r r •C (SPANNING TOT HET LAATST! JUISTE WEERGAVE KIELDRECHT STERKTEGEN LEIDERS UIT BAASRODE OOK WAASMUNSTER OP KOMST KRUIBEKE ZONDER OVERTUIGING WILLY VAN ZANDE ZET SPARTA APPELS OP ROZEN SK BERLARE: HERDERSEMSE KLIP OMZEILEN SK OUDEGEM: TWEE GOUDEN PUNTEN PARKVISSERS HENGELDEN NAAR... PRIJZEN KASTEL RAP EN VLUG ONTVANGEN OP HET GEMEENTEHUIS VOETBALUITSLAGEN VOETBALKALENDER VOETBAL De Voorpost - 30.11.1984 - 33 ED STAR HAASDONK EENDRACHT BAZEL 1-0 DE KLINGE EXCELSIOR 1-1 (^"Provinciale En dan wel nog suspens die door de thuisploeg ronduit [werd toegeschreven aan een verkeerde beoordeling van de eileider. In de zegge en schryven 29ste min. werd een [duel tussen thuisspeler Maes en bezoeker Bryssinck door Eerstgenoemde afgesloten met een korte haakbeweging. Se Eendrachtenaar vond er niet beter op dan dicht op zijn bpponent aan te spelen en zich als een blok te laten vallen, Idit alles in de verste hoek van de grote backlijn. Was het mdat de heer Roelant niet veel meer zag door de [invallende duisternis of rekende hy een diskutabel hand- pel van Stevelinck eerder in de wedstryd aan by zijn tordeling, wij weten het niet maar feit was dat hij tot eders verbazing naar de beruchte stip wees. Luk Catthoir die zelf oud-spe- ii is van de Ster-ploeg, belast- 6 zich overtuigend met deze jenibele karwei en schoot de [gelijkmaker naast het doel. ^Volgens de lokalen had het [recht zodoende gezegevierd en nochten de rood-gelen dus om mn vijfde seizoenzege nichen. Over de match zelf moet na tuurlijk eerst en vooral gesteld Horden dat de omstandighe den waarin een en ander zijn beloop kreeg niet direkt ideaal ponden genoemd worden. Ge- Hurende gans de partij regende ■het pijpestelen en dat veran- Iderde het terrein natuurlijk in leen modderpoel van het zui- perste soort. Toch stak de [thuisploeg goed van wal met ten vrijschop van Gerry De llonghegoed doorgespeeld Van Meirvenne naar s maar Eddy trof de dek- [lat. Aan de overzijde liet De (Dijker er ook geen gras over groeien maar diens kopbal verd klasrijk geweerd door ■keeper Buytaert. Bazel vestig- le vanaf het kwartier een lich- c veldmeerderheid met kan- jsen voor De Dijcker en Van fHoeywegen tot gevolg. Tus- fsendoor kounterden de Sam- jsonboys keurig met onder an- e een schot van Maes waar op doelman Troch goed rea geerde en een uitgespeelde kans aangebracht door Van Leuvenhaeghe naar de vrij staande Bosman. Fons liet de bal echter iets te ver glippen om nog een trefzeker schot te lukken. Naar het einde van de eerste helft toe zweefde Buytaert een hard ingetrapte vrijschop van De Dijcker weg en werd een corner van Catthoir door die zelfde Eendrachtspits overge- kopt. In de laatste minuut voor rusten een knappe aktie van de plaatselijken met een doelpunt als bekroning. Bosman schoof voorbij twee tegenstrevers, lanceerde Van Meirvenne goed en deze klaar- kijkende jongeman leverde een prachtvoorzet naar de ver ste paal waar Stevelinck doel man Troch verraste met een balletje in de breedte. Daar was inmiddels Eddy Maes toe gelopen en deze had dan ook geen last meer om in te tippen. Een belangrijke treffer op een uitgelezen moment. Hoewel na de herneming het spelpeil wel aanzienlijk zakte, bleef deze burenderby best aardig om volgen. Een kopbal van De Dijcker ging nog net naast en keeper Buytaert had alle