Postzegel Leda uit Lede kreeg voorverkoop eindejaarspostzegel toegewezen Kinderen tekenen bakkers in hun bakkerij Aalst zet zich in voor senioren De lijdensweg van de Meldertse kerkhofmuur Oever prinsjen... Aalsters harnavalnieutvs Mi - 30.11.1984 - De Voorpost Het is een hele eer om als postzegelkring de voorverkoop te mogen organizeren van een speciale postzegel. Die eer is de Leedse postzegelkring Leda te beurt gevallen, want deze kring mag tijdens het weekend van 1 en 2 december in de feestzaal van de school Stella Matutina in de Nieuwstraat te Lede de voorverkoop organizeren van de biezondere postzegeluitgifte «Kerstmis en Nieuwjaar». Speciaal is wel dat de heer Oscar Bonnevalle. de Gentse kunstenaar die het schilderij maakte dat model stond voor het ontwerp van de zegel, op deze manifestatie zal aanwezig zijn. Hij tekende ook de bie zondere dagtekeningstempel voor Lede. Deze stempel zal tijdens deze manifestatie uiter aard woiden gebruikt. Als ge volg van het feit dat zowel zegel als stempel van zijn hand en brein zijn, werd hij ook bereid gevonden de aanden ken die zullen te koop zijn, persoonlijk te naamtekenen. Daarenboven heeft de postze gelkring Leda een uniek sou- venier laten maken, waarop het origineel schilderij voor komt en waarop de zegel kan aangebracht worden, samen met de speciale afstempeling. De postzegelkring Leda wordt geleid door voorzitter Georges Van der Snickt, die verder kan rekenen op ruilmeester Em manuel Putteman. sekretaris Norbert Keppans. penning meester Roland De Swaef. Ed- mond De Gendt die instaat voor de publikaties, bibliote- karis Denis De Mol en Joseph Scheerlinck dia instaat voor de prijskampen. Men vergadert in de Oude Melkenj aan de Vij verstraat te Lede (op de eerste verdieping). De vergaderingen zijn maandelijks en voor 1985 werd reeds een kalendér van de algemene vergaderingen sa mengesteld, De vergaderingen vangen aan om 20 uur en de data zijn telkens op een vrij dag: 11 januari, 8 februari, 8 maart, 12 april. 10 mei. 14 juni, 13 september, 11 okto ber, 8 november en 13 deoem- ber De bedoeling van postze gelkring Leda is postzegelver zamelaars bij elkaar te bren gen om door middel van ruil, uitwisseling van informatie en het smeden van vriendschaps banden, de Glatelie als hobby maksimaal uit te bouwen en te beleven. Wie lid wil worden moet een lidgeld van 150 fr. betalen. Daarin is ook het lid maatschap bij Oost-Phila, (het overkoepelend orgaan van de Oostvlaamse kringen) en bij KLBP (de Koninklijke Lands bond der Belgische Postze gelkringen) begrepen De ver gaderingen van de postze gelclub Leda verschillen in we zen niet van deze van andere postzegelkringen Er zijn de gewone aktiviteiten zoals ruil- boekjes, permanente vorming, speciale begeleiding van begin ners en jeugdleden, postzegel veilingen organizeren en ten toonstellingen, doorspelen van informatie enz. Er is ook jaar lijks een ledentombola en er bestaat ook een clubblad De postzegel De nieuwe postzegel die in voorverkoop wordt aangebo den is een evokatie van het Driekoningenfeest naar een te kening van Oscar Bonnevalle. De waarde van de zegel be draagt 12 fr. 1 fr toeslag. Men heeft voor de speciale eindejaarszegel dit keer geop teerd voor het Driekoningen feest. Om velerlei redenen. Het feest houdt zowel verband met Kerstmis als met Nieuw jaar en het Driekoningenfeest geeft heel wat aanleiding tot feestvreugde. Denken we maar aan het gebruik van