Aalsterse karnavalisten Antoine en Michel veroverden Ten Bel Karnavalkalender Lede 1985 VKW Aalst en de zwakheid de Belgische export A.K.V. «Tieretisjekartasjen» valabel op jazz-gebied Tien jaar Prins Kuiper te St.-Gillis-Dendermonde Pocck a behandeld ee ten die met r v< t te zegt >3i 2 - 23.111984 - De Voorpost Michel geniet er nog steeds van. De zon straalt van zijn gezicht wanneer hij vertelt over zyn recent verblijf in Tenerife. Samen met zyn boezemvriend Antoine, maakte hy er een van de heerlijkste momenten van zijn leven mee: optreden in een luksueus kompleks, ten aanschouwe van een driehonderdtal gasten uit eigen land, Duitsland^ Noorwegen, Denemarken, Frankrijk en Spanje, op het podium staan waar voor hen de grote Vlaamse zangers en zangeressen hebben gestaan. Je kan het nauwelijks geloven. En toch is het waar. Michel Cleemput en Antoine Van der Heyden, een niet te scheiden duo in de wereld van het Aalsters karnaval, waren te gast in Ten Bel waar zij optraden met een deel van hun ongeëvenaarde weergaloze «Too men show» die in Aalst ettelijke malen bomvolle zalen lokte. weekend van Allerheiligen. Met een paar dagen vakan tie te nemen is men een hele week vrij en voor wie kinderen heeft, in die pe riode is er geen school en kan men dus ook makkelijk een oplossing vinden. Eind oktober stond het Aalster- se gezelschap dan ook, be laden met pak en zak, klaar om te vertrekken. Het bleek later dat ook Mare Dex, Vivi en Josée die car rière heeft gemaakt met de mooie meidengroep Luv. naar Tenerife waren afge reisd om er tijdens dezelfde periode op te treden. Michel en Antoine voelden zich meteen klein worden naast deze meer gekende namen. Maar ze hoeven zich niet te schamen, de show die zij brachten mocht best vergeleken wor den met wat de anderen deden. «We hebben er ongeveer een dik uur gezongen. Al lemaal liedjes die op de elpee van de Too men show stonden. Alleen hebben we bikkelhard moeten werken om de vele Aalsterse woor den, de typische gezegden en uitspraken een beetje aan te passen zodat ze ver staanbaar waren voor iedereen.» Dat was lang niet makkelijk, herinnert Michel zich die ook nog weet dat zijn vrouw, die al even opgetogen is over het hele opzet als hijzelf, meer dan eens zei «dat trekt op mets meer als ge dat veran dert». Maar ja, het Ten Bel publiek is anders dan in Aalst en men heeft toch graag dat de toeschouwers er wat van meedragen. Was het de bedoeling de «Too men show» helemaal 'op te voeren, dan bleek dat technisch niet mogelijk te zijn. Een orkest was er im mers niet, en wanneer men zich moet behelpen alleen maar met een muziekband, dan geraakt men in de knoei. Nochtans had het huisorkest de reis kunnen meemaken, maar om uit eenlopende redenen bleek dat uiteindelijk dan weer niet mogelijk. Michel en Antoine dan maar op hun eentje, geruggesteund door een bandopnemer, de plan ken op van de Honolulu bar. Goed geslaagd Debuteren in een bar is lang niet zo simpel. De twee Aalstenaars waren onder de indruk van de grote belangstelling. Een driehonderdtal gasten had den de prachtige bar bezet en zich gezellig in de stoel tjes en zeteltjes laten neer vlijen. Ondertusserr liepen kelners af en aan, al is lopen volgens Michel een veel te sterke uitdrukking. «Stillekes wandelen zal al wel goed zijn», zegt hij. Onder de gasten niet alleen mensen uit het vertrouwde Aalst, ook andere Vlamin gen en Franssprekende landgenoten. Daarnaast ook Duitsers, Denen, Zwe den, Noren, Britten, Fran sen, kortom een biezonder bont allegaartje dat men Bel veroverd. Een dertien tot veertien liedjes werden gebracht. «Het viel allemaal goed mee,» zegt Michel al te be scheiden. Want uit andere