Lebbeke Belotten Bierboom Vorige weekend staken opnieuw 37 belotters de benen onder de [Bierboomtafels om hun maandelijkse belotavond te betwisten. De uitslag: 1. Christiane Vercauteren 4339 2. Frans Van Hecke 4320 3. Jeanne De Ridder 4312 4. Gaston Baert 4258 5. Louis Vernimmen 4215 6. Jeanne De Donder 4179 7. Leon Van den Abbeele 4139 8. Victor Cornelis 4008 9. Mare Hofmans 3936 10. Petrus Van Malderen 3888 11. Simonne Vercauteren 3872 12. Simonne Van den Abeele 3834 Wieze Spoorkaarten De Bond van Grote en Jonge Gezinnen herinnert aan de mogelijkheid om «reduktiekaarten-spoor» te bekomen. Daartoe hebben er zitdagen plaats op de zaterdagen 1 en 8 december, telkens van 13.30 tot 17.30 u bij Etienne Van Eeckhoorn, Kruisabeel 16 te Wieze. Mede te brengen zijn: trouwboekje, lidkaart, identiteitskaart en inschrijvingsnummer van de «Kas voor Kinderbijslag». Toneel Na de geslaagde opvoeringen van vorige zaterdag en zondag van het toneelstuk «Het Pleintje» (Goldoni) komt de Sint- Jorisgilde nog in het Gildenhuis met dit blijspel op de planken op de vrijdagen 30 november en 7 december, en op de zaterdagen 1 en 8 december, telkens om 20 u. Operette De VTB-VAB organiseert op zaterdag 1 december een bezoek aan de Gentse opera voor het bijwonen van de uitvoering der operette «Der Bettelstudent» van Karl Millöcker. Het vertrek heeft plaats om 19.30 u. Voordracht Op vrijdag 14 december om 20 u houdt Guy Demey in het Brouwershuis een diavoordracht over «Engeland». In het eerste deel wordt er een tochtje gemaakt door Zuid-Engeland met zijn grote steden en stille dorpjes, oude stadjse, grootse katedralen, machtige kastelen en burchten, groene natuurvlakten. Romein se bolwerken, gebouwen van vele eeuwen vóór Kristus anz. Het tweede deel gaat over Noord-Engeland en vertrekt vanuit de havenstad Huil. Het streefdoel is de muur van Hadrianus, die de barbaren moest tegenhouden. Deze muur, 120 km lang, liep van de Noordzee tot aan de Ierse Zee. Ook hier is er alles te bewonderen wat de mens en de natuur hebben nagelaten. Toe gang: leden 50 fr; met-leden 75 fr. Lede Sportlaureaat Individuelen of klubs die rekreatiesport beoefenen worden verzocht zo ze menen in aanmerking te kunnen komen voor de titel «Sportlaureaat 1984» hun kandidatuur te stellen bij de Sportraad en zulks voor 7 december e.k. Sturen naar Willy Van Royen, Leeuwerikstraat 4, te Lede. Papierslag KSA houdt tijdens de kerstvakantie een papierslag. Aan de bewoners word dan ook gevraagd dat ze hun kranten, weekbla den en ander papier zouden opsparen. Wie nu reeds heel wat papier in voorraad heeft kan die kwijt in het KSA-lokaal Bellaert. Tafeltennis 0e Leedse sportraad organiseert i.s.m. Bloso een initiatiekursus tafeltennis, badminton en volleybal voor debutanten vanaf 16 jaar van beider kunne. Voor 15 december zich melden bij de voorzitter van de sportraad. De lessen duren 10 weken en er wordt een kleine bijdrage gevraagd. Data worden later medege deeld. VTB-Galarij «'t Hof te Puttens»: Eindejaars-groepstantoonstelling Traditiegetrouw richt de VTB-Galerij «'t Hof te Puttens», Wichel- sestraat. Lede t.g.v. het jaareinde een