Landelijke Gilde Erembodegem viert Sint-Elooi De geschiedenis vertelt... Vlaamse Kruis EHBO-ers en ambulanciers gelauwerd te Aalst ~ilsterse PVV-Jongeren kijken achter- en vooruit kei 143: het ACV erover denkt Lede schenkt ruim 188.000 fr voor 11.11.11 Aalsterae Synchro-club opende «Zwemweek» ialsterse PVV-Jongeren hielden hun jaarlijkse leden adering. Deze vergadering was niet alleen bedoeld om ialans op te maken van de werking van het afgelopen maar had tevens tot doel nieuwe leden kennis te laten •n met het bestuur en van gedachten te wisselen over lorbije 12 maanden en over de aktiviteiten voor 1985, jaar waarin opnieuw veel te gebeuren staat. inleidend welkom van voorzitter Johan Stijle- werd overgegaan tot de deling van de dagorde, et financieel verslag van llgmeester Mireille De lieer blijkt een heel ge- kastoestand. De voor- ïerkte hierbij op dat de Aalst in de loop van nochtans een zware fijke inspanning hebben ïd door de gratis ver- 'e at jing van hun eigen krant- Blauw Ajuintje» waar- rceds niet minder dan eksemplaren werden aan "Dt an of vrouw gebracht, verslag van ondervoor- Luc De Waegeneer dat 1984 een ruim gevuld geworden. Niet minder 13 onderscheiden aktivi- werden in een, aan de orP® tzigen overhandigd, ver ge» -voorzien van de nodige hifl hrijving naar voor ge- voa |,t, tr'& olgens werd overgegaan t verkiezing van een nieu- 35 ekretaris, dit wegens het van Marga Pieters. raad Van der Eist uit S( bodegem wordt de nieu- pennelikker. In een «oordje onderstreepte Stijlemans de inzet e Maj. Pieters haar 'ijkt -• b. taak heeft vervuld en hij meen de in de nieuwe sekretaris een waardig opvolger te zien. Er werd haar een ruiker overhan digd. Ondervoorzitter Peter De Boeck en politiek sekretaris William De Plecker gaven daarop een uiteenzetting over o.a. onze vertegenwoordiging in de diverse adviesraden, de werking van het politiek komi- tee, de funktie van politiek sekretaris, de situatie op natio naal vlak binnen de PVV-Jon- geren, enz. Verder zorgden zij voor passende antwoorden op de talrijke vragen die hen in dit verband werden gesteld. Ook aangaande enkele plaatselijke politieke opties werd langdurig van gedachten gewisseld. De vergadering, die als zeer positief moet worden be schouwd, werd na een onder linge gedachtenwisseling met een kort slotwoord van voor zitter Stijlemans beëindigd. De voorzitter stelde dat 1984 voor de PW-Jongeren Aalst het jaar van een nieuwe start is geweest maar dat de balans positief mag genoemd worden. Hij onderstreepte verder dat er intern verder dient gebouwd aan een konstruktieve samen werking vooral daar 1985 een druk jaar blijkt te worden. Zo staan er op dit ogenblik een aantal belangrijke aktiepuntcn in het vooruitzicht. Naast de verdere uitbouw van plaatselij ke politieke aktiviteiten verle nen de PVV-J. Aalst hun me dewerking aan het Bal der PVV-Mandatarissen op 24.11.1984, aan de Blauwe Nacht van 2.2.85 en beogen zij" een nieuw sukses met hun 2e eetfestijn op zondag 3.2.85 in zaal Breughel te Moorsel. De reeds aangekondigde etalage- wedstijd ten voordele van het Jaar van de Jeugd 1985 is een andere organisatie waarvoor ze zich sterk maken. Daarnaast voorzien de PVV-J. Aalst voor 1985 een aantal stu diebezoeken waaronder even tueel: het atoomcentrum te Mol, het steenkoolbekken te Waterschei of Winterslag, het Belgisch Parlement en het Eu ropees Parlement te Straats burg. Ook in en om de parle mentaire verkiezingen van eind 1985 wensen de PVV-J. Aalst een uitgesproken rol te spelen. De voorzitter hoopte tenslotte met zijn bestuur te kunnen streven naar een uitbreiding van de PVV-J.