AALSTERSE SPORTSPROKKELS TEVEEL BALVERLIES Tennisklub 't Sijpken betere tweede helft KONDENSATIE TREFT BETEREND EÜROWAS NTICLIMAX UNDERS, MAN VAN DE MATCH POST BONMIDDELLIJK AAN DE LEIDING R.B.B.G. ZELE MET TWEE OPEENVOLGENDE OVERWINNINGEN! DAMME-AERTS TWEEMANSPLOEG Een Berlaarse Sportadviesraad Het initiatief voor een Sportadviesraad kwam eigen lijk van Bloso, dat ernaar streeft in elke gemeente zo een raad op te starten. Op een eerste vergadering lichtte Na- diene Thierens. van Bloso, de voord' len toe met behulp van een video-montage. Men stel de toen dat een adviesraad voor een betere samenwerking met het gemeentebestuur kan zorgen, dat via deze raad Sport voor Allen en gezinssportacti viteiten kunnen georganiseerd worden en dat minder bekende sporten beter en vlugger ge propageerd worden. Maar vooral voor de koördinatie van wedstrijddata en het gebruik van de accomodatie en de in- frastruktuur zou de raad heel nuttig werk kunnen doen. Dat bleek op de laatste verga dering. De 25 opgekomen ver enigingen, uit de drie deelge meenten, kwamen overeen op een volgende algemene verga dering een jaarprogramma met vaststaande aktiviteiten voor 1985 voor te stellen. Hiermee wil men een soort sportkalen der opstellen. Men zal zich echter niet tot de 25 vertegen- Basket. BC Hermes-Eikenlo. Als een wervelwind geraak- woordigde verenigingen be- ten de Hermesspelers door de Eikenlose verdediging (dw) perken. In de komende weken worden alle sportverenigingen, en ook alle socio-kulturele ver enigingen die sportaktiviteiten - in de breedste zin van het woord - organiseren, aange schreven. Op een ant woordformulier zullen zij kun nen opgeven of ze nu al willen toetreden en worden ze uitge nodigd ook hun programma voor '85 te komen voorstellen. Er was een algemene trend tegen vaste strukturen met een dagelijks bestuur en verkiezin gen allerhande. Men wil eer der tewerk gaan met werk groepen, bv. per sporttak, die op algemene vergaderingen voorstellen doen. Deze kun nen als adviezen naar het ge meentebestuur gestuurd wor den, want het wordt zeker een officiële raad. Of men in poli tieke kringen met deze struk- tuur zal akkoord zijn, is wel nog af te wachten, hoewel schepen Vercruyssen toch stelt dat de pluraliteit gewaarborgd wordt: alle verenigingen heb ben kans, nu of later, aan te sluiten. (N.K.) Basketball B.B.C. Okapi, zaal Jules Heeremans, Burchtstraat Aalst Zaterdag 1 december: om 9.30 u.: Miniemen Okapi - Sphinx om 11 uur: Kadetten Okapi - Erpe/Mere om 18.45 u.: Beloften Okapi - Mercurius Om 20.30 u.: le ploeg Okapi - Mercurius B.B.C. Erembodegem, sporthal Denderdal Erembodegem Zondag 2 december om 20 u.: H.C. Sparta - D.B. Kortrijk Korfbal Korfbalclub AGO, sportcentrum Ten Rozen zondag 2 december om 14 u.: K.C. Ago - Rap. Eeklo Minivoetbal V.M.V.A., Rijkssporthal HRITO, César Haeltermanstraat maandag 3 december om 19 u.: Morta - Park om 20 u.: De Leeneer - Inoxifina V.M.V.A. sporthal Ten Rozen woensdag 5 december om 18 u.: 't Velleke B.B L. om 19 u.: De Geuzen - Artisanal Petanque P.C. Apollo, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx Zaterdag 1 december om 20 u.: Riddertornooi zondag 2 december om 15 u.: 2de afd. B P.C. Apollo - P.C. Reynaert MUURKAATSEN De laatste twee kompetitie- wedstrijdan zit de Zeelse ploeg