Polyvalente boeken- en geschenkenbeurs in Netwerk Aalst Debat over woonwagenbewoners te Aalst Kerstdag in Oilsjt Vlaamse Slagersgilde tegen privé-slachtingen Aalsters karnavalnieutvs 1 Pompiers vereremerkt Aalst blijft probleemgebied Fakkeltocht voor de Vrede 2 - 14.12.1984 - De Voorpost Dertien groeperingen sloegen de handen samen in een samenwerkingsverband voor de organisatie van de 5e boeken- en geschenkenbeurs in het Netwerkcentrum, De Ridderstraat. Tydens één weekend komen er immers een dozijn aktiviteiten gebracht door organisaties los van verschillen qua werking en qua levensbeschouwing. Wereldwinkel die reeds twee boeken- en geschenkenbeur zen in het Groen Kruis en twee in Netwerk organiseerde, werkt nu samen met Alfabeti- senngsprojekt. Amnesty Inter national. Centrum voor ge boorteregeling en sexuele op voeding. Gastarbeiderswer king, Gespreks- en onthaal- centrum. Hulp-, Advies-. Kon- takt en Informatiecentrum (HAK), Jeugdpastoraalcen trum. Opnieuw gaan leren. Regionaal Aktiekomitee Leef milieu Dender en Schelde, Vlaams Aktiekomitee tegen Atoomwapens. Vrouwenbe weging en Netwerk. Gestreefd wordt inhoudelijk naar een verdere kwalitatieve verbetering van het aanbod en een zinvol animatieprogramma hierrond. «Op zoek naar een ketters ver leden» Op vrijdag 14 december te 19 u opening van de beurs en te 20 u gesprek «Op zoek naar een ketters verleden» met Valère De Pauw, Raoul Buaer en Wim Verreist. Het feit in de boekenwereld van 1984 is ongetwijfeld het enorme sukses van een reeks «historische» boeken en meer bepaald van een aantal werken handelend over de 12c-13e eeuw, de tijd van ketters, vooral Katharen en de grote abdijen. Noemen we maar een paar suksestitels: 'De naam van de roos' (Umberto Eco), 'Mon- taillou' (Le Roy Ladurie), 'Ketters' (Theun De Vries), 'De waanzinnige twaalfde eeuw' (B. Tuchman) Op vrijdagavond opent de boekenbeurs met een gemode reerd gesprek rond het waar om van dit fenomeen, die plot se revival, en gezien de samen stelling van het panel zullen de geïnteresseerden ook heel wat wetenswaardigheden omtrent Katharen, de twaalfde eeuw e d. vernemen Sprekers zijn immers: Valère De Pauw, Raoul Bauer en Wim Verreist. Valère De Pauw, thans 72 jaar, meestal omschreven als een «Vlaams, volks heeft in zijn oeuvre steeds vooral be langstelling getoond voor de geschiedenis, vooral van de 13e eeuw, en daarbij de hande ling van de meeste van zijn jongste romans gesitueerd in Wallonië of de streek van de Katharen in Zuid-Frankrijk. Begin deze maand kreeg Va lère De Pauw de Prijs Scripto- res Catholici voor de zopas in het voorjaar voltooide trilogie: «Bijwijlen lief. bijwijlen leed» (1981). «Ik ben zo wijd» (1982) en «Bevrijd van alle nood» (1984). Raoul Bauer is leraar aan St.- Lukas-Gent. auteur van een boek over Fellini en nu mede auteur van het zopas versche nen werk «De Twaalfde Eeuw Een breuklijn in onze bescha ving». Wim Verreist is kriticus voor de krant 'De Standaard', be spreekt voor 'De standaard der letteren' de historische ro mans. en is in die hoedanig heid uitstekend geplaatst om het sukses van de historische boeken in een ruimer literair overzicht te situeren. Kinderanimatie Op zaterdag 15 december is de beurs open vanaf 10 u tot 's avonds. Naar aanleiding van het feit dat er op de beurs een uitgebreide selektie «goede kinder- en jeugdliteratuur» te vinden is wordt te 15 u kinder animatie voorzien en te 16.30 u heeft jeugdauteur René Swar- tenbroeckx een gesprek met lezers van 12 16 jaar. René Swartenbroeckx is een veel gelezen en geprezen au teur van vooral jeugdverhalen en toneel. Hij zal het vooral hebben over 2 van zijn bekroonde boeken: «Dit moet ik je vertellen» en «De lege cel». Bovendien zal René Swartenbroeckx. zelf ook amateurspeler, op eigen verzoek met een acteur van De Schakel een fragment spelen uit zijn eigen werk «De lege cel» dat onlangs in de school- programmatie van Netwerk zo'n sukses werd in de versie van De Schakel. Te 19 uur: zigeuners - is er plaats voor hen in Aalst? 's Avonds wQrdt de schijnwer per gericht op de... zigeuners en woonwagenbewoners in het algemeen ROM-zigeuners werden onlangs van de Ael- brechtlaan verdreven, ander zijds bestaan officiële plannen voor de inrichting van een woonwagenterrein aan de Churchillaan en aan de Ael- brechtlaan. Om naar verluidt stedebouwkundige redenen is hiervan nog niets terecht geko men. Feit is dat zo'n 30-tal zigeunergezinnen in Aalst niet de minste woonzekerheid heb ben (ze kunnen van de ene dag op de andere weggestuurd worden) en de meeste elemen taire voorzieningen (water, sa nitair... moeten missen. Men is dan aangewezen op de be reidwilligheid van de omwo nenden om water te leveren. Is er plaats voor zigeuners in Aalst? Na de parlementaire heibel over de woonzekerheid van de huurder mag ook deze vraag aan de orde van de dag komen. Omdat bovendien zi geuners «onbekend en onbe mind» kunnen genoemd wor den, wordt op deze avond van wal gestoken met een dia-inlei ding over de levenswijze en kuituur. Pater Gilbert Van Balen (pro vinciaal aalmoezenier en lid van de vreemdelingenadvies raad) vult dit aan uit eigen ervaringen. Het stedelijk beleid wordt toe gelicht door de schepenen An nie De Maght-Aelbrecht en Chris Lievens-Borms. Dirk Beersman van het Vlaams Overlegorgaan Woonwagen- werk gaat in op de wensen van de zigeuners zelf. Willy Hos- tens (HAK) modereert. De hele avond wordt omlijst met de veelkleurige muziek, die alleen door zigeuners kan getokkeld en gezongen worden. Zondagse aktiviteiten Eindelijk in Nederlandse ver taling: de 'Canto General', het allesomvattende epos over La- tijns-Amerika. Pablo Neruda voltooide in 1948 dit werk tijdens en na zijn vlucht over het Andesgeberg- te. In dit indrukwekkende ge dicht van 550 pagina's heeft Neruda aan het hele kontinent van Latijns-Amerika, fauna, flora, landschappen, geschie denis. geologie, politiek, socia le strijd, poëtisch stem gegeven. De Nederlandse vertaling wordt verzorgd door Mark Braet. Willy Spillebeen, Bart Vonck. Te 15.00 u zullen Mark Braet ën Bart Vonck een uur vertel len over hun vertalerswerk, een keuze uit de Canto Gene ral voordragen en deze situe ren in het levensverhaal van Pablo Neruda, en in de toe stand in Chili en Zuid-Ameri- ka. Aalsterse auteurs op de boe ken- en geschenkenbeurs: Op de boekenbeurs is er een uitgebreide stand verzorgd met publikaties van Aalsterse au teurs. De publikaties van vol gende schrijvers zullen voor handen zijn: Pol De Paepe, auteur van «De werf en een Aalsterse familie»; Het Genootschap voor Aal sterse Geschiedenis, met o.a. publikaties over de gemeenten van groot-Aalst, de Jezuïeten, het