li FC BAASRODE VOORTAAN MET JOHAN VERHEYDEN CHRIS BUYDTS MAAKT HET VERSCHIL SK BERLARE GEEFT BELANGRIJK PUNT PRIJS THUISPLOEG FAALT IN DE AFWERKING VERBAZENDE THUISPLOEG RUKT VERDER OP Baasrode-Wieze 1-1. Al kregen de leiders voorsprong op de tweede (c) een gelijkspel, ze hebben nog drie punt irtier voor het e tve de gelijkmal innen brengen. I doelman lostej schot van Fran? door kwetsui Baasrode - Wieze 1-1. Vier Wiezespelers omringen deze eenzame Baasrodenaar (c) Grembergen-Oudegem 1-0. De Ridder (Grembergen) kan de bal wegwerken, (vh) FC Baasrode heeft tegen Wieze een punt moeten prijsge- jfcj ven. Gezien da resultaten van de achtervolgers, betekent WanmunsHr-Kruibekgld). De felle drukvan Kruibeke Trlil-r" WalUrvan FC Baasrode „en, de werd door de Waasmunsters. defensie goed opgevangen puntenddi„1, Mn bil,üke uiWa(,. (dw) Grembergen-Oudegem 1-0. Doelman De Lathouwer van Grembergen bokst het leder weg en laat zijn buik bewonderen, (vh) Grembergen-Oudegem 1-0 Eerste overwinning van S.K. Grembergen op eigen terrein, zij het met de kleinste score Een verdiende overwinning volgens de plaatselijke klublei- ders. «Oudegem is er maar weinig aan te pas gekomen», meent voorzitter Herman Burgh- gravc. «Het heeft wel een paar keer gedreigd. Dat was ondermeer na twintig minuten toen het voor het eerst in ons doelge bied verscheen. Het afgewe ken schot van Chou De Bleec- kere huppelde toen tegen de doelpaal. Kort voorbij het halfuur zijn we op voorsprong gekomen. Patrick De Waele gaf een voorzet aan Karei De Ridder. Die plaatste twee tegenstanders in de wind, be diende vervolgens Chris Buydts die de bal kon binnen- tikken. Kort na de hervatting werd William Vereecken bij de be zoekers uit het veld gestuurd, nadat die zich had gere vancheerd op Hans Burghgra- ve, die op voornoemde speler een overtreding .had begaan. Eigenaardig, maar eens num- meriek in de meerderheid, scheen het bij ons minder vlot te gaan. In de laatste minuut werd ons doel nog eens be dreigd, maar de gelijkmaker, die trouwens onverdiend zou geweest zijn, kwam er niet. Al bij al vind ik het een logische overwinning. Hopelijk kunnen we zondag tegen F C. Lutter- zele, die we op ons veld ont vangen, de lijn doortrekken Niet schitterend «S.K. Grembergen moet niet al te hoog van de toren bla zen», zegt de Oudegemse klubleider Hector Lambrecht. Grembergen heeft zeker niet -denderend gevoetbald. Het is echter niet aan ons, om ander mans rekening te maken Onze handikap schuilt in het feit dat we geen doelpunten kunnen scoren. Reeds een paar wed strijden dienden wc met de kleinste cijfers de duimen te leggen. De afwezigheid van Bertje Vercauteren, wegens kwetsuur, speelt ons parten. Hij is in staat om te scoren. Waarom William Vereecken vorige zondag van het veld werd gestuurd, lijkt mij enigs zins onbegrijpelijk. Hij'heeft wel gereageerd naar die speler. die een fout op hem beging, maar heeft hem anderzijds niet geraakt. In ieder geval wordt het de hoogste tijd dat we punten gaan sprokkelen. Wij moeten dringend uit de geva renzone pogen weg te raken.» E.D.M. BERLARE - MEERBEKE 2-2 SK Berlare heeft op eigen veld een punt prijsgegeven. In dat verband kunnen we twee feiten aanhalen. Tijdens de eerste helft miste Jacques Van Kerckhove een elfmeter- trap. Op het einde van de match kwamen de bezoekers tot scoren als gevolg van een al te grote lichtzinnigheid van de thuisploeg die, numeriek in de meerderheid, al dacht dat de mosselen aan wal waren. Waasmunster - Kruibeke I-O. De doelman van Waasmunster redt opnieuw. Hij was de held van de wedstrijd: (dw) Herleving Sint-Pauwels - Red Star Haasdonk: 1-0 «Wij hebben met zo dende rend gevoetbald. Tijdens het eerste halfuur waren wij de betere ploeg. We hadden toen pech. Twee