licro Flanders in hnt-Niklaas: bedrijfsleven bijstaan et zangvedetten, ieuwe studio's en jaarboek Goed nieuws voor Sint-Niklase busgebruikers Milac-Oost-Vlaanderen neemt het op voor kostwinners Kursus voor ouders in Sint-Niklaas Nieuwstraat winkelwandelstraat Jinputerisering van een bedrijf >een speelse opgave bering van komputers in de kleine en middelgrote Jernemingen leidde in het verleden al tot heel wat ■ge mislukkingen. Dat verklaarde de heer Syts, direk- Tr van de Sint-Niklase Kamer van Koophandel en jrerheid tijdens de openingszitting van de mikrokompu- leurs Micro Flanders in de Sint-Niklase Stadsfeestza- I vorige week donderdag. De heer Syts hoopte dat |ro Flanders zou by dragen om het bestaande negatieve ld uit te wissen. ro Flandrs opende vori- :ek donderdag z'n deuren het publiek en vooral de Wase ondernemers, janisatoren, de Jonge imische Kamer (Jaycees) al sedert februari in de om in het Waasland een terbeurs in te richten. :es, dat heel wat be laders en bankdirekteu- [onder z'n leden telt, kon- jrde een grote nood aan over de nieuwe ilogieën en de gebruiks- jjkheden in het bedrijf, immissie werd opgericht het voorzitterschap van [lElshout, en hun inspan- resulteerden in een se mikrokomputer- die vorig weekend svond. ;es mocht rekenen op leun van de Kamer van landel en Nijverheid en Centrum voor Midden- .rieiding. Twee organi- sl s die vertrouwd zijn met ven lestand in kleine en mid- ote ondernemingen. Tij de openingszitting voer- Marc Antonsen, voorzitter plaatselijke Jayceesafde- Mark Elshout, kommis- Sinl sievoorzitter, Kaoul Syts, di- rekteur van de Kamer van Koophandel en burgemeester De Vidts het woord. Rovers te snel af zijn De Sint-Niklase burgemees ter pleitte vol overgave voor een informatisering van het he le maatschappelijke leven. Hij verwees naar een inspanning van zijn eigen stadsbestuur door invoering van de kompu- ter bij de Sint-Niklase orde diensten. «In een tijd van besparingen waarbij de rijkswacht benzine te kort heeft om de rovers te volgen moet men dit kompen- seren door snellere beslissin gen en reakties mogelijk te maken, aldus de burge meester. De heer Syts was ook over tuigd van het nut van de kom- puter in het maatschappelijk leven. Hij besprak vooral het gebruik in het bedrijf. De nieuwe technologie is een noodzaak wil een bedrijf opti maal blijven produceren, aldus de heer Syts. Bedrijven kun nen, volgens de heer Syts, on voldoende rekenen op de over heid en moeten daarom zelf trachten de produktiviteit te verhogen. Dit kan door het beïnvloeden van de werktijden of door de introduktie van de komputer in het bedrijfsleven. De technologie zal vooral kos tenbesparend werken, meende de direkteur van de Kamer van Koophandel. De heer Syts stak echter niet weg dat de invoering van de komputer in de k.m.o.'s al ver schillende zielige mislukkingen opleverde. Nochtans zal de in formatisering zich steeds meer opdringen in elk bedrijf. De nieuwe technologieën zorgen ervoor dat bepaalde taken van de ondernemers zoveel minder tijd en geld in beslag nemen, zodat het ontplooien van nieu we aktiviteiten mogelijk wordt. Hij reageerde ook op de beschuldigingen dat de kom puter te grote personeelsbe- sparigen en onpersoonlijke kontakten tussen werknemers in de hand werkt. Hij wees die af en zei dat de komputer een hulpmiddel is voor een be drijfsleider om optimaler te produceren, Na de toespraken en de offi ciële opening door de Sint- Niklase burgemeester, leidden de inrichters de genodigden, onder wie de burgemeester, schepen De Boever, CMO-di- rekteur Baetens, de heer Syts en verschillende Sint-Niklase bankdirekteuren, rond langs de exposerende bedrijven. P.S. Micro Flanders in Sint-Niklaas. Veel belangstelling, ook voor de opening van de manifestatie vorige donderdag. (Iv) Micro Flanders in Sint-Niklaas, een evenement. U herkent de voorzitter en leden van de Jonge Ekonomische Kamer en ook (links) CMO-direkteur Baetens. (Iv) - Niklase lokale radiowereldje kenmerkte zich in 84 door twee fenomenen. Er was enerzijds het totaal rek aan samenwerking, wat