Lebbeekse Middenstand verwent zijn klanten Eerste kampioenschap van België voor gezelschapshonden Kriskras doorheen de Lebbeekse raadszitting Straks, zei de burgemeester, mag je zweren nooit meer in je leven puiten te kloppen... Eerst af en toe regen, later droog maar kouder Lebbeekse «Jeugdkrant» ging ter ziele Voor de negende maal Eindejaarsaktie Nog vóór het eerste agendapunt behandeld werd. stak SP-raadslid Willy Van Vossole de hand in de hoogte, ten teken dat hij het schepencollege wilde interpelleren. Tijdens de raadszitting van 25 oktober II.. aldus de Bellenaar. werd de begrotingswijziging nr. 1 van het OCMW goedgekeurd onder voorbehoud. Bedoeld voorbehoud had betrekking op het niet inschrijven van de 50% tussenkomst van de overheid in de verhoging van de voorziene kredieten voor bestaansminimum. Het betrof hier een fout van liefst 850.000 F. Het schepencollege, aldus Van Vossole, beloofde deze aangelegenheid opnieuw te bespreken tijdens de eerstvolgende gemeenteraad. Inzonderheid zou worden toegelicht hoe de fout ongedaan werd gemaakt. Vandaag stellen wij echter, tot onze verwondering vast, dat dit probleem niet aan de orde is. We herhalen dan ook met aandrang onze vraag hoe het OCMW een en ander heeft geregeld. Naar wij vernemen zou het bedrag van 850.000 F worden ingeschreven in het hoofdstuk «vorige dienstjaren» van de begroting 1985. Het is zeer de vraag of dit de aangewezen techniek is. Zal deze werkwijze overigens niet tot gevolg hebben dat het OCMW. per slot van rekening, 850.000 F zal moeten derven? Door het probleem op te schuiven naar de begroting 1985, blijft men immers één jaar op de cijfers achterlopen. O.i., suggereerde de SP-woordvoerder, dient men gewoon de fout te erkennen en deze in een nieuwe begrotingswijziging recht te zetten. In dit verband dient er trouwens op gewezen dat de gemeenteraad de bevoegdheid bezit zelf de OCMW-begroting te korrigcren. Waarom maakt de raad van dit recht geen gebruik? Wij kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat door het hanteren van een aantal kunstgrepen, men kost wat kost het probleem wil toedekken. Heeft men dan zoveel te verbergen? Of was de begrotingswijzi ging nr. 1 dan toch het voorwerp van wat wij tijdens dc bespreking op 25 oktober II. «manipulatie en gegoochel» noemden? Tenslotte nog dit, besloot Van Vossole zijn tussenkomst. Er kwam ons ter ore dat de OCMW-administratie onze tussenkomst op de gemeenteraad van 25 oktober heeft afgedaan als «praat voor de galerij, opblazen van details, spijkers zoeken op laag water. beogen van publiciteit. In dit verband willen wij duidelijk gesteld hebben dat de OCMW- administratie zich van elke «officiële» beoordeling moet onthouden; zoniet doen zij aan politiek en dat ligt, tot nader order, buiten haar opdracht. De OCMW-administratie, reageerde schepen Tirez, heeft haar fout erkend en hersteld Het bedrag zal opgenomen worden in dc koptabcl van de begroting 1985. Bij dc toelichting van de begroting hebben bepaalde mensen wel hun verwondering uitgesproken over het feit dat het gebeuren politiek in de verf gezet werd. Dat laatste, antwoordde Willy Van Vossole, vind ik beslist geen ortodokse manier van werken. Karei De Gucht van zijn kant noemde het gebeuren een onvoorzichtigheid, maar benadrukte dat de vergissing de gemeente geen frank zal kosten en dat de komende OCMW-begroting binnen het gemeentelijk saneringsplan zal blijven. Tijdens de bespreking, die de goedkeuring van een lening (524.000 F), bestemd voor het vernieuwen van de openbare verlichting in diverse straten, voorafging, verzette dc VU zich tegen de al te riante plaatsing van elektriciteitspalen Inags onze wegen. De krsis, aldus VU- woordvoerder Dirk Dc Cock, is nog niet ten einde en we menen dat dit een meeruitgave betekent, die niet noodzakelijk genoemd kan worden. Een meer sobere verlichting is overigens niet nadelig. Het spoort dc