moeite om een voorzet van Stuer goed onder kontrole te krijgen. Ook Maes legde nog eens goed aan .naar de Bazel- doelman was waakzaam. Tot twee maal toe was er nog een onontwarbaar scrimmage voor Haasdonkdoel maar telkens werd het leder fortuinlijk weg gehaald. De thuisploeg stelde daar nog enkel een doorbraak tegenover via Schelfhout en Van Meirvenne, terwijl een in- worp van Stevelinck ploeg maat Maes zo sterk verraste dat zijn besluit te stilletjes was en keeper Tróch makkelijk kon ingrijpen. Volgde dan nog de eerder beschreven penalty fase welke een onbetwist or gelpunt plaatste op deze naar omstandigheden gelukte verto ning. Met deze twee punten gaat Red Star duidelijk de goeie punten weg op en schuift de ploeg zelfs op naar de midden moot. Volgende week staat rood-geel wel voor een erg zware verplaatsing naar Excel sior Sint-Niklaas, een partij waarvoor men wat graag een gelijkspel als streefdoel voor opstelt. Wat de samenstelling betreft, waarschijnlijk weinig problemen voor trainer Sam son, of het zou moeten zijn dat Benny Daemen deze week alle trainingsbeurten meemaakt en reeds voldoende hersield is van zijn verrekking. M.N. Zoals bekend hebben de mannen van trainer De Waele het niet zo breed tijdens deze kompetitie maar ook de Sint- Niklazenaren blijven ver beneden de verwachtingen. In hun onderlinge konfrontatie gaven zowel Klinge als Excel sior een aardige partij voetbal te zien en mochten ze met recht en reden de puntjes verdelen. DERDE PROVINCIALE SJKieldrecht doet het de jongste weken goed. Na de zege op de Heistraat in Sint-Niklaas, de puntendeling tegen Waasmunster en de zege tegen Opstal volgde nu een verdiend gelijkspel tegen leider Baasrode, dat zich nooit veruit de betere kon tonen. Bovendien bewijst het feit dat tegen Baasrode tot twee keer toe een achterstand werd feopgehaald hoe de mentale weerbaarheid er bij roodwit is I op vooruit gegaan. Baasrode kon via Van de Kcere de skore openen maar vlak na de rust stelde Gunther Geleyn i verdiend gelijk. Met een solonummer dat hij begon vanuit het middenveld, kon Dhaen de bezoekers echter opnieuw op voorsprong brengen doch ook deze achterstand kon worden overbrugd toen de ingevallen Praet een verre inworp van Jurgen Penneman sukscsvol kon verlengen. Uit de jongste vier wedstrijden haalden de grensjongens dus een zes op acht zodat de manschappen van oetenmees- ter Pfaff van de voorlaatste naar de negende plaats in de rangschikking zijn opgerukt. Sparta Waasmunster heeft in de zware poldergrond van SK Kallo laten zien dat het niet voor niets mee in de kopgroep zit. Op het zeer zware veld waren de bezoekers veruit de slimsten door te proberen met verre passen en hoge voorzetten, terwijl Kallo het eerder bij kort passen- spei hield. Dat bleek echter een verkeerde gok want meerdere aanvallen bleven zodoende in de modder zitten. In de laatste vijf minuten van de eerste helft kon Patrick Impens zodoende twee keer na mekaar scoren zodat Waasmunster reeds met een 0-2 de rust inging. Na de koffie ging Kallo op zoek naar de aansluitingstref fer die er ook kwam langs Maes doch in haar overmoed ging de thuisploeg nu meteen alles op alles zetten om de gelijkmaker binnen te krijgen. Daarbij rekende men niet op de snelle counters van de bezoekers want met Impens was er konstant gevaar voor het lokale doel. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Impens op aangeven van Van Bosch voor een derde Spartaans doelpunt zorgde. Hoe Kallo zich ook inspande, vérder dan een tweede treffer van Luk Ongena kwamen de blauwwitten niet. Meteen is het reeds meer dan een maand geleden dat Kallo nog eens won, zodat de fraaie klassementsplaats stilaan ook verlo ren is gegaan. Voor Waasmunster lijkt de toekomst er rooskleurig uit te zien al moet men wel blijven spekuleren op een eventueel verlies van Kruibcke en Baasrode, de twee ploegen die de Heidejongens nog voorgaan. In de thuiswedstrijden tegen Opstal kon Kruibeke zeker niet bevestigen. De vice-leiders kwamen eerder gelukkig aan de zege al was die volgens het aantal afgedwongen doelkansen wel verdiend te oemen. Vlak voor de rust kon de lokale aanvoerder Franky Verberckmoes met het hoofd terugleggen tot bij Harry Lissens die met een halve retro de skore opende. Met een flodderdoelpunt van Robby Maes kwam Kruibeke zelfs nog aan een grotere zege. Zondag zal het op het veld van Baasrode heel wat anders worden. Verliezen zou voor Kruibeke nog geen ramp betekenen maar het zou wel inhouden dat Baasrode herfstkampioen zou worden en dat de kloof tot 5 punten zou uitgediept worden. (VEL) APPELS - SINT-PAUWELS 3-0 't Werd tijd dat Sparta Appels nog eens won. Dat gebeurde dan vorige zondag tegen Sint-Pauwels. Volgens de meeste waarnemers werd het een verdiende overwin ning, die misschien wel iets te dik in de verf werd gezet. Willy Van Zande had daarbij met twee doelpunten een groot aandeel in de winst. «Sint-Pauwels kon nochtans goed mee,» aldus onze zegs man. «Het verschi lag in het Feit dat de bezoekers vooral de preciesheid misten. Zelden werd er tussen de palen ge schoten. Dat was niet het geval voor Appels. Christiaens zorg de na twintig minuten voor het eerste gevaar. Hij haalde uit, mar de bezoekende keeper kon de bal tijdig pareren. Voor deze voetballer werd het vori ge zondag zijn eerste optreden na lange weken van inaktiviteit door een kwetsuur opgelopen in de match tegen Moorsel. Twee minuten voor de rust zijn we op voorsprong gekomen. Van Der Cruyssen centerde de bal hoog voor doel. Willy Van Zande wipte uit het pak en kon de bal binnenkoppen. Een be ter ogenblik om op winst te komen, konden we ons niet voorstellen. Nochtans poogde Sint-Pauwels na de hervatting offensief te reageren. Het zag er na twaalf minuten naar uit dat het op gelijke hoogte ging komen, toen een overtreding binnen het zestienmetergebied in een strafschop resulteerde. Motica schoot de bal echter naast. Dat was een goede zaak voor Appels, dat meer dan ooit gemotiveerd was en ge loofde in de overwinning. Halfweg de tweede helft flitste Dirk Frangois door langs rechts en schoot vanuit een schuine hoek ue bal binnen. Op dat ogenblik was de over winning zo goed ais zeker. Toen Willy Van Zande twee miuten later op aangeven van Becqué auteur werd van een De eerste twintig minuten wer den beheerst door de gasten die weinig aan de samenstel ling veranderden omdat Heir- baut nog maar eens een week je rust nam. In die periode kwam groen-zwart rond het kwartier ook'op winst omdat een overigens ondermaats spe lende Vergauwen een sterke algemene aanval kon afronden met een grondscherend schot. In het middenveld zette Kleber