Voor 6 miljoen gratis winkelen bi. ÜVL\ de dikste vriend EKSPRïJ van uw |V> Finale Waas kwistornooi opnieuw met zaalkwis Clovoc wint B-finale CSC-Kwis te Grembergen Nipte zege voor Club '79 Intronizaties in Vlaamse Wijngilde, afdeling Aalst Onnefretters Boom met grote voorsprong naar tinale Twaalfde editie van Appels Kwistornooi Vanavond vrijdag 30 november, precies twee weken na de preseiektie, vindt in zaal De Panda (het vroegere Stad Nantes - het is een schande dat men dit café van zijn historische naam heeft beroofd) de Finale van het kwistor nooi georganiseerd door de Wase Persklub plaats. Vorig jaar kregen de winnaars putten, zo meldt zij, uit een (de ploeg van Hubert Weyn «fraai prijzenpakket» samen- was dat) een vliegticket naar gebracht met de steun van een New York kadeau, nu worden hele reeks bedrijven, de winnaars vier waardebons Terwijl, omwille van plaatsge- voor een alles-in bustweedaag- brek, geen publiek werd toege- se naar Parijs, de Moezel- of laten op de preseiektie, wor de Ahrvallei voorbehouden, den supporters wél van harte Voor de overige teams kan de genood naar de finale van van- organizerende vereniging nog avond. Om ook hen deel te laten hebben aan enige prak tijk, wordt net zoals dat vorig jaar het geval was een zaalkwis gehouden. Aan de ingang van de zaal kan men zich tegen betaling van twintig frank een deelnemingsformulier aan schaffen. Het aantal deelne mingsformulieren per aanwezi ge is onbeperkt. Ook aan deze zaalkwis zijn prijzen verbon den. De hoofdprijs is een olie verfschilderij van de Wase kunstschilder Edgar Heirman. De finale zelf vormt natuurlijk de hoofdmoot van de avond. De preseiektie werd, zoals ge meld, gewonnen door het Sra- rabee-team geleid door Etien- ne De Meulenaer uit Sint-Ni- klaas. Deze overwinning hoeft geen indikatie te zijn. Op de finale moet er weer van voren af aan begonnen worden. De finale bestaat uit twee reeksen van twintig vragen. Na de eerste reeks komen tien ploegen terecht in de superfi nale. (L.D.B.) De Commanderie Aalst van de Vlaamse Wijngilde heeft georganizeerd door het Natio- Coninck, F. Moortgat, W. zjjn 14' Kapittel achter de rug. Dat ging gepaard met een naa' Bestuur van de Vlaamse Wclvis en L. Willcms. Promo- prachtig banket in de Borse van Amsterdam. De feest- Wijngilde, onder de bevoegde veerden tenslotte tot groot- stemming was er helemaal, terecht overigens, want er le,d^eVoorzit- mcester-wijnproever de heer stond eveneens de intronizatie van enkele gilde-leden op 1" «at Eeckhout en national Maorits Coppen, en mevrouw het programma. Regionaal voorzitter A. Verhulst zou die kj'nc plechtigheid met zijn aanwezigheid opluisteren. In de commanderij Aalst pro- Omringd door zijn bestuursle- rijen verspreid over het hele moveerden dit jaar tot gezel den en getooid in de wijnrode Vlaamse land en Brussel, wijnpr0ever de dames en he- Lutgarde Coppens. Dat de promotie 1984 behoort tot de Grand Cru's werd bewe zen bij het blindprocven van - ■t.v^.uvu j—- bde erewijn. Daarbij werd una- .- - j en Brussel, wjjnpr0ever de dames en he- niem getipt op een St.