C Stekene De Voorpost - 14.12.1984 - 17 KAV-LEDE Op woensdag 19 december in Stella Matutina te 13.30 u. en te 19,30 u. demonstratie rond «Eenvoudige feestgerechten» wat de spijskaart de volgende dagen gevarieerder en smakelijker zal doen worden. BEVOLKING LICHTJES GESTEGEN Verleden nieuwjaar telde Lede 17.341 inwoners waaronder 8,475 mannen en 8.866 vrouwen. Lede telde nooit meer I inwoners. I Bij de start van de fusie van gemeenten waren er 16.993. Dit intal steeg doch in 1979 werd een daling waargenomen wat dan in 1980 weer ongedaan werd gemaakt. Op 1 januari 1983 waren er 17.292. En nu uitkijken naar het aantal op 1 januari lb°« 1985. opek, 5t va) KAV-OORDEGEM ieuvo Afsluiten van het eerste deel van het werkjaar met een algemene vergadering in het teken van Kerstmis «Er is geen plaats voor hen in de herberg». Dit op zondag 23 december te 15 u. in de parochiezaal. RUIM 188.000 FR. VOOR 11.11.11 lor^Met 188.825 fr. haalde Lede een rekordbedrag voor 11.11,11 n ha Dit dan voor het projekt «Mowangu Olipu» in Indonesië. De kaartenverkoop leverde 163.000 fr. op. De giften voor Ethiopië bedroegen 9.850 fr. en het gemeentebestuur heeft de gemeen telijke toelage gestort voor Ethiopië wat het totaal dan op 25.825 fr. brengt. ^Per deelgemeente was de opbrengst 103.600 fr. voor Lede, e Ta'2.400 fr. voor Oordegem, 19.600 fr. voor Wanzele, 11.500 fr. voor Smetlede, 12.150 fr. voor Impe en 3.750 fr. voor Papegem. laptfls de inspanning die de burgers leverden in stijgende lijn, de atoöi bijdrage van het gemeentebestuur gaat in het kader van de besparingsmaatregelen in dalende Lokeren. De Durmezwemmers die gedurende maanden en zelfs jaren erin geslaagd Amnestie in Vlaanderen. Daarover handelde de studiedag die werd georganizeerd door waren 100 kilometer zwemmend af te leggen, werden gehuldigd (Polo) de Wase Jonge Leeuwen in de stadsbibliotheek (Iv). Sint-Gillis-Waas Balletrecital Zaterdag 15 december om 20 u. verzorgt balletschool Hardies d h» iFIETSCROSS de jonge sportdiscipline fietscross behaalde Thierry Mertens zowat alle mogelijke titels in de verschillende bonden. In 1984 srods alleen werd hij reeds kampioen van Beernem, van Brugge, van beide Vlaanderen maar ook van België. Ook de titel kampioen indoor 84 viel hem onbetwistbaar te beurt. Ook in het buitenland schitterde hij. Van 44 betwiste wedstrijden won hij er liefst 36 en de andere 8 keren werd hij tweede. Klap op de vuurpijl werd de Europese titelk 1984 in de open klasse BOCB. Nu wil Thierry de Beu baan op en heeft Lucien Van Impe daarbij als raadgever. KERSTFEEST Kon. Harmonie Sint-Cecilia brengt op zondag 23 december 15 u. voor kinderen van twee tot twaalf jaar, in «Levet Scone», Zwaanstraat haar traditioneel kerstfeest waar uiteraard ook ouders, familieleden en simpatisanten worden verwacht. Het wordt een tekenfilm-festival van Walt Disney en na een i»'korte pauze brengt de kerstman en de lieve fee een prachtig 1 geschenk voor elk ingeschreven kind. Laat dus tijdig uw kind(eren) inschrijven bij Robert De Mulder, Varkensmarkt 10 "".02.43) of Roland Uytterdaelen, Klinkaard 22 (69.90.15). ,j Inschrijven ten laatste op 16 december. Voor oudere jeugd op Kerstdag zelf, dinsdag 25 december, in ststi taal Fiesta Kerst-TD. GEMEENTERAAD Op dinsdag 18 december te 19.45 u. gemeenteraadszitting. Aan agenda 18 punten waaronder belasting op nuisvun, op de i lansluiting op rioleringsnet, reglement op ontbreken van par- 4 eerplaatsen, belasting op frituren, retributie op huwelijksplech- gheden, begroting 1985, OCMW-begroting, werkenprogram- p* na 1985, waterzuivering, dorpsplein Impe, B.P.A. Spoorstraat, 0 ipenbare verlichting Langehaag en Keibergkerkweg, verwor