ENDRACHT AALST RIJGT HET BENAUWD SPETTERENDE UITZEGE (a Asahi Kwai Zele voor de vierde opeenvolgende keer Vlaams kampioen! NA DE RUST BENEDEN PEIL AAR IS DE VERBETENHEID N VECHTLUST VAN WELEER? DE WINNE (AALST): WEER RODE KAART ZEELSE MARGINAALTJES >MEDT Aalsl-RWDM 1-4. Keeper Delen had niet veel werk met de Aalsterse aanvallers (per) ?ro« 1 en li- rocn Thairet scoort gemakkelijk nadat de achterlijn blunderde (per) (2° Nationale VOETBAL De Voorpost - 14.12.1984 - 27 Roland De Winne vliegt er de jongste weken wat te onbesuisd in. Nadat hij reeds vorige week op Hasselt werd getrakteerd op twee gele kaarten, en vroegtijdig naar de kjeedkamers was gestuurd, werd hij tegen RWDM op nieuw uitgesloten door scheidsrechter Griet. Beheerder Roger Van de Waeter hierover: «Roland De Winne is nu eenmaal een speler die het van de fysieke kracht moet hebben. Hij schuwt de ruwe kontakten niet, maar langs de andere kant moet hij zich leren beheersen. Zijn tweede fout was beslist 'geel' waard. Ik vraag me af waarom hij het hoofd verloor op een ogenblik dat er geen enkel gevaar te bespeuren viel.» De Winne zal dus de wedstrijden van 6 en 13 januari moeten missen. Hij krijgt in ieder geval in de winterstop een zee van tijd om eens grondig na te denken over zijn al te ruwe ingrepen. (abl) \alst - RWDM 1-4. De Greef geraakt tussen Van Kemseke en zijn doelman, pakt de passeert de keeper, wordt gepakt en trapt naar doel, waar Moock nog net zal RWDM 1-4 3' Nationale DIEGEM SPORT - JONG LEDE 1-5 Jong Lede heeft met ruime meerderheid de party te Diegem gewonnen. Diegem was nochtans vastberaden een stevige repliek te geven aan het in puntennood verkerende Lede. De bezoekers van hun kant wilden alvast niet verliezen, daar een eventuele nederlaag een ernstig ter- reinverlies ten opzichte van de staartklubs zou betekenen. De overwinning was alvast ruim verdiend voor Lede, daar de ploeg weer getuigde van een grote inzet en zelfvertrou wen, Volledigheidshalve dient evenwel gezegd te worden dat de score wel wat overdreven was. Voor Jong Lede was de start In de tweede helft zagen wij alvast zeer sterk. De bezoekers aanvankelijk een ander wed- kenden reeds in de 7e minuut strijdbeeld. Diegem leek een sukses langs Carlier. Deze beetje groggy door de achter- vroege voorsprong veroor zaakte een kalmte in de rangen van Lede zodat Diegem het verduiveld moeilijk kreeg om terug te slaan. Toch was de druk van de lokalen groot op het doel van Vijt. Tot twee maal toe werd de Leedse doel man gered door het houtwerk. Zelf diende hij goed in te grij pen op een poging van Goet- hals. Lede bleef ook in de wedstrijd maar kon het gevaar niet ontwikkelen dat Diegem wel wist te bewerkstelligen. Toch dikten de bezoekers de voorsprong verder aan in de 35e minuut. Een bedrijvige Uyttenhovc nam iedereen te grazen. Dit moment zou later van kapitaal belang blijken te zijn. Lede mocht'gaan rusten met een ruime 0-2 voorsprong. nieuw klaarwakker toen Lede rond het uur toch wist te sco ren (1-2). De thuisploeg kreeg opnieuw vertrouwen. Diezelf de Ledens miste even later de gelijkmaker op een kaartje. De bezoekende repliek was echter gevat. Uyttenhove nam alle twijfels weg in de 70e mi nuut. De wedstrijd was duide lijk beslist. Diegem ondernam niets meer en Lede wist in de slotfase langs Strobbe en al weer Uyttenhove de score op te voeren tot 1-5. Een mooie eerste uitzege dus voor Lede dat nu stilaan op weg lijkt alweer te overleven in derde nationale. De groenhemden sluiten dus op een schitterende wijze de eerste ronde van de kompetitie af. Kort samenge vat kenden de Ledenaars een rampzalige start (0 punten op 12) maar wisten ze