Stads en dorpsherwaardering in Aalst 16 - 30.11.1984 - De Voorpost Aalst Goede vooruitzichten? Pact. Progressief Aalsters Collectief Toneel, brengt op 8. 9, 10, 14, 15, 16 en 17 december in «De Nieuwe Madeion», Grote Markt, «Goede Vooruitzichten?» van Franz Xavier Kroetz met Lena Siau en Liesbeth Van Daele in een regie van Anton Cogen. Op 1, 2, 7, 8, 9 en 10 december opent toneelgilde «Hoger Op» het nieuwe toneelseizoen met «Gieren op 't veilig nest» van H. Mopherson. In deze klucht geregisseerd door Francine De Bolle treden op Karei Pauwels, Marc Porre, An De Baets-Pauwels, Monique Daelman-Van Ledegem - Matthieu Danny De Boeck, Ingrid Maesschalck-Schockaert en Alfons Janssens. Opvoe ringen in de Parochiezaal, Moorselbaan 128, telkens te 20 u. >e schakel met «De Lege Cel» •p het eerste gezicht behandelt «De lege cel» gebracht door e Schakel, een alledaagse love-story, nl. twee jonge mensen e stapelverliefd worden op elkaar aterdag 1 december te 20u30. Toegang 120 fr. 100 fr. ,-edukties). Organisatie: De Schakel i.s.m. Netwerk \dagio Het gemengd koor «Laat blijde weergalmen» brengt o.l.v. Karei */an Daele op maandag 10 december in de Sint-Annakerk te 20 u. een konsert met op het programma «Adagio» van Felix Timmermans getoonzet door Octaaf Boone Een uitvoering die verzorgd wordt m.m.v. Alt Lieve De Geyseleer en de Koninklijke Symfonische Kring Aalst «Door eendracht groot» o.l.v. de toondichter. Toegang 100 fr. Ik wil grooooot zijn Compagnie die die, verleden jaar reeds in Netwerk, De Ridderstraat te gast, brengt nu op zaterdag 1 december te 15 u. «Ik wil grooooot zijn». Groot worden, het overkomt iedereen De ene doet er wel langer over dan de andere. Eentje, Truus, groeide echter helemaal niet. Wat Truus' moeder niet zo erg vond maar wel zeer gevaarlijk. Maar Truus dacht er anders over, wilde en zou groot worden. Toegang 60/80 fr. Jeanne Tasnier Vandaag vrijdag 30 november te 19 u.in "t Apostelken vernissa ge van de expo van werken van Jeanne Tasnier met inleiding door voorzitter v.h. Beatrijsgezelschap Rotselaar, G. Vande Cauter, en voorzitter v.d. geschied- en heemkundige kring Anderlecht J. Van Audenhove. De tentoonstelling is toegankelijk tot 9 december e.k. op zaterdagen van 10 tot 20 u. en op zondagen van 10 tot 13 u. en van 15 tot 20 u. Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst Zondag 9 december 1984 om 20u30. Eraserhead (David Lynch, U.K. 1977) experimentele horror. Toegang: 80 fr Inlichtingen: Jan Louies. Arbeidsstraat 13, Aalst, tel. 053-78.70.06. Organisatie: Antrakt Filmklub. Informatieavond voor toekomstige soldaten Lokaal achter Sint-Annakring, Roklijf 4 Aalst. Vrijdag 7 decem ber om 20 uur. Je bent, eventueel met je verloofde en/of ouders van harte welkom. Programma - Hoe werkt Milac? Wat doen we voor de soldaten tijdens hun legerdienst? - Inlichtingen i.v.m. het klein kasteeltje, vrijstellingen, de bur gerdienst, militievergoedingen, enz. - Klank- en diamontage over het leven in de kazerne door Pol Renmans - De heer Maurits Blanqaert, provinciaal voorzitter van Milac, vertelt ons heel wat interessante zaken over «den troep». Milac wil je helpen om van het leger iets menselijks te maken. Op de verschillende parochies van de stad hebben we enkele mensen die proberen een brug te slaan tussen het thuisfront en de kazerne. Organisatie: Milac. Feestnamiddag Parochiehuis Erembodegem. Zondag 2 december om 16 uur. Koffietafel, spreekbeurt door Staf Scheerlinck over het 5- jarenprogramma van de Bond, goochelshow met illusionist Waldi. Tot slot tombola met waardevolle prijzen. Inschrijvingen: bij een bestuurslid of op het sekretariaat, IJze- renwegstraat 37, Erembodegem, tel. 77.93.44. Deelname in de kosten: 60 fr. per persoon of 250 fr. per gezin. Organisatie: Bond van Grote en Jonge Gezinnen (B.G.J.G.) afdeling Erembodegem Wandelen Vertrek om 13 uur, Houtmarkt Aalst. Zondag 2 december 1984. Wandelen in het krekengebied van St. Jan-in-Eremo (9 km) Vertrek van de wandeling aan de brug over het Leopoldkanaal te St.