STADSBERICHTEN VERWELKOMING VAN SINTERKLAAS met een staalkaart Beveren SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER KWB-Sint=Martinus Vrijdag 30 november om 19.30 u. bij KWB-Sint-Martinus in Beveren algemene ledenvergadering in 't Schuurken. KAV-Verrebroek tien jaar Zaterdag 1 december viert KAV-Verrebroek het tienjarig be staan. Om 19 u. mis in de Laurentiuskerk, met vlaggewijding en iiïie door verbondsproost Julien Schreyen. Om 20 u. recep- in 't kultureel centrum en gezellig samenzijn. Rinterklaas featerdag om 14 u. Sinterklaasfeest bij KWB-Kallo in het Katoliek Huis en tegelijk Sinterklaasfeest bij KWB-Melsele. [Bloemschikken jensdag 5 december om 19.30 u. demonstratie bloemschik- ten bij KAV-Kieldrecht in Het Centrum. issen op zee B op 16 december met de Culturele Centrale mee wil naar meuzen voor een partijtje zeevissen kan zich aanmelden bij [bet ABW, Bosdamlaan 2 JPhil Bosmans bij KWB Vrijdag 7 december te 20 u. komt de voortrekker van de Bond onder Naam, Phil Bosmans, naar de feestzaal van de Katholie- Jke Kring aan de Pastoor Steenssensstraat te Beveren. Op "'Hnodiging van de plaatselijke KWB-afdeling houdt hij een oordracht. Zwemlessen In het gemeentelijk zwembad te Beveren starten op 3 en 4 december respektievelijk een zwemlessenreeks voor de jeugd (2 groepen) en 2 lessenreeksen voor volwassenen. De lessen voor de jeugd worden gegeven op maandag en donderdag van 17 tot 17.30 u. en op dinsdag en vrijdag. De volwassenen komen aan de beurt elke maandag en woensdag en elke dinsdag en donderdag om 20.45 u. tot 21.15 u. Inschrijvingen aan de kassa van het sportcentrum. Kursus redder Zondag 2 december vindt te 12 u. in het Beverse zwembad een ingangsproef plaats tot de kursus redder van het Bloso. Toelatingsvoorwaarden zijn; minimum 16 jaar oud zijn en slagen in volgende proeven; 200 m zwemmen in 5 min. 15 sek. gevolgd door 50 m zwemmen, handen boven water, in 1 min. 30 sek.; 1 minuut rust, gevolgd door 15 seconden onder water. De ijdï eigenlijke kursus omvat 7 lessen die plaatsvinden op zondag van 10.30 u. tot 12 u. (theorie) en van 12 tot 13.30 u. (praktijk). Kursusgeld: 1.000 fr. Volksdansinstuif Zaterdag 1 december gaat in jeugdhuis Sint-Martinus aan de Oude Zandstraat 74 een volksdansavond door, ingericht door de Mill Mountainklub. Zondag 2 december is er op hetzelfde adres een «rustige instuif» gepland. Vergeet ook niet dat er elke dinsdagavond aerobic-dancing gegeven wordt, van 19 tot 20 u., en dat er elke woensdagavond vanaf 19.30 u. open kernverga dering gehouden wordt. Revue uitverkocht Het Blau-sekretariaat deelt mee dat de geplande voorstellingen van de revue «Beveren, da's heel ons leven» reeds volledig uitverkocht zijn. De vertoningen vinden plaats op 24, 25, 29, 30 en 31 maart. Of er na deze vijf extra-vertoningen nóg voorstel lingen bijkomen, is nog niet bekend. ZATERDAG 1 DECEMBER 10.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Noroert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal 't Ros Beiaard te Grembergen. Tot 11.00 u. 11.00 u,: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 13.00 u.: Verrijken van kennis over munten en penningen, door de Numismatische Kring in zaal Nadia, Mechelsesteenweg te Dender- monde. 15.00 u.: Sinterklaasfeest voor de kinderen der leden van de VI. Vrouwenkring in zaal Uilenspiegel te Grambergen. 18.30 u.: Jaarlijkse algemene ledenvergadering voor A.T.B. De Natuurvrienden in zaal Voor Allen te St.-Gillis. 19.00 u.: Concert door Jeugdkoor Jeko t.g.v. feest ingericht door de B.G.J.G. in zaal Luc te Schoonaarde. 20 00 u Ontspanningsavond met Radio Weekend in Jeugdhuis Zenith, Otterstraat te Dendermonde. ZONDAG 2 DECEMBER 9.30 u PI. Eucharistieviering in de kerk te Appels, opgeluisterd door de Kon. Fanfare De Kinderen van de Schelde Appels, daarna te 11.00 u. wandelconcert en majorettensnow, n.a.v. St.