Johan De Mol bekvecht met gemeenschapsminister Lenssens eniorama: de senioren ten bate met dekoraties bij lia Wieze Buggenhoutse OCMW in cijfers Uitbergse en Overmeerse brandweerlui De Voorpost - 23.11.1984 - 3 tenhout. luisterd door witter Praktische informatie Het Buggenhoutse diensten centrum, waar de aktiviteiten en diensten worden ingericht en gekoördineerd, met het oog op dienstverlening - van mate riële, sociale, hygiënische, kul- turele en rekreatieve aard - ten behoeve van bejaarden en van personen, die wegens hun toestand hiermee gelijkgesteld kunnen worden, is elke werk dag van 10 tot 18 u geopend. Tijdens de weekends en de feestdagen is enkel het restau rant open. En dit van llu30 tot 13u30. De polyvalente zalen (grote en kleine zaal) en de vergaderzaal zijn ter beschik king voor verhuring en ge bruik Deze lokalen zijn uiter aard ook ter beschikking na 18 uur, In het restaurant, toegan kelijk voor bejaarden en ge handicapten, kan-op maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van een maaltijd ge noten worden tegen de prijs van 100 fr. Op zon- en feestda gen en op donderdag betaalt men 120 fr. Tickets hiervoor kunnen aangekocht worden bij de Centrumleidsters. Wie gebruik wil maken van het restaurant moet minimum één dag van tevoren verwittigen. Wat het weekend betreft, ten laatste op de voorafgaande vrijdag. Personen die wensen te ge nieten van een sociaal tarief, moeten hun aanvraag hiervoor bij de maatschappelijke werk ster formuleren. Het menu be vat telkens soep, hoofdgerecht en dessert Drank kan gekocht worden. Water wordt gratis ter beschikking gesteld. In het cafetaria kunnen de bejaarden elke werkdag tussen 10 en 18 uur terecht. Het dien stencentrum moet immers een ontmoetingsplaats zijn, waar mensen elkaar treffen om er o.a. deel te nemen aan de georganiseerde aktiviteiten als hobbyclub, een film- of toneel voorstelling bij te wonen, aan turnen te doen, enz. Mensen die niet wensen deel te nemen aan de georganiseerde aktivi teiten, kunnen vanzelfspre kend eveneens terecht in het Dienstencentrum om er een kaartje te leggen of te lezen, of gewoon om een babbeltje te slaan. Voor een gewone kon- sumptie wordt in het cafetaria 20 fr. gevraagd. Andere kon- sumpties zijn afgestemd op de kostprijs. Elke dag van 11 tot 15 u. is ook de bibliotheek geopend. Het uitlenen van de boeken gebeurt gratis. Wel dient een borg betaald te wor den van 20 fr. Week- en dag bladen zullen eveneens gratis ter beschikking liggen van de Evolutie van de Buggenhoutse bevolking 1972 12.418 1.485 196 1976 12.577 1.601 215 1979 12.904 1.804 326 1982 13.295 1.720 329 '72-'83 877 235 133 of 26% of 15% Aantal warme maaltijden dat 365 op 365 dagen bedeeld wordt: 1978 19.372 1980 22.575 1982 24.764 1984 27.042 (extrapolatie op basis van het aantal op 30.10.1984) Poetsdienst (sinds 1981) 1981: 47 geholpen gezinnen 1982: 43 1983: 52 1984: 56 Bejaardenhulp (eveneens sinds 1981) 1981: 21 geholpen gezinnen 1982: 22 1983: 19 1984: 23 De stagnatie op dit vlak is een gevolg van de inkrimping van de toelagen. Voetverzorging Gemiddeld vijftig behandelingen per week Financiële steun - sociale tarieven voc den: 13 - sociale tarieven voor gezinshulp: 2 - sociale tarieven voor poetsdienst: 3 - terugbetaling medische kosten: 2 - bestaansminimum: 7 - aansluitingskosten bij mutualiteit: 11 financiële