-beweging en naar het naar de burgers toe brengen van de zin van hun akties en van hun ideologie. LH 1143 is een gekend (be- artikel uit de werkloos reglementering dat ver- it werklozen kunnen ult ra worden wegens lang- of herhaalde werkloos- :ér iemand nu juist lang- Df herhaald werkloos is, ipaalt de werkloosheids- teur. Dat die er in z'n over kan beslissen (over iratie gesproken,..) is rolg van de afschaffing kommissie van advies, 80. laffing van die kom- :bbcn we te danken tcialistische minister ilf, zonder protest van gryv van de afschaffing was uitsluitingen pijlsnel de ingingen (voor Aalst r dan 10 maal uitsluitingen na de af- van de kommissie Ivies)!! dagen heeft minister plannen om het arti- wijzigen. Het ABVV ijgcnd de afschaffing kommissie toeliet) luidkeels om de af- ig van het artikel. tCV niet en daar zijn Henen voor. :haffing van artikel 143 verstandig :[a dat bij afschaffing de c '-Jongeren Hofstade starten itentoonstelling poort wijd opengezet wordt voor een systeem van werk loosheid zoals in sommige buurlanden, waar men, na eni ge tijd werkloos te zijn, auto matisch van de dop vliegt. Het recht op werkloosheidsuitke ringen zonder beperking, in dien men geen werk vindt, is nog steeds van het allergroot ste belang; - omdat we realistisch moeten zijn. Wie onrechtmatig en flag rant leeft op kosten van de gemeenschap, moet uitgeslo ten worden door artikel 143! Afschaffing van artikel 143 zou de profiteurs vrij spel geven! Daarom eist het ACV dat arti kel 143 niet verdwijnt, maar dat de kommissie van advies opnieuw wordt opgericht. Een kommissie van advies, - waar vakbonden de werklo zen kunnen verdedigen - waar alleen echte profiteurs worden uitgesloten - waar op eerlijke wijze kan beslist worden, op basis van onderzoek en beraadslaging - waar iemand die werkloos is en geen werk vindt zonder zich weg te steken, ook met rust gelaten wordt. Die éis is een verantwoorde lijkheid die wij als vakbond moeten durven nemen, in het belang van allen die echt ge troffen zijn door werkloos heid!! Vereremerkten Kristelijk Syndikaat Aalst Verdienstelijke leden van het Kristelijk Syndikaat Spoor, Post, RIT, Zeewezen en Kuituur werden verleden zaterdagavond in de barkelder van «'t Geel Kruis», na een gelegenheids toespraak door algemeen sekretaris Miel Jans vereremerkt. Kregen het gulden ereteken: Frans Van den Eede, Aimé De Brucker, Edgard Saeys en Georges Rumbaut. Het zilveren ereteken ging naar Jozef Meert, Karei Smekens, Gustaaf Costers, Gaetan Van Praet, Richard Roelandt, Georges Grenie, Julien Bruyland, Romain Van Balen en Roger Permentier. Het bronzen ereteken tenslotte werd opgespeld bij Raymond Van der Borght. LH Aalst. Black and White fuif bij AKV Novof (a). EHBO is een absolute noodzaak in onze samenleving. Teneinde iedereen in staat te stellen doeltreffende hulp te kunnen verlenen bij ongevallen richt het Vlaamse Kruis regelmatig kursussen in. De ambulancedienst met diverse EHBO-ploegen van de vereniging staat steeds ter beschikking om eerste hulp te verlenen waar het nodig is. Heal wat tevreden jonge mensen verleden zondag in de feestzaal van 't Apostelken te Aalst waar het bestuur van het Vlaamse Kruis Gewest Aalst, samen met schepen A. Doorns, dienstleider Luc Cadron en lesgevers-monitoren, negen EHBO-kursisten mochten feliciteren voor het behalen van het EHBO-diploma. Ook negen andere kursisten die met vrucht de ambulanciersopleiding hebben beëindigd kregen hun diploma en deelden in de vreugde. Het doel van het Vlaamse EHBO-diploma vereist 100 EHBO-er is een erg sociaal Kruis is op elke wijze de ge- uren stage. voelend mens, een vrijwilliger zondheidsleer, de verpleeg- Zondag kwam de bekroning die zich dag in dag uit, jaar in kunde, de naastenliefde, de van hun gezamenlijke maan- jaar uit steeds belangeloos in- menselijkheid en offervaardig- denlange