','i,y DERDE PROVINGIALERS IN DE STREEK VAN AALST WAT SCHEELT ER AAN MOYENS EN CARLIER LEGGEN EENDRACHT OPSTAL DE OVERWINNING VAST 3e Provinciale DECKMIJN ZET SCHEVE SITUATIE RECHT ZANDER PUTTEMAN UIT DENDERM0NDE: EEN ONGEËVENAARD NOYONSPECIALIST VERDWIJNT! KALENDER DAMESVOLLEYBAL LUC VAN HERREWEGHE SCOORT DE WINNING-GOAL DE GUCHT UIT LOKEREN: EEN KAMPIOENENHOK DAT STOPT! Irachtspelers Gijzegem - Schellebelle 2-2. Gijzegem heeft een billijk gelijkspel behaald tegen Schellebelle. Voor de leiders- ploeg was het nochtans allemaal goed begonnen. Na 15 minuten werd reeds een voorsprong opgetekend. Gijze gem liet zich door deze vroege voorsprong niet intimide ren. Nog voor het halfuur verstreken was kwamen de lokalen terug via doelpunten van De Winne en Verleyen. Schellebelle stelde tien minuten na de herneming echter orde op zaken. Verder werden in deze geanimeerde partij twee spelers uitgesloten. Van Roy van Schellebelle en lokale speler Musschoten konden voortijdig onder de douche. Nieuwerkerken - Overmere i-3. Voor de mensen uit Nieuwerkerken is het eveneens een bewogen wedstrijd geworden tegen Overmere. Geruime tijd diende de thuis ploeg het te stellen zonder Vander Biest en De Saedeleer. Aan de rust kwam men normaliter uit op een 0-2 achterstand. Voor Overmere werden de doelpunten aan getekend door De Bock en Blanckaert. Nieuwerkerken kreeg alvast de verdienste zich te blijven inzetten ondanks de uitzichtloze situatie. Triest bracht er een kwartier voor inrukken een vleugje vreugde in bij Nieuwerkerken door de aansluitingstreffer te lukken. Verder kwamen de loka len echter niet want in de 80ste minuut nam Branckaert alle verwachtingen van de thuisploeg weg met een derde treffer te netten. Mere - Bambrugge 1-3. Bambrugge heeft op Mere een stralende overwinning behaald. Deze partij staat bekend als een bikkelhard duel waarin de puntjes nooit te grabbel worden gegooid. Dit jaar was Bambrugge echter te sterk voor Mere. De partij kwam zeer traag op gang. Beide ploegen bleven zeer lang zoeken naar het goede ritme. Rond de 22ste minuut sloeg Bambrugge echter de kloof. Janssens en Renneboog bouwden een 0-2 voorsprong op. Vijf minuten voor rust vielen er nog twee doelpunten, één aan iedere kant. Bambrugge scoorde langs Van Gijseghem terwijl voor de thuisploeg Sterck achter het kanon stond. De tweede helft bleef in het voordeel van de bezoekers verlopen. Tien minuten voor inrukken bracht Van Gijse ghem de verdiende overwinning op het bord. Burst - Ede 1-0. Burst behaalde eveneens een mooie overwinning ten koste van Ede. Beide ploegen bakten er weinig van. Er viel voor de doelmonden niet veel te beleven. Voor de rust zagen wij een georganiseerde thuisploeg terwijl na de koffie een Ede viel te bespeuren dat aasde op de puntendeling. Burst kreeg in de slotmi nuut meer dan het verdiende. Peter Caeyman lukte de enige treffer van de partij die echter geen doelpunten verdiende. (G.D.T.) VOETBAL Excelsior - Sportkring Kallo: 3-2 De Heistraatploeg heeft zich zondag pas in de tweede helft kunnen rechtzetten tegen een sterk aanvallende gastfor- matie, en had in de persoon van de invallers Alain Audenaert en Frank De Baere twee jongeren waaraan men alleszins nog in de komende weken enig plezier kan beleven. Neem daar nog bij dat Gerry Deckmijn eindelijk eens twee beslissende doelpunten aantekende en dan is het duidelijk dat het vertrouwen in de groen-zwarte gelederen stilletjesaan terugkeert. Toch kon de thuisploeg alweer enkele vervangingen inroepen als evenveel ekskuses: de kern spelers De Breucker, Heirbaut en Benny De Baere zijn im mers onbeschikbaar en zo doende werd de jonge Nijs als rechtsachter uitgespeeld. Stre- mersch