groepstentoonstelling in. Hieraan nemen dael: Bernard Bosschaert, Roland de Volder, Jan Hutsebaut, Juul Keppens en Johan Messely. De tentoon stelling loopt van vrijdag 30 november 1984 tot zondag 27 januari 1985 en is vrij toegankelijk: elke vrijdag van 19 tot 21 uur, zater-, zon-, maan- en feestdagen: van 14 tot 20 uur. Op Kerst- en Oudejaarsavond sluit de galerij om 17 uur en op Nieuwjaaradag blijft ze gesloten. Zuivel in Belsele Vanavond, vrijdag 30 november, vanaf 19 u zuiveifestijn in f Belseelse parochiecentrum, voor de ouders van de lok; schooljeugd. Canto General van Neruda Vanavond, vrijdag 30 november, draagt Anita Daldini voor uit Canto General, van da Chileense dichter Pablo Neruda. Lui Abicht vertaalde. De muziek is van Roberto Cordova (Chil André Duchesne en Philip Duerinck. In zaal Forum, Truwer straat 9. Hout en bouw Vanavond, vrijdag 30 november, 19.30 u in de Katholieke Krin> ta Nieuwkerken, jaarlijkse infobijeenkomst van de ACV-centrs! - hout en bouw van Nieuwkerken. Sinterklaas Waar is Sinterklaas te gast dit weekend? Enkele halteplaatsen: CC Boontje (ABVV) laat de Sint de leden bezoeken, vrijdag, zaterdag en zondag; ACV-kern Sinaai verwelkomt de Sint zaterdag 1 december vanaf 14 u in Klein-Sinaai. Er is ook poppenkast en (19 u) gaaibolling; in feestzaal Commerce, Grote Markt, komt Sinterklaas zaterdag 1 december om 16 u. Gratis boterkoeken en chokola- demelk voor de kinderen van harmonieleden van De Kunst vrienden. Lede. Marcel De Lat, 25 jaar lid van het OCMW werd gehuldigd door staatssekretaris Waltniel en burgemeester De Lat. (per) Lokeren. Niettegenstaande het helse weer trotseerde Sinterklaas en zijn gevolg elk mogelijk onheil om de Durmestad toch aan te doen. Op de foto de Sint bij zijn aankomst aan het station. Gezeten op een praalwagen en begeleid door een hele bende kinderen, trok hij dan naar het kultureel centrum waar een groot feest plaats had. Polo) Kaarten Vanavond 30,11 kaarten bij KWB-Sinaai, 19.30 u 'n het ACW-lokaal. Vanavond 30.11 Sint-Elooikaarting in het Gildenhuis, Sint- Niklaas. Zondag 2 december vanaf 9,30 u jaarmarktkaarting in het Gildenhuis: biedan, niet whisten! Natuurvrienden Vanavond, vrijdag 30 november, algemene vergadering van, ATB-De Natuurvrienden van groot-Sint-Niklaas. Om 20 u in'&? Heidebloem te Waasmunster. Lebbeke. De voetbalploeg van Desotex werd voor de tweede opeenvolgende maal kampioen in het Koöperatief Verbond. Reden genoeg om feest te vieren, (c) Hamme. Kampioenschap vogelliefhebbers. De kampioene en het bestuur van de Kleur en Postuurclub. (vh) De scouts en hun orkest Zaterdag 1 december in de kalfac van het kollege avondfeest met het scoutsorkest en de bigband The Blue Birds o.l.v. Roger Kinschots. Dans, zang en bodega onder het motto «De spran kelende dertiger jaren». Want het scoutsorkest bestaat vijftig jaar en de VVKS is in Sint-Niklaas al vijfenvijftig jaar aktief. Russische bees Toneelgroep Tijl laat een Rus zoentjes uitdelen in de schouw burg, zaterdag 1, zondag 2 en maandag 3 december om 20 u. Guido Maeremans regisseert deze bewerking van «De kus van een Rus», op zichzelf een vertaling van «Chase