-Ceciiiafeest, 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12.00 u. 14.30 u.: Opvoering van «De appelboom van Sinterklaas» door het Kalleke Step-theater in het lokaal te Grambergen 14.30 u Verwelkoming van Sinterklaas aan de steiger van de V.V.W. (Oude Scheldebrug, Linkeroever). De aanwezige kinderen ontvangen gratis versnaperingen. Een realisatie van de V.V.W. in samenwerking met de V.V.V. en de Stedelijke Dienst voor Toerisme, alsook medewerking van vzw Radio Weekend. MAANDAG 3 DECEMBER 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12.00 u. 13 00 u.: Naaicursus: 1° les (reeks van 13 lessen) ongericht door K.A.V.- Grembergen in het parochiaal centrum. 17.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, In het .Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. 19.30 u.: Voordracht en praktische les «Lekkere, zoete en pikante taarten» 2° deel, ingericht door K.V.L.V.-Lutterzele in het St.-Lutgartcen- trum, Spoorwegstraat 200. ,19.30 u Voordracht «Bereiden van cocktailhapjes», ingericht door (S.V V.-Dendermonde in het Hobbycentrum, Veerstr. 2. '19.30 u.: Voordracht «Ik heb niets om aan te trekken», Ingericht door K.A.V.-Baasrode in Huize Cardijn. '19.45 u Voordracht en bespreking «Gezonder levenmet homeopat hie» door Dr. Symons, daarna Sinterklaasverrassing voor de leden, ingericht door C.M.B.V -Grambergen in het parochiaal centrum. 20.00 u Gespreksavond «Rechten en plichten van de patient» door Dr. M. Verbeke, ingericht door K.A.V.-Dendermondecentrum in de Maria- kring. DINSDAG 4 DECEMBER 8 30 u.: Ochtendseminarie: Een mens leeft niet van brood alleen (7de les), voor K.A.V.-Dendermonde-centrum in de Mariakring. 14.00 u.: Studiekring voor de kernleden van K.A.V.-Oudegem In het parochiecentrum, Hofstraat 9. 14.00 u.: Overzicht Sint-Maartenfeest en bespreking Kerstfeest door Hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G. in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. 14.00 u.; Studiekring voor K.A.V.-Grembergen in het parochiaal centrum. 19.00 u.: Hobbyclub voor de Soc. cult. Ver. v. Vlaamse Liberale Vrouwen in café Welkom te St.-Gillis. Tot 21.00 u. 19.30 u Dansronde voor V.V.K.B -Reynout in het lokaal, St.-Elooistraat 15 te Grambergen. Tot 21.30 u. 20.00 u.: Informatieavond «Omgaan met langdurige zieken» door Manu Keirse (A.Z.-K U. Leuven). Gratis toegang. De informatieavond heeft plaats in het Vrij Hoger Handelsinstituut, Lod. Dosfelstraat 20 te Dendermonde. Inlichtingen: Teledienst, Vlasmarkt 29, Dendermonde, tel 052/21.51.35. 20.00u.: Kontaktvergadering voor en door de belanghebbende hande laars aan de K.W.B Handelsbeurs an jaarmarktgebeuren, ingericht door K.W.B. St.-Gillis-center in zaal Glldenhuis, Otterstraat. 20.00 u.: Gespreksavond en vraagstelling rond het thema «De sociale zekerheid voor de zelfstandigen» door volksvertegenwoordiger E. Fla- mant, ingericht door het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen, in het stadhuis te Dendermonde 20.00 u.: Groen Dendermonde organiseert een avond over Dendermon de en de Dender, met medewerking van arch. Jan De Geyter, ingericht door DF Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u Voordracht «Wie benijdt de schone slaapster» door Dr. H. De Smet, zenuwarts, ingericht door C.M.B.V.-Dendermonde in het stadhuis. WOENSDAG 5 DECEMBER 9.30 u.: Kookreeks: 12° week, ingericht door K.A.V. St.-Gillis-center in Jeugd zonder Dak. Van 9.30 u. - 11.30 u. en van 19.00 u. - 22.00 u. 18.00 u.: Open-deur-dag met diaprojectie «Vroegere realisaties» door Wij Kreatief atelier voor volwassenen, In haar lokalen 5de Januaristraat 19 bis te St.-Gillis. Tot 20.00 u. 19.00 u.: Spelavond: beursspel, georganiseerd door vzw Radio Week end, in Studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. 19.00 u. Kookreeks: koken II, voor K.A.V.