Maes zijn mannetjes goed aan het lopen en het wekte dan ook verwondering dat de gast- formatie niet verder uitliep. Zowel Vergauwen als Deck mijn kwamen inderdaad nog aan goeie doelkansen maar doelman Strobbe hield zijn ploeg overeind. Luk redde knap met de voet een gevaar lijk schot en pareerde ettelijke schoten als de beste. Alsof de overige Sportkringers zich hieraan konden optrekken kwam er rond het halfuur ook enig gevaar voor het bezoe kende doel. Bij een sterke so- lodoorbraak werd Cockheyt bij de benen gepakt door kee per Heylen. De juiste straf schop werd door Danny zelf keihara ingeschoten maar Yves Heylen sloeg de bal uit de fatale baan. De daaruit volgende korner was dan toch goed voor de gelijkmaker omdat Peter Van Hauwermeiren een prachtig boogschot produceerde dat de slecht opgestelde Excelsior- doelman effektvol voor schut zette. In de resterende minuten van die eerste helft bleef Klinge het gevaarlijkst. Maar spijtig genoeg kon enkel Danny Cockheyt de Excelsior defen sie de stuipen op het lijf jagen, hoe goed spitskollega De Kim- pe ook zijn best deed. Deze 16-jarige Jean-Paul De Kimpe werd weer vooraan uitge speeld, omdat men weikclijk de goeie Franckaert van vorig jaar ontbeert en men deze jon geman alle kans wil geven uit te groeien als volwaardig fa- nionspeler. Jean-Paul heeft al leszins het nódige talent bezit ook de nodige snelheid en techniek maar moet zich nog de nodige hardheid en ervaring toeëigenen. Na de citroentjes kwamen de oranjehemden overigens het best voor de dag en kregen de bezoekers het hard te verdu ren. Nu was het de beurt aan Excelsiordoelman Yves Hey len om enkele gevaarlijke standjes weg te halen, Yves liet zich niet pramen om zijn direkte belager Cockheyt en kele keren met goed uitkomen de bal te ontfutselen en verder pakte hij alles wat in zijn doel- vlak werd geschoten door on der andere Coucke en Van Hauwermeiren. Naar het ein de toe kwam Excelsior weer eventjes opzetten omdat de Klingenaars denkelijk het bes te van zichzelf hadden gege ven. Deckmijn kon met name nog een goede aktie opgezet door Maes inschieten maar doelman Strobbe was bij de zaak. Voor de rest moet tou- wens gezegd worden dat deze Deckmijn goed uit de match werd gehouden door Roland Thuy en dat de overige aan- valskracht aan Sinterklase zij de middels Achaïbi eens te meer onbestaande was. Voor de grensploeg is het kwaadste wel voorlopig voor bij want naast dit puntje kreeg het ook een 0-5 zege door de groene tafel toegewezen. Dit ter gelegenheid van de wed strijd op Lutterzele waar de dienstdoende scheidsrechter gekwetst raakte en vervangen werd door Klingenaar Roger De Munck. Nadat deze laatste een gele kaart trok voor een thuisspeler werd hem na over leg met de heer Roelandt de raad gegeven om de wedstrijd te annuleren. Nu schijnt het reglement voor te schrijven dat de thuisploeg een vervanger voor de scheidsrechter achter de hand moet hebben. Daar door is Sportkring dus twee puntjes rijker en klimt het naar een gedeelde zevende plaats met nog drie andere formaties. Het is echter bijna zeker dat Lutterzele op zijn beurt in het initiatief gaat en zodoende is het nog lang met zeker hoe dat hoger beroep zal worden uitge sproken. Dan iets meer over het effek- tief voetballen: Sportkring trekt volgende week naar Waasmunster, een