IZ Y x i •C DANNY VERSTREPEN GROEIT riXDE CUYPER EENDRACHT SINT-GILLIS KLIMT HOGER VRASENE KOMT IN SLECHTE PAPIEREN SK LEBBEKE: DAN TOCH EEN GUNSTIGE EVOLUTIE TEMSE EN MELSELE BELOVEN SPANNENDE TERUGRONDE ONZICHTBARE SPITSEN ZONDER MERKBARE MOEITE EKlTf"-«i'16 t' rv*c_ \va"' y 28 - 14:12.1984 - De Voorpost VOETBAL Provinciale OLSA - KAVD 0-0 K.A.V. OENDERMONDE GESPONSORD DOOR Dannv Verstrepen was vorige zondag op het veld van Olsa Brakel onklopbaar. Enkele keren werd hij door Chris Ferket en zijn maats onder vuur genomen. Danny was evenwel bij de pinken, waakte over zijn heiligdom en liet zich geen enkele maal op een tekortkoming betrappen. Dat was niet naar de zin van onze vriend Chris Ferket die maar al te graag tegen paarsblauw zou scoren, maar in dat opzet niet is geslaagd. Misschien krijgt hij zondag over acht dagen daartoe de kans. wanneer hij samen met zijn ploegmaats te gast zal zijn in het stadion te Grembergen. In ieder geval wordt de pun- tendeling in de Dendermondse voetbalkringen als een logisch resultaat beschouwd. Uit het feit dat doelman Danny Ver strepen als de figuur van de wedstrijd wordt bestempeld, mag niet worden afgeleid dat KAVD zonder zijn briljant op treden een nederlaag zou heb ben opgelopen. Ook zijn Brakelse kollega moest een paar keer tussenbei de komen om onder meer Frank Schepens en Robbie Smet het scoren te beletten. Aantrekkelijk voetbal kregen de kijkers niet aangeboden. De staat van het veld liet dat niet toe. Enkele dagen voor dien werd er een hoeveelheid zavel opgevoerd en die bleef tussen de studs plakken. «Van enige kombinatie was nauwe lijks sprake,» zegt oefenmees- ter Etienne Borré. «De toeschouwers waren daar uiteraard de dupe van. Ik meen dat we een ganse match met de thuisploeg hebben kun nen wedijveren. Tijdens de eerste helft heeft Danny Ver strepen een doelpunt verhin derd toen Spitaels alleen in het zestienmetergebied infiltreer de en oog in oog verscheen met onze doelman. Daartegen over kunnen we twee hoek schoppen plaatsen, waarbj de bal twee keer nipt over de dwarsligger is gegaan. Na de hervatting haalde Frank Sche pens krachtig uit en in de aller laatste minuut werd een doel trap van Robbie Smet door de keeper afgeweerd. Tijdens de tweede helft heeft Danny Ver strepen tot twee keer toe zijn groeiende konditie onder streept, toen Chris Ferket, de beste man bij Olsa, kwam op zetten. Wanneer we nu de kan sen langs beide zijden afwe gen, meen ik te mogen stellen dat het gelijkspel inderdaad een billijk resultaat is. Wij zijn thans aan de zevende wedstrijd zonder nederlaag toe. Het komt er opaan dat we in de komende weken deze lijn ver der kunnen doortrekken.» Wij vermelden nog dat Wim Waegeman, na tien minuten in de tweede helft, werd vervan gen wegens een verrekking. Zijn funktie werd door Robbie Smet overgenomen. In elk ge val heeft KAVD de laatste weken een flinke stap voor waarts gezet in de algemene rangschikking. (e.d.m.) ST.-GILLIS - ZULTE 2-1 Tegen Zulte heeft Eendracht Sint-Gillis een beetje meeval gekend. De eerste helft presteerden de lokalen onder maats. Dat kon niet van de bezoekers worden gezegd, die een'puike indruk lieten en na een kwartier verdiend op voorsprong kwamen. Na de hervatting trad bij de thuisploeg een gunstige evolu tie in. Trainer Julien Peelman had tijdens de rust zijn pou- lains trouwens duchtig de le vieten gelezen. «De eerste helft was gewoon archi-slecht te noemen,» aldus oefenmeester Peelman. «Iedereen was blijkbaar lus teloos, wat schril afstak tegen de inzet die de bezoekers toon den. Bij de rust heb ik onge zouten mijn mening gezegd. Ik vond dat het niet langer ver antwoord was ten opzichte van de supporters om zo onder maats te blijven presteren. In de tweede helft werd er agres siever gespeeld. Toch bleven de kansen tot het strikte mini mum beperkt. Twintig minu ten voor het einde zijn we er dan in geslaagd