Drie plus één: vier Fabiola's e 'kst) en Luc Verstraeten (foto's) tinkt de koningin De Voorpost - 30.11.1984 - 15 Close-Uppers en koningin Fabiola. De filmploeg realizeerde een mooie prent over het vorstelijk bezoek in 1978 De Sint-Niklase schepenen groeten nederig hun vorstin studeert? De koningin bekijkt de personeelsleden van de koningin. Op foto. De sportdienst, de dappere kleurrijke afdruk van daktylo's van de typis- haar en Boudewijn is tenkamer, met de konin- met bloemen opge- gin gekonfronteerd wor- smukt. De koningin pas- den. Fotograaf Luc seert nog eens langs de kiekt. Sint-Niklase plusdrie-ar- 16ul5. Op naar de twee- tiesten. Ook de zeven- de etage. De deur van tigjarige Temsenaar de gemeenteraadszaal Omer Cafmeijer kreeg staat open. Rijkswacht- les van Mark Troch, net en politieverantwoorde- als Gerard, Tilly en lijken, legerbaas, deken, Theofiel. schepenen, fraktielei- Op de gelijkvloerse eta- ders zitten te wachten, ge beland ik even. Loop Eén parlementslid (Wi! ex-schepen Vincent lockx) slechts, of twéé, Foubert tegen het lijf. want Jan Verniers is te- Hij is in z'n wiek gescho- gelijk fraktieleider. De ten. Hij, onderméér hij, Bondt, Nelly Maes, nam destijds het initia- Matthys zijn er niet. tief voor het vrijetijds- 16ul7. Sportschepen derdeleeftijds artistiek Lieven Lenaerts vat post bezigzijn. «Z'hebben op z'n tot dan toe leeg- niet eens een uitnodi- gebleven stoel. Vier da ging gestuurd» zegt hij, mes in de raadszaal: me- wat wrang toch. vrouw De Vidts, sche- Eén hoog opnieuw, na Pen Boever, me- enkele BOB-ers te heb- vrouw Timmermans en ben omzeild. Ik ben in mevrouw Vrn Garsse de gang waar de dien- van CMBV, erehof- sten milieu en hinderlij- dame van de koningin zo ke bedrijven ongehin- dan- derd huizen. Het perso- 16u22.De prominenten, neel werkt/werkt niet de P0'lt,cl (al dan niet achter glas. Wacht, ff jerpt) veren recht, j kijkt. Een bode van 't Maar de vJorstin babbelt I stadhuis heeft de man- verder m de wandelgan- tel, de zwarte pelsjas, 8fn- ^ord* aan]=e~ van de koningin bij en kjampt. En 16u23 is het brengt hem in veiligheid burgemeester Paul op 't kabinet van de bur- ?e Vidts de mensen m gemeester. Daar worden de raadszaal voorstelt, ook de bloemen be- Eerst wordt madame De waard, tot bij het ver- Vidts voorgesteld, het trek van de Lakense laatst de overige dames, groep. En wat droèg de koningin woensdag? Driemaal Een rood kleed, rode scheepsrecht schoenen ook. Ik ben Paula Semer niet en Ag- 16u27. Feestzaal. Ap- nes Goyvaerts evenmin, plaus voor de koningin, details kan ik niet geven. Martin De Bosschere, Na vieren is het al als de Hugo Lybaert en andere verdienstelijke leden van foto- en filmklub Close-Up zijn blij met de komst van de vorstin. Ze mogen, twintig minu ten lang, de film van koningin Fabiola's be zoek aan Sint-Niklaas (in oktober '78) projek- teren. De petekinderen van Fabiola, de promi nenten, de persmensen mogen meekijken. Burgemeester De Vidts speecht. Voor de vuist a r weg. Herinnert aan drie e op de foto me^orabe,e zaken üj. dens zijn 'bewind'. Eén: het bezoek van vandaag, 28 november 1984, waaruit nog eens de in teresse van koningin Fa biola voor de mensen en hun werk blijkt. Twéé: het bezoek aan de West akkers, enkele jaren ge leden, toen de koningin op het zomerkamp voor gehandikapte kinderen zowaar omhelsd werd. Drie: 1978, toen koning