kwam in het midden veld terecht net als Patrick De Beleyr en ook voor ouder domsdeken Kleber Maes was er een plaatsje voorbehouden in het steunvlak. In het prille begin van de wed strijd mocht Excelsior al jui chen omdat Kleber Maes on gehinderd kon oprukken vanaf Nieuwerkerken - Overmere 1-3. Tot Hen gereduceerd moest de thuisploeg het fneviS'EdTstaak tode prijsgeven (per) Kallonetten uitstierf. Wie nu had gehoopt dat de thuisspe- lers door dit vroeg openings doelpunt wel de goeie inspira tie zouden krijgen, kwam licht jes bedrogen uit want even na het kwartier stonden de bezoe kers al op gelijke hoogte. Stre- mersch die duidelijk moeite had als middenvelder ging in de fout en verspeelde de bal aan de steeds waakzame Pica- vet. Roland had geen enkele moeite om keeper Heylen het nakijken te geven. In de tegen stoot kon de Marokkaan Ac- haibi weer tot twee keer toe goed voor doel raken maar zijn besluit was steevast overhaast. De Kallonaars bleven van hun kant op de loer liggen en kre gen even na het halfuur ook loon naar werken omdat al weer Picavet een vergissing in de lokale achterlijn kon af straffen. Op slag van rust nog eens Achaibi in de (negatieve) kijker. Hij schakelde inder daad twee tegenstanders uit maar zag dan nog kans om slechts één meter voor het doel de bal nog naast te schieten. Bij rusten was het duidelijk dat oefenmeester WiHiam Maes nog iets moest ondernemen om een dreigende nederlaag af te wentelen. Daardoor kwam Alain Audenaert in de ploeg voor de ontgoochelend spelen de Danny Vergauwen en met een stak er meer vuur in de ploeg. Patrick De Beleyr be terde ook zienderogen en dat alles werd al in de 49ste minuut in cijfertaal uitgedrukt. Vanuit het middenveld een lange pas van Maes naar'de goed reage rende Deckmijn. Gerry raakte schuin ten opzichte van de Kal- lomuit maar stak de bal toch goed naast de gastdoelman. Vervolgens werd Nijs uitge haald voor Franky De Baere en was De Beleyr rijp voor een gele kaart omdat hij bleef rek- lameren op dejeiding. Aan het uur een volgende vermeldens waardige aanval met aan de basis een bijzonder vlijtige Deckmijn. De ex-Uefajunior van S.K. Sint-Niklaas raakte goed door op links en gaf een keurige center naar zijn Ma rokkaanse spitsgenoot. Achai bi kopte de bal wel in het doel maar bleek na vraag van de grensrechter wel degelijk zijn hand gebruikt te hebben, dit doelpunt werd dus wel degelijk niet toegekend. Niet getreurd echter, aan de 67ste minuut ging Deckmijn weer aan de haal, ging makkelijk één man voorbij en schoot onhoudbaar vanaf rechts in doel. Nu hadden de Kallonaars na tuurlijk alle haast om nóg iets uit de brand te halen maar dat werd verhinderd door eigen besluiteloosheid én door het goeie werk van doelman Yves Heylen. Al bij al was deze overwinning broodnodig voor de Sintniklazenaars die nu weer uit de bedreigde zone opklimmen en aansluiting vin den bij drie andere Wase ploe gen op de achtste plaats. Vol gende week met de verplaat sing naar De Klinge voor de boeg hopen de groen-zwarten zeer zeker weer één of zelfs twee puntjes buit te maken. Waarschijnlijk keert Firmin Heirbaut dan terug in de basis en zal er voor de rest maar weinig met pionnen geschoven worden. M.N. O pi tal - Kieldrecht 1-2 Niets dan negatieve geluiden de jongste weken over Een dracht Opstal. Vorige week gingen Marino Spruyt en zijn maata bij FC Wieze de boot in, nadat ze nochtans op een kwartier voor tijd met 0-2 aan de winst stonden. Deze keer tegen Kieldrecht was de verrichting andermaal niet om over naar huis te schrijven. Wat we tijdens de eerste helft te aanschouwen kregen, kan je niet anders dan met «zeer slecht» omschrijven. Van enige kombinatie