I I V JfL. -I HEEFT DE PISTE NOG IETS TE BETEKENEN LUC CLAESSENS: MET DE AMBITIE VAN EEN NIEUWELING VLAAMSE WIELRIJDERSBOND HULDIGDE KAMPIOENEN INTERNAT GEEN RUST BIJ WIELERBOND WAOD SPORTINITIATIE IN BEVEREN BOEIENDE BEDOENING Twee veldritten te Hamme RUDY DOSSCHE SCHUTTERS KONING BIJ EGIDIUS ST.-GILLIS Berlare Sportief met veertien koersen in 1985 Vandaag de dag leeft bij de doorsnee aanhanger van het veloke de opvatting dat «op de piste» rijden een minder waardige discipline is in de huidige wielrennerij. Heden ten dage wordt de meeste aandacht op de «weg» gericht, met als hoogtepunten tijdens het seizoen respektievelijk de klassiekers en de grote ronden (Spanje, Italië en natuurlijk Frankrijk) met daarbij nog ergens een nationaal en een wereldkampioenschap. Winteraktiviteit op de fiets wordt eerder als konditie-onderhoudend beschouwd, al hoewel veldrijden in ons land, mede door de regenboog- trui van Roland Liboton, toch nog behoorlijk wat aan dacht krijgt en men in het profgild toch nog een tiental broodrenners telt die een - meestal karige - boterham verdienen Wielerbaanbedrijvigheid is voor de meeste renners een curiosum geworden, iets waar men in de winter wel eens kan gaan naar kijken om een vriezerige winterse zondagnamiddag «te passeren». Mede door het feit dat ons land maar twee winterbaancentra (Gent en Antwerpen) kent, is het potentieel mogelijk geïnteresseer den in onze kontreien, beperkt. Als men al bij de honderd kilometer moet rijden om een uurtje op een wielerbaan te kunnen oefenen, moet men meer dan behoorlijk gemoti veerd zijn. En voor de witte raven die toch richting «piste» trekken, heeft de houten baan in ons land doorgaans niet veel meer betekenis dan een middel tot conditie-onder houd in tijden van slecht weer buiten. Want om heden ten dage een profcarrière op de wielerbaan op te bouwen, is men pakweg 40 jaar te laat geboren. Wanneer men het aantal profs in ons land telt dat alj volwaardige «pistiers» mag gekatalogeerd worden, dan hoeft men slechts één hand uit de broekzakken te halen, om te tellen. Stan Toumé. Willy De Bosscher, Romain Costermans. en dan? De andere bekende namen, Tienne De Wilde om er maar één te noemen, moeten zich «van érremoei».op de weg toeleggen en bekijken het wielerbaangebeuren meer als een «meepikgraantje». Nochtans is er iets fundamenteels aan het veranderen in het pistewereldje. Ondanks het verder wegkwijnen van de Antwerpse baanbedrijvigheid schijnt er met de komst van Patrick Sercu als nationaal coach een mentaliteitswijziging te zijn. Of deze zich zal doorzetten is een open vraag. Maar mede door de werking van de werkgroep «De Vrienden van het Gentse Kuipken» die voor fundamentele basisstrukturen zorgt wat betreft uitbouw van program ma's voor de jeugdmeetings, krijgen meer en meer jongeren de kans en de «goesting» om het ook eens te proberen. En wanneer zo'n jongere uit onze kontreien tot een fantastisch resultaat als omniumkampioen komt. dan steken we niet zonder fierheid de loftrompet Want al wordt de driekleur op de baan veroverd, door buitenstaan ders - een goedkope titel genoemd, wie ei zo na, sinds jaar en dag gevestigde rekords breekt in disciplines als de 3 km. achtervolging, is meer dan een ééndagsvlieg. De tijden die de Temsenaar José Rooms reeds eerder over de 1 km. tijdrijden met stilstaande start neerzette, tesamen met de prestatie in de serie achtervolging tijdens het kampioen schap doen insiders opkijken. Het is van Didi Foubert geleden dat we nog zo'n belofte hadden. In alle geval proficiat aan José Rooms. In de marge van onze euforie