-Emilion mantels van de gilde, sprak hij voorziet dat trouwe leden ten w CobbauI cn c De 79 (78) Bij het .uitkleden, de gevierden toe. Zijn toe- minste drie van de vijf ver- winler De lilel van meesler. bi„k hel een Hau, Bu|sson spraak stak. zoals dat van een plichte proefavonden moeten wljnpro<.v„ werd toegekend Grand Cru Oassi 79 te zijn. Je vooratter mag worden ver- bijwonen. Na twee jaar krijgen aa„ de dames en heren L. De moet het maar kunnen wacht, boordevol kwinkslagen die getrouwen dan de titel van en herinneringen Maar het gezel-wijnproever. Na vijf jaar werd ernstig toen de ogenblik- lidmaatschap en natuurlijk het I ||iPI'2llP uFAIIMfPIl lP \f -fi|l||C ken van de intronizatie als ge- slagen in een aantal praktische ■"■UÖICIIÖ llUHIIbll tv Vla WIIIIO zot, meeste,, of grootmeester proeven en het herkennen van D verenjging aantal aktivileiten. Zo word. wijnproeven aanh,aken witte en rode wijnen volg dan op dinsdag 4 december van 19 Het statuut van de Vlaamse de hekroning met de titel van fddj Sl..Ginis.Den. 10P, 21 u jfcstiirt met de weke- Wiinpilrie. van tnenassinp on pronlmp.r.ster-wiinnroever. b Wijngilde, van toepassing op grootmeester-wijnproever 24 aangesloten Commande- Deze proeven worden elk jaar dermonde, organiseert Aalst. De nieuw gepromoveerden van de Vlaamse Wijngilde, afdeling Aalst, (a) een lijksc hobbyclub die plaats heeft in het lokaal. Op zater dag 8 december is er te 19.30 u het cindejaarssouper. Tijdens de hobby-avond van dinsdag 11 december, tussen 19 en 20 u, zal een demonstratie wor den gegeven voor wat betreft het versieren van kartonnen dozen. Op vrijdag 14 decem ber zal de vereniging de to neelvoorstelling bijwonen van «De Rosicrs» in Dendermon- de. Zij verzorgen de opvoering van het blijspel «Blootvocts in het park». De voorstelling be gint om 19.45 u. Op vrijdag 21 december te 20 u verzorgt de Koninklijke Blauwe Fanfare in het kultureel centrum te St.- Gillis een kunstkonccrt. Als slot van het jaar is er zaterdag 22 december de turngala van de vereniging «Werken Baart Kracht» waaraan door ver schillende bestuursleden cn le den wordt aan deelgenomen. De turngala heeft plaats in de sporthal te St.-Gillis. E.D.M maxi Doe mee aan de kosteloze top-wedstrijd van TV-EKSPRES! Ga de nieuwe TV-EKSPRES vandaag nog halen bij uw gewone dagbladverkoper. Elke week 201 winnaars... 10 weken lang. Er loopt weer een nieuwe wedstrijd van en in TV- EKSPRES. TIEN WEKEN aan één stuk door. Er komen 2010 winnaars. De inzet: MAXI-aankoopbons van 2.500, 50.000 en zelfs 100.000 frank! WEDSTRIJDNUMMER nu bij uw dagbladverkoper. 2 - 30-11.1984 - De Voorpost De B-finale van deze zesde CSC-Kwis in de Ros Beiaard zaal te Grembergen is een afgetekende overwinning ge worden voor de ploeg Clovoc, die Ja Natuurlijk en Zo maar liet strijden voor de ereplaatsen. Deze drie ploegen hebben trouwens het verloop van het begin tot het einde gedomineerd. Aan deze kleine finale namen tien ploegen deel die te licht werden bevonden voor het grote werk dat op 1 december zijn beslag krijgt. Kwismaster was zoals steeds Etienne De Meulenaer. Dat Groenland deel uitmaakt van Denemarken was voor nie mand een hinderpaal. Toch leek Zo maar daar moeite mee te hebben. Van de landing van Normandië wisten alleen de Duivenmelkers de codenaam «Overlord» te noemen, maar dan kwamen de echte kwissers voorgoed los. Het BRT-ra- dioprogramma het Kraaien nest, de zangeres Marley en de film «One flew» skoorden bie- zonder hoog. Ook de varia- vraag over het toneelstuk Hamlet werd door alle ploegen met uitzondering van weer eens Zo maar goed beant woord. Slechts drie ploegen herkenden op de getoonde dia Maarschalk Rommel en met een kon de eerste tussenstand worden opgemaakt Zo maar bleek toen nog duidelijk aan de leiding te staan met 56 pun ten, maar Clovoc meldde zich aan als een kwaaie klant. Aan de staart bengelde De Stam met amper twaalf punten. Dat een oftalmoloog een moeilijk woord is voor oogarts wist blijkbaar ook