volleybal Wie van de twee WARE PROPAGANDA SPANNING TROEF KALENDER JEUGDVOLLEYBAL OVERZICHT VAN DE VOLLEYBALKOMPETITIE BIJ DE DAMES SNUFFEL STEEDS WEER KLASRIJK EEN BIEFSTUK VOOR HET BLOK VEELBELOVENDE JEUGD IN OOST-VLAANDEREN Tweede Landelijke. Dames Sinda St. Niklaas - ATB St. Niklaas Beide Wase ploegen komen reeds sinds jaar en dag tegen voor de ploeg bewees ze tegen elkaar uit. Zowel Sinda als ATB spelen en trainen in ATB. De ploeg is bij machte dezelfde zaal te St.-Niklaas. De twee teams kennen elkaar zich l.e handhaven in landelijke door en door en ze hebben elkaar spelsysteem sinds a e,mg e v°orwedstrijd j i-, e- j i .ui werd eveneens gewonnen door geruime tijd doorgrond. De Sindaspeelsters moeten het Sjnda met dro|e 3_0 cijfers hebben van hun inzet en van een goedwerkende verdedi- spannende wedstrijd en echt ging, hoewel ze in de aanval te kort schieten. Wanneer propagandavolleybal voor de hun aanval daarentegen op een hoger peil zou akteren, met onder meer de konstante aanwezigheid van Hilde heeft de reputatie een sterke verdediging en een homoge- Ve:'S™' „en ploeg te hebben. ATB St Niklaas daarentegen De Prepel, MaS beschikt over een sterker offensief maar is in de verdedi- Spaens, Hilde De Block, Chris ging niet zo sterk als buur Sinda. Boeckaert VolleybalDe Lokerse dametjes verloren met 3-1 tegen Hamme. (vh) W Dames Vierde Provinciale C De coach Van Sinda was voor deze ontmoeting op een nieuw spelsysteem overgeschakeld, waarop ATB zich verkeek. De bezoeksters verbaasden zich erover de Sindameisjes in de verdediging steeds op de juiste plaats aan te treffen. De thuis ploeg slaagde erin een 13-5 voorsprong uit te bouwen. Na een tijdje was het systeem ech ter doorgrond en het lukt ATB op te klimmen. De tweede set ging naar ARB dat alles op de aanval zette. Zo slaagde het in zijn opzet om de verdediging van Sinda te slo pen. Anne-Marie Van Meerse kwetste zich en werd vervan gen door Els Vercruysse, die goed presteerde en een hoog rendement haalde. In de derde set hield men het taktisch spel voor gezian en het werd voor goed in de vergetelheid ge speeld. ATB, sterker in de aanval, kon een zich goed ver dedigend Sinda niet verslaan. In een spannend seteinde ga ven een paar foute recepties bij de bezoeksters de doorslag. Tijdens de vierde set kreeg men eenzelfde spelverloop als in de voorgaande. Sinda weten dat ATB aan het net overheer ste, zette nu alles op haar op slag en haar verdediging, die organisatorisch klopte als een bus. Sinda skoorde haar pun ten door een falende receptie bij de bezoeksters. De set en de wedstrijd kenden nog een zenuwslopend einde. Vergeleken bij verleden sei zoen hebben de speelsters van Sinda een grote vooruitgang geboekt. Het is spijtig dat Hil de Pincé, wegens stages, niet elke week aanwezig kan zijn op de wedstrijden. Pincé is de hoofdaanvalstcr en ze verzorgt tevens het middenblok. Dat zo'n speelster van nut kan zijn zie verslag verder in het blad St. Gillis Waas Sigivoo - Asterix Kieldrecht 2-3 Asterix Kieldrecht heeft van Sigivoc St.-Gillis-Waas meer tegenstand ondervonden dan het aanvankelijk verwachtte. Kieldrecht, nochtans met titelambities, heeft op St.