op de winningtoer. Vorige week won ze bij Toekomst Kuringen (Hasselt) en deze week bleef de zege thuis tegen Brussels Wheelchair. Daarmee heeft ze haar plaats in de klas sering fel verbeterd. Toekomst Kuringen is zoals Zcle een nieuwkomer in de kompetitie. Voor de Zeelse ploeg was dit de gelegenheid om alle spelers spclgclcgcn- heid te geven. Hoogstaand spel was er niet te bespeuren. Het voornaamste was zonder twijfel dat de zege werd behan deld. De eindstand was 10-25. In eigen zaal tegen Brussels Wheelchair kende de thuis ploeg een slechte start. In de 9e minuut werd het zelfs 6-12. RBBC ging dan wat agressie ver spelen en de achterstand werd omgebogen naar een 20- 14 voordeel Rudy Van Boxelacr kreeg steun van Ron- ny Bearens, Daniël Dierickx en Marc Van Hcule. Rust 24- 20. De bezoekers bleven in de tweede helft goed aanklampen tot de 5e minuut met 30-26. Om beter in de match te ko men probeerden de Brusse laars met een press, die werd door Zele goed opgevangen. Ze kregen goed een man vrij en het verschil werd steeds groter. 46-32. Punten: Ludo Bauwcns 2-0, Frank Roels 2-2, Ronny Bee- rens 4-2, Daniël Dierickx 4-4, Marc Van Heule 4-6, Rudy Van Boxelaar 8-8. Op 1 december speelt RBBC Zele te Charleroi in het kader van de tweede ronde van de Beker van België. Mee Char leroi is een finalist van vorig jaar. Het wordt dus een zeer moeilijke opdracht, maar een goede voorbereiding op de vol gende thuismatch van 9 de cember. BENO STROMBEEK - WERE Dl: 91-74 Punten: Were di: Vcrcauteren 8-18, Blanquacrt 6-0, Moens 8-5, Marin 2-4, De Brant 7-10. Clc- Werc di heeft zijn heropstan- ploeg. Aerts werd fel gemist en ol-aeken Vcr ding niet kunnen verder zee- ook het reboundproWeem Slrombeck.Van Lint 14-11, uZon?cr c,ln *''r,s d°»r Va" H»™1 Krokacrt 4-4. Dopublct 1M, geschorst) en Van Hassel kon den opgelost, Vcrcauteren ncvue 4.n Peeters 5-13 Van fee d' "echts 8 minuten troonde boven vriend en Moer 0-4.'Van C.uwcn'bergh inndhoodcn 12-12 Dan kre- tegenstander u,t en werd top- 0-6, Desmedt 0-2, Bossens 0-2. gen wij veel balverlies tegen- scorer van deze matige wed- WFGA over de pijlsnelle Van Lint en strijd. in een minimum van tijd waren de bezoekers op achtervolging aangewezen. Na 20-12 (io° K.K.V.S. Oost-Vlaanderen min.) kon Vercautercn samen Overgangsklasse B mgC"TaarTza?SCWgo«hn SJ KAPRIJKE - SV HEIZIJDE 4-4 vaart in de Waaslandcrs. Strombeek liep na 29-22 (15" Hetgeen de Lcbbckenaars af- was van technisch hoog ni- niin verder uit tot 43-32 rust- gelopen zondag in de slotfazc veau. De thuisploeg kreëefde djfers en vooral Doublet van hun wedstrijd tegen leider verschillende open doelkan- schoot vanop afstand raak. Kaprijke is overkomen, grenst sen, maar de bezoekende doel- Dc tweede helft beet Were di aan het ongelooflijke. Ref Van man was in een uitstekende nog even van zich af 56-49 (8° Durmcn had immers dc bal dag. Op het halfuur kwam de min.) maar dan kreeg dc ploeg over dc lijn gezien, daar waar thuisploeg op voorsprong langs van voorzitter Goethals een 9- doelman Tilley duidelijk het Van Veirdeghem en amper "te slikken. Dc Brant-Vercau- leder voor dc lijn had gestopt, een minuut later was het 2-0 'eren poogden wc! voor afwer- Zelfs de Kaprijkse spelers wa- langs Galens. De Lebbekena- king te zorgen ma. r tegen een ren