E. St. Gillis 6-1. Van Laethem schoot na zes minuten de Ajuinen op voorsprong, (per) SK Aalst 6 St.-Gillis-D. 1 SK Aalst heeft op een glan zende manier Sint-Gillis-Den- dermonde met een zware pan doering huiswaarts gestuurd. Aalst was werkelijk geen partij voor de Dendermondenaars. Reeds voor de koffie was de match beslecht. In een sterke eerste helft van Aalsterse zijde vielen de doelpunten zo uit de lucht. Voor de eerste treffer tekende de bedrijvige Patrick Van Laethem. De thuisploeg bleef aanvallen en liet de coun termogelijkheden over aan de bezoekers. De gasten wisten er echter geen blijf mee. De slot fase van de eerste helft werd voor hen een ramp. In de 40ste minuut wist De Jaegher de voorsprong van de thuisploeg te verdubbelen. De Kinder scoorde net voor inrukken nog nummer drie en nam zo alle twijfels omtrent de overwin ning weg. Wie dacht dat Aalst tijdens de tweede helft op zijn lauwe ren ging rusten, kwam even bedrogen uit. De lokalen de den er alles aan om de toe schouwers te amuseren. Doel punten bleven niet uit. Voor het uur verstreken was knalde De Jaegher de vierde treffer voor Aalst op het bord. Den- dermonde aasde er nu enkel nog op om de eer te redden. Tien minuten voor affluiten wist De Man te milderen van- op de strafschopstip. De Jae gher en De Kinder dreven de score nadien nog op tot 6-1. Kortom, een stralende zege voor SK Aalst na een zeer genietbare partij waarin Sint- Gillis de wet van de sterkste duidelijk onderging. Er stond geen maat op het lokale offen sieve geweld. Na deze zege nestelt Aalst zich weer op de tweede plaats op één puntje van de leider. Alles blijft dus nog mogelijk in het titeldebat. (g.d.t.) SK Aalst - E. St. Gillis 6-1. Guy Holbrecht kopt over het hoofd van Rudi De Moor de bal naar Mare De Backer, (per) ADEGEM - MELSELE 2-3 Tijdens de eerste spelperiode Ktd zoals reeds eerder aange wen alles uitgestreden in het iddenveld omdat beide de- I nsies van bijzonder stevige I nakelij waren en er bijgevolg echts weinig kansen afge- I rongen werden. Eén minuut- r rust klom de thuisploeg I hn toch op voorsprong omdat schot vaii Mark Vereecken i een tros spelers terecht- Het uitverdedigen ver- cp niet naar wens en zo her- p am Lieven De Cock met al eer een bal middenin het 3k. Als bij toeval viel het leer voor de voet van Michelet a Mathicu bedacht zich geen ISenblik. Met een zware uit- :al schoot hij de bal in het ik van het doel en meteen s de ruststand bekend, ia de pauze in grote lijnen ezelfde gang van zaken met wel enige uitgespeelde kan- tn langs beide kanten. Zo was :t eens temeer niet te begrij- a hoe Mark Van Stappen i wenkende kans miste en tig ook Patrick Boom tc- ag in de ploeg na drie weken fwezigheid niet in op een itgespeelde kans. Aan het Stekense doel was het ook warmpjes met onder andere pogingen van Van De Vijvere en Van Osselaer. Met nog tien minuten te gaan was Vrasene- spits Luk Van De Vijvere blijkbaar op weg naar een te verantwoorden gelijkmaker. Doelman Van de Wiele hield de overwinning echter thuis met een formidabele save. In het laatste fluitsignaal beland de nog een goeie pas van inval ler Rudy De Clercq bij Miche let en deze schoot de bal nog onbegrijpelijk over de dwars ligger. Herleving Vrasene blijft door deze nieuwe nederlaag op zijn (punten) honger, terwijl de Stekenaars hun goed klasse ment sterk bedreigd zien in de volgende drie beurten. Zondag naar Melsele gaat men alles zins om een puntje en indien dat lukt lijkt gemeenterivaal Klauwaerts Kemzeke geen