noteren we ook de meer dan behoorlijke prestaties van Lieven Braeckman en Van Bockstael. Liefhebber Braeckman, eindigde tweede in zijn reeks achter de supersnelle Waal Jeanlin, en in de finale, een afvalling met 12 deelnemers, hees hij zich op het podium met een derde plaats. Van Bockstael reed zich derde in zijn reeks van de juniores, een puntenkoers. In de finale, eveneens een puntenkoers, totaliseerde hij welis waar het grootste aantal punten, maar moest in de eindstand vier konkurrenten die een ronde voorsprong genomen hadden, laten voorgaan. In het veldrijden laten onze streekrenners bij de BWB geregistreerd, het afweten. Bij de «vrije bonden» is de «hoera»-stemming des te beter. De winnaars in de ver schillende bonden en kategorieën op een rijtje: Ledenaar Oscar Van Der Vurst in de C-kategorie te Denderleeuw, Hammenaar Tony De Waele in de A-kategorie van de VWB te Erpe-Mere en zijn gemeentegenoot Maurice Weyn in de B-kategorie in diezelfde koers traditioneel op zondag georganiseerd door café Lucien Van Impe te Erpe- Mere. Lucien Van Impe, D-renner, bij de BWCL won te Wieze, op zondag en hetzelfde deed André Van Der Haegen uit Impe bij de B's in de brouwersgemeente. VNF Vi vieux Boogschieten. Bij de ronde (vh) ipmaatschappij De Vier Gekroonden schoot Etienne Saerens zich koning in de, Hoewel hij 26 jaar geworden is. begon Luc Claessens pas deze winter te crossen bij de Vlaamse Wielerbond. Alsof hij nog een nieuweling is gaat hij met veel enthousiasme trainen en dat verschillende keren per week in de Wetterse «Speelbossen». Daar gaat hij er dan hard tegenaan samen met oude taaie Ben Moens. Die inspanningen hebben reeds resultaten opgeleverd want hij werd tweemaal zesde in Oordegem en' in St. Gillis-Dendermonde, na een me chanisch defekt, werd hij 21e in het Belgisch kampioen schap voor wielertoeristen in Ruisbroek, waar 86 deelt» iuw mers waren en bovendien werd hij nog driemaal tweed ®err te Hofstade, Hamme en vorige zondag in eigen Overr Toch niet slecht voor een neofiet. Zondag is Luc Claessens paraat in Hamme Sint-Anna, o, nieuw voor een organisatie van de V.W.B. Een mannciji Braec om in het oog te houden. driel WIELRENNEN Vos Op zaterdag 10 november vond de jaarlijkse kampioe- nenhulde van de V.W.B. plaats te Temat met als gastve- detten niemand minder dan Eddy Merckx en Eric De Vla- minck. De jaarlijkse huldiging van de V.W.B.-kampioenen was weer een topper voor wielermin- nend Vlaanderen. Met zo'n 300-tal genodigden werd na het welkomstwoord van voor zitter Frans Van Ingelghem het koud buffet aangesproken, dat prima verzorgd werd door de familie Adriaensen die op geen moeite gezien had om het 100% te doen slagen. Het in terview met Eric De Vlaminck werd geleid door voorzitter Frans Van Ingelghem. De vra gen werden klaar en duidelijk beantwoord door de gekende wielrenner, die de insiders kon doen watertanden. Na de uit reiking door het bestuur van bekers en plaketten werd Eddy Merckx op de rooster gelegd: Laatstgenoemde liet verstaan dat klasse alleen niet genoeg is om een vedette te worden in het profwielrennen.. er is te vens een flinke dosis kracht nodig. Na nog enkele vragen over het verleden van Eddy Merckx kwam hij op het door zettingsvermogen dat hij de dag van vandaag moet tonen om zijn bedrijf (dat hij samen met 17 anderen - waaronder verscheidene ex-ploegmaats - runt) tot een goed draaiende firma uit te bouwen. Nadat ook mevrouw Merckx in de bloemetjes gezet was, werd het bal geopend door de voor zitter en zijn dame. Het mag gezegd: volgend jaar komt de V.W.B. terug met een wielerkalender