verbaasd! ren lieten zich echter niet on- ontketend Strombeek was Ook grensrechter Brussclmans betuigd en op hoekschop van geen kruid gewassen. De vcr- had het anders gez:en. Alleen Patrick Van Ovcrbcrghc kopte vangingen kwamen het spel de ref leek een andere bril te Frankie Van dc Perre de bal van Were di nog stroever ma- dragen... tegen de touwen, zodat de rust ken en na 79-61 (15' min.) De wedstrijd zelf werd betwist werd ingegaan met 2-1. bleek Were di een geslagen op een uitstekende grasmat en De klap op dc vuurpijl kwam na dc koffie. Uit drie kansen kon Lebbeke drie goals puren via speler-trainer Maurits Van de Perre en Guy De Cock. Kaprijke kwam echter weerom langszij door een strafschop, omgezet door De Vcirman. Wie dacht dat dc Lebbckcna- ren nu aan het einde van hun Latijn waren, had het verkeerd voor. Guy De Cock zette een paar tegenstanders in de wind en trapte de bal in de verste hoek: 3-4. Hoe de thuisploeg aan de ge lijkmaker kwam, hebben we reeds vroeger verteld. Al bij al een knap resultaat voor Heizij de. Zondag komt Vindcrhoute op bezoek en daarmee wordt de heenronde afgesloten. (at) In de zaal Half-Af te Appels vierde de Berlaarse tennisklub 't Sijpken haar jaarfeest. De nieuwe voorzitter Freddy D'Hondt verwelkomde de tal rijk opgekomen leden en sym pathisanten. Hij dankte de vroegere voorzitter die nog wel een bestuursfunktié zal blijven bekleden. Traditiegetrouw werd tijdens dit feest de winnaar van de ladderkompetitic gehuldigd. 1ERMES-EEKLO 88-56 )e eerste helft vocht Hermes egen zichzelf want de opgelo- •n nederlaag bij Lyra hing de kleren. Na 11-6 (5° in.) beten de bezoekers van :h af langs Regelbrugge en aatsten 11-17 (8° min.) op het ird. Decleene-Smit konden jet De Keyzer echter de aan- iting bewerkstelligen 23-23 (15c min.) maar in een misluk te eerste helft stonden beide ploegen nog zij aan zij 27-25. De tweede periode kreeg Maes vier fouten na 5 minuten maar De Keyzer bleek onhoudbaar. Samen met Smit kwam 41-29 (5C min.) als score op het bord en van dan af kreeg de thuis ploeg vleugels. Na 47-36 werd schutter De Keyzer (knieperi kelen) naar de bank gehaald maar Eeklo kon hiervan niet profiteren. Smit-Koekelenberg bleken er zin in te krijgen en Hermes kon na een knappe tweede helft verdiend de pun ten binnenrijven. Punten: Hermes: De Keyzer 8-18, De Cleene 8-2, Van Goethem 4-4. Koekelenberg 2-17, Smit 5-20. Eeklo: Turpijn 4-0, Motet 0-6, Van Kersschaever 8-7, Rijc- kaert 2-6, Regelbrugge 4-4, De Smet 7-8. WEGA Lsters liefhebbersbasket ÏLDRUKCENTER 39 '.-ANTOON 84 en match die vooraf reeds Klist was. Na vijf minuten ond Sint-Antoon al dertien iten voor en onder leiding Corthals speelde Sint-An- i zich zonder problemen tiar de overwinning. neldrukcenter: Troch 15, De üeeshauwer 10, De Paepe 6. •Antoon: Corthals 27, Meu- :man 20, Schelfhout 17. nt 46 95 la een snelle start van Berger uNord met een 0 op tien, liet verdediging enkele steken allen en De Lil profiteerde de stand alleen op pm (8-16 te brengen. Heyvaert en üan Kerschaever zorgden voor Jl-43 bij de rust. Tijdens de rede helft viel De Nacht- icht in slaap en konden en Van Keymeulen een afgetekende zege Bgen. Jehtwacht: De cil 21, Philips Walgracve 6. ■erger du Nord: Podevijn 26, nn Keymeulen 19, Van Ker- Baever 16. CAFE DE PARIS 76 PACO