r ULTRALOPERS WILLEN EINDELIJK ERKENNING KARIN VAN DE MOORTEL IN CROSS-GUP WAASLAND VLAAMSE WIELRIJDERSBOND EEUW BILJARTKLUB HAMME Spannend in de modder EEN HALVE JOSE ROOMS WINT PRESTIGESTRIJD MET NIEUW REKORD TE GE ION DAMIAN OOK IN DE CROSSGUP OP HET VOORPLAN 42 - 30.11.1984 - De Voorpost mensen de hoofden bij elkaar en riepen de biljartklub tot leven. Onder voorzitterschap van Raymond Van Haver, richtten Alfons Van Cautercn, Achiel De Vos. Jos Aude- naert, EL De Mey, Lucien Roels en Oacar Verbiest de biljartklub. die de naam van B.C. Hamme kraeg op, met als doel te zorgen voor een gezon de vorm van ontspanning en onderlinge vriendschap na een week van dagelijkse beslom meringen. De leuze is hen steeds voor ogen gebleven en de stichters zullen zeker niet gedacht hebben dat deze ge dragslijn van lid op lid en van jaar op jaar zou worden over geërfd 50 jaar later. Historiek In het aanvangsjaar werd er gestart met 34 leden. In 1938 steeg het aantal tot 56. Waren de oorlogsjaren, die voor iedereen een donkere en onre- In de veldloop die in Sinaai gelopen werd, heeft de Zeelse atlete Karine Van De Moortel een goede prestatie geleverd. Karine eindigde op de 20* plaats en werd meteen de eer ste atlete uit de regio. Toch moeten we de knappe prestatie van de Belseelsc Ria Van Lan- deghem vermelden, al loopt zij voor Olse. Ria, die zich vooral op lange afstanden toelegt, mocht toch al knappe rasulta- ten boeken op deze kilometer- wedstrijden. Niet alleen werd zij kampioene op de 10.000 m, zij won in Stockholm de mara thon. Volgende atleten konden zich nog plaatsen bij de seniores: Vivianc Van Buggcnhout (AC Opwijk) 26', Ginette Van Den Bossche (Zele) 28'. Marleen Christiaens van Vlicrzcle kwam met een 38' plaats uit de modder en dat is een zeer goede prestatie voor een atlete die nu niet over al haar moge lijkheden beschikt omdat zij nog een herstelperiode door maakt. Daarna volgan Grit Geeroms, Marleen Buysse. Lieva Van Cauteren. Mireille Becckman, Live Bauwens. Marina Van Zegbroeck. Monique Van Wemmei, Inge Eemans en In- grid Bauwens. Bij de veteranen ging de zege naar Lieve Roggeman van E. Aalst, voor Agnes Schelfhout (Opwijk) en de nieuwe vetera ne Rita Goosscns (Lebbeke) die aardig op weg is om ook in het veldlopen goed mee te doen. Verder volgden nog Ju liette Var. Damme, Rosa Ver- moesen, Jean Van Der Jeught, Cecile Houtekiete en Lieve Van Damme. Bij de juniores ging de beste prestatie naar Katja Merlin van AC Zele die onze eerste vertegenwoordiger werd op een zesde plaats. (André) Vorige week al kon u lezen over de exploten van Temse- naar Rooms in het Gents Kuipken tijdens het kampioen schap van België omnium voor juniores. «Roomsken» zette al zijn konkurrenten voor schut. Toen al citeerden we de re- kordtijden die de Temsezoon - tot dan toe - liet optekenen in respektievelijk de 1 km. tijdrij den met stilstaande start en de achtervolging over 3 km. In eerstgenoemde discipline had hij een paar weken terug een nieuw lokaal rekord gevestigd. Tijdens de voorbije zesdagen mocht Guy Rooms opnieuw aantreden, om tussen twee profwedstrijden door, de fina le van de trofee «Vrienden van het Gentse Kuipken» te be twisten in het onderdeel over de stilstaande km. Guy won overtuigend, en wat nog beter was, hij verbeterde zijn eigen rekord met nog één honderd ste van een sekondc Ander maal een bewijs dat deze jon geman allesbehalve een een dagsvlieg is. In het veldrijden