inzet. Om 10 uur had zet voor zijn medemens, heid bevorderen; in één woord in de feestzaal van 't Apostel- Doeltreffende EHBO vergt de sociale, geneeskundige, hy- ken te Aalst de diploma-uitrei- echter, naast de nodige des- giënische en zedelijke belan- king plaats aan negen EHBO- kundigheid, ook motivatie en gen van het Vlaamse volk te ers: Martine Sleghers, Fran- doorzettingsvermogen zowel behartigen, de begrippen daar- gois Van de Velde, Herman van de lesgevers als van de toe verspreiden en overal hulp Roels, Ralf Kramer, Marie- kursisten. te verlenen op medisch, ver- Paule Lambrecht, Guy Ver- Dhr. Paul De Kuyper, hoofd- Sint-Elooi is een zeer geliefde en vereerde heilige in Sint-Tillo. aan wie hij de vrij- Vlaanderen. Hy is er een van de meest beroemde geloofs- heid schonk, herstelde kerken verkondigers geweest en stierf te Noyon op 1 659. Hy is de patroon van smeed- en yzerbewerkers en ook van de Vlaamse boeren. Ieder jaar opnieuw, begin december, wordt door hen samen feest gevierd en hebben ze rendez vous rond de welgevulde feesttafel... pleegkundig en sociaal gebied speet, Nancy Vermoesen, Erik verpleegkundige en provin- waar daartoe nood is. De Brucker en Nadine De ciaal monitor O.-VI. ten slotte. Reeds jaren staat de monito- Baere, evenals aan negen am- trok even de aandacht op het rendienst die alle lesgevers bulanciers: Danny Stoelzaet, grote belang van elke EHBO- groepeert in heel Vlaande- Mare De Vijlder, Omer Van kursus ren borg voor de efficiënte en Melkebeke, Annie Boone, in onzt de didaktische kwaliteit van Dirk Cooreman, Hans Van de dringende geneeskunde op van elke EHBO-er onze huidige samenleving: 1 december en s,'chtte kloosters waaron der een vrouwenklooster te Parijs, en omstreeks 632 de abdij van Solignac, volgens de diverse kursussen die door de- Nieuwenborgh, Marc Van de straat en in onze huiska- ze vereniging worden inge- Rossem, Nicole Roseleth en mers. Tevens raadde hij de pas richt. Dergelijke opleiding is in Rosemarie Van Caeckenberg- gelauwerde EHBO-ers en am- onze tijd erg belangrijk gewor- he. De kursisten die hun 60 bulanciers aan de plaatselijke den. Het aantal ongevallen is uren stage hebben volbracht Vlaamse-Kruis-EHBO-wer- regel van Luxueuil, een ver- sterk toegenomen. Deskundi- ontvingen naast het diploma king van nabij te blijven vol- Zo ook te Erembodegem, waar de Landelijke Gilde een niken, en die hij aan de zorgen menging van de Benedictijnse ge eerste zorgen zijn dikwijls ook nog een EHBO-pasje. gen en zich verder bij te regel en die van de Ierse mon- noodzakelijk. Voor heel wat «landelijke» gint te 9 uur met een eucharis- mensen groeit de jaarlijkse tieviering in de O.L.Vrouw Sint-Elooiviering telkens uit Hemelvaartkerk. Daarna volgt tot een fijne feestdag. een optcoht van leden en sym- Toen nog geen honderd jaar patisanten begeleid door de geleden iedereen een lap Koninklijke Fanfare «Niets grond had en een paar dieren zonder Arbeid», door de ge- om voedsel voor elke dag meente. voort te brengen, was de land- Alle leden maar ook alle sym- bouw vanzelfsprekend. Nu is pathisanten worden te 13.30 u. de landbouw minder zichtbaar verwacht in het Gerstenhof te geworden. De funktie van de Erembodegem voor een feest- ii op verschillende manie start gaan met een t vereniging. De CVP- ïen van Hofstade-Gijze- doen dat met een tentoon- ig die tijdens het wee- Jvan 1 en 2 december !tgehouden in de zaal Ons Steenweg op Aalst 8 te lade. hun start kozen de CVP- :rcn vier kunstenaars met tigen discipline. Dat wijn Peters uit Leuven die s- en houtskulpturen laat njj* fitigcn; Christine Joris uit Heverlee met schilderijen en akwarellen; Jan Geubels met werken die doen terugdenken aan de Dendermondse school en Roger Bursens