bestuurders aan tot meer voorzichtigheid. Dc enkeling moet zich bovendien als avondlijke weggebruiker ook zichtbaar maken. Met o.a. reflectoren en reflecterende banden. Trouwens, besloot De Cock, de stemmigheid van onze wegen zou er wel bij winnen, indien dc verlichting niet zo overdadig was. Vreemd, repliceerde burgemeester Mocyersoon, ons bereiken uitsluitend klachten omtrent een gebrek aan voldoende openbare verlichting. En niet andersom. Aan het kruispunt Brusselsesteenweg, Korte en Lange Minnestraat werden parkeerstro- ken afgebakend. Het reglement dat deze wijziging officialiseert werd nu goedgekeurd. Dirk De Cock drong aan de parkeervrije strook van 20 tot 50 m. uit te breiden. Pierre Van Rossem De depressie boven de Atlantische Oceaan blijft voorlopi| nog ons weer bepalen. Een regenzone hieraan verbonden bereikt vrijdagavond ons land. Door de versterking vat het hogedrukgebicd boven de Sovjetunie in westelijk! richting, worden de volgende storingen boven de Bril» Eilanden geblokkeerd. Hierdoor wordt na het weckend* aanvoer van zeer zachte maritieme lucht afgesnoerd el vervangen door droge, maar koudere kontincntale lucht. Samengevat geeft ons dat volgende verwachting: Vandaij vrijdag bewolkt met opklaringen, middagtcmpcratui» rond 12°; naar dc avond toe meer bewolking vanuit I»1 westen, gevolgd door regen; matige tot krachtige wind uil zuid tot zuidwest. Zaterdag meestal veel bewolking meti! en toe regen of motregen en weinig verandering in temperatuur. Vanaf zondag wordt het geleidelijk droge bij een naar het zuidoosten draaiende wind. Van maandaj tot donderdag blijft het overwegend droog met opklarin gen. Het wordt kouder met in de nacht en ochtcns plaatselijk lichte vorst en een middagtempcratuur vat rond de 7°. (edm Lebbeke. Kampioenschap van België honden. De Lebbeekse dames Callaert en Van den Broeck deden het uitstekend, (vh) trouwe Hond Lebbeke organiseerde Flink wat belangstelling, vorige week zondag, voor het eerste «Kampioenschap van België voor Gezelschapshon den» georganiseerd door de «Trouwe Hond» uit Lebbeke. 's Morgens reeds kon je in de Hof ter Varentstraat. in de zompige weiden tussen de Omleidingsweg en de Lange Molenstraat, honden van diverse rassen, op bevel van hun meester(es) hun beste pootje zien voorzetten. Over de jongste tak van de hondensport Willy Callaert, voorzitter van de sektie: «Ge zelschapshonden» binnen het V K W. (Vlaams Kynologisch Verbond): De hondensport bestaat al geruime tijd en telde tot voor enkele tijd diverse disciplines: de jacht, het af richten van aanvals- en verde digingshonden, het opleiden van speurhonden. De overgrote meerderheid van de hondenbezitters houdt er echter een hond op na als ge zelschapsdier. Gevolg gevend aan een of andere impuls je wandelt op de markt en ziet daar een schattige pup, je be zoekt een dierenasiel en wordt er vertederd door een koppel trouwe hondeogen, ergens in je buurt werd ingebroken komen de mensen in het bezit van een hond. Meestal een schattige pup. Maar dan begint de miserie: de meesten weten niet hoe met het dier om te gaan en ten einde raad richten discipline, onder impuls van Pierre Van der Meersche. op poten gezet door Willy Cal laert. Eigenlijk, aldus laatstgenoem de hou ik niet van de term «hondenschool» Ik heb het lie ver over gezelschapshonden. Wanneer in de schoot van di verse clubs éénzelfde discipline beoefend wordt, ontstaat van zelfsprekend de drang naar kompetitie. Een reglement werd dan ook opgesteld en de gezelschapshondcn en hun meesters konden aanzetten in interclubs. De resultaten van die intcrclubwedstrijden wer den gebundeld en de beste twintig honden werden gese- lekteerd om deel te nemen aan het eerste Kampioenschap van België. Opzet van dc discipline «gezel schapshonden», legt Willy Cal laert uit, is de hond te laten uitgroeien tot een dier, waar mee het aangenaam om leven is in en buiten de woning. Van