om via Remi De Brandt de gelijkmaker Op de scoreplank te prikken. De auteur van dat doelpunt was kort voordien in de ploeg ge komen als substituut van Etienne Schatteman, die zich had gekwetst. Wegens een kwetsuur moest ik later Paul Van de Putte door Luc De Waegeneer vervangen. Tij dens het laatste kwartier gin gen de bezoekers totaal door de knieën. Dan hebben we de forcing gevoerd. De zege kwam vijf minuten voor het einde via Luc De Waegeneer tot stand. Tony Collewaert had zijn aandeel in de voorberei ding. Vanzelfsprekend dat de onverwachte zege al het leed van de eerste helft deed verge ten. De twee punten die we op ons aktief brachten zijn trou wens van goudwaarde.» Eendracht Sint-Gillis is in tussen langzaam maar zeker hogerop aan het klimmen in de algemene rangschikking. Bin nen de kortste keren zoveel mogelijk punten sprokkelen, luidt het parool, om uit de bedreigde zone weg te geraken. (e.d.m.) H. VRASENE SINT-GILLIS 2-3 SK Lebbele-Brakel 2-1. Frankie Van Hecke in aktie aan de zijlijn (c) LEBBEKE - BRAKEL 2-1 Het blijkt dan toch beter te gaan met SK Lebbeke. Reeds enkele weken geleden werd er een gunstige kentering waargenomen. Die lykt zich nu wel door te zetten. Het hoeft niet gezegd dat men met die gang van zaken tevreden is in Lebbeekse voetbalmiddens. Tegen Sint-Gillis kon Vrasene alleszins een spektakelmatch van het hoogste niveau opdie nen doch winst zat er opnieuw niet in voor de manschappen van oefenmeester Verhoosel. De jonge Sint-Gillisploeg liet zich in gunstige zin opmerken en haalde na de zege tegen Lokerse nu ook de scalp van Vrasene binnen. Na een kwar tier reeds kon Bolssens de be zoekers op voorsprong bren gen. In dezelfde minuut echter kon Luk Van de Vijver de lokalen op gelijke hoogte brengen. Deze minuut was ei genlijk typerend vóór het hele wedstrijdverloop. De aanval len wisselden elkaar af en volg den elkaar op dat het een lieve lust was. Bij de rust was het zodoende reeds 1-2 voor Sint- Gillis met een treffer van Franssens. ImaaiifImE Cint.. Gillis de wedstrijd onder kon- trole te houden, vooral tech nisch waren de blauwwitten een stuk beter dan Vrasene. Scoren was er echter voorlopig niet meer bij tot in de slotfase Van Der Linden slecht terug speelde en de bal tot eenieders konsternatie tegen de netten verdween. Met 1-3 en nog 5 minuten te gaan was het kind dus verloren voor Vrasene dat langs Van de Vijver wel nog een tweede doelpunt aante kende. Sint-Gillis werd niettemin de verdiende winnaar en blijft zo doende de konditie bevestigen die het reeds enkele weken aan de dag legt. Wanneer het jon ge Sint-Gillisgeweld zo blijft doorgaan moet men er bij blauwwit geen schrik voor heb ben degraderen zit er voor hen Anders is het natuurlijk ge steld voor Vrasene dat ook nu weer niet kon bevestigen en op «jft Gwi- Temse-Stekene 1-1Een prachtige redding van de Stekense doelman, die een punt redde voor zijn ploeg (dw) «Wij zijn geen ploeg om on deraan de rangschikking te staan,» meent klubleider Willy Meert. «Gezien het potentieel waarover we beschikken moe ten we bekwaam zijn om ons bestendig binnen de eerste helft van de rangschikking te houden. Vorige zondag tegen Brakel hadden we te maken met een elftal dat defensief was ingesteld, zelden initiatie ven nam, maar dan toch geluk kig op voorsprong kwam, na dat Herman Van Langenhove de bal in de voeten van Van Mello had getrapt, die niet aarzelde om binnen te schie ten. Op dat ogenblik zag het er naar uit dat het biezonder las tig zou worden om de bezoe kende afweer te slopen. Ge lukkig konden we zes minuten later de balans in evenwicht brengen. Hiervoor was een ak tie nodig tussen Danny Ver- meir en Eddy De Malsche, waarbij laatstgenoemde auteur werd van de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust kwamen we op voorsprong toen Frans Pcclciiian vanup 25 meter in de winkelhaak knalde. Ik moet zeggen dat een