is het maar povertjes gesteld. Andermaal moeten we de winnaars van het week-end in de vrije ama teursbonden zoeken en daar Wielrennen. José Rooms, omniumkampioen van België, werd samen met broer Guf door John van het Lebbeekse Zwambershof getrakteerd, (c) lelij vinden we in de eerste plaats scn betwistte. Hij klopte Paul bij de VWB. In Erpc-Mcre nlvi Impenaar André Van Der Bicke en Freddy De Pacpe, kwamen 17-B-renners aan dt bch Hacgen, die in Aalst met ,28 respektievelijk 2de en 3de. s,art en andermaal wist «dei ttai. BWCL collega's het nationaal Dendcrbellenaar Ben Moens ®cn>> het laken naar zich toe t ro-t kampioenschap van de B-cros- blijft de palmen bijeen rijven halen, voor Maurice Weyn. j Zaterdag 8 december 1984 is het weer zover: de Vlaamse Wielrijdersbond houdt zijn kampioenschap van België cyclocross te Overmere-Donk, met niet minder dan 25.000 fr aan prijzen. Er wordt gestart in 3 reeksen: Kategorie C: renners vanaf 45 jaar, 5.000 fr prijzen. start te 14.00 Kategorie B: start te 15.00 fr prijzen. Kategorie A: start te 15.45 uur, fr prijzen. Totaal 25.000 fr prijzen truien trofeeën. Iedereen kan meedoen, ook met dagvergunning. Inschrijving in café «De Klappcl» vanaf 12.30 uur. Prijsuitreiking in café «De Klappcl». Organisatie in handen van het sportkomitec «Klappcl' renners van 34 tot en met 44 jaar, 9.000 van 15 tot en met 33 jaar, 11.000 VELDRIJDEN to *>C| dii ide Sonck fel doorgegaan en ze hadden in de derde ronde een voorsprong van vijftig meter BILJART gelmatige periode van bestaan was, de oorzaak dat het leden aantal daalde maar nadien bleef schommelen rond de 40, dan was er toch de aanhanke lijkheid en drang om samen te komen, de basis waarop dit klubleven in stand werd ge houden. Zonder al te veel up en downs en gedurende al die jaren, bleef het aantal leden tot op heden behouden tussen de 40 ft 45. Een dieptepunt echter viel op te merken in het midden van de jaren '70. Toen telde de klub op een gegeven ogenblik nog geen 20 leden. Deze toe stand was het gevolg van het herhaald opnieuw uitbaten van het lokaal. Bij zoverre dat on danks alle moeite gedaan door de klub. deze het lokaal diende te verlaten en uit te zoeken naar een ander onderkomen. In die periode heeft B.C. Hamme het werkelijk moeilijk gehad en dit zou dan nog ge staafd worden door het af vloeien van het aantal leden. Er werd zelfs gesproken over het ontbinden van de klub. Maar zelfs diegenen die op het zo spreekwoordelijk «zinkend schip» achterbleven hebben dit niet laten gebeuren. Zij zijn onder het motto van vriend schap en onderlinge steun naar een oplossing gaan zoeken. Het bewijs dat de klub niet koq, en mocht verdwijnen, kwam wel uit een andere hoek gewaaid, dan verwacht. Bij Marc Van Den Bcrghc, lokaal Sportarcna was er maar pas een nieuwe klub opgericht en nadat heide besturen elkaar hadden ontmoet, was er geen enkel euvel dat de verdere groei en bloei van de klub nog in de weg zou staan. Naast de leidinggevende voorzitter An dré De Munck en de be stuursleden Jozef De Clercq, Bogaert Paul. Van De Vondel Adolf, De Kcyser Léon, Van Der Vrekcn Gaston, Valère Schevenhels en Moens Eric, beschikt de klub nog over 2 ere-voorzitters, n.m de heren Robert De Stobbeleir en Gas ton Van Den Bcrghe Waar van eerstgenoemde samen met de heer Charles Van Puyvcldc nog leden zijn van bij ont staan, gouden leden dus. Feestprogramma Sportarcna. Aanvang te 20 uur. De eigenlijke feestviering