steun: 10 maaltij- Aangepaste huisvesting - 20 eigen bejaardenwoningen - 15 flats in de ex-rijkswachtkazerne Pierre Van Rossem bezoekers van het centrum. De pedicure zal aanwezig zijn, gedurende twee namidda gen per week. De prijs: 75 fr, per behandeling. Elke werk dag is er in de loop van de namiddag, tegen de prijs van 20 fr., badgelegenheid. Be paalde namiddagen zal er een bejaardenhelpster aanwezig zijn, om de mensen die ernaar vragen bij te staan bij het ne men van een bad. Voor haar- verzorging zijn twee namidda gen voorzien. Onder haarver- zorging wordt verstaan het wassen, inleggen en drogen van het haar. Dus in geen geval het knippen, kleuren enz, van het haar. Voor deze dienstverlening wordt 100 fr. per persoon gevraagd. De sociale assistente zal twee namiddagen per week aanwezig zijn in het centrum. Bij haar kan men terecht met diverse problemen: pensioen aanvraag, administratieve for maliteiten, inlichtingen om trent de diverse dienstverlenin gen van het OCMW, aanvra gen sociaal tarief voor het ge bruik van het restaurant enz. Het dienstencentrum zal eveneens voorzien worden van een telefoon, waarvan de be zoekers, tegen betaling, ge bruik kunnen maken. In de polyvalente zalen zijn een aan tal vaste aktiviteiten gepland. Zo staat er elke maandag- en dinsdagnamiddag een hobby club op het programma, wordt er om de twee weken op vrij dagnamiddag voor een film- of toneelvoorstelling gezorgd en is er gelegenheid tot turnen elke donderdagnamiddag. De zaal wordt verhuurd aan bejaardenbonden, bejaarden organisaties, gehandicapten bonden enz. voor om.het even welke aktiviteit. De halve zaal kan gehuurd worden voor een halve of een volledige dag. De volledige zaal kan echter maar verhuurd worden vanaf 13u30. De vergaderzaal is principieel gratis ter beschikking voor de vergaderingen van o.m. de ge meentelijke bejaardenraad, besturen van bejaarden- en ge handicaptenbonden. Pierre Van Rossem Buggenhout. Nieuw OCMW dienstencentrum. De genodigden tijdens de akademische zitting (vh) Tussen volksvertegenwoordiger Johan De Mol (VU-Leb- beke) en gemeenschapsminister Jan Lenssens (CVP-Den« dermonde) is het de voorbye weken tweemaal tot een konfrontatie gekomen. Gemeenschapsminister Lenssens, bevoegd voor het waterbeleid, het leefmilieu en het onderwijs diende repliek te geven op twee vragen die door kamerlid De Mol werden gesteld. De eerste vraag had betrek- toren nog niet voor morgen is, king op de Vondclbcekproblc- staat men voor problemen matiek. Als gevolg van de vindt De Mol die wel toegeeft overstromingen die Dender- dat de koliektor van de rijks belle en Sint-Giilis Dender- weg 60 zich in het ontwerpsta- monde in de loop van februari dium bevindt, van dit jaar troffen, is het nut- In een andere interpellatie had tig op zoek te gaan naar de volksvertegenwoordiger De oorzaken, aldus Johan De Mol Mol het over de pvba Coverel- die tot de vaststelling kwam la, volgens hem een klein be- dat de direkte oorzaak voor de drijfje dat maar een paar men- overstromingen in Denderbel- sen te werk stelt. Volgens ge le de Vondelbeek is. Die beek meenschapsminister Lenssens zou volgens de plannen van de hoort deze hele problematiek Landelijke Waterdienst moe- niet thuis in het parlement. Hij ten afgeleid worden via de meent dat De Mol dit pro- Dries te Denderbelle i lebroek. Waren