DE DAG VAN DE OWN-GOALS MODDERDUIVEL DE MOOR VLAAMS SPORTVERBOND AFDELING WAASLAND PLOEG GEVRAAGD ~r flktie 'Kind en veiligheid in de privé-sfeer' TECHNISCH APPELS 48 - 30.11.1984 - De Voorpost ^(LIEFHEBBERSVOETBAL WETTERS LIEFHEBBERSVERBOND 1 e afdeling RAES - 'T HALF MAANTJE 3-0 K.K.S.F.6-NATIONALE REEKS HAMME SINT-ANNA - S.K. DENDERMONDE: 2-2 Om 14.30 u. gaf de aanwezige Sint-Niklaas de aftrap voor deze streekderbv. Op een zeer zwaar terrein kenden beide ploegen een moeilijke start, daar de bal over de grond spelen naarmate de minuten verstreken ondoenbaar werd. Bij de eerste echte doelkans voor Dendermonde was het al meteen raak. Eenrichtingsvoetbal van de lo kalen die echter dienden op te tornen tegen een versterkte bezoekende defensie Het non-stop vuurwerk naar het bezoekende doel werd lang door een knappe doelman of een verdediger weggewerkt. Alleen Eddy Bailly vond een opening in dat pantser. In een tijdspanne van vijf minuten bracht een blitzoffcnsief de lo kalen een 3-0 voorsprong via Dirk De Man en Eddy Bailly. De bezoekers plaatsen daarte gen enkele ongevaarlijke tegenstoten ■P$ afdeling WIELS - RIVA 2-1 De leiders kwamen op winst met een prachtdoelpunt van Luc Van Herreweghe, maar toen tien minuten later de lo kale doelman de bal niet goed kon klemmen, was opportunist Albert Baeyens er als de kip pen bij om gelijk te stellen. Na de pauze was Wiels het gevaar lijkst voor doel en Eddy De Bock lobde knap de ellenlange Verheyen: 2-1 In de laatste minuut kwam Riva bijna langs zij, maar de lokale goalie kon in twee tijden stoppen. BREUGHEL - TIVOLI 1-2 Langs Philippe Breydels kon den de lokalen ondanks het wïndvoordeel maar aan 1-0 ge raken. Na de rust konden de bezoekers beter gebruik ma ken van de hevige rukwind en ze kwamen via een own-goal gelijk. Toch ging de volle winst nog naar Tivoli, dankzij een goal van Lieven Grillaert. KROESKEN - SPORTIEF 2-3 De bezoekers kwamen eerst op winst, maar weldra stelde Franky Van den Eecken vanop de stip gelijk. Na een own-goal kwamen de gasten even voor de rust op winst: 1-2. Ondanks het windnadeel waren de loka len na de rust de betere ploeg en Chnstophe Bové kon met een kopbal gelijkstellen. In de slotminuut beging thuisspeler Marcel De Dijcker een zware fout en de bezoekende doel man F. De Moor zette de pe nalty in twee tijden suksesrijk Trainer-speler Luc Vereecken mocht een vrije trap nemen, schilderde de bal haarfijn op het hoofd van Geert Verhof- stadt die prachtig op doel kop te doch de thuisdoelman had een goede refleks in huis. Hij kon de bal echter niet genoeg wegwerken zodanig dat Eddv De Moor languitvallend het eerste doelpunt kon scoren. (19 min.. 0-1). Sint-Anna. wakker geschud, probeerde dadelijk iets terug te doen doch tijdens de eerste helft kwam het niet verder dan en kele afstandschoten waarmee doelman De Ridder weinig moeite had. De tweede speelhelft was nog geen 120 sekonden ver of Sint- Anna scoorde bijna de gelijk maker. doch de laatste man van S.K. Dendermonde. Léon De Ridder, wist met een sli ding het onheil te voorkomen. Sint-Anna bleef maar door drukken en kende op de 56e min. dan toch geluk Na een hoekschop kwam de bal hoog voor doel waar Dirk Van der Stockt boven iedereen uitto rende en prachtig de bal met het hoofd in de kruising de- viëerde (1-1). Sint-Anna ging nu verder op zijn é(an maar echte doelkan sen werden er niet gekreëerd. Dendermonde raakte moeilijk uit de omknelling maar hield verbeten stand tot 10 min. voor tijd een