voor de ren ners die nu al flink gevuld is en waaraan door het bestuur hard gewerkt wordt om verschillen de wedstrijden per dag te kun nen organiseren. Tevens zal er een flinke duw gegeven wor den aan de cydo-afdeling die in 1985 als een 'raket' zal om hoog schieten. daar zijn wij vast van overtuigd. Eindstand regelmatigheidskriterium 1984 Kategorie A: 1. Van Elsuwe W. 1.561 punten, 2. Bogers T. 1.537,3. Brouwers F. 1.496,4. Raes W. 1.397, 5. Van Aude- naerde E. 1.387, 6. Lem- brechts R. 1.363, 7. Everaert C. 1.350, 8. Hermans L. 1.342, 9. Goris W. 1.288, 10. Van Roy M. 1.283. Kategorie B: 1. Michiels A. 1 606 punten. 2. Van Woensel A. 1.553, 3. Van den Bogaert A. 1.498, 4. De Langhe A. 1.455, 5. Van de Rijck F. 1.426, 6. Clerckx K 1.321, 7. Goossens H. 1.252, 8. Gabriels J. 1.250, 9. Smits C. 1.203, 10. Augustyns J 1.176. Kategorie C: 1. Butzen W. 1.614 punten. 2. Carpentier J. 1.551, 3. Van Geyt A. 1.546, 4. Caethoven J. 1.475, 5. Nees F. 1.474, 6. Van Migro J. 1.416,7. De Boeck L. 1.336,8. Doerane M. 1.322, 9. De Moor R. 1.291, 10. Looyen C. 1.285. Kampioenen van België 1984: A: Van Audcnacrde. B: Van Miert en C: Alen. Kampioenen van Vlaanderen 1984: A: Van Elsuwe. B: Clerckx en C: Alen. Kampioenen van Oost-Vlaan- deren 1984: A: Van Elsuwe, B: De Troetsel.en C: Caethoven. Winnaars Sterfinale Aartse- laar: A: Dillen. B. Kloeck en C: Carpentier. Koningen inzake overwinnin gen: A: Dillen (13 overwinnin gen); B: Van Miert (20 over winningen) en C: Alen (18 overwinningen). Renners die alle wedstrijden (wegwedstrijden) V.W.B. heb ben betwist in 1984 (73 weg wedstrijden!) A: Van Elsuwe W.. Racs W., Lcmbrcchts R. en Everaert C. B: Michiels A., Van Woensel A.. De Langhe A. C: Butzen W., Carpentier J., Van Geyt A. en Nees F. Bij WAOD. Wielerbond Openbare Diensten, behoort het wegseizoen 1984 natuurlijk ook definitief tot het verleden. Men maakt bij WAOD mo menteel ellenlange lijsten waaruit moet blijken dat bij de dames Christianne Goeminne en bij de liefhebbers, kategorie A. vooral Serge Van Daele en in mindere mate Romain Steel en Richard Bukacki een pak overwinningen binnenhaalden. Wat betreft die kategorieën werkt men bij WAOD trou wens aan een andere indeling. Voor het seizoen 1985 werd volgende indeling uitgewerkt. - Kategorie A: liefhebbers vanaf 19 jaar - Kategorie B: cydotoeristen van 15 tot 35 jaar - Kategorie C: cydotoeristen van 36 tot 49 jaar - Kategorie D: Dames vanaf 15 jaar - Kategorie E: veteranen van af 50 tot 55 jaar - Kategorie F: veteranen van 56 jaar en ouder. Zondag 2 december kunnen inrichters en kandidaat:inrich- ters terecht in het restaurant van het Gentse Sportpaleis waar in de voormiddag de aan besteding van een aantal top- nummers uit het WAOD-ka- lender gebeurt. En dan blijft er de cyclocrosskalender van wie lerbond WAOD. Met heel wat wedstrijden in het Voorpostge- bied. De moeite om ze eens op een rijtje te zetten. 16.12: Sint-Niklaas, 29.12: Welle, 6.01: Lede, 13.01: Hof- stade, 20.01: Uitbergen. Tijdens het schoolverlof van Allerheiligen organiseerde de teren. Mieke De Craeckcr te- sportdienst van Beveren een aantal sportkampen waar kende voor de badmintonam- sportopleiding werd gegeven door zeer bekwame en b>ance erkende trainers. Niettegenstaande de bekendmaking via T^iiT^nli °r" Hb» rib «u de pers, de scholen en andere kanalen was de opkomst van Anita Lingier, die dit sa- men organiseerde met M eerder beperkt. Indien de medewerking van de leerkrach- Roeland,direkteur van de ten lichamelijke opvoeding in sommige scholen zou kun- vzw Gemeentelijke Sportcen- nen verzekerd