-Jan-in-Eremo om 14u30. Inlichtingen: Herman Talloen. Parklaan 93. Aalst. tel. 053- 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Taizé-viering Op zaterdag 1 december te 18u30 in de Sint-Annakerk zang en muziek uit Taizé door het jeugdkoor en het muzikaal jeugden- semble Wie de liederen van Taizé wenst te leren kennen wordt vanaf 17u45 in de Sint-Annakerk verwacht. Een unieke viering, écht in de geest van Taizé. Info bij medepastoor Michel Bekaert, Roklijf. 053-21.32.16. Sint-Ceciliafeest Het Koninklijk zang-, toneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem viert Cecilia met een H. Mis in de Sint-Martinuskerk op zaterdag 15 december te 17u30 waarna St-Ceöliafeest met uitreiking van onderscheidingen aan verdienstelijke leden Dia-avond 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek, woensdag 12 december 1984 om 20 uur. Dia-avond door Gilbert Coene over de Wellemeersen en verkiezing van een gedeelte van het bestuur. Nieuwe kandidaat bestuursleden kunnen hun kandidatuur insturen bij Walter Roggeman of bij Paul Van den Bremt voor 12 december 1984. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Rolstoeldansen De Nieuwe Madeion, Grote Markt Aalst, kursus rolstoeldansen. Data: zondag 9, zaterdag 15, zaterdag 22 en zaterdag 29 december, telkens van 10 tot 12 uur. ledereen welkom. Inlichtin gen: 091-60.13.95, toestel 18. Organisatie: Vlaamse Federatie van Gehandicapten afdeling Aalst. Spreekbeurt "t Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek, woensdag 5 december om 20 uur. «Op zoek naar onze voorouders in Branbant» door de heer Albert Clabots, erevoor zitter V.V.F. Aalst. Inlichtingen: sekretariaat, Lambrechtstraat 47, Aalst, tel. 053-70.53.33. Organisatie: Vlaamse Vereniging voor Familiekunde (V.V.F.) afdeling Aalst Marcelinoclub Kapucijnenlaan 95 Aalst, zondag 2 december: Fantomas één. Politiefilm. Als politiecommissaris achtervolgt Louis De Funès de beruchte Fantomas. Die weet te ontsnappen met een onderzeeër. Zondag 9 december: Mickey, Donald, Pluto en Goofy. Teken films. Tien leuke taferelen met de gekende stripfiguren. Deuren: 14 uur. Einde 16u30 Petanqueclub «Jonger dan je denkt» Tijdens de maand november zal het lokaal open zijn. op woensdag en donderdag om 14 u Op zondag om 14u30. De eerste en derde zaterdag van de maand om 19u30. Tijdig het bord raadplegen voor zaterdag 29.12 en voor Kerstdag 25,12. Met Nieuwjaar zal het lokaal open zijn. Socialistische Postzegelkring Aalst Klubvergadering op zondag 2 december om 10 u. met nieuwig heden, ruilboekjes, materiaal en inzage loten veiling 16 de cember. Uitstap naar danswedstrijd Samenkomst in café «De Korenbloem» Grote Markt Aalst. Vertrek om 20 uur. Zaterdag 15 december. Uitstap per autocar naar een internationale danswedstrijd in Dansschool Ekkaert (de grootste van België) te Antwerpen. Professionals uit binnen- en buitenland dansen voor ons Jive, Tango, Rumba, Engelse en Weense Wals, cha cha cha en andere. Inschrijven voor 5 december bij Geert Talloen, Eikstraat 82, (bus 5) Aalst, tel. 78.59.33 of bij de vertegenwoordiger Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, tel. 21.21.90. Prijs leden VTB-VAB: 500 fr., niet-leden: 600 fr. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst Jekino Zaterdag 8 december om 10 uur presenteert Jekino in de Nieuwe Madeion op de Markt te Aalst de charmante jeugdavon- turenfilm «De kleine bende». De film berust op echte gebeurde feiten en beschrijft het verhaal van zeven kinderen die in het geheim Engeland verlaten om in Frankrijk een buitengewoon avontuur mee te maken. De toegang bedraagt 60 fr. Muziek Op zaterdag 8 december om 21 uur Reggae-fuif in de Gele Limonade, De Ridderstraat 68 te Aalst. Organisatie Radio Katanga. De toegang is gratis. Nog een fuif op 15 december om 21 uur. Dit keer een 78- toerenfuif met rock, jazz en boogie, maar ook slows erf smartlappen. Organisatie de Gelen én Radio Katanga. Toegang gratis. En tenslotte op zaterdag 29 december om 21 uur een «fuif-met- session» (de Branders, en anderen) ook in de Gele Limonade. Kerstfeest Braille Liga Op zaterdag 15 december organizeert de Braille Liga in de Katolieke Kring in de Nieuwstraat 13 te Moorsel zijn kerstfeest voor de leden. Geleide wandeling Zondag 2 december vertrekt in het dorp van Liedekerke om 14 uur de geleide wandeling van de Kadees. De leiding is in handen van Dirk Van Mol. De afstand bedraagt 10 kilometer en het inschrijvingsbedrag werd bepaald op 25 fr. CMBV kaasavond Dinsdag 11 december om 19.30 uur in de refter van de Sint- Annaschool organizeert de CMBV Aalst Centrum een kaas avond. Inschrijven bij mevrouw Josy Verstraeten, Parklaan 47 te Aalst (053/70.46.22). CMBV naar toneel Woensdag 12 december brengt CMBV Aalst Centrum een teaterbezoek aan de KVS waar het stuk «Maak plaats me vrouw» wordt opgevoerd. Het is een dolle komedie vol woordhu mor. Inschrijven tot 1 december bij mevrouw Hellebaut, Korte Zoutstraat 45. Vertrek om 19.00 uur stipt aan de Kapucienen- kerk te Aalst. Preski- en Conditiegymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 3 de cember 1984 om 19u30. Préski- en conditiegymnastiek. Nieuwe gegadigden zijn steeds welkom. Degressief abonnementsgeld. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst, tel. 053- 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Danskursus Korenbloem, Grote Markt Aalst. Dinsdag 4 december 1984 om 19u30 danskursus. Inschrijving voor de volgende danskursus (begin dinsdag 8 januari 1985). Inlichtingen: Geert Talloen, Eikstraat 82 (bus 5) Aalst, tel. 78.59.33. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Zwemmen Sint-Jozefscollege. Stoofstraat Aalst. Donderdag 6 december van 17u45 tot 19u45. Wekelijkse zwembeurt Nieuwe gegadig den zijn steeds welkom. Degressief abonnementsgeld. Organi satie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Postharmonie Vandaag vrijdag 30 november te 20 uur in «De Nieuwe Madalon» Sint-Ceciliakoncert door de Postharmonie met als eregaste Eva Maria die presenteert en zingt samen met de harmonie en het koor Singhet Vro uit Burst Mikisklub Eindejaarstentoonstelling in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat tij dens het weekend met produkten uit tientallen landen FFR-zaal Bal van de Vnendenkring van het Kon. Atheneum in de FFR- feestzaal, Dendermondsesteenweg vanaf 21 uur op zaterdag 1 Erembodegem SOS Man alleen In de stadsschouwburg, Vredeplein opvoering door «'t Land van Riem» van SOS Man alleen op zaterdag 1, zondag 2 en maandag 3 december. Telkens te 20 uur. De Dender en zijn Vlaamse Steden Op woensdag 5 december in de Keizershallen te 18 uur voorstelling van het Artis-Historia-boek «De Dender en zijn Vlaamse Steden» van stadssekretaris Christiaan Willems met optreden van Cantate Domino en kunstgroep Alkuone. Coming Home In cinema Palace, Schoolstraat vertoning georganiseerd door de Katholieka Filmliga met «Coming Home» van Hal Ashby, een post-Vietnamdrama met Jane Fonda. Hedendaags Marxisme In de Mikisklub, Nieuwbekestraat, vormingsavond over «Heden daags Marxisme» te 20 uur op donderdag 6 december. Verhofstadt PW-voorzitter Guy Verhofstadt spreekt op maandag 3 decem ber in de salons «Carlton» te 19.30 uur over «de privatisering van de sociale zekerheid» Een organisatie van de Jonge Kamer en Handelskamer van Aalst en Gewest. Baardegem K.W.B.