-Gillis- Waas geklungeld. De Sigivocmeisjes verblijven momen teel in de laagste regionen van de reeks. Toch hebben ze wat in hun mars, waarbij ze een bedreiging voor Baasrode vormen. EERSTE PROVINCIALE - DAMES Volleybal. VC Temse - Nieuwpoort 3-0. Van den Brande smasht en Lieve Van de Velde volgt gekoncentreerd (dw) Ere-afdeling VC. Temse Dames - Nieuwpoort: 3-0 (15/8 - 15/7 - 15/1). VC Temse Dames zorgde dit weekeinde opnieuw voor een glansrijke overwinning. Zonder de gekwetste Melis, die last had van een knickwetsuur, traden de meisjes van de Scheldestad aan. Carine Huygebaert, de laatste week gegriepeerd en afwezig op de trainingen, werd evenwel opgesteld. De thuisploeg nam het de eerste set te licht op en VC. Temse werd op een 3-7 achterstand geplaatst. Coach Van Mol las zijn speelsters de levieten en er werd orde op zaken gesteld. Vanaf dit ogenblik stootte Temse door met een Petra Van Glabbeke in een glansrol om zo de zege probleemloos binnen te halen. Nieuwpoort was ta zwak om een ernstige bedreiging voor Temse te vormen. Het stond enkel op het terrein om een goed vertoon te kunnen etaleren. Eerste Landelijke Valco Mol - Pardaf Kruibeke: 0-3 (2/15, 8/15, 11/15). Pardaf Kruibeke heeft opnieuw aangeknoopt met de overwinning. Nu de topploegen reeds zijn bekampt, kon Pardaf opnieuw zegezeker aantreden. Een verzwakte tegenstander vormde geen goede tegenpartij, want de thuisploeg kende verschillende afwezige speelsters die met blessures sukkelen. Valco Mol kon geen vuist maken tegen een zelfzeker Pardaf Kruibeke. Bij de bezoekers liep alles op wieltjes en men zag een glunderende coach Fernand Van Cauwenberghe. Tweede Landelijke B Sinda St. Niklaas - ATB St. Niklaas: 3-1 (15/10, 11/15, 17/15, 15/13) Zie verslag verder in het blad Stekense - Olvak Ekcran 3-0 Na de opdonder, opgelopen bij Ternat, heeft Stekense zich aardig hervat. Deze schitterende overwinning tegen Ekeren bewees dat Stekense op Ternat in een ware off-day verkeerde. Dit weekeinde waren de Stekense meisjes werkelijk ongenaakbaar, want vele speelsters vormden een homogeen uitmuntende ploeg. Sterk gemoti veerd traden ze aan en ze lieten Ekeren geen kans om in de wedstrijd te komen. Eerste Provinciale Nova Smash St. Amandsberg - Adec Baasrode: 3-0 (15/6, 15/1, 15/2) Wat schort er in deze Baasroodse ploeg? Na het dende rend begin in deze kompetitie is ze teruggevallen tot op Tweede Provinciale A De Klinge Kaktus - Rumbac Waasmunster: 1-3 <15/10, 11/15, 8/15, 7/15) De Rumbacleiding zat voor de verplaatsing naar grensge meente De Klinge met de handen in het haar. Niet minder dan vijf speelsters diende men te missen. Twee basisspeel sters zullen nog afwezig blijven tijdens de heenronde wegens gescheurde gewrichtsbanden. Tegen Kaktus De Klinge moesten twee invalsters aantreden. Hetgeen voor andere ploegen een onoverbrugbare handikap zou beteke nen, werd door de uitstekende geest in de ploeg knap opgevangen. Eenieder speelde voor elkaar en vocht voor elke bal met een gunstig resultaat. Enkel in de eerste set vroeg het tijd vooraleer de aanpassingsmoeilijkheden weggewerkt waren. Gemlick Oudegem - Kangoeroes Aalst: 3-1 (15/10, 15/2, 16/14) De dames van Aalst speelden het weekeinde van 17 november op verplaatsing te Oudegem. De thuisploeg spealde voor de eerste maal in de nieuwe sporthal. Het begon slecht voor Kangoeroes, want de eerste set was duidelijk in het voordeel van Oudegem. Aalst