het versnijden van de platte koek met de ingebakken boon ter aanwijzing van de koning van de dag. Bij de zegel is ook een toeslag van 1 fr. Die toeslag wordt gebruikt om een aantal noden te lenigen. Dit jaar gaat de opbrengst naar verschillende instituten ter bestrijding van de verspreide weefselverkal king. Dat is een organische aandoening van het zenuwstel sel die het meest bij jonge volwassenen voorkomt. Zij veroorzaakt verlammingen en evenwichtsstoornissen die de zieke vaak werkonbekwaam maken. Ministens 10.000 per sonen in ons land lijden aan deze ziekte. Dagtekeningstempel Deze speciale stempel die tij dens de twee dagen van de voorverkoop zal worden ge bruikt. werd net als de postze- gal zelf en op verzoek van Leda gemaakt door Oscar Bonnevalle. Het motief omvat een folkloristisch element, na melijk het gebruik van het Driekoningenfeest dat wordt uitgebeeld door de weergave van de drie koningskinderen die eveneens op de postzegel voorkomen. Daarnaast is er een geograGsche element, want de drie kinderen worden geplaatst in een Leeds land schap. Daarin heeft Bonneval le ook het religieus, monumen taal clement verwerkt. Cen traal staat de Grote Kapel af gebeeld Dit gebouw is het belangrijkste van de zeven ka pelletjes die langs de vermaar de Leedse Ommegang staan die opgedragen is aan de ver heerlijking van Onze-Lieve- Vrouw van Lede, de Zoete Nood Gods. Deze grote kapel werd gebouwd in 1615 en wordt ook wel de Bettekapcl genoemd, naar de opdrachtge ver. Jan Bette. Tenslotte is er uKRi/v In Aalst kwam een bakkerij op het goede idee een tekenwedstrijd voor kinderen te organizeren. De opdracht luidde de bakker in zijn bakkerij op papier vast te leggen. Heel wat kinderen voelden zich aangetrokken tot dit onderwerp en dat maakte dat de deskundige jury zich voor heel wat problemen zag gesteld. Ofschoon men liefst aan elke deelnemer een prys had gegeven, leek dat niet tot de mogelijkheden te behoren. 3lO u6° in de stempel nog het muzikaal element: een van de drie ko ningskinderen bespeelt een doedelzak. Tentoonstelling Zoals dat gebruikelijk is, wordt naar aanleiding van deze manifestatie ook een tentoon stelling georganizeerd. Daarin heeft men vijf grote onderwer pen gemaakt. Op de panelen 1 tot 6 vindt men ontwerpen en proeven van postzegels weer van de hand van Oscar Bonne valle. De tematische verzame lingen nemen de panelen 7 tot en met 35 in beslag en komen van Omer Bossuyt (de Konin gen van alle volkeren), Mare Braeckman (snorren en baar den), Edmond De Gendt (de Europese integratie), Emma nuel Putteman (Beethoven), Herman Derder (het kind) en Keppens - De Smedt (het le ven van Knstus). Dan volgen de panelen 36 tot 39 met de onderwerpsverzameling van Robert Coppens over de zegels ontworpen en getekend door Oscar Bonnevalle. In een vier de deel vindt men de temati sche jeugdverzamelingen. Dat zijn de panelen 40 tot en met 48 en hier expozeren Christel De Groote (Christkind) en Wim De Swaef (de automo biel) hun zegels. Dan zijn er nog de traditionele verzame lingen van Goerges Van der Snickt met Groot-Brittannië, de aspekten van de Britse post geschiedenis, de niet kommer- ciële uitgiften en de selektie postzegelbockjes onder Elisa beth II. Programma Het programma van deze voorverkoop ziet er uit als volgt: zaterdag 1 december is de tentoonstelling toegankelijk van 9 tot 17 uur. Het tijdelijks postkantoor funktioneert van 10 tot 12.15 en van 14.00 tot 