bronnen hebben we inmid dels vernomen dat het een avondje is geworden om nooit meer te vergeten. Trouwens de hele week mag met gouden letters worden opgeschreven. Eigen publiciteit Verliep lang niet alles vol gens plan, dan toonden Michel en Antoine toch de nodige souplesse die men alleen maar zou kunnen verwachten bij rasarties ten. Misschien zijn ze dat ook. Affiches bijvoorbeeld om het optreden van het duo aan te kondigen waren er niet. Geen nood, Michel en Antoine zorgden dan maar voor eigen affiches, die ze ook zelf zijn gaan uithangen. «Een stuk of ze ven in totaal,» herinnert Michel zich. Zij waren ook zinnens om een stoet te organizeren en zo den vol- ke kond te doen dat zij de gastheren waren. Maar er kwam een kink in de kabel. De stoet ging niet door. Achteraf bekeken niet eens een ramp, want de Honolu- lubar was nu al maar net groot genoeg om de vele nieuwsgierigen een plaatsje te bieden. Een ander pro bleem was dat er maar één mikro voorradig was. Dat remt natuurlijk het tempo van de show. Maar ook hier wisten Michel en An- Aalst. Antoine als een volleerd entertainer wist het meertallige publiek zeker te (a) toine zich goed uit de slag te trekken. Michel zong dan maar gewoon met de staander voor de mond. Uiteraard maakte men van de gelegenheid ook gebruik om het eiland uitgebreid te bezoeken. Daarvoor had men een bus op de kop getikt, goed voor tien plaatsen. Herhaaldelijk diende men te stoppen om dat de fotograaf van dienst al dan niet toevallig, ook de fotograaf van uw eigenste weekblad, steeds dingen zag die hij wenste te foto graferen. Of het nu om een bananenplantage ging of over een verloren gelegd vliegveld. Dirk trok aan de bel en wilde kost wat kost ook een foto. Zo bracht het hele gezel schap een bezoek aan San ta Cruz en deed men ook dé beklimming van een meer dan drieduizend me ter hoge vulkaan. Op min der dan acht minuten word je tlan duizend meter hoger gevoerd en dat is lang niet goed voor de ademhaling. Antoine bijvoorbeeld wist daar sterk van. Michel niet. Maar anderen bleven ge woon beneden aan de voet van de vulkaan wachtten tot het gezelschap terug keerde. Het werd een week vol ple zier en leute. Dagelijks was er wel iets anders voorhan den en het ene optreden zorgde ervoor dat de hele vakantieweek gewoonweg schitterend was te noemen. De twee mannen mochten trouwens heel wat geluk wensen in ontvangst nemen. Nu al worden er plannen gesmeed om volgend jaar terug te keren. Maar dan willen Michel en Antoine het anders aanpakken. Geen bandopnemer meer, maar een orkest, of ver schillende cassettes waarop ook verschillende zijn opgenomen, de muziek. 'Want zinaéRaa dat doen ze life. Daar ken ze een erezaak van..- Misschien worden ze d [f door de Belgische beamten ook andere vedetten die al, om niet te steeds, vrije doorgang gen. Michel kan er and" over meespreken. Maalt lukkig beschikt hij over' gave van de humor enl hij om vele dingen lachf En wie weet, gaat menij gend jaar rond Allerh gen met geen ganse r Aalstenaars naar Ten B om er de Aalsterse kan valsfeer onvervalst en i gebreid door te spelen i de vele nationaliteiten ginds genieten van het kere weer bij een sende drink. We in elk geval voor Antoine... en ook Dirk. Aalst. Terwijl Antoine helemaal achteraan zijn aerobic song zingt, doet Michel met drukke gebaren voor wat de gasten hem proberen na te doen. Met de glimlach nogwel (a) Aalst. Michel en Antoine op het einde van hun tour de chant in de Honolulubar (a) De reis was voorspoedig en verliep zonder enig pro bleem, aldus Michel die wel weet dat men het vaste land verliet in een bijtende koude. Zaventem was er niet bij. Het Aalsterse ge zelschap, flink