worden, daar waar die ditmaal soms te tra, is blij met de positieve wensen overliet, moéten de sportweken uitgroeien lot een reakties van de ouders, de trai- sukses. Iedere dag werd in de gemeen telijke sportcentra 2 2 uur sportles gegeven in de volgen de disciplines. De hele week, iedere voormiddag te Beveren: deelneemsters tussen de 12 de 15 jaar. Zij leerden de be ginselen van de moeilijke, VELDRIJDEN Voorzitter Cesar Van Goet- hem is in de wijk Zogge te Hamme op het organisatorisch vlak een van de voorlopers. Dit jaar is men in de Meer straat reeds aan de twaalfde uitgave toe. Deze veldritten voor kategorie A en B worden ingericht door de kermisvrien den uit de Meerstraat. Het was immers dit kermisko- mitce dat na haar jaarlijkse feestelijkheden in mei 12 jaar terug op het idee kwam te atarten met twee veldritten die nu traditiegetrouw jaarlijks plaats vinden einde november. Deze maal op zondag 25 no vember met te 14 uur de start voor kategorie B over een af stand van 25 km. Te 15.15 u. komen de WAOD-renners van kategorie A aan de start, even eens over 25 km of 12 ronden. Het vertrek en de aankomst, evenals de inschrijving en de prijsuitreiking heeft plaats aan het lokaal Prosit in de Meer straat. Vanzelfsprekend wordt er met grote belangstelling uit gekeken naar de prestatie van Armand Quintelier en de over ige streekgenoten. Ook voor deze 12* uitgave wordt er een ruim deelnemersveld ver wacht. (V.G.P.) ners en de kinderen Ondanks, i of misschien wel dankzij, de dag een andere bahport k.e- Jj gen aangeboden in de sporlhal d„lncme„, W8S 'dc mmScn. onder de geestdriftige en des- d d ,oldoc„i„g bij kundige leiding van M,eke De iedereen M gf00, £J d< jazzdans en waterbailct. Deze Elke namiddag werd te Vrase- Ver'Vhe"rhi groep telde 15 enthousiaste rre door een groep van 15 deel- ven zeker zal herhalen. nemers geturnd en badminton Dé organisatie in de zeer na gespeeld. Deze kombinatie bijc toekomst van deze van sporten, in het begin arg- sportdienst is de wandeling in maar sierlijke sport die syn- wanend door de turners (keur- Prosperpolder. waar op zon- chroonzwemmen wel is. De turners waren er ook bij!) be- dag 18 november twee wandel leiding was in handen van gonnen, sloeg om in een span- routes zullen lopen over 5 en/ mevr. Semeels, nationale nend en fel betwist tornooi de Gf 7 km Start om 14 u., aan trainster wier dochter, Ria Ser- laatste dag. het jeugdcentrum Prospcrpol- neels, op de Spelen te Los Bavo Toremans stond borg der. Vanaf dc expressweg, Angeles 15de werd. De ouders voor een grondige turnoplei- richting Kieldrecht staan spe- u.._ i.:_jdjng Qp ,wee njveauSi knap cja|c pjj|en Mecr inlichtingen: leden van gymno Sportdienst Beveren, Dorps- die van het straat 24, Kieldrecht, tel. middag. Ook de jazzdans was sportkamp gebruik maakten (03) 773.40 99. op niveau, want zowel lerares om hun techniek wat te verbe- M. Schrijvers als de deelneem sters konden er nauwelijks ge noeg van krijgen. De vraag naar een volgende organisatie was dan ook niet uit de lucht. In de namiddag werd dan aan 7 deelnemers tennisles gegeven. Geert Van dc Velde instrueer de deze jonge McEnroes en Navratilova's naar een hoger peil, een waarborg voor meer tennisplezier In Melsele leerden 16 jongeren iedere voormiddag paardrij den op een uitermate veilige en grondige wijze in manége Vrije Teugel, waarna ze iedere De schuttersklub «Egidius», w gevestigd in het lokaal «De 4| £3 Welkom» te St.