elftal dat het wel erg goed doet in dit seizoen. Die verplaatsing zal met dezelfde elf worden ge maakt en met een puntje prijst men zich bij voorbaat ge lukkig. Excelsior Sint-Niklaas gaat van zijn kant in de clinch aan eigen huis tegen Red Star Haasdonk, hoog tijd alleszins voor de ploeg van trainer William Maes om nog eens de volle buit te halen. De Heistraatbe- woners tellen tot nog toe nog maar twee overwinningen en hebben aan eigen huis nog niet veel laten bewonderen. Mis schien aanstaande zondag? Voetbal. Willy Van Zande scoorde tweemaal voor Ap pels en maakte daarmee de rekening van Sint-Pauwels (arch) derde treffer, was er geen twij fel meer over de zege. Ik moet zeggen dat de bezoekers (langs Fobé) nadien nog een paar keer hebben uitgehaald en zelfs twee keer het doclhout op hun weg vonden. Al bij al werd het een verdiende zege, misschien met iets overdreven cijfers». Voor Van Zande en zijn maats komt het er nu op aan om zondag op Bazel in dezelf de zin verder te doen. (e.d.m.) Voetbal. Rudy Matthijs van SK Wieze was ook niet in staat om Oudegem te bela gen. (arch) POLLARE - BERLARE 4-1 SK Berlare werd op het modderige terrein van Pollare al dadelijk voor een voldongen feit geplaatst. Na tien minuten stonden Willy Van Linter en zijn maats reeds 2-0 in het krijt. Het eerste doelpunt was het gevolg van een tekortko ming in de defensie. Bij de tweede lokale treffer was voor afgaandelijk balverlies de oor zaak. Dat doelpunt werd aan gevochten. Sommigen, behal ve de scheidsrechter, hadden in de aktie die het doelpunt voorafging, buitenspel opge merkt. Tijdens de rust werden bij Berlare een paar pionnen ge wisseld. Luc Van der Meersch verdween uit de ploeg voor Bart Van de Walle. Die vatte post als rechterback. Franky De Vrieze die in de eerste helft tot de afweer behoorde, kreeg een funktie in de middenlinie, een rol die hij meer ,dan be hoorlijk vertolkte. Tijdens de tweede helft bood Berlare wat meer weer stand, hoewel de thuisploeg nog een vierde keer tot scoren kwam. Vanaf dat ogenblik was het vet volledig van de soep. Het eerreddend doelpunt, dat Erwin Verbeke al duikend tot stand bracht, was maar een magere troost voor de bezoe kers, die bovendien via Willy Van Linter een strafschop on benut lieten. SK Berlare moet er dringend wat aan doen, want vierde provinciale wenkt. Nu zondag wordt het met rechtstreeks konkurrent Her- dersem gekonfronteerd. Een nederlaag moet ten allen prijze vermeden worden, zoniet js het vijf voor twaalf, (e.d.m.) OUDEGEM - WIEZE 1-0 Weliswaar met het kleinste verschil heeft SK Oudegem be slag gelegd op de volle inzet. Gezien de situatie waarin de thuisploeg zich bevindt, zijn dat twee punten van goud- waarde. Volgens Marcel Rombaut en klubleider Hector Lambrecht werd het de beste verrichting die Oudegem in dit kampioen schap ten beste gaf. Ook Wie- ze liet hen een behoorlijke in druk. Tien minuten voor rust is de thuisploeg via Eddy Van Ransbeeck op voorsprong ge komen. Na de hervattig kreeg Oudegem de kans om de cij fers te verdubbelen, toen Mare Rombaut binnen het zestien metergebied van de voet werd gelopen, maar de hieruit voortvloeiende strafschop werd door Rudy Van Belle tegen het doelhout getikt. In ieder geval een verdiende overwinning, zegde men in de Oudegemse voetbalkringen, waar de hoop