-Oudegem in het paro chiecentrum, Hofstraat 9. 19.00 u Bakles: 2" les: Lekkere zoete en pikante taarten, ingericht door K.V L.V.-Baasrode in zaal Scaldls 19.00 u.: Kookreeks: 12® les, ingericht door K.A.V. Lutterzele in het St.- Lutgartcentrum. Op 12 december: 13* les van de kookreeks. 19.45 u.: Cursus prenatale: Baby's behoeften, voeding, alsook een bezoek aan het bevallingskwartier, ingericht door het O.L.Vrouw van Troost ziekenhuis l.s.m. het N.W.K. In zaal 59, Zw. Zusterstr. 2-4 te Dendermonde. 20.00 u.: DF Leesclub: Bespreking van «Het oneindige verhaal» van M. Ende, leiding Nelly Maes, Ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis. 20.30 u.: Fotografie: studio-opnamen maken met als onderwerp portret, door de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. DONDERDAG 6 DECEMBER 19.00 u Spelavond: Domino, georganiseerd door vzw Radio Weekend, in Studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. 19.00 u.: Kookreeks: koken II, voor K.A.V.-Oudegem in het paro chiecentrum, Hofstraat 9. 20.00 uVoordracht «Muziek beluisteren», Tsjalkovsky's «Notenkra kersuite» wordt ontleend en besproken, voor C.M.B.V. St.-Gillis In zaal Glldenhuis, Otterstraat. 20.00 u. Filmvoorstelling «Kilimanjaro» Dhr. Sebille, kineast en berg beklimmer brengt een machtig beeld van hun ontdekkingsreis, ingericht door het Davidsfonds Oudegem-Mespelare in het parochiecentrum, Hofstr. 9, 20.00 u Info-avond rond «Arbeiderscultuur», ingericht door de C.C, Appels in zaal Volkshuis te Appels. VRIJDAG 7 DECEMBER 9.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, BRANDBEVEILIGING - EINDEJAARSFEESTEN Aan de verantwoordelijken van alle inrichtingen die toegankelijk zijn voor het publiek Bij het naderend einde van het jaar 1984 zal door velen gedacht worden aan het organiseren van eindejaarsfeesten. Het gebruik van allerhande versieringen tijdens deze feesten verhoogt de brandrisico's. Tevens dient gewezen op een grotere concentratie van mensen in de inrichtingen toegankelijk voor het publiek. De toeneming van het brandgevaar in die omstandigheden vergt dat daaraan bijzondere aandacht wordt besteed. Met deze omzendbrief vestigen wij de aandacht van eenieder op enkele eenvoudige maatregelen die in dergelijke inrichtingen moeten genómen worden: 1. In gangen, op trappen en overlopen mag zich geen enkel voorwerp bevinden dat het verkeer van mensen hindert. De deuren geplaatst in de evacuatiewegen mogen in geen geval vergrendeld zijn; 2. De uitgangen en vluchtwegen moeten op goed zichtbare plaatsen worden aangeduid door middel van veiligheidste kens; 3. Enkel elektrische verlichting is toegelaten. Dit geldt ook voor feestverlichting; 4. De feestversieringen moeten uit moeilijk ontvlambare mate rialen vervaardigd zijn. Om die reden is het gebruik van papier, watten en celluloid sterk af te raden; 5. Alle droge takken moeten verwijderd worden onderaan de kerstbomen, die in een bak met vochtig zand dienen te worden geplaatst; 6. In lokalen waar mag gerookt worden, moeten passende asbakken in voldoende aantal voorhanden zijn; 7. Alle toestellen en hiermee worden de meldings-, waar- schuwings-, alarmerings- en brandbestrijdingstoestellen be doeld die ingeval van brand worden gebruikt moeten in goede staat zijn en de plaats waar ze zich bevinden moet duidelijk zijn aangegeven; 8. De aandacht van het dienstpersoneel moet op het brandge vaar worden gevestigd; het moet ingelicht worden over de evacuatiewegen en de bij evacuatie te verlenen hulp, alsmede over het gebruik van de beschikbare blustoestellen; 9. In geval van brand moet de brandweer onmiddellijk worden gealarmeerd. Daartoe moet het oproepnummer 900 op elk telefoontoestel vermeld staan. De Stadssecretaris, De Burgemeester, F. Beckers A. Cool het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12.00 u. 18.30 u Opvoering operette «De bedelstudent» in de Opera van Antwerpen, bijgewoond door K.A.V. St.