aarzeling in de achterste gelederen werd afge straft. zodanig dat Jef Brussel mans de thuisploeg met een staalhard schot op voorsprong bracht (2-1 - 80 min.) Iedereen dacht dat de wed strijd gespeeld was doch dat was zonder moorduivel Eddy De Moor gerekend, die geen minuut na het thuisdoelpunt de bal prachtig kreeg aange speeld van Eric Den Roover en de bordjes weer in even wicht bracht (2-2 - 81 min.). Beide ploegen legden zich ver moeid bij de uitslag neer. want echt goed kombineren op dit terrein werd bijna onmogelijk door de hevige regenval die het terrein in een modderpoel herschiep. Ploeg S.K. Dendermonde: De Ridder Henri, De Ridder Léon, Vereecken Luc, Van der Snickt Antoine, Heyvaert Pierre, Lenssens Leo. Cool Pa trick. Eric Den Roover. Ver- hofstadt Geert. TMjs Guido en De Moor Eddy. Wisselspelers: De Jaegher Marc en Van der Vreken Dirk. Kommentaar na de wedstrijd van Antoine Van der Snickt. verdediger van S.K. Dender monde. Op dit zware veld is het tot een ware slijtageslag gekomen waaruit we uiteindelijk een punt wisten te bemachtigen. We stonden zeker verzwakt op het terrein daar we drie basis spelers moesten missen: Peter Baeyens (gekwetst), René Van Marcke en Ignace Heyvaert. beiden geel geschorst. Onze ploeg heeft zeker karakter ge toond en wij hebben gevoch ten om dat ene punt. We heb ben wel geluk gehad dat we snel konden tegenscoren toen we op 2-1 werden geplaatst. Voor de volgende wedstrijd thuis tegen Luchteren ben ik optimistisch alhoewel je nooit weet. Oppassen is de bood schap! Luchteren heeft mo menteel 4 punten achterstand op ons. doch het heeft ook twee wedstrijden minder ge speeld. Zondag heeft het een zware afstraffing gekregen (2- 7) van Den Hert-Welle en ik denk dat het naar ons komt voor één puntje. Ik hou het op een overwinning met 2-1 of 3-1 voor S.K. Dendermonde. Op donderdag 6 december gaat de voorstelling «Film in Vlaanderen» die plaats heeft in de Ebes Expo, Mechelsesteen- weg 271 te Antwerpen, open. Dat gebeurt met een akademi- sche zitting. De tentoonstelling is vanaf 7 december tot 28 februari voor het publiek vrij toegankelijk tijdens de werk dagen van 9 u. tot 16 uur. Vanaf 1 januari tot medio 1986 viert Tongeren als oudste stad van ons land zijn 2.000 jarig bestaan. Dat is een unicum dat met grote luister zal worden gevierd. Een centrale stuur groep heeft rond die viering een heel programma opge steld. KALENDER Zaterdag met aftrap te 14.30 uur Sportief Stcendorp - Wembley. Peersman Achiel Moerstraat - SV Meteoor. Govacrt Roland VK 3M Zwijndrccht - Vriendenkring. Walschaerts Urbain Kobekensvrienden - De Jager. D'Hollandcr Hcrwig FC Laar - VK Audi. uitg. 't Hoek ke - Den Buiten. Peersman André Shell Boys (vrij) 2 AFC Woodstock - FC Sport. De Grootc Roger Luitentuit - KLcin Sinaai. De Rechter Rober. Buy- taert Alfons en Cornelis Etienne Glazenleeuw - FC Uilen. Buytaert Jozef VK Club '66 - Welvaart. Cool Omer Pylonen De Kerf - Alu De Cauwer, Dingcncn Emiel Vlierkouter - VK Frema, Van Bossche Willy Moderne - RBS Hoger Op op 8.12.84 3-A SK Kalishock - Golden Eagles. Bruggeman Jean- Pierre Dry Boeren - Tip Top. Van Bogaert Freddy De Nieuwe Sportvriend - Ten Bosch. FF 5-0 FC Celtic - Sportief Kruibeke. op 8 12.84 VC Klapperbcek - FC Cascor. Van Overmeire Richard KWB Kruibeke - VK Veile. De Hert André VK Boonkwekerij De Wolf (vrij) 3-B Altodie - Real Witte Pen. Herremans Franky Vapo - De Pekton. Roosenboom WillyWindey Roland en Callebaut Carry All Keep - 't Hofkcn. Uydenhouwcn