levendig is dat ook komende zondag aan huis tegen FC Lutterzele kan ge wonnen worden. «We zijn niet tot scoren ge komen, doodeenvoudig omdat we ook geen kansen hebben "afgedwongen,» meent klublei der Jacqmain Van Haut. «Er werd tijdens de eerste helft behoorlijk gevoetbald. In die periode kwam de thuis ploeg op voorsprong. Intussen was het pijpestelen beginnen te regenen, waardoor het ter rein in de kortste keren in een modderpoel werd herschapen. Die situatie speelde ons parten na de rust. Ondanks een alge hele inzet zijn we er niet toe gekomen om een behoorlijke kombinatie op te zetten. De staat van het veld liet dat ge woon niet toe. Wel vergemak kelijkte dat de taak van de thuisploeg om de voorsprong te vrijwaren.» FC Wieze moest het zonder Michel Heyvaert en Frangois Merckx stellen. Hun afwezig heid had een ongunstige in vloed op de aanval. Niemand in de voorlinie bleek bekwaam om een vuist te maken. Wil Wieze zich in de eerste helft van het peloton handhaven, dan moet het dringend punten Het hengelkampioenschap van «de Parkvissers» met als lokaal café «Play-boy» aan de Molen dries gaf volgende resultaten. 1. William Schockaert 2. Eddy II Cornand 3. Felix Cornand 4. Paul Cogghe 5. Jan Gijsens 6. Richard De Kuyper 7. Louis Troch 8. J.P. Van Bremt 9. Prosper Matthijs 10. H. Van der Veken 11. Eddy II Cornand 12. Wim De Wolf 13. Vital Troch 14. Oscar De Backer 15. Rosa Van der Cruys 16. Johny De Mol 17. Roger Van de Voorde. Seizoen 83-84 De diverse prijzen werden in de loop van het seizoen be haald door Felix Cornand (Openingswedstrijd, Prijs Wit- vis, Avondwedstrijd, Einde- jaarswedstrijd en Zomarprijs), Wim De Wolf (Lenteprijs, Prijs Norma en Prijs Prosper Matthijs), Vital Troch (Prijs Play-Boy en Prijs Van de Voorde), Cornand Eddie II (Prijs Felix Cornand en Prijs voorzitter De Backer), Louis Troch (Prijs William Schoc kaert en samen met Johny De Mol Prijs Marathon '84), Wil liam Schockaert (Prijs Kemp zaad) en last but not least Hen ri Van der Veken die de Her- fstprijs in de wacht sleepte. LH KAATSEN Voetbal. Eddy Van Rans beeck van SK Oudegem scoorde het enige doelpunt tegen Wieze en legde meteen de zege vast (arch) winnen. Tegen Kieldrecht moeten Vermeir en zijn maats bekwaam zijn om. de punten thuis te houden. (e.d.m.) I' nationale St.-Niklans-Bcvcrcn FC Luik-Lokcrcn nationale E. Aalst-Wintcrslag 3' nationale E. Zelc-J. Lede Bevordering Liedekcrkc-VW Hammc provinciale KV Ertveldc-KA VL> J' provinciale A wkcrsc-SCZclzatc Vrasenc-Waarschoot Mclsclc-Stckcne Kcmzcke-Adcgcm Tcmsc-llcikant Bohur-St.-Gillis-W. 2' provinciale B St,-Gillis-D.-Mcldert 0-2 Ronsc-SK Aalst 2-2 Kerkskcn-Dikkelvcnnc 4-3 Lcbbcke-Gandasparta 6-0 provinciale D SK Overmcrc-Gijzcgcm 6-1 Bambruggc-Nieuwcrkcrkcn uitg. Vlicrzclc-Mcrc 3-2 llcldcrgcm-Burst 1-1 Pollare-Berlarc 4-1 Herderscm-Schellcbcllc uitg. 3' provinciale E Kicldrccht-Baasrodc 2-2 Kruibekc-Opstal 2-0 Kallo-Waasmunster 2-3 Klingc-Excclsior 1-1 Haasdonk-Bazel 1-0 Appcls-St.