Boudewijn in extremis z'n visite aan Sint-Ni- klaas afgelasten moest omdat de regering tui melde en koningin Fa- anck, Marie-Josée Van Puyvelde en vele anderen stonden al uren te wachten biola bereid werd gevon- n Fabiola. Hun geduld werd beloond den, de Wase hoofdstad aan te doen. Dat drie luik in één burgemees- verslaggever Wouter Vloebergh (helemaal links) mocht terlijke ambtstermijn, of anderhalve. Welke ge meente doet het Sint- Niklaas en Pol De Vidts na? De burgemeester ver telt. Over het zwaar zie ke Leent je Vastenhaeck uit Sint-Niklaas die ooit, in 't akademisch zieken huis van Edegem, de ko ningin op bezoek kreeg, een vorstelijk sprookjes boek kreeg toegestopt, een brief van Cardon de Lichtbuer bovenop. Leent je zit in de zaal. Komt met haar moeder tot bij de koningin. Ze praten, ze kénnen el kaar. Leentje, acht nu, is helemaal hersteld. De film dan. Fris, mooi, helemaal in harmonie met het bezoek van zes jaar geleden. Gouver neur De Kinder was er bij, toen, Willem Melis ook. De tijd staat niet stil. De koningin op de donderdagse markt: on vergetelijk, maar niet ri- sikoloos. Burgemeester De Vidts: «Uwe majes teit bracht door te veel liefde haar eigen veilig heid in gevaar». Het duidt op veel spontaneï teit, op heel veel popula riteit ook. De Nieuwstraat 17ul6. «Leve de konin gin!» klinkt nu duidelijk op vanuit de inmiddels wat uitgedunde menigte op dat stukje marktplein in 't inmiddels verduis terde Sint-Niklaas. Ker- misgetoeter, beiaard klanken. Nog eens dag zeggen aan iedereen. Handjes schudden, tot weerziens. Het duurt. Het schema voorzag dat de vorstin tot zowat kwart na vier blijven zou. Eén uur later is ze nog steeds in Sint-Nik laas. Om 17u23 stapt ze in de wagen met num merplaat 33. De bere den politie maakt de baan vrij. Maar 't is nog niet gedaan, Fabiola moet nog de cafés voor bij. Een jongeman vraagt me wat er aan de hand is, ik zeg dat ko ningin Fabiola in de stad toeft. Verwondering. 17u24, De halte aan de Nieuwstraat. Niet voor zien, ongetwijfeld. Het autoraampje gaat open, er Wordt intens gefoto grafeerd, gegroet. Een stunt(je) toch van voor zitter De Vos van het Nieuwstraat-komité. Als het even kon zouden ze de vorstelijke sliert langs de winkelstraat geleid hebben. Maar die is ver keersvrij, inmiddels. Aan de Fortüin, aan de Panda staat nog wat volk te zwaaien. 't Is 17u29 als de ko ninklijke wagen(s) de Parklaan oprijden. Het licht stond op groen. Zuster Francisca van de Arme Klaren in gesprek met koningin Fabiola Bloemen voor de koningin van moeder Meert en kleine Beatrice Gemeenteraadszaal, stadhuis. Ontmoeting tussen koningin Fabiola en Freddy Willockx, Jan Verniers en Jeanine De Boever kijken goedkeurend toe Ze waren present, woensdagnamiddag. De petekinderen van koningin Fabiola. Zevende in de rij meisjes uit één gezin. Fabiola Pilaet, 20 jaar nu, woont in Nieuwker- ken, haar gezin telt tien kinderen. Fabiola Van Boven woont in Sinaai, na haar kwamen nog twee jongens, maakt negen kinderen. Daags na de komst van de koningin werd Fabiola Van Boven 20 jaar. En Fabiola Smekens, 8 jaar, woont ook in Sinaai, in een gezin met acht meisjes. (Vw) De koningin arriveert in Sint-Niklaas. Haar hofdame en hoofdkommissaris van politie Van den Bulcke staan ook op de foto v van de rijkswacht. Op de voorgrond de dames "tans en Van Garsse

De Voorpost | 1984 | | pagina 15