Aalsters volkslied, werken over de eerste en tweede we reldoorlog, karnaval...; Julien Librecht, auteur van romans, gedichten en jeugdboeken; Dirk Stallaert, auteur van «Ridder Digest»; Patrick Ber- nauw. auteur van poëzie- en novellepublikaties; Frans Fransaer, auteur van romans «over zee en mens» en van «poëzie over natuur en een zaamheid»; Dialoog, met de kunstmap «Beeld van een stad» en de derde Aalsterse agenda; WAK, met publika ties over Aalsters kuituur- schoon; Aleidis Dierick, met publikaties over jeugdherinne ringen, de vrouw, reisindruk ken, nostalgie en weemoed,.,.. Haar werken zijn de neerslag van een rijk gevuld leven; Re né Van Gijsegem. met zijn schetsboek over Janus' volgen de teaterproduktie «Orlando». Verder zijn aangezocht: Frans Beeckman, Pol Coppens, Koen Stassijns, Land van Aalst en Lineaal. De meeste van deze auteurs zullen in de loop van zondag namiddag hun werken komen signeren. En in de marge ervan, doorlo pend Tentoonstelling Klaus Staeck. Klaus Staeck is wel een van de bekendste (Duitse) grafische kunstenaars op het gebied vair affiche. In de traditie van John Hart- field begon hij met affiches op basis van fotocollages die hij van korte, pregnante teksten voorzag. Voor Staeck leeft de kunst niet in het (dode) mu seum, maar moet de kunst overal aanwezig zijn: in het straatbeeld, in café's, in ruim ten waar mensen bijeen komen. Zijn onderwerpen haalt hij uit zijn politieke, sociale en cultu rele omgeving. Nochthans zijn deze affiche's ook buiten de Duitsekontext te genieten daar bv. het milieu of politiek machtsmisbruik niet alleen maar Duitse problemen vor men. M.m.v. het Goethe-Insti- tuut Brussel. Een videohoek met een geva rieerd programma: boeken- nieuwsjes. een reportage rond 'De naam van de Roos', inter view en sfeerbeelden rond 'Montaillou' en Katharen, in formatieve gesprekken met au teurs en uitgevers. Een leeshoek met kranteknip sels, alle belangrijke boeken- bijdragen, niet meer verkrijg bare basiswerken, foto's en achtergrondinformatie "De boekenmarkt is een stand waar iedereen die al lang een boek zoekt en het niet vindt, iedereen die een belangrijk werk te koop aanbiedt, of ge woon een boodschap aangaan de boeken kwijt wil... een zoe kertje kan opprikken, «in de hoop dat»... Toegang gratis. LH A.s. zaterdag te 19 u, in het kader van de boekenbeurs, debat over woonwagenbewoners te Aalst in het Netwerkcentrum, De Ridderstraat. Nemen er aan deel schepenen De Maght en Borms, een afgevaardigde van de adviesraad voor vreemdelingen en Dirk Meersman van het «Overlegorgaan Woonwagenpark». Voor de koördinatie zorgt Willy Hostens van het organiserende Hak Hulp-, Advies- Kontakt- en Infocentrum Aalst. Verleide weik zen ze oon men deir al insj komme zingen ver droi keiningen. Goed op toid as "ge 't moi vraugl, mor langst den andere kant 'n keje de kinjeren toch nie deirstieren. -Menier, meige me ne kier zingen- 'Mor ba jaug, kinjeren.» En ze zonken van Stille Nacht». Ik stak stiksken va voif frang in de kinjeren eer bezzeken en ze woren noig kontent. In 't sentrum brannen de lichtekes al, en oon 't nief Kultureil Sentrum stoot er s taaie ken Oeveraal stoon de kadaukes al in de winkels en maga- zoinen. Kerstboeimen keje naa oeik al koeipen. Ik wil eir wel ne goeie rood geiven èn zetj er gien bozjiekes in, want da's gevoorlèk ver den brand. Kerstdag es schoein fiest, wel spoiteg datter ier in ons streiken nog mensjen zen die aUien zitten gelek as d'Herderkes. Mè zekken daugen voeldje da goed oon. 