-Gillis-Dender monde is een dynamische vere niging. Zij telt 30 leden die iedere maandag op de «repeti tie» aanwezig zijn, éénmaal per maand deelnemen aan een publieke schieting en een eigen klubkampioenschap organise ren. Deze keer totaliseerden Emiel Moortgat, de koning van vorig jaar, en uitdager Ru dy Dossche, die voor twee jaar de scepter zwaaide, het hoog ste aantal punten. Het zou dus een spannende laatste strijd worden tussen de twee rivalen. Rudy Dossche mikte deze keer beter dan zijn opponent. Hier op volgde dc kroning door voorzitter Frans Vervaeokc Rudy Dossche, die 22 jaar lid is van de klub, wordt voor de derde keer tot koning ge kroond. Ook Emiel Moortgat. die lid is van de vereniging sedert 1919, oogstte drie keer de hoogste lauweren. Zoals het in dergelijke verenigingen past, werd er na afloop van de schieting een stevige pint ge- _a dronken Dc nieuwe koning Boogschieten De kampioenen van de liggende wipt was immers zijn maats een schappij Sint-Egidius uit Sint-Gillis wensen mekaar a «toumée generale» verschul- Rudy Dossche (rechts) werd koning en Miel Moa digd. E.D.M. prins, (c) Boogschieten. In zaal De Welkom te Sint-Gillis vierde Sint-Egidius zijn kampioene de liggende wip. (c) konden hun kinderen de r we discipline zien uitvoeren in tumwerk v het zwembad, de laatste voor- Kieldrecht DUIVENTENTOONSTELLING TE STEKENE In de maatschappij De Snelle Vlucht bij Wies, in dc Verkenstraat te Stekene heeft zondag. 25 november van 9.30 u tot 12.30 u een kampiocncntentoonstelling plaats. Algemeen kampioen Walter Van Puyenbroeck. koning Emiel Saman, algemeen Quicvrainkampiocn André D'Hollander en algemeen Noyonkampioen Willy Van Hoye stellen ieder een lot van zes tentoon. Een unieke gelegenheid voor de liefhebbers uit de streek oni kampioc- nenduiven te bewonderen. Bcno De algemene vergadering van Berlare Sportief in het lokaal De Posthoorn kende veel suk- ses want heelwat organisatoren waren komen opdagen om vol gend jaar samen met de wie- lerklub eén wedstrijd te kun nen beleggen. Voorzitter Filemon Moerman achtte zich gelukkig dat er zo veel mensen vertrouwen stel den in zijn vereniging Uiteindelijk mocht sekretarit Mare Dc Bruyne een goedge vulde lijst voorleggen van wed strijden die zullen aangevraagd worden: 6 april: liefhebbers in de Nieuwstraat (Minibond) 8 april: liefhebbers op het Schuitjen (wijkkermis) 11 mei: liefhebbers op het Dorp (Supp. Willy Dc Backer) 12 mei: Twee dameskoersen op het Dorp voor kadetten en nieuwelingen 1 mei: nieuwelingen in de Frankrijkstraat (Vooruit) 16 mei: juniores in de Kerk hofdreef (Supp. Eddy Spaer- keer) 27 mei: liefhebbers in de Daal (WTC Puitenrijders) 27 juli: liefhebbers op het St.- Annaplein (kermis) 29 juli: juniores op het St.- Annaplein (kermis) 21 september; nieuwelingen op het Dorp (Berlare-kermis) 23 september: liefhebbers op het Dorp (Berlare-kermis) 26 september: profs op het Dorp (35' klassieke kermis- prijs) 29 september: liefhebbers op het Dorp (Berlare-kermis) (Jj) Boogschieten. Koningsschieting in Stekene - Koewacht. KONINGSCHIETING BU «WILLEM TELL» TE STEKENE Vorige zaterdag werd in de schuttersvereniging Willem Teil» te Stekene-Koe geschoten voor de koningstitel tussen de 23 leden. Na een spannende strijd toonnde jongste schutter van de maatschappij, nl. de 19-jarige Joop Bolleman uit Axel (Ndl), dat de vaardigste. Hij zal dus voor één jaar de titel van «sire» mogen dragen. Ondank F'ai jeugdige leeftijd heeft de jonge Joop er reeds een 5-tal schutlersjaren opzitten. Si üJn lange afkamping werden ook de «ministers» van de schutterskoning bekend: Flora Visscher werd eerste minister en als tweede minister zal Rita Van Steene fungeren„Q| ('in |nn

De Voorpost | 1984 | | pagina 38