die plannen blecm aangrijpt uit elektoraal belang en vindt dat De Mol toen uitgevoerd, dan was er in hem hoegenaamd niet het ver- februari niets gebeurd, zo wijt mag toesturen van gebrek meent De Mol. De rol van de aan politieke moed, «Ik heb Vondelbeek en het debiet er- van u geen lessen te ontvangen van is hier dus van cruciaal in de politieke moed, want ik belang. De aanleg van rijks- heb niet op u gewacht», aldus weg 60, die terzelfdertijd een de minister die zeer in het kort verplaatsing van de Vondel- de geschiedenis beschreef van beek zal meebrengen, vormt de pvba Coverella en de omge- dan ook een uitstekende gele- ving. In 1955 werd een eerste genheid om deze werken a gepaste richting te leiden. vergunning afgeleverd, op een ogenblik dat er in die buurt Die suggestie maakte hij ook nog geen enkele woning stond, over aan gemeenschapsminis- Pas jaren later is er een eerste ter Lenssens, eraan toevoe- buur in de omgeving van het gend dat een eventueel aflei- bedrijfje gaan wonen. Op 30 den van de Vondelbeek langs april 1981 heeft de Bestendige rijksweg 60 kan aangewend Deputatie het besluit van 1955 worden om het water van deze gewijzigd en de nachtarbeid afleiding, die langs het water zuiveringsstation passeert, te zuiveren. Gemeenschapsminister Lens sens zei daarop dat het niet i eraan toevoegt dat het bedrijf een konkordaat had aange vraagd dat niet werd toege staan en dat er grote kans tot faling van het bedrijf was, zo dat het probleem zou opgelost zijn. De faling werd ook uitge sproken op 2 juli 1983. Minder dan een maand na de vervalda tum in verband met de uitba- tingsvoorwaarden. «Nadien is de aktiviteit overgenomen door de nv Tessenderlo-Chc- mie. U hebt daar heel geheim zinnig over gedaan». Hier be schuldigt minister Lenssens de interpellant van ongegronde, grove, misplaatste en zelfs be ledigende insinuaties. Ook wanneer Tessenderlo-Chemie de aktiviteit overnam, werd door minister Lenssens onmid dellijk opdracht gegeven de voorwaarden te vervullen. Zo niet zou de dwangprocedure worden ingezet. Lenssens zegt ook dat men niet zomaar on middellijk kan overgaan tot de sluiting van het bedrijf. Ook dat zou sociale gevolgen heb ben voor de werknemers, maar ook voor de exploitant. Eerst wordt in een rechtsstaat de rechtsmacht op de hoogte ge steld van een inbreuk. Een ambtenaar van Arol heeft op 19 januari jl. proces-verbaal opgesteld en de arbeidsaudi- teur heeft tot op heden na al de processen-verbaal nog geen strafvervolging ingespannen. Ondertussen zijn er onderhan delingen aan de gang tussen de nieuwe exploitant en de admi nistratie Op 17 juli 1984 ver bood minister Lenssens arbeid te verrichten tussen 22.00 en 07.00 uur. Ook op zaterdagen, zondag en feestdagen. Wan neer dat verbod korrekt wordt nageleefd, kan er geen hinder meer zijn. De inspektie heeft in elk geval de opdracht gekre gen tc waken over deze nale ving. Aan het eind van zijn antwoord gaat gemeen schapsminister Lenssens nog even in op het feit dat hij volgens volksvertegenwoordi ger De Mol nog geen antwoord heeft gegeven op zijn vragen van 6 maart 1983. «Dat ant woord is degelijk en wel gege ven», aldus de minister die zegt dat het in de handelingen is verschenen. In verband met de lozing van afvalwater door het betrokken bedrijf, werd geantwoord dat de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij opdracht kreeg het geval te onderzoeken. Tot slot zegt ge meenschapsminister Lenssens dat een vernieuwing of verlen ging van de vergunning die in de loop van 1985 moet gebeu ren, volgens de geijkte proce dure moet verlopen, via de Bestendige Deputatie met be roepsmogelijkheid bij de Vlaamse Executieve. verboden na klachten over bu- renhinder. Op 4 november 1982 heeft Lenssens bij minis terieel besluit het beroep inge steld door het bedrijf ten dele dc bedoeling ligt van de ook ingevolgd. Daaraan waren Vlaamse Waterzuiverings- strenge voorwaarden verbon- maatschappij om waterlopen den. «U vergist zich, zo zei hij te zuiveren via een r.w.z.i. tot De Mol. als u stelt dat wij Wat voor Dc Mol onbegrijpe- niets hebben gedaan om de lijk is. Hij vindt dat de Vondel- voorwaarden die we zelf heb- bcck een van de meest vervuil- ben opgelegd, tc doen nalc- de beken is en dat die vervui- ven». Regelmatig werd er in- ling niet zal ophouden bij het spektie ter plaatse gedaan en afvoeren van het rioolwater via cr werden ook processen-ver- de kollcktor langs de rijksweg baal opgesteld. Dat zegt ook 60. In de Vondelbeek komt het De Mol. «het is niet mijn be- rioolwater van de wijk Hcizij- voegdheid om een oordeel te dc, de wijk in de Opwijkse vellen over het gevolg dat aan straat, de Minnestraat, Opwijk die processen-verbaal werd ge en een deel van Merchtem en geven», aldus gemecn- vermits de aanleg van koliek- schapsminister Lenssens die De Berlaarse vrijwillige brand weer heeft 5 stagiairs bijgekre- gen. Uit een groep vrijwilligers die zich de voorbije maanden aan voorbereidende proeven hadden onderworpen, koos de gemeenteraad cr deze mensen uit. Op zich is dit misschien niet wereldschokkend, maar voor Berlare blijkt uit de keu ze dat voor het eerst mensen uit Overmere en Uitbergen aangeworven zijn. E. De Mar- telaere en M. Bracke zijn uit de kleinste deelgemeente cn P. Poppe komt uit de Boe- renkrijggemeente. Uit de Ber laarse kandidaten werden M. Van Acker en F Van den Abbeele weerhouden. Hoewel deze uitbreiding naar de deelgemeenten toe voor technische problemen zal zor gen, bv. voor het verwittigen van deze mensen, de betrok ken gemeenten zullen zich in de toekomst heel wat veiliger voelen, nu er ook mensen uit hun eigen omgeving zullen in staan voor brand- en waterbe- strijding. Een verdere stap in het naar elkaar toegroeien van. de drie deelgemeenten na 8 jaar fusie? (N.K.) W-Dienstencentrum te Buggenhout officieel geopend vorige week zaterdag beschikt de gemeente Buggenhout, dankzij een OCMW- tief, over «Seniorama», een dienstencentrum - ingebouwd in het bejaardentehuis stdroom» - waar ten behoeve van de Buggenhoutse derde leeftijders een aantal ten op kollektieve wijze georganiseerd worden. e zaterdagavond, bij het begin van de «Nationale Week van de Derde Leeftijd» dit dienstencentrum, via een akademische zitting, opgeluisterd door enkele solisten de Gemeentelijke Muziekschool, officieel in gebruik genomen. Op het appel waren h. Delcor, R. De Coster, abt van de Dendermondse abdij en talrijke leden van het nte- en OCMW-bestuur. Mevr. Rika Steyaert, gemeenschapsminister van Gezin elzijnszorg, was wel aangekondigd maar had blijkbaar andere verplichtingen. W-voorzitter Karei sluitstuk van ons zijn gelegenheidstoe- stipte OCMW-voorzit- Karel Baeck aan dat ook bod