aangedikt want niet alleen de twee entertainers gingen op reis, moest naar Amsterdam waar men op Schiphol in scheepte voor een onverge telijke week van pret en plezier. In Tenerife, waar het on dertussen toch al Iaat in de namiddag was geworden, wees de thermometer liefst 31 graden aan. Van het goede teveel dus. Maar nie mand was daar kwaad om. Integendeel, de zon was welgekomen na zoveel we ken van nattigheid. Eenmaal in het Ten Bel kompleks aangekomen, werden de afspraken ge maakt voor de Aalsterse avond. En heel even dreig de het mis te lopen, want het bleek dat er niets bie- zonders was geregeld. Michel en Antoine moch ten optreden wanneer ze wilden en ook waar ze wil den. Dus namen ze het ini tiatief in eigen handen en maakten er het allerbeste van, tot groot genoegen van de vele bruin gebakken toeristen. Een jaar werk Vraag is natuurlijk, hoe het allemaal is begonnen. Michel daarover: «Vorig jaar heb ik meegedaan aan een kwis op de jaarbeurs. Walter Capiau leidde dat hele geval. Ik won er een reis naar Ten Bel, waarvan er een vertegenwoordiger op de jaarbeurs was. Dus gingen naar Ten en daar merkte ik op dat er H artiesten Marah, Vivi en Salim Seghers bij- voorbeeld, waren er toen te gast. heb dan mijn stou- V Jp te schoenen aangetrokken, f. V j temeer omdat druk Hl M Tm bezig waren de voorbe- 1 van Too men ^H| Er volgde een ge- ^|H^ sprek met de manager ter H Hf" akkoord uit de bus. Michel HKNv |H en Antoine zouden in de _JI loop van 1984 een onver- valste Aalsterse Avond xxx X4 mogen verzorgen. Ze ko- Aalst. Michel Cleemput en Antoine Van der Heyden hier zen voor het verlengd nog druk aan het repeteren veroverden Ten Bel (a) Zaterdag 1 en zondag 2 december: «Mosselen zonder Grenzen» in café Horoscoop. Org. Kleine Kouterbrassers. Zaterdag 22 december: «Bal Rembrandlkluddens», zaal Lelie, org Rembrandtkluddens. Zaterdag 12 januari: «Bal van de Sleuren», zaal Lelie, org. De Sleuren. Zaterdag 19 januari: «11e Miss Bette-vcrkiezing», zaal Lelie, org. «Orde van de Lecdse Hovaardige Boer». Zaterdag 26 januari: «Bal Wanzeelse Wclwetcrs», zaal Duivenlokaal Wanzelc. org. Wanzeelse Wclwetcrs. Zaterdag 26 januari: «Bal Leedse Nachtuilen», zaal Lelie, org. Leedse Nachtuilen. Zaterdag 2 februari: «Verkiezing Prinses van Oost- Vlaanderen». zaal Sint-Martinus Oordegem. org. Orde van de Komeeren. Zaterdag 2 februari: «3e Bierprinsverkiezing», zaal Lelie, org. Kleine Kouterbrassers. Zaterdag 9 februari: «Prins Karnavalverkiezing», zaal Lelie, org. Gemeentelijk Karnavalkomitec. Woensdag 13 februari: prijsuitreiking te 19 u in het Kultureel Centrum, org. Orde van de Leedse Hovaardige Boer. Zaterdag 16 februari: «Karnavalfeest 3e Leeftijd», Villa Letha, org. Orde Leedse Hovaardige Boer. Zaterdag 23 februari: «10e Kindcrkarnavalfeest» te 14.30 u in De Klub en kinderstoet met de Kon. Harmonie Sint-Cecilia Lede, org. Leedse Hovaardige Boer. Zaterdag 23 februari: «Karamellenworp» te 18 u, org. Gemeentelijk Kamavalkomitce. Zondag 24 februari: 33e karnavalfeest vanaf 15 u, org. Gemeentelijk Feestkomitee. Maandag 25 februari: «9e Boercnmaandagstoct» te 15 u. LH Aalst. Dirigent Luk Bonner gehuldigd door schepen Borms bij het koncert door Arbeid en Kunst» (a) Aalst. Michel op de preekstoel. De pret kon niet op (a) niet zomaar met een show boordevol woordspelingen in het Aalsters en het Ne derlands kunt boeien. Men diende dus af te stappen van de oorspronkelijke idee om de Too men show ten voeten uit te brengen. Het werden dan maar liedjes. De aanzet leek veelbelo vend te zijn, want op de tonen van de hoempamu- ziek, voelden Vlamingen en Duitsers zich biezonder goed thuis. Zij lieten zich helemaal meeslepen