heeft plaats op zaterdag 8 de- Zoals het bij klublcvens past. ccmbcr en begint in de namid- worden er niet alleen kompeti- dag, bij de ontvangst op het ties gehouden onder de leden gemeentehuis, door de heer zelf. maar ook kontakten ge- burgemeester en schepenen, legd met andere klubs waarbij Wanneer de klub die dag haar zeker de klassieke bekers niet jarenlange inspanning ziet bc- ontbreken Men heeft naar loond worden door de leuze aanleiding van het gouden ju- van de stichters destijds: bileum een vrij serieuze in spanning gedaan door nie mand minder dan Raymond Cculcmans uit te nodigen, op vrijdag 7 dcc. om samen met op de volgende 50 jaar. Stany Buyle een demonstratie ten beste te geven in het lokaal Kampioenschap van België te Aalst-B.W.C.LE In de gutsende regen en op een zeer zwaar parcours, waarop zeker tweehonderd nieter moest gelopen worden, namen 39 onafhankelijken de start om te kampen voor de nationale driekleur. Soms waren er plassen van wel 30 cm diep. De renners waren dus totaal onherkenbaar en zelfs de rugnummers waren onleesbaar. Toch losten de afge vaardigden Frans Kindermans en Johan De Cocker deze problemen feilloos op. In de eerste ronde waren Willy °P 'lun achtervolgers. In dt Van der Eecken en Gustaaf v°lgendc ronde diende Sond af te haken en Van der Ecckei trapte zo fors door dat hij niet BP! meer verontrust werd, hoewel »e twee ronden later, Lucien Van Impc, samen met Van der Vurst en Van Geyt, verwoed in de achtervolging gingen. Van der Eecken was de laatste 1 weken echter in goede kondi- tie en alleen Jozef Gcevaert. ;n nochtans niet te best bertrok- u ken, deed een goede remont en legde beslag op een ere plaats. Toch ook nog G. Wij- nendaele vermelden die lang ia derde positie reed en die posi tie mooi tot het einde verde- ,mt digde Om halfvier begonnen 48 lief hebbers aan de wedstrijd. Vrij snel kwamen Van der Haegcn fl~ en Paul Bické aan de lcidinj op een paar meter gevolj, door Paul Desscin en Jos Van Isterdacl. De strijd was zeer spannend en zelfs Van Ister- dael kon de leidars nog bijbe nen. Loopmachine Van der Haegen rukte zich echter lot van zijn belagers en won prachtig. Uitslag Onafhankelijken reeks A: (16 deelnemers): 1. Georges Wij- nendaele (St.-Lievens-Hou- tem), 2. Oscar Van der Vurst, 3. Jozef Geevaert, 4. Clement hoe: Van den Broeck, 5. Felix Dc Braeckelecr. Recks B (23 deelnemers): I. Willy Van der Eecken (Vlier- zele), kampioen van België, 2. Gustaaf Sonck, 3. Marcel Van Geyt. 4. Serge De Bie en 5. Lucien Van Impe. Liefhebbers reeks A (20 deel nemers): 1. Jos Van Istcrdad cJdi (Denderleeuw), 2. Paul Des- sein, 3. Willy Nucl, 4. Johnny De Wacgcnecr, 5. Maurits van Ginderdeurcn. Reeks B (28 deelnemers): nuttige met hel aangename te verenigen» dan kan B.C. Ham me hoopvol de toekomst tege moet zien en aanspraak maken Zele. De Sportraad en Sporta organiseerden een diskussieavond over de begeleiding in de sport. Moderator Verleysen en de panelleden Vrijens, Braems, Van den Bossche, CauweLs en Van Driessche lokten heelwat belangstellenden naar deze interessante André Van der Haegcn (lm- uiteenzetting (gvw) pe), 2. Paul Bické, 3. Freddy Dc Pacpe, 4. Marcel Dc Geest, 5. Omer De Pacpe. (gg) lingl li ,.igd t> Van a «Panta rhei», zegden de Grieken. Alles beweegt. Dat geldt blijkbaar ook in ons atletiekwereldje. Enkele jaren geleden werden de lopers van ultra- lange afstanden door kollega's en leken uitgelachen en als buiti