I gjj^ I «GE AFSTANDZWEMMEN OLYMPOS Onwennig, luidruchtig maar gezellig ÏNAMICA-A VERLIEST! Patro versloeg St. Niklaas driemaal LEGE TERREINEN IN MARIAKERKE CRIVA HAMME STOOT DOOR TOT 1/16E FINALE BEKER VAN BELGIE g 4TR0 ZAKT VERDER AF ditiegetrouw zijn oktober, november en december de iden waarin veel aan uithoudingszwemmen wordt jan. Voor vele zwemmers dus een periode van gezucht Igeweeklaag, maar elke goed-menende trainer en man weet dat men met die doorgedreven duurtrai- L niet alleen de basis legt van een vruchtbaar jaar, irook van een ganse sportloopbaan. standen 800 en 1.500 m. Er kwamen prima tijden uit het water, vooral natuurlijk voor de meest wilskrachtige DZO-ers. Degenen die meest en hardst trainden zorgden voor de beste resultaten. Dominique Chavatte duikelde beneden de 20 minuten en Geert Van Gucht beneden de 21 minuten, niet slecht voor miniemen. Annick De Paepe zwom met 20.28 een nieuw klubrekord bij de kadetten en Nathalie Por- taels deed hetzelfde bij de ben jamins met 21.53. Nathalie Van Hauwe verbeterde haar eigen rekord bij de eendjes tot 22.36, De benjamins Bart Van Dam me, Bart De Cock en Bart De Clercq verbeterden hun 400 m.-tijd. Marnic De Paepe zwom een zeer goede 1.500 m. en zelfs Bart Vercauteren zwom flink over die afstand. Eerste 400 m-tijden voor Con- ny Van Eyckcn, Cindy Philips en Sabrina Van Exterghem. Goede uitslagen ook voor Na ncy Van Hauwe en Heidi De Clercq over de 1.500 m. en aanmoedigende tijden voor Carinc De Clercq en Anja De Blezer over de 800 m. De luid ruchtige Anka jan door ver- plaatsingsmocilijkheden niet genoeg trainen, maar ze blijft in de schoot van de klub een graaggcziene figuur die door haar goed humeur en vriend schappelijke omgang niets dan vrienden t^lt. De Voorpost - 30.11.1984 - 43 DZO-Interscholen wedstrij d De Vlaamse Zwemweek werd zondagnamiddag in Dender- monde afgesloten met een druk bevolkte interscholenwed- strijd, waarin vooral de flinke prestaties opvielen van de leerlingen der Vrijd Lagere Meisjesschool uit Buggenhout in de kategorie der lagere scholen en van Hemaco en Sint- Vincentius bij het sekundair onderwijs. Voor vele jonge D.Z.O.- klopte in die volgorde zijn zwemmers die nog tot de klubgenoten Alexander zwemschool behoren, werd het D'Hoog, Gerbrand Ronsmans een eerste kennismaking met en Filip Heyman. de kompetitie en voor de meer Bij de jongens geboren in 1974 gerou.ineerde topzwemmers werd het een zege voor Dieter een tussendoortje. Janssens, voor Filip De Neef Bij de achtjarigen behaalde en Karim Demnati Bart Van Murielle Geldhof zilver over Damme won met ruime voor- 50 m crawl. Zus Patricia viel sprong de 50 m vrije slag in een net buiten de prijzen. Ook Ste- wedstrijd die voor Mario en ve Claessens zwom zich in het Pieter Van Hecke een eerste zilver in de vrije slag. Filip stap in de zwemwereld bete- Bisschop toonde dat hij een kende, gevorderd zwemmer is en ze- De schoolslag-wedstrij den wa ker vanaf 1985 naarde kompe- ren minder druk bezet, maar titie mag overstappen. Hij Gudrun Janssens zwom een zeer goede tijd en vooral Cin dy Filips met haar 54-17 over 50 m bewees zeker beneden de twee minuten te kunnen op de 100 m. Bij de grotere meisjes en jon gens kwamen er uiteraard veel DZO-overwinningen