maakte kennis met de zeer goede speelster uit deze reeks. De Kimpe. Ze was werkelijk onstuitbaar en ze loodste Gemlick naar de overwinning. Kangoeroes trachtte te herstellen, gelukte daar soms in maar kon niet doorbre ken. De eerste set ging verloren met 15-10 cijfers. De tweede set was eenlachertje. Oudegem speelde tegen onafhankelijke individuen niet tegen een ploeg. De gast vrouwen wonnen gemakkelijk met 15-2 De derda set werd opnieuw spannend. Kangoeroes verdiende deze set. Gelij- kopgaande scora tot 14-14. Maar Aalst kon vier setballen niet benutten en verloor met 16-14, Kangoeroes dient op de opslagen te oefenen. Veel te vaak gingen er services buiten te lijnen. Samenspelen is voor Kangoeroes ook belangr.ijk. Dikke nekken of pretentie zijn niet op hun plaats. Als kollektief geheel is de ploeg veel beter. Eerste Provinciale Moderna Lebbeke - White Star: 3-1 (15/8, 15/17, 15/2, 15/13). Een kollektieve zege van de Modernameisjes. De Leb- beeksc kern van acht basisspeelsters is met twee eenheden uitgedund. Régine Hofman is voor vier weken buiten strijd en Carol Segcrs is reeds sinds vijf weken afwezig. Na de goede wedstrijd bij leider Maldegem heeft Moderna Lebbeke aangeknoopt met een zege. Het Lebbeekse bestuur hoopt dat da goede weg is ingeslagen en dht het systeem van trainer Gust De Wit het beste blijkt te zijn voor de ploeg. In de eerste set liep Moderna uit tot 8-2, waarna een homogeen Lebbeke de eerste faze uitmaakte. Tijdens de tweede set kon de thuisploeg weer een kloof slaan tot 11-5. maar plosteling haperde de Lebbeekse spelverdcling. Een beter White Star kon de thuisploeg inhalen en zelfs voorbijsteken. In de derde set slachtte da thuisploeg haar tegenstander af. De verzorgde service ontredderde de bazoekende receptie volledig De opdracht om aartsmocilijkc opslagen te serveren, werd oordeelkun dig uitgeoverd en Moderna kende hierbij wel een tikkeltje geluk. Tijdens de vierda set liep dc thuisploeg uit tot 13-8. De White Star bezoekers kwamen nochtans terug tot 13- 13. Labbeke had vijf matchballen nodig om ta kunnen uitmaken. Rommy Borms benutta de laatste setbal: 7-15 Moderna Lebbeke hoopt dat het de goede weg is ingesla gen en dat het ook tot op het eind deze weg mag bewandelen. Het bestuur van Moderna en de meisjes nodigen iedereen uit op hun eetfestijn op 1 december 1984 in hun lokaal 'Zwambershof' te Lebbeke. Volleybal. Sinda - ATB 3-0. De Sindadames blokten zeer goed af. Samenstelling van ATB St.- Niklaas Chris Dobbelaere, Carina Pie ren, Louisa Verleyen, An Amelinckx, Rina Van Puyvel- de, Connie van Puyvelde, Ver- bruggen en Nancy Hellemans. Reeks A: Heren Beloften en Junioren 24.11: 9.30 u.: Zele - Hofstade 25.11: 10.15 u.: Kalken - Aalst Reeks B: Heren Beloften en Junioren 25.11, 11 u.: Heusden - Aalst Reeks A: Dames junioren 24.11, 16 u.: Oudegem - Merelbeke Reeks B: Dames Junioren en beloften 24.11, 17.45 u.: Nieuwkerken - Oostakker het niveau van een ploeg, onwaardig om in eerste provin ciale aan te treden. De afwezigheid van één speelster kan daarvan toch niet de oorzaak zijn? De thuisploeg had geen waardige opponent aan Adec Baasrode. De keiharde en oordeelkundige opslagen van Nova Smash ontredderden de bezoekende receptie en daarbij werd de zwakte van dit onderdeel der bezoeksters in het daglicht gesteld Veel valt er over deze wedstrijd niet te vertellen. De ontmoe ting was in minder dan veertig minuten afgelopen. Een te zwak Baasrode! Winnik - Juvenes Zele: 2-3 Derde Provinciale Dames Adegem-Snuffel Grembergen: 0-3 sprong uitbouwen. Dit was te danken aan de opslagen van Christel Claes. Een speels iiucm v......