nbeentjes onder de lange-afstandslopers niet ernstig genomen. De evolutie is echter niet tegen te houden. In de jongste jaren heeft de ultraloop en in het bijzonder de 100 km-loop zich tot een niet meer weg te denken faktor in de atletiek ontwikkeld. Op zaterdag 8 december zal de Hamse biljartklub B.C. Ham- me ontvangen worden op het gemeentehuis, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de klub. Zij hebben ook een aan vraag ingediend bij Z M. De Koning om de titel van «Ko ninklijke» te mogen dragen Deze klub werd gesticht in 1934 en had in haar eerste levensjaar reeds 34 leden. In café 't Hoeksken. op het Marktplein staken enkele Na het marathonsukses van de laatste, ja ren, wordt nu ook het aantal ultralopcrs steeds groter, zowel nationaal als wereld wijd. Aan de Bieler 100 km-wereldklassie- ker (Zwiterserland) nemen geregeld 4.000 ultralopers deel. In Frankrijk en Italië wor den officiële 100 km-kampioenschappen georganiseerd en bovendien heeft de nieuw opgezette Franse 100 km-federatie de eer ste «100 km-Cup de France» in het leven geroepen. Daarin zijn 14 van de 16 100 km- lopen die er worden georganiseerd opgeno men. En bij ons? Ook het deelnemersaantal aan de ultralo* pen neemt gestadig toe. Enkele honderden bij ons. maar 5.000 in de Bondsrepubliek en een 20.000 op wereldvlak. Maar door dit sukses zijn gelijktijdig nieuwe problemen opgedoken, die in het belang van alle deelnemers zo snel mogelijk moeten opge lost worden. 1. Tot op heden ontbreekt nog de volle erkenning van de ultralopers door de Vlaamse Atletiekliga. door de Belgische Atletiekbond en zelfs door de internationa le federatie. 2. Er bestaat ook nog geen overkoepelende organisatie die in de gelegenheid is om de ultraloop volledig en volwaardig in de struktuur van de loopbeweging te integ reren. Toch zijn er sinds een tweetal jaren in Europa jxjgingen aan de gang om de ultra loop aan een officiële doorbraak te helpen. In Frankrijk er «alië is het reeds officieel, in Nederland werkt de K.N.A.V. mee. In de herfst van 1983 heeft een kleine groep ultralopers het initiatief genomen een koör- dincringsorganisatie van Duitse ultralopers te stichten als eerste stap naar een volwaar dige Duitse federatie De roep naar een dergelijke organisatie is ook bij ons overduidelijk te horen. Het zou haar taak zijn om zo gauw mogelijk natio nale kampioenschappen en topwedstrijden te organiseren Parallel met de aktiviteiten tot stichting van een nationale organisatie en internationale aansluiting, krijgt deze discipline op een tweede vlak andere impulsen door een internationale loop De irgamsatoren van de internationale 100 km-loop van Rodenbacht (BRD). Winscho ten (NI) en Vogelgrun (Elzas-Fr.) hebben dit jaar een drielandenbeker op het spel gezet en hebben besloten in 1985 een Euro- pabcker te organiseren, waaraan buiten de genoemde landen ook Vlaanderen. Oosten rijk en Zwitsersland zullen meewerken. In ons land ontbreken nog steeds dergelijke organisaties al worden er door de ultralo pers veel inspanningen geleverd. Er is ook de «Nacht van Vlaanderen», maar die wordt nog te veel als een wandeling aange zien. Toch is er een lichtpunt. Op 30 maart zal te Stabroek met de medewerking van de A.V.V.V. door A.C. Snelheid - Stabroek, het kampioenschap van Vlaanderen 100 km georganiseerd worden Deze afstand wordt gelopen over een om loop van 10 km met vier verzorgingspunten en de strengste limiet van Europa: 