met kera- miekwerken. Voor deze organizatie staan in voorzitter Boudewijn Guns, sekretaris Hilde Geubels, Mare en Carine Gielens-Clacs- sens en Danielle Pereboom. De toegang tot de tentoonstel ling is gratis. De expositie is de hele dag toegankelijk en in een rustig hoekje is er een bar en een bodega voorzien. afdeling van de Landelijke Beweging van de Belgische Boerenbond het jaarlijks St. Elooifeest programmeert lrouwdc- «n dinsdag 4 december 1984. N® de dood van Dagoberi ver- koos Elooi de geestelijke stand. Wegens zijn heiligheid en de faam van zijn wonderen werd hij op 13 mei 641 tot bisschop van Noyon gewijd, als opvolger van Sint-Acha- rius. Terwijl hij zijn oude smeedkunst niet helemaal vaarwel zegde, wijdde Elooi zich met ongelooflijke ijver aan zijn kudde, om hun de blijde boodschap van christus te brengen. Onder zijn bisdom lag een gedeelte van de Zuide lijke Nederlanden, met Door nik, Gent en Kortrijk. Wat hem het meest verdroot, wa ren de resten van heidendom, die nog aanwezig waren in on ze streken. Elooi werd een der meest beroemde geloofsver kondigers in Vlaanderen en verkondigde aan Friezen en Sueven en tot in Brabant het - -. evangelie, met veel tegenstand sche Boerenbond uilBegroci<l 120 F (vorig jaar meer dan 100 echter, hierbij bijgesrïan door to, een „„gebreid kompleks deelnemers!) Frans De Wit is zi volge|lng Smt.Tillo. wel- afdelingen en voorzitter en sekretaris van de - - - L.G. Erembodegem. Onder- nog voorzitter is Hubert Van den Dhr. André Doorns, schepen scholen. Ook in Aalst hebben onbaat- van volksgezondheid, leefmi- Op 7 januari 1985 start het Sint-Renïakel toever- zuchtige monitoren Paul De lieu, grondbeleid en huisves- Vlaamse Kruis Gewest Aalst Kuyper, Ronny Lambrecht, ting, dankte het bestuur van de met een volgende EHBO-kur- Guido D'Hoe, Etienne Van plaatselijke afdeling van het sus van 40 lesuren. Iedereen, der Stockt zich tijdens de Vlaamse Kruis voor het inrich- vanaf 16 jaar, kan er aan deel- voorbije maanden ingespan- ten van de kursus EHBO en de nen om aan een groep jonge ambulanciersopleiding en kursisten te leren hoe dient op te treden bij een on- wenste de nieuwe EHBO-ers ambulanciers met veel over- geval of hoe in ploegverband tuiging hartelijk geluk, eerste hulp kan verleend wor- Opnieuw zijn een aantal jonge den op sport- en andere mani- uit het Land van Aalst festaties en rampen. De bereid zich ten dienste te stel- EHBO-kursus omvat 40 les- len van hun medemens, uren 60 uren stage, voor de EHBO is beslist veel meer dan ambulanciersopleiding is het aanleren van principes! Een nemen. De lessen worden ge geven iedere maandag en dins dag van 20 uur tot 22.15 uur in 't Apostelken, Apostelstraat 1 te Aalst. Voor meer informatie neem kontakl op met het se- kretariaat Rozendrcef 165 bus 30, 9300 Aalst. Tel. 053- 78.34,19. D.B. landbouw is door de meerder- maal. Voor heid van de bevolking ook (voorgerecht reeds uit het oog verloren dit feestmaal ossestaartsoep, aardappelen, groenten. Toch blijft landbouw evenzeer kensgebraad, koffie met ge- als vroeger van levensbelang, bak) kan iedereen intekenen niet alleen voor hen die erin bij voorzitter Frans De Wit, tewerkgesteld zijn, maar voor Welleweg 54, Erembodegem iedereen. Naargelang de evolutie in de landhouw en de ontwikke- aan de prijs van 300 F. 