't Es naa nog op toid om ver ne maan mier te bestellen. Azoei keje stiksken van die vreide, die Onsj-Ieër ons op dienen dag bringt, binnenbringen in a hois. En liever as kallekoen f"eiten, mokt ne kier waufelen en bleif gezelleg banien zitten en mokt er nen toffen auved af. 't Ajont jen Ook te Aalst namen een aantal slagers het initiatief tot oprichting van een afdeling van de Vlaamse Slagersgilde omdat de bestaande beenhouwersvereniging voor hen te laks was in verband met privé-slachtingen, de druppel die de spreekwoordelijke emmer deed overlopen. Gehoopt wordt dat deze afdeling de belangen van de slagers adekwater zal behartigen. Aalst heeft wel een zeer lange traditie qua onthaal van rond- trekkenden en zigeuners. Toch moet deze bevolkingsgroep die in grote meerderheid de Belgi sche nationaliteit bezit, wach ten op enige voorziening. Gemiddeld zijn er te Aalst zo wat 35 gezinnen. Foorreizigers aan Lokeren veld-. Spinners-, Wijngaard-, Sint-Job- en Spaarzaamheidstraat die er een perceeltje grond huren of kopen, al dan niet met een gebouwtje. «Voyageurs», autochtone rondtrekkenden die in konsen- traties van 2 4 gezinnen te vinden zijn op Achtermaal, in Spinners- en Blektestraat en vóór de uitdrijving ook lang sheen de Albrechtlaan. Ma- noesj-zigeuners die een fami liale binding hebben met Aal- stenaars, er begraven worden en verblijven in Spinners-, Zijp-, Blekte- en Sint-Apollo- niastraat en op de Tragel. ROM-zigeuners pleisteren re gelmatig op de braakliggende gronden aan de Albrechtlaan (nu dus uitgedreven). Het be treft hier telkens groepen van 5 8 gezinnen. Zij cirkulcren vooral tussen de grotete steden als Antwerpen, Brussel, Mc- chelen, Leuven, Gent en Aalst. Dringende noden Geen van de huidige stand plaatsen heeft een officiële er kenning. zodat uitrusting (wa ter, sanitair,) volledig ont breekt. De betrokkenen heb ben trouwens geen enkele woonzekerheid In principe kunnen alle gezinnen van de ene dag op de andere op straat worden gezet (zie reeds ver melde voorbeeld). Is er dan nog niets gebeurd? Toch wel. Op de gemeente raad van 30 augustus '78 werd de princiepsbeslissing getrof fen tot het inrichten van twee gemeentelijke terreinen, één voor semi-sedentair verblijf (Churchillaan) en één voor doortrekkers (Aelbrcchtlaan). Mits betaling 'van een maande lijks huurgeld, zou dit ter be schikking kunnen gesteld wor den van woonwagenbewoners. Helaas blijft de realisatie uit, naar verluidt om stedebouw kundige redenen. Niet onbelangrijk is dat de Vlaamse Exekutieve in haar Besluit van 29.6.83 (BS 23.8.83) de verwerving, inrich ting en uitbreiding van woon wagenterreinen betoelaagt. De procedure hiertoe ligt vast in het M.B. van 12.12.83 (B.S. 28.10.84). Vanwege het «Vlaams Over legorgaan Woonwagenwerk» werden aan het stadsbestuur van Aalst vijf konkrete voor stellen overgemaakt (zie hier onder). Deze voorstellen zijn met veel terreinkennis opge steld. Ons inziens vormen ze een ernstige basis voor nader onderzoek. Uitvoering aanleg Churchillaan Reeds enige jaren geleden werd dit terrein door afbraak- grond verhoogd. Deze grond dient verder genivelleerd en voorzien