MILOU 62 Mooie wedstrijd waarbij beide ploegen elk een helft voor hun rekening namen. In de eerste helft kon Paco Milou tien pun ten uitlopen langs Verheyden en Teirlinck, doch door toe doen van Van Langenhove werd de rust bereikt met 28-36, In de tweede helft veranderde het spelbeeld en De Roeck en Van Langenhove legden de thuiszege vast. Café de Paris: Van Langenho ve 36, Cooman 17. De Roeck 10. Paco Milou: Verheyden 31, Teerlinck 13, De Ridder 8. COCKPIT DI ROMA 56 EUROWAS 53 Deze wedstrijd moest stopge zet worden na dertien minuten in de tweede helft omdat de kondensatie de vloer onbe speelbaar maakte. Beide ploegen begonnen ge- handikapt. Bij de thuisploeg ontbraken Dc Schaepdrijver (beenbreuk). De Boitselier (herstellend), Rasschaert (sterfgeval in de familie) en Broochaerts (milicien), zodat slechts vijf man present was. Bij de bezoekers was Van Cromphout wel meegekomen, maar wegens ziekte speelde hij alleen de tweede helft. Cockpit nam het initiatief in handen en hield een traag spe lend Eurowas in zijn greep. Via Van Den Hauwe en Cort hals leidde het aan de rust met 42-35. Na drie minuten in de tweede helft bereikte de thuisploeg een maximale voorsprong van 11 punten (48-37). maar via een stugge manverdediging en een trefzekere Cromphout knaagden de bezoekers traag aan deze voorsprong. Na der tien minuten, bij 56-53, beslis ten de scheidsrechters de wed strijd stil te leggen. Cockpit di Roma: F. Van den Hauwe 26, Mare De Wuffel 0, Guy Van den Hauwe 6, Cort hals 16, Posse 8. Eurowas: Steenhaut 15, Van Den Bulcke 10. De Wilde 4, Verbeken 2, Callebaut 12 en Van Cromphout 10. KLASSERING l.St. Antoon 14. 2. 3erger du Nord 14, 3. Eurowas 10, 4. Cockpit 8, 5. Sneldrukcenter 6, 6. Café de Paris 6. 7. De Villa 2, 8. Paco Milou, 9. Na chtwacht 0. yr.-NIKLASE - HANSBEKE: 79-101 de zege tegen leider Vlier- 6 hebben de Klaaskens voor anticlimax gezorgd. Tegen ansbeke werd immers uit een ider vaatje getapt mede om it coach Van Hoeyweghen wezig was. De thuisploeg had een bijzonder moeilijke tart 8-12 (5° min.) en ging definitief dc boot in na 10 Binuten. De stand 18-34 kwam ndoor het duo Van Hovc - Dc Paepe en via 24-42 moesten de gecl-blauwen toezien hoe de ruststand 30-52 haast een on overkomelijke handicap bete kende. De tweede helft ver ging het de Klaaskens nog slechter want tussenstanden 39-66 (5° min.) en 48-79 toon den het gebrek aan afwerking aan. Hansbeke deed vlijtig verder en de vele vervangingen bij dc thuisploeg lieten de wed strijd verwateren zodat F. Van Hove even voor tijd zelfs een centuryscore op het bord kon werpen. Match om zo vlug mo gelijk te vergeten. Punten: SNBC: Willacrt 14-9. Debbaut 5-6, .Van Uytfange 3-2, Go- vaert 0-10, Van Daele 0-2, De Poortere 4-4, Sauviller 2-14, Corrijn Y. 0-2, Corrijn 2-0. Hansbeke: Van Hove D. 18-9, Van Hove F. 6-5, Claeys D, 8- 8, Dc Paepe 12-10, De Doncker 6-6, Van Landeghem 0-2, De Deyne 2-7, Claeys Danny 0-2. WEGA ÉVENTUS - WASOCUB: 72-88 pat Jef Kinders onbetaalbaar als afwerker bij Wasocub loeft geen betoog. Na een moeilijke eerste helft 8-11 (5C pin bleken de bezoekers ■ooit los te komen. Wel bleef K kcukenploeg aan dc leiding met 17-21 (10" min.) en 26-31 «15° min.) maar enkel Kinders lorgdc voor de broodnodige Ifwcrking. Dupont van zijn nnt leidde zijn jonge