iedereen. Met de astronauten Armstrong, Aldin en Collins zetten wij in de Oceaan der Stormen vaste voet op de maan en de vraag over kleinkunst was een ge- luidsvraag, waarbij men de Kadellen diende te vinden. Niemand wist daarop een ant woord te geven en de jury mocht zich dan ook in de han den wrijven. Alleen De Snuf fel en Jeugd zonder Club had den al wat gehoord over pater Verbiest die een Chinese ka lender heeft gemaakt en een befaamd sterrekundige was. De Snuffel sloeg de bal totaal mis wanneer gevraagd werd naar een verklaring van het woord tavernakel. Over de havenstad Sebustopol zullen de deelnemers geen goed woord zeggen, want nie mand wist die te raden. Met uitzondering van Jeugd Athe neum dat hiermee een solo liet noteren. Bij de tweede tussen stand had Zo Maar nog steeds de leiding met 69 punten, maar Clovoc was genaderd tot op twee schamele punten. Ook de Jeugd van het Atheneum draaide goed mee. ledereen wist waar de Ameri kaanse goudvoorraad wordt bewaard en de Duivenmelkers jubelden om de vraag naar de naam van een mannelijke duif. Wonder boven wonder wist iedereen dat de landengte van Suez werd doorgraven onder het bewind van Napoleon III. Ook de filmmuziek van Morri- cone werd goed beantwoord. De rood-blauwe papegaai werd alleen door de Stam niet herkend. Ondertussen was de rangschikking gewijzigd in de ze zin dat Jeugd zonder Club de leiding van Zo maar had overgenomen. Via Soedan en de filmster Na thalie Wood, die beiden goed werden geraden, kwamen we bii een muziekvraag De vier jaargetijden van Vivaldi bete kende een totale afgang. In derdaad, niemand kende het goede antwoord. De 35' vraag handelde over de Bordeaux wijnen. De meeste ploegen le ken daarvan op de hoogte. De Olympische winnaar van de Marathon leverde aan zes ploegen vijf punten op en langs de stad Vilvoorde ging het dan verder noordwaarts naar Lis- land. De vlag van dit land werd herkend door 8 ploegen. De Snuffel had geluk met het wilgenroosje want met de inzet van hun grote joker leverde dat antwoord onmiddellijk 35 punten op. Dat België met Roger Ulegems olympisch goud had gewonnen was nog niemand vergeten. Bij de laat ste tussenstand was er weer verandering in de rangschik king. Ja natuurlijk had zich op de eerste plaats weten te wer ken, gevolgd door Jeugd zon der Club. De rode lantaarn was voor Morgenrood. Maar alles leek nog mogelijk en de laatste reeks vragen zou uit sluitsel moeten brengen. De godsdienst- en mytologievraag over Thot. de uitvinder van het Egyptische schrift, leek voor iedereen te moeilijk. Ook de Caissonziekte werd door de meeste ploegen de duikers ziekte genoemd. Maar dat was verkeerd. Dat Bernard Hi- nault de laatste Fransman is geweest die wereldkampioen wielrennen op de weg bij de profs is geworden, wist haast iedereen. Ja natuurlijk en ook Morgenrood faalden hier. De resterende vragen over de an jer, de zanger Prince en de organizatie World Wildlife Fund werden door alle ploegen goed beantwoord. Maar van de Hollandse tradities en ge woonten hebben ze in Grem bergen weinig of geen kaas gegeten. Van het bestaan van Koninginnedag wisten alleen Clovoc en Zo maar iets af. Met die goede oplossing eigende Clovoc zich trouwens de eind zege van de B-finale toe. Dendermonde. De ploeg Fiasko (vh). Appelse Kwiskompetitie (derde afdeling): De stand: Sportkwis Vlinders Buggenhout By Pachter werd de vyfde speelavond in derde afdeling een heerlijk spannende kwisavond. Weer twee gastploe- 1 Clovoc 232 punten, 2. Ja gen, kandidaatkwissers voor volgend seizoen, die van