uit de bus met goud voor Nathalie Postaels, Hilde Putteman, Ann Vernimmen, Geert Van Gucht en Sven Vekemans bij de benjamins en miniemen en met bij.de allergrootsten prij zen voor Veerle Parijs, Annick De Middeleir, Bart Ver aute- ren en Geert Vernimmen. Al bij al werd het een drukke en aangename bedoening in het Olympos-zwombad met luid ruchtige supporters, onwenni ge deelnemers en glimlachen de organisatoren. Zwemmen. Ook de Schoonaardse jeugd kwam zich met het Dendermondse zwembad (vh) i met haar leeftijdsgenoten in tmmen. Anja De Blezer D.Z.O., geprezen om irgoed humeur (v) zaterdagavond wilde het erskorps van DZO een te evaluatie doen in ver niet de konditie van de Diers en zwemstrs, spe- 1 gericht naar de lange af- Zwemmen. De officiëlen hadden het zeer druk tijdens de interscholen-zwemwedstrijd in Zwemmen. De ploeg van het H. Maagdcollege tijdens de interscholen-wedstrijden (vh) Olympos te Dendermorlde (vh) V. KT-T AFELTENNIS TAFELTENNIS eerste reeks heeft Patro- de punten thuis gehouden Pardaf-B met 8-2 te vers- Na een 1-1 zette Van juy nder de thuisploeg op het de spoor en ze liet daarna kans niet liggen om met lelijke cijfers te winnen, lerejhalvc het dubbel kon alleen thaerts winnen voor dcrfldaS. ro-A heeft geen moeite Men doen om de eigen C- cen forfaitscore aan het ate lappen, een uitslag die f dit overdreven is omdat de loeg toch enkele belles kon ringen. De A-spelers kon- i die echter steeds in hun irdeel afronden. I isrode-A is gaan winnen op fdaf-A met indrukwekken- !-8 cijfers. Na zes matchen het verdikt gevallen. Ver- en Bauning konden voor idaf twee keer winst laten :ren. Baasrode speelde goed. Mestdagh won alles kreeg deze keer veel hulp Van Damme en Jo Mi- i. Pardaf-B is in eigen kien getrakteerd op een ire 0-10. Het kreeg amper setje en dat is niet veel. ïmf-A uit Lokeren heeft geweldig gedaan tegen Pa- C dat het met 9-1 aan de ik hing. Dossche en Van ken ader hadden gehoopt de Bploeg het vuur aan de tnen te kunnen leggen, ir ze stuitten op een gcwel- draaiend Triumf waarbij Cock en Dchon de topfigu- waren. de tweede reeks won Made- ■B uit Buggenhout met 7-3 n KWB-A uit Kruibeke. verschil zat vooral in de it. Eerst konden de bezoe- lan bod komen langs Ste- Van Bogaert, maar ze rden nadien van de tafels teegd: 6-1. Tegen het einde imen de gasten terug, maar waren de prijzen al ge lid. Vooral de eerder ge noemde Van Bogaert en Jan Smet konden zich laten gel den. De grote verrassing no teerden we in Waasmunster, waar het plaatselijke Dynami- ca-A Patro-D op bezoek kreeg. De jonge leeuwen van Patro gingen flink hun kans en zorgden voor de stunt van de week. Aanvankelijk klom Dy namica naar 4-1 via Dirk Stal- laert die het bijzonder goed deed. Hij won drie keer. Toen kwam Patro stilaan terug en op twee wedstrijden van het einde stond het gelijk. In de laatste twee matchen konden Mare en Dirk Stallacrt de balans doen overhellen. Met deze 4-6 zege doet de Hamse formatie allicht een goede zaak. Patro-D heeft in een uitgestel de ontmoeting opnieuw zwaar uitgehaald tegen Ons Huis uit Baardegem. Het won met 8-2. Met drie overwinningen was Carl Goossens de beste Patros- pcler, maar ook zijn maats hielpen een handje. Bij Baar degem kon alleen Hubert Van Langcnhove twee