te worden van bekie- zeling. Daarna dient een rudi mentair sanitair gebouw opge richt, water en elektriciteit aangesloten. Het terrein is geschikt voor het semi-sedentair verblijf van een tiental gezinnen, bv. diegenen die verblijven Spinnerstraat en Blcktcstraat. Naargelang de beoogde groep kan overwogen worden het terrein uit te baten door de stad of het terrein aan een bepaalde familic(hoofd) te verhuren. Uitvoering aanleg Albrechtlaan Op deze braakliggende gron den. in het gewestplan aange duid als parking, staan gere geld rondtrekkende Rom-zi- geuners of voyageurs. Het ver dient aanbeveling dit terrein aan te leggen als parking en de nodige minimale voorzienin gen als water en rudimentair sanitair aan te leggen. Om het doortrekkerskarakter van het terrein te bevestigen en een permanent stationeren van bepaalde gezinnen te ver mijden, kan gedacht worden aan een niet-repressievc oplos sing het terrein kan een multi- funktioneel gebruik krijgen, bv. voor handelsmarkt of cir- kus, die enkele malen per jaar het terrein voor hun doelein den kunnen gebruiken, en.tij dens deze periode dient het terrein door de rondreizenden vrij gemaakt te worden. Regularisatie van terreinen Een aantal terreinen zijn reeds door een aantal woonwagenge zinnen in huur genomen, maar de onzekerheid verhindert de bewoners zware investeringen te doen om de nodige voorzie ningen aan te leggen. Deze terreinen dienen een erken ning te krijgen, zodat betrok kenen op eigen kosten de voorzieningen kunnen aan brengen en een zeker indirekt toezicht van de stad mogelijk is. Standplaatsen o.a. Tragel, St.-Appoloniastraat. Tevens zouden de foorreizigers die 'verblijven Spinnerstraat deze oplossing kunnen krijgen Lokerenveldstraat Een familie uit de Blektestraat wenst een terrein van 2700 m2 te huren aan de Lokerenveld straat. eigendom van het OCMW. Wat zou kunnen die nen als standplaats voor zes gezinnen. Herinrichting Blektestraat Door verhuis naar de Lokeren veldstraat zou de Blcktestraat kunnen heringericht worden en via een beplante berm kan het terrein worden -afge scheiden. LH MARCEL DE BISSCHOP Dit is een van de twaalf postkaarten rond karnaval die te koop worden aangeboden door de Prentkaartenklub van Aalst ten voordele van Levensvteugde en RIBSO. De reeks kost 100 fr en is te bekomen bij Danny Denayer, Baron Moyersoonpark 12 te Aalst. lijk: AJUINPRINS 1985 De orde van Ajuinprinsen deelt mee dat vanaf heden de kandidaturen voor de titel 'umkczc Ajuinprins worden ingewacht bij voorzitter Herman Smet, Dr. De Moorstraat 78 te Aalst, of jj bij Luc Peirlinck, Kouterstraat 12 te Aalst. Op 31 december wordt de inschrijving afgesloten. )ch s FLEIS Op 21 december heeft de video fuif plaats v i Fleis in café Bristol aan de Grote Markt. DE MATOTTEN Het Matottenbal heeft plaats op 29 december ii de zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst. ihcic li (i KA RNA VALPROGRA MM A Op Radio Vrij Aalst kunnen de karnavalisten elke maandag vanaf 20 uur tot 22 uur kamavalprogramma beluisteren. Daarin komen bekende Aalstenaars aan het woord. Voor meer informatie 053177.31.50. KARNAVALGROEPEN EN KARNAVALTHEMA S A KV De Toisers wil dit jaar in Florennes uitpakken met e speelpleinen voor kinderen, luidt het thema. A KV De Toerenbisjoekes hekelen de problemen rond het OCMW niet op Aalsters