op 14 november jongstle- relfs ten aanschouwe van de nationale beleidsvoerders I getoond toen de zes Sint-Niklase «lokalen» Calypso, [res, 77, Land van Waas, One en Solymar voor de ile maal gezamenlyk vergaderden in Brussel op uitno- ng van minister van kuituur Poma. Daarnaast vieren dokalen» hun ontstaan. Land van Waas vierde enkele en geleden en organiseerde een playbackshow. Afgelo- weekend stond Radio Solymar even stil na drie jaar iomaken. Solymar organiseerde een articstenparade in De Panda te Sint-Niklaas. üdio Solymar vierde derde verjaardag Sint-Niklaas De dynamische CVP-verkeerswerkgroep van het Land van Waas is aan de weet gekomen dal de NMVB binnenkort overgaat tot het aanbrengen van een bushalte in de Sint- Niklase Stationsstraat. Ook aan het Reynaertpark, in de Kapelstraat (nabij het Koopcentrum) komt een halte; en eveneens wordt een bushalte gepland aan de nieuwe wijk op Tereken (Hogenakkerwijk)aan de Kuiperstraat. Stationsstraat De lang verbeide halte in de drukste winkelstraat van het Waasland komt er dus. Zij het vooralsnog slechts in één richting, die van het station naar het marktplein toe. Wellicht wordt het de omgeving van de GB, aan de Casinostraat. Aan de overkant staan enkele parkeerauto maten de plaatsing van een halte in de weg. Aan het stadsbestuur werd gevraagd dat het, bij wijze van proef voor enkele maanden, ruimte kreëren zou voor die halte. De Wase CVP-verkeerswerkgroep is van oordeel dat de bevolkingsgroepen die gebruik maken van het openbaar vervoer «niet de enigen mogen zijn die worden uitgesloten van een goede bereikbaarheid van het kommerciële hart van de stad». De werkgroep stelt verder dat de bediening van de Stationsstraat «vanuit juist een kristendemokrati- sche kijk op de zaak zo belangrijk is». Men weet dat zowal senator Ferdinand de Bondt als gemeenteraadslid Roel De Jong lang geijverd hebben voor het aanbrengen van een halte in de Stationsstraat. Reynaertpark en Tereken De wijk Tereken, aan de zuidkant van de baan Antwer- pen-Gent gelegen en grenzend aan de Smisstraat, heeft de jongste jaren een gedaanteverwisseling ondergaan. Oude, vaak bouwvallige woningen, werden gesloopt. Er ontstond een nieuwe woonkern: de Hogenakkerwijk. En nabij het Koopcentrum ontstond de flatwijk (driehonderd woonge- legenheden) het Reynaertpark. Ook de mensen die hier wonen moeten van het openbaar vervoer kunnen gebruik maken, vindt de CVP-werkgroep Verkeer terecht. Binnenkort kan dat dus. En er is niet eens een nieuwe buslijn voor nodig. De halteplaatsen worden uitgebreid en verlegd, in die mate dat de loopafstand voor de bewoners ingekrompen wordt. Dichtbij de hoek met de Kuipersstraat, de hoofdstraat die door de nieuwe Hogenakkerwijk loopt, komt een halte op Tereken. Ook wie aan de Prinses Jos. Charlottelaan en de Astridlaan woont hoeft vandaar niet ver te stappen. De huidige halte aan de kapel OLV-van-Halle (Kapelstraat) komt dichter bij de Smisstraat en bij de voetwegel die naar de Schaapherdersstraat loopt. De CVP-werkgroep heeft aan het stadsbestuur gevraagd van de voetweg spoedig een begaanbaar pad te maken. Het Reynaertpark dan. In de Kapelstraat komt een extra halte, zodat de flats hier «aan de deur» bediend worden, als het ware. Voor Tereken-Hogenakkerwijk neem je buslijn 10 of 11. Voorliet Reynaertpark is buslijn 10 geschikt, terwijl ook de regiolijnen naar Dendermonde (91-92) en Temse- Tielrode (97-98) het Reynaertpark bedienen. Op drukkere tijdstippen is er elk kwartier een rit, op kalmere momen ten elk halfuur. (wv) tzelfdertijd wijdde mmen olymar ook geheel nieuwe omimtes in. Het oude fa- je aan Het Zwijgers- iken wordt een waar om- gebouw met zijn drie op- «studio's en twee ontmoc- iruimtes. Ter gelegenheid dc derde verjaardag stel de Solymarmedewerkers ik een jaarboek samen, gebeurde in 1983 even maar dit jaar, aldus Fons Hoywcghen, voorzitter vzw Radio Solymar, is lilgave heel wat ernstiger tvat. Het jaarboek 1984 it naast dc vele rcklamc- Ischappcn bijdragen van ile sympathiserende vcrc- Igen zoals dc Wase Die- escherming en de Wase