17.00 uur. Oscar Bonnevalle zal aanwezig zijn van 10.00 tot 12.00 uur en om 19.30 uur is er een ofGciële ontvangst voor zien met een korte toespraak en een overhandiging van een aandenken aan de deelnemers van de tentoonstelling. Zon dag 2 december kan men de tentoonstelling bezoeken van 9 tot 17 uur en funktioneert het tijdelijk postkantoor opnieuw van 10 tot 12.15 en van 14.00 tot 17.00 uur. De kunstenaar Oscar Bonnevalle zal aanwezig zijn van 14 tot 17 uur. De jury bracht de deelnemers onder in vier kategorieën: 4 tot en met 6 jaar, 7 tot en met 10 jaar en 11 tot en met 14 jaar. De uitslag die uit de bus kwam ziet er uit als volgt: In de eerste kategorie voorbe houden aan kinderen van 4 tot 6 jaar gingen de prijzen naar: Pieter Drabbe. Eikstraat 55 te Aalst, Johan Van Overwalle, Bertstraat 5 te Lebbeke, Vale rie Dullaerts, Groendal 12 te Erpe-Mere; Christophe De Vuys, Valerius De Saedeleer- straat 79 te Aalst, Wim De Smet, Bolleweg 51 te Aalst, Tom Van /de Putte, Mimosa straat 18 te Gijzegem; Stein Cleemput, Interleuvenstraat 7 te Thomas Beerens, Oudendermondsesteenweg 355 te Aalst, Jörgen Carlé, Kerkstraat 51 te Aalst; Koen Deiers, Marktweg 162 te Aalst; Katrien Wijnant, Gel- dofstraat 90 te Aalst. Davy Pissoort, Ploegsteert 4 te Moorsel, Tom De Wolf, Bo- termelkstraat 142 te Aalst; Saskia Van Weyenbergh, Ron- sevaalstraat 30 te Erembode- gem, Philip Van Nuffel, Groendal 90 te Erpe-Mere, Nele Beirens, Marktweg 162 te Aalst; SoGe Van Dorpe, Kerk straat 20 te Aalst, Didier Pie- ters, Rozendreef 89 te Aalst, Katrien Dierick, Dorpcentrum 17 te Hedersem en Steven Hogway, Groenstraat 63 te Aalst. In de groep van 7 tot 10 jarigen gingen de prijzen naar: Veerle Boudonck, Achterweg 22 te Aalst; Olivier Robbc, Leo- poldlaan 51 te Aalst, Stijn Jan- segers, Biesstraat 12 te Her- dersem; Kim Aelbrecht, Op- wijksesteenweg 7 te Moorsel, Tino Graziano, Groenstraat 74 te Aalst; KaGdi Melika, Guido Gezellestraat te Aalst. Ann De Wolf. Botermelkstraat 142 te Aalst; Cindy Van Cauwen- bergh, Sint-Gudulastraat 57 te Aalst; Ann De Smet, Valerius" De Saedeleerstraat 63 te Aalst; Tim Roggeman. Merelput straat 5 te Mere; Kurt Bayens, Sint Gudulastraat 50 te Aalst; Sissi Keymeulen. Pontstraat 52 te Aalst: Francois Boeykens, Ninovestraat 36 te^Erembode- gem; Pascal De Viyst, Valerius De Saedeleerstraat 79 te Aalst; Katrien Van de Berghe, Bin nenstraat 96 te Aalst; Nancy Veldeman, Binnenstraat 313 te Aalst; Chris Coppens, Rijger- straat 103 te Aalst; Elke Schuddinck, Brusselbaan 190b te Erembodegem, Peggy De Schrijver. Gustaaf Papestraat 11 te Aalst cn Karine Schud dinck. Gudstraat 7a te Aalst. In de derde groep voorbehou den aan kinderen van 11 tot 14 jaar kregen we volgende win naars: Stave Van Audenhove, Boomgaardstraat 25 te Aalst; Ilse Duquet, Bolleweg 101 te Aalst; Els Audenaert. Dool hofstraat 56 te Aalst, Liesje Meuleman, Binnenstraat 51 te Aalst, Johan Pissoort, Ploeg- straat 4 te Moorsel, Graziano, Groenstraat 74 te Aalst; Iris Jacobs, Moorselbaan 143 te Aalst; Pascal Libaut, Hove nierstraat 13 te Aalst; Hafid Said, Guido Gezellestraat 25/2 te Aalst; Michael De Caese- macker. Guido Gezellestraat 74 te Aalst; Ivan Van de Meer- sche. Bolleweg 91 te I Miranda Van Cauter^ Lervuislaan 216 te Mare Wauters, Eikenstr te Aalst; Pegghe Vaa Brempt, Ouden Dendé desteenweg 117 te Aalst; ry De Pelsmaeckcr, Bi straat 107 te Aalst, AriD Middelkouter 70 te Hjj Elke Verbestel, Beukl 47 te