maar op nationaal vlak. Overal zitten ze met een serieuze put. De 23 jaar oude karnavalgroep Lotjonslos heeft twee thema's: Hij Komt Evenaar Daarbij wordt gezinspeeld op de komst van de Paus in ons land. Verder geven ze ook dit jaar een nieuw plaatje uit n pretpark. Liever dan de raketten, tn i Van Pool l Karnavalsingel Pertotal AKV Pertotal stelt op 11 januari e.k. zijn nieuwe karnavalsingel voor ii Gatsby» te Aalst en dit vanaf 20.30 uur. het lokaal ~Thi tni ind. ten) it hi elani :iln:l i de In aanwezigheid van burgemeester en schepenen werden ter gelegenheid van de Barbaravien die reeds was gestart met het Barbarakoncert door dc muziekkapel van de brandweer zelf vrijdagavond en die zou gevolgd worden door het traditioneel banket een aantal vcrdicnsteb| brandweermannen vereremerkt door Kapitein Bauwcns. Sergeant Marcel Van Volsem ontving' gouden medaille Leopold II en het burgerlijk kruis 2e klasse ging naar luitenant Joseph Sonck le sergeant Clement Paepe. De burgerlijke medaille le klasse werd uitgereikt aan le sergeant Pierre Dc Poorter, aan sergfl Benoni Schellckens en sergeant Petrus Van Holder, aan ere-sergeant Marcel Van Volsem. aan korporaals Mare Gillade, Marcel Rowct en Roger van der Spieghcl, aan ere-korporaal Tuur V de Velde en aan cre-brandweermannen le klasse Vitalis De Schrijver en Rik Van de Velde. De burgerlijke medaille 2e klasse ging naar brandweerman le klas Xavcer Uyttersprot, naar» brandweerman Jan Timmermans en naar brandweermannen Jean Van dc Houwe, Rola Stuivendaclc en Edward Van Tittelboom. Gezien het slachten van runde ren en varkens door partikulie- ren ook in Oost-Vlaanderen een ware pest is geworden en de slagers hierdoor hun omzet zien achteruitgaan en hun toe komst bedreigd zien, hebben heel wat slagers zich thans ver enigd om het probleem zelf aan te pakken door het voeren van akties bij de verantwoor delijke ministeries. On<Jer druk van dc Vlaamse Slagersgilde vaardigde Minis ter Acrts van Volksgezondheid in november 1982 een nieuw Koninklijk Besluit af welke de kontrolc op het privaatslach- tcn moest verscherpen. Dc illegale vlceshandclaren hebben er inmiddels reeds lang iets op gevonden om het pri- vaatslachten te kunnen verder- zetten en de duizenden fran ken BTW en belastingen te kunnen omzeilen Vooral in de slachtmaand ok- tober-november worden "de diepvriezers op illegale manier grootscheeps gevuld en dit ten nadele van de vele goedme nende slagers-vakmensen Aanlokkelijke advertenties voor diepvriesvleespakctten houden vaak voor de verbrui ker een recel gevaar in. Meest al zijn de dieren die privé- geslacht worden van mindere kwaliteit en daarenboven wor den ze dan nog versneden in lokaaltjes die qua hygiëne geen waarborgen bieden. Sla gers investeren miljoenen om een vergunning te krijgen tot exploitatie vanwege de dien sten van Volksgezondheid! Slagers worden hierbij dan ook opgeroepen met hun proble men of klachten zich te melden bij de nieuwe voorzitter Jozef Vermoesen, Molenstraat 78 te 9300 Aalst. LH By de openstelling van rijksweg 731 Aalst - Ninove sprak oud-minister Ludovic Moyersoen, voorzitter van het «Aktiekomitee ter bevordering van de ekonomische expansie van het arrondissement Aalst». Plechtigheid die gelijk valt met het 25-jarig bestaan van vermeld komitee. Men stak inderdaad van wal in 