Mia- en Natuurvrienden, leren berichtten over de kelen van het stedelijke ra- lereldje. Die derde ver dag van Radio Solymar zal de laatste zijn in de illegali- want samen met vijf ande- Sint-Niklase omroepen spartelden ze de erken- sprocedure. Legaal uitzen- komt in zicht en de Soly- bchccrders trachten aan omroep een stevige orga- lorische basis te geven, l stichtte een werkgroep verantwoordelijken ^oor dc techniek, boekhou ding, koördinatie medewer kers, programmering, publici teit en onderhoud zitting heb ben. Die werkgroep komt elke maand samen. Er bestaat ook een krisiskomité, een drieman schap dat optreedt als zeer snelle beslissingen die geen uit stel verdragen, nodig zijn. De Solymarbeheerders na men ook hun voorzorgen inza ke het uitzenden van reklame. Wettelijk bestaat er nog niets over etherreklame, maar daar zal de overheid in de toekomst zeker een mouw aan passen. Reklame-inkomsten zijn de fi nancieringsbron geworden voor de Vlaamse lokale radio en die van Sint-Niklaas vor men geen uitzondering op die regel. De zendtijdverdeling Radio Solymar en zijn beheer ders hebben echter nog andere katten te geselen. De RTT stelde voor Sint-Niklaas vier frekwenties ter beschikking voor zes omroepstations. Mi nister van kuituur Poma riep de zes naar Brussel voor een gesprek met de raad voor de niet-openbare radio, die aan de minister een advies moet verstrekken tie-verdeling. Tussen de zes «lokalen» uit Sint-Niklaas bleek echter weinig sprake van samenwerking. Drie wilden 24 uur op 24 uitzenden (d.w.z. ze eisen elk een volledige fre- kwentie op) en een vierde op teerde eveneens voor zo'n zendschema nadat men onrust wekkende berichten opving vanuit de raad voor nict-open- bare radio's. Die zou in een advies aan de minister voor stellen om Radio 77, One en Land van Waas elk een fre- kwentie toe te kennen en de vierde te verdelen onder Soly mar (vier dagen). Calypso (twee dagen) en Progres (één dag). Ingewijden oordelen dat het voor sommigen op die vier de frekwentie niet leefbaar zal zijn. Het advies is in geen geval een waarborg voor eenzelfde beslissing van minister Poma, de bevoegde in de vrije radio- materie. Het Vlaamse vrije, lokale of niet openbare radio- wereldje kenmerkt zich im mers door een konstant kom- mercieel en politiek gekonkel- foes. Sint-Niklaas zal zeker geen afbreuk doen aan die konstante. Poma, minister van kuituur, haalde zich in het verleden al meer de woede en ongenoegen van de raad van niet-openbare radio's op zijn nek door dc adviezen van de raad te nege ren. Inzake de Sint-Niklase vrije radio-frekwentieverde- ling zou de minister niet beslis sen voor eind december. P.S. Micro Flanders in Sint-Niklaas. De organisatoren, geschaard rond burgemeester De de frekwen- Vidts en (links) Raoul Syts van de Kamer van Koophandel. (Iv) Terugdenkend aan de regeringsverklaring dat er geen wyziging zou komen aan de militiewetgeving, vindt Milac Oost-Vlaanderen het onrechtvaardig dat deze belofte via andere wetswijzigingen wordt omzeild. De manier waarop de dienstplichtige kostwinners op dit ogenblik worden behandeld grenst volgens Milac aan het ongelooflijke. De overgrote meerderheid van deze kategorie van dienst plichtigen die volgens de vorig jaar geldende regels als kostwinner werden erkend, hebben of zullen dit jaar deze erkenning verliezen. Onder hen verschillende jongens die om een of andere reden reeds vyf jaar uitstel hebben gekregen en dit jaar, op 23-jarige leeftijd, hun aanvraag voor vrylating van aktieve dienst verworpen zien. Het merkwaardige hierin is volgens Milac dat de geldende militiewetgeving geen schuld treft maar de oorzaak van alle ellende dient gezocht in een wyziging van de wet op de inkomstenbelastingen, in het byzonder daar waar het gaat over vervangingsinkomsten. Tot en met het inkomstenjaar inkomsten jaar 1982 is deze 1981 genoten de vervangings- forfaitaire aftrek vervangen inkomsten van een relatief gro- door een korting op de te beta- te forfaitaire aftrek. Met de len belastingen. Hierdoor is het gezamelijke belastbare in komen waarmeede