keer win nen. Zijn ploegmaten kwamen er niet aan te pas. Dynamica-A heeft op ver plaatsing naar Pardaf-C ge wonnen met 1-9. Bij Kruibeke was het enkel Van der Reyscn die kon riposteren. Prado speelde thuis en had aan Pard- af-D een te lastige klant. De hekkensluiters werden met 3-7 op een zijspoor gezet. Tot 2-3 scheen het boeiend te worden, maar Prado liet zoveel steken vallen dat het verschil nog groot werd. Wim Buytaert was de beste bezoeker. Vlierkouter-A rukt zonder omzien op naar de bovenste schuif. Deze week werd BAC- B met grote cijfers ingepakt. In de derde reeks blijft Lebbc- ke in goede doen. Op verplaat sing naar Pardaf-F werd het zelfs 0-10, hetgeen de moge lijkheden van de Baasrode- naars onderlijnt. We zien echt niet in wie deze ploeg kan verslaan. BAC-C liet thuis ho ge cijfers noteren tegen Pard- af-E. De gasten kwamen niet aan het woord en alleen Frans De Bock kon de Kruibcekse eer redden. Verrassing nog in de vierde reeks waar Vlammcr-A een 2- 8 thuisnederlaag moesten slik ken tegen Patro-G. Vooral Claeys en Behiels vielen op. Ze klopten iedereen met afge tekende cijfers. K.V.K.T.-uitslagen I' afd. Pardaf B-BAC A 6-4 Baasr. A-Patro A uitg. Patro C-Troclant A uitg, Madel. A-Pardaf A 4-6 Triumf A-Pai.o T 2-8 2' afd. Vlierk. A-Pardaf C 8-2 Pardaf D-Dynam. A 2-8 Ons Huis A-Madcl. B 4-6 KWB A-Patro D 2-8 BAC B-Prado 8-2 3' afd. Dynam. B-Pardaf E BACC-PatroF Lebbcke-BAC D Troel. B-Patro E Pardaf F-Triumf B 4' afd. Troelant C-Bobo A KWB B-Vlammcns A Patio G-Baasr. B Troel. D-Viktory Ons Huis B-Dynam. C 5' afd. A Pardaf G-KWBC Vlammens D-Juvencs A BoboC-Vlierk. C. Bobo B-Troelant E 5' afd. B Juven. B-VlammensB Vlierk. B-Bobo D Dynam. D-MadelonC Bobo E-Tcneramonda Jeugd Dynam. A-Pardaf B KWB A-Patro A Pardaf A-Patro B Dynamica B-Patro C Pardaf E-Vlicrkoutcr Pardaf D-PardafC 10- 0 10- 0 5- 5 0-10 0-10 3- 7 5- 5 0-10 8- 2 In de stadszalen te St.-Niklaas waren vier Patro-ploegen te gast om St.-Niklaas te bekampen. Hamme lukte daar drie overwinningen. In de eerste provinciale moest Patro A uitkomen tegen St.-Niklaas B. De Hammenaars konden het niet tot een overwinning brengen. Ze verloren met 6-10. De beste prestatie kwam van Pierre De Schoesitter die drie overwinningen liet optekenen. Mare De Keyser scoorde twee keer, Erik De Clercq kwam tot één overwinning en Peter Van Couteren lukte niets. Patro B won tegen St. Niklaas C met 6- 10. Johan Van Hecke en Hilaire Straetman wonnen elk drie keer. Paul De Schoesitter en Guido De Block konden elk met twee overwinningen het vonnis van de Klaasjes voltrekken. In de derde prov. was het St. Niklaas - E tegen Patro - C. De Hammenaars waren veel te sterk voor de lokalen en lukten hier een forse 2-14 overwinning. Carl Goossens en Dirk Stallaert wonnen alles. Fr. Var. Dender en Mark Stallacrt deden het iets minder en konden drie overwin ningen laten optekenen. In de.vijfde prov. kon Patro - D tegen St. Niklaas - H een 6-10 overwinning vastleggen. Patrick Glas en Rudy Claeys scoorden het hoogst met drie overwinningen. Geert Stal laert en W. De Rijcke lukten twee overwinningen. Driemaal winst voor Patro op vier wedstrijden is geen slecht resultaat. Zwemmen. Tijdens de Vlaamse Zwemweek in Sint-Niklaas, werden estafetten georgani- zeerd. De vele