keer troffen wc het doclhout. Daarna is Wieze meer in de wedstrijd gekomen. Voornamelijk in de tweede helft vielen we te zwak uit in de middenlinic. Met het oog op de match van komende zon dag op Kieldrecht zal ik ook een wissel doorvoeren. Johan Verheyden zal titularis worden in de plaats van Arthur Gerlo. Johan Verheyden is enkele we ken onbeschikbaar geweest wegens een kwetsuur. Tegen Wieze zijn we eerst op voor sprong gekomen, toen Mocns op links infiltreerde en voor doel centerde, waai* Jcan-Pier- rc Troch kon binnenkoppen. Nadat de bezoekers de gelijk maker hadden tot stand ge bracht, hebben we tevergeefs gepoogd om te reageren. On- kans kenden wc in de slotmi nuut toen een kopbal van Rik D'Haen tegen het doclhout pletste. Met drie punten voor- Deze twee opponenten hebben tot nu toe om zeer uiteenlo pende redenen allebei een matig klassement. Zo heeft Herleving nogal wat moeite om het meestal betere spel in cijfers uit te drukken en kan Red Star terecht wijzen op een lawine van kwetsuren en schorsingen welke de ploeg kompleet ontwrichten. Toch zorgden deze twee Wase elftallen voor een bijwjjlen spannende wedstrijd waarin de Herlevingspelers uiteindelijk als meest matuur naar voren kwamen maar qua afwerking geen te beste beurt maakten. «Nochtans speelde Berlare een behoorlijke partij,» meent klubleider Doorns. «Tijdens een groot gedeelte van de wed strijd waren we de betere ploeg en voerden het offensief. Het was de intentie van de spelers om aan huis te winnen. Die kans zat erin. Spijtig dat Jacques Van Kerckhove, die nochtans op een goede verrich ting mag terugblikken, halfweg de eerste helft een penalty on benut liet Een minuut daarna kwam Mcerbeke voor, en als reaktie hierop vlamde Luc Maes aan de overzijde, amper zestig sekonden later, de ge lijkmaker tegen de touwen. Alvorens het via Ivan Permen- tier 2-1 werd, lieten Chris Van der Meersch en Erwin Verbe- ke nog een kans onbenut. Na de kampwisseling kwam het aanvankelijk tot geen op windende momenten. Met nog twintig minuten te spelen werd bezoeker Van der Smissen uit het veld gestuurd De nume rieke meerderheid die Berlare toen bezat, heeft het niet kun nen benutten om de nipte winstcijfers op het bord te hou den. Drie minuten voor het einde kwam de gelijkmaker tot stand. Dat betekende een kou de douche, gezien toch het feit dat we dat ene puntje best konden gebruiken.» Vanwege SK Berlare werd ons vriendelijk opgemerkt dat we in onze bijdrage van vorige week al te scherp hebben uit gehaald naar Frankje De Vreeze. De kommentaar was er de oorzaak van dat deze voetballer te zeer de schuld van de nederlaag op zich nam Het verlies moest zeker niet alleen op de schouders van Frankie De Vreeze worden ge schoven. Hij trad wel op als sluitstuk van de verdediging en kon niet altijd weerstaan aan de druk die grotendeels het gevolg was van hel feit dat andere kollcga's hun rol niet altijd naar behoren vertolkten. Allicht had hij als jonge voet baller een te grote verantwoor delijkheid op zich genomen, maar daarin treft hijzelf geen schuld. Het feit dat hij over de ne derlaag en de kommentaar achteraf ontgoocheld was. is het beste bewijs dat hij een klubspelcr is, en het beste voor heeft met SK Berlare. (F..D.M.) Red Star Haasdonk moest zijn ploeg weer op enkele plaatsen noodgedwongen wijzigen om dat spelmaker en zeg ook maar smaakmaker, Benny Daemcn wel degelijk niet in orde raakte en men niet zo gauw een nieu we spelbcpalcnde figuur kon vinden. Daemen is immers zoals hij de jongste weken evo lueerde bijna onvervangbaar en dat wist trainer Samson maar al te goed. Tot ieders verbazing kwam Jan Dcmets in de ploeg en dat viel duidelijk niet in goede aarde bij enkele Red Star-verantwoordelijken. De thuisformatie