Michel Scoutshuis - Zeemeermin, Van Boven Marcel Tromp - Onder Ons. Van Hoeyweghcn Walter Akai Boys - Bijlken. Walschaerts Frangois Spaans Kwartier - VK 't Vlietjc. Bacicns Willy Zondagvoormiddag met aftrap te 10 u. 1 Van Hoecke - Moerstraat, Polflict Lucicn VK Frema - Spaans Kwartier. Windey Roland Kommersantcn - VK Gavcrland. Vcrcautcrcn Ronald SK Glazenleeuw - Real Witte Pen A. Verstrepen Julien KWB Kruibeke - Pompstraat. De Hert André Los Amigo's - Luitentuit. Thoen Emmanuel Van De Voorde - Sportief Stcendorp. Dingcnen Emiel Fina Boys - Dry Boeren. Van Doorsclaere Omer I VK Club '66 - KLJ St. Anna. Smet Guido 't Fort - Uil Tcmsc. Thoen Emmanuel De Zon - Den Buiten. De mey Roger Wuitcnvr. - Hamse Bouwccntralc. Peersman AchiciJ 2 Hoop en Vreugd - Wijkagenten. Van Ovcrmt Richard Staticvrienden - Bridge. Vcrcautcrcn Ronald Dc Salcr - Hudino Boys. Van Vlierbcrghe Johan Terlocht - Cocktail. Dingcncn Emiel Rupclboys - RC Raap. Van Boven Marcel Herleving - ASV Rapid Burcht. Polflict Lucicn Liefhebbersvoetbal. Het Lokerse F.C. De Jos (polo) 'I Klokhuis - Zillcbcck. Walschaerts Frangois VK Veile - Blue Boys. Ijzewijn Renaat SK Kalishock - Scoutshuis '81. Bruggeman Walter Hoop en Vreugd - Wclkomboys, Van Bogaert Freddy Shell Boys - VK Nopri Temse Zclc, Cool Omer, Buytaert Jozef en Smet Guido Jong KWB Elversclc - VK 't Vlietjc. Van Bossche Willy Den IJzer - Koekoek. Van Overmeire Richard. 2-B Zeemeermin - SK Bclsclc. uitg. Rompu Zaffclarc - Favo, Uvtendhouwen Michel KLJ St Anna - SK Moerheide. Van Boven Marcel KWB St. Anna - Oud KWB Elversclc. Van Vlierbcr ghe Johan Belscclsc SV - Neerstraat. Roosenboom Willy Real Witte Pen B - Jong Bijlken. Van Doorsclaere Omer Sportief Waasmunster - Zwarte Panters. Bocnne Antoine. Zondagnamiddag met aftrap te 14.30 uur 1 Thor Veldeken - Blue Boys. Cool Omer UITSLAGEN Beker-thuiswedstrijden 1/32* finale Zat. Altodie - AFC Woodstock Golden Eagles - Casor Zeemeermin - VK Boomkwekerij De Wolf All Keep - Spaans Kwartier 't Hofkcn - Sportief Stcendorp Pylonen De Kerf - FC Laar De Nwe. Sportvriend - Kobekensvr. Akai Boys - De Pekton SK Glazenleeuw - Vlierkouter Scoutshuis - RBS Hoger Op Tromp - FC Sport Alu Dc Cauwer - Onder Ons Klein Sinaai - Vapo Real Witte Pen - Den Buiten KWB Kruibeke - SK Kalishock Welvaart - Luitentuit VK Audi-FC Celtic VC Klapperbeck - Moerstraat Moderne - Tip Top VS Meteoor - VK Frema FC Uilen - Sportief Kruibeke Bijlkcn - Wembley Shell Boys - Vriendenkring VK 'I Vlietje - 't Hockskc De Jager - VK Veile SK Moerheide - Ncerstraat Zillcbcck - Belscclsc SV Pompstraat - Spaans Kwartier Favo - Shell Boys Real Witte Pen A - Den Ijzer Van Dc Voorda - Jong KWB Elversclc Van Hoccke - Blue Boss KWB St. Anna - Real Witte Pen B Scoutshuis '81 - SK Kalishock KWB Kruibeke - Zwarte Panters Sportief Waasmunster - Los Amigo'a FC Luitentuit - VK Gavcrland 't Klokhuis - SK Bclsclc Koekoek - Blue Boys Oud KWB Elvcrsele - KLJ St. Anna SK Glazenleeuw - VK Club '66 Jong Bijlkcn - Dry Boeren Kommersantcn - Uil Temse Wclkomboys - Thor Valdckcn VK Frema - Wuitensvricnden VK Veile - Herleving Moerstraat - Dc Sater FC Cocktail - Rompu Zaffclare Rupclboys - KLJ St. Anna Bridge VK 't Vlietjc Fina Boys - Zeemeermin Dc Zon - Hoop en Vraugd Wijkagenten - VK Nopri Temse Zclc RC Raap - Sportief Stcendorp Hudino Boys - Staticvrienden Hoop en Vreugd - Den Buiten Terlocht - ASV Rapid Burcht Hamse Bouwccntralc - 't Fort Dry Boeren en VK 3M (zat.) reeds geplaatst. 