ploeg op lel einde van de eerste helft zelfs naar 39-37 eijfe.s maar dit bleek slechts strovuur te zijn. De tweede helft ging Wasocub resoluut in de aanval. Met veel snellere aktics werden de bordjes van 47-49 (5C min.) naar 51-61 (10° min.) omgebo gen. Acke bleek nu in goede doen maar ook Jef Kinders b|ecf alle ballen verwerken. Na 60-75 kon coach Van de Steen de laatste 5 minuten zijn invallers op het veld plaatsen. Verdiende zege van Wasocub dat in het spoor blijft van Vlierzele en rustig elke misstap van de leidcrsploeg kan uit buiten. Punten: Juventus. Ven de Keere 11-7, De Pauw 4-2, De Paepe 4-6, Dupont 7-5, E. Van Daele 8-5, Cordeels 2-0, Petrus 0-2, P. Van Daele 1-2, Bekacrt 2-4. Wasocub: Acke 5-12, Kinders 24-20, Gerlo 2-8, De Kimpe 0- 3, Windey 0-2, Hofman 2-0, Van den Bossche 4-2, Van Damme 0-4. WEGA MUURKAATSEN Het derde muurkaatsseizoen te Hamme is vorige zondag van start gegaan. Er schreven terug acht ploegen in en dit jaar wordt er behoudens een kompetitie ook een beker betwist. De twee vorige edities van het kampioenschap werden gewonnen door de Post en die besloten dit jaar dan maar met 2 ploegen van start te gaan. De B-ploeg neemt trouwens onmiddellijk de leiding in de klassering. naren deden het ver van slecht. De eerste 2 spelen waren wel voor Tuur Mariën en C°, maai eens Tony Baert het ritme vast had, was er geen houden meer aan. Het werd zelfs 3-7 en 6- 10. Een eindspurt zat er even wel niet meer in en zo kon Sportshop toch nog met de overwinning aan de haal. Basket. BC Hermes-Eikenlo. Een balbetwisting tussen Maes en Quintelier (dw) ROLSTOELBASKETBAL VAN GAEVEREN - VAN MALDEREN 10-11 Aanvankelijk zag het er naar uit dat Van Malderen naar een monsterzege zou spelen want na een kwartier was het al 0-7 in hun voordeel. Toen kwam Walter Beeckman echter in het Moerzeekse trio plaatsvatten en de weerbaarheid werd gro ter, De schade werd zelfs vol ledig hersteld en het werd 7-8. Van Malderen bleef wel op voorsprong maar kon niet be letten dat het 10-10 en 40 gelijk werd. De zege ging uiteinde lijk verdiend naar Patrick Moortgat en maats. COLMAN - POST A 12-9 Louis Colman schaarde een viertal zeer jonge spelers rond zich om hen op te leiden. Hoe wel «jat steeds met de nodige kommentaar van zijnentwege gepaard gaat, slaagde hij er toch in zijn ploeg naar de over winning te leiden. Everaert en C° liepen eerst uit tot 1-4, maar het werd al vlug 7-4. Nog één keer kwam Post A aan de leiding (7-8), maar het moest vrede nemen met enkel nog het laatste spel. SPORTSHOP- RAPID EN VLUG 11-10 Bij Rap en Vlug was er vorige zaterdag duchtig gefeest en daardoor kregen we het de buut van organisator Tony Baert (52 jaar!). En de Castel- VERMEIRE - POST B 8-13 Hier kwam de grootste score op het bord en meteen is ook de kop en de staart van het klassement gekend. Vermeire stak nochtans sterk van wal en liep 4-0 uit. Die situatie werd rechtgezet- (4-5) en van dat moment af stonden Toine Van den Berghe en C de. leiding niet meer af. De voorsprong werd stelselmatig vergroot en het laatste spel was voor Ver meire waardoor de schade nog enigszins werd beperkt. Volgende zondag staat de eer ste bekerronde op het pro gramma: volgende wedstrijden werden getrokken: 10u30: Vermeir - Rap en Vlug 10u30: Van Malderen - Colman llu30: Van