gt, «ng «Bascule», Wanzele-Dorp. Leefmilieuvergadering Maandag 17 december om 20 u. vergadert Leefmilieu Sint-Gillis in jeugdhuis Den Biel, Kerkstraat, Toneel in Meerdonk Zaterdag 15 en zondag 16 december voert toneelvereniging Er kan nog eentje bij in Meerdonk op «En waar de ster bleef stille staan» van Timmermans. Ook op 21, 22 en 23 december. Kerstvieringen Dit weekend zijn er kerstvieringen bij de KVG van Sint-Gillis (17 december), CMBV-Sint-Gillis (17 december) en Zon voor Ou den van De Klinge (18 december). KVLV-kooklessen Woensdag 19 december bij de KVLV in Sint-Gillis om 14 en 19 u. kookles over «Er zijn soepen en soepen». Werk van den Akker Vrijdag 14 december maakt het Werk van den Akker-Sint-Gillis de uitslag van de hofprijskamp bekend en verzorgd Frans Michiels een spreekbeurt. Kwis in Sint-Pauwels Vrijdag 21 december organizeert .de volleyklub van Sint-Pau wels in het parochiecentrum om 19.30 u. een derde familiale kwisavond. Inschrijven bij Herman Selis, Gentstraat 79 in Sint- Pauwels, tel. 776.57.61 Kerstviering Zondag 16 december om 14.30 u. in 't parochiecentrum van Sint-Pauwels KA V-kerstviering rond «Er is geen plaats voor hen in de herberg». Sint-Niklaas Garret Jazz Combo Vrijdag 14/12, 20 u. bij jeugdhuis Oase 't Meuleken op 't Moleken 50, optreden van The Garret Jazz Combo. Een ruime variatie stijlvormen komt aan bod. een recital in de schouwburg. Kerstmuziek Zaterdag 15 december om 13 u. in het auditorium van de muziekakademie, Hofstraat, «muzieknamiddag in kerstsfeer» in een organisatie van de leraarsvereniging van de muziekakade mie en met gratis toegang. Poppenkast Zaterdag 15 december om 14 u. in 't exlibriscentrum poppen kastvoorstelling door Oekedoeleken. Het ABVV op zaterdag Zaterdagnamiddag 15 december twee manifestaties door de Culturele Centrale van het ABVV. om 13.30 u. in de Truweelstraat 124, info over deeltijds leren en leerpkichtverlenging, militie ook; om 14.30 u. lol en vermaak maar ook werkloosheid en dies meer met 'Krisiskabaret Twee in het Textielhuis, Mercatorstraat 87'. Alkohol en drugs Zaterdag 15 en zondag 16 december van 10 u. tot 18 u. tentoonstelling in verband met alkohol en drugs in de hal van de psychiatrische kliniek aan de Dalstraat. Organisatie: Kristelijke Matigheidsbeweging. De KWB op zaterdag Zaterdagavond 15 december om 19.30 uur kan u bij de KWB terecht voor een info-avond over biologisch tuinieren o.l.v. André Verfaille, in Huize De Meerleer, door KWB-o.l.Vrouw; voor het kerstfeest van KWB-Kristus Koning in de zaal onder de kerk. Wandelen op zondag Zondag 16 december op wandel met verenigingen van bij ons: om 13.30 u. aan het stadhuis afspraak voor een Wielewaal- tocht naar de Blokkersdijk op Linkeroever; om 14 u. aan het Gildenhuis vertrek van de wandeling «Omloop van het Waasland», georganizeerd door wandelklub Waasland; om 13.30 u. komen de .eden van de Vlaamse Bergsportve reniging - afdeling Waasland bijeen in Overmere-Donk aan het Donkmeer. ACW-Belsele wuift uit Zondag 16 december wuift ACW-Belsele samen met Wakava het werkjaar uit in het parochiecentrum van Belsele, vanaf 15.30 uur. Wilfried Martens Dinsdag 18 december is Wilfried Martens te gast in zaal Renova, om 20 u. De premier spreekt over «Ons beleid: hoop voor morgen». Omlijsting door Clapaja en harmonie Excelsior. De KAV op dinsdag Dinsdag 18 december is de KAV in Sint-Niklaas op alle fronten aktief: Dobocentrum, 20 u., «Grote kinderen, grote zorgen» inge leid door mevrouw Hellemans-Rijcken voor KAV-Don Bosco; Sint-Jansplein, ontmoetingscentrum, 20 u. Kerstviering door KAV-Sint-Jan: Huize De Meerleer, è9.30 u. demonstratie kerststukken maken bij