5-0 me 04 j) FF 5-0 ïe afg. I' VOLLEYBAL Jeugd scholieren - meisjes Juvenes Zele - Sinda St. Niklaas: 0-3 Waarom de aktie 'Kind en Veiligheid in de Privé-sfeer', zal u zich misschien afvragen. Gebeuren er dan zoveel ongevallen bij kinderen in de privé-sfeer? Verkeers- en arbeidsongevallen halen voortdurend de koppen in de media. Ongevallen in de privé-sfeer halen nauwelijks het nieuws en lijken daardoor weinig voor te komen. Niets is minder waar! (12-15. 4-15. 6-15) Vanaf de tweede set was het Sinda St. Niklaas beschikte voor éénieder duidelijk dat over een homogeen zestal. Ze- Sinda technisch heel wat beter le moest het hebben van indivi- geschoold is. Dc receptie van De ernst en de omvang van de lijks een aantal kleine ongeval- duele akties van de speelsters, de thuisploeg liep volledig ongevallen bij kinderen van 0- ietjes mee; gevolgen hiervan Maar Sinda bekampte zijn mank en in de ploeg ontbreekt 14 jaar in en om de woning, in zijn: valpartijen, schrammen, tegenstander als een kollektief een echte spelverdeelster. De hun vrije tijd en op openbare geheel zodat in de eerste set bezoeksters speelden het spel p|aatsen. riordt erg onder st. N.klatu de thuisploeg de van kat en muis. „h,,. Ieder kind mJakt haat hlppf builen Die zelfde ongevalletjes kun nen ook minder goed aflopen; naar gelang van de omstandig- i i heden moet de dokter erbij gehaald worden. Jaarlijks wor den 28.000 kinderen als gevolg van een ongeval in de privé- sfeer in een ziekenhuis opge nomen voor arm- of been breuk, hechtingen, vergifti gingsverschijnselen, brand wonden, inslikken van voor werpen. Ieder jaar komen tussen 150 en 200 kinderen om ten gevolge van een ongeval in de privé-sfeer. Deze cijfers zijn niet over schat, integendeel, ze lichten maar een tipje van de sluier op. Daarom zijn maatregelen om ongevallen te voorkomen een dwingende noodzaak. Ener zijds een reglementering ge richt op de produktie en ver spreiding van kind-veilige pro- dukten; anderzijds veiligheids- opvoeding, zowel van volwas senen (ouders, opvoeders) als van kinderen zelf. Een aantal organisaties die be trokken zijn bij veiligheid, hebben hun krachten gebun- Völleybal. Dames Kruibeke-Temse. Het Temseblok Andries-Keppens wordt omspeeld de'd en zich verenigd in de lciw i 'Stuurgroep Kind en Veilig heid in de Privé-sfeer' (KVIP). Met deze samenwerking wordt getracht de individuele inspan ningen van iedere vereniging optimaal te benutten door sa men initiatieven uit te werken. Dc Stuurgroep KVIP wil dc aktie inhoud en gestalte geven om het vooropgezette streef doel te bereiken. Lid van deze stuurgroep is onder meer Me vrouw Erna Van Dyck, Vijf- bunderstraat 11 te Grember- gen. Zij is verantwoordelijke van de Dienst Vorming en In formatie van het NWK. Om het belang van de samen werking de nodige impulsen te geven, ze te onderlijnen, uit te nodigen om mee te doen, werd een Basisdokument opgesteld. Dit dokument wil geïnteres seerde verantwoordelijken uit de verschillende disciplines in formeren. maar vooral sensibi liseren voor de aktie 'Kind en Veiligheid in de Privé-sfeer'. Het is buvenclien bedoeld als discussiestof, als kleine leid raad voor medewerkers aller hande. De Stuurgroep KVIP wil met het Basisdokument een zo breed mogelijke waaier van verantwoordelijken bereiken. Enerzijds zij die instaan voor veiligheidsopvoeding van kin deren, b.v ouders, grootou ders, leerkrachten, jeugdlei ders, sportmonitoren,... Vere nigingen. instellingen en orga nisaties. die deze mensen sa men brengen, kunnen