me, comrade» van Ray Cooney. Fakkeltocht in Puivelde Zaterdag 1 december 's avonds fakkaltocht van aan de Boska- pel in Puivelde tot aan de kerk. Nadien neemt men deal aan de avondmis in de kerk, om 18.30 u. Sinterklaas «Hij» komt! Zaterdag is Sinterklaas in Ons Huis te Kruibeke voor kinderen tot twaalf jaar van wie de ouders bij KWB of KAV zijn aangesloten. Vanaf 14 u. op 1 december, met poppenkast en chokolade- melk erbij. Zondag 2 december vanaf 14.30 u. ontvangt ACW-Bazel Sinterklaas in de volleybalzaal van het Gildenhuis. Er worden ook tekenfilms vertoond. Lebbeke. De Kristelijke Bond voor Gepensioneerden van Heizijde in feest, (v) DF naar Moervaart Tentoonstelling kindertekeningen rond «Oorlog en vrede» T.g.v. de Vredesweek en de Vredesfakkelloop werd door het Vredeskomitee Lede aan de kinderen gevraagd tekeningen te maken rond het tema «Oorlog en vrede». Op deze uitnodiging zijn zowat 300 tekeningen binnengekomen. Deze tekeningen worden tentoongesteld in het Kultureel Centrum, Markt te 9310 Lode op vrijdagavond 30 november (opening om 20 uur) en op zaterdag 1 december en zondag 2 december. Deze twee dagen is de tentoonstelling toegankelijk van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Toneelgroep «Vreugd en Deugd» Opvoering van «De bekoring» van G.M. Van der Gucht in regie van de auteur op zaterdag 1 december in de Volkskring te 20 uur Postzegel kring Leda Voorverkoop op zaterdag 1 december in de feestzaal van Stella Matutina van de biezondere postzegeluitgifte «Kerstmis en Nieuwjaar» met filatelisch expo en ruilbeurs. Lokeren Jazz in 't atheneum Vrijdag 30 november om 20.15 u. «Swing time» met de Jos Moons-big band in het atheneum aan de Azalealaan. Het ouderkomité van de rijksbasisschool-noord richt de manifestatie in. Fotografieles Vrijdag 30 november om 20 u. in de Hillarestraat 280 te Lokeren les fotografie bij Fotoklub Lokeren. Kanarische Eilanden Vrijdag 30 november om 20 u. in Het Centrum dia-avond door Louis De Graeve over Tenerife en de Kanarische Eilanden. Vakantiegenoegens organizeert. Sinterklaas bij KWB Vrijdag 30 november bezoekt Sinterklaas de kinderen van drie tot zeven jaar in de OLVrouwparochie, om 18.30 u. Op uitnodiging van de KWB. Vrijdag 30 november ook komt Sinterklaas om 14.30 u. aan op 't Veldeken (Doorslaar) en vandaar uit gaat het naar 't parochiehuis. Wandelingen Zondag 2 december wandelt Vakantiegenoegens in 't Mols- broek. Afspraak om 14 u. aan de Poststraat of om 14.30 u. aan de kerk van de Spoele. Nadien gezellig samenzijn en bezoek van Sinterklaas. Zondag 2 december CVN-VVM-wandeling in 't Molsbroek. Afspraak om 9.30 u. aan 't infopaviljoen in de Molsbergen- straat. Sint-Elooifeest De metaalbewerkers die aangesloten zijn bij het ACV vieren zaterdag 1, december vanaf 18.30 u. Sint-Elooi. In Het Volk, Poststraat 2. Hout en bouw Zondag 2 december worden bij de ACV-centrale hout en bouw heel wat leden gedekoreerd voor hun jarenlange inzet, tijdens de jaarvergadering. Vissen op zee Wie in Terneuzen op zondag 16 december wil gaan vissen op zee kan mee met de ABVV-Culturele Centrale. Info bij het ABVV, Markt 73. BRT-jeugdprogramma «Stad op stelten» Op zaterdag 1 december aanstaande zal de familie Vermeire Lokeren vertegenwoordigen te Aarschot. Op zaterdag 8 december 1984 zal deze familie op eigen terrein het opnemen tegen de ploeg van Aarschot. Voor het programma in Aarschot kreeg Lokeren een honderdtal plaatsen. Die plaatsen werden voor een groot deel ingenomen door de klasgenoten van de deelnemende spelers. Deze opname zal te zien zijn op TV dezelfde avond dus op 1 december om 18.05 uur. Wat nu het bezoek van Aarschot aan Lokeren betreft: dit programma start om 14.30 u. in de Stadsfeestzaal van het Kultureel Centrum op het Kerkplein te Lokeren. De toegang is gratis. De presentatie is in handen van Marijn De Valck en Micha Marah. Op zaterdag 15 december, één week later dus, wordt dit programma uitgezonden op BRT-televisie, eveneens om 18.05 u. Zondag 2 december trekt het Davidsfonds naar Sinaai. Onder leiding van Miel Aerssens, voorzitter DF-Sinaai, wordt het Moervaartgebied verkend. Vertrek om 14 u. op 't gemeen teplein. Men rijdt met eigen wagens. Toneel Tsoufleurken voert nog op 1 en 2 december, om 20 u., op «Blootvoets in het park», geregisseerd door Lucien Var Acker. Clapdorp-Sint-Pauweis voert in 't parochiecentrum op de revue «Dat was Sinpals». Op 1, 2, 7 en 8 december. Sinterklaas Dit weekend is Sinterklaas te gast bij de vriendenkring van het rijksonderwijs (zaterdag 1 december) en de KVG (zondag 2 december). Ook bij het Bagoniewijkkomité komt de heilige langs (zaterdag 1 december). Toneelgroep «Kameleon» Brengt een nieuw toneelspel op de planken: «Een meisje uit de stad» is een blijspel in drie bedrijven van Ine Assinck en het wordt geregisseerd door Georges Van Damme. Een boerenzoon wordt verliefd op een stadsmeisje. Zij komt met haar familie op bezoek en deze wil de boerenfamilie eens bij de neus nemen. Om het verhaal ten volle te kennen, moet men natuurlijk zelf komen kijken. Roger Van Bastelare, Mare De Caluwé, Lea Verstraeten, Myriam Majelijne, Leon Plaetinck, Ryan Rombaut, Luc Podevijn, en Etienne Van Haver staan borg voor een avond gezellige toneelleute. Dit op vrijdag 7 december, zaterdag 8 december, zaterdag 15 december 1984 telkens om 20 uur en zondag 9 december om 19 uur, in de Stedelijke Jongensschool op de Spoele te Lokeren. De toegang bedraagt 100 fr. voor volwassenen, en 60 fr. voor kinderen tot en met 12 jaar. Kunstgalerij De Vuyst De Kunstgalerij De Vuyst, Kerkstraat te Lokeren heeft het genoegen twee grote tentoonstellingen aan te kondigen, die kortelings in deze galerij zullen lopen, respektievelijk: Kurt Peiser (1887-1962) met een ruime selektie van schilderij en, pastels en etsen. Frans Masereel (1889-1972) met een ruime selektie van schilderijen, gouaches, akwarellen en tekeningen. De ene tentoonstelling is te zien in de grote zaal op het gelijkvloers, de andere op de bovenverdieping boven de winkel ruimte. Beide tentoonstellingen vangen aan op 1 december aanstaande en lopen tot 14 januari 1985. Ze zijn dagelijks geopend van 10 tot 12 uur, en van 14 tot 18.30 uur. De dinsdag is zoals naar gewoonte alles gesloten. J.V.L. Verkeersveiligheid Naar aanleiding