1959 met de zorgelijke toestand van het Land van Aalst voor ogen: 38% pendelde en werk in eigen streek brengen was dus een eerste objeklicf. Nieuwe bedrijven zouden er zich alleszins niet komen vestigen zonder altrakticvc wegeninfrastruktuur en degelijke industrieterreinen. toegang tot dc E5 naar Brussel of de kust. Industrieterreinen Na het voorbeeld van Erembo- degem, Ninove en Aalst richt te «Het Land van Aalst» 4 industrieterreinen op waarbij eerst en vooral moest worden gezorgd voor een degelijk we gennet Tc Aalst werd de ring voltooid en werd een 950 m lange brug over de Dender geworpen richting Dcnder- mondc. Ninove cn Geraardsbergen konden echter alleen onrecht streeks nut halen uit de E5. De rijksweg nr. 9 naar Brussel bevond zich in erbarmelijke staat en werd totaal ver nieuwd. Te Ninove lagen in de stad nog open riolen en over stromingen waren geen uitzon dering. Nu heeft Ninove een volledige ringlaan. Langzaamheid pas grote zaken Gezegde van Vondel dat ons te binnen schiet als wc denken aan het wordingsproces van de rw 731. Aan begin- en eindpunt van deze weg liggen de 2 grootste gemeenten van het arrondisse ment cn bovendien loopt deze weg door bedrijvige gemeen ten als Denderleeuw en Haal- tert. Langs deze weg wonen 145.148 inwoners of 55,6% van dc tota le bevolking van het arrondis sement. Aan weerszijden van dc weg liggen industrieparken waar momenteel 75 nieuwe be drijven zijn gevestigd cn 3.653 arbeiders tewerkgesteld zijn. De nieuwe rijksweg 731 geeft Aalst, probleemgebied Met zijn 261.156 inwoners blijft Aalst met zijn vele pen delaars een probleemgebied, hard door dc krisis getroffen. 14,6% van de aktieve bevol king was in september werk loos terwijl het landsgemiddel- de «slechts» 12% bedraagt. Men houdt zijn hart vast als men zich zou even willen voor stellen hoe dc toestand zou zijn geweest zonder dc inspan ningen om grote bedrijven aan te trekken. Aalst heeft ook nu nog veel steun nodig. Steun die oud minister Moyersoen hoopt te krijgen van minister Olivier. LH Op vrijdag 21 december roept VAKA-Aalst jongeren en vol wassenen op tot deelname aan dc fakkeltocht met samen komst op de Grote Markt te 18 u., animatie in ludieke sfeer tot 19 uur en dan vertrek van de tocht. Bij de terugkeer op dc Markt toespraak door dr. Jef De Loof, voorzitter van «Medici tegen atoomwapens». In deze tijd rond Kerstdag en Nieuwjaar staat vrede meer dan anders centraal op de agenda van dc mensen en dit over dc grenzen van alle le vensbeschouwingen heen. Dc vredeswil van de bevol king, die zich manifesteert in een blijvend massaal «neen» tegen de plaatsing van raketten in Florennes, is ongeschonden cn nog even aktuccl als vorig bezig zijn ervaren dat niet vredeswil het probleem maar wel de lange adem nodig is om aan de bedrei| van onmacht en mocdclë heid het hoofd te bieden. Geloof in eigen mogelijk! den, hoe klein die ook zijn vergelijking met het machl apparaat waarover zij. dico dc raketten uiteindelijk m ten beslissen kunnen besd ken, kan alleen maar gc« worden door telkens opnfc uiting te geven aan dc d onwankelbare vredeswil het grootste deel van de bé king. Om deze reden, cn ook oit cynische onverschilligheid beleidsmensen ten aanzien de vredeswil, aan de kaal stellen, deze nieuwe fakl tocht voor échte vrede!

De Voorpost | 1984 | | pagina 2