meester. Wanneer dc baas zich korrekt en konsekwent tegen over zijn dier gedraagt, zal hij reeds na één maand resultaat merken en kan hij de opleiding afwerken in drie maanden Weliswaar wanneer het gaat om volwassen dieren. Kampioenschap van België Tijdens dit eerste «Kampioen schap van België» moesten de dieren diverse proeven afleg gen: koman op bevel, terug zenden naar plaats, wandelen aan de lijn (zodanig vanzelf sprekend dat de meester met het dier wandelt en niet omge keerd), één minuut liggen en weigeren van lokaas (beide laatstgenoemde proeven wor den afgelegd met de meester uit het zicht van het dier); volgen zonder lijn, standen (zitten, liggen, staan) en laten beoordelen (een kundigheid die o.a. veeartsen best op prijs stellen). De jury maakte aan het eind van de dag de volgen de uitslag bekend: 1. Van Neste (Duitse herder) Kontich 2. Van Nieuwcnhove (genoemd ras) Hoboken 3 Vermeiren (Duitse herder) Hoboken 4. De Pauw (collie) St.-Niklaas 5. Van de Vijver (labrador). Van de organiserende club Lebbeke. Kampioenschap van België honden. De ploeg uil Sint-Niklaas trotseerde hel slechte weer (vh). ze zich tot een hondenclub met de vraag of die geen raad weet met hun «onwillig» dier. Tot voor enkele jaren ving je in deze clubs botwant de meeste honden zijn allerminst geschikt om de gespecialiseerde pro gramma's die de clubs opzet ten uit te voaren. Daarom werd enkele jaren ge leden besloten een nfeuwe dis cipline aan de hondensport toe te voegen: de «hondenschool». Binnen het V.K.V ward die enige opleiding tot een agres sief dier is dus geenszins spra ke. Integendeel gepoogd wordt de agressie van dc hond volledig te breken en een goeie verstandhouding te kreëren tussen het dier en zijn meester. Bij de opleiding, aldus Willy Callaert, speelt het ras van de hond niet de minste rol. Zowel een «stratier» als een raszuiver dier kunnen de opleiding aan Het is trouwens niet zozeer het dier dat moet leren, maar de «De Trouwe Hond» namen vijf «kombinaties deel aan dit kampioenschap. Ze rangschik ten zich in deze volgorde. Phi lemon Van Hecke (Duitse her der), Van den Broeck (Af ghaanse windhond), Steven Scrivens (gold retriaver), Ma deleine Aelbrecht (dobcr- mann) en Tania Callaert (Duitse herder). Pierre Van Rossem De Lebbeekse «Jeugdkrant», het Lebbeekse magazine voor jongeren, is niet meer. Noch min noch meer dan een gevolg van het gebrek aan interesse van dc kant van de jongeren zelf. De initiatiefnemers een werkgroep gegroeid in de schoot van de Gemeentelijke Jeugdraad zagen hun op roep tot vernieuwing van dc abonnementen slechts door 80 geïnteresseerden beantwoord. En dat cijfer lag heel wat lager dan het vooropgestelde 250- tal, dat het voortbestaan van de Icrant had kunnen verze keren. Hoewel de redaktie zich be wust was van bepaalde tekort komingen, toch blikt zij terecht overigens met ge voelens van tevredenheid te rug op de zeven gepubliceerde nummers van de «Jeugd krant». Haalt aan dat in deze zeven nummers o.a. zaken aan bod kwamen, waarvoor in dc dag- en weekbladpers geen plaats kon worden gemaakt en benadrukt dc edukatieve en informatieve mogelijkheden ervan. Daarnaast stimuleerde de «Jeugdkrant» het solidari teitsgevoel onder dc Lebbeek se jeugd en aktiveerde zij het jeugdwerk. Deze Lebbeekse «Jeugdkrant» telde diverse medewerkers: Jan Van Voorcn, Eddy Hoof- teer. Jan De Kinder, Anneke Van der Vreken, dc heren (da mes?) van WOL, Maryse Van- derstraeten, Guido Brcckx en diverse andere losse medewer kers. Jammer genoeg, beklemtoont dc uittredende redaktie, zijn onze goede bedoelingen ge stuit op een berg van onver schilligheid bij het publick dat we wilden bereiken. Van de meer dan 1.500 Lebbeekse jongeren die gratis een proef nummer kregen, vonden pre cies geteld zestien het de moei te waard om een tweede, gratis nummer aan te vragen. Daar enboven was de inbreng van de lezers, van de jeugd, van dc