deelnemers mochten nadien een prijsje kiezen (Iv) BADMINTON ZAALVOETBAL Zaterdagnamiddag bood sporthal Bourgoyen te Maria- kerke een verlaten aanblik: zeven van de tien terreinen werden niet bespeeld. Een voorsprong van een uur op het tornooischema was geen probleem voor de Lieve, maar dat de spelers van Woluwe en Aria in Gentbruggc terecht kwamen, was wat anders. Toch konden alle laatste wedstrijden nog beginnen om 19 uur! ÏTTB-TAFELTENNIS Criva Hamme, één van de te noren in eerste provinciale Oost-Vlaandaren is cr als eni ge Oostvlaamse provincialer in geslaagd de zestiende finale van de beker van België te halen. Daarin moesten ze het op 4 januari thuis opnemen tegen derde nationalcr Begij nendijk, Een haalbare kaart volgens de meesten. eerste provinciale ontving 'Idrccht-A het Hamse Pa- •■A. De mannen van Kiel- tcht moesten hun blazoen 'gulden, want ze hadden en- Ie onverwachte nederlagen «ten slikken. Gunthcr Van ycnbrocck schoot nu echt zijn krammen. Niemand de bezoekers slaagde erin de Kieldrechtse kopman af temmen, zelfs Pierre De iocsittcr niet die zich ont- pie tot de beste Hamse man. fre liet drie overwinningen vier noteren, maar om dat c'" »d te maken moest hij Van ycnbrocck passeren en dat He hem niet. De andere "itens, De Clercq, Van Cau- 'en en De Keyser, deden het cl' chtcr dan gewoonlijk. Bij feldrccht waren ook Yves 'Pré en de Tcmscnaar Mar Macrcvoet bii de aller gen. 'ro-A is zaterdagavond bij Jl-Niklaas-B op een gasbek 'open, liet werd cr geklopt 1-6. Peter Van Cautcrcn c'd vier keer geklopt, maar "k Eric De Clercq schijnt niet in goede doen. Hij geraakt de laatste tijd moeilijk aan een zage: in Sint-Niklaas amper ééntje. Mare De Keyser kon wel tweemaal juichen, wat niet slecht is. De beste prestatie werd geleverd door Pierre De Schoesitter die drie keer won. In tweede provinciale heeft Sint-Niklaas-D een puntja uit het Dendcrleeuwse vuur ge sleept. Van Daele en Wuytack waren zeer goed, Pcctcrs, meestal voortreffelijk, deed het nu minder goed. Sint-Niklaas C haalde kostbare punten weg bij Drive D. Peter Daems, voor de gelegenheid in de C-ploeg opgesteld, won al les, maar ook Guy Goossens cn Dc Bosschere deden het goed. De eindstand was 5-11. Tcmse A heeft het zoals te verwachten niet kunnen waar maken tegen Pacem, al heeft het zich fel verdedigd. Maar moed alleen volstaat niet. Patro B won tegen Sint-Ni- klaas C met 6-10. Geen enkele Hammenaar kon vier keer winnen. Johan Van Hecke cn Hilaire Straetman wónnen drie keer, Guido De Block en Paul De Schoesitter zorgden ervoor dat de Hammenaars aan de winnende hand bleven. St.-Niklaas E kreeg Patro C op bezoek en dat was precies een kolfje naar dc hand van de bezoekers: 2-14! Carl Goossens en Dirk Stallacrt wonnen vier matchen. Van Dender en Mare Stallacrt elk drie. Tenslotte was cr nog Pa- tro D dat tegen Sint-Niklaas H het veld op moest cn ook hier kon de Hamse formatie het laken naar zich toetrekken met 6-10. P. Glas cn Claeys rond den drie wedstrijdan suksesrijk af terwijl Geert Stallaert en W. Dc Rijcke dat twee keer deden. KBTTB uitslagen l» afd. St. Niklaas B-Patro A 10-6 Evcrgcm A - Drive C 16-0 Slcidingc B - Sfinx A 13-3 Eikcnlo A - Dcinzc B 15-2 Rooigcm A - Kicldrccht A 13-3 2' prov A St. Niklaas D-Small Street 5-11 Denderleeuw A - Meteoor A 4-12 Geraardsbergen A - Zomergcni St. Niklaas C - Patro B Slcidingc C - Drive D Small Street D - Pacem A Temsc A - Zwijnaarde A Bcveren A - Mclsclc B 3C prov. B St.