zich stevig te herpakken in de slotfase (8 op 12). Dit moedige Lede moet in staat zijn om pro bleemloos door de tweede ron de te komen. Het behoud in derde nationale lijkt niet lan ger een droom meer te zijn. Na dé barslechte Start verdient de ze ommekeer alvast een se rieuze waardering. Daarvoor is ongetwijfeld de volledige ploeg verantwoordelijk al die- vernoemen als de man van de eerste ronde. Dit illustreerde hij trouwens te Diegem nog maals door drie doelpunten voor zijn rekening te nemen. De ploegen Diegem De Bouw, De Schep per. De Groote (75' Liekens), De Koster, Aerts, Brandts, Suarez, Jacobs, Ledens, M$ys, Goethals (75' De Keyzcr). Jong Lede Vijt, Baten, De Winne, Steyaert, Strobbe, Lorré, Eeckhoudt, De Rijck, Carlier, Uyttenhove, Mertens. De doelpunten 7' Carlier (0-1), 36' Uyttenho ve (0-2), 60' Ledens (1-2), 71' Uyttenhove (1-3), 80' Uytten hove (1-4), 82' Strobbe (1-5). (G.D.T.) Na een rommelige tweede helft was de overwinning de enige troost van de Zeienaars. Elkeen was er zich van bewust dat het in die perjode misgelopen was maar troostte zich met de vaststelling dat goed spelen en geen punten halen een minder aantrekkelijke eindkonklusie zou geweest zijn. De heroptredende Toon Pfaff liet aan de rust Ronny Steeman aanrukken maar haalde onbegrijpe lijk de schouders op bij zoveel paniek en onrust in de Zeelse rangen toen de score tot 2-1 teruggelopen was. «Nadat wij een derde treffer aan de voet hadden, vreesde ik voor de terugslag van een bezoekend doelpunt. Mijn vrees is werkelijkheid geworden na de bewuste strafschop. Ik begrijp niet dat technische spelers zo onrustig kunnen tewerkgaan. De bal werd telkens onnauwkeurig wegge speeld, zodat onze defensie onder een biezonder zware druk kwam te staan. Gelukkig hebben wij de wedstrijd zonder kleerscheuren kunnen volmaken. Het enige posi- koord, een rol waarin hij werd gedropt door de afwezig heid van Jan Pieters.» Een andere akteur die door zijn technische vaardigheid voor schamele rustpauzes kon zorgen was middenvelder Rudi Peersman. «Na een be hoorlijke eerste helft speelden wij na de pauze gewoonweg zwak« stelde de Beverenaar. «De trainer had ons nochtans op het hart gedrukt de zaken kalm aan te pakken en vooral balbezit na te streven om de bezoekers niet in de wedstrijd te laten komen. Die strafschop heeft voor een ongelooflij ke paniek gezorgd. Men vergat er bij te voetballen. De bal werd telkens over het middenveld weggezonden zodat er geen lijn meer lag in onze prestaties. Gelukkig wisten wij de zej»e veilig te stellen wat het slechte vlug zal doen vergeten.» x (A.J.Z.) JUDO mtitanmm Aalst - RWDM 1-4. De jonge Moerman geraakt niet voorbij de grote jongens Trigaux, llière en Cossey (per) -^Bevordering EENDRACHT ZELE - FC IZEGEM 2-1 Na een zwakke tweede helft hebben de Zeienaars hun verworven voorsprong kunnen vrywaren. Die was er gekomen na twee prachtige kopbaldoelpunten van Coore- man en Bordui telkens een orgelpunt van een vlotte balwisseling in de lokale rangen. Deze vyfde zege heeft de tricolores een saldo van vyftien punten opgeleverd na de heenronde. Een resultaat dat door klub en spelers als een oogmerk werd vooropgesteld. 