jeugdbewegingen, ondanks herhaald aandringen, pi tisch nihil. Naar de oorzaken van falen, kan de redaktie ei gissen. Net als ze even weet, waarom er in Lcbh zo weinig belangstelling staat voor cursussen rond ming en kreaticve ekspra een panelgesprek rond radio's, een klassiek jcugdo eert, een optreden van Verminnen... Bij haar afscheid dankt <fc daktie het gemeentebesti vooral dan jeugdschepen Hiel. de pers voor haar kW de kritiek en de twee gemB tcraadsleden die zich neerden. Tijdens de jongste Lebbeekse raadszitting nam de raad afscheid van Karei Uyttersprot en mocht diens opvolger Leo Callaert voor het eerst plaatsnemen aan de raadstafel. Dat de VU-fraktie in de Lietbekiaanse raad een ander uitzicht krygt is het gevolg van het feit dat eerstgenoemde, sinds 1 november j.l. direkteur werd van de Dendermond- se Kamer voor Koophandel en hij «commercie» en «politiek» niet met elkaar wilde mengen. Bij zijn afscheid kreeg Karei Uyttersprot woorden van lof toegezwaaid door burgemees ter Moeyersoon, die de kor- rektheid beklemtoonde waar mee het raadslid zijn mandaat uitoefende en aan het afscheid nemende raadslid een herinne ringsgeschenk overhandigde. Karei Uyttersprot dankte voor de appreciatie en nodigde zijn ex-collega's uit op een trakte ment tijdens het VU-bal dat vorige zaterdag georganiseerd werd. Sp'er Clement Vlassen- root van zijn kant karakteri seerde Karei Uyttersprot als het raadslid dat zijn tussen komsten telkens in drie snelhe den afwerkte eerste, tweede en tenslotte turbo-vitesse wilde zijn ex-oppositiekom- paan het geel van onze natio nale driekleur aanbieden. maar presenteerde hem al bij al enkel een roodgekleurd bloemetje. Partijgenoot Johan De Mol typeerde Karei Uyt tersprot als een aktief raadslid, dat steeds blijk gaf van een stevige dossierkennis en Oc taaf Van den Broeck (PW) drukte o.a. de hoop uit dat de stap van ecologist hij refcer- de hiermee naar de belangstel ling van Uyttersprot voor o.a. het behoud van de veldwegcis naar ekonomist niet te zwaar zal vallen. CVP-woord- voerder Arie Abbeloos ten slotte ging de komische toer op en hoopte dat het afscheidne mend raadslid geen spijt zou hebben van zijn beslissing. Gezian Picter Verleysen, eer ste VU-opvolger, geen gebruik wilde maken van dit recht, werd Karei Uyttersprot in dc raad opgevolgd door Leo Cal laert, tweede in de rij der VU- opvolgers. Zijn geloofsbrieven werden in orde bevonden, begon Frans Moeyersoon dc investituur, maar de burgemeester werd onderbroken door de nieuw komer zelf, die verklaarde niet zeer gelukkig te zijn met dc geijkte eedformule, allusie ma kend op het predikaat «Bel gisch» dat in deze formule voorkomt. Tei. Tei. Tei! eigende de burgemeester zich opnieuw het woord toe. Er bestaat maar één formule... Wc zouden liever, Leo Callaert nog een pogii Jamaar. zo niet. hé! k» de burgemeester opnieuw sen. Ge moogt gij straks, zitting, een eed afleggen dï in uw leven nooit meer pw zult kloppen, maar hier i wil ik de preciesc eed h Die liet Leo Callaert uite lijk dan ook in de raat weerklinken Sckretaris Dricssche las de aanstelb akte voor. het nicuwbaki raadslid plaatste zijn has kening. burgemeester Moq soon vond het «proper daan» wenste dc nicuwka het beste toe en liet r een drankje aanrukken. Pierre Van Ros Exit Karei Uyttersprot, intro Leo Callaert in Lebbeekse raad Lebbeke. Het bestuur van de Lebbeekse eindejaarsaktie. (v) Inderdaad, zei Paul Goossens, voorzitter van de Lebbeekse Middenstand, vorige week hoge toppen scheert, zijn voor tijdens de traditionele ontmoeting met de pers. We zijn dit jaar aan onze 9de de Lebbeekse middenstanders Eindejaarsaktie toe. Wat betekent dat wie van zaterdag 1 tot en met maandag 31 8een 'jdele begrippen december a.s. zijn aankopen verricht bij één der deelnemende handelaars - en dat zijn er Per Bnnltn»„ 50 f heel wat! - per aankoop van 50 fr. een gratis lot ontvangt, dat recht geeft