12 uur wordt de tijdsgrens. Deze organisatie is tevens kandidaat voor de Beker van Europa. Deze wedstrijd is daarmee ook de eerste van de Beker van Vlaanderen (100 km en marathon), samen met de 30 en 20 km van Geel op 27 april, de Zes Uren van Meise op 4 mei. de marathon van Sint-Truiden op 8 juni; de 60 km van de Vlaamse Ardennen op 15 juni in Zingem. de 30 km Hoeven- tocht te Oudenburg-Ettelgem op 30 juni en met als bekroning de Kustmarathon in Middelkcrke op 18 augustus. Begin september krijgen we de 75 km van Halle en begin oktober de 20 km van Laken. In de Roeselaarse veldloop, die opgenomen is in het Cross cup-circuit, heeft de Baasrood- se atleet Ion Damian een opge merkte prestatie geleverd. Totnogtoe veelal bekeken als een «kermiscrosser», heeft hij laten zien waartoe hij in staat is op een zeer zwaar parcours dat hem op het lijf was ge schreven Met een duivels ge mak beklom hij de hellingen en alleen Rousseau, die boven dien profiteerde van een goede startpositie, was hem te sterk. Damian, ingesloten aan de start, heeft heelwat werk gele verd om bij de Waal te gera ken en nadien had hij geen reserves meer om een aanval van Rousseau in te dijken. Toch werd het een uitstekende tweede plaats voor de Baasro de-atleet. Voor die tweede plaats moest hij het nog opne men tegen Roger De Vogel, maar die moest uiteindelijk ge noegen nemen met een derde plaats. Roger, die normaal meer trainingsmogelijkheden heeft dan Damian, heeft dit jaar het gewenste peil nog niet bereikt. In de vorige jaren liet hij zijn stadsgenoot gemakke- lijk ter plaatse. Beiden wonen inderdaad in Dendermonde, maar De Vogel is aangesloten I bij de Brusselse klub Excel sior. Een derde atleet uit onze kon- treien vinden we op de 16' I plaats: Raf Vervaet uit Loke ren. Ook hij bewees zondag I dat hij het zware werk aankan. I Vorig jaar reeds hebben we I hem zeer goede wedstrijden I zien lopen en ook nu zal hij I een reeks palmen naar huis I meebrengen. Erik De Moor van AC Aalst was 25', Willy Van Huyle- broeck van Vlierzele 28' en zijn klubgenoot Raymond Van Paemel 35'. (André) Veldlopen. Damian leverde nu ook een zeer goede prestatie in Roeselare (adw) WIELRENNEN WIELEROVERZiCHT Of de V.A.L. deze beweging zal respekte- ren en integreren valt nog te bezien. Bu- reaukratie en verstarring zouden wel eens kannen beletten dat de ultralopcrs gaan erkend worden zoals bijvoorbeeld de snel wandelaars. In elk geval zal de verdere ontwikkeling van dc ultraloop naar een adekwate organisatie- basis niet te stuiten zijn en zullen er zoals in Frankrijk en Italië officiële nationale kam pioenschapen en topwedstrijden belegd worden. Dat alles werd ons meegedeeld door de Londerzeelse atleet Ben Moortgat en hij weet best hoe alles moet, want geregeld is hij terug te vinden op buitenlandse par cours. Onlangs nog trok hij naar Grieken land voor een moordende 250 km-loop. Ben is een der stuwende krachten achter de ultraloop-initiatieven. Vroeger reeds schre ven we over de uitzonderlijke prestaties van deze topatleet in onze kolommen. Eén dezer dagen komt hij wel opnieuw in het nieuws. VELDLOPEN Biljarten. Bij B.C. De Lantaarnvrienden uit Erpe werd voor het kampioenschap gestreden. Erik Van Overwalle won, gevolgd door Willy De Sutter en Fred Asselman. Bij de dames won Nicole De Wolf voor Lieve Van Cauter (per) Atletiek. Ben Moortgat. Promotor van de ultraloop, aan het werk.

De Voorpost | 1984 | | pagina 42