'I MMBERGEN - VW HAMME 4-0 lil 21 Gfl .rl| laa, de hoopgevende verrichting en de overwinning tegen Deinze heerste er in het vooruitzicht van de match op imbergen enig optimisme in de Hamse voetbalmiddens, had lereen verwachtte zich minstens aan een puntendeling. n he pronostiekers hadden optimistische cijfers neergepend. echter een 4-0 nederlaag had durven voorspellen liep ijehi kans om voor gek te worden uitgescholden. Niemand de Durmeboorden had een dergelijk verdikt voor f b igelijk gehouden. En toch is dat de realiteit. ippt ms| foetbalminncnd Hammc Ie ambities mogen opbergen zondagavond ontgoo- Er is tussen leider Wervik en Niet alleen aan dc ne- ons een kloof van vijf punten .laag werd zwaar getild, ontstaan. Zoals we momenteel 'e'k aan het feit dat men vier evolueren degraderen we tot i liS tlpunten heeft moeten in- een gewone figurant. Er stak iep iscren tegen een ploeg die in eenvoudigweg geen lijn in dc ig,l 'Uien wedstrijden slechts ploeg. Tijdens de eerste helft gii cn keer tot scoren is geko- hebben wc nog behoorlijk Hamme voetbalde als kunnen wedijveren. Paul Ver- kollcgcploeg zonder inzet mcir trof het doclhout en Fran- inspiratie. kie Vanhaecke liet een kans •Het was werkelijk om bij te onbenut. In feite hadden we ilen, zegde een ontgoochel- bij de rust op voorsprong kun- Luc Schuddinck. Nooit in nen staan. Twee minuten voor eert jn loopbaan was ik zo ont- de pauze kwam de thuisploeg led Scheld. Het is haast niet te aan winst. Dat was op een loven dat wc tegen zo'n psychologisch ongunstig .mo- *8 worden afgetroefd. Ik ment. Over wat er na de rus! VE™ronderstcl dat we metéén al- gebeurde, hoef ik niet al te veel kommentaar te geven. De afstraffing is zelfs niet overdre ven. Op een bepaald ogenblik heeft Dirk Verbustel de bal van de lijn moeten keren. An ders waren er forfaitcijfers op de scoreplank tevoorschijn te- komen. Wij missen duidelijk de verbetenheid en vechtlust van weleer. Er is blijkbaar ge brek aan overtuiging. Wij zijn geen ploeg met kampioenenallures. Die pre tentie moeten we laten varen. Ik meen dat niemand mij deze woorden kwalijk zal duiden.» De woorden van Luc Schud dinck weerspiegelen duidelijk dc ontgoocheling die er heerst in de Hamse voetbalmiddens. Het is duidelijk dat bepaalde spelers onvoldoende lonend zijn voor de vierde klasser. Dat is ondermeer het geval voor Franco Pirelli. Hij heeft al drie weken schorsing achter de rug. Er staan er hem nu nog vier te wachten. Het worden wellicht droeve tijden voor de Hamse klubleiders... (E.D.M.) Het zwaartepunt van de Vlaamse judoiiga blijft in Zele. Nadat Asahi Kwai de eerste nationale jeugdinterklub won, verlengde het nu voor de vierde achtereenvolgende keer de titel van Vlaams kampioen. Een uniek feit in de nationale judowereld. De eerste titel was zeker de tegen Brasschaat een overtui- meest begeerde, omdat de he- gende overwinning behaald, gemonie van Samoerai Ronse De 5-2 cijfers en de 39-15 in de werd doorbroken. De vierde technische punten spraken was zeker de moeilijkste. De boekdelen. In die kamp won- seniorenploeg stond verzwaqkt nen Daniel Ott (10 p.), Eddy op de tatami. omdat er dit Van de Cauter (7 p.), Nico De seizoen door het wegvallen van Maesschalck (5 p.), Luk De Van der Haeghen en Meskens Beule (7 p.) en Mario Bau- problemen waren in de zwaar- wens (10 p.). Said Bouharrak dere gewichtsklassen. Het pleit en Ronny De Geest verloren, voor de kracht, maar inzonder Asahi Kwai moest winnen te- voor de gevoerde jeugdpoli- gen Hooglede o tiek van Asahi Kwai, dat ze dit met sukses omzeilden. opeenvolgende keer de Vlaamse judotitel te pakken. De laatste kompetitiedag had Hooglede - Zele werd het plaats in de dojo van de moei- klapstuk van het Vlaams kam- lijkste tegenstander, Hoogle- pioenschap in de hoogste de, dat samen met Jigo Ant- reeks, werpen en Zele met 10 punten In de 60 kg. won Said Bou- stond. Asahi Kwai had 26 indi- harrak van Luk Guns. De viduele overwinningen tegen- Hoogledenaar liep een straf- over 24 voor Jigo en 21 voor punt op om naar Bouharraks thuisklub Hooglede, dat nog gelaat te stampen en de Zeie drie kampen af te