ple zierreisje naar Stekene tege moet te gaan. Vergeert immers niet dat Stekene op eigen veld 11 op 12 haalde en zodoende een stevige reputatie op eigen veld verwerft. M.N. Komende zondag zal Svelta Melsele het thuis tegen Steke ne zonder de geschorste Mare Van Strijdonck moeten stel len. Van Strijdonck werd na zijn uitsluiting tijdens de wed strijd tegen Zelzate immers voor twee wedstrijden ge schorst. Zondag op Adegem heeft hij echter alvast voor een sterk voorlopig afscheid gezorgd door met twee doelpunten de basis te leggen voor een nipte doch verdiende 2-3 zege van de polderjongens bij Adegem. Melsele blijft daardoor samen met Temse en robur de kop van het klassement aanvoeren. Sekretaris Aps was echter niet onverdeeld enthousiast na de zege van zijn Sveltanen. De twee punten zijn binnen, stel de hij, doch daarmee is dan ook alles gezegd. Over de wed strijd zelf kan men zich beper ken tot de doelpunten. Een gebrek aan motivatie en strijd lust liet zich duidelijk merken. Na treffers van Van Strijdonck waren pas goed op het bord genoteerd of Adegem kon op nieuw langszij komen. Geluk kig voor Melsele stond Willy Van De Velde achter het ka non om een derde treffer te skoren en dat bleek van het goede te veel voor een zich moedig verdedigende thuis ploeg. Zondag zal Melsele echter be slist uit een ander vaatje moe ten tappen wil men ook Steke ne Sportief met lege handen naar huis sturen. Het valt echter te betwijfelen of trainer Rogiers zijn spelers nu niet kan motiveren. In een topwedstrijd speelt Melsele blijkbaar altijd een niveau (YEL) ZWEMMEN SK Aalst - E. Sint-Gillis 5-1. Spanoghe, alleen doorgebroken, besloot te zwak op doel (per) SINT-AMANDSBERG - TEMSE 0-3 Zaterdagavond, als voorprogramma van het veteranen- feest, dook ook de jeugd van D.Z.O, in het water, In eigen bad en zonder kompetitiespanning vpelt elk sporter zich wat sterker, zodat er zeer goede tijden werden gezwom men rond of onder de beste prestaties. Bij KSV Temse ging vorige enkele lokale spelers in de hun weg. zondagavond alle lof naar wind zette, dan gepast tot bij Bij Temse was men na afloop Frank Van Buynder d'e mei Edwin Bynoe stuurde die mei- natuurlijk erg tevreden al was Zo kwam Bart Vercauteren Bart Da Cock zwemt met een hat-tnek voor eerruime 0- een afdrukte doch de doelman oefenmeester Goossens enigs- ze„ dicht bij <le B-zone met mooie beweSaen Taa, de 3 zege van Temse had gezorgd op z,,n weg vond Een goed zins ontgoocheld over de eentijd van 1.19.4 over 100 m SSEdTm gevolgde Van Buynder kon het tegenstander. Sint-Amands- rugcrawl. Ook Joris Puiteman, fennëEëerbetëJen om1 ïg tt terugkaatsende leder echter berg presteerde in verhouding nochtans in verkort van trai- hato op de*00mvri?e slag leikant Zele I {Kemzeke I De hoop op een derde thuis- :ge hebben de Zclcnaars met bezoek van Kemzeke niet annen waarmaken. Zij na- Ire" *n nochtans een goede start len Strobbe een verre inworp in De Wilde na vijf minuten i eigen doel verlengde. De chnisch sterke gasten speel- behoorlijk mee maar ble- onmondig voor het Hei- mtse doel. Het zat de rood- ;rlo-, Jen evenmin mee toen libero zie» 'hollander uitviel na dertig bin- linuten. zodat Rudi Vercau- Uil teren zijn plaats innam en Jo Van Eetvelde zijn rentree kon vieren. Na de rust beheerste Heikant het wedstrijdbeeld en zocht Kemzeke sukses via de counter. Het gebrek aan op portunisme belemmerde een verdere afscheiding tot de be zoekers acht minuten voor tijd op gelijke hoogte kwamen door toedoen van Calle. In