-I'auwcls 3-0 Grcmbcrgcn-Luttcrzclc uitg. Oudcgcm-Wiczc 1-0 4' provinciale F Kwatrecht-Erpc uitg. 4' provinciale Wichelen-Terjodcn uitg. Schoonaurde-Ercmbodcgcm uiig. W, Moorscl-Hofstadc 2-0 Scrskamp-Edixvcldc 3-0 Doggcn-S. Moorsel 1-1 Baardcgem-Boonwijk uitg. TK Mcldcrt-R. Lebbeke 1-1 4' provinciale H SK Lokcrcn-Ticlrodc 0-4 Straatjc-Opdorp 4-1 Mcerdonk-WB Sint-Niklaas 2-0 Sombekc-Gcrda 4-2 Buggcnhout-KL. Vrascnc uitg. Mocrbckc-Vcrrebroek 1-2 Hoogcindc-Sinaai 4-1 Eksaardc-Rupclmondc 2-2 1' nationale SC Lokercn-Beerschot SK Bcvercn-CIub Brugge C. Bruggc-St. Niklaas 2* nationale Beringen-E. Aalst (1.12) 3* nationale A J. Lcdc-SV Bornem Ninove-E. Zclc Bevordering VW Hammc-Dcinze 1' provinciale KAVD-Dcnderleeuw V provinciale A Heikant-SLV Zelzate Adegcm-Tcmsc Stckcne-Kcmzekc Waarschool-Mclsele FC Zclzatc-Vrasenc St. Gillis-Waas-Lokcrsc Ol. Gcnt-Robur 2* provinciale A St. Denderlceuw-Lcbbcke Olscnc-Kcrkskcn SK Aalst-Gavcrc E. Mcldcrt-Ronse Pctcgcin-St. Gillis-D. 3* provinciale D Burst-Mccrbckc Mcrc-Edc Nicuwcrkcrken-Vlicrzcle Gijzegcm-Bambrugge Schcllcbcllc-SK Overmere Hcrdcrscm-Berlarc 3* provinciale E St, Pauwcls-Grcmbergcn Bazel-Appcls Excelsior-Haasdonk Waasmunster- Klinge Opstal-Kallo Baasrodc-Kruibckc Wieze-Kicldrecht Oudegcm-Lutterzele 4' provinciale F Erondegem-Woubrechtegcm Lebeke-Oordegcm Erpc-Westrcm 4' provinciale G S. Moorscl-Baardegem Edixvclde-Doggen Hofstade-Scrskamp Ercmbodcgem-W. Moorsel Tcrjoden-Schoonaarde R. Lcbbekc-Wichelen TK Meldert-Wclle 4' provinciale H Verrebrock-Hoogcindc K.L. Vrascnc-Moerbeke Gcrda-Buggcnhout White Boys-Sombcke Opdorp-Mecrdonk Tielrode-Straatjc Rupclmonde-SK Lokeren E-ksaardc-Sinaoi De Kastelse kaatsploeg Kastel Rap en Vlug werd ontvangen op het gemeentehuis, omdat de kadettenploeg winnaar werd van de Beker van België. Omdat alles Rap en Vlug moest georganiseerd worden was het een beperkte delegatie van de Kastelse kaatsploeg die door burgemeester Baert werd verwelkomd. Deze wees op de verwezenlijking van het ge meentebestuur op Kastel door de aanleg van een kaatsterrein, naast het voetbalplein, zodanig dat er niet meer moet gekaatst worden in de straten, met alle nare gevolgen dat zoiets kon meebrengen. Opnieuw wees hij op de sportavond, die in het vervolg zal doorgaan in de ge meentelijke sporthal en waar op alle kampioenen zullen ge huldigd worden. Dit zal ten goede komen aan alle sport beoefenaars. zegde de burge meester, die een klein ge schenk overhandigde aan de voorzitter van Kastel Rap en Vlug, Tony Baert. Schepen van sport Paul Van De Cas- teele, zette vooral de taak van de coach in het brandpunt van de belangstelling. Hij staat naast de spelers en moet zor gen voor het vertrouwen. Wanneer alles goed gaat zijn het de spelers, maar air er iets misloopt wordt de schuld gauw op coach gelegd. Goede vor ming is belangrijk in de sport. De jeugdige spelers begeleiden vergt karakter, vraagt inzet en moed, aldus de schepen. De Voorzitter van Rap en Vlug was blij dat dt schepen eens aan de coach had gedacht. Bij ontvangsten zijn het altijd de spelers die gehuldigd worden. De coach blijft op de achter grond. Hij wees ook op de prestatiedrang en op de vriendschap onder de tegen strevers. Wij zijn geen vijan den, zegde hij, maar sport- tegenstrevers. Hij hoopte dat de kadetten volgend jaar kam pioen van België zouden mo gen worden. Maar men moet kunnen winnen en leren verlie zen, Tot slot dankte hij het gemeentebestuur voor de ont vangst. (bd) Hamme. Ontvangst Kaatskampioenen. De kadetten van Rap en Vlug uit Kastel werden kampioen en werden daarom op het gemeentehuis gelauwerd, (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33