«'t Groen Kruis» vierde Cecilia in Aalst Sans Rancune voor Spannende eindstrijd Boehennieutvs Druppelteller 't Klokhuis Kuituur Hamme stelt Adieu HILCO rmnu» mtco 'EBBf- I HILCO MTIS» (HLCQ 1 srmusat '£8Be£ HILCO Veldlopen in Sint-Gillis. Een Hamse atleet voerde het groepje achtenolgers aan. M oetbal. De mannen van S.O.S. Veile kregen niet alleen een nieuwe uitrusting, ook goede resultaten, (dw) Van Steenhroeck Winnares oudste «Arbeid en Kunst», de Koninklijke Fanfare die in de volksmond «'t muziek van 't Groen Kruis» wordt ge noemd, zette haar traditionele Sint-Ceciliaviering in met haar even traditioneel Sint-Ceciliakoncert in de feestzaal van het Aalsters stadhuis. Zwemmen. In het kader van de Vlaamse Zwemweek in Sint-Niklaas, organiseerde men «Zwemmen zonder grenzen», een ludieke bezigheid om aan water te wennen (Iv) BADMINTON In de zes provinciale reeksen is de strijd om de Kersttrofee nog niet gestreden. Vulcain kan in eerste de leiderspositie verliezen aan de Mintons, indien het de match tegen Flying Shuttles niet wint. De Mintons daarentegen zullen tegen, rode lantaarn Gentse I waarschijnlijk wél winnen. Temse en Scaldis moeten opletten voor de degradatie. Karate. Trainer Rudy Schuermans van karateklub Ippon uit Lebbeke, haalde een eerste plaats tijdens de Oost- vlaamse kampioenschappen in Gent (foto p. hermans) Karate. Theo De Wolf. hel oudste lid van de Lebbeekse karateklub, behaalde in Brussel zijn zwarte gordel, eerste dan. Ippon Lebbeke telt nu acht zwarte gordels en mag gerekend worden bij de vijf grootste klubs in Vlaanderen (foto p. hermans) Vulcain staat hier dus aan de leiding met zeven punten, op de voet gevolgd door Mintons II met vijf. Flying Shuttles met vier, Temse en Scaldis met drie en Gentse I als laatste met twee punten Een vrijwel identieke toestand zien we in tweede provinciale Waasland, waar Moerbeke verrassend Dendermondse uit schakelde en daardoor met twee punten voorsprong aan de leiding komt. Beide ploe gen moeten nog één inhaal wedstrijd spelen tagen respek- tievelijk Scaldis II en Sint-Gil lis. Stekene kan als eerste nog voor de verrassing zorgen. Noch Moerbeke, noch Den dermondse kwamen tegen Ste kene verder dan een gelijk spel- Aangevuld met B2 Petra Van Nauw zou het dus wel eens alle verwachte kansheb bers voor de provinciale trofee te slim af kunnen zijn. Moerbeke leidt hier met zeven punten, gevolgd door Dender mondse met vijf, Stekene en de Mintons vier, Scaldis II met en Sint-Gillis als laatste met nul punten. Spanning ook in derde provinciale waar Scaldis III uit Bazel en De Lieve uit Mariakerke met evenveel pun ten op kop staan. Scaldis staat eerste omdat het drie games meer won dan De Lieve. Flying Shuttles en Lovende- gem kunnen de leiders met vijf punten achterstand niet meer bedreigen. Scaldis III en De Lieve hebben dertien punten. Flying Shuttles en Lovendcgem acht, Moerbe ke zeven, Dendermondse en Temse vier, Scaldis drie en als laatste Maspo zonder punten. In de eerste herenreeks is de hegemonie van de Mintons niet zo duidelijk als vorig sei zoen. Nu staat het samen met Gentse en Wetteren aan de leiding, al heeft Wetteren een wedstrijd meer gespeeld. De Mintons en Gentse ontmoeten elkaar woensdag om de strijd te beslechten. Mintons, Gentse en Wetteren hebben hier zes punten, Latem heeft er twee en Vulcain met De Lieve elk één. Buggenhout is absoluut heer ser in de tweede herenreeks. Het versloeg al zijn tegenstan ders met 8-0. behalve Latem II dat 7-1 kreeg. Het is dus prak tisch zeker van de Kersttitel Deinze volgt op de tweede plaats met zes punten. Latem is derde met vier. Moerbeke en Vulcain hebben er twee en Deinze II heeft geen punten. (Ic) In het ontmoetingscentrum Scharpoord te Knokke-Heist loopt van 15 december tot en met 10 januari in exklusiviteit voor België dc tentoonstelling «World Press Photo 84». In dc loop der jaren werden in toe nemende mate foto's ingezon den die de harde kant van het leven laten zien: oorlog, mis daden, rellen, hongersnood. Maar ook de positieve