door het ritme en deinden op de maat van de muziek mee. De dansvloer van de bar werd onder de voet gelo pen. Maar toen kwamen er andere liedjes, minder goe de dansmuziek, en de kop peltjes dienden terug te ke ren naar hun plaatsen. «Heb je een orkest achter je staan, dan kan je natuur lijk de begintrend door trekken.» zegt Michel. Maar het tweetal trok zich goed uit de slag. Men had bovendien nog kort voor het optreden een paar extra nummertjes ingestudeerd. Zoals een les in aerobic. Terwijl Antoine al zingend uiteenzet wat aerobic nu eigenlijk voor hem is, neemt Michel een viertal bezoekers onder de arm en geeft hen bij wijze van spreken hun allereerste les. Het publiek schatert het uit van het lachen en terwijl Michel zich in de meest denkbeeldige bochten wringt en de vier toevallige leerlingen hem pogen na te doen, komt het applaus los. Aalst heeft terstond Ten De karnavalgroep Tieretisjekatasjen (kortweg TTK) werd in 1981 opgericht door een groep laatstejaars van het Koninklijk Atheneum te Aalst. cn het Jazz-kroegenfestival '84 LH Het doel van deze karnaval groep was niet alleen het veel meer bereikt, voortzetten van een Aalsterse traditie, maar ook het verzeke ren van de blijvende karmc- raadschap onder de stichtende leden. In 1982 stapte TTK voor het eerst op in de karnavalsop- tocht. Het gekozen onderwerp was een vlijmscherpe satire op de bewapcningsveldloop «Ca- pa Carnaval». Dit werd al di- rekt een grandioos sukscs: TTK haalde de 24ste plaats op 29 deelnemers. TTK zag dit als een aanmoediging om door te gaan In 1983 groeide de groep uit tot een stevig twintigtal. Het onderwerp voor de optocht van 1983 werd: «een gokte ge ni, ge nctj gè ni». Dit was een satire op de wereld van het gokken cn het kansspel. Het onderwerp werd door TTK zo buitengewoon origineel naar voor gebracht dat de jury er blijkbaar niets van begreep. Dit bleek althans uit het resul taat: 31ste plaats op 34 deelnc- Ondanks dit zeer teleurstel lend resultaat pakte TTK in 1984 ijzersterk uit met 'Ray- mong cn zen zjicaarckcs' hét verband tussen Dallas, l.ucky Luke en de Belgische politiek. Het resultaat: een 8ste plaats. De Ticratisjckatasjen hebben niet alleen hun doel bereikt maar hebben als initatiefne- mers van het Jazz-fcstival '83 Op maandag 17 december or ganiseert het Verbond dér Kristelijkc Werkgevers cn Ka derleden in de Generale Bank- maatschappij te Aalst, Nieuw- straat 20, meer bepaald in de Van Inniszaal, in samenwer king met de Handelskamcr van Aalst cn Gewest en van de Kamer van Koophandel van Dendermonde te 19 30 u. een samenkomst. Lie. T.E dr. P. Roosens spreekt als doctor in de ekonomische wetenschap pen over een materie die ons allen interesseren moet: «De zwakke Belgische ondanks de devaluatie 1982: zijn alternatieve maatregelen heden lijk?» Onze gastspreker denkt in richting van de Moesen en A. sia) die onlangs uitpakten een gans nieuwe kijk op problematiek, én met concreet en precies instraal voor een beter cxportbdt" (het zgn. ARES-systeem). In het café «De Kuiper» te St.-Gillis-Dendermonde wordt er telkenjare een prins verkozen.' Het initiatief werd tien jaar geleden genomen. Albert Pauwels werd de eerste prins. Ni hem volgden Jean Van Nicuwenhove, Valeric Van Maldercn. Jozef Mannacrt Francois Schennhoof, Philemon De Batselicr, Albert De Muyter. Luc Pauwcis cn Alfons De Boeck. Voor de tiende prinsverkiezing die op 11 januari in het hogervermclde café plaatshce hebben zich drie kandidaten gemeld Het zijn Louis De Boeck, William De Troch en O Meysman. Ze zijn verenigd op de foto, samen met de vroegere prinsen en cnkcKI sympatisanten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 2