genhout, net als de rest lonze gemeenschap, gekon- iteerd wordt met een ver- lering van de bevolking. Jnm opzichte van dit verschijn- Alth aldus de voorzitter, tracht zingi Raad voor Maatschappelijk ar'n Izijn te reageren met een ,an gepast bejaardenbeleid, ,e i jat onze senioren het zo d mogelijk zouden stellen, i m 1 vo"t c,at z'Jn bejaarden 'e'(' leert is overigens geen eer- roet ivolk. zegg Dat globaal beleid beoogt 'g' zoveel mogelijk bejaarden thuis, in het hun vertrouwde milieu, te bereiken en daar dgn aller mogelijke hulp te bieden. Daarom organiseren wij, op een aanvullende manier, bij de privé-initiatieven, een reeks buitendiensten: warme maal tijden, poetsdienst, bejaarden hulp en voetverzorging. Wat betreft deze buitendien sten volgt de raad het subsidia- riteitsprincipe, wat inhoudt dat we als openbare sektor slechts optreden daar waar de privé- sektor onvoldoende aanwezig is. Het is dan ook in die zin dat we kontrakten hebben afgeslo ten met een aantal vzw's, die op ons grondgebied aktief zijn. Om dezelfde reden organise ren we trouwens evenmin zelf een dienst voor thuisverple ging- Het sluitstuk van ons beleid naar de thuiswonende senioren toe, beklemtoonde Karei Baeck, is dit dienstencentrum «Seniorama». Het is de bedoe ling in «Seniorama» een aantal diensten op een kollektieve wijze te organiseren. Wat be tekent dat de bejaarden hier de kans hebben iedere middag een warme maaltijd te gebrui ken. Tegen sociale prijzen overigens. Dat er ontspan- nings- en ontmoetingsgelegen heid geboden wordt. Dat er een bad voorzien is en voor elementaire haartooi kan ge zorgd worden. De bejaarden kunnen in «Seniorama» boven dien in de grote-letterbiblio- theek terecht, kunnen er dage lijks een drietal dagbladen in kijken en wekelijks een aantal weekbladen. Daarnaast zullen er regelmatig film-, toneel- en ontspanningsnamiddagen ge organiseerd worden. Dit alles, beklemtoonde de voorzitter, treedt niet in kon- kurrentie, maar wordt via de bejaardenraad komplementair georganiseerd, met de aktivi teiten van de bejaarden bonden. We menen, blikte Karei Baeck in de toekomst, dat de verschillende initiatieven van de Raad voor Maatschappelijk Welzijn over enkele jaren nog onvoldoende zullen blijken en dat, rekening houdend met de evoelutie van de bevolking.. De raad voorziet dat we over een paar jaren ook behoefte zullen hebben aan een reeks dien stenflats, waar bejaarden zelf standig, maar met een beperk te service, zullen kunnen wo nen. Bij dc bouw van dit «Se niorama» hebben we daar trouwens rekening mee gehou den. De konstruktie werd zo danig gekoncipieerd dat op de ze funderingen, zoldering en muren, drie of vier verdiepin gen met dienstenflats kunnen opgetrokken worden. Vierenhalf miljoen Met inbegrip van het ont werp. de ruwboüw, de afwer- Nieuw OCMW dienstencentrum. De onthul- king, het meubilair en de aan- van de gedenkplaat in de hal vh) passing van de omgeving, heeft dit Seniorama 19 miljoen ge kost. 11,5 miljoen van dit to taal bedrag werd door middel van een toelage van het Minis terie van de Vlaamse Gemeen schap opnieuw ontvangen. Voegen we daar, berekende de voorzitter verder, de 3 miljoen supplementaire kosten aan toe voor de extra-betonnerings- werken, met het oog op de latere oprichting van diensten flats, dan kost dit centrum aan de Buggenhoutse gemeen schap Buggenhout 