kant komt aan bod. Dit keer werd de World Press Photo gemaakt door dc Turkse fotograaf Mus tafa Bozdcmir. Dc tentoon stelling is dagelijks toeganke lijk van 10 u. tot 18 uur. De monoloog van Michel Van Dous8elaere, Adieu sans rancune, van Paul Koeck Een wrange, cyni sche apologie van een ach tenswaardig man, een poli tiek leider. Hij had macht en aanzien, maar nu moet hij verantwoording afleg gen. Er komt een moment dat het publiek holle slo gans en intriges doorziet. Dit wordt georganiseerd door het jeugdhuis 't Klok huis in samenwerking met de socialistische vrouwen, op zaterdag 8 december in 't Vremd zaalken, De Ring 63 tel. 052/47.35.49. Adieu, sans rancune zo heet de mo noloog die Paul Koeck vo rig seizoen liet opvoeren. Iedereen herinnert zich de Brusselse zakenman, politi cus en ex-minister die naar aanleiding van een onder zoek in verband met fiscale fraude enigszins van het voorplan verdween. Het is duidelijk dat deze man mo del stond voor de politicus die in de monoloog van Koeck een pleidooi pro do mo komt houden om zich ten aanzien van vriend en MOLLIG MAAKT JE NIET DIK, Margit Schönberger, Zwarte Beertjes-informatief. Een boek voor alle vrouwen die, althans volgens de maat staven van hun omgeving te zwaar zijn en die er genoeg van hebben altijd maar weer de strijd aan te binden met pon den die er toch niet af willen. Het boek is geschreven door twee boze vrouwen met zoge naamde figuurproblemen. Boos. omdat ze steeds weer gediscrimineerd worden in be roep en dagelijks leven. Met charme en kennis van zaken behandelen zij de diepere oor zaken van overwicht en de vooroordelen ten opzichte van dikke mensen. Zij tonen de weg naar zelfverzekerdheid voor mollige vrouwen en ge ven talrijke praktische tips voor de «Rubenstypen». A.W. Bruna en zoon, 172 blzn., 125 fr. TUSSEN TWEE WERELD OORLOGEN, Ernest Claes, Uitgeverij De Keyser, Aartse- laar. Tijdens de eerste Wereldoor log werd Ernest Claes korres- pondent van Het Nieuws van den Dag voor Nederlandsch- Indië en hij bleef dit geduren de twintig jaar. In korte stu dies en verhandelingen gaf hij zijn kijk op de nationale en internationale politiek, de so ciale problemen in de wereld, op de naweeën van de eerste wereldoorlog en de angst voor de tweede Hij beschrijft wat hij zag en hoorde in Nazi- Duitsland en voortdurend keert de vraag terug: oorlog of vrede? In die teksten herleeft de geschiedenis van ons land en van de wereld tijdens die merkwaardige periode tussen de twee wereldoorlogen in, Ernest Claes tekende die ge schiedenis op voor de «stam verwante» Hollandse lezers in het buitenland en hij spaarde dan ook geen details. En die vormen juist de kracht van zijn heldere en onthutsende be schrijvingen. waaruit dit boek een sclektie is. Verdeeld door A.W. Bruna en zoon, 240 blzn.. 595 fr. GA JIJ MAAR SCHAAT SEN, OPA EN ANDERE VER HALEN, Toon Kortooms, Uitg. J.H. Gottmcr. Dc meest gesproken woorden op deze aarde zijn ongetwijfeld: «Ik hou van je» en «Ik haat je» het eeuwige verschil tussen oorlog en vrede. Maar daarna volgt het verzoek van de ene mens aan dc andere: «Vertel eens.. Vertellers zijn er altijd geweest, van de oermens met zijn jachtverhalen tot de au teur van vandaag: goede en slechte. Tot welke groep Toon Kortooms behoort, kan de le zer zelf uitmaken Na «Zon over de Peel» en «Mijn oom Theodoor» verrast Kortooms zijn lezers opnieuw met een bundel kostelijke vertellingen waarin men alle menselijke emoties terugvindt. Men kan lachen en schreien tegelijk. diep ontroerd raken of gespan- h nen op de ontknoping wach ten. Stuk voor stuk hebben de verhalen van verteller Kor tooms een verrassend slot. Verdeeld door A.W. Bruna en zoon. 174 blzn 495 fr. DE THUISKOMST VAN H1DDE. Henry Thijssing- Bocr. Gottmer Favorieten serie. Jacobijn. meid op een boer derij wordt zwanger van een neef van haar boer. maar deze .vil niet met haar trouwen. Dat laat hij over aan Hielkc, een boerenknecht, die wel oprecht van haar houdt. Hielke pro beert een goede vader te zijn voor Jacobijns zoontje