Aalst, Kristine man, Raffelgemstraat J Aalst; Annemie Rogieijl nenstraat 88 te Aalst eoj ther Segers, Larewei Aalst. De restauratie van de kerkhofmuur te Meldert, waarbij een nieuwe grondkeermuur diende gebouwd, is een dos sier dat een aantal jaren heeft aangesleept. Pas in de loop van de laatste jaren kwam er echt schot in de zaak. Met de werken werd gestart op 1 september 1984. De aannemer kreeg 100 werkdagen tijd, zodat de (vermoede- lijke) definitieve afwerking gepland was voor 28 no vember. Aalst. De winnaars van de tekenwedstrijd, (a) De werken vorderden vlugger dan gepland, en zijn momen teel al volledig beëindigd. Vooraleer het zover was, had het dossier echter een ellenlan ge procedure doorlopen. Het allereerste ontwerp werd door de gemeenteraad goedge keurd tijdens de raadsvergade ring van 27 september 1979. Na de goedkeuring van die beslissing door de provinciale overheid, en nadat het ont werp was doorgestuurd naar het Ministerie van Openbare Werken en naar de Rijksdienst voor Monumenten en Land schappen (met het oog op sub sidiëring), werd de bouwaan- vraag ingediend op 10 maart 1980. In de loop van de maand au gustus 1980 had de stedelijke administratie een vergadering met verantwoordelijken van de Rijksdienst voor Monu menten en Landschappen. Tij dens die vergadering bleek dat het dossier bij de Rijksdienst spoorloos verdwenen was. Een nieuw dossier werd door het stadsbestuur samengesteld en opgestuurd. Op 2 oktober 1980 bleek uit een brief dat de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen niet volledig akkoord ging met het voorge stelde ontwerp. De aangepaste versie hiervan werd op 27 april 1981 door de stadsdiensten aan de Rijksdienst opgestuurd Op 27 augustus 1981 worden door die Rijksdienst ander maal opmerkingen geformu leerd. Het ontwerp werd op nieuw aangepast en doorge stuurd voor betoelaging. Pas op 7 oktober 1981 ontving het stadsbestuur het definitieve akkoord van de Rijksdienst voor Monumenten en Land schappen. Intussen waren nieuwe richtlij nen verschenen waaruit bleek dat nu ook de goedkeuring van de Vlaamse Exekutieve nodig was (januari 1982). Op 21 april 1982 richtte het stadsbestuur een brief aan Mi nister Geens, voorzitter van de Vlaamse Exekutieve, met de vraag dat dossier zo vlug mo gelijk goed te keuren. Op 11 juni 1982 reeds ontving het stadsbestuur het besluit van de Vlaamse Exekutieve waarbij de te verlenen toela gen werden vastgelegd: 60% voor rekening van het ministe rie van de Vlaamse Gemeen schap, 20% voor het Oost vlaams provinciebestuur en 20% stadsaandeel. Na een eerste aanbesteding zag de aannemer die de wer ken kreeg toegewezen echter af van de uitvoering der werken. De toewijzingsbeslissing werd vernietigd. Het stadsbestuur was verplicht een heraanbesteding te doen. De werken werden op 31 de cember 1983 uiteindelijk aan de Grma Troubleyn uit Ooster- zele toegewezen. Het ontwerp diende intussen nog eens aangepast, maar kreeg tenslotte toch de goed keuring van de provinciale technische diensten en van de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen. Op 8 augustus 1984 gaf het College van Burgemeester en Schepenen het bevel tot aan vang der werken. De muur zelf is momenteel dus al geheel afgewerkt. Nog klei ne hekwerken moet in eigen beheer nog uitgevoerd worden. Tenslotte kan ook nog vermeld worden dat in 4 weken tijd meer dan 40 ontgravingen wer den uitgevoerd, zonder enig probleem LH