-Gillis-center. Vertrek: kerkplein 18.30 u 19.30 u.: Sinterklaaszwier: verklede avond rond en met Sinterklaas, met dans, zang en verrassingen, ingericht door V.V.K.B.-Reynout in het lokaal, St -Elooistraat 15 te Grambergen 20 00 u. Kaartavond: wiezen, bieden, belotten, iedereen gratis deelna me, ingericht door jeugdhuis 't Pilaartje, in 't Pilaartje, Werf 1 te Dendermonde. 20.00 u.: Gespreksavond rond ontwikkelingshulp, door Mevr. Lydia De Wolf, ingericht door K.W.B.-Grambergen in het parochiaal centrum. 20.00 u Clubavond: De grote witte wereld van het ziekenhuis, voor Jong K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske 20.00 u.: Toneelopvoering «'t Eeuwig leven, Amen» blijspel van R. Pieters, door de Kon Toneelvereniging Willen is Kunnen in zaal Antiekens te Dendermonde, Ook op zaterdag 8, maandag 10 en vrijdag 14 december. KARNAVAL 1985 Eerstdaags zullen leden van het Dendermonds Karnaval- comite en de Stedelijke Prinsencaemere hun jaarlijkse omhalingen aanvangen voor Karnaval 1985 in onze Stad. Wij danken u bij voorbaat voor uw milde giften. Deze zullen bijdragen om Karnaval 1985 tot een groot succes te laten uitgroeien. Dansklub Beveren 8 Vrijdag 30 november te 20 u. komt Sinterklaas naar de oefenavond van de Beverse Dansklub in de zaal Olympia. Inkom 80 fr., lidkaart vereist. - Zaterdag 1 december gaat oe klub op uitstap naar een gewestelijke avond in Puurs. Gezamelijk vertrek op de Grote Markt te 19.30 u. Aanvang in het Centrum te Puurs om 20 u. Agrabal Oe Beverse KVLV-afdeling richt zaterdag 1 december het zogenaamde 'Agrabal' in. Deze dansavond vindt plaats in de Zaal Olympia aan de Kruibekesteenweg met aanvang te 20.00 uur. Maandag 3 december is er kookles vanaf 19 uur in de 'askeuken aan de Kloosterstraat. Aquaklub Atlantis De Beverse aquaklub nodigt maandag 3 december een bekend Antwerps dierenarts uit naar het Gildenhuis. Vanaf 19.30 u. blë komt hij spreken over visziekten. DENDERMONDE ZONDAG 2 DECEMBER 1984 TE 14.30 UUR. aan de steiger van de V.V.W. (Oude Scheldebrug - Linkeroever). De aanwezige kinderen ontvangen gratis versnaperingen. Een realisatie van de V.V.W. in samenwerking met de V.V.V. en de Stedelijke Dienst voor STEDELIJKE MUSEA DENDERMONDE Het Stedelijk Museum voor Volkskunde doet een beroep op de bevolking om behulpzaam te zijn bij de uitbreiding van de afdeling Zuivel. We zoeken hiervoor te ven/verven, via schen king, aankoop of bruikleen, de volgende gebruiksvoorwerpen: een boterhamer, een handbediende boterkneder, een boterkorf (om verpakte boter naar de markt te brengen), een boterkuip met boterlepel (kneden van boter), een botermes en -meter, een boterpers, houten of stenen boterpotten en -schotels, een boterstamper, botervormen, een kaasboor, een kaasdroogrek, een kaasmandje, een kaaspers, kaarsvormen, allerlei soorten karnen (stoot-, draai-, wiege-, tuimelkarn) en hun onderdelen, een karnwieg, een melkafscheider, melkemmers, een melkkoe- Ier, melkkruiken of -kannen, een melkkuip, een melkmachine, een melkmeetemmer, een melkontromer, melkstoeltjes, melk- teilen, een melkzeef, allerlei roerstokken, een roombak, roomle- pels, -meters en spanen, een steriliseerketel, en een wrongel- mes en -molen. Alle mogelijke inlichtingen over de melk-, boter- en kaaspreduk- tie in het Dendermondse (vroeger en nu), alsook documenten en foto's (U krijgt de originelen terug) zijn van harte welkorr Weet u iets over dit onderwerp of bezit u één van d ze voorwerpen, neem dan kontakt op rnet het museum via t n briefje (naar: Stedelijk Musea, Nijverheidsstraat 1, 9330 Dei dermonde) of een telefoontje (tijdens de kantooruren) 052/-- 21.30.18. A. Stroobants, conservator-archivaris »ENDERM°^0t ^-| I Wipschietingen Zondag 2 december om 15.00 uur wipschieting in «De Dreef» te lerlare; maandag 3 december om 15.00 uur wipschieting in afe Sint-Hubertus Donk door Donk Eendracht. Duivententoonstelling Zondag 2 december van 9.30 tot 12.00 uur zullen in het duivenlokaal cafe De Kroon te Overmere de duivenmelkers Andre De Vrieze en Paul Seymortier hun beste duiven tentoon stellen. Berlaarse vogelvrienden huldigden kampioenen Hjdens de tentoonstelling van de Berlaarse Vogelvrienden werden ook de jaarkampioenen gehuldigd. Kampioen ter plaat- se was Cesar Dauwe. 