de slotfaze werd bij de lokalen alle hens aan dek geroepen om de puntendeling te beveiligen, wat gezien de wedstrijd van beide tegenstrevers een juist resultaat te noemen was. (a.j.z.) bij kwade klant Sint-Amands- berg. Met Guy Hoogstadt als ver vanger voor de gekwetste Luk Na de rust kwam nummer drie neden niveau. wel in het doel verlengen. tot het klassement immers be- „ing, zwom zijn beste tijd in Bi de meisjes Twee' Na de rust kwam nummer drie ner en niveau r meisJes rwee Volckcrick toog Temse van in het begin in de aanval en dat i toen Edwin Bynoe na Nochtans was er ook een posi- solo-aktie lot bij Van tief punt met name de vervan- dezelfde specialiteit. gezichten en twee aanwinsten Wie had verleden jaar durven voor het seizoen 1985: Ann wedden op Dominique Cha- Vergeylen en Leila Atoni. Na- kende al vrij snel sukses toen Buynder gut die met een lob- gen spelers die erg goed wer- „a„e raet zijn 110 op de 100 tuirhTk" wi' wëïriidi'e een akt.e Van Spittael - Van bal de uitgekomen doelman den gekompenseerd. Vooral crawl? Nu zwemt die kerel in vëëï dezetëeisies ^kennis Hacvcr door Van Buynder het nakijken gaf. Hoogstadt zal het nog enkele een stiil waaraan nos> veel i. meisjes ats Kennis- werd afgerond Nog maar en- Temse bleef veruit de meest wek™ moeten bewijzen aan- moet geschaafd worded maa, e°'met' "tïd 5?L2ES^!!Ï5ï X2LT-Ï ^iy.."*»~.k~« Be=»Volekeriekmetce„em- met een machtsexplosie gelijk aSdachë wordën aan de resultaten. j J, t—-o --- -----o -—o .xivei wc.li uiti mei een macni: de oordjes reeds dubbel toen meer kansen doch Rombaut en stige lieskwetsuur aan het suk- Tarzan 1.03.5! Walter Van Haever een num- Van Buynder, nogmaals hij, kelen is gegaan, mertje opvoerde waarbij hij vonden de thuisdoelman op (YEL) Eind 1985 moet hij beneden de Voor wie de eindresultaten wél minuutsgrens. MOTORCROSS M. WARSCHOOT - LOKERSE 1-1 üj Lokerse was men na de Irawn op het veld van Waar- choot toch tevreden. Ener- voelde men wel degelijk dat Melsele en Temse op- w een puntje verder uitlie- maar anderzijds vond toch ergens de redenering «een wnt op verplaatsing» gehoor, okerse blijft na dit gelijkspel in het kielzog van de lei- want met twee punten diterstand is natuurlijk nog "iets gezegd. Mits wat meer geluk kon SV Wcndien met de volle buit 'in weggekomen uit Waar- Khoot, Op het halfuur kopte »ris Verstraetcn op de lat kort 'adat Waarschoot op voor tong was gekomen Kort na It rust was het dan toch raak Wn Costa Vervaet een voor at van Verstraeten direkt op slof nam. De lokale doel en moest het leder lossen todat een goed gevolgde Ver- Iraeten zelf nog kon intikken. Ondanks de vervangingen van De Keyzer door Polflict en van Jansoone door Smet bleef de stand ongewijzigd al zou Lo kerse wel nog schuchtere po gingen ondernemen om alsnog iets uit de brand te slepen. Zondag wordt het echter op nieuw menens voor SV want dan komt FC Zelzate naar de Scherpeput. Een wedstrijd die beslist moet kunnen gewonnen worden waardoor Lokerse misschien wel eens de grote weekendwinnaar zou kunnen worden. Temse ontvangt im mers thuis Heikant Zele, een partij die voor Temse zeker niet van gevaar ontbloot is ter wijl de andere leider Melsele het thuis tegen Stekene moet opnemen er. hoe gevaarlijk Stekene wel kan zijn mag men aan de Scherpeput altijd eens komen vragen. Sekretaris Heirman weet ervan mee te spreken. YEL Nadat Brik Schelfaut vorig sei- op het gemeentehuis alle Ham- zoen kampioen werd der nieu- se kampioenen en verenigin- welingen 125cc startte