op deelname gratis lot aan de grote tombola, begiftigd met niet minder dan een half miljoen fr. prijzen in Wje van j ,ot 31 decembcr a aankoopbons. r- ^j11 aankopen verricht bij de En niettegenstaande de prijzenpot noodgedwongen gehalveerd werd, blijft de Lebbeekse deelnemende Groot-Lebbeek- Eindejaarsaktie één der grootste uit de regio en blijven de hoofdprijzen voldoende se handelaars, krijgt gratis één aantrekkelijk. Een gratis extraatje in deze crisistijd is overigens bij iedereen welge- lot aangeboden. Dit lot verze- komen. kert de bezitter de deelname aan de gratis tombola, waar aan in totaal voor een half sultaat oplevert. putten. Dit jaar pakken we het miljoen fr. prijzen verbonden Door de krisisgedachte laten voorzichtiger aan. maar reke- zijn Dit prijzenpakket - tel- De Lebbeekse middenstand, de verantwoordelijken van de nen we beslist opnieuw op een kens aankoopbons verdeeld in aldus Paul Goossens. zit in de Eindejaarsaktie zich evenmin groot aantal deelnemers, zodat koupures van 500 fr.. wat de lift. De voorbije maanden zag beïnvloeden Toegegeven, be- we volgend jaar. de tiende uit- winnaar toelaat zijn aankopen de O.L.Vrouwgemeente zich nadrukken zij, dit jaar hebben gave van onze Eindejaarsaktie te spreiden bij verschillende niet alleen verrijkt door heel we de prijzenpot van onze Ein- comme-il-faut kunnen organi- handelaars - bestaat uit een wat nieuwe middenstandsza- dejaarsaktie moeten halveren, seren. superprijs van 100.000 fr drie ken, maar gevestigde zaken maar dat was hoofdzakelijk We beginnen deze negende prijzen van elk 10.000 fr. (één besloten bovendien de weg van het gevolg van het feit dat we uitgave dan ook met het volste per deelgemeente), 25 prijzen de renovatie in te slaan. Een vorig jaar onze getrouwe kliën- vertrouwen, vooral omdat we van elk 5.000 fr., 145 prijzen bewijs, aldus de voorzitter, dat tele per sé een prijzenpakket ervan overtuigd zijn dat de van elk 1.000 fr. cn 200 prijen de middenstand zich weerbaar van één miljoen wilden blijven koper bij de deelnemers aan van elk 500 Fr. opstelt en beseft dat bij de aanbieden en we daartoe ver- de aktie zijn gading vindt. Een De trekking van deze einde- pakken blijven zitten geen re- plicht waren uit onze reserve te ruim aanbod, dat kwalitatief jaarstombola staat onder het toezicht van gerechtsd waarder P.L. Vaganee wordt om praktische redo gesplitst in twee delen: voortrekking gaat door donderdag 3 januari 1985 de trekking van de hoofd; zen grijpt plaats op zondj januari, te 11 u., in het beekse gemeentehuis. De uitslag van deze trekki verschijnt in de plaatselijke vertentiebladen van doa dag 10 januari. Winnaan houders van het reservoi mer dienen zich uiterlijk 26 januari van volgend j bekend te maken bij één de volgende verantwocj lijken: Octaaf Verhulst, E sclsesteenweg 1-3, LeN (052-21.18.62), Jo Gal» Stationsstraat 23, LeM (052-21.17.59), Jo UytK ve, Dendermondsesteenwt Lcbbckc (052-21.12.47), bek, Lange Minnestraat, bcke, Gilbert Van Bren Aalstcrsestraat 174, 1 (053-21.48.99), en Bert teels. Klein Gent 14, De» belle (052-21.76.00). L Traditiegetrouw wordt- Eindejaarsaktie van de l beekse Middenstand afge ten met een gezellig sa) zijn. waarop de prijzen o handigd worden aan de i naars. Dit gezellig samd wordt opgezet op vrijdi: februari, te 20u30 in zaal I weiss te Lebbeke. De nen aankoopbons zijn gd tot cn met 27 april 19S4. Vermelden we. ter volk hcid, dat voorzitter Goossens, tijdens de peql ferentie ook hulde bracht Bert Bosteels. die gedure» jaar zijn beste krachten iq aan het sekretariaatsweik deze aktie telkens Om beroepsredenen Bert Bosteels afscheid nea Zijn taak wordt voortaan richt door zijn neef Marei teels. En dat deze aktie, ck lijk uniek in haar soort, mits ze de handelaars ui drie Lebbeekse deelgent ten groepeert, loopt in sai werking met het Lebbe gemeentebestuur. Pierre Van 1

De Voorpost | 1984 | | pagina 12