2. Louis Smekens; 3. Henri Van Hoof; 4. •ddy Copers; 5. Pascal De Gucht; 6. Patrick De Neef; 7. Hubert )e Taeye; 8. Jules Bauwens; 9. Andre De Regge; 10. Peter issens; 11. Willy De Neef; 12. Etienne Van Hoesen; 13. Buggenhout. Is de eerste sneeuw al gevallen? Neen, Georges Simons en Martine De irt Bogaert en 14. Leonel De Coninck. Er was ook een Donder trouwden en hun nieuwe woonst werd door de collega's van Ontex opgefleurd ibkampioenschap met vier deelnamen in het gewest, plus de iatste in de club zelf. Ook hier werd Cesar Dauwe de winnaar. Henri Van Hoof; 3. Louis Smekens; 4, Hubert De Taeye; 5. iscal De Gucht; 6. Andre De Regge; 7. Edy Copers; 8. Etienne |n Hoesen; 9. Geert Bogaert en 10. Peter Goossens. jrmweer in Berlare |t vrijwillig brandweerkorps van Beriaie diende iri de nacnt van |dag 23 op zaterdag 24 november verschillende keren ssenbeide te komen in noodgevallen als gevolg van de felle Drm. In de nieuwe potpolder gelegen op het grondgebied van 'chelen dreigde overstromingsgevaar. De 85 ha grote potpol- r liep tot tweemaal toe volledig onder water en op sommige a plaatsen stond het water minder dan 1 meter hoogte van de n j binnendijk. De Scheldedijk tussen de potpolder en de Soholde oki zelf stond zaterdag omstreeks 8.00 uur bijna volledig onder water. De brandweer werd ook opgeroepen in de Kerkstraat te Overmere waar elektriciteitskabels over de weg lagen, die een reëel gevaar vormden voor het verkeer. In de Burgveldstraat, te Overmere was een omgewaaide boom op het wegdek terecht gekomen. Op verschillende plaatsen moest de brandweer schade aan daken herstellen. Snoekbaars gevangen op Donkmeer Verrebroek (Beveren). In het ontmoetingscentrum sprak weerman Armand Pien over Arthur Calye uit Zele-Avermaet slaagde erin op het Donkmeer weersvoorspellingen vroeger en nu. (Iv) een snoekbaars van 8 kg op te halen. De vis was 92 cm lang. Berlare. De Berlaarse vogelvrienden huldigden hun jaarkampioenen, (jj) DENDERMONDE 3° Jaargang - nr. 48 WERKEN MECHELSE STEENWEG De Mechelse steenweg wordt vanaf 7 december 1984 terug opengesteld voor alle verkeer. Ook tijdens de weekeinden vanaf vrijdagavond 17 uur tot maandagmor gen 8 uur (tot voormelde datum) zal het doorgaand verkeer over de Mechelse steenweg kunnen rijden, over het afgewerkte baanvak. Omdat de weg nog niet volledig is afgewerkt, er nog geen markeringen zijn aangebracht en de verlichting onvolledig is, dient er een speciale voorzichtigheid in acht genomen. De snelheidsbeperking van 40km/uur dient strikt nage leefd te worden. Schuttersverbond Overmere Donk In het Schuttersverbond Overmere Donk heeft de laatste lieting tellende voor het clubkampioenschap plaats in het lal van De Blauwe Duivels aan de Kruisstraat. Aanvang om (9.30 uur. [Wereldwinkel Joko Jaterdag 1 december tussen 10.00 en 16.00 uur is de Wereld- (jnkel van Joko in de E. Hertecantlaan weer open. isstorting op het Donkmeer a[0p zaterdag 1 december om 10.00 uur heeft aan het Brugsken rsm de jaarlijkse visstorting op het Donkmeer plaats. Diamant in Beveren. In feestzaal Oud-Beveren vierden Eduard Van den Bosche en Maria Waem hun diamanten huwelijksjubileum. Een afvaardiging van het kollege van Burgemeester en schepenen bracht het echtpaar een bezoek en overhandigde de klassieke geschenken. (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 17