KAV-O.L.Vrouw onder de kerk in de Heistraat, 19.45 u., praten over geloofsopvoeding bij kinderen met Jong KAV-Kristus Koning. Zonnewendefeest Zondag 16 december in Heidebloem-Waasmunster om 14 u. zonnewendefeest door ATB-De Natuurvrienden voor kinderen van drie tot acht, Zaïre Zaterdag 16 februari om 20 u. in het Masereelfonds, Truweel straat, Zaïreavond, met Frank Van Poucke als spreker. Het Masereelfonds organizeert, Kerkschoonmaak Maandag 17 en dinsdag 18 december grote schoonmaak in de kerk van Puivelde, telkens vanaf 8.30 u. Wie helpen wil is welkom. Fakkeltocht Donderdag 20 december Vaka-manifestatie op de Grote Markt in Sint-Niklaas, vanaf 19 u.: fakkeltocht voor vrede en tegen de raketten. Orgelkoncert Donderdag 20 december in de kerk van Tereken (Sint-Jozef) derde koncert in de zesde orgelcyclus. Jo Van den Durpel en de groep Toccata, van de O.L.Vrouw-Presentatie, zijn de uitvoer ders. Ruilen Zondag 16 december ruilvoormiddag in de zaal Renova, Nieuwstraat, georganizeerd door de Wase Ruilklub van 9 u. tot 12 u. In Dulci Jubilo Vrijdag 21 december in de kollegekerk kerstkoncert door het knapenkoor In Dulci Jubilo met als jonge solist Erik Van den Brande in een organisatie van de Vereniging tot promotie van de jonge kunstenaars. Om 20 u. Voor miliciens Woensdag 26 december om 20 u. voorlichtingsbijeenkomst voor dienstplichtigen van lichting 1986, in het stadhuis. Schepen Van Daele zit voor, sprekers zijn Milac-sekretaris Geo De Poovere en een Solac-afgevaardigde. t in Sint-Niklaas bij de klub Den Openhaard. Dit zijn unieke exemplaren van de Sint-Niklaas. Ruim vierhonderd jongeren en heel wat papa's en mama's op het Van Hove uit Kallo, te zien op de expo van de onderhand vermaarde Siht-Niklase Sinterklaasfeest van 't OCMW, ten bate van kinderen van de personeelsleden. Jeugdig theater werd gebracht door de groep van Eddy Picavet uit Lokeren. (Iv) Herman De Coninck Moorden in Beernem Vrijdag 14/12, stadsbibliotheek. 20 u.. dichter-journalist Herman Vrijdag 14 december om 20 u. in het parochiehuis van Sinaai De Coninck te gast op uitnodiging van vzw Titanic. praat Alfons Ryserhove, ere-inspekteur van het lager onderwijs, Mexico over "Geheimzinnige moordzaken van Beernem». Het Davids- fonds-Sinaai organizeert. Vrijdag 14/12 in zaal Renova, 20 u., invasie van Zapoteken, Tolteken en andere geheimzinnigaards tijdens een toeristische Prijzen bij de vleet avond van Vakantiegenot met als gaste juffrouw Defraene. Haar Zondag 16 december om 11 u. wordt in de feestzaal van 't "hoa Vrijdag 14 december samenkomst van de Fotoklub Lokeren beeldversla9 9aat °ver Mexico. Lokeren »oor een werkavond in het lokaal aan de Hillarestraat 280. aiiji Kerstviering Spoi herb -KWB- irberg» en vrije tijd frijdag 14 december organizeert KWB-Sint-Anna een bijeen- omst in het parochiaal domein, om 20 u., over de vrijetijdspro- ilematiek in de toekomstige maatschappij. !AV-Heiende iondag 16 december om 14.30 u. praat KA V-Heiende in De aal over gezondheid. [AV-Centrum stadhuis de 'prijs voor sportverdienste' uitgereikt. Russische ikonen Maandag 17 december om 19 u. prijsuitreiking van de door het stadskernkomité georganizeerde «winkel-, wandel-, weet- en Vrijdag 14/12 om 20 u. in het exlibnscentrum, Regentiestraat winwedstrijd». J 63, oude Russische ikonen in een diamontage op tekst van L. ^df9JA6decT,ber om 1Ï32 u' ,n Ter ,0ude Ker*e °P de De Canne en technisch gerealizeerd door L. Van Gucht, De KAV op maandag r "EMs geen plaats voor hen in de ge|ezen door Greet Van Hassel. De Vereniging België-USSR Belsele, maandag 17 december: kerstvergaderingen van de organizeert. Oude ikonen worden geëxpozeerd in reproduktie KAV