Wanneer men spreekt over «Seniorenwerking» denken buitenstaanders nogal dikwijls aan ouderen die alleen maar kaarten of op reis gaan en cafés bezoeken. Dit is een éénzijdig en verkeerd beeld. De stuurgroep voor gepensioneerde personeelsleden (of weduwen ervan) van de stad Aalst die op 27.3.1984 van start ging, heeft het totaal anders bekeken. Door het sociaal engagement van de leden van deze stuur groep is er al heel wat tot stand gekomen. Solidariteit is voor hen geen modewoord! Talloze huisbezoeken werden reeds afgelegd. Individuele problemen hetzij van admi nistratieve, sociale of Gnancië- le aard werden opgelost. Langdurig zieken die gehospi taliseerd waren werden be zocht. Verlangens en behoef ten van onze gepensioneerden werden in nota's uitgewerkt en overgemaakt aan het College van Burgemeester en Schepe nen. Deze adviezen werden door het College positief be antwoord. Bewust van het feit dat ouder worden een gevaar voor isolement en vereenza ming inhoudt en dat de mens een sociaal wezen en aangewe zen op anderen is, werden tal rijke allacnstaandcn bezocht. Om een nauwer kontakt te onderhouden tussen de gewe zen collega's enerzijds cn het stadsbestuur anderzijds wer- - w-- Aalst. De felle wind was er de oorzaak van dat in het A als terse stadspark epkele bomen werden ontworteld, (a) 't Er woren insj in Oilsjt twieë prinsjen van Oe'tst Vlonje- ren..., azoei zolle'k eir schoein vertelsjelken kennen beginnen. Mor spoiteg genoeg es teis de woorit. Verleide zoterdag zen der in Oilsjt twië prinsjen verkoezen. Wie datter den echten es, dooroever wil ek et naa nie emmen, want door emmen de gazetten al va volgestoon. Wel vin ek et spoiteg vèr de mensjen die van Karnaval aaven, en die zen d'er in Oilsjt nog miëer as genoeg Ze mauken giëel de sirk belachelèk. Hoe kennen d'er na in iëen provinsje twiëe sjaales zen die de zelf sten titel draugen? 't Es al ne Karnaval op zèn oigen... Ik ben passeirde weik insj nor de weirkhallen geweist. A wel, 't es toch schoein om zing datter in Oilsjt nog zuveil mensjen te vinne zen die ere vroin toid en eer zier verdindje sengskes in dinne Karnaval bleive steiken. As ge ziel hoe datter door gewerkt werd, tèn ziede mor iëest waffer veirberoidink da Karnaval vraugl. As ge ten de zondag van vastelauved aal die schoein wauges ziet boitekommen, tein zeje geir zeggen: Awel't es toch schoein, hein-. Moor as ge ten naa insj nor de weirkhallen golj, tein zeje zeggen: -Awelwad e weirk es t'er on aal die wauges geweistEn tein zeje meh 'n ander oeig zing nor 't resultoot van monjen lank weirken. Awel jonges, vrinjen karnavalisten. 'k ben ftëer op eir, geir mókt die droi zotte daugen van Oilsjt, nie die maanen meh ploimen op eer moesj! Geir die naa oon 't weirken zèl, geir kroigt én ploim va moi! 't Ajaintjcn den verscheidene bezoeken ge pland aan de binnen- en bui tendiensten van de stad. Een deel hiervan werd reeds uitge voerd in samenwerking met het stadsbestuur cn met de vriendenkring van het stads- personeel. De gepensioneerde collega's die aan deze bezoeken deelna men werden op een voortreffe lijke en deskundige wijze voor gelicht door de betrokken diensthoofden en vergast op een lekkere koffietafel. Volgend jaar zal gestart wor den met een kursus ter voorbe reiding op het pensioen. De stuurgroepen kwamen tot de vaststelling dat vele van onze jonge gepensioneerden alles behalve voorbereid zijn op hun pensionering. De mee ste