kon van haar kant over haar sterkste opstel ling beschikken met de inder haast opgelapte Germain De Block in de verdediging. Kee per Peter De Jonghe stond terug tussen de palen na zijn niet zo fraai uitziende oor- kwetsuur en centrumspits Ste ven De Jonghe had nogal wat last bij het lopen. Na een lange kennismakingsperiodc event jes onderbroken door een har de knal van dichtbij van Prin- gels gepareerd door doelman Buytaert, eiste de gccl-zwart getooide ploeg met duidelijk klassevvi schil het tweede kwartier op. Een resem hoek schoppen met attente bezoe kende verdedigers als klaar ziende afweerders was het gevolg. Vooral Mark Racs en Luk Van Poeckc maakten het de Red Star-defensie knap moeilijk door hun vele doorstoten op beide flanken. Keeper Buy taert bleef overeind na grond- schcrcnde schoten van Heyn- derickx en Motyka maar was aan de 33ste minuut iets te traag in de lucht. Een vrij schop ter hoogte van de grote backlijn toegekend na ob- strukticfout op Van Poeckc werd keurig voor doel ge bracht door Fobé. Steven De Jonghe veerde ondanks zijn mindere konditie hoger dan de bezoekende doelman en kopte makkelijk binnen. Haasdonk was blijkbaar niet erg aangeslagen door deze ach terstand want tot twee keer toe liet de tot dan toe onzichtbare Franky Van Leuvenhacghc zijn goeie traptcchniek bewon deren Op ruim dertig meter schoot hij een bal verrassend in. doelman De Jonghe was verslagen maar de bal kwam via de verste staander terug in het veld. Naderhand werd Franky aangespeeld door Ger ry De Jonghe maar nu was de Herlcvingdoclman wel bij de pinken. Na de koffie onderging het spelbeeld geen merkelijke wij zigingen want Herleving Sint- Pauwels bleef door zijn sterker middenveld de lakens uitdelen en de Sterren moesten het uit sluitend hebben van toevallige counters. Toch zorgde rood geel voor het eerste gevaarlij ke standje omdat Stevelinck een bal doorkopte tot bij Van Meervcnne. Diens kopslag werd klasserijk gered door Pe ter De Jonghe. Aan de over kant had vis-è-vis Peter Buy taert enige last met een schot van Heynderickx en kreeg Jan Van Lemmens een gele kaart voor een domme overtreding op Van Poeckc. Hubert Heyn- drickx bleef het zoeken bij schoten uit de tweede lijn en aan de 68ste minuut zette hij de gastdoelman op het ver keerde been. Het leder werd echter van de lijn gehaald door de goed opgestelde Demets. Hoewel de lokale druk bleef aanslepen was het maar best dat Peter de Jonghe een nieu we tegenaanval besloten met een schot van Eddy Maes weerde. Naar het einde toe stak Rudy Motyka er nog eens twee keer bovenuit en be kroonde hiermee zijn uitste kende partij Een duidelijke haakfout hield hem van een zekere goal, maar de heer Van Hoye wou geen penalty toe kennen Hij had daarentegen wel een geel karton over voor het protest van Motyka. In de volgende minuut Was een dui delijk geprikkelde Pauwelse aanvoerder weer aardig op weg; Rudy zette immers drie tegenspelers in de wind en drukte dan keihard af. Zijn schot belandde echter tegen de onderkant van de dwarsligger en zo bleef de geruststellende tweede treffer uit. Inmiddels wou de bezoekende oefen- meester meer verdedigen dan zelf naar een puntje te mikken, getuige de vervanging van Ste velinck door Van Boxlaer Met een schot van Pringcls onbe grijpelijk naast en een gele kaart voor diezelfde Hcrlevin- genaar na trappen op een lig gende tegenstander, sloot deze derby in een wat verhitte sfeer af en mag minstens herhaald worden dat de mannen van trainer Willy Danecl het pleit sprong op Kruibeke mogen in de gegeven omstandighei niet ontevreden zijn. Hope kunnen we in het Waasland vólle inzet meepikken.» Spannend «Het werd een spanne wedstrijd», zegt oefenmee Van Istcrbegk. «Hoogstaand voetbal werd geenszins