over «Er is geen plaats voor hen in de herberg», om 19 30 en de dokumentaire film «Zagorsk» wordt vertoond. u. in de parochiezaal (KAV-Centrum) en om 20 u. in Ons Heem De KWB op vrijdag (KAV-Valk). Vrijdag 14 december bij de KWB in Sint-Niklaas om 20 u. JCI-kerstkoncert in Huize De Meerleer KWB-OLVrouw over «Jongeren in de Dinsdag 18 cecember om 20.30 uur in de Don Boscokerk KWB»; kerstkoncert van Jaycees Waasland m.m.v. de Mariakantorij en brood bakken bij KWB-Duizend"Appels, in de kleine zaal; de Muziekkapel van de Zeemacht. ekonomie, krisis en tewerkstelling ter sprake bij KWB- D c Nieuwkerken in de Katholieke Kring. raui anoeK 111 Maandag 17 december om 20 u. in de stadsbibliotheek, Toneel in Nieuwkerken Heymanplein, literaire avond met Gert De Clerck, Marleen laandag 17 december om 13.30 u. in Het Volk organizeert De Vlasbloem voert in de Katholieke Kring te Nieuwkerken nog Tackels en Gil Vrijdaghs over het werk van Paul Snoek. «De AV-Lokeren Centrum een kookdemonstratie. op «Het kerstlied van een vrek»: 15, 22, 23 en 25 december om man in de reus>> is het thema en dat is ook de titel van één van 20 uur. d© verhalen van de Sint-Niklazenaar, van wie maandag een kaleidoskoop wordt gebracht. Eva Maria Zaterdag 15 december om 20.30 u. in het Volkshuis, Dorp straat 71muziek met Eva Maria op uitnodiging van de Cuturr Centrale. Ook het akkordeonensemble Cosy en het zangkc doen mee. Info via 779.94.12 of 779.96.00 of (091)46.70.70. Textiel en kleding Zondag 16 december om 9.30 u. in het Gildenhuis jaarvergai ring van de kristelijke textiel- en kledingbewerkerscentr; Nationaal sekretaris A. Duquet licht de nieuwe sektori overeenkomsten toe. Vlag en wimpel Zondag 16 december vanuit Stekene bezoek aan de expo «f vlag en wimpel» in Gent. Het ACW organizeert de uitstap. Jong KAV naar Brussel Zaterdag 15 december gaat Jong KAV-Stekene naar Bruss Men vertrekt om 9.15 u. met de lijnbus. Kerstvergadering Zondag 16 december KAV-kerstviering rond het thema «Er geen plaats voor hen in de herberg» bij KAV-Hellestraat in F Helleken om 14.30 u. Temse loutn en bouw ondag 16 december om 9.30 u. in het Gildenhuis op Doorslaar iksaarde) bijeenkomst van de ACV-houtbewerkers en -bouw- akkers. Jeugd en muziek te Lokeren Jeugd en Muziek van Lokeren nodigt iedere muziekminnende JLokeraar uit tot het bijwonen van een koncert op zondag 16 lecember 1984 om 15 uur in het Salon van de stedelijke nuziekakademie. Het Mondriaan Kwartet uit Amsterdam speelt werk van F. Schubert, Z. Kodaby, Jan Pieterszoon, Suerlinck, e.a De oegangsprijs bedraagt 150 fr. of 75 fr. (.eden van jeugd en nuziek). J.V.L. Bezinning in Tielrode Woensdag 19 december om 19.30 u. in het Gildenhuis te Tielrode bezinningsavond van KAV-KWB over «De kleinen recht verschaffen». Fotoklub Donderdag 20 december in het klublokaal aan de Oeverstraat om 19.30 u, werkavond voor de leden van Temse Fotoklub. Af sluitingsdagen ontvangstkantoor belastingen Sepaalde belastingen die slaan op het jaar 1985 zijn te voldoen voor 1 januari 1985, onder andere: - de verkeersbelasting op vrachtwagens, aanhangwagens en caravans; de belasting op de automatische ontspanningstoestellen; de bedrijfsvoorheffing voor rondreizenden (patent); de platen voor bromfietsen. "Vij willen er dan ook de aandacht op vestigen dat de ontvang kantoren gesloten zijn op: Maandag 24 december 1984, dinsdag 25 december 1984, Woensdag 26 dedember 1984 en maandag 31 december 1984. Sint-Niklaas. De Sint kwam een bezoek brengen aan het OCMW (Iv). Sint-Niklaas Textielhuis. Kerstfeest bij Culturele Centrale Boontje. Jongeren bereiden de komst van de kerstman voor (Iv).

De Voorpost | 1984 | | pagina 17