een natuurlijk 191 punten, 3. Zo voortreffeiyk leidend Tiem een goede kwisbeurt kregen, maar 176, 4. Jeugd zonder Tiem, de sympatieke kwisploeg uit Schoonaarde, deed het zonder veel tierelantyntjes maar wel erg gevarieerd en vermits alle ploegen rond of boven de 70% haalden bleek ook iedereen gelukkig met de uitslag. De zege, en het was de eerste maal dat de Lebbekenaars dat konden vieren, was voor Etienne Moortgat en zyn Club '79. ren toch al opgeklommen naz lIr' een 4de plaats. Club 174, 5. Snuffel 170, 6. Jeugd Atheneum 151, 7. Dui- venmaatschappij Colombophi- le 148, 8. De Stam 116, 9. Culturele Centrale 96 en 10. Morgenrood 76 punten. In de feestzaal van het Buggenhoutse Sint-Michielscollege werd vrydagavond de eerste ronde gespeeld in de tweede editie van de sportkwis van Vlinders Buggenhout. Met de logistieke steun van kwisploeg VAL (Vriendenkring Avondleergangen Buggenhout) groeide het sportkwisge- beuren al na twee jaar uit tot een foutloze happening en de talryke organisaties die met een dergelijk initiatief voor de pinnen willen komen hebben aan Buggenhout een school voorbeeld. Negenentwintig ploegen, er was één forfait, vochten op de eerste avond voor een goede uitgangspositie voor de fina leavond van vrijdag 30 novem ber en aanvankelijk leek het of Volgend Jaar Beter zijn titel van vorig jaar zou kunnen ver lengen. Na twintig vragen wa ren Rik Buggenhout en zijn maats zonder puntenverlies voorbij Platini en Bellone, eer ste en laatste doelpunt op E.K.; Ironman, voor de triat lon van Hawaï; Geesinck en Joe Louis; de betreurde Clark en Rindt; Debruyne en Van Winckel geraakt. Maar daar was toen ook Onnefretters Boom zonder kleerscheuren doorgekomen. Tien vragen verder bleven VJB en Onne fretters met het maksimum der punten want Kata, stijloefe ning bij karate; de tweevoudi ge wereldkampioen bij de amateurs Schur; de suksesrijke boogschutter Van Innis;... het leek allemaal zo eenvoudig. Na dertig vragen was ook Meerhof Willebroek, met één foutief antwoord, nog volledig in de strijd maar andere kandi daat winnaars hadden al defi nitief afgehaakt. Sparta Bug genhout, vorig jaar tot bij de reservevragen rivaal voor VJB, had al acht vragen laten liggen. Halfweg, na veertig vragen, was de hemel voor de titelhouders trouwens ook zo helder niet meer. De 'Zwarte Duivels' bleken onze rugby- spelers en de dia met het ande re boksen moest Savate als antwoord krijgen. Onnefret ters miste niets en kwam vier punten voor. De zaalkwis, negen dia's van vroegere wielergoden kreeg maar vijf juiste antwoorden maar de spanning om het ver dere verloop van het eigenlijke kwisgebeuren beheerste de pauze. Na vijftig vragen waar bij VJB op dia Gunther Netzer niet herkende, bleef Onnefret ters zonder puntenverlies ver der alleen op kop. Meerhof Willebroek streed in tweede, VJB in derde positie. In de zesde reeks vragen miste On nefretters en Meerhof alleen Half-Court, als tennisachtig sportevenement, maar VJB zakte verder weg met nochtans niet zo moeilijke vragen over Yves Saint-Martin, en journa list Gert Fonteyne. Tiem, tot dan rustig op de vijfde plaats, kwam in de voorlaatste vra genreeks de derde plaats opei sen want met Seraingschutter Kingambo, de zes sekonden voorsprong voor Caritoux in de Vuelta, het snelwandelen in de quatratlon en Gross als Eu ropees sportman 1983 had VJB veel last. Onnefretters en Meerhof leken ver vooruit. De laatste tien vragen van de eer ste speelavond brachten echter nummers twee, drie cn vier in de voorlopige stand veel dich ter bij