van het jaar van de Verkeersveiligheid en de voortdurende zorg van de Stedelijke Gezinsraad over het welzijn van de bevolking, houdt deze raad eraan de bijzondere aandacht te vragen voor het veilig fietsen van de kinderen. Door de leden van het stedelijk politiékorps worden op de schooldagen verschillende verkeerspunten bewaakt. Volgende kruispunten worden bewaakt tussen 8 en 8.30 u.: Hovenierstraat - Koning Boudewijnlaan, Vrijheidsplein, Brug straat - Konkng Albertlaan, Groendreef - Uebergdreef, Markt - Durmelaan, Markt - Schoolstraat, H. Hartlaan t.h.v. B.L.O. Windekind en Durmelaan - Heirbrugstraat - Eekstraat. Daarenboven durft de Raad ook vragen er voor te zorgen dat de staat van de fiets in orde is met de wettelijke voorschriften. Voorstellen of problemen die door de gezinsraad kunnen worden aangepakt kunnen kenbaar gemaakt worden bij voorzit ter Willy Van Rumst, of op het sekretariaat bij M.-CI. Verhof- stadt-Van Hoecke, Dienst Maatschappelijk Werk, Stadhuis, Markt 1 te Lokeren (tel. 091/48.28.01) binnenpost 12. J.V.L. Vogels bekijken Zaterdag 1 en zondag 2 december houdt vogelvereniging De Edelzanger in De Klinge haar jaarlijkse expositie. Linda en Cecile Tot en met 9 december kan je in het atelier aan de Buitenstraat 69 te De Klinge gaan kijken naar een tentoonstelling met schilderijen van Linda Vandromme en bloemensierwerk van Cécile Kint. Diareeksen Maandag 3 december besteedt foto- en diaklub Objekt van De Klinge aandacht aan het afwerken van diareeksen. Hout en bouw Zaterdag 1 december om 19.30 u. in de Saleghemkring te Meerdonk jaarvergadering van de ACV-centrale hout en bouw. Gezondheid Woensdag 5 december algemene ledenbijeenkomst van KAV- Meerdonk, om 19 u. in de Saleghemkring. Thema: «Hoe dienstig zijn in de gezondheidsdiensten?». Terugblik Vrijdag 7 december blikt Vakantiegenoegens Sint-Gillis terug op de aktiviteiten van het voorbije jaar. Er wordt ook een diamonta ge getoond over de kerk van Sint-Pauwels, n.a.v. 750 jaar parochie in die gemeente. Sint-Niklaas Vakantiegenoegens: tien jaar wandelen Vanavond, vrijdag 30 november, viering van tien jaar wan- delklub Vakantiegenoegens. Om 20 u in het Gildenhuis. Er wórden twee diamontage vertoond. De Pyreneeën Vanavond, vrijdag 30 november, diamontage over de Pyre neeën door Walter Van Eisen. Gratis toegang vanaf 20 u in het Dobocentrum in de Gladiolenstraat. Fotoklub Don Bosco orga nizeert. Kollegejazz Vanavond, vrijdag 30 november, «Jazz at the College» in de kalfac van het SKJS. Vanaf 20 u optreden van The Cotton City Jazzband. Ingang langs de Van Britsomstraat. ••Garrett List in de Vienna Vanavond, vrijdag 30 november, jazz in de Vienna Club aan d Walburgstraat 15. Vanaf 21 u Garritt List and The Real li\ Orchestra in koncert. Ierse folk in Den Eglantier Vanavond, vrijdag 30 november, Ierse avond in Den Eglanti Apostelstraat 25. The Raggle Taggle Gypsies te gast vanaf u. Kwissen in De Panda Vanavond, vrijdag 30 november, finale van de kwis o\ algemene vorming georganizeerd door de Wase Perskli Twintig teams strijden om de eer en de prijzen in De Pane vanaf 20 u.

De Voorpost | 1984 | | pagina 19