4,5 miljoen. Tot slot van zijn toespraak drukte de voorzitter zijn tevre denheid en fierheid uit over de realisatie en dankte hij de bur gemeester, de schepenen en de leden van de gemeenteraad voor de financiële middelen die zij ter beschikking stelden, gingen ook woorden vrn dank naar mevr. Rika Steyaert, voor de snelle goedkeuring en de ruime betoelaging van het pro- jekt en had hij woorden van dank over voor ir. Van de Mooter, de ontwerpers Cop- pieters en Vincart en de NV Alfa, die dit dienstencentrum optrok. Ik hoop, besloot Karei Baeck, dat de senioren van onze gemeente in dit diensten centrum vele gezellige uren zullen mogen doorbrengen, zodat de grote bedreiging van de eenzaamheid op hen geen vat zou krijgen. Moge dit ge bouw het symbool zijn van de dankbaarheid van de jongere generatie aan de ouders, voor al de kansen en de mogelijkhe den die we van hen ontvangen hebben Inzet van velen In zijn toespraak herinnerde burgemeester De Landtsheer aan 1 september 1970, datum waarop Herfstdroom op plech tige wijze ingehuldigd werd. Net als dat toen een stap in een welbepaalde richting was, al dus de burgemeester, zetten we vandaag een gelijkaardige stap. Dc Buggenhoutse bur gervader verklaarde verder verwonderd te zijn over de geslaagde kombinatie van de eenvoud, het funktionele en het aangename in het gebouw en noemde de realisatie hel gevolg van de inzet van velen. Nadat hij beklemtoonde dat het OCMW in staat is met beperkte middelen effektieve realisaties op te bouwen en benadrukte dat het gemeente bestuur open staat voor posi tieve suggesties op het vlak van de bejaardenzorg in de ge meente, drukte hij de hoop uit dat de inhuldiging van Seniora- ma de aanloop mag betekenen tot het nemen van verdere ini tiatieven. De akademische zitting werd besloten met de inhuldi ging van een gedenkplaat en een receptie. mooie Vlaamse spreekwoord: «Trou moet blijken» werd vorige zaterdag eens te met klank en kleur onderschreven door de St. Ceciliafanfare van Wieze. Dit bleek door de talryke aanwezigheid in de mis voor de afgestorven medeleden, eigen muziekgroep; het bleek evenzeer uit de grote opkomst voor avondmaal in het Gildenhuis, maar meer nog door het feit dat 14 leden als zovele van trou en goodwill konden gedekoreerd worden. Paelinck met het klaar was. vroeg Norbert Willems minuut stilte voor de on- ontvailen tambocr-ma- van St. Cecilia, wijlen de Raymond De Beul. Tussen lc' soep cn de zeevruchten in ia FeE fanfaresekrètaris Erik Onwels het podium voor de ingvan zijn animerend jaar slag, een trouw-kronologi- t opsomming van de wa- ,nJ «feiten sedert november n Er was vooreerst het Cc- Librc, een kulinaire be- fning met het kruim van de riekmaatschappij aan de verder dc nieuwjaarswen- zo hartelijk, mensverster- d cn o zo hoog muzikaal, iltoen gekonkretiseerd werd dc dekoratie van twee ver- «stelijken, nl. Albert t cn Roland Pauwels medaille van 2de cn 3de i). Vergeten werd zeker het fanfarebal met het or- «Hcideroosje» als engel- doet-al. Vriend Eric sprak dan nog over het bezoek aan de chokolaterie, de deelname aan de karnavalstoet te Aalst (2de prijs!) en te Wieze (met koste loze bevoorrading door Rosa cn Frans), het afscheid van chiroproost Jossa, het grandio se kunstkoncert, het optreden tc Ercmbodegem, de stijlvolle receptie voor de Wiezer kom- munikantjes, de attentie voor alle moeders, bezoek aan Kortrijk en Brik Schotte, op luistering van de «Franse Weck» in de Ajuin, aktie voor het Geheim Leger te Lebbeke en bij het zilveren jubileum van de V.V.V.