gepensioneerden weten niet goed wat aanvangen met hun nieuw verworven vrijheid. Eenmaal dat de euforie van «de eeuwige vakantie» ver zwonden is zinken talrijke ge pensioneerden weg in een da gelijkse sleur an slenter. Zij verluieren alleen nog hun tijd in saaie verveling en plegen zo onbewust een langzame zelf moord. Om aan dit euvel te verhelpen zullen deze kursussen de kan didaten leren hoe zij geleide lijk kunnen overstappen van een intensief arbeidstempo, niet naar een vadsige vrije tijd, maar veeleer naar een vrijwilli ge, lichamelijke cn geestelijke activiteit die gericht is op een voortreffelijke zelfontplooiing van de gehele persoon. Voor noemde pensioncringstraining zal begeleid worden door psy chologen, juristen, kinesisten. dokters, maatschappelijk assis tenten. diëtisten, enz... Wie meer wil weten over deze kursussen kan terecht bij vol gende leden van de stuur groep: Robert De Pauw, schepen van personeel, voorzitter, 21.38.24; Jcanine Mcrckx, on dervoorzitter, 77.71.07; Ro- De Kloeik-Kloesj Klang Op 1 december om 20.00 uur heeft de derde Kloesj-ava plaats met verkiezing van Miss Kloesj. Wie gaat mee naar Dentergem? Zaterdag 8 december heeft in Dentergem de verkiei plaats van de Prins van België 1985. Luk Peirlinck n daaraan deel. Wie met hem wil meereizen kan AronlJ opnemen met Luk op het nummer 053121.91.04. Dei kost 250 fr. Opstapplaatsen zijn er hij Polle Keipernom Werf te Aalst, café Sportief, Driesleutelstraat (lokaal voil Orde der Ajuinprinsen), café Johny Boys in de Geldlm straal en café Oud België aan de Watertoren. Ajuinprins 1985? De /orde der Ajuinprinsen deelt mee dat vanaf /tef kandidaturen voor de titel van Ajuinprins 1985 ingewacht bij voorzitter Herman Smet, Dr. De Moorstri 78 te Aalst. De kandidaturen moeten binnen zijn voor j december e.k. Fleis Op 21 december heeft de videofuif plaats van Fleis in c Bristol aan de Grote Markt. De Matotten Hei Matottenbal heeft plaats op 29 december in de zaal Si Anna, Roklijf te Aalst. Foto Ajuinboer Dit is een van de twaalf postkaarten rond karnaval dit j koop worden aangeboden door de prentenkaartclub f voordele van Levensvreugde en Ribso. De reeks kost 8, fr. en is te bekomen bij Danny Denaeyer, Baron Mod soenpark 12 te Aalst. ....li Aalst. Ajuinboer Albert Verbestel. Jaar van de jeugd Ter gelegenheid van het door de Unesco uitgeroepen m van de jeugd zal men in Aalst ook een prins en prinses H de jeugd verkiezen. Novaf Vorig weekend gaf de nieuwe karnavalgroep OKV No |Q een black and white fuif. Voorzitter E. De Laent daarover: «de nieuwe groep wil dit jaar een gok doen om' eerstejaars onmiddellijk bij de groten te geraken. Meti a verse dotoerkes van 't Nief Hospilool zitten we misschil tn wel goed-. Er zijn nog enige problemen wat hel rif' leden aangaat. Het reglement schrijft immers voor dat A komische groep moet bestaan uil ten minste twaalf "K Wie belangstelling mocht hebben om bi/ deze /eugi karnavalvereniging aan te treden, kan kontakt opnem met Tony Jabos, sekretaris, Kluiskensstraat 25 te Aabt met de voorzitter E. De Laender, Sint-Gudullasiraat 11 Aalst. j Af bert De Poorter. 70.27.21; tenburg 21.38.73; Lutj. Louis Janssens 70.11.64; Ar- Moor, kabinet schepen llc< thur Paepc 70.33.29; Achilles Pauw; Clement Muylaert. W Putteman 21.99.86; Frans soneelsdienst; Pual Van Tcirlinck 70.29.94; Louis Ver- Veken. personeelsdienst, cccken 21.41.25; Arsènc Vct- cll.

De Voorpost | 1984 | | pagina 6