's Avonds, vanaf 20 uur, is er «Pensenkermis». Hiervoor zijn lingen in de samenleving is de er kaarten te bekomen op het- landelijke beweging van Belgi- zelfde adres aan de prijs van van diensten verenigingen. De landbouwers maken n slechts 3% uit van de akticve Broeck en de bestuursleden bevolking. Voldoende reden zijn Jozef Cailebaut, Karei dus om zich degelijk te organi- Meert, Droessaert Gilbert, seren en de beroepsbelangen Bruylandt Frans, Temmerman efficiënt te verdedigen. Maar Alfons en Van den Broeck de landbouwer is ook lid de dorpsgemeenschap, hij in tegreert zich in het dorpsleven. Etienne. Proost is onderpas toor Vinck. Wij wensen de hele Landelijke Beweging, Land- en tuinbouwers organi- ook de smeed- en ijzerbewer- seren zich voor voorlichtings- kers beslist een heel fijne feest en belangenverdediging in be- dag met Sint-Elooi! drijfsgilden en in provinciale of Wellicht vragen sommigen zich nationale vakgroepen. wel af «wie was dan toch die De jongeren uit het landelijk Sint-Elooi?» milieu komen aan bod in Voor een antwoord hierop gre- K.L.J. (vroeger B.J.B. ge- pen we terug naar «Kerk noemd) en Groene Kring vere nigt jonge boeren en tuinders. Op rekening van het Nationaal Centrum voor Ontwikke- VTB-VAB (8.500), Vreugd in lingssamenwerking, werd door de gemeente Lede een Deugd (3.950), Kulturele Cen- bedrag van 188.825 fr overgeschreven, zynde de totale trale (4.900), Wereldwinkel opbrengst van de voorbye 11,11.11-aktie, Dit is het (2-900) en Priester Daens hoogste bedrag óóit in groot-Lede rondgehaald. De aktie, j},0 40y' in die gevoerd werd onder de titel «Omdat honger een vja^KWB^^SO) KAV onrecht is» heeft waarschynlyk door de schrijnende /g qqq) BGJG (2.800) en beelden uit Ethiopië, alle verwachtingen qua opbrengst KBG (4.350). overtroffen. Oordegem schonk 12.400 fr via Lieve Matthijs, Smetlede De gemeente Lede die het pro- projekt «Ethiopië» te storten, H.500 fr langs Herman De jekt «Mowangu Olipu» in In- In totaal werd er bijgevolg winter, Impe door Oxalis en donesië voor de derde achter- 25.825 fr voor Ethiopië over- papegem 3.750 fr via Remi eenvolgende maal steunde geschreven. Boterberg. Samen met boven- Verscheidene kerken hebben heeft de integrale opbrengst Langs deze weg wil het college vermelde giften wordt dat hem tot patroon.. van de postkaartenverkoop alle medewerkers danken voor 188 825 fr. Elooi stierf te Noyon op 1 hiervoor bestemd, zijnde hun hulp en inzet. In naam van Vergeleken met vorige jaren december 659... fr. de mensen uit de derde wereld werd dit de hoogste som. In Eligius is Latijn en betekent. De giften bestemd voor Ethio- danken zij eveneens alle inwo- ^32 ontving men immers de uitverkorene, de bekende pië bedragen in totaal 9.750 fr. ners die hebben bijgedragen jqI 000 fr en in '83 122 950 fr vormen zijn Elooi, Looi, Leu Het college van burgemeester tot deze rekord-ontvangst. oe gemeentelijke bijdrage be en de vreemde vormen Eloi, en schepenen hield er even- Lede zelf bracht 103.600 fr sa- droeg in '82 19 965 fr en in '83 Eloy en Loy». eens aan de gemeentelijke toe- men met KSA (34.800), Chiro jg 720 fr D.B. lage op rekening van het extra (22.350), BGJG (15.800), LH licht een kind van de streek. Vooral in West-Vlaanderen heeft hij gearbeid en kloosters gesticht, waaronder waar schijnlijk dat van Torhout om streeks 650. Leven» van donderdag 25 no vember 1982 waarin A.T. van plattelandsvrouwen zijn Biervliet o.s.b. het volgende Aalst heeft aktief ingespeeld op het initiatief van de Bond Proficiat aan alle medewerkers georganizeerd in het K.V.L.V. schreef: voor Zwembaden van het Vlaamse landsgedeelte. met aan het hoofd de coach en «El'gms werd omstreeks 588- jn aanwezigheid van het stadsmagistraat, van hoofden van samenstelster van de avond SOO li l „hr rl„ ..L-„ n-.llr._Dr,- P TA. boerinnen en tuinierster.. En 390'nil christelijke Gallo-Ro- Karine Dnqnet en haar mede an,mcre" °UdSa„lSSSn sport Gilbert Bourion deze .zwemweek» promotie eoor w»k"s C»PP«"S- H» Ierrigia te Chaptelct geboren AoIc#».