was er niet de minste sprake. Boven dien werden de twee bezoe kende doelpunten in de hand gewerkt door evenveel flaters van Pierre Van Handenhove, Tijdens de eerste helft speelde hij tekort op zijn doelman. De bal werd onderschept, met het gekende gevolg. In de tweede helft verspeelde hij de bal en ook daaruit volgde een doel punt. Op dat ogenblik was Op stal een geslagen ploeg, hoe wel er tijdens de tweede helft beter werd gevoetbald. Toen op een kwartier voor tijd Wilfried Tulburg kon scoren op aangeven van Mare Wil- lems ging Eendracht op jacht naar de gelijkmaker. Bijna was het zover toen speler-trainer Mare Van Der Jeugt alleen voor een lege goal verscheen, maar de kans nog zag om over te trappen. Dat deed heel wat Opstalse supporters de haren ten berge rijzen. In ieder geval wordt het de hoogste tijd dat er een kentering komt. Geel zwart behaalde uit vier recente wedstrijden geen enkel punt. Als dat zo doorgaat belandt men binnenkort in de gevaren zone en wordt het tot de finish knokken tegen de degradatie. Het is aan de spelers om te vermijden dat het zover gaat komen. Of men zondag in staat zal zijn om bij het tweede geklasseerde Kruibeke punten te sprokkelen is een ander paar mouwen. Gemakkelijk zal het niet gaan. E.D.M. Lutterzele - Appels 2-1 Tegen Sparta Appels heaft FC Lutterzele een verdiende over winning behaald. Behoudens het vierde kwartier, waarin Appels wat overwicht af dwong, was het Lutterzele dat de scepter zwaaide en twee keer kon scoren. «Appels werd meestal in het defensief ge dwongen», zegt de Lutterzeel- de klubleider Paul Roels. «Voornamelijk tijdens de eèr- ste helft waren we duidelijk in de meerderheid. Na een kwar tier lukte Rudy Moyens op een voorzet van Peter Meysman een doelpunt. Vijf minuten voor rust scoorde ook Guy Gobel, maar dat was aan de verkeerde kant. Uit een gehar rewar voor doel, tipte hij de bal ongelukkig over de lijn. Na de rust heeft Appels korte tijd het initiatief genomen. Dat ge beurde eigenlijk stuntelig. Lut terzele was toen enige tijd aan gewezen op de tegenaanval. Daarmee hebben we een paar keer gevaarlijk uitgehaald. Ook daaruit is een doelpunt voortgekomen. Een schot van Frankie Van Beveren werd door de Appelse doelman on voldoende onder kontrole ge houden. Carlier kon de bal onderscheppen en scoren. II wil nog vermelden dat Guy Van Hoeymissen bij de rust door Pierre Willaert werd ver vangen. Ook André Temmer man deed zijn wederoptreden. Hij is acht weken inaktief ge weest door een letsel aan de lies. Met André Temmerman Aas onze middenlinie in ieder geval sterker gestoffeerd. Hoe wel hij stilaan veertig wordt, kan hij ons in deze kompetitie nog van veel nut zijn en mee helpen in ons streven naar be houd in derde provinciale In de Lutterzealse voetbalmid dens beseft men dat verder puntenwinst in de komènc' weken een noodzaak zal wo den. Of men er zondag zal slagen om in Grembergen i< te oogsten, is wel een levei groot vraagteken. Eerlijk j zegd, wij geloven er niet in. E.D. Noyon jaarlingen. Een greep uit zijn uitslagen leert ons dat Aviel De Gucht een bijzonder sterk seizoen speelde: 22.4: Noyon: 193 oude: 10% 30% 50% 82' (4); 101 jaarlingen: 2', 14', 20', 27% 41% 44' (7); 6.5 Noyon; 93 oude: 8% 34' (2); 108 jaarlingen: 10°, 17' (4); 13.5 Noyon: 48 jaarlingen; 1% 18' (2); 20.5 Noyon: 58 jaarlingen: 1% 24' (3); 27.5 Noyon 63 oude: 1% 14% 24' (3); 10.6 Noyon: 73 oude: 3% 14% 33' (3); 58 jaarlingen: 2% 24' (3); 171 jonge: 3% 16% 61% 68% 80» (10); 17.6 Noyon. 61 oude: 12% 15', 18' (3); 417 jonge: 10% 12% 27% 32% 40% 149% 177% 209'; 8.7 Noyon: 19 jaarlingen: 1', 5% 8' (3); 211 jonge: 37% 86% 97' (4); 22.7: Noyon: 191 jonge: 23% 38% 43% 90» (5); 29.7: Noyon: 161 jonge: 3% 8', 30°, 71' (6); 5.8 Noyon: 157 jonge: 23% 26% 39% 42% 78' (6); 13,8: Noyon: 87 jonge: 2', 17% 20% 27', 28% 39% 40' (9); 19.8 Noyon: 91 jonge: 11'. 