geproduceerd. Dl mee bedoel ik zeker niet het een slechte wedstrijd geworden. Baasrode was dens de eerste helft de bel ploeg en is vooral tijdens aanvangsminuten een f keer gevaarlijk geweest. Ni hervatting hebben wij het tiatief genomen, hoewel wij achterstand werden gcplai Dat doelpunt was het gei van een dekkingsfout. Min dan een kwartier de hebben we dc tot stand kunnen Baasroodsc bal op een schot van Merckx. Jan Vermeir kon i sukscs hernemen. Erg meen ik de uitslag als logisd kunnen beschouwen, ofscht Baasrode wel een paar k meer gevaarlijk is geweest dc komende weken zullen het zonder Frangois Met moeten stellen. Hij begint i een schorsing voor vier spi dagan. Verheugend is het1 deroptreden van Ronny Wolf. Hij was liefst negen maanden inaktii Op een kwartier na, heeft een ganse wedstrijd gespee Met het uitvallen van Merci en het aantal gekwetsten we momenteel tellen is kern flink uitgedund. Ondai die handicap moeten we I mende zondag in Oudegi pogen overeind te blijven minstens een punt verdienen verdiend in eigen voordeel slisten en dat de Red Stars de komende weken beter zu len moeten spelen. Maar d laatste lijkt best haalbaar dat rood-gcel weer enkele Iers kan rekupereren en niet zo zwaar programma afwerken. Bakschietersklub -Houten Bak» DAAR IS PAUL ENGELS Paul Engels, de superman in het bakschicten, versloeg zijn rivaal Sylvain V.d. Berghe met 8-4. Met deze rekordskorc staat Paul alleen aan de leiding met op de tweede plaats Willy V. Langenhove. 41 bakschic- ters waren aanwezig. Burge meester V. Cauwenberghe, af wezig tijdens de eerste beurt, werd verslagen met 5-1, zodat hij dc laatste plaats deelt met Willy V. Gysegem, Frans De Sutter, Willy Lysebeth en Ro bert Maesschalck. Verrassende uitslagen Moens K.-Leus H. 5-1 Engels P.-V.d. Berghe S. 8-4 V.d. Berghe A.-V. berghe D. Rangschikking eerste 10 1. Engels P. 2. Van Langenhove W. 3. Van den Berghe A 4. NeukermansE. 5. Van den Berghe S. 6. BeerensJ. 7. Claesscns R. 8. Hcrssens R. 9. Maesschalck J. 10. Leeman E. Leus H Mocns K. Van Goethem J. Verhoeven J. VOETBAL 3eProvinciale WAASMUNSTER - JV KRUIBEKE 1-0 Grembergen-Oudegem 1-0. Chris Buydts. had het niet gemakkelijk Nadat Kruibeke op Allerheili- beekse verdediging en kwa- gen in de heenwedstrijd voor men dan ook dikwijls tot voor de beker van het Waasland de doelmond. reeds een eerste keer dit sei- Bij Kruibeke beperkte het hele zoen met de nederlaag had gevaar zich tot»één echte kans, kennis gemaakt bleven de een kwartier voor tijd, toen groenwitten in de eigenlijke Seghers alleen op doel af- kompetitie nog ongeslagen, stormde doóh doelman Van Dat dit mooie liedje niet zou Broeck op het allerlaatste nip- blijven duren was echter zon- pertje onheil kon voorkomen, der meer duidelijk want de Halfweg de eerste helft was jongste weken ging het Krui- Sparta na een schitterende beke duidelijk niet zo goed kombinatie tussen Patrick Im- meer. Op Bazel was Jong pens en Peter Van Bocxelaer Vlaanderen erg dicht bij een door deze laatste op voor eerste nederlaag doch afgelo- sprong geschoten en dat bleek pen zondag was het bij Waas- meteen voldoende om de zege munster dan toch zover. De binnen te halen, reeks van zes overwinningen Waasmunster blijft door deze en vijf gelijke spelen werd dus overwinning wel de konkur- ook met een verlieswedstrijd rentie aangenaam verbazen en aangevuld. kan, mits het deze trend voort- In tegenstelling tot de bezoe- zet, beslist een hoofdrol gaan kers ging de thuisploeg van in vertolken in het titeldebat, het begin in het offensief, waarin na het gelijkspel van Mannen als Impens, Van Baasrode tegen Wieze beslist Bosch en ook Van Bocxelaer nog niets is gezegd, wogen loodzwaar op de Krui- YEL

De Voorpost | 1984 | | pagina 30