-NiklaasE- Patro C Herleving A - Bevcrcn A Kcmzckc A - Vlicrkouter A Kicldrccht B - Mclsclc D Rooigcm C - Madeion St.PNikiaasC-KnalC Kicldrccht C - Kcmzckc B St, Niklaas F-Tcmse B Lobos A - Wcttcren B i Dcndcrmonde B - Mikeno 5C prov. B St. Niklaas I I - Patro II Vlicrkouter B - St, Niklaas I Bcvercn D - Kicldrccht D Kicldrccht E - Mclsclc E 5' prov. G Wcttcren C-Aalst Dend. I Icrleving L' - Alom ElckerlycC - Denderleeuw D Denderleeuw C - Wcttcren D Om het zover te schoppen moesten ze vorige vrijdag ech ter naar Leopoldsburg. Met een hele bus supporters (de bus van 54 personen zat eivol) gingen ze daar een andere 1° provincialer, maar dan uit Limburg, de sterkste zaalvoet- balprovincic, partij geven. Op technisch vlak bleken de Lim burgers meer in hun mars te hebben, maar qua inzet en fy siek staken de Hammenaars er bovenuit. Criva opende de sco re en zou doorgaans met één doelpunlje op winst komen. Telkens Geleeg Leopoldsburg de gelijkmaker scoorde had Criva het geluk om onmiddel lijk weer met één doelpuntje op voorsprong te komen. Toen het op die manier 2-3 gewor den was, bleef er geen 10 mi nuten meer te spelen en Ge- leeg nam rtsiko's door onder meer de doelman te vervangen door een vcldspeler. Keeper Freddy Dc Rechter was echter in topkonditie en hield Criva recht. Uit enkele tegenakties was het dan nog Criva dat de doelpunten scoorde en met een verdiende 2-5 zege naar huis kwam. De champagne was erbij en nu maar uitzien naar de wedstrijd tegen Begij nendijk. Behalve Criva beke ren ook Aalst, Gcntbrugge en Stckene als Oostvlaamse ploe gen nog verder. RV Zondag was het echter de fina ledag en die bracht spektakel en sensatie in de C2-reeks tij dens de match tussen Noël Minne van de lokale klub en de jonge Patrick Coppens van de Flying Shuttles uit Lochris- ti. Heel snel keek Minne op tegen een 3-9 achterstand, maar hij bracht die terug tot 12-14. Spanning genoeg toen Noël er 14-14 van maakte en uiteindelijk won met 17-16. In de tweede set kregen we vrijwel hetzelfde spelbeeld. Minne achter met 6-9, kon te rugkomen tot 11-11, maar nu kende Coppens geen genade en hij won met 11-15. Ook in de derde set keert Minne terug van 3-8 naar 11-11. Het wordt zelfs 14-14 en 15-15. Coppens, hoewel duidelijk vermoeid, smasht nog onder druk van zijn supporters en neemt de service over. Minne kreeg plots hevige spierkrampen en moest de match onderbreken. Toch herstelde hij vrij snel en kon het matchpunt binnenha len Minne is Cl. maar lang zal het voor Coppens ook niet du ren... Katleen De Paepe van de Flying Shuttles had het niet moeilijk om Liesette Van Heesbeke in het enkel te klop pen. Voor Gilbert Schelstraete en Carlo Daim van Gentse werd het lastiger. Na drie sets konden ze Dirk Heyde van Vulcain en Patrick De Wever van Latem verslaan. Meteen veroverde Schelstraete zijn eerste trofae van het seizoen. Katleen De Paepe dan weer in het dubbel-dames met als part ner Egelie van Dendermond se. In twee gemakkelijke sets wonnen ze van De Zutter (Maspo) en Daubien (Pluime- plukkers). In het gemengd