p; voordien Eddy De Malsche en Frankie Van Hecke ook al eens hadden gedreigd. Ook in de tweede helft zijn we de betere ploeg gebleven, hoewel er in die periode niet al te veel kansen meer werden afge dwongen. Na een kwartier werd Dirk Deferrere gekwetst en vervangen door Medard Van der Meersch. Globaal ge nomen kan ik iedereen met een 'goed' krediteren. In middenlinie was vooral Fra kie Van Hecke bedrijvig, 1 heeft ook enkele keren dreigd. Ik heb echter de indr dat hij het instinkt mist doelpunten te scoren. In ie geval zijn we nu flink op Nu zondag krijgen we St aard Denderleeuw op Wij verloren er vorige met de kleinste cijfers meen dat we in staat zijn om revanche te nes 2eProvinciale Melsele had vorige week tegen FC Zelzate op papier een mak kelijke opdracht. De verdien de 2-1 zege die de blauwwitten behaalden zou echter toch nog heel wat zweet kosten. Het eerste kwartier was volledig voor de rekening van de thuis ploeg. Op vrijschop van De Keersmaecker zöu Waem Svelta dan ook verdiend op voorsprong koppen. Zelzate vocht echter verbeten terug en nog voor het eerste kwartier rond was konden de bezoekers reeds een unieke mogelijkheid scheppen om te scoren, Gerein werd immers gehaakt in de strafschopzone en Goosens mocht de elfmetertrap nemen, Smits was echter bij de pinken. Na 10 minuten in de tweede helft was het echter wel raak. Migom ging de hele defensie voorbij en besloot in de verste hoek. In de slotfaze wou Mel sele dan toch nog door verbe ten strijden een doelpunt en meteen de twee punten bin nenhalen. Werner Storms ging op zijn eentje door. bereikte Smet die in één tijd skoorde Door deze zege komt Melsele alleen op kop want Temse liet thuis tegen Stekene een punt liggen. De 0-0 eindstand vormt trouwens een goed beeld van de wedstrijd. Enkel in de aan- vangsminuten leek de wed strijd iets in te houden. Van Buynder bediende Van de Vel doch doelman Van de Wiele hield Stekene recht. Daarmee was het beste echter verteld want voor de rest van de wed strijd kregen de 400 toeschou wers weinig meer te aanschou wen. Enkel Edwin Bynoe zou de thuisploeg nog eens dicht bij voorsprong brengen doch ook hier was Van de Wiele ter plekke. Bij Temse was men echter niet ontgoocheld. Wanneer de wedstrijd tegen Adegem wordt gewonnen wordt de heenronde met 23 punten afgesloten en dan is men bij Temse tevre den. In de terugronde zal dan het zwaard van Damocles moeten vallen Temse, Melsele of wie weet... LOKERSE - ROBUR 0-# Lokerse heeft de beste pijlen blijkbaar verschoten. Af gaande op de 2 op 6 uit de laatste drie wedstrijden kan je inderdaad stellen dat het heelwat beter kan. Toch moeten we opmerken dat de F3-ploeg niet slecht speelt. Fnkel vooraan loopt alles mis en dat met een duo Ilaverhals- Vervaet in de voorlinie. Hoe is het dan mogelijk dat het daar nog kan mislopen? Na de nederlaag op Sint-Gillis geen nieuwe nederlaag veroor- mocht Lokerse zich in de top- loven. Het werd dan ook een per tegen Robur natuurlijk eerder voorzichtige start. Op Temse-Stekene 1-1. Van Havere zendt mooi in terwijl Benoe moet toezien (dw) KLAUWAERTS KEMZEKE - WAARSCHOOT 3-0 De jongste weken kan alleen maar gekonstateerd worden dat de mannen van oefenmeester René Verniers aan een betere periode toezyn. In de aanvang van deze partij konden de bezoekers nog eventjes mee maar na een goed kwartier spelen, was het meesterschap van de Klauwaerts opmerkelijk. In de rest van die eerste helft ging rechtstreeks het Waar- verwierf de thuisploeg dan ook schoot doel in. Daarbij moet nog verschillende doelkansen, wel gezegd worden dat de be- Eerst schoot Gerry Stremersch zoekende doelman uit positie rakelings naast en vervolgens gespeeld was door een sterk belandde een vrije trap van inkomende Alain Van Door- Ronny Herremans net voorbij sselaer. de verste paal. Met nog een Tijdens de rust werd de wat vijftal minuten te gaan kwam ondermaats