Gaeveren - Post A 1 lu30: Sportshop - Post B RV TENNIS Tennis. Voorzitter Freddy D'Hondt van tennisklub 't Sijpken overhandigt een mooie gedenkplaat aan Gunther Cooreman, winnaar van de ladderkompetitie (jj) Hij kreeg een zeer mooie ge- Verschillende leden hebben r Sijpken telt ongeveer 120 denkplaat die vervaardigd nog getracht om Gunther dan spelende leden en het wil nu werd door de lokaalhouder van de eerste plaats te verdrin- ccn overdekt terrein verwer- Pierre Melis. Gunter Coore- gen, maar die pogingen waren ven- zodat er zowel zomer als man uit Berlare was uiteraard blijkbaar ijdel. winter kan gespeeld worden, opgetogen over dit geschenk. Voorzitter D'Hondt, die een Momenteel beschikt de klub Om bovenaan de ladder te ge- verslag gaf van de voorbije over twee terreinen in de Sij- raken had Cooreman heelwat kompetitie, kondigde aan dat pestraat, waarvan Pierre Melis kleppers moeten kloppen. Te- de klub volgend jaar lid zou de eigenaar is. Pierre stelt ook gen A. Cooreman werd het 6-3 worden van de VTV, teneinde een privélokaal in zijn woning en 6-0, tegen R. Trich 6-2 en 6- nationale klassementen te kun- te!" beschikking, zodat Freddy 3, tegen Marc Dc Brabander 6- nen verwerven en gemakkelij- D Hondt inderdaad deze wel- 7, 6-2, 6-1 en tegen Maurice ker in kontakt te komen met doe"er dank mocht zeggen. Dc Brabander 6-3, 4-6, 6-4. andere klubs. (jj) - SCHELDEJEUGD TEMSE: 71-73 drie uitzeges op vier is stond al terug 54-55 op het Pauw heeft ccn nieuwe trainer Temsc wellicht dc meest onrc- bord. Van Damme werd nu die reeds vanop de tribune zijn jelmatige ploeg uit de reeks, met man en macht geschaduwd bevelen uitdeelde. Zijn naam In een spannende eerste helft en onder impuls van Verrijc- is Gibbe Ibens, speler van Ant- was Van Damme heer en ken liep Hercntals uit tot 63-57 werpsc en Pitzenburg en ook inecster op het veld. Hcrentals (15° min.). ex-internationaal, kon slechts 18-16 (10° min.) en De bezoekers speelden nu Luk Punten: L 31-30(15° min.) uitlopen, want Aerts uit op dc postplaats en Herentals: Meir 6-2, Geens 8- fc steeds was dc cx-Antwcrp spe- dit had gunstige gevolgen. 8, Van Rijmcnant 13-2, De ly Ier er als dc kippen bij om te Temse plaatste een 0-12 en Belser 4-2, Van Doninck 3-0, ■tscoren. Aerts bleek zijn vleu- kon tijdens de laatste minuten Verrijckcn 0-9, Vervoort 8-6. Hpeladjudant maar even voor via 65-71 op balbezit spelen en Schcldcjeugd: Van Damme Hf rost kon Van Rijmenant zijn een verrassende overwinning 21-14, Van Wouwe 0-8, De V ploeg op 42-37 schieten, Tem- in dc wacht slepen. Verspecht Pauw 3-0, Van Lombergen 4- 1 4e liet echter begaan en na 10 (griep) bleek niet in zijn dag, 6, Aerts 9-8. minuten in de tweede helft maar de ploeg van Egon De WEGA De Voorpost - 30.11.1984 - 39 BASKETBAL In Berlare schieten de adviesraden als paddestoelen uit de grond, om het in herfsttermen te zeggen. Eind oktober vond de eerste vergadering plaats van een advieskommissie voor de bestudering van het milieu en het toerisme aan h°t Donkmeer, op de laatste gemeenteraadszitting beslistte men de oprichting van een Sociale Adviesraad, waarin leden van een nog op te richten Jeugdraad zullen zitten, en vorige maandag ging een tweede vergadering door als voorbereiding op een Sportraad.

De Voorpost | 1984 | | pagina 39