hij zijn gen gehuldigd maar men leek laatste wedstrijden in 1983 bij verwonderd toen men Brik de nationalen 125cc waar hij Schelfaut daar als afwezige eveneens de ereplaatsen verza- had. melde en bijgevolg in dit sei zoen koos voor de nationalen BlJ een navraag hieromtrent 250 cc. bleek dat niemand een uitnodi- Gesteund door Mevr. De Wit 8'n8 naar het adres van Brik van het Standingteam weet gericht had, waarbij hij met Brik zich steeds met volle inzet z'in onvers dan ook verwon- te verdedigen hetgeen hij be- derd opkeek toen ze enkele vestigde met zijn talrijke ere- da8en later hoorden van deze plaatsen en overwinningen die kampioenenhuldc. Bij wie de- hij dit jaar behaalde. ze nalatigheid lag, wist men Daarbij nog een eerste plaats niet te vertellen, maar men in de rcgelmatigheidstrofee verzekerde Brik toch dat hij «Sportwereld», een tweede binnen de kortste keren een plaats in de trofee «Bovel» en uitnodiging mag verwachten, ook nog de kampiocnentrui hetgeen we dan ook terecht der beide Vlaanderen te Aart- een sportieve beslissing vin- rijke. Naast dit dan de fel be- dcn geerde kampioenentrui van Tweemaal achtereenvol- Beigic, waarin Brik in alle 8ens kampioen is toch een be proeven tot de sterksten be- wiis van kunnen in de motor- hoorde, zodat hij in de finale- sPort en samen met het sterke wedstrijd te Kluisbergen nog presteren van de andere Ham moeilijk kon bedreigd worden. se P'loten mag men in hun gemeente ook eens aan deze Hulde op het gemeentehuis te sportaktiviteit denken. Hamme Enkele weken geleden werden meer belang hebben, zijn Heidi De Clerck en Ann Ver- nimmen. Eerstgenoemde zwom 1.09.9 over 100 m crawl, ongeveer haar beste tijd en Ann Vernimmen knabbelde van haar beste tijd één sekon- de af en geraakt met 1.08.8 over dezelfde afstand in de omgeving van de A-zwem mers. Zondag trok het DZO-volkje naar Gent voor het kampioen schap der B-zwemmers. Luc Blindeman zette de kermis in met goud op de 100 dolfijn en daarbij een tijdsverbetering die hem op de limiet van A- zwemmer brengt. Nathalie Porthaals verbeterde haar beste prestatie met zeven sekonden op de 100 m dolfijn, maar de miniemenjongens brachten ontgoocheling in het Dendermondse kamp. Beiden werden uitgesloten bij de streekzwemmers. wat waar schijnlijk enkele boetetrainin- Zwemmen. D.Z.O.-er Bart Vercauteren bijna een B- zwemmer (v) gen zal meebrengen. Weer tijdsverbetering voor Heidi De Clerck op de 100 m rug en Ann Vernimmen op de 100 m schoolslag. De grootste voldoening kwam echter van Annick De Paepe, die het haalde op dolfijn met daarbij een tijdsverbetering. Daarna zwom ze zich in het goud op crawl met een beste tijd... Aanmoedigende prestaties toch die alle zwemmers moe ten aanzetten tot volledige in zet op de trainingen. Aanmoe digend ook voor hét trainers- korps dat in die resultaten de prikkel vindt om op de ingesla gen weg verder te gaan. Motorcross. Erik Schelfaut, zeventien jaar en voor de D.H. tweede keer kampioen van België. Op zondag 23, dinsdag 25 en zondag 30 december organiseert FC Bijlken een wintertomooi voor liefheb bersploegen. De inzet van dit tornooi, buiten de prachtige trofeeën, is een prachtige wisselbeker, geschonken door mevr. Georgette Desoete-Van Wouwe. Men hoeft slechts tweemaal het tornooi te winnen om deze mooie beker te behouden. Alleen de eerste acht ingeschreven ploegen kunnen deelnemen. Liefhebbers kunnen kontakt opne men met sekretaris Roger Schatteman, Eekstraat 160. 9100 Lokeren.

De Voorpost | 1984 | | pagina 29