een Sint-Gillis onderonsje, waar Eddy Man- naert en Marleen Van Lyse- betten uiteindelijk sterker wa ren dan Patrick De Smet en Liesbet Hermans. Een zware wedstrijd in het enkel Cl. Nick Duyck van Leiebad kon na 10- 10 een opzettende Jacques De Man van Vulcain onverbiddel- lijk stoppen met 15-13. Meer spanning in de tweede set, waar De Man van een 14-12 achterstand 16-16 maakt. De Man misrekende zich op een lob en de zege ging naar Duyck. Evenveel pech voor Nancy Rowland van Vulcain die het enkel dames verloor tegen Lie ve Cognie van Leiebad met 11- 12 en 7-11. Een lijf-aan-lijfge- vecht in het heren dubbel tus sen Pascal Gilson van Vulcain cn Uanny Claeyé van Dender mondse tegen Cognie van Leiebad en Hennebel van Oos tende, Een gelijkopgaande eerste set werd door Cognie- Hennebel met 18-15 gewon nen. In de tweede set maken de Oostvlamingen een 2-8 ach terstand goed en komen in de verlenging op matchpunt: 16- 16, Hennebel sjmasht echter op Gilson die te laat reageerde: 16-17! Een drie-setter in het dubbel dames, ondanks de finale-er- varingen toch verloren door de nerveuze zusjes Briseau van Gentse tegen Mie Van Doorne en Nancy Rowland. Even later verloor Mie Van Doorne wel het dubbel gemengd met Paul Tack ten voordele van Henne bel - Tanghe in twee gemakke lijke sets. Voor de B-spelers was dit tor nooi aangeduid als een kwalifi- katietornooi. maar daarvoor moet het een open B en geen B1-B2 tornooi zijn. De klasse mentskommissie van de liga zal hierover eerstdaags uit spraak doen. Mike Recoiiles van Ombesa bleek in het enkel B2 beter dan broer Dean. Bij de dames won Nathalie Sarre moeiteloos van Martine Verhellen uit Lochris- ti. Martine die pas negen maanden B is, was vermoeid van haar halve finale en kreeg van Sarre op matchpunt nog een cadeau. Ze smashte bui ten... Sarre won met 11-5 en 11-2. Recoules Recoules had den evenmin moeite met de broers Dheedene en wonnen met 15-6 en 15-11. Het dubbel dames verliep in poule en werd door Elise Schmit en Martine Verhellen gewonnen. In het gemend had Martine met Luc Haelvoet van De Lieve minder geluk en ver loor van Dhaene - Gognia. Martin Roosebroeck verloor in de BI-reeks na een zware hal ve finale van Daniël Schmitt uit Woluwe met 15-5 en 15-9. B2 Mike Recoules verving in het dubbel heren de afwezige BI Marc Pelicaen en won prompt de finale" met Dirk Poppe uit Oostende in drie sets. Even zwaar was de enkel-fina le van de dames die door Isa- belle Genot van Le Logis werd gewonnen met 5-11, 11-9 en 11-9 van Saline Boeyden. Na een sterk bediskuteerde wedstrijd in het gemengd, waar de winnaars Roosen- broeck - Boeyden voor het begin van de derde set wilden stoppen, werd het zevende tor nooi van De Lieve beëindigd. Test Aankoop heeft de kwali teit van de buitenshuis ver bruikte frieten onderzocht. Liefst 65 verschillende friet kramen werden aangedaan en het resultaat was dat telkens weer het vetgehalte te hoog lag. Een andere vaststelling is dat niets de verbruiker be schermt en dat de kwaliteit die hij voorgeschoteld krijgt uit sluitend afhangt van de be roepskennis en -ernst van dc gelegenheidskok. Test Aan koop is verkrijgbaar op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brussel (02/537.42.65).

De Voorpost | 1984 | | pagina 43