*.*.... Snuffel liet Adcgem even dich- Vcra ten dc Grembcrgse meisjes dc terbij komen maar wanneer teugels wat vieren. Het ont- het te gevaarlijk werd, scha- spannen van de boog liet Adc- kelde het over op een hoger meisjes' heel gemakkelijk dc gem toe om even uit te lopen, "tme- De thuisploeg was veel winst binnengehaald. Dc via 5-1, tot 9-6 cijfers op het te z^ak in de receptie om speelsters van het «reserve- bord. Snuffel, dat de achter- Snuffel van repliek te dienen, volging inzette, slaagde erin de stand in evenwicht te houden Dc opslagen van Grembergen (1-15, 11-15, 10-15) wedstrijd en in de eerste set z< Op deze uitwedstrijd moest gemakkelijk was gegaan, lie- Snuffcl de diensten van Dc Blende missen. In de wedstrijd hebben de Snuffel- tcam» bleken ongenaakbaar en ze lieten slechts drie tegen- punten skoren. Christel Roef op 11-11. Na dit inhaalmaneu- daarentegen, waren uitstc- diendc de afwezige Vera De Blende tc vervangen in de ba sisopstelling en het meisje r konden de bezoeksters op kend. Snuffel Grembergen hun dooie gemak dc deelzegc verkeerde in een kollectief uit- op hun aktief schrijven. muntende dag, zodat het ver heeft deze moeilijke taak naar In de derde set kon Snuffel melden van namen te kort doet best vermogen volbracht. Grembergen een 3-12 voor- aan de overige speelsters. Tegenstander Adegcm, kon enkel een te zwak tcgenge- wicht voor dit ijzersterkc Grcmbergse team vormen. De thuisploeg was niet in enige weerstand tc bieden. balklub Moderna haar jaarlijks In de eerste set kon Adcgem eetfestijn in het lokaal Zwam- ampcr de eer redden. Snuffel berhof, O.L, Vrouwstraat. Grembergen kon dc thuisploeg Gegadigden kunnen er kiezen op alle fronten beletten te sko- tussen een steak naar keuze of -e,-- Op zaterdag 1 december orga- Men kan er de voeten onder De thuisploeg was niet in staat niseert de Lebbeekse volley- tafel schuiven van 12.00 tot 15.00 uur en van 17.30 tot 24.00 uur. Het is nu aan de sportliefhebbers om vollcy- baiklub Moderna te steunen. Inschrijven tot 26 november in ren, dank zij het uitstekend een reuzebrochet, dat alles te- het lokaal Zwambcrhof via tel. netwerk van An Van Boter- gen 340 Fr. Een kindersteak is 052/21.93.92 of bij de be- dacl. Omdat het in de voor- tc verkrijgen tegen 220 fr. stuursleden en de spelers. Dames - Junioren Madavoc Hamme - Rumbac Waasmunster 3-2 (15-4, 10-15, 16-14, 15-2) In de eerste set was Hamme duidelijk dc betere ploeg. De twee volgende sets vielen uit in het voordeel van de Rumbac- meisjes. Waasmunster was nu de betere, dank zij het reeds bekende uit- en doorzettings vermogen. De vierde set ken de toch nog een spannende slotfaze. Hamme kon uitlopen tot 14-9, maar het was niet bij machte onmiddellijk uit te ma ken. Na verschillende setbal len werd het 16-14 in het voor deel van de thuisploeg. Vanaf dé vijfde set was de kracht van Rumbac Waas munster gebroken en de Ma- davocmeisjes reven uiterst ge makkelijk een score van 15-2 