militie rechtscolleges rekening hou den, voor het inkomstenjaar 1982 beduidend hoger dan dit van 1981, daar waar het reële inkomen nagenoeg gelijk is ge bleven. Ook voor het bepalen van de inkomstengrens, waar aan volgens de militiewetge ving moet worden voldaan, is een gevoelige wijziging geko men door de wijziging van de wet op de inkomstenbelastin gen. Zo telt een kind met een grote invaliditeit niet meer als dubbel en wordt voor een we duwe met kinderlast de overle den vader niet meer meegere kend. Ondanks herhaalde tussen komsten in het parlement al dus Milac Oost-Vlaanderen weigert de minister van bin nenlandse zaken enig begrip voor deze dienstplichtigen uit gezinnen met een laag inko men. Hoe rechtvaardig is het om jongens die reeds één tot vijf uitstellen hebben gekregen en als kostwinner reeds er kend, nu te verplichten tot ak tieve dienst zonder dat het reële inkomen van de ouders is gewijzigd? Hoe rechtvaardig zal het bovendien zijn, indien er voor de jongens van lichting 1986 wél een gunstiger regeling zou komen waarvan de jon gens van lichting 1985 niet meer kunnen genieten? Daarom durft Milac Oost- Vlaanderen niet alleen deze toestand aanklagen maar ook eisen dat de beleidsvoerende mensen ten spoedigste tot een rechtvaardige regeling komen. Zo kan de minister van bin nenlandse zaken de inkom stengrens optrekken zoals hem door verschillende parlemen tairen wordt voorgesteld, en dit met terugwerkende kracht op deze dossiers die in de pro vinciale en hogere militieraad op een behandeling wachten. Voor de jongens die reeds «veroordeeld» zijn maar die door de wetswijziging wél als kostwinner werkend zouden geweest zijn wordt gevraagd dat de minister van landsver dediging gebruik zou maken van het recht om spoedverlof te geven voor de duur van de legerdienst. Enkel onder deze voorwaarden kan Milac Oost- Vlaanderen de huidige en de volgende regeringsverklarin gen nog ernstig nemen. Het Terapiccentrum, Grote Markt 37 te Sint-Niklaas orga niseert opnieuw zijn jaarlijkse ouderkursus. Die bestaat uit een lessenreeks van tien avonden, waarin ou ders met elkaar en met des kundigen praten over hun kin deren en samen leren hoe an ders, met minder konflikten om te gaan met elkaar. Er wordt daarbij geen bepaalde opvoedingsmethode opge drongen. Wel wordt, via theo retische inzichten en vooral via veel praktisch oefenen gezocht naar een eigen, aangepaste manier van opvoeden. De kursus vindt plaats op tien donderdagavonden, van 17 ja nuari tot en met 28 maart 85. telkens van 19.30 tot 22 u, in het Terapiccentrum. De groep bestaat uit maximaal 15 deel nemers. Indien mogelijk is het best, maar niet noodzakelijk, dat beide ouders deelnemen. De deelnameprijs voor de gan se kursus bedraagt 1,500 fr, of 2.000 fr per ouderpaar. Voor nadere informatie en eventueel inschrijven kunt u terecht op het Terapiecen- trum, kinderdienst. Grote Markt 37, Sint-Niklaas, tel. 03- 776.47.74, De inschrijvingen worden afgesloten op 4 januari. De Lions Club-Waasland, een vereniging die heel veel ijver aan de dag legt ten bate van een aantal sociale initiatieven. Dit zijn de heren-leden. Ónder hen het echtpaar Daelman, dat zich al een kwarteeuw inzet voor het opvangen van kinderen (dw) t'Niklaas. Radio Solymar vierde feest. Dit zijn de meeste medewerkers (dw) Sint-Niklaas In de heel smalle, heel knusse Nieuwstraat in Sint-Niklaas, een gezellige winkelstraat, mag je niet meer met de wagen rijden. De Nieuwstraat wordt winkelwandelstraat. Hoe dat mee valt wil men de komende zes maanden uittesten. Naar de Grote Markt toe mogen nog enkel voetgangers de Nieuw straat in, wat overigens tot nu al het geval was. En voortaan mogen ook alleen voetgangers de richting Cas- trodreef inslaan. Voertuigen (tot 7,5 ton) die hun vracht willen opladen of lossen kunnen dat (richting Castrodrecf enkel) tussen 18 u en 10 u. De Lions Club-Waasland, met in beeld de dames die Auldigd omdat het zich al stimuleren. In hun midden het echtpaar Daelman uit Bel* een kwarteeuw met kinderopvang bezig houdt. dw1

De Voorpost | 1984 | | pagina 9