elkaar. Tiem zakte weer naar zijn vijfde plaats en VJB hervond weer de goede kwis- draai. Tegen Onnefretters Boom lijkt echter dit jaar geen kruid gewassen. Volgende week gaat het vooral om de strijd voor de tweede plaats. Tussen nummer twee. Meer hof en nummer zeven, Jono- groots, hangen immers maar tien puntjes. De eerste vijftien: 1. Onnefretters 154 p., 2. Meerhof 147 p., 3. VJB 141 p., 4. VSJ 138 p., 5. Tiem en Zeveneken 137 p., 7. Jonog- roots 136 p., 8. Fiasco 123 p., 9. Davidsfonds en Bobo 106 p., 11. Sparta Buggenhout 100 p., 12. KWB Overmere 97 p., 13. ATB en ploeg X 95 p., 15. Opba 93 p. Hugo Aerts In Appels weet men natuurlijk ook wat traditie betekent en het is dan ook niet verwonderlijk dat de Katolieke Muziekmaatschappij Sint-Cecilia daar begin volgend jaar al voor de twaalfde keer haar Appels Kwistornooi organi seert. In zaal Half-Af, ook de nu verlaten, bakcrplaats van het Appels Kwisverbond, wordt het dan telkens weer een gedrum van jewelste. Vorig jaar namen trouwens 41 ploegen aan het tornooi deel en dit jaar verwacht Alfons Beurms nog meer inschrijvingen. Het tornooi wordt als een van de meest aangename tornooien in de streek beschouwd. Gerenomeerde kwisteams leggen er de laatste hand aan de konditie voor het groots Interprovinciaal Tornooi Dendermonde en de mindere kwisgoden doen het in de zeer gevarieerde en met zijn jokertoestanden onver wacht draaiende kwis altijd erg degelijk. Schiftingen zijn natuurlijk nodig en die kwisavonden vinden plaats op 12 en 19 januari Daarna volgen nog een herkansing en later dan de finale. Inschrijven kan nog tot 15 december bij Alfons Beunns. Kapellestraat 23 te 9330 Dendermonde. Telefonisch kan men terecht op 052/ 21.66 30. Veel puntengewin in de vol gende vragenreeks met de nieuwe Franse televisieze# der Canal Plus, schilder Giot- gione en het Nederlant Waddeneiland Terschelling Club 79 was royaal aan dt leiding gekomen en behield dit ook zonder problemen na 5Hn De start was vrij gemakkelijk vragen. In de slotreeks kwan met de vermoorde Poolse Meerhof nog zeer sterk teruj priester Popieluszko, R.T.B - na coiTecte antwoorden met de cn presentator Sélim Sasson cn de A film The Jazz Singer; Pingster- Amerikaanse letterkundige 'on Highsmith. voetbalclub Wart w tongskes haalde een eerste so- Sem- de slag bij Westrozebeke K' lo met de Vlaamse kleinkunst- en de Griekse godin Eris. groep Stemming. Ploeg X leid- "ij de eindafrekening hield de na 10 vragen, maar veel Club 79 nog 2 schamele punta ie aftekening was er niet. Bij de over op Meerhof, ploeg on volgende vragenreeks kwamen werd derde en de Beiren vier- heel wat ploegen in moeilijk- de. heden met de hoogste berg van Wat'.et klassement betreft Europa, de Elbroes; en nie- 'ijken nog slechts 3 ploegen in mand kende nog Renaat Van aanmerking te komen voor Elslande als eerste minister tweede afdeling: Tiem, Meer- :nst van Nederlandse kuituur. hof- maar ook Club 79 dat dt «de goede resultaten van de afgelo slot pen weken bevestigde met eec verdiende overwinning. Voor de pauze waren er nog solo's voor Club 79 met Ray mond Brulez en voor Meerhof met Graham Hill. Halverwege was ploeg X nog altijd de beste maar Club 79 en de Beiren volgden op korte afstand. Meerhof was als gebruikelijk zeer slecht gestart maar de jon gens van Hugo De Boeck wa- De uitslag: 1 Club 79 75 (100), 2. Meerhof 73 (98), 3. X 71 (94), 4. Beiren 63 (84). 5. Eo- reka 59 (79), 6. Rossers f (79). 7. 't Peird 53 (71), Pingstertongskcs 52 (70), 9 ulc Zalmkcs 50 (67).

De Voorpost | 1984 | | pagina 2