19', 30% 32% 36' D; 26.8: Noyon: 74 jonge: 3% 5% 9% 18% 22% 26' (6); Dourdan 8.5: 1285 oude: 32% 262' (2); 749 jaarlingen: 5% 146' 24.6: 700 jaarlingen: 16% 64', 85% 172% 248' (5); 1.7: 657 jaarlingen: 95% 106% 216' (5); 15,7: 344 jaarlingen; 46% 66% 111% 123' (5); 29.7: 259 oude: 15% 92' (2); 252 jaarlingen: 3% 76% 8(> (4); Iemand met een palmares-als Zander Putteman, die reeds vyftig jaar op de snelheids- vluchten hoge toppen scheert, heeft besloten een punt achter zijn duivencarrière te zetten. Van Quievrain tot Noyon en zelfs uit Dourdan heeft hy een uitzonderlijk palmares by elkaar gespeeld. Zander van de St.-Onolfs- dyk staat wijd en zijd bekend als een uitzonderlijke sterke duivenliefhcbber, die de kunst verstond om echte kam pioenen te kweken. Hy was een zeer streng melker. De duif moest zeer goed vliegen om by Zander een plaats op het hok te krygen. Het is het eenvoudige geheim van een groot kampioen. De leeftijd speelt hem parten. De gezondheid is niet meer zo goed en hij is ook al de 72 voorbij. Hij nam het harde besluit om zijn kolonie totaal te verkopen. Het wordt voor da liefhebbers een unieke gele genheid om zich een Putteman rasduifje aan te schaffen. Hij heeft in het verleden zovele sterke hokken helpen vormen. Op zondag 25 november om 16 uur in het lokaal B.O.D., Veemarkt te Mechelen wordt de stam Putteman openbaar verkocht. We raden degenen die een sterke duif nog best kunnen gebruiken aan om die unieke gelegenheid niet te missen. Alex Putteman heeft alles ge wonnen wat er te winnen is. We brengen nog even zijn kampioenenpalmares in herin nering. Van 1971 tot 1976 ko ning bij de Snelle Reizigers te Hofstadc. 1975 keizer in het Land van Aalat, na drie ko ningschappen. Kampioen in Vierverbond St.-Gillis-Baasro- de-Buggenhout-St.-Amands in 1981 en 1982, In 1983 alge meen Noyonkampioen te St.- Gillis-Dendermonde. Zander Putteman had een zeer sterk uitgezifte kweekstam, waar alleen het allerbeste een plaats heeft. Het fundament berust op de afstammingen van Mylemans-Heist op den Berg, via Adolf Van Limbergen uit Appels, op duiven van Gabriël Van Lembcrgen Appels, Mar cel Verhelst Denderbelle, de Bostijn-duiven van De Corte en zn. Wetteren, Berte Wilrijk duiven via Alfons Van Dries- schc (Riddershof) Hamme St - Anna, Jules Rijckaert Sti- Amandsbcrg duiven ook via Alfons Van Driessche. Jans sens en Poches duiven via Frangois De Meersman Berlare. Beno Volleybal. VC Temse - Nieuwpoort 3-0. Lieve Van de Velde tipt over (dw) Eerste Provinciale 24.11: 20.00: Asterix-Kieldrecht - Moderna Lebbeke 20.00: Juvenes Zele - Melle 25.11: 16,00: Adec Baasrode - Winnik Tweede Provinciale A 24.11: 15.00: Meerbeke - Gemlick Oudegem 19.00: Kangoeroes Aalst - Moerbeke 19.00: De Klinge - Beervelde 25.11: 10.30: St.Niklaas - Real Testa Lokeren 15.00: Hades Temse - Wetteren 18.00: Appclterre - Rumbac Waasmunster Derde Provinciale A 24.11 15.30: Schellebelle - Geraardsbergen 20.00: Scorpio Aaigem - Leeuwerik Lede Derde Provinciale B 24.11: 15.00: Kemzeke - Eksaarde 15.45: Adegem - Temse 20.15: Melsele - Snuffel Grembergen 25.11: 10.30: Ecklo - Dendermonde 15.00: Assenede - VC Berlare 15,15: Ertvelde - St.Niklaas Vierde Provinciale A 25.11: 10.30: Hofstade - Heusden 16.00: VC Buggënhout - Aalst Vierde Provinciale C 24.11: 16.00: St.Niklaas - Eksaarde 16.30: Zele - Temse Kontakt 16.45: Real Testa Lokeren - Vitesse Kruibeke 25.11: 10.45: Pardaf Kruibeke-B - Kabaz Bazel 10.45: Pardaf Kruibeke-C - Temse Kontakt 19.00: Nieuwkerken - Hamavoc Hamme