haspelen naar lukte er nog een koka (3 kreeg tegen kwade legenslan- p.) bovenop. Een goede uit- ders als Zele, Jigo en Sam. gangspositic voor Zele. Ronse. Het werd een topjudo- In de 65 kg. kampten Ver dag. Hooglede vocht 3-3 gelijk slype en Daniël Ott onbeslist, tegen Ronse maar won met de De Zeienaar domineerde licht- technische punten. Jigo won jes maar kan geen voordeel van Hooglede met 3-2, dat halen. Hetzelfde scenario in de daardoor de titel mocht verge- 71 kg. Hugo Peene cn Nico ten, maar plots werden de De Maesschalck kwamen niet Antwerpenaars de konkurren- verder dan een gelijkspel. Dc ten van Zele. twee internationalen vochten De jongens van trainer Ray- een mooie wedstrijd, doch nie- mond Van Avermaet hadden mand kon een worp plaatsen. In de 78 kg. verliep het voor Zele heel wat beter. De jonge kracht Eddy Van de Cauter demonstreerde nog maar eens zijn kwaliteiten. Tegen een ge vestigde waarde als Geert Sa- razijn lukte hij een wazari (7 p.) en een koka (3 p.) en in een snelle kamp won hij voor Zele de titel. In 86 kg. is kapitein Luk De Beule door de zekerheid van de eindzege niet meer gekon- centreerd en laat zich werpen. In 95 kg. is Ronny De Geest, die enkele ge wichtsklassen hoger vecht wel verdienstelijk. Hij stapt buiten de mat en krijgt hiervoor een straf. Een nadeel dat hij niet meer kan goedmaken. In 95 kg. was Mario Bauwens inge schreven. Hooglede vond evenwel niemand om tegen Bauwens op de mat te komen, zodat die door forfait won. Naast die judoka's maakten ook Peter Vermeir, Dirk Van Hoof, Kose Hasan en Rudy Vereecken de verplaatsing Asahi Kwai moet nu komende zondag te Woluwe op de tata mi om de nationale titel. Naast de eerste vier Vlaamse klubs komen ook de vier beste Waal se klubs op de mat. Gesterkt door een nieuwe Vlaamse titel kan Asahi Kwai misschien een tweede keer nationaal kam pioen worden. Het is weer een suksesjaar voor de Zeelse ju- doklub. BENO De lokalen namen een droomstart tegen de rode lan taarndragers. De Brabander zond op de derde minuut van- op links voor waar Cooreman ter plekke was om krachtig met het hoogd af te ronden. Met Eendracht als toonaange- ver bleef het een rustige partij waarin Peersman een Izegem- verdediger op zijn weg vond vooraleer hij doelman De Lae- re kon bedreigen. Rond het halfuur strandde een vrijschop van De Brabander via de be zoekende muur op de linker staander. Een mislukt schot van Pfaff en een nieuw gehar rewar met Van den Broeck en Geens bij de bal bracht geen verdere afscheiding. Aan de overzijde was er een dubieuze tussenkomst van doelman Van Puyvelde nodig op de doorge broken Schietaert. Met een kopstoot van De Coninck en een redding voor de doellijn van Cooreman naderde men het einde van de eerste helft. Theo Bordui zou echter met nog twee minuten te gaan voor nummer twee zorgen. Van den Broeck op rechts doorgespurt zond voor waar Bordui met een hoofd subliem kon inkop pen. Pfaff, gekwetst aan de kuit, bleef na de rust in de kleedkamers en liet zich ver vangen door Steeman. Hier door kwam Cooreman op nieuw in het middenveld post vatten. De tweede helft was nauwelijks begonnen als de thuisploeg bijna nummer drie zag geboren worden. Van den Broeck nam handig gebruik van de vrije ruimte op rechts en gooide zijn voorzet voor de bezoekende kooi waar Bordui iets vlugger bij de bal was dan doelman De Laere maar de laatste baltoets van de Zeelse topscorer keilde naast de staander. Balverlies van Coo reman zou de strafschop inlei den waar een goed leidende ref Vermeersch naar kompensatie teruggreep. Steeman vocht een duel uit met Rosseel die gewil lig neerging en aan Schietaert de kans gaf om zijn