op het vlak van de veiligheidsopvoe ding heel wat bewerkstelligen. Anderzijds zij die een 'veilige omgeving' voor het kind moe ten creëren, b.v. architcktcn. ontwerpers, tekenaars, fabri kanten... Een derde groep van mensen die bij de politieke besluitvor ming betrokken zijn op plaat selijk, provinciaal en geweste lijk vlak. dragen eveneens een belangrijke verantwoorde lijkheid. Een eerste resultaat van sa menwerking kan reeds voorge legd worden: een overzicht van alle bestaande aktiemiddclcn werd samengesteld. Het ligt samen met het basisdokument ter beschikking van alle ver antwoordelijken die aan veilig heid van kinderen in de privé- sfeer willen werken. Het is duidelijk dat de betrok kenen bij de KVIP voor een moeilijke, zeer moeilijke op gave staan. Iedere vorm van samenwerking en inbreng is dan ook van harte welkom. Voor alle verdere informatie kunt u terecht op het sekreta- riaat van dc KVIP, of bij dc leden van dc Kerngroep (p.a. C.H.C., Ravcnstcingalcrij 3 bus 3 te 1CKK) Brussel). KORFBAL ATLANTIS - APPELS (VETERANEN 2-5 Belangrijk korfbaltreffen, vo rige week zaterdagnamiddag in het Lebbeekse sportkomplcks, waar de twee korfbalteams uit het Dendcrmondsc, Atlantis Lebbcke en Appels, zij het dan op veterancnnivcau, me kaar partij gaven. Dubbel belangrijk was deze konfrontatie voor dc Lebbeke- naars, vermits deze wedstrijd voor het team van coaches Ma- riette Van Praet en Pierre Vcr- havert, de eerste kennisma king inhield met de kompeti tie. Gesterkt door een flinke schare supporters traden de Lcbbekenaars in de arena en hoewel al meteen bleek dat Appels flinkt wat meer techni sche bagage in huis had normaal overigens, want het veteranenteam van Appels is al enkele jaren aktief. waar de Lebbekenaars pas enige maan den geleden met het korfballen kennismaakten toch werden de Atlantis-dames en -heren geenszins van het terrein ge speeld. Integendeel, de thuis ploeg slaagde erin, dankzij ceo vlotlopcnd samenspel, dc ach terstand bij de rust tot één korf™, (1-2) te beperken. Na de rust slaagde Appels e echter in zijn technisch ovet wicht duidelijker in korven uit te drukken, zodat de bordjet J1* uiteindelijk een 2-5 eindstand ®r< vertoonden. Voor Appeli scoorden Denise Vereecken, "e Emiel Vermeir, Freddy Scgers rar (tweemaal) en Willy Schol- liers. Voor dc Atlantis-korvett zorgden kapitein en duivel-uit- tCf een-doosje Fons Van Hamme en Eddy Van Pcteghcm. Vermelden wc nog dat scheids-' rechter Rudy Van dan Brocck fair en feilloos leidde en I Atlantistcam zich nu reeds v.. heugt op een revanche tijdens m' de terugwedstrijd op Appclse bodem. Korfbal. Al hebben ze dan wal buik gekregen, de Lebbeekse veteranen wilden zich nog meten met hun Appelse leeftijdsgenoten Volleybal. De Nieuwkerkse meisjes van Nivoc speelden een knappe wedstrijd tegen Hamme (dw) Binnen het raam van dc aan- Van 8 tot 16 december heeft in staande feesten van Kerstmis het Tentoonstellingspark van en Nieuwjaar zal dc Regie der Brussel de 11' Internationale Posterijen vanaf 1 december Houtbcwcrkings - vakbeurs een nieuw postogram te koop plaats. Tijdens deze driejaar- stellen aan de prijs van 50 fr. lijkse manifestatie, dit jaar sa- t_ k Het postogram kreeg het num- mcnvallcnd met Europlastica rJRji^v- m Ot 4, 1 P"'' mer 17 en de illustratie is iden- 84, zal alles wat ook maar van tick aan deze van dc speciale ver te maken heeft met hout- postzegel «Kerstmis en Nieuw- bewerking te bezichtigen zijn: jaar».

De Voorpost | 1984 | | pagina 48