-*» 8° en R°zanne Corten, de de Landelijke Gilden animeren meinse ouders Eucharius en de sociaal-kulturele aktivitei ten op het platteland. en door zijn vader wegens zijn zwemsport in het Aalsterse. de mensen van de belichting en de De Belgische Boerenbond - af- handigheid in de leer gebracht r klank, en zeker het zwembad- deling Erembodegem werd ge- te Lyon bij Abbo. die aan de Met het doorknippen van het hjk ook geboren waternimf Els dat 2idl in zjj„ sticht in 1914 en in 1962 her- konihklijkc munt verbonden linl d00' burgemeester Ray- De Pauw dre een fel gesmaakte f, h f 'h doopt 1 --• - r-rtj *- mond IJvttersnrot kon de solo uitvoerde waarvoor 711 6 5 1 de Landelijke Gilde was. Enkele jaren later trad hij Erembodegem. Deze vereni- mond Uyttersprot kon de solo uitvoerde waarvoor zij Parijs al, "goudsmid" ën Synchro-club Aalst van start een minutenlang applaus ging groepeert Ihans een vijfti- muntmeester in dienst van gaan voor de zowat 800 men- mocht ontvangen van een gtal land- en tuinbouwer, en Chlotaar II. Er wordt gezegd «n die hel schouwspel wilden dankbaar publiek, sympatisanten. dat de vorst verrukt was over bijwonen. Onder de titel .It s Opvallend was de uiterst vlotte Verscheidene keren per laar zijn eerlijkheid, toen hij met a small world., werd een rond- presentatie van Geert Dacle- komen ze samen het Ger- het goud bestemd vooj een ™s, 8«naakt door verschillen- man een jonge man met de stenhof te Erembodegem. nu koninklijke troon, twee tronen d« landen met aangepaste mu- allures van een volleerd pre- cens voor een filmvoorstelling, maakte. Na Chlotaars dood in 2lck Natuurlijk waren niet alle sentator, zonder palhos, rus- ---nummers van hetzelfde hoog- tig, soms vol humor, maar met staand gehalte, maar alle 45 een prachtige taal die vele be- meisjes spanden zich tot het roepspresentators hem zouden Elooi, die helemaal leefdi in uiKrstc in °m cr ids degelijks benijden, boetvaardigheid en liefde tol van te maken De blikvangers Een welgemeend proficiat van- God. maakt van dit koninklijk de allerkleinste wege de burgemeester die na heef te laten slagen. Het was nog niet de perfektie, dat kon ook niet in een zo korte periode van amper één jaar, maar het was meer dan behoorlijk. Wij spreken dan ook graag af voor een weerzien tijdens de Vlaamse Zwem week 1985. LH dans eens voor een interes- 623 bleef hij muntmeester van santé gespreksnamiddag of Dagobert I en was tevens raad- -avond over fiskaliteit, pacht- gever van deze koningen. recht, erfenisrecht... Ook een groepsreis tijdens de zomer maanden staat steeds op het t - felle regenval zorgde ervoor dat heel wat fden onder water kwamen te slaan, zodat de koeien ten droog plekje moesten zoeken, (a) jaarprogramma, jaarlijks St. Elooifeest.. Dinsdag 4 december is het jaarlijks St.-Elooifeest voor de Landelijke Gilde. De dag hc- c ballerihna Joke Van Renter- het optreden samen met Voor- bruik om goede werken te ver- 8hcm' 4 'aar oud dic Jullen P^ue! aan alle het vertrouwen ruimschoots ge- richten. Hij was de weldoener der armen, kocht slaven vrij, zoals zijn latere medewerker demonstreerde tot wat zeer deelneemsters bloemen en een._ kleine maar begaafde kinderen herinneringsmedaille uitreikte soms in staat zijn. en natuur- was zeker verdiend. Voorlopig stationsgebouw Aalst Minister De Croo meldde aan A.E. Bogaert dat er schot in de zaak komt. De minister heeft namelijk de beslissing van de Raad van Beheer goedgekeurd om de voorlopige inrichting van een stationsgebouw in een bestaand dienst gebouw te Aalst toe te vertrouwen aan de pvba Omni- bouw Brussen voor een som van 8.865.278,50 fr. Het dossier wordt nu klaargestoomd voor de financiële vastlegging waarna het terug ter ondertekening kan wor den voorgelegd. Waarna bevel tot aanvang der werken kan worden gegeven. De Voorpost - 30.11.1984 - 5

De Voorpost | 1984 | | pagina 5