-Wieze, Rita- kermis, de inwijding van de Molenkapel, het mosselfestijn en de bijdragen voor Wieze- kermis en de oktoberfeeststoe ten, om daarna het muziekjaar af te sluiten met een reuze- taptoe in de gemeente. Als een schaduw over deze vele mooie gebeurtenissen me moreerde sekretaris Erik het overlijden op 29 oktober Raymond De Beul, sedert ver scheidene jaren tamboer-ma joor van St. Cecilia-Wieze. Ten slotte sprak hij nog een woord van dank en waardering voor de onvermoeibare diri gent Adolf Breynaert, die met kunde en doorzicht de Wiezer- fanfare hoge noten laat blazen. Met een overtuigend «Lang le ve de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia» en «Hip, hip, hip. hoera!» rondde hij zijn gekon- denseerd verslag, een aaneen schakeling van «geheugen steuntjes» af. Dekoraties Daarna werden volgende ver- bondseretekens uitgereikt. 1. Trommelkorps: 5 jaar lid: Franky Colson, Franky Cornelis en Luc Per- daens (Brons). 15 jaar lid: Remi Cornelis en Rudy De Smedt (Verguld ere teken Honorem-Tamboer). 2, Muzikanten: 15 jaar lid: Pierre Moens en Jo Raman (In Veterani Ho- norem-junior) 25 jaar lid: Pierre Cornelis, Gustaaf Dc Wolf en Karei Verhaevert (In Veterani Ho- norem 3de Klas). 45 jaar lid: Frans Moens (In Veterani Honorem 1' Klas). 3. Bestuursleden: Het ereteken «Ex Suo Prome- rito» F Klas, om 25 jaar be- stuurswerk werd toegekend aan Jan Van Roy (erevoorzit ter), Karei Heuvinck en Geor ges Cornelis. Na de plechtigheid bracht mevr, Rasson, bestuurslid, nog even een postuum eerbetoon aan tamboer-majoor De Beul, feliciteerde alle gedekoreerden en prees de muzikanten om hun liefde en inzet voor de muziek en de fanfare, die men sen samenbrengt. Vervolgens zette ze enkele bestuursleden in het zonnetje: erevoorzitter Jan Van Roy (haar echtge noot), die steeds een bescher mende hand boven de fanfare houdt, Georges Cornelis, im mers christelijk-sociaal ge ëngageerd, Karei Heuvinck, model van kas-bezorgdheid; Frans Moens, 45 jaar spelend aktief, steeds geruggesteund door zijn eega en schutspatro nes «Cecilia»... Haar erkentelijkheid ging ook naar de ijverige sekretaris Eric Pauwels die ze speciaal felici teerde voor zijn deskundig, humoristisch verslag, naar bur gemeester Moeyersoon en Schepen Hiel (beiden met da me), naar de mensen achter het kookfornuis, naar de uitba ters cn niet het minst naar alle leden, in welke funktie dan ook, zonder wier morele en financiële steun, de fanfare niet leefbaar zou zijn. Daarna was cr feest en gezel ligheid, puik geleid door D J. Mare Colman en af en toe gepigmenteerd met tussen komsten door iemand die de fanfare, de familie Van Roy, Wieze cn Vlaanderen bijzon der genegen blijkt. J.V.L. Het Antwerps VDCV huismu- ziekensemble bestaat tien jaar. Het werd opgericht in dc schoot van dc Antwerpse afde ling van de Volksdansccntrale voor Vlaanderen, Ter gelegen heid van het tienjarig bestaan wordt een doe-avond aangebo den op zaterdag 8 december van 20 tot 23 uur in de jeugd herberg «Op Sinjoorkc» Eric Sassclaan te Antwerpen. bbeke. Bij Sint-Cecilia Wieze werden een aantal muzikanten gehuldigd (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 3