Ereafdeling 24.11: 20.30: VOG Rebels - VC Temse Eerste Landelijke Dames 24.11: 20.30: Pardaf Kruibeke - Boom Tweede Landelijke B 24.11: 20.00: Tonide-Sinda - Sl Niklaas 20.00: ATB St. Niklaas -Stekense M.T.SA-Aalst Ritaboys - SV Heizijde 1-2 De Lebbekenaars zijn er na vele weken opnieuw in ge slaagd met de zege aan te kno pen. Het is een evenwichtige partij geworden, waarin beide partijen vele kansen onbenut lieten. Heizijde kwam na een kwartier op voorsprong toen middenvelder Guy Verdoodt de ganse thuisdefensie oprolde en kalm naast de uitgelopen doelman binnenschoof (0-1). Deze minieme voorsprong bleef behouden tot aan de rust, mede door het fait dat libero Roland Verdickt de bezoeken de defensie goed organiseerde. Na de herneming ging Heizijde op zoek naar een tweede doel punt, maar het was integen deel de thuisploeg die op 1-1 kwam. Heizijde mocht zich nog gelukkig achten dat doel man Jean-Pierre De Feyter formidabel keepte. Men scheen dan ook op weg te zijn naar een gelijkspel, maar toen in de laatste minuut Luc Van Herreweghen een flater van een lokale verdediger afstraf- ta, was het lot van de Ritaboys bezegeld. Volgende zaterdag reist Hei zijde naar rode lantaarn Breu- gels. Hopelijk brengt het de twee punten mee naar huis. A.T. Nieuwerkerken - Overmere 1-2. De Overmeerse portier stelt orde op zaken door de bal tussen een ftos weg te boksen, (per) Wc waren bij hem te gast tegenheid van een kam- ënjaar. Met heel wat voert Aviel het dokterbe- uit dat het duivcnspcl er hem niet meer inzit. I was zeker niet zinnens er de brui aan te geven, vorig jaar versterkte hij kolonie nog met Blondie- Meyer-duivcn uit Merel- el keek nooit op een frank ihet er op aan kwam om zijn 1 Wckstam te versterken. Zijn ïpioenenhok was hoofdza- rt tl lijk gebouwd op de origines airé Acke Zelzate, De Prae- re - De Lausnay Kalken, Ju- Rijckacrt St,-Amandsberg, fis Andries Aspcr, Gert Scr eens Stoppeldijk (Ncder- 1), Blondia-Dc Mcycr Mc- eke, Oscar De Smet Sem- erzake en D'Hacne-Scgers etteren via Paul Vermeersch "etteren, Camicl De Zuttcr sscnede via Fernand De aele Lokeren en Vervaet en Wetteren Afstammingen allen op de prijsvluchten deugclijkheid hebben wezen. viel De Gucht speelde op De afstanden goed. Hij won Ifs lokaal een vlucht uit St.- inccnt. Hij klokte op Orleans n duif met 12 minuten •oruit ij stond ieder jaar zijn man Noyon en de halve fond. 1984 behaalde hij in het kaal «Eerlijk moet niemand tezen» te Lokcren een reeks Wipioenentitcls en ook te 'vermere staat hij op het Unpioencnlijstje. ij citeren zijn 1984-titcls: ampioen Noyon jaarlingan; kampioen Noyon oude, 3' ?mpioen Noyon jonge. Ko- ing Noyon jaarlingan, alge- «ne prins Noyon, asduif jaar- "gen Noyon, kampioen [teste prijzen Noyón. 6' kam- iocn halve fond jaarlingen, 8' mtipioen halve fond oude dui- Te Overmere kampioen DUIVENSPORT Dc duivensport boert achteruit. Dat is een vaststelling dit najaar nog schrijnender aan het licht komt dan seizoenen. De totale verkopingen staan werkelijk Ook onze regio ontsnapt er niet aan. Vorige we even terug op Jozef Hillaert, die ermee Deze week komt een buur van hem aan de beurt. De Gucht uit de Hoogstraat te Lokeren kennen we lange jaren als een gerenommeerd Noyon- en halve -kampioen. Aviel De Gucht heeft onge twijfeld kwaliteit op het hok. Het is voor degenen die nog wat versterking wensen een uitstekende gelegenheid om zich een klasbak Aviel De Gucht aan te schaffen. Alle duiven, dit zijn er 43, dus wei nig duiven maar heel goede. gaan op zondag 25 november om 16 uur onder de hamer in het lokaal «Eerlijk moet nie mand Vrezen», bij Wilfried Peelers, Lindestraat 34 te Lokcren. BENO

De Voorpost | 1984 | | pagina 41