Hidde, maar deze gooit de kop in de wind als hij weet wie zijn ware vader is. Pas als hij ziet dat de minachting die hij voor zijn moeder voelt, misplaatst is, komt de weg vrij voor een ver zoening. Verdeeld door A.W. Bruna en zoon. 188 blzn., 320 fr. Vanaf 7 december hebben in het auditorium van de Passage 44 te Brussel avond- en namid- dagvoorstcllingen plaats van «Brasil Tropical» of het Brazi liaans karnaval op zijn aller best. Prachtige kostuums en dekors zorgen er voor een nooit meer te vergeten sfeer. De avondvoorstellingen heb ben plaats om 20.30 uur en de namiddagvoorstcllingcn op zondag. Op oudejaarsavond is er een voorstelling om 20 uur en om 23 uur. Plaatsbespre king: Auditorium Passage 44 van 10 u, tot 18 u. (02/' r_. 218.27.52). wordt gefeliciteerd (polo) ledereen kon meedoe, n a ATLETIEK TD tegenstander wit te wassen Maar Koeck heeft dat model Jeugdvoetbal. De miniemen van FC Heikant speelden goed. maar konden hel niet re gevallen van politici die tegen een uitgekookt Waasmunster (dw) tot aftreden worden ge dwongen of naar het ach terplan geschoven. De tekst van Koeck en het 'spel van Van Dousselaere tonen op zo een sluwe ma nier de geloofwaardige on geloofwaardigheid van de figuur, dat Adieu, sans rancune, als het ware een leerstuk wordt voor al te goedgelovige toehoorders. Daarenboven is het door de vele dubbele bodems naar believen grappig en wordt heel duidelijk het vaak ont stellende cynisme in derge lijke toespraken naar voor gehaald. Een bijkomend binnenpretje is, dat de tekst al vlug duidelijk maakt dat hij wel degelijk over de ge noemde Brusselse politicus gaat, maar dat Van Dousse laere door zijn spel eigen lijk het beeld oproept van een even bekende minister van verkeerswezen. (V.O P Sinaai. Niet alleen de aangesloten atleten liepen in Sinaai. jogging. En of er belangstelling was.' (polo) Bij het begin van het fl cross-seizoen, richten c' sen van Atletiekklub L een TD in. Dat is e manier om dc benen tc i ken en zaad in het bal? H krijgen. Geïnteresseerde! ur dat zijn er veel, want de 1 o», van Maurice Van der SW tj kunnen nogal op wat stf T» ters rekenen in de Lit Ba gemeente en omsire Br spreken af voor zaterdag >j* ccmbcr in zaal Ons HuS ®r Duboisstraat tc Lcbt r Aanvang 20 u. en dis'1 D" met dienst is dc Frccland masjien. Volleybal. Nilco Lebbeke ging met 2-3 winnen tegen de nieuwkomers van Blauwe Hoek uit Hamme-Zogge. (vh) Koncert dat in het teken stond van een postume hul de aan haar in juni plots overleden dirigent Bert Vel- deman, gekend trompetter, dirigent, komponist en vooral een vaderlijke fi guur die alle sympatie weg droeg. Voor een bevredi gende bezetting bracht de fanfare o.l.v de opvolger van Bert Veldeman, Luk Bonner attentievol «Levens droom», een oeuvre dat ver leden jaar door de dirigent- komponist in dezelfde zaal werd gekreeerd en waarme de men de afgestorvene een ultieme hulde wilde bren gen in bijzijn van zijn ont roerd dankende weduwe. De fanfare bracht een popu lair programma waarvan werd genoten ook al was het aantal decibel soms minder aangepast aan een binnenruimte, zij het dan nog een ruime feestzaal Men bracht muziek dat de massa niet boven het petje ging maar dat duidelijk be doeld was om door de gewo ne man te worden genoten. Wat dan ook gebeurde. Beroep werd tevens ge daan, als variatie op de vijf jaar terug gestichte man nenkoor «Cantata», een 10- koppig ensemble o.l.v. Jo- han Haezaert dat, al dan niet begeleid aan de piano door Christiaan Crombeen, en voortreffelijk aan elkaar geregen door Marijke Van Caeckenberghe, hoge ogen gooide met zeer te apprecië ren prestaties op hoog ni- Jeugdvoetbal. Deze miniemen van Waasmunster zijn al twaalf weken ongeslagen veau. Wat dan ook een da verend en tot een bisnum- mer nodende ovatie uit lokte. Op zondag werd de viering dan voortgezet met een plechtige eucharistievie ring in de Sint-Martinus- kerk waarin de fanfare an dermaal haar beste beentje voorzette waarna dan aan gezeten werd aan feestdis. LH

De Voorpost | 1984 | | pagina 48