presterende Calle dan toch de verdiende treffer vervangen door Coppens en op de plank. Een hoekschop dit werkte merkelijk wat ge- getrapt door Jean-Pierre Boon vaar in de hand tijdens de tweede periode. In de 51e mi- nuut werd een keihard schot van Stremersch weggebokst door de gastkeeper en Eddy Saman kon de rebound kalmp jes inschuiven. De Kemzeke- naars bleven de druk aanhou den en daar veranderde de het eerste zicht kon je zelfs latere vervanging van Boon stellen dat ook met een gelijk- door De Boey niks aan. Voor spel geen genoegen kon wor- al in het steunvlak verliep alles den genomen, doch achteraf buiten verwachting omdat Ed- bekeken lijkt er nog weinig dy Saman een grandioze match verloren voor SV. Tegen Ro- neerzette, daarin goed aange- bur nam elke ploeg een helft yuld aan de andere flank (de voor haar rekening. De ein- linkerkant) door Stremersch duitslag kan dan ook de juiste en inhet centrum door Ronny weergave van het spelbeeid Herremans die zoals steeds worden genoemd. Ondanks de een keurige prestatie leverde. 10 op 10 voor de fysieke inzet Het was dan ook geen toeval kon geen van beide ploegen dat het derde doelpunt na aan- erin slagen een degelijke aan- geven van Saman door Stre- val op te bouwen. De doel- mersch werd ingeschoten mid- mannen De Page en Laurcys dels een prachtig vluchtschot. beleefden dan ook een eerder Met deze zevende overwinning rustige namiddag. Bij Lokerse sluiten de Klauwaerts de heen- was men na afloop tevreden ronde af met niet minder dan «Het is geweten dat Robur een 19 punten en dat is beter dan sterk elftal heeft. Een ploeg men een aantal weken terug ook die reeds meerdere jaren nog voor mogelijk hield. Het is in ongewijzigde samenstelling zoals reeds eerder aangegeven aan het draaien is. Misschien nog altijd de bedoeling gelei kan dat voor Lokerse wel een dclijk aan een jonge ploeg te handikap wezen want daar bouwen en opvallend is toch moeten we steeds nieuwelin- wel dat sinds die nieuwe poli gen en jongeren in het geheel riek werd aangehouden rood- inlassen. Vergeten we immers zwart heel wat punten pakt. niet dat de gemiddelde leeftijd Het is inderdaad niet langer de van de E3-ploeg zeer laag ligt dwingende plicht in het titelde- Met Vernimmen, De Kcyzcr bat mee te strijden maar met en De Smet stonden bij Lokcr- een vrije instelling raakt de se zondag drie jongeren in de Klauwaertsformatie denkelijk basis. verder. Bovendien is volgens Tegen Robur lag het probleem de Kcmzcekse verantwoorde- echter vooraan. Haverhals zat lijken een hogere belangstel- in de greep van Raemdonck en ling te noteren van ongeveer ook Costa Vervaet kon van 250 man per match en dat zijn snelheid geen gebruik ma- zondag kan gemiddelde heel ken tegen de stevig opzittende wat meer worden omdat dan Roburdefensie. De verdedi- de terugmatch van het buren- ging deed het echter weer uit- duel tegen Sportief Stekene stekend. Oswald Lambrccht is staat geprogrammeerd. Het daar aan een sterk seizoen opzet voor die match is zon- bezig. dcrmccr een puntje halen om- SK Lebbeke-Brakel 2-1. Eddy De Malsche is een speler, die zijn klub ook nu heelwat diensten bewees AN BI dat men ook wel beseft dat de ploeg voor een aantal dagen eerder gelukkig aan de volle inzet raakte en de Stekenaars er alles zullen voor over heb ben met gelijke munt te betalen. Een derby dus dat voor heel wat vuurwerk kan zorgen en hopelijk het grote publiek zal aanspreken daar de grotere ploegen dan toch aan de win terstop toe zijn. De afspraak is zondagmiddag aan de Klau- waertsakkomodaties met af trap om 14.30 uur. MN SK Lebbeke-Brakel 2-1. Herman Van Langenhove probeert het met een hard scho e terwijl Frans Peeleman aandachtig volgt (c) VV W- V *-«—'■rii HIHii IWi i niji j >.v UK* ,»}.-/ "'.'j v 4B SK Lebbeke-Brakel 2-1. Dirk Deferrere en Frans Peeleman komen toegesneld (c) lm tt "ii kei

De Voorpost | 1984 | | pagina 28