-toneelvoorstelling De toneelkring van K.W.B. Erembodegem-Terjoden brengt op zaterdag 1 en 8 december en zondag 2 en 9 december te 20 uur in het Patronaat van Terjoden (naast da kerk) de toneelvoorstel ling «Het lijk is zoek». Een aangenaam avondje uit, ook voor U. Koninklijk Ballet van Vlaanderen Op woensdag 5 december om 20 uur in de Sporthal Denderdal, Kortestraat, Erembodegem: «Drie Zusters» naar Anton Tsje- chov, avondvullend ballet door het Koninklijk Ballet van Vlaan deren, onder leiding van Valery Panov. Toegang: 120 of 60 frank. Koorherhalingen Sint-Amanduskoor De herhalingen van het koori.v.m. de komende kerstvieringen hebben plaats in de St.-Amanduskerk op volgende data: Zaterdag 1 december te 19.45 uur Donderdag 6 december te 19.15 uur Zaterdag 15 december te 19.45 uur Zondag 23 december te 9.30 uur Nieuwe koorleden, zowel jeugd als volwassenen, steeds welkom! Bal van Schepen Remi Van Vaerenbergh Zaterdag 1 december programmeert CVP-Erembodegem en Kon. Fanf. «Niets zonder Arbeid» het «Bal van Schepen Van Vaerenbergh» in het Gerstenhof te Erembodegem. Orkest: De Museta's. Deuren: 21 uur. Eerste dans 22 uur Inkom 100 fr., voorverkoop 80 fr Toneelvoorstelling Davidsfonds Erembodegem Alex Wilequet speelt «Damiaan» door Aldyth Morris, regie Roger Vossenaar, produktie Teater 19, ten voordele van de Damiaanaktie, op zaterdag 8 december om 20 uur in het Parochiehuis van Erembodegem. Kaarten: DF: 150 fr., niet-DF: 200 fr. Zaterdag 1 december Ledenfeest Postzegelkring «Dendria»: te 20 uur in het Parochiehuis Zondag 2 december Feestvergadering BGJG: te 16 uur in het Parochiehuis. Maandag 3 december N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Dinsdag 4 december St.-Elooifeest Landelijke Gilde: programma: Eucharistievie ring te 9 uur in de O.-L.-Vr.-Hemelvaartkerk, optocht, feestmaal in 't Gerstenhof te 13.30 uur, pensenkermis vanaf 20 uur. Werkgroep gezinsvieringen St.-Amanduskerk: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van hat Parochiehuis. Woensdag 5 december K.V.L.V.-kookles: «Lekkere, zoete, pikante taarten», te 19.30 uur in de Crypte. A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzeal van het Parochiehuis. Donderdag 6 december Koorherhaling A Capella Koor Termuren: te 19.30 uur in de Crypte. Herdersem Biddag Zondag 2 december, 1ste zondag van de Advent, is tevens biddag te Herdersem Toneel De Herdersemse heropgerichte toneelbond «De Vrien denkring» voert een komedie van Aldo de Benedetti op in drie bedrijven op zaterdag 1 en zondag 2 december in het paro chiaal centrum. «De Vriendenkring» wil goed amateurstoneel brengen onder regie van Mare De Cock en start met «Wat doe jij hier?». Een eigentijds stuk waarbij alles tussen een echtpaar als gesmeed loopt tot op de dag dat Louisa plots de eigen echtgenoot niet meer herkent. Situatie die een schandaal dreigt te verwekken in high-society-kringen. De opvoering begint op zaterdag te 19u30 en op zondag te 19 u. Toegang: 80 fr. Kaarten te bekomen bij voorzitter Hugo Coo- man, Grote Baan 229 A. tel. 053-21.23.11 of bij Christiane De Brucker, Kouterbaan 1 of bij elk bestuurslid. Treden erin op: Eliane De Troch, Geert Van Nuffel, Herman De Brucker, Marie-Rose De Wael, Rita Sonck, Bruno Macharis, Kristien Van Nuffel en Christl Willems. Kaarting In het Parochiaal Centrum op dinsdag 4 december kaarting K.B.G. Voetverzorging Op dinsdag 4.12 eveneens in het Par. Centrum voetverzorging georganiseerd door K.B.G. Davidsfonds Gespreksavond georganiseerd door het Davidsfonds op vrijdag 7 december. Patro-Bal Op zaterdag 15.12 in het Par. Centrum Patro-Bal. Souper Feestmaal van Schaakklub «De Toren» op vrijdag 7 december in café Sint-Antonius. Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Lena en Edward Van den Broeck- Everaert. Belottersklub Kaartavond in het Parochiecentrum op zaterdag 1 december met klassement en prijzen per kaartavond en per jaar. K.V.L.V. Feestvergadering op vrijdag 7 december met H. Mis te 19 u. en feestmaal te 20 u Eetfestijn Thor Voorgerecht, mosselen, steaks al dan niet met champignons, met friet op zaterdag 8 december van 18 tot 22 u. en op zondag 9 van 11u30 tot 14 u. en van 18 u. tot 21 u. in de kantine van Thor Kokerij, Molenstraat, bij de vijver. Ook mogelijkheid mosselen met brood thuis bezorgd te krijgen op vrijdagavond 7 december, mosselen heet van het vuur. Bestellingen via 052-35.82.04 (kantien) of 052-35.86.64 (Willy De Coninck). Pausbezoek Op woensdag 5 december komt Pater De Gendt een bezin ningsdag houden over «Onze Vader en het Pausbezoek». Te 15 uur bezinning in de parochiezaal, te 16 uur koffie, te 16.30 uur gebedstonde in de kerk met lof en einde te 17 uur. ledereen welkom, Milac Toekomstige Baardegemse miliciens kunnen terecht op de Milacavond te Aalst op vrijdag 7 december te 20 uur in de Sint- Annakring, Roklijstraat (naast de Sint-Annakerk). De herinrichting van het dorpsplein te Baardegem is een aanpassing van wat onder het vorige bestuur was gepland. Het wordt nu uitgevoerd in het kader van de dorpsherwaardering. De werken zullen door het ministerie van openbare werken, Min. Olivier, voor 60% worden betoelaagd. Het dorpsplein van Baardegem zal worden heringericht. I piaa' kostprijs bedraagt 4,5 miljoen en de stad dient daan'an Wi' procent te betalen. De overige 60 procent wordt toegestoh Bd door hel Ministerie van Openbare Werken. dej; Het politiekommissariaat wordt vergroot. Zowel aan t Op kant van de Geraardsbergsestraal als aan de Kalfstn komen er lokalen. De bedoeling is dat in deze nieut lokalen de administratie een plaatsje vindt. In een tweeé fasa komt allicht een nieuw lokaal voor de bereden klaar. Den Dop- zal worden gesloopt. De werklozenditrs wordt in andere lokalen ondergebracht. En op de plaats i* het stempellokaal komt een polyvalent gemeenschapsb y(> kaal, waarvan alle lokalen ter beschikking zullen worda gesteld voor vergadering. Kunsttentoonstelling bij Joko In het jeugdhuis Joko wordt zaterdag 1 en zondag 2 deca een kunsttentoonstelling georganizeerd. Kartoenist Edd Winter stelt er dan zijn recent werk tentoon. Toeqanke» 14.00 tot 19.00 uur. Hand in Hand met 't Eeuwig leven De Berlaarse toneelkring «Hand in Hand» speelt op vrijde november, zondag 2 en maandag 3 december telkens omi va uur in de parochiezaal te Berlare het stuk «'t Eeuwig amen» van R. Pieters in een regie van Arthur Merckx. Zangwedstrijd Zaterdag 1 december heeft om 20.00 uur de laatste schifrj Oi Gouden bruiloft Maandag 26 november vierde het echtpaar Alberic Van Rillaer en Aline Poppe zijn gouden huwelijksverjaardag in familiekring. Een afvaardiging van het college van burgemeester en schepe nen ging het echtpaar gelukwensen namens de bevolking. wedstrijd plaats van de zangwedstrijd «Zoek de ster vod Bacarabeker 1985». Deze wedstrijd heeft plaats in feestza» Dreef, Kerkhofdreef te Berlare. Uitbreiding openbare verlichting In de Bunderstraat te Berlare worden op voorstel van In twee sierpalen van 8 meter hoog geplaatst en worden armaturen herplaatst. In de Bosstraat te Berlare kon openbare verlichting ter hoogte van de woningen nr. 83 flf Aankoop sportmateriaal De gemeenteraad van Berlare verleende zijn goedkeuring over te gaan tot de aankoop van sportmateriaal vod sporthal. Dat geldt onder meer voor een drieluik spiegel, dansbar. Beide apparaten zullen gebruikt worden in de letles. Aankoop van stoelen De turnzaal van de gemeenteschool van Overmere omgebouwd tot een polyvalente zaal waarin ook kan gei worden. Verder is de zaal geschikt voor film- en diavoorsl gen, ook toneel en voordrachten kunnen er georgamr D worden. Vandaar ook de noodzaak aan stoelen. De geme» raad keurde het voorstel goed om een prijsvraag te dod enkele gespecializeerde firma's voor de aankoop van 25C i» 300 stoelen. u

De Voorpost | 1984 | | pagina 16