ploeg in de wedstrijd te brengen. Dit tegendoelpunt zorgde immers voor een ommekeer waarbij Eendracht volkomen het noorden verloor en Izegem in zijn kansen ging geloven. Bij een krasselende thuisploeg kon enkel De Brabander rond het kwartier nog voor een ge vaarlijk inzenden zorgen en liet Schietaert op het halfuur een open kans onbenut. De bezoekers dwongen veldover- wicht af maar bleven vooraan onmondig en toonden een dui delijk gebrek aan opportunis me. Met een goede Filip Plae- tinck in defensie en Rudi Peersman als enig aflossings- punt in de middensektor, bleef de zege in de Elststraat. Op de slotsekonde dook de ingeko men De Blauwe nog via een schrijnend buitenspel in de diepte,, maar -Rosseel verknal de de kans om de uit verband gehaalde Zeelse defensie voor een voldongen feit te plaatsen. Joost ARENS ral:. bet dracht Aalst staat nu halfweg de kompetitie afgezon- ?den d op de laatste plaats van de rangtabel. Een weinig jjdenswaardige positie en voor de poulains van oefen- De Groote is nu duidelyk het uur van de waarheid '"lagen. Ik weet niet of de muzikanten van de fanfare i A joden, die de jongste wedstrijd tegen RWDM met (jke marsmuziek kwamen opfleuren, leedvermaak :n met het zwak presterend Eendracht. In ieder geval rklonk als inleidend nummertje de karnavalshit «Zak lekker door...». Aalsterse spuiters hadden het onmid- jk door en aan hun hoongelach en spirituele opmer en kon men opmaken dat de Eendrachtclan bijlange gerust is in de rest van de kompetitie. oefenmeester De niet zal uitdraaien zoals voor- jte heeft allang beseft dat zitter Matthijs het allemaal dik i diggelen is en in de verf had gezet bij de aanvang. Aalst zit nu duidelijk in de positie dat het zal moeten knokken om het behoud in de tweede nationale te verzeke ren. Of hij zijn troepen hier voor genoeg zal kunnen moti veren, is een andere kwestie. In ieder geval is tijdens de wedstrijd tegen RWDM nog maar eens aan het licht geko men dat tussen het spelerspo- tentieel enkele elementen hui zen die ver over het paard zijn getild, wat hun waarde in tweede nationale betreft. Zo hebben we tegen RWDM een onbestaande De Moor moeten noteren. Vielen verder Van Kemseke, De Winne en Droessaert volledig uit de toon en kan o.i. Moock wél op een betrekkelijk goede wedstrijd terugblikken. Doelman Moy- son mocht vier treffers uit zijn net vissen. Aan drie heeft hij geen schuld, maar het is ons wel opgevallen dat hij in be paalde fazen te lang op zijn doellijn blijft vastgenageld en dat hadden lepe vossen als Bouwmeester, Thairet en Van Mierlo zeer snel door. Maar goed, het probleem zit hier niet. Eendracht kan nu wel tijdens de winterstop de won den likken, maar dat neemt niet weg dat men voor de te rugronde plots over niet meer talent zal beschikken om het roer om te gooien. Als men de zaken nuchter gaat bekijken is de oogst van de eerste ronde zeer mager. Aalst won slechts één keer en totaliseerde voor de rest amper acht punten. «Dat is bitter wei nig,» zei ons trainer De Groote na de wedstrijd tegen RWDM. «Maar langs de andere kant dient absoluut redkening ge houden met het feit dat we in de heenronde gekonfronteerd werden met een heleboel lang durig gekwetste spelers. Pa niek moeten we vermijden. De situatie moet ernstig ontleed worden en we moeten alles in de 'weegschaal werpen om Eendracht te redden van de degradatie,» dixit De Groote, Ons inziens kan dat enkel maar met alle goedgewillige krachten te verzamelen om dat dossier «degradatie» ernstig te bestuderen en de maatregelen te treffen die zich opdringen, anders vrezen we het ergste voor «den Iëndracht». (abl)

De Voorpost | 1984 | | pagina 27