binnen. Volleybal. Sinda - A TB 3-0. Bij deze smash won het ATB- blok het pleit (dw) Reeks A: Scholieren Jongens 24.11, 17 u.: Evergem - Zele Reeks A: Jongens Kadetten 24.11, 10.15 u.: Aalst - Aaigem Meisjes Kadetten 24.11, 10.15 u.: Zele - Burst DENDERWINDEKE- JUVENES ZELE 2-3 Na een gelijkopgaand begin had de thuisploeg tijdens de eerste set verschillende setbal len nodig om met 15-10 te zegevieren. Een strijdvaardig Juvenes nam het initiatief tij dens de tweede herneming en liep uit naar 2-8. Enkele slor digheidjes bij de gasten lieten toe dat de lokalen naderden tot 6-10. Zele liet zich echter niet meer beïnvloeden en maakte uit aan 8-15. Tijdens de derde set bereikte Juvenes een dieptepunt. Het geluk keerde de Zeelse meisjes de rug toe zodat Denderwindeke met 15-6 een 2-1 voorsprong verworf. Wie aan een 3-1 zege dacht had zich op de weerbaar heid van Juvenes misrekend. Een herboren bezoekende ploeg betaalde haar tegen streefster met gelijke munt en herstelde het evenwicht na een 4-15 setzege. De laatste en ul tieme herneming was biezon- der spannend met Zele aan de winnende hand via een 1-6 en 5-14 tussenscore. Toen liep plots alles spaak bij de gasten en kwam de lokale ploeg terug naar 12-14. Na een zestal wed strijdballen kon Juvenes deze spannende partij zegevierend besluiten. Madavoc Hamme - Real Testa Lokeren: 3-1 Een spannende wedstrijd, aanval van kapitein Boerjan, waarin beide ploegen een aar- die de doorslag gaf om deze dig stukje volleybal voorge- deelzege binnen te halen, schoteld hebben en dit voor Tijdens de tweede set was een ploegen uit vierde provinciale, mindere prestatie in de recep- De thuisploeg heeft de buit tie der thuisspeelsters er de uiteindelijk binnengehaald, oorzaak van dat ze de boot maar het was een dubbeltje op ingegaan zijn. De opslagen van zijn kant. De bezoeksters kon- de bezoeksters konden niet den net zo goed aanspraak ma- verwerkt worden met een 9-5 ken op de overwinning. als resultaat. Tijdens de eerste set ging de Tijdens de derde set zag men strijd gelijk op. Beide teams het omgekeerde beeld van de trokken de registers open om tweede set. Nu was Real Testa hun technische bagage uit te Lokeren de mindere. De coach kunnen stallen. Voor de laag- van Hamme kon Overgaan tot ste reeks uit de provincie was voevangingen en zijn wissel- het een avond met aantrekke- speelsters klaarstomen voor de lijk volleybal, hetgeen uitbun- toekomst, dig door de toeschouwers werd Vanaf de vierde set werden de gewaardeerd. Het was een begeleiders van beide teams Volleybal. Hamme-Lokeren 3-1. De Hamse De Graeve slaat terug en scoort, (vh) Volleybal. Hamme-Lokeren 3-1. Het Hamse duo Laemers-De Graeve blokt af. (vh) een taktische oorlog. De coach van de thuisploeg ging over tot een reeks "vervangingen, waar op de bezoeksters het ant woord op de veranderlijke spelwijze schuldig moesten blijven. Beide teams zorgden voor spektakel in de Hamse sporthal. Op zulke wedstrijden zit men te wachten, zeker in lagere reeksen. Samenstelling Madavoc Ham me: Peeleman - Boerjan - De Ridder - Van den Bossche - Van de Velde - Leemans. Samenstelling: